PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در نحوه خواندن نت و انگشت گذاری و ارشه کشی از روی ان

farzad226
Tuesday 10 June 2008, 06:25 AM
سلام . من نام نت ها را می دانم . اما مثلا در شکل زیر :

You can see links before reply

نمدانم باید چه جوری انگشت گذاری کنم و ارشه کشی . یعنی در کل نمیدانم باید چه جوری ساز بزنم . میشود کمی راهنمایی کنید؟

Hes_r
Tuesday 10 June 2008, 10:54 AM
دوست من اول از همه اون آکورد ها و تبلچر ها اصلا برای ویولن نیست .

پس ابتدا باید به نت صحیح برای ویولن رجوع کنید . این که به طور کامل چطوری این نت رو اجرا کنید رو به هیچ وجه نمیشه در بحث کوتاهی توضیح داد . بادتون باشه اگر تازه ویولن رو شروع کردید و از خودتون انتظار زدن چنین قطعه ای رو دارید مطمئنا هیچ وقت به این امر دست پیدا نمیکنید چون این غیر ممکنه.

پس بهتره مرحله به مرحله پیش برید چون داشتن انتظار زیاد موجب میشه در هر مرحله بیشتر از کارتون و ویولن زده بشید و شاید خیلی زود اون رو ترک کنید .

پس از نت راحت شروع به زدن کنید ... اون هم با یه استاد خوب . در غیر این صورت احتیاج به تمرین چند برابر و ممارست بسیار بیشتر دارید .

نکته ی 2 :

1- کتاب آموزش ویولن روح الله خالقی رو تهیه کنید ( اگر به سبگ کلاسیک علاقه دارید هم که کتاب ل ویولن رو تهیه کنید .

2- ترجیحا برای اطمینان از درست بودن کارتون برید پیش یه استاد خوب تا مطمئن باشید ویولن رو به صورت اصولی و درست یاد میگیرید .

3-توی سایت در مورد ویولن و نکات آموزشیش جستجو کنید .

4- بعد مشکلاتتون رو توی سایت مطرح کنید تا اساتید راهنماییتون کنن .

پس در آخر میگم نخواه ساز زدن رو از این نت یاد بگیری . یه کتاب آموزش بین اون دوتایی که گفتم بستگی به علاقت انتخاب کن ... بعد هر جاش رو متوجه نشدی که چطور باید انگشت گذاری کنی مطرح کن حتما کمکت میکنیم .

هر چند انتخاب سبک مناسب هم احتیاج به مشورت و تحقیق زیاد داره تا خیلی زود از سبکت زده نشی .

شاد باشید

یا علی

violin-m
Tuesday 10 June 2008, 01:52 PM
سلام دوست عزیز همونطوری که hes_r اشاره کرد این نت مال ویلن نیست البته نه اینکه نشه اونو زد بلکه تبلچر ها و اکورد ها مال ساز دیگه ای هست .در ضمن کتابهای ل ویلن برای کسانی که می خواهند ایرانی بزنن هم توصه میشه 1و2 چون دست چپ را قوی میکنه

farzad226
Wednesday 11 June 2008, 08:59 AM
بر من خورده نگیرید چون هنوز تازه کارم و فقط شکل ظاهری نت ها را حفظ کردم با نام انها . مشکل من هم در این است به دلیل اینکه مشکل مالی دارم هم اکنون قادر به گرفتن استاد و رفتن سر کلاس نیستم. اما خیلی به ویولن علاقه دارم . برای همین گفتم اگر کسی کمکی در چگونگی خواندن نت و انگشت گذاری بلد است به من یاد دهد . مثلا وفتی که یک نت را دیدم معنی ان را درک کنم و بدانم کدام سیم را باید گرفت و ...

farzad226
Wednesday 11 June 2008, 09:41 AM
کسی نیست به من بدبخت کمک کند؟

Hes_r
Wednesday 11 June 2008, 01:14 PM
دوست من با این نت ممکن نیست که بشه بهتون یاد داد ساز زدن رو . بنده هم مشکل و هم علاقه ی شما به موسیقی رو درک میکنم و بهتون حق میدم .

مثلا من بیام بگم فلان نت رو فلان سیمه ... ولی وقتی شما عملی و طی تمرین های حساب شده این نت رو یاد نگیرید چه فایده ای داره ؟؟؟

به دلیل مشکل مالی نمیشه اصرار کرد که بخواید به کلاس برید .

ولی حداقل کتابی که گفتم رو تهیه کنید تا بتونید روی اصول ویولن رو یاد بگیرید نه از یه نتی شاید بعد یک سال و حتی بیشتر موفق به زدنش خواهید شد .

اگه به دلیل مشکل مالی قادر به تهیه ی ی کتاب هم نیستید آدرس پستی منزلتون رو بدید براتون میفرستم مشکلی نداره . کمک به علاقمندان موسیقی وظیفه ی ماست .

بعد هم میتونید با راهنمایی دوستان و بنده ی حقیر در این سایت و راهنمایی کتاب کم کم و روی اصول به پیش برید .

شاد باشید

یا علی

farzad226
Wednesday 11 June 2008, 01:32 PM
ممنون دوست خوب . حرف های شما را کاملا درک می کنم . منظور من هم البته تاکید به یاد گیری همین نت نبود . اگر نت بسیار ساده ای نیز داشتید و روی ان کمی توضیح دادید ممنون می شم . البته برای اشنایی نسبی. سعی می کنم تا کتاب را تهیه کنم و از روی درست ان پیش بروم . چون واقعا ویولن را دوست دارم و می خواهم تا درجات بالای ان بروم و از سختی ان هیچ هراسی ندارم.

Hes_r
Wednesday 11 June 2008, 01:38 PM
پس هر وقت کتاب رو تهیه نمودید هر سوالی داشتید بپرسید مطمئنا بی جواب نخواهید موند .

شاد باشید

یا علی

farzad226
Wednesday 11 June 2008, 01:41 PM
یک چیز دیگه : من شکل نت را نمی تونم درک کنم حالا زدن ساز با به کنار . یعنی معنی و مفهوم اعداد و اشکال به کار رفته در ان را . راستی من کتاب تيوری بنیادی موسیقی را دارم.نمیدونم به درد ویولن میخورد یا نه
کتاب ل ویولن جلد 1 و 2 را دارم. اما وقتی میخوانم چیزی حالیم نمیشه !!

farzad226
Wednesday 11 June 2008, 02:15 PM
مثلا ای نت چطوری باید خوند و اجرا کرد؟

Hes_r
Wednesday 11 June 2008, 02:44 PM
دوست من باز هم میگم این شکل مال ویولن نیست ، اعداد و اشکال به کار رفته روی اون هم آکورد و تبلچر هستند که به درد ویولن نمیخوره ... امیدوارم بار هم در باره ی این نت فکر نکنی .

شاد باشید

یا علی

AliB
Wednesday 11 June 2008, 02:54 PM
فرزاد گرامی سلام
دوست خوبم شما حتما باید ابتدا مقداری تئوری موسیقی را مطالعه کنید تا با مفاهیم اولیه آشنا بشوید.
یکی از کتابهای روتین کتاب تئوری موسیقی مصطفی کمال پورتراب هست.
شما ابتدا با تعریف موسیقی و نقش اصوات موسیقایی در اون آشنا می شوید. خواهید دید که در موسیقی اصواتی داریم که همانند رنگها در هنر نقاشی از پشت هم قرار گرفتم آنها یک اثر هنری و یک قطعه ی موسیقی پدید می آید. بعد با نحوه ی وشتن این صداها یعنی همان نت ها آشنا می شوید با مفهوم خط میزان و کلید . و به ترتیب با گستره ی صوتی مورد استفاده در موسیقی . سپس با علایم پایه ای دیگر آشنا می شوید. با مفهوم زمانبندی در موسیقی آشنا می شوید یعنی همان ضرب و میزان و ریتم های مختلف که از تقسیم بندی های گوناگون زمانی در اجرای نت های موسیقی پدید می اید.
و مفاهیم ضروری دیگری که برای خواندن نت هاو درک آنها لازم است . اگر بتوانید یک دوره کلاس تئوری و سلفژ را بگذرانید مشکلات خود را به حداقل خواهید رساند و سرعت پیشرفتتان بسیار زیادتر خواهد شد.
حال اگر نکته ای برای شما روشن نیست بفرمایید تا در حد توان سعی در روشن کردن آن بنماییم با کمک دوستان.

A.Sad
Thursday 12 June 2008, 08:52 AM
دوست من اگه نظر من رو بخوای میگم حداقل سعی کن ماه اول کارتو هر جوری شده بری پیش استاد چون ویولن ساز کاملا حسی ای هست و گوشت باید قوی باشه وگرنه نت ها رو همون اول کمو زیاد میگیری بعد یه مدت عادت میکنی هم گوشت فالش میشه هم دستت. اونوقت اگه بخوای درستش کنی سه برابر بیشتر از اول باید وقت بزاری.
گیتار بود میشد یه کاریش کرد حالا با تبلچر یا چیزای دیگه ولی ویولن یاد گرفتن از روی کتاب یا سیدی سخته و احتمالش زیاده که نت ها رو اشتباه بزنی چون باید یه استاد باشه که موقعی که داری نت رو میزنی در صورت اشتباه زدن بهت بگه.

farzad226
Saturday 14 June 2008, 07:43 AM
ممنون . هزینه کلاس ها چقدره ؟ چند جلسه باید برم حداقل ؟

Hes_r
Saturday 14 June 2008, 09:28 AM
همه چیز بستگی به تلاش خودتون داره . عواملی مثل استعداد و ... در مرحله ی بعد هستند .

هر چی بیشتر تلاش کنید زودتر یاد خواهید گرفت .

هزینه هم بستگی به اون استاد و موسسه ی شما داره ... بنده از قیمت های تهران خبری ندارم .

شاد باشید

یا علی

farzad226
Saturday 14 June 2008, 09:37 AM
حالا یه حد و حدودی بده ؟ اون جایی که شما رفتید چند دادید ؟

Hes_r
Saturday 14 June 2008, 11:04 AM
فک کنم جاهای معمولی باید ماهانه ازت 20 تومن بگیرن واسه 4 جلسه .

farzad226
Saturday 14 June 2008, 11:21 AM
پس با این حساب شما فکر می کنید با 200000 تومن بتونم به جایی برسم؟

violin-m
Saturday 14 June 2008, 08:07 PM
آقا منم هستم و تا جایی که بتونم بهتون کمک میکنم

در ضمن آره با 200000 تومن میشه یه چیزایی یاد گرفت وای توصیه میکنم حالا که میتونی تا این مبلغ رو پرداخت کنی برو استایل و حداقل جای انگشتهاتو یاد بگیر فالشی هم به مرور درست میشه

akanani
Sunday 15 June 2008, 07:25 AM
یک چیز دیگه : من شکل نت را نمی تونم درک کنم حالا زدن ساز با به کنار . یعنی معنی و مفهوم اعداد و اشکال به کار رفته در ان را . راستی من کتاب تيوری بنیادی موسیقی را دارم.نمیدونم به درد ویولن میخورد یا نه
کتاب ل ویولن جلد 1 و 2 را دارم. اما وقتی میخوانم چیزی حالیم نمیشه !!

دوست عزیز سلام به نظر من شما لطف کن اول سیمها و انگشت اول تا چهارم را ياد بگیر مثلا انگشت اول روی سیم اول را چه نتی می گویند بعد بفرمائيد من شکل نتها و اسامی آن را رایتان ايميل کنم .

farzad226
Sunday 15 June 2008, 10:08 AM
امدی جانم به قربانت . منظور از پوزیسیون اول چیه ؟ اسم سیمها رو میدونم فقط .

farzad226
Sunday 15 June 2008, 10:13 AM
ما از شما به عنوان مدیر بخش ویولن خواستار اینگونه حمایت ها و پایخگویی شما به مشکلات خود هستیم.

hichnafar
Sunday 15 June 2008, 05:45 PM
سلام
منظور از پوزیسیون اول حالت اولیه ی دست هست که مثلا" به ترتیب در کوک عادی ساز (سل - ر - لا - می )انگشت اول روی سیم سل می شه لا ، روی سیم ر می شه می ، روی سیم لا می شه سی و روی سیم می می شه فا
توی پوزیسیون های بالاتر دست جلو تر میاد و مثلا" انگشت اول جای انگشت دوم قرار می گیره بعد جای سوم و ...
در قسمت آموزش سایت (You can see links before reply) هم یه سری مطالب اولیه قرار داده شده می تونه کمکتون کنه
موفق باشید .

hamidviolon
Monday 16 June 2008, 09:44 AM
با سلام خدمت همگی
آقا فرزاد اگه نمی تونی بری کلاس تازه مثل من شدی . البته من مشکل مالی ندارم مشکل من کنکور و درس و اینجور صحبتا است . ولی خوب بگزریم . اگه نمی تونی بری کلاس ، برای یادگیری شیوه ی انگشت گذاری میتونی یه سری به سایت
You can see links before reply بزنی یه مقاله داره که می تونه بهت در شیوه ی انگشت گذاری کمک کنه . یه نرم افزار هم هست ( که شاید بعضی از دوستان با نرم افزار مخالف هستن ولی خوب من نظرم رو می گم ) که جای انگشت گذاری و آرشه کشی رو بهت نشون میده و اولش هم یه تئوری از موسیقی و شکل نت ها و .... رو نشون میده و شیوه ی درست دست گرفتن ساز رو هم نشون می ده . اگه درست استفاده کنی و تمرین و ممارست رو زیاد کنی می تونی مقدمات رو یاد بگیری و بقیه اش رو هم که با تمرین می تونی ادامه بدی ، البته اگه استعداد داشته باشی و از ویولون زده نشی آخه اولش که می خواهی یاد بگیری این نت هایی که شما گذاشتین رو نمی شه تمرین کرد . اولش خیلی سخته و با تمرین آسون می شه . مثلاً اولش باید روی سیم دوم که لا هستش ( اگه اغراق نکنم یه دو هفته ای رو باید روی همین مبحث وقت بگذاری ) آنقدر آرشه بکشی که فرم دست راستت که آرشه رو نگه داشته درست جا بیوفته .
و در کل ویولن یاد گرفتن فقط به خودت بستگی داره و بس . اگه مثل من عاشقش باشی بدون استاد و کلاس هم می شه یاد گرفت چون هیچ کاری نشد نداره .
-------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
حافظ از باد خزان در چمن دهر مرنج ****** فکر معقول بفر ما گل بی خار کجاست

hamidviolon
Monday 16 June 2008, 09:46 AM
یه درخواستی هم از اساتید محترم دارم من شیوه ی انگشت گذاری رو بلدم فقط می خوام اگه می شه یکی از دوستان روی ویولونش انگشت گذاری کنه و عکسش رو بگیره و واسه من و تمام کسانی که به استاد دسترسی ندارن بگذارند . ( البته من میدون چه جوری است ولی می خواهم که مطمئن شوم )

marzi_a1732
Monday 16 June 2008, 12:56 PM
فرزاد جان اگه واقعا می خوای نوازندگی یاد بگیری باید بری پیش استاد چون که نوازندگی یه کار عملی هستش و نمی شه تئوری یاد گرفت
اگه می خوای ویولن سنتی یاد بگیری یه استاد فوق العاده هست که البته خود منم پیش ایشون میرم
اسمش استاد مهران مهتدی هست
اگه بتونی بری پیش این استاد و علاقه و پشتکار داشته باشی خیلی زود راهت می اندازه
البته استاد خیلی خوب زیاده ولی من ایشون رو خودم می شناسم و می دونم که چقدر عالیه
اگه خواستی بکو شمارشو بهت بدم

farzad226
Sunday 22 June 2008, 07:43 AM
ممنونم بچه ها . حالا فعلا خدا میدونه کی کشکلم حل بشه . مشکل مالی یه طرف. کنکور کارشناسی یه طرف. کاری هم که الان دارم یه طرف. من کتاب ل یولن رو شروع کردم به خوندن.اینجاش گیر کردم : اگر انگشت سبابه(اشاره) را انگشت یک در نظر بگیریم و همین طور تا اخر .در پوزیسیون اول در وضعیت a کدام انگشتان را باید روی کدام سیم ها بزارم ؟؟؟
تو کتاب کشیده اما نا مفهومه

arian
Sunday 22 June 2008, 10:11 AM
فرزاد خان سلام
همونطوري كه اكثر بچه ها متفقا نقل كردند . يادگيري ويولن احتياج به استاد داره ، انرژي و وقت زيادي را بايد بدون استاد تلف كني . نميدونم با سازها چه قدر آشنايي داري ولي رفتي سراغ سازي كه با وجود كليه امكانات هم به سختي كسي ميتونه ازش كامل بيرون بياد. ترسي از گفتن حقيقت ندارم . حقيقت را بايد اونطوري كه هست بگم وگرنه دروغگو حساب ميشم.
شايد كسي بره پشت پيانو با اون همه ابهت و عظمت با كمي اطلاعات نت خواني و آشنايي با شستي ها يك انگشتي شروع كنه به زدن خوابهاي طلايي مثل خود من . خلاصه صداي ساز را دربياره . ولي صداي ويولن را در آوردن خيلي سخت تر از اين حرفاست . ولي اگر فكر ميكني ميشه با روش به قول معروف آنلاين ياد گرفت من حاضرم .
از درس يك با عكس و فيلم واجراي قطعه و صدا برات ميگذارم ، فقط اگر تمايل داشته باشي ايراني كار كني از كتاب يك خالقي شروع ميكنيم . اگر كتاب را هم تهيه نكردي مهم نيست من نت ها را هم اسكن ميكنم توي تاپيك قرار ميدم . فقط يك شرط داره .من هر هفته درس جديد را كامل قرار ميدم تو هم بايد ابتداي هفته قطعات را بزني و توي تاپيك قرار بدي تا انگشت گذاري درست يا غلط (فالش زدن ) و غيره مشخص بشه . اگر طالبي بسم ا...
منتظر جواب از شما.....

farzad226
Sunday 22 June 2008, 01:06 PM
سلام ارین خان . اقا من پایه ام . البته من فلان سنتی رو اصلا دوست ندارم و نمیخوام کار کنم . از همین الان شروع می کنیم
من از روی کتاب ل ویولن جلد اول کمی پیش رفته ام . در نحوه انگشت گذاری گیج شدم چون نمیدنم کدوم انگش رو رو کدوم سیم بزارم.اصلا کدوم سیم بهش میگن می؟ همون که صداش تیزه ؟
از اینا شروع کن که قشنگ یاد بگیرم.مرسی عزیزم

farzad226
Sunday 22 June 2008, 01:10 PM
اینم یادم رفت بگم . من منظور از شماره انگشت ها رو نمیدونم .مثلا میگن انگشت 1 یعنی کدوم انگشت . انگشت 2 دیگه کدومه؟ به کدوم میگن 2 و همین طور الا اخر

arian
Sunday 22 June 2008, 01:27 PM
باشه فرزاد خان ، با هم كلاسيك كار مي كنيم از كتاب 1 ل ويولن .
البته من كتاب ل ويولن همرام نيست ولي خب مختصري ميگم تا بيشتر شروع كنيم .ويولن چهار تا سيم داره . همونطوري كه شما گفتيد از زير تا بم
كوك ويولن
به طور كلي سيم هاي ويولن روي يك فاصله پنجم درست (سه پرده و نيم )كوك مي شود . به شرح زير : مي لا ر سل
سي و دو ، مي و فا نيم پرده فاصله دارند و مابقي نت ها يك پرده از همديگر فاصله دارند .
موسيقي كلاسيك از گام تشكيل شده است .
گام عبارتست از نت هايي كه به طور متصل مابين فاصله اكتاو قرار دارند.گام به رديف منظم نت ها گفته مي شود
مايه يا تناليته داراي اين قيد نيست و به رديف منظم و نامنظم نت هاي يك گام گفته مي شود. هر قطعه موسيقي در مايه يا تناليته ي معيني ساخته مي شود مثلا در مايه لا

وسعت ساز ويولن
با ويولن 29 صدا را مي توان اجرا كرد. ويولن 4 اكتاو دارد كه ضربدر 7 مي كنيم به علاوه يك مي شود 28 . روي هر سيم ويولن دو اكتاو هست يعني 15 نت بر روي هرسيم كه در مجموع 4 سيم مي شود 60 نت بر روي ويولن اجرا مي شود. كه از اين 60 نت ، 31 نت تكراري است.
فواصل موسيقي(MUSIC INTERVALS) :
فركانس : تعداد ارتعاشات يك صوت در واحد زمان (ضرب يا ثانيه) را فركانس گويند.
فاصله : اختلاف فركانس دو صوت را فاصله گويند. نسبت صداي بين دو نوت را از نظر زير و بمي فاصله گويند. فاصله ي دو نت پي در پي را متصل (CONNECTED) وغير آن را منفصل ( DETACHED) گويند .

farzad226
Monday 23 June 2008, 09:54 AM
او کی . یه چیزایی فهمیدم . ادامه بده . بیشتر بگو

arian
Monday 23 June 2008, 10:47 AM
فرزاد خان سلام
ديروز ادامه مطالب را نوشته بودم كه گويا سايت down شد و مطالب جديد اضافه نشد . اين بار به خاطر جلوگيري از اين مشكلات ابتدا مطالب را مي نويسم بعد كپي پيست ميكنم . اگه برق نره.
طبق دروس ل ويولن شما ميتونيد از درس تا 11 رو سيم لا كه از راست سيم دوم است و بصورت دست باز ميباشد .يعني اينكه هيچ انگشتي بر روي اين سيم قرار نميگيرد را بزني ، فقط كشش ها و سكوت ها رعايت كن و به علامت شروع آرشه از بالا به پايين يا پايين به بالا كه مثل يك تشتك يا فلش رو به پايين است دقت كن.
هر نت را به ميزان كشش همان نت با تمام آرشه از پايين به بالا ميزني و وقتي كشش آن نت تمام شد . نت بعد را با كشش لازمش طبق شكل بالاي نت (كه مشخص كننده آرشه به بالا يا به پايين است و به آن آرشه راست يا چپ هم ميگويند)اجرا ميكني . اين حالت اجراي نت لا بر روي سيم دوم به صورت دست باز است. همين 11 تمرين را ميتواني روي سيم اول كه مي است و سيم سوم كه ر است و سيم چهارم كه سل است تمرين كني . اين تمرينات اوليه جهت راه افتادن آرشه كشي براي هنرجو است . سعي كن طوري آرشه ات را تنظيم كني تا براي نت چهار ضرب كه ضرب آن را با پا خواهي زد آرشه ات كم نياد يا براي يك ضرب آرشه زياد نياري .اصطلاحا با تمام آرشه آنها را اجرا كن. در زمان آرشه كشي به يكنواخت كشيدن آرشه ات توجه داشته باش ، نبايد آرشه ات ضعيف و قوي يا مقطع بشه ، سكوتها را هم كه حتما پا ميزني و رعايت ميكني .
بعد از اين درس انگشت گذاري شروع ميشه كه بهت خواهم گفت.

AliB
Monday 23 June 2008, 12:07 PM
سلام
آرین عزیز از این کار زیبا و ارزشمندی که انجام می دهید به سهم خودم از شما سپاسگزاری می کنم.
توفیق روز افزون شما رو از خداوند خواستارم.

farzad226
Monday 23 June 2008, 02:30 PM
اها باشه.یه چیزی : منظور از نیم پرده بیشتر یا کم تر و از این حرفا چیه ؟ من از کجا بدونم یه نت را چند ثانیه باید بزنم ؟ باید با پا حساب کنم /. چه جوری ؟ گیج شدم!!!

arian
Monday 23 June 2008, 02:41 PM
خوب فرزاد خان اصلا چيزي از موسيقي نميدوني. درسته؟
من فكر كردم قبلا سازي زده اي و حالا ميخواي روي ويولن كار كني . شايد هم ما رو گرفتي . راست و حسيني توضيح بدي تا ببينيم چه كار بايد كرد . در ضمن ويولن داري يا نه؟ اول منار رو دزديدي حالا دنبال يك چاله براش ميگردي كه قايمش كني . خلاصه يك مقدار بيشتر از خودت بگو ، ولي خدايي ما رو سركار نذار.

AliB
Monday 23 June 2008, 03:11 PM
:)) آقا ما هم بازی
آرین جان و فرزاد عزیز من فکر می کنم اگر یک مبنا برای آموزش باشه کار خیلی راحت تره.
منظورم این هست که مثلا از فرزاد عزیز بخواهیم که کتاب تئوری موسیقی پورتراب رو به عنوان مثال تهیه کنه و از ابتدا شروع کنه به مطالعه بعد هر چند صفحه که خوند بیاد مطالبی که براش گنگه دقیقا بپرسه و شما و دیگر دوستان بیاین جواب بدین تا اول بیس و پایه ی تئوری فرزاد گرامی شکل بگیره و بیاد تو باغ بعد بره ویلن دست بگیره .
اینطوری همه چیز مثل یه کلاف سردرگم شده.
نظرتون چیه؟

akanani
Tuesday 24 June 2008, 07:11 AM
ما از شما به عنوان مدیر بخش ویولن خواستار اینگونه حمایت ها و پایخگویی شما به مشکلات خود هستیم.

شما اگر امری دارید بفرمائید من در خدمتم . ولی منظورتان را نفهميدم دقیقا با کی و چیست ؟

akanani
Tuesday 24 June 2008, 07:14 AM
یه درخواستی هم از اساتید محترم دارم من شیوه ی انگشت گذاری رو بلدم فقط می خوام اگه می شه یکی از دوستان روی ویولونش انگشت گذاری کنه و عکسش رو بگیره و واسه من و تمام کسانی که به استاد دسترسی ندارن بگذارند . ( البته من میدون چه جوری است ولی می خواهم که مطمئن شوم )

آقا حمید فکر می کنم این عکس را که پيدا کردم بد نباشه . طرز صحيح اگشت گذاری است .

farzad226
Tuesday 24 June 2008, 10:34 AM
من کسی رو سر کار نذاشتم و نخواهم گذاشت ویولن هم دارم. تیوری موسیقی هم کتابش دارم ولی نمیفهمم به خدا.مثلا فقط سکوت رو توضیح داده و رفته جلو.حالا من اصلا نمی فهمم این سکوت چه جوری باید اجرا بشه.والا کسی رو هم سر کار نذاشتم. اگه می تونستم حتما میرفتم استاد میگرفتم.خیلی هم ببخشید که این تایپیک رو باز کردم و همه شما رو گذاشتم سر کار.

AliB
Tuesday 24 June 2008, 11:02 AM
من کسی رو سر کار نذاشتم و نخواهم گذاشت ویولن هم دارم. تیوری موسیقی هم کتابش دارم ولی نمیفهمم به خدا.مثلا فقط سکوت رو توضیح داده و رفته جلو.حالا من اصلا نمی فهمم این سکوت چه جوری باید اجرا بشه.والا کسی رو هم سر کار نذاشتم. اگه می تونستم حتما میرفتم استاد میگرفتم.خیلی هم ببخشید که این تایپیک رو باز کردم و همه شما رو گذاشتم سر کار.
فرزاد جان داداش چرا دلخور شدی عزیز؟؟!!
خودت شاهدی که همه ی دوستان اینجا هستن فقط و فقط برای یک هدف ؛ اون هم کمک به همه برای اینکه چیزای بیشتری یاد بگیریم!
اصلا اومدن عزیزانی مثل شما یک نعمته برای سایت و کسایی مثل من و امثال من که به زور هم که شده می خواهیم کمک کنیم.
صحبت آرین عزیز هم سر این بود که شما یه شرح وضعیت اول از خودت بده تا ما بدونیم که چطور باید حرکت کنیم. شما وقتی کلاس هم که میری استاد و یا مربی اول ازت سوال میکنه چه کار کردی چه کار نکردی ؟ چی بلدی چی بلد نیستی؟
پس از این مساله که توضیحش ضروری بود مطلب بعد این هست که شما اشاره کردید که کتاب تئوری موسیقی رو دارید . منظور همون کتاب پور تراب هست؟
شما کتاب پور تراب رو بگیر اگر هم همین کتابیه که داری بیا با هم شروع کنیم به خوندنش. هرجا که نامفهومه بگو ما زور بزنیم ببینیم میتونیم کمکی کنیم . شاید هم معلوم بشه خودمون هم نفهمیدیم یکی بیاد به هر دو تامون کمک کنه :ztrompette3:
حالا یه چیزایی هم من بگم شاید پیشاپیش کمک کنه.
فرزاد عزیز موسیقی تشکیل شده از صدا و زمان. یعنی اصواتی مشخص (موسیقایی) که با زمانبندی مشخص(که از قوانین متوازنی پیروی می کنند) پشت سر هم یک قطعه ی موسیقی رو ایجاد خواهد کرد.
خوب در باره ی سکوت گفتی . ببین سکوت هم در واقع جزئی از این اجزای صوتی که در زمانبندی مشخص قرار میگیره هست. منتها سکوت در کنار صداست که مفهوم داره. مثلا شما قطعه ی موسیقی نداری که همش با سکوت نواخته بشه :guitarplay2:
پس سکوت هم در جاهایی از قطعه ی موسیقی در کنار صدا ها قرار داره و اینطوری مفهوم پیدا میکنه. نحوه ی محاسبه ی زمان سکوت هم مثل صداست وفرقی نداره.
حالا یه سوال : آیا نحوه ی نوشتن و خوندن اسم نتها یعنی مفهوم خطوط حامل و هفت نت رو فهمیدید؟
اگر اینطور هست درباره ی ضرب و میزان کمی صحبت کنیم.

arian
Tuesday 24 June 2008, 11:29 AM
فرزاد خان ، من پيش خودم حدس زدم شايد شما خودت استادي و ميخواي كه ماها رو امتحان كني ببيني چيزي تو چنته داريم يا نه . آخه صحبت انگشت گذاري و پوزيسيون را كردي ، معمولا اين مرحله بعد از چند مرحله ديگه اتفاق ميفتي ، يعني كمي آموزش تئوري ، در باره نت ، ارزش زماني و مكاني هر نت و سكوتها و غيره . معذرت ميخوام از من دلخور نشو .
ببين اگر هيچي از موسيقي نميدوني بگو ، ات ما هم بدونيم از كجا شروع كنيم ، جناب اكانيني تصويري از انگشت گذاري براي شما گذاشت ولي خب به درد شما نميخوره ، من هم توضيحات مختصري دادم باز هم به درد شما نمي خوره ،اگر ما از اول ميدونستيم كه شما چه سابقه اي داري تا حالا خيلي از مطالب را برايت گفته بوديم . پس اگر ميشه يك مقدار از خودت بيشتر و كامل بگو . در ضمن قبل از هر چيز چطور سازت كوك هست يا چطور ميخواي سازت رو كوك كني . به اين جنبه ها هم فكر كن.

arian
Tuesday 24 June 2008, 11:38 AM
در ضمن فكر ميكنم بهترين كار براي آموزش ابتدايي تئوري كه فعلا لازم داري اينه كه بري سراغ بخش آموزشگاه مجازي نت آهنگ به اين آدرس :

فكر كنم در حد نياز بهت كمك كنه ،اگر سئوال هم داشتي بگو ،دوستان همه كمر به خدمت شما دارند.منتظرم

Leon
Tuesday 24 June 2008, 12:00 PM
مثلا فقط سکوت رو توضیح داده و رفته جلو.حالا من اصلا نمی فهمم این سکوت چه جوری باید اجرا بشه..

دوست من،موسيقی رو ميشه به صحبت کردن يک انسان تشبيه کرد.

مثلاً شما درباره يک مسئله ميخوايد صحبت کنيد،و در کل از 10 تا جمله برای بيان نظرتون استفاده ميکنيد.

اين جملات (ميزان)از کلمه (نت) تشکيل شده،و شما در هين صحبت هم گاهی مکسی ميکنيد و نفسی ميگيريد. (سکوت)

جملاتی که به کار ميگيريد،مثلاً 10 تا جمله،رو ميشه به ميزان تشبيه کرد،و کلماتی که اين جمله ها از اون تشکيل شده رو به نت های تشکيل دهنده ميزان،سکوت هم مکسی هست که در هين صحبت ميکنيد،و در موسيقی اين سکوت ها اجرا نميشه،ولی در ميزان نوشته ميشه.کل صحبت شما ،و جملات شما،و کلمات شما،يک بحث رو در مورد يک مسئله تشکيل ميده،که اين رو ميشه به کل يک اهنگ تشبيه کرد،که صدای شما،مشابه صدای ساز ميمونه،و تن صدای شما،مشابه گام آهنگ!!!

farzad226
Wednesday 25 June 2008, 08:31 AM
ببخشید بچه ها من باعث اعصاب خوردی شما هم شدم . بزار از اول بگم . اقا من هیچ چیز از موسیقی نمیدونستم . اما خوب کم کم به ویولن علاقه مند شدم تا همین چند وقت پیش که یکهو به سرم زد ویولن بخرم و رفتم هم خریدم.مارکش هم فینیستی یا یه همچین چیزی هستش.اونم طح گلابی.چون سر رشته نداشتم و همین طور راهنما نمیدونم جنس خوبی هست یا نه.قیمتش سیصد و بیست هزار با تخفیف گرفتم (فروشنده نیمچه اشنا بود) به گفته فروشنده کار کره است .حالا من یه ویولن دارم که هنوز 2 قسطش مونده . هیچ چیزیم بلد نیستم باهاش بزنم.همین باعث میشه اعصابم بیش از بیش خورد بشه. چون دلار نداشتم نمیتونستم برم کلاس . رفتم کتاب تئوری بنیادی موسیقی پرویز منصوری و ل ویولن 1و2 رو خریدم چون یه ویولن سنتی علاقه ای ندارم. هنوز فصل یک رو تموم نکردم ار کتاب منصوری حس کردم دارم اب تو هاون میکوبم چون واقعا چیزی نمیفهمم . حالا من موندم و یه ویولن و یه مخ خالی که هیچی توش نیست . نمیدونم اصلا برای ویولن چه فصل هایی از کتاب منصوری رو بخونم . اصلا برای ویولن لازمه که همه فصل ها رو بخونم.این بود همه ماجرا.....

arian
Wednesday 25 June 2008, 08:41 AM
فرزاد جون سلام اول از همه بگم كه كار خيلي خوبي كردي و نگران هيچي نباش ، اگه اراده داشته باشي همه چيز درست ميشه، بعد اگه ميشه سنت را هم بگو كه باز هم ما بدونيم مطالب را تا چه حد ميتونيم برات باز كنيم. و از چه درسهايي ميتونيم براي آموزش كمك بگيريم.

farzad226
Wednesday 25 June 2008, 12:04 PM
من الان20 سال سن دارم . اما به گفته اطرافیان خیلی بیشتر از سن خودم می فهمم .(خود تعریفی نباشه)

arian
Wednesday 25 June 2008, 12:44 PM
فرزاد خان سلام ، نميدونم آموزشگاه مجازي را كه در پست هاي قبلي معرفي كرده بودم پيدا كردي يا نه؟ و اگر پيدا كرده اي مطالعه كرده اي يا نه؟ در ضمن در مورد كوك كردن سازت هم توضيحي ندادي .
با همه اين حرفها چون ميدونم خيلي دوست داري زودتر كارت را شروع كنه ، توضيحاتي ميدم تا همونطوري كه قبلا گفتم يازده درس اول ل ويولن را شروع كني ،
1324

1325

1326

1327

1328

1329

1330

1331

1332

1334

arian
Wednesday 25 June 2008, 01:14 PM
خب آقا فرزاد درس يك ويولن را شرح ميدم :
يك نت سفيد كه جلوش يك نقطه داره را نشون ميده (نت سفيد برابر دو ضرب پا ميباشد كه هر ضرب را اگر بر حسب ثانيه بگيم بر فرض مي شود يك ثانيه . نقطه ي جلوي اين نت نصف ارزش زماني همون نت را بهش اضافه ميكنه ،يعني اگر نت سفيد 2 ضرب است +نصف نت سفيد = 3 ضرب .
حالا ما بايد روي سيم لا كه همون سيم دوم از سمت راست است با درست گرفتن آرشه و درست گرفتن ويولن ، توسط چانه كه بروي شانه قرار ميديم (و احتمالا از شولدر هم استفاده ميشه) ،آرشه را بر روي سيم دوم ميكشيم .نمي دونم آرشه ات كليفن دارد يا نه ،اگر آرشه كليفن نداشته باشد صدايي از سيم لا در نخواهد آمد .در جعبه ويولنت حتما كليفن داري بايد آرشه را در دست بگيري و مثل كشيدن آرشه روي ويولن روي كليفن بكشي ، اگر كليفن تا حالا استفاده نشده چند تا خط سطحي با چاقو روش بكش تا راحت تر بتوني آرشه ات را با كليفن مخلوط كني. در ضمن هيچوقت دستت را روي تارهاي آرشه ات نكش چون كثيف ميشه و ديگر كليفن را خوب به خود نميگيره.
ببين حال پا زدن را برات شرح ميدم ، نميدونم چپ پايي يا راست پا ، بر فرض راست. پاشنه پات روي زمين قرار داره انگشت پات تقريبا 25 درجه اي بالا قرار ميگيره و به آرامي به سمت پايين مياد و باز هم بالا ميره . ميشه يك ضرب، بدون مكث دوباره پايين ميره و بالا مياد ، ميشه دو ضرب و به همين ترتيب. سرعت پات رو خيلي تند نكن در حد همين يك ثانيه .
پس يك ضرب : شروع به پايين آمدن كف پا و انگشتان است تا زمان برگشت به جاي اول (يعني همون بالا) .
پس اگر از بالا به پايين رسيدي فقط نيم ضرب است
دوتا مطلب ديگه هم بگم
يكي اينكه اول ميزان علامتي را مي بيني كه اسمش كليد سل است .و راهنما براي نوازنده است .هر جا اين كليد را ديدي ، نتي كه روي خط دوم حامل قرار ميگيره نت سل است.(تئوري را حتما از آموزشگاه مجازي كاركن)
دوم اينكه بعد از كليد سل علامت c نوشته شده ،اين هم معناش آن است كه اين ميزان ها همگي 4 ضرب دارند.(فعلا تا همين حد كافي است) خب از اين 4 ضرب 3تاش را كه ديدي همون سفيد نقطه دار ، ولي بعد از اين سفيد نقطه دار علامتي مي بيني كه سكوت يك ضرب است يعني باندازه يك ضرب كه با پا خواهي زد سكوت ميكني و نتي را اجرا نميكني. خطي كه بعد از آن كشيده شده نشان دهنده تمام شدن اين ميزان است. بعد دوباره ميزان بعدي شروع شده است.
علامتي بالاي نتسفيد نقطه دار در ميزان اول نشان دهنده اين است كه بايد آرشه ات را از همانجايي كه دستت آنرا گرفته شروع كني و آرام پايين بياري(اين علامت شبيه همون جايي است كه آرشه را گرفته اي) علامت بالاي نت سفيد نقطه دار ميزان دوم نشان دهنده اين است كه آرشه ات را از نوك آرشه شروع كني و يواش يواش بالا بري.
اين درس رو بزن تا بريم سر درس دوم

farzad226
Wednesday 25 June 2008, 02:25 PM
مرسی اقا ارین .من از همین درس اول با جدیت کار میکنم.اگه دوتا درس را هم با هم گذاشتی فکر کنم میکشم.اما استاد شمایی.هرجور صلاح بدونی.

arian
Wednesday 25 June 2008, 02:38 PM
فرزادخان سلام
من هم مثل شما شاگردم.
درس 2 نت گرد است كه به معناي 4 ضرب ميباشد.و هيج سكوتي هم ندارد.
در ضمن براي كشش ها اين مطلب را كه قبلا آقاي لئون گذاشته اند را حتما مطالعه كن
You can see links before reply فقط پست 12 را خوب مطالعه كن ، مابقي پست ها را بذار براي بعد.

farzad226
Thursday 26 June 2008, 06:36 AM
او کی . خوندم.برو بعدی

arian
Thursday 26 June 2008, 08:47 AM
فرزاد خان ، خوندن فقط كافي نيست ، بايد اين اصول اوليه را خوب متوجه بشي ، كه با تمرين بيشتر ميسر ميشه ، در ضمن بگو ببينم ، ميدوني مثلا نت سوم روي خط حامل اسمش چيه ؟ ببين در همين حال كه آرشه كشي دست باز را تمرين ميكني حتما و حتما اسامي نت ها را هم بايد حفظ كني.
در مورد آرشه كشي دو درس اول هم چيزي نگفتي ؟ كار ميكني يا نه ؟ آرشه كشي طبق دستورات كتاب صحيح انجام ميدي يا نه؟ سعي كن آرشه ات روي سيم ها صاف و مماس با سيم ها كشيده بشه ، به سمت چپ يا راست نكشي ، چون آرشه ات به مرور تاب برميداره .
اگر مطالب تاپيك آقاي لئون و آموزشگاه مجازي سايت را خوب خوندي ميتوني تا درس 11 را تمرين كني ولي اينجا باز هم كمي من شرح ميدم.
اول از همه بگم آن دو نقطه ي انتهايي ميزان آخر نشان دهنده آن است كه ميزان ها از اول تا آخر بايد تكرار بشوند.
درس سوم نت سفيد نقطه دار يعني همان 3 ضرب است ولي اينجا ديگر c يعني چهار چهارم نيست بلكه سه چهارم است . 3 در صورت نشاندهنده 3 ضرب بودن هر ميزان است و مخرج هم جون چهار است پس ارزش هر نت بر مبناي سياه حساب مي شود.. و ديگه سكوت هم در ميزان ها وجود ندارد آرشه راست را كه تمام كردي بلافاصله و بدون مكث يا فشار به آرامي آرشه چپ را بايد شروع كني.تا انتها : را كه ديدي از اول همه را ميزني سپس ميزان آخر را كه دو ضربي است و يك سكوت يك ضرب كه باز هم همان سه ضرب مي شود. سكوت اجرا نمي شود ولي محاسبه مي شود.
در درس چهارم سه تا نوت سياه داري كه ارزش هر كدام يك ضرب است پس بايد هريك از اين نت هاي سياه را با يك آرشه بكشي و بلافاصله بعدي و بعدي . بين آنها هيچ سكوتي هم نيست .و ميزان نيز سه ضربي است تا انتها سپس : يعني تكرار از اول تا آخر سپس نت دو ضربي و سكوت يك ضرب.
درس پنجم و ششم دوباره C يعني 4/4 است پس در هر ميزان چهار كشش داريم . كشش اول نت سفيد پس دو ضرب و نت بعدي سياه پس يك ضرب و نت بعد هم سياه پس يك ضرب . دقت كن اگر نت دو ضرب است بايد طوري آرشه بكشي كه با تمام آرشه اين نت در مدت دو ضرب اجرا بشه ، و اگر يك ضرب است پس سرعت آرشه كشي بيشتر ميشه و با تمام آرشه نت را در مدت يك ضرب ميزني و در تمام اين مدت نبايد ضرب پات تغيير كنه ، يعني يك جا را تند تند پا بزني و يك جا را آرام. پات بايد يه دقت عقربه ثانيه شمار پا زدن را تكرار كنه . كم كم عادت ميكني و ديگه اصلا متوجه پا زدنت نميشي.
در س 6 برعكس درس 5 خوب خودت تشخيص ميدي .
درس 7 نت گرد را نمايش داده كه 4 ضرب است پس بايد با يك آرشه در مدت يك رفت يا يك برگشت با چهر ضرب پات اين نت اجرا بشه.
حتما تمرينات را خوب انجام بده و تكرار كن . اول هر كاري سخت است و احتمالا يكسالي هم برات سخت ميمونه ولي بعد ايت تغيير كمي به كيفي صورت ميگيره و خودت دگرگوني را احساس خواهي كرد. الان مثل اب توي سماور ميموني هي داري حرارت ميگيري ولي نشونه اي نيست ، زماني ميرسه كه به جوشيدن ميفتي و سماور را روي سرت ميذاري ، پس فعلا تحمل كن و گآرام جلو برو.
مطلب ديگه اي هم بهت بگم . همه ما به چيزي علاقمند ميشيم ، شور و اشتياق پيدا مي كنيم ، ميريم شروع ميكنيم مثلا كتاب فيزيك ميخريم شروع مي كنيم به خوندن . اولش داغيم و حرارت داريم بعد از يك مدت دلسردي پيش مياد كه اي بابا فيزيك هم به درد نميخوره ،ولش كن ، بي خيال .اگر ولش كنيم كه خب تمومه ولي اگه ولش نكنيم و باز هم ادامه بديم . حالا ديگه تبديل به عادت ميشه . ديگه بخشي از زندگي و تفريح و سرگرمي ما ميشه . سعي كن يك روال براي خودت بگذاري و از اين مرحله سوم عبور كني تا به عادت برسي ، يادت نره كه فعلا در مرحله اول هستي. منتظر تمرين زياد و بعد از آن پست زدن براي ادامه درس ها هستم.

farzad226
Saturday 28 June 2008, 12:10 PM
خیلی ممنون که ریز به ریز برام خط ها رو توضیح میدی .اینجوری من بهتر می فهمم و به قول معروف یک بار میخونم و واسه همیشه یادم میمونه .منم وقتی ویولن خریدم همه گفتن سخته اما من با همه سختیش قبولش کردم.بریم درس بعدی

farzad226
Saturday 28 June 2008, 12:12 PM
البته من فقط روخونی نمیکنم. من پرینت درسایی که گفتی میگیرم.میرم خونه وطبق توضیحات شما و نت های کتاب تمرین میکنم.

arian
Saturday 28 June 2008, 04:38 PM
جناب فرزاد درس 8 تا درس 11 نيز دست باز سيم لا است ، كه ميتوني همه را كاملا اجرا كني ، فقط يك مورد را به من بگو ميدوني در درس هشتم بعد از نت لا ، اون مستطيل روي خط حامل سوم چيه و چه كار بايد بكني. اگر ميدونستي كه معلومه تيوري موسيقي را خوب خوندي. تا درس 11 را تمرين كن تا درس هاي اصليت شروع بشه ، در ضمن براي بار چندم تكرار ميكنم كوك كردن سازت را چي كار كردي؟

farzad226
Sunday 29 June 2008, 06:24 AM
والا کوک ساز رو نمیدونم.همونجوری من خریدم یارو گفت سازت کوکش درسته.میخوای از گوشواره هاش عکس بگیرم بزارم.شاید بتونید بفهمید کوکش چیه

farzad226
Sunday 29 June 2008, 06:27 AM
در ضمن من تیوری میخوام که مربوط به ویولن باشه.یعنی وقتی علامت رو میبینم بفهمم حرکت ارشه چگونه باشه یا مثلا حالت دست. والا تیوری خشک و خالی به چه دردی میخوره

arian
Sunday 29 June 2008, 07:47 AM
سلام فرزاد جان ،كوك ساز از روي صدايي كه سيم ها در مي آورند مشخص ميشه ، نه از روي شكل ظاهري گوشي ها .
تئوري خشك وخالي هيچ به دردي نمي خوره ،ولي شما كه داريد كار عملي مي كنيد تئوري به دردتون مي خوره.تئوري موسيقي براي همه ي سازها يكي است و مختصرا در باره بعضي سازها تغيير مي كنه ، بايد تئوري را خوب بدوني ، جواب من را هم ندادي كه مستطيل كوچك روي خط سوم حامل علامت چيه ؟ اگر مفهوم اون علامت را ندوني چچطور ميخواي اون ميزانرا اجرا كني. فرزاد خان مطمئن باش همه ي مواردي را كه بچه ها ميگند يادگيري آنها الزامي است . روزي آقاي اليب توي يكي از پستهاش براي دوستي نوشته بود در موسيقي هيچ راه ميانبري وجود نداره.اين حرف رو من خيلي دوست دارم ،فكر نكن راه هاي ميانبري هست كه سريعتر به مقصدت برسي،نه بايد پله پله جلو بري وگرنه هيچوقت به مقصد نميتوني برسي.

farzad226
Monday 30 June 2008, 12:21 PM
من که فعلا اولشم و از رو صداش نمیفهمم کوکش . میدونم تیوری الزامیست . مرسی. بریم دروس بهدی.من اگه بتونم یک قطعه ساده با ویولن بزنم شور شوقش چند برابر میشه تو وجودم.

arian
Monday 30 June 2008, 12:47 PM
فرزادخان تا درس 11 را زدي؟مفهوم اون علامت مستطيل روي خط سوم حامل را هم ميدوني؟

farzad226
Wednesday 2 July 2008, 06:24 AM
دروغ چرا نتونستم بزنم اخه سرم خیلی شلوغ شد این هفته در رابطه با کارم.اما تا درس 3 زدم و به درس چهار که رسیدم دیدم بجای c دو تا عدد دیگه نوشته.بالاییش که گفتی میشه تعداد ضرب اما پایینیش یکم گنگ بود.اون علامت که گفتی اسمش سکوت هست فکر کنم.این فکر کنم سکوت سفید باشه و یکی دیگه مثل همین هست که سکوت گرد هست و زیر خط 5 حامل قرار میگیره.اما نمیدونم چه جوری اجرا میشه.نمیدونم درست گفتم اسماشونو یا برعکس

arian
Wednesday 2 July 2008, 08:02 AM
فرزاد خان سلام ، زياد عجله نكن ، اول كار يك كم كارها آرومتر پيش ميره ، توي پست شماره 53 مفهوم 4/3 رابرات توضيح دادم ،اون پست را دوباره بخون. در مورد سكوت ها هم درست گفتي ،وقتي روي خط سوم است سكوت دو ضرب است وقتي زير خط حامل چهارم(پنجم غلط است) است سكوت چهار ضرب است.ارزش زماني آن معادل 4 ضرب است.ولي سكوتي كه در درس 8 داري دو ضرب است يعني يك نت سفيد است به علاون يك سكوت دو ضرب پس چهار ضرب است .در ضمن C به معناي همان 4/4 است.
سكوت سكوته ، طريقه اجرا نداره ، پس از اينكه نت را زدي هر وقت به سكوت رسيدي به اندازه كشش آن سكوت كه با پات ميزني ،سكوت ميكني و آرشه كشي نميكني بلافاصله بعد از تمام شدن آن سكوت نت بعدي را اجرا ميكني. در س 10 هم كه يك سياه است و يك سكوت يك ضرب يك سياه است و يك سكوت يك ضرب . ميزان چهارم كه تمام شد علامت : را كه ديدي برميگردي به ميزان اول و تا چهارم را مجددا اجرا ميكني ،اين بار ميري به ميزان پنجم و آن را اجرا ميكني .

farzad226
Wednesday 2 July 2008, 10:07 AM
اوکی.بسیار عالی توضیح میدید.یه سوال:از کجا بفهمم باید ارشه رو به سمت بالا بکشم یا پایین؟

arian
Wednesday 2 July 2008, 11:33 AM
توي پست هاي قبلي توضيح دادم ، آن علامتي كه بالاي خط حامل روي نت وجود داره اگه مثل درب بطري بود آرشه راست ( پايين ) است. اگه مثل 7 فارسي بود آرشه چپ (بالا)است.

farzad226
Wednesday 2 July 2008, 12:15 PM
اوکی . نظرت چیه بریم سراغه پوزیسون ها ؟ البته ابن بحث خیلی مهمه و میخوام بحث باز بشه قشنگ تا من خوب درک کنم. و در مورد همه چیز توضیح داده بشه.

arian
Wednesday 2 July 2008, 12:23 PM
آرشه ي راست از پايين ترين قسمت موي آرشه تا به سمت بالاترين قسمت آرشه روي سيم كشيده ميشه (فعلا) آرشه ي چپ هم از بالا ترين قسمت آرشه شروع ميشه تا پايين ترين قسمت آرشه. اگه دقت كني نوك آرشه ات شبيه 7 است و پايين آرشه ات هم آنجايي كه انگشت شصتت قرار ميگيره شبيه همون علامت آرشه ي راست.

farzad226
Wednesday 2 July 2008, 01:01 PM
باشد. بریم بعدی بعد از این

arian
Wednesday 2 July 2008, 01:55 PM
فرزادخان چي رو بريم سر بعدي ، خمره ي رنگرزي كه نيست ، بريم سر پوزيسيونها! آقا يازده درس اول را تمرين كن ، تا درس بعدي ، حالا كو تا پوزيسيونها ، كتاب 3 ل ويولن برسي ميري سر پوزيسيونها . اگر خيلي زرنگ باشي آن هم پوزيسيون 3 و 4 .

فكر ميكني پوزيسيون چيه ؟ جايي كه انگشت ها ي دست چپ در اونجا قرار ميگيره ، ولي تو هنوز دست باز را تمرين نكرده اي ، پوزيسيون 11 را هم كه برات بگم ،هيچ به دردت نميخوره. تو تا درس 3 تمرين كرده اي ، 8 درس بقيه چي ؟ يك خط در ميون كه نميشه.
عزيز ،ويولن فقط يك سري محفوظات نيست . تمرين است و تمرين است وتمرين . اگه ميخواي كاري كرده باشي برو درس هاتو تمرين كن . فكر انگشت گذاري و پوزيسيون هم نباش ، به وقتش پوزيسيون 1 را ميگيم .

farzad226
Thursday 3 July 2008, 07:01 AM
چرا دعوا میکنی خوب . این دیگه اعصاب خوردی نداره . شاید من یکم عجله داشته باشم اما هرچی تو بگی . من سعی میکنم اگر بتوانم از درس های 1 تا 11 که میزنم صداشو ظبط کنم و بزارم تا شما بشنوید .

arian
Thursday 3 July 2008, 08:09 AM
فرزاد خان سلام دعوا نكردم حقيقت رو گفتم ، راه ميانبري نيست . به خدا راه ميانبري نيست . اينو هميشه يادت نگهدار. نميشه پله هاي اول رو رد نكرده بري پشت بوم . حتما درس ها را ضبط كن و بذار توي سايت ، در ضمن درست آرشه كشي كن و پا بزن ، اين پا زدن خيلي مهمه . ببين درس هاي براي كسي كه تازه شروع كرده خيلي سخته ، هم بايد نت را بخونه كه خوب بلد نيست،هم بايد هماهنگ پا بزنه كه وحشتناكه ، هم بايد خوب خوب و درست آرشه كشي كنه ،هم بايد انگشت هاشو درست بگذاره ،كه محالاته .پس درس هاي اول خيلي سخته. ولي اگه درست تمرين كني به جايي ميرسي كه مي بيني ديگه احتياج به استاد نداري. فقط يك موضوع مونده اونهم كوك بودن سازته كه از همه مهمتره ،در مورد اون هم بايد فكري كنيم.

arian
Thursday 3 July 2008, 08:22 AM
آقاي لئون زحمت كشيده اند و مصاحبه اي از مجتبي ميرزاده را در بخش نوازندگان ويولن گذاشته اند . ايشون هم استاد نداشته اند و بدون شك بعد از يكي از بزرگترين نوازندگان ويولن بودند .اون تاپيك را مطالعه كن و اين نقل قول را هم خوب بخون:
آيا اين‌ سخن‌ درست‌ است‌ كه‌ مي‌گويند نوازندگي‌ ساز ويولن‌ خيلي‌ مشكل‌ است‌؟

**در اينكه‌ ويولن‌ ساز مشكلي‌ است‌ شكي‌ نيست‌، چون‌ در ويولن‌ پرده‌بندي‌ نداريم‌ و در دسته‌ ساز مثل‌ تار يا سه‌تار پرده‌ وجود ندارد مثلا در تار يا سه‌ تار يا پيانو شما هر نت‌ كه‌ بزنيد خارج‌ نيست‌ و عينا همان‌ نت‌ به‌ شما جواب‌ مي‌دهد ولي‌ در ويولن‌ به‌ علت‌ عدم‌ وجود پرده‌بندي‌ كافي‌ است‌ كه‌ يك‌ ميليمتر پايين‌ يا بالا بزنيد كه‌ سريعا از بازگويي‌ نت‌ مورد نظر خارج‌ مي‌شود. به‌ نظر من‌ هر سازي‌ يادگيري‌ آن‌ زياد سخت‌ نيست‌ بلكه‌ خوب‌ زدن‌ مهم‌ است‌ اما ويولن‌ شروع‌ آن‌ بسيار سخت‌ است‌ چون‌ يك‌ ساز چموشي‌ است‌ كه‌ براحتي‌ به‌ شما سواري‌ نمي‌دهد و صبر و حوصله‌ و پشتكار و علاقه‌ در اين‌ راه‌ شرط‌ مهم‌ و لازم‌ است‌ اما وقتي‌ كه‌ درست‌ راه‌ افتاد آن‌ وقت‌ است‌ كه‌ مي‌بينيم‌ ويولن‌ سلطان‌ اركستر است‌.

arian
Monday 14 July 2008, 01:05 PM
فرزاد خان نيستي؟ ، تمرين ها چطور پيش ميره؟پست هاي قبلي كه همه رفت ، شما هم باهاشون رفتي ؟
درسهاي 16 تا بيست را برايت ميگذارم:
You can see links before reply (You can see links before reply)

sima111
Thursday 31 July 2008, 09:11 PM
سلام بچه ها
من کتاب اول ویلن را تا حدودا آخر پیش یک استاد کار کردم و بعد به آلمان اومدم چون اینجا خیلی هزینه ها زیاده من خودم کتاب دوم را شروع کردم
من را راهنمایی کنید که چه کار کنم که اشتباه نزنم من هنوز تو انگشت گذاری در پوزیسیون شک دارم از طرفی ساز را خودم کوک می کنم که اصلا بهش اعتمادی ندارم :-)
در هر صورت حتما اگر راهنمایی به نظرتون می رسه به من بگید تا بهتر بتونم یاد بگیرم

sima111
Thursday 31 July 2008, 09:13 PM
اریان جام امکانش هست که درسهای کتاب دوم هم بگذاری البته چند درس اول تا من بتونم یک ایده ای از اهنگ ها داشته باشم
البته اگر برات زحمتی نیست و وقت داشتی
مرسی

ماریا
Thursday 31 July 2008, 11:05 PM
سلام سیما جان خوشحالم که تو المان هم این سایت طرفدار داره اگه تو قسمت ویالن نگاه کنی ارین جان زحمت کشیدند و یه تاپیک درست کردند به نام اجرای قطعات کتابهای روح اله خالقی که قرار هر کس یه سری درسها رو بزنه و بزاره بچه ها بشنوند هر هفته یه درس جزئیات بیشتر انجا میتونی پیدا کنی و بخونی البته برای بچهای کلاسیک هم این تاپیک هست
خودت یه سری بزن میبینی چه خبره

بازم از وجودت تو این سایت خوشحالم
سبز باشید و سر افراز

arian
Saturday 2 August 2008, 10:16 AM
سلام سيما خانم ، همانطوري كه خانم ماريا فرمودند ما هم خيلي از حضور دوستان خارج از كشور خوشحاليم . خيلي خوبه كه بتونيم از تجارب همه ي دوستان استفاده كنيم . مطمئن باشيد كه نت آهنگ در صدد است تا فرهنگ موسيقي ايران را در تمام دنيا گسترش دهد و به همين منظور هم به آموزش رديف صبا و ويولن ايراني جناب خالقي پرداخته كه در تاپيكهاي زير ميتونيد حضور پيدا كنيد :
مطمئن باشيد اين تجربه به همه دوستان كمك خواهد كرد تا تجربيات خود را به اشتراك بگذارند .

در مورد كوك كردن ساز ويولن هر چند زياد به اين تاپيك مربوط نمي شود ولي خلاصه عرض خواهم كرد صداي بوق تلفن صداي لاي 440 ميباشد . فكر كنم در آلمان نيز به همين صورت است .اما در اينترنت هم ميتوانيد كوك خود را با تيونر هاي موجود در بسياري از سايت ها تنظيم كنيد . كتاب دوم خالقي تا يكي دو درس مونده به آخر كتاب كوك مي لا ر سل است و فكر كنم فقط قطعه ي اصفهان مرتضي ني داوود مي لا مي لا كوك مي شود .پس شما فعلا ميتوانيد با كوك استاندارد ويولن قطعه ها را اجرا نماييد .حضور شما در بخش ويولن براي بنده افتخار بزرگي است .

farzad226
Wednesday 20 August 2008, 10:19 AM
اقا این تایپیکو من زدم اما هیچکدوم دیگخ منو تحویل نمیگریییییییییییییییییییی ییییییییییییین

arian
Wednesday 20 August 2008, 10:57 AM
اقا این تایپیکو من زدم اما هیچکدوم دیگخ منو تحویل نمیگریییییییییییییییییییی ییییییییییییین
فرزاد خان سلام
مرد مومن ما شما رو تحويل نميگيريم يا شما ما رو . كجا بودي؟ الان نزديك 2 ماه داره ميشه كه توي تاپيك حضور پيدا نكردي !

Mojtaba
Wednesday 20 August 2008, 01:26 PM

فرزاد جان از اول تا آخر این تاپیک همه پستهاش مربوط به سوال شماست

farzad226
Friday 22 August 2008, 01:32 PM
من شرمنده همه شما هستم بچه ها .این روزا کار خیلی رو سرم ریخته.از کار خودم تا کنکور کارشناسی و جابه جایی خونه و ......... سرتون درد نیارم حس میکنم با ویولنم غریبه شدم.دیگه اون شور قبل نیست تو وجودم .نمیدونم چه مرگم شده.زبونم لال چندبار به سرم زد بفروشمش.

Mojtaba
Friday 22 August 2008, 02:33 PM
دوست عزیز بهترین راه برای اینکه بتونی اون حس رو بوجود بیاری در خودت این هست که سلوی ویلن زیاد گوش بده حالا فرقی نداره که یاحفی باشه یا بدیعی یا ملک فقط تکنوازی ویلن گوش کن تا ریزه کاری های دستگاههای مختلف را متوجه بشی

farzad226
Tuesday 7 October 2008, 06:06 PM
سلام بچه ها. بعد از دوری من و مشکلاتی که برام پیش امد به هر ضرب و زوری که شده میخوام برگردم به روزای گذشته . دیگه خشته شدم از بس ویولن گوش دادم. میخوام خودمم ویالون بزنم . نحوه انگشت گذاری ها رو میشه شروع کنیم استاد یا هنوزم زوده ؟

farzad226
Friday 10 October 2008, 05:02 PM
بابا منو تحویل بگیرید .جناب اقای ارین سرپرست محترم ارجمند . چرا بابا تحویل نمیگیری؟

arian
Friday 10 October 2008, 05:33 PM
ببخشيد فرزاد خان من همين الان بعد از هفده دقيقه از ارسال پيام شما آن را ديدم . امروز جمعه است و استثنائا بنده به سايت سر زده ام . فردا حتما مطالب را پيگيري خواهيم كرد .

arian
Saturday 11 October 2008, 08:14 AM
دوست عزيز مون جناب فرزاد خان مطالب زير را در تاپيكي ديگر عنوان فرموده بودند :
اگه به منم ویولن اصولی یاد داده بودید و هی نمیگفتید برو فلان کتاب رو بخون و منو نمیپیچوندید من الان ویولن بلد بودم بزنم نه اینکه هنوز یک نت ساده رو نمیتونم بزنم بعد از گذشت 4 ماه و همین مونده بزنم تو دیوار بشکنمش فقط منو میپیچونید. فکر نکنم چیزی ازتون کمک بشه اگه یاد بدید ای بخش ویولن گرامی.. . ممنونم از همکاریتوم سایت محرم نت اهنگ .
فقط ادعا دارید.

خوب فرزاد خان ، ما از خدامونه كه كساني مثل شما پيدا شوند و ما بچه هاي سايت رو نقد كنند . من به شخصه لذت ميبرم و عاشق اين هستم كه ديگران عيبهامو توي بوق كنند و سر كوچه ها جار بزنند . خوب بريم سر حرفهاي حساب شما و ببينيم مقصر كيست و چرا ؟

اگه به منم ویولن اصولی یاد داده بودید و هی نمیگفتید برو فلان کتاب رو بخون و منو نمیپیچوندید من الان ویولن بلد بودم بزنم .

شما اولين پست خود را 10 ژوئن زده ايد .
همانروز آقا حسام معاون كل سايت راهنمايي كرده اند كه نتي كه ميفرماييد اصلا مربوط به ساز ويولن نيست و ساير راهنمايي ها .
بعد آقاي ويولن - ام راهنمايي تون كرده اند.
11 ژوئن فرموده ايد كه شكل نت ها را فقط بلد هستيد.
همانروز آقا حسام شما را راهنمايي فرموده اند.
درخواست راهنمايي داشته ايد .
مجددا ايشون راهنمايي كرده اند .
فرموده ايد كه كتاب داريد ولي چيزي از آن متوجه نمي شويد .
مجددا ايشون شما را راهنمايي كرده اند .
آقاي علي بدري به بحث اضافه شده اند و شما را راهنمايي كرده اند .
12 ژوئن a. sad شما را راهنمايي كرده اند
14 ژوئن هزينه هاي كلاس را پرسيده ايد
همانروز حسام خان شما را راهنمايي كرده اند .
دوباره سئوال داشتيد
دوباره راهنمايي تون كرده اند .
دوباره سئوال كرده ايد .
اقاي ويولن - ام جواب داده اند و فرموده اند كمكتان ميكنند .
15 ژوئن آقاي اكانيني هم فرموده اند سيم ها را ياد بگيريد شكل نت و ... را برايتان ايميل ميكنم .
15 ژوئن پرسيده ايد : منظور از پوزیسیون اول چیه ؟ اسم سیمها رو میدونم فقط
همانروز ساراخانم جواب پاسخ شما را داده اند و به بخش آموزش سايت راهنماييتون كردند .
حميد ويولن در ادامه باز محبت داشتند و راهنمايي كرده اند.
خانم مرضيه پست زده اند و راهنمايي كرده اند.
22 ژوئن دوباره درخواست اموزش داده اي .
همانروز بنده جوابت را داده ام و شرط ها را هم خدمت گفتم :
فرزاد خان سلام
همونطوري كه اكثر بچه ها متفقا نقل كردند . يادگيري ويولن احتياج به استاد داره ، انرژي و وقت زيادي را بايد بدون استاد تلف كني . نميدونم با سازها چه قدر آشنايي داري ولي رفتي سراغ سازي كه با وجود كليه امكانات هم به سختي كسي ميتونه ازش كامل بيرون بياد. ترسي از گفتن حقيقت ندارم . حقيقت را بايد اونطوري كه هست بگم وگرنه دروغگو حساب ميشم.
شايد كسي بره پشت پيانو با اون همه ابهت و عظمت با كمي اطلاعات نت خواني و آشنايي با شستي ها يك انگشتي شروع كنه به زدن خوابهاي طلايي مثل خود من . خلاصه صداي ساز را دربياره . ولي صداي ويولن را در آوردن خيلي سخت تر از اين حرفاست . ولي اگر فكر ميكني ميشه با روش به قول معروف آنلاين ياد گرفت من حاضرم .
از درس يك با عكس و فيلم واجراي قطعه و صدا برات ميگذارم ، فقط اگر تمايل داشته باشي ايراني كار كني از كتاب يك خالقي شروع ميكنيم . اگر كتاب را هم تهيه نكردي مهم نيست من نت ها را هم اسكن ميكنم توي تاپيك قرار ميدم . فقط يك شرط داره .من هر هفته درس جديد را كامل قرار ميدم تو هم بايد ابتداي هفته قطعات را بزني و توي تاپيك قرار بدي تا انگشت گذاري درست يا غلط (فالش زدن ) و غيره مشخص بشه . اگر طالبي بسم ا...
منتظر جواب از شما.....

پستهاي شماره 29 و 30 قبول شما و شروع سئوالات شما بوده .
پست 31 درس اول را برات زدم .
پست 32 درخواست درس جديد كردي
هرچند تعدادي از پست هاي من پاك شد به علت خرابي سرور دوباره برات پست 33 را زدم .
پست 34 آقاي بدري از من تشكر كرده اند
پست 35 شما اشكال داشتي و سئوال كرده اي كه نيم پرده چيه .
تازه بنده متوجه شدم كه شما هيچ چي از موسيقي نميدوني .
پستهاي 36-39 دوستان راهنمايي هايي به شما كرده اند .
پست 40 گفتيد كه كتاب تئوري داريد ولي نميفهميد.
پستهاي 41-44 جناب آقاي بدري و بنده و جناب لئون راهنماييت كرديم .
خدمت شما هم مطالب تئوري عرض شد و هم عرض شد كه به آموزشگاه سايت سر بزنيد و درسها را خوب بخونيد.
25 ژوين درسهاي 1 تا 11 ل ويولن را بهت داده ام 10 تا ميمه عكس هم برات گذاشتم كه تا ساز رو چه طور بگيري و سيم ها كدام است و شكل آرشه كشي و غيره .
پست 46 هم همه ي توضيحات را بهت دادم .
درسها ادامه پيدا كرد تا 28 ژوئن : خیلی ممنون که ریز به ریز برام خط ها رو توضیح میدی .اینجوری من بهتر می فهمم و به قول معروف یک بار میخونم و واسه همیشه یادم میمونه .منم وقتی ویولن خریدم همه گفتن سخته اما من با همه سختیش قبولش کردم.بریم درس بعدی
البته من فقط روخونی نمیکنم. من پرینت درسایی که گفتی میگیرم.میرم خونه وطبق توضیحات شما و نت های کتاب تمرین میکنم.
30ژوئن : فرزادخان تا درس 11 را زدي؟مفهوم اون علامت مستطيل روي خط سوم حامل را هم ميدوني؟
2 جولايي: دروغ چرا نتونستم بزنم اخه سرم خیلی شلوغ شد
همانروز :فرزاد خان سلام ، زياد عجله نكن ، اول كار يك كم كارها آرومتر پيش ميره
فرزاد: باشد. بریم بعدی بعد از این
آرين :فرزادخان چي رو بريم سر بعدي ، خمره ي رنگرزي كه نيست ، بريم سر پوزيسيونها! آقا يازده درس اول را تمرين كن ، تا درس بعدي ، حالا كو تا پوزيسيونها ،
3 جولاي : چرا دعوا میکنی خوب . این دیگه اعصاب خوردی نداره . شاید من یکم عجله داشته باشم اما هرچی تو بگی . من سعی میکنم اگر بتوانم از درس های 1 تا 11 که میزنم صداشو ظبط کنم و بزارم تا شما بشنوید
11 روز بعد : فرزاد خان نيستي؟ ، تمرين ها چطور پيش ميره؟پست هاي قبلي كه همه رفت ، شما هم باهاشون رفتي ؟
درسهاي 16 تا بيست را برايت ميگذارم:

چهل روز بعد : اقا این تایپیکو من زدم اما هیچکدوم دیگخ منو تحویل نمیگریییییییییییییییییییی ییییییییییییین

همان روز:فرزاد خان سلام
مرد مومن ما شما رو تحويل نميگيريم يا شما ما رو . كجا بودي؟ الان نزديك 2 ماه داره ميشه كه توي تاپيك حضور پيدا نكردي
دو روز بعد : من شرمنده همه شما هستم بچه ها .این روزا کار خیلی رو سرم ریخته.از کار خودم تا کنکور کارشناسی و جابه جایی خونه و ......... سرتون درد نیارم حس میکنم با ویولنم غریبه شدم.دیگه اون شور قبل نیست تو وجودم .نمیدونم چه مرگم شده.زبونم لال چندبار به سرم زد بفروشمش

60 روز بعد : سلام بچه ها. بعد از دوری من و مشکلاتی که برام پیش امد به هر ضرب و زوری که شده میخوام برگردم به روزای گذشته . دیگه خشته شدم از بس ویولن گوش دادم. میخوام خودمم ویالون بزنم . نحوه انگشت گذاری ها رو میشه شروع کنیم استاد یا هنوزم زوده ؟

ديروز : بابا منو تحویل بگیرید .جناب اقای ارین سرپرست محترم ارجمند . چرا بابا تحویل نمیگیری؟

arian
Saturday 11 October 2008, 08:43 AM
فرزاد خان از آنروز تا حالا ما كتب خالقي و سوزوكي و ل ويولن و رديف را هم زده ايم و رفته ايم جلو .
فرموده بوديد اگر به شما ياد داده بوديم الان ميتونستيد توي نت آهنگ ساز بزنيد .
آقاي تجويدي با آن همه هوش و استعداد و ذوق و علاقه چهار پنج سال هفته اي دو سه روز پيش استاد صبا كار كردند بعدش سه چهار سالي هم كلاسيك كار كردند بعدش هم سالها تا زمان فوت طلبگي كردند اين ادعايي كه شما ميفرماييد را نداشتند . دوست عزيز اگر شما فكر كنيد كه با دو تا پست زدن به فاصله 80 روز در سايت ميتونيد نوازنده بشيد در اشتباه هستيد . اگر در اين مدت پيش استاد ميرفتيد و هر روز يك ساعت ساز هم ميزديد .هنوز به پوزيسيون دوم هم نرسيده بوديد چه برسد به اينكه در جمع نوازنده ها ساز بزنيد .
دوست عزيز شما تصور اشتباهي از نوازندگي داريد . فكر نكنيد نوازندگي مثلا كتاب فيزيك است يك ماه ميخونيد و حفظ ميشيد و بيست ميگيريد . بنده از روز اول خدمت شما عرض كردم بايد هرهفته درس جديد بگيريد روزي يك ساعت تمرين كنيد ضبط كنيد در سايت بگذاريد تا درس بعدي .
شما از دوستان سئوال كنيد در ميان اين همه نوازنده در سايت كسي هست كه تونسته باشه در 3 ماه نوازنده ويولن بشه ؟ از هر صد ميليون نفر كه به كلاس موسيقي بروند شايد با پشتكار زياد و عشق تمام حدود ده هزار نفر نوازنده شوند و از اين تعداد هم شايد دو سه نفري به استادي برسند .
جناب فرزاد خان متاسفانه با روشي كه شما در پيش گرفتيد تمايلي به ادامه كار ندارم . انشاء ا... ساير دوستان حضور خواهند و راهنمايي هاي لازم را به شما خواهند فرمود .

farzad226
Saturday 11 October 2008, 01:55 PM
با سلام خدمت شما.
اولا نصف اون پست هایی که فرمودید رو من اصلا ندیده ام که میگید فلانی وارد بحث شده و یا فلانی راهنمایی کرده است . این تایپیک بیشتر از اینها صفحه داشت که خیلی ها رو من نخوندم همین جور سر خود ویرایش کریدید و حذف کردید و فلان و بهمان .
دوما اینقدر به خودتون مطمئن نباشید که نوازندگی رو فقط عده ای خاص میتونند یاد بگیرند. شما همچین حرف میزنید انگار که همه نمیفهمند و شما میفهمید. اینو همیشه یادتون باشه این چیزهایی که میگید کلیت داره اما عمومیت نداره. همیشه استثنا هم هست . پس اینقدر با اعتماد به نفس حرف نزید راجع به بقیه.
سوما من مطمئن هستم شما اگر واقعا بخواهید یاد بدید لقمه رو نمیچرخونید دور سر تا بکنید تو دهانتان .
همیشه یک راه سومی هم هست . اگر شما به جای اینکه به من بگید برو مثلا فلان نت رو یاد بگیر به من بگید مثلا فلان نت اسمش اینه و فلان جور باید ارشه بکشی برای این نت و مثلا فلان جور هم انگشت بزاری.. اگر اینجوری میگفتید من نه تنها به کار دلگرم میشدم بلکه خودمم باورم میشد دارم پیشرفت میکنم هر چند کند و هر چند با سرعت پایین . اما چه فایده یک کتاب تئوری رو از حفظ کنم که هر روز که میگذره از یادم میره و انگار نه انگار نخوندم . بزار نمونه عینیشو بگم . توی یک پست یک علامت به من گفتی اسمش سکوت و وقتی دیدمش چکار باید بکنم . من از اون روز هرچند دست به کتاب و ویولن نزدم اما واقعا فهمیدم سکوت یعنی چی و چطور باید باهاش برخورد کنم . منظور جملات منو گرفتید که چی میگم ؟
بله ارین خان . باید هم عصبانی بشید چون فکر میکنید عقل همه مثل هم هستش و همه با یک شیوه یاد میگیرند . این همون شیوه غلط درس دادن تو مملکت ماست که نصف دانش اموزان بیست میگیرند و نصفی رفوزه میشوند و اینو نمیدونن که اگر معلم شیوه درس دادنش رو عوض کنه اون نصفی که رفوزه شند بیست میگیرند و بقیه رفوزه میشن .
بازم اگر از حرف های من ناراحت شدید م در همین جا از شما رسما معذرت میخوام و همین جا هم اعلام میکنم قصد جسارت نداشتم . حال قضاوت با شماست ....

arian
Saturday 11 October 2008, 02:24 PM
با سلام خدمت شما.
اولا نصف اون پست هایی که فرمودید رو من اصلا ندیده ام که میگید فلانی وارد بحث شده و یا فلانی راهنمایی کرده است . این تایپیک بیشتر از اینها صفحه داشت که خیلی ها رو من نخوندم همین جور سر خود ویرایش کریدید و حذف کردید و فلان و بهمان .
دوما اینقدر به خودتون مطمئن نباشید که نوازندگی رو فقط عده ای خاص میتونند یاد بگیرند. شما همچین حرف میزنید انگار که همه نمیفهمند و شما میفهمید. اینو همیشه یادتون باشه این چیزهایی که میگید کلیت داره اما عمومیت نداره. همیشه استثنا هم هست . پس اینقدر با اعتماد به نفس حرف نزید راجع به بقیه.
سوما من مطمئن هستم شما اگر واقعا بخواهید یاد بدید لقمه رو نمیچرخونید دور سر تا بکنید تو دهانتان .
همیشه یک راه سومی هم هست . اگر شما به جای اینکه به من بگید برو مثلا فلان نت رو یاد بگیر به من بگید مثلا فلان نت اسمش اینه و فلان جور باید ارشه بکشی برای این نت و مثلا فلان جور هم انگشت بزاری.. اگر اینجوری میگفتید من نه تنها به کار دلگرم میشدم بلکه خودمم باورم میشد دارم پیشرفت میکنم هر چند کند و هر چند با سرعت پایین . اما چه فایده یک کتاب تئوری رو از حفظ کنم که هر روز که میگذره از یادم میره و انگار نه انگار نخوندم . بزار نمونه عینیشو بگم . توی یک پست یک علامت به من گفتی اسمش سکوت و وقتی دیدمش چکار باید بکنم . من از اون روز هرچند دست به کتاب و ویولن نزدم اما واقعا فهمیدم سکوت یعنی چی و چطور باید باهاش برخورد کنم . منظور جملات منو گرفتید که چی میگم ؟
بله ارین خان . باید هم عصبانی بشید چون فکر میکنید عقل همه مثل هم هستش و همه با یک شیوه یاد میگیرند . این همون شیوه غلط درس دادن تو مملکت ماست که نصف دانش اموزان بیست میگیرند و نصفی رفوزه میشوند و اینو نمیدونن که اگر معلم شیوه درس دادنش رو عوض کنه اون نصفی که رفوزه شند بیست میگیرند و بقیه رفوزه میشن .
بازم اگر از حرف های من ناراحت شدید م در همین جا از شما رسما معذرت میخوام و همین جا هم اعلام میکنم قصد جسارت نداشتم . حال قضاوت با شماست ....
سلام فرزاد خان عزيز
ببينيد فرزاد خان ما نميتونيم پستي را قبل از پست ديگري قرار دهيم . سيستم به ما اجازه نخوهد داد كه پستهايي را جديدا وارد كنيم و لابلاي حرفهاي شما بگذاريم و اينكه پستي را حذف كنيم مطمئن باشيد كه آثاري خواهد ماند كه اين پست توسط آرين پاك شده است . بنده نگفتم نوازندگي را فقط عده اي خاص ميتونند فرا بگيرند بنده عرض كردم از صد ميليون نفر ده هزار نفر نوازنده ميشوند و يكي دوتا استاد . همانطوري كه همه بيل گيتز نميشوند از چهار پنج ميليارد انسان يك نفر فقط ميشه بيل گيتز ولي مطمئن باشيد همه بيل گيتز نمي شوند .
اصلا اعتقاد ندارم كه همه چيزو من ميفهمم ، سن من حداقل دو برابر سن شماست و كسي به سن خوب ميدونه كه هيچي بلد نيست . ولي ميفرماييد با اعتماد به نفس صحبت نكنم . چرا؟ اگر استثناء وجود نداشت كه نميگفتم يكي دو نفر استاد ميشوند . ميگفتم ؟ پس فكر استثناء ها را هم كرده ام . اگر اعتقادي به استثناها هم نداشتم مطمئن باشيد به اموزش نمي پرداختيم .
فرزاد خان روزي دوست خوبي مطلبي را توي يك تاپيك نوشته بود كه هميشه آويزه گوش بنده است ما در موسيقي راه ميانبر نداريم . تجربه دانشگاهي است كه شهريه اش خيلي گران است . موسيقي هم بازي گرگم به هوا نيست . يك علم است . شايد روش ها كمي متفاوت باشه ولي اصول يكي است .
چون علاقه داشتيد زودتر شروع كنيد بنده هم كمتر به تئوري پرداختم و گذاشتم تا لابلاي دروس تئوري را هم خدمت شما عرض كنم . شما بايد مفهوم نت و ميزان و كشش ها و طريقه پا زدن را ابتدا بدانيد . بعد از آن بنده بيست درس اول را به شما دادم . اما شما چه چيز را تمرين كرديد . رفتيد بعد از 80 روز پيام زده ايد كه شما فقط ادعا داريد . كسي نيست كه به من كمك كنه .
من اصلا عصباني نيستم چون وظيفه ام را درست انجام داده ام . ايكاش قبل از آنكه بگيد بچه هاي سايت فقط ادعا دارند ميامديد و مي گفتيد كار داشتم 80 روز نبودم ميشه دوباره سعي كنيم. وقتي مطلب را اينگونه بيان مي كنيد سطح توقع بالاي شما را نشان ميدهد كه به هيچ صورت امكان تامين آن توسط بنده نيست .
از بنده معذرت نخواهيد ، هر كس ديگري هم در سايت درخواست كمك ميكرد دوستان بهش كمك ميكردند ولي سعي كنيد با خودتون رو راست باشيد .
در مورد اخر هم بنده راجع به هيچكس قضاوت نمي كنم . قضاوت كار من نيست .

farzad226
Saturday 11 October 2008, 03:20 PM
من نگفتم شما پست ها رو پاک کرده اید . بالاخره هرکس مسئول این کار است خودش فهمیده که چه کار اشتباهی نیست . اون هم بیل گیتس هست و نه بیا گیتز . بعدشم درک ادمی از زندگی و محیط اطرافش به سن نیست . خیلی ها سن کمی دارند اما خیلی بیشتر از سن خودشون میفهمند و درک میکنند .(منظورم خودم نیست ) اما خیلی ها اونارو به مسخره میگیرند و ادم هم حساب نمیکنند و فکر میکنند خیلی میفهمند. استثنا هم یکی دوتا نیست . خیلی ها هستند که فقط واسه دل خودشون ساز میزنند و خیلی هم خوب میزنند اما چون توی بوق نمیکنند کسی خبر نداره ازشون .
اون مثال مدرسه که زدم رو در نظر بگیرید . در این هیچ شکی نیست که انچه جوان در اب بیند کهنسال در خشت خام میبیند اما در این مورد هم استثنا یی وجورد دارد . محال است اما غیر ممکن نیست .

farzad226
Saturday 11 October 2008, 07:01 PM
من مخلصتم هستم ارین خان اما حرف زدن امیر اقا مجبورم کرد اونجوری حرف بزنم.

violin1st
Monday 13 October 2008, 11:24 AM
سلام دوستان عزیر . من سیاوش هستم و تازه وارد جمع شما شدم . همونطوری هم که از ایدیم پیداست ویالون دارم و اونو تازه خریدم . به طور اتفاقی با سایت شما اشنا شدم و در هنگام گشت و گذار در سایت با دیدن بخش ویولن واقعا خوشحال شدم . جا دارد همین جا از شما تشکر کنم که سایتی به این گستردگی و کاربر پسند ساخته اید . واقعا کار در سایت اسان است و من با صرف وقتی کمتر از 5 دقیقه توانستم به این قسمت برسم .عنوان های بخش سوالات و رفع اشکال رو خواندماما وقتی عنوان این تایپیک رو دیدم وارد شدم و تمام ان را خواندم . عنوان این تایپیک در واقع مشکل منم هست . با توضیحاتی که در تایپیک خواندم تا حدودی با وبولن و نحوه کار اشنا شدم اما من یک مشکل اساسی دارم و ان هم مشکل مالی است . اگر میبینید که از اینترنت هم استفاده میکنم این به لطف جایی است که در ان کار میکنم و گرنه با سایت شما هم الان اشنا نبودم . طی پرس و جویی که من کردم هزینه استاد و کلاس رفتم برای من گران است و من فعلا توانایی کلاس رفتن ندارم . این ها رو برایتان گفتم تا از مشکلات من باخبر شوید و نه برای این که سرتان را درد بیاورم . وقتی این تایپیک رو دیدم با خودم گفتم من هم شاید بتوانم مانند دوستمان اقای فرزاد به این صورت ویولن یاد بگیرم . اما شاید من ان استعداد را نداشته باشم اما علاقه بسیاری داشتم چون واقعا من علاقه دارم به این ساز و با درک اگاهی از مشکل بودن ساز ان را خریدم . حالا با این شرایط به نظر شما من میتوان کاری انجام بدهم ؟ لطفا من رو رتهنمایی کنید

arian
Monday 13 October 2008, 04:49 PM
سلام سياوش خان به سايت خودت خيلي خوش اومدي . بحث هاي قبلي ما با جناب فرزاد خان را حتما خوانده اي . سطح توقع شما از نوازندگي چيست ؟ همه ما در سايت فقط ميتونيم بخشي از مشكلات دوستان را حل كنيم . و پيش استاد رفتن نياز اساسي و لازم براي اموزش هر سازي است . چنانچه شما دوره اي را پيش استاد جهت مقدمات گذرانده بوديد بچه هاي سايت خيلي بهتر ميتونستند به شما كمك كنند چون اصول ابتدايي مثل دانستن تئوري هاي اوليه ، چگونگي گرفتن ساز ، انگشت گذاري ، عادت كردن به صداي صحيح نت و كوك كردن ساز ، درست ايستادن ، آرشه كشي صحيح ، پا زدن صحيح و... هر چند در بحثهاي مقدماتي آموزشي مطرح ميگردد ولي تمامي اصول اموزش بر همين مبنا استوار گرديده است چنانچه تمايل داشتيد ميتوانيد از بخش اموزشگاه جهت يادگيري تئوري هاي اوليه و از سايت خارجي ا استفاده از تصاوير ويديويي آموزشي استفاده نماييد و يا اينكه ساير دوستان بتونند با امكان مالتي مديا به اموزش شما بپردازند . زماني كه بنده اين كار را قبول كردم يكي از هدفهايم پيگيري اين امر بود كه با ادامه ندادن دوستان بنده نيز به تعدادي كارهاي ديگر پرداختم كه در همين بخش ويولن ميتوانيد مشاهده بفرماييد و از آنجاييكه متعهد به ادامه دادن آن تاپيكها هستم وقت لازم براي پيشبرد اين تاپيك موجود نيست . انشاء ا... ساير دوستان محيت بفرمايند و راهنمايي لازم را خدمت شما و ساير دوستان خواهند داد.

violin1st
Tuesday 14 October 2008, 06:42 PM
ممنون اریان خان . میفهمم شما چی میگید. خوب اگر شما نمیرسید بهتر است دیگر دنبالش نگیرم چون به نظر من تعلیم باید زیر نظر یک شخص باشد که ان هم کاربلد باشد. کسی مثل شما. بچه های دیگر سایت به دل نگیرند اما اگر بخواهم به حرف همه گوش دهم معلوم نیست بتوانم چون هر کس نظری دارد . باز هم ممنونم دوست عزیز

aminkhan
Monday 27 October 2008, 11:11 PM
سلام به مدیران گرامی .من از علاقم به ویولون هر چی بگم کم کفتم اما من می خوام ویولون بگیرم اما مندم چی کار کنم چون بعضی دوستانم می گن این ساز انواع مختلف داره ولی اطلاعاتی در مورد این ندارم اگه ممکنه راهنمایی کنید به همراهه قیمتش توی بازار از ارزوناش باشه بهتره.اخه ......... تازه کتابی که شما گفتی من باید کجا پیدا کنم من اگه خواسته باشم می تونین با پست برام بفرستین هزینشو هر چی باشه در خدمتیم.البته آموزش برای ادمای صفر:ilovemusic:

bamdadonline
Tuesday 28 October 2008, 09:22 AM
خوب دوست عزیز معمولا برای شروع TF میگیرن. حالا با توجه به هزینه ای که میکنی میتونی ساز بهتری بگیری.اگه منظورت از اندازه 3/4 و یا 4/4 بودن سایز اونه که باید شما 4/4 بگیری و در مورد کتاب هم خیلی جاها میتونی بری.
اگه در تهرانی بهترین جا انقلابه, انتشارات سرود هم همون جاس. در کرج هم هم کتاب بهمن و هم پاساژ طلا.

سربلند باسی.

Hmd_N
Tuesday 28 October 2008, 02:55 PM
سلام به مدیران گرامی .من از علاقم به ویولون هر چی بگم کم کفتم اما من می خوام ویولون بگیرم اما مندم چی کار کنم چون بعضی دوستانم می گن این ساز انواع مختلف داره ولی اطلاعاتی در مورد این ندارم اگه ممکنه راهنمایی کنید به همراهه قیمتش توی بازار از ارزوناش باشه بهتره.اخه ......... تازه کتابی که شما گفتی من باید کجا پیدا کنم من اگه خواسته باشم می تونین با پست برام بفرستین هزینشو هر چی باشه در خدمتیم.البته آموزش برای ادمای صفر:ilovemusic:
سلام عزیز

یه سایت خودت خوش آمدی. امیدواریم بتونیم از اطلاعات همدیگر نهایت استفاده رو ببریم.

عزیز، طبق قوانین سایت هر بحثی یا مشکلی یا سوالی باید با توجه به عنوان و موضوعش در بخش مربوطه تاپیک زده بشه.
لطف کن اگه سوالی چیزی داشتی یه تاپیک جدید باز کن تا اونجا در موردش بحث بشه تا موجب سردرگمی نشه.

ممنون و موفق باشی

poyaomidi
Tuesday 18 November 2008, 07:43 AM
سلام به دوستان
به نظر من یادگیری ویلن باید عملی انجام بشه
چون استاد باید ایرادات هنرجو را ببینه و اصلاح کنه
بهتره که از یک استاد خوب کمک گرفت
خدا نگهدار

so_gol
Tuesday 18 November 2008, 09:09 AM
با سلام به همه هنرمندان
من سوگل هستم و 22 سالمه از كرمان
يك ساله دارم ويالن ياد ميگيرم
الان رسيدم به سل ديز خيلي برام مشكله نميدونم چه طور اين نت و قشنگ درش بيارم
مخصوصا" وقتي فا هم ديز باشه !
لطفا" راهنماييم كنيد ! قبلا" از همه ممنونم

farzad226
Tuesday 18 November 2008, 11:28 AM
سوگول خانم اگه می تونید ویولن که تا همین جا یاد گرفته ای رو به ما یاد بدی بخش استان کرمان در اختیار شماست . ما منتظر شما هستیم

so_gol
Tuesday 18 November 2008, 12:16 PM
بازم سلام
من هنوز خودمو در سطحي نميبينم كه بتونم به كسي ياد بدم آخه من هنوز خودم پر از اشكالم !
سر كلاس با حضور استاد ياد گرفتن ويالن خيلي مشكله حالا تو تاپيك چه طوري ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن سوگل رو بد نوشتي !!!!!

mahsa_tourism
Wednesday 11 August 2010, 11:07 PM
حالا یه حد و حدودی بده ؟ اون جایی که شما رفتید چند دادید ؟

سلتم.من اصفهان هستم.اینجا که من میرم کلاس ویولن ترمی(8جلسه)36000 تومن میدم.حوزه هنری کلاسها و استاد های خوبی داره

Blue_Danube
Wednesday 11 August 2010, 11:12 PM
با سلام به همه هنرمندان
من سوگل هستم و 22 سالمه از كرمان
يك ساله دارم ويالن ياد ميگيرم
الان رسيدم به سل ديز خيلي برام مشكله نميدونم چه طور اين نت و قشنگ درش بيارم
مخصوصا" وقتي فا هم ديز باشه !
لطفا" راهنماييم كنيد ! قبلا" از همه ممنونم

خب کاری نداره که . البته وظیفه استادته که این وضعیت رو بهت یاد بده . در مورد انگشت سومت یعنی سل دیز که به انگشت چهارمت میچسبه میتونی اول انگشت چهارمت رو با دست باز سیم لا هم صدا کنی و بعد انگشت سومت رو به انگشت چهارمت بچسبونی .

farzad226
Thursday 12 August 2010, 06:58 AM
ای یادش بخیر. چه دورانی داشتیم اینجا چند سال پیش با بچه ها. یاد همتون بخیر

farzanemostafa@gmail.com
Saturday 21 August 2010, 09:29 AM
ببخشیدچجوری میتونم سازم رو بدون تیونر کوک کنم

Blue_Danube
Saturday 21 August 2010, 09:56 AM

شما در چه سطحی هستی دوست عزیز ؟

mehrzad7999
Saturday 6 November 2010, 10:47 PM
همه ما جوونا از صدای زخمی و بعضی مواقع سوزناک ویلن خوشمون میاد .

- وقتی آدم از سزی خوشش میاد دلیل توانایی و استعداد داشتن در نواختن بدون قائده نیست.

من به عنوان یه تازه کار که روزی مثل تو عاشق ویلن بودم از پایه شروع کردم .

1 - گوش دادن به صدای نت ها (ترجیحا با پیانو ) و تمرین با تیونر
2 - تمرین کردن زیر نظر استاد خوب و یا راهنمایی دوستان حاظر
3- صبر - تمرین - سماجت

امید وارم به خواستت برسی ولی به عنوان یه دوست اینو از من دشته باش : برای به دست آوردن بهترینها باید بها پرداخت کرد .
من اگه بجای تو بودم اول از نظر مالی خودمو تقویت می کردم بهد شروع به یاد گیری می کردم.

mehrzad7999
Saturday 6 November 2010, 10:55 PM
با پیانو یا ارگ هم میتونی کوک کنی
یا اینکه اینقدر تمرین کرده باشی که با آرشه کشیو گوشی بتونی کوک کنی

موفق باشی.

bri_amirkabir
Monday 8 November 2010, 11:53 AM
سلام
من یک سالی هست که ویولن کار میکنم.استادم هم عالیه.وضع مالیم خوبه(مهندس هستم و کار می کنم).
فقط مشکلم نداشتن وقت برای تمرینه.
به نظر شما روزی یک ساعت خیلی کمه؟نه؟
یه سوال هم اینکه من هنوز نمی تونم سازمو خودم کوک کنم.باید چیکار کنم؟

korutzer
Monday 8 November 2010, 05:08 PM
سلام
من یک سالی هست که ویولن کار میکنم.استادم هم عالیه.وضع مالیم خوبه(مهندس هستم و کار می کنم).
فقط مشکلم نداشتن وقت برای تمرینه.
به نظر شما روزی یک ساعت خیلی کمه؟نه؟
یه سوال هم اینکه من هنوز نمی تونم سازمو خودم کوک کنم.باید چیکار کنم؟
سلام
یه ساعت خیلی که کم نیست اما کمه
تا اخر کتاب ل ویلن 2 روزی 2 ساعت کافیه
اما از کتاب 3 با بعد روزی 3 ساعت لازمه
برای کوک کردن سازت هم عجله نکن 3 سال دیگه که کار کنی میتونی بدون تیونر سازتو کوک کنی اونهم نه به دقت تیونر.
برای اهنگ زدن زیاد عجله نکن
چون ویولین ساز اسونی نیست
بعضی از دوستان میگن اگه 3 سال کار کنی خیلی خوب میتونی اهنگ بزنی
اینجا باید دید اهنگ از نظر این دوستان یعنی چی
اگه منظورشون سلطان قلبها یا اهنگ رشید خانه بله تو 1 سال هم میشه اینارو زد
اما اگر مثل من 4فصل ویوالدی و سمفونی شماره 5 بتهوون رو اهنگ بدونی حد اقل باید 7 سال کلاس ویولین بری تا بتونی بگی نوازنده ام.
موفق باشی.

omshooter
Thursday 11 November 2010, 09:53 AM
با سلام اگر مشکل نت خوانی داری و اول کارت هست بهتره که قبل از زدن شمارهی انگشت رو بالای نت بنویسی که خیلی کمکت می کنه در ضمن اگه تازه ویولون خریدی و دوست داری نت مورد علاقت رو بزنی بهتره مثلا برای نت بالا حداقل 4/3 کتاب خالقی 1 رو مسلط باشی و یک بار زدنش رو گوش بدی که یعنی خودت می زنی.ویولون مثل زدن گیتار کلاسیک نیست که در عرض 1 هفته بتونی 1 اهنگ متوسط رو بزنی.ولی اگر انگشت گذاری رو بالای ان بنویسی کمکت می کنه تند تر بزنی. در مورد کلاس موسسه های استاندارد بگم که در 30 جلسه با همکاری شما در 3 مرحلهی 10 جلسه ای خالقی 1 تدریس میشه که حدود 1 سال میشه و جلسه ای در حد7تا 10 هزار تومان هست .موفق باشی.

mahsasviolin
Friday 27 December 2013, 01:33 PM
سلام من یک کاربر جید هستم و علاقه بسیارزیادی به ویولن دارم منم خیلی دوس دارم بدونم هزینه کلاسا چقدره.میشه شما یه تخمینی بزنین اخه میترسم سرم کلا بره ممنونم اگه سریع جواب بدید خیلی فوریه خواهش :21ox66r:

majid55
Friday 27 December 2013, 07:58 PM
سلام من یک کاربر جید هستم و علاقه بسیارزیادی به ویولن دارم منم خیلی دوس دارم بدونم هزینه کلاسا چقدره.میشه شما یه تخمینی بزنین اخه میترسم سرم کلا بره ممنونم اگه سریع جواب بدید خیلی فوریه خواهش :21ox66r:

جدا بعضیها چه پشتکاری دارند خدای این تاپیک را از کجا پیدا کردی اوردین بالاالان داشتم مرورش می کردم مطالبش بعضیها خوب بود ولی لینکها به تاریخ پیوست شاید شاگردار اون موقع الان استادی باشند برا خودشان

virtuoso
Friday 27 December 2013, 08:49 PM
سلام. خوش آمدید دوست عزیز
لطفا سعی کنید در تاپیک های مرتبط، سوالتون رو بپرسید. توی انجمن ویلن تاپیک های زیادی هست که میتونه براتون مفید باشه.

اگه منظورتون کلاس های ویلن هست، توی تهران بصورت آموزشگاهی (تدریس خصوصی در آموزشگاه)، از جلسه ای 17-18 تومن هست به بالا. (البته ارزون تر هم گیر میاد)
کلاس های خصوصی (تدریس در منزل) رو دقیقا نمیدونم ولی قیمت هاشون متفاوته و معمولا از آموزشگاه ها گرون تر هستن