PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نت ها روی کلاویه های کیبورد

Mr.Jengir
Friday 13 June 2008, 07:31 AM
سلام
من نت خوندن رو بلدم. اما جای نت ها رو روی کیبورد نمی دونم:pianoplay1:. لطفا به من کمک کنید:dash2:

Khashayar
Friday 13 June 2008, 01:10 PM
نتها 13 تا با دیز و بمل روی کلاویه ها هستند.اگه به کلاویه ها نگاه کنی یه توالی میبینی که برات مینویسم.
سفید مشکی سفید مشکی سفید سفید مشکی سفید مشکی سفید مشکی سفید که به ترتیب میشه نتهای زیر
دو-دو دیز-ر -ر دیز - می -فا -فا دیز-سل-سل دیز-لا.-لادیز-سی.
عکس پیدا نکردم برات بزارم اگه پیدا کردم برات میزارم یا اگه دوستان دیگه عکسی دارند بزارند.
البته دیز های که بالا نوشتم انهارمونیک با بمل نتهای بعدیشون هستند.

Leon
Friday 13 June 2008, 01:37 PM
دوست من،ارگ استاندارد،شامل 5 اکتاو هست،همين طور که در شکل ميبينی،C1 اکتاو سوم به

حساب مياد،و محل قرار گرفتن نت هم زير خط حامل اول ميباشد،از روی شکل راحت

ميتونی،محل قرار گرفتن نت ها رو روی ارگت پيدا کنی!

You can see links before reply

You can see links before reply

-------------------------------------------------------------------------------------

You can see links before reply$102

amir69_k
Tuesday 9 September 2008, 04:53 PM
سلام ببخشید من یک مشکلی توی این نت خونی دارم اونم اینکه فقط اکتاو 2 و 3 را از روی شکل نت راحت میزنم اونهایی که بالانتر میره را مشکل دارم آیا شما راهی جز حفظ کردن اونهای دیگه بلد هستید آخه اونا واقعا چیزای چرتی هست آدم قاطی میکنه ولی بدبختی نتهای قشنگ اکثرا اونجوری هست مخصوصا کلاسیک و من هی باید برم روی کتابم نگاه کنم همش هم یادم میره نمیدونم چرا البته میدونم موسیقی یعنی همین ولی آخه این زیادی همین هست

Leon
Wednesday 10 September 2008, 09:04 AM
سلام ببخشید من یک مشکلی توی این نت خونی دارم اونم اینکه فقط اکتاو 2 و 3 را از روی شکل نت راحت میزنم اونهایی که بالانتر میره را مشکل دارم آیا شما راهی جز حفظ کردن اونهای دیگه بلد هستید آخه اونا واقعا چیزای چرتی هست آدم قاطی میکنه ولی بدبختی نتهای قشنگ اکثرا اونجوری هست مخصوصا کلاسیک و من هی باید برم روی کتابم نگاه کنم همش هم یادم میره نمیدونم چرا البته میدونم موسیقی یعنی همین ولی آخه این زیادی همین هست

البته من منظورتون رو درست نفهميدم.
ولی در اثر تمرين و اجرای آهنگ هايی که در نت های بالا نوشته شده،به زودی اين مشکل حال ميشه،فقط کمی بيشتر اون نت ها رو تمرين کنيد.

bamdadonline
Wednesday 10 September 2008, 09:15 AM
البته برای دست چپ هم معمولا کلید فا درنظر میگیرن که تو ارگ(5 اکتاوی) 2 اکتاو سمت چپ و تو پیانو 3 اکتاو سمت چپ هستش.. البته باضافه 3 کلید لا - لادیز و سل در انتهای سمت چپ پیانو.
که البته اگه نتها در قسمت خطوط اضافه کلید فا نوشته شده باشن میرن تو همون محدوده دست راست که دوستان در بالا توضیح دادن.

mosy_khoda
Wednesday 17 September 2008, 04:19 PM

سلام دوست عزیز:
شما اگر نت های پایین تر رو بهتر می زنی و روون شده ای.بنا براین دست شما به فاصله ها روی کیبورد عادت کرده پس میتونی تا وقتی که نت های بالاتر رو یاد بگیری فعلا در کنار نت هایی که بلد نیستی اسمشون رو بنویسی(کوچیک در کنارش) کم کم نت ها یی که دیگه پایینتر اند رو ننویس.به این ترتیب مشکلت تا حدودی حل میشه.
مثلا شما نت سُل رو مطمئنا بلدی ،بالاترین نتی هست که بدون خطوط کمکی میشود حفظ کرد.بالاتر از نت سل را کنارش کوچیک بنویس ولی بعد از یه مدت نت لاوسی رادیگر ننویس.به این ترتیب دایره ی نت خوانی شما وسیع تر می شود.
اگر ابهامی وجود داره باز توضیح بدم...