PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک درباره خرید گیتار و اینکه چطور شروع کنم

essijoon
Monday 16 June 2008, 01:37 PM
سلام.
من تصمیم گرفتم که کار با گیتار رو شروع کنم. قبلا پیانو رو به صورت حرفه ای میزدم و الان میخوام گیتار رو شروع کنم و تا حرفه ایش پیش برم.
دوست دارم که روی همه سبکها کار کنم و به جایی برسم که خودم بتونم نت ها رو دربیارم و دستم حسابی روون بشه. می خوام بدونم به نظر شما از چه سبکی شروع کنم؟؟
و همچنین در مورد خرید ساز و لوازم جانبی لطفا کمکم کنید. حدود قیمت 100.000 تومان.
ممنون:ilovemusic:

Khashayar
Monday 16 June 2008, 02:44 PM
خوب میدونی رسیدن به مرحله پیشرفته یا به اصطلاح غلط بین ما ایرانیها حرفه ای زمان خیلی زیادی میبره مطمئنا شما با 3-4 سال ساز زدن نمیتونید به مراحل خیلی بالایی از اون ساز برسید.چون هرچیزی که یاد میگیری میبینی بازم چیزی هست که باید یاد بگیری و تمومی نداره.اما خوب گفتی پیانو کار میکنی به نظر من هر سبکی که با پیانو کار میکردی رو گیتار هم شروع کن چون بهش آشنایی داری و تا حدودی زیرو بمشو میشناسی.و راحت تر میتونی پیشرفت کنی.در مورد ساز هم با این پول یاماها c-40 میدن بهت چون تعرفه ساز خیلی بالا رفته و c-40 پنجاه هزار تومنی شده نود تومن.اما من هفته پیش یه والنسی دست دو برای شاگردم گرفتم از جمهوری 80 تومن خیلی بهتر از یاما ها بود و صدای خوبی هم داره.با این پول باید بگردی ببینی چی پیدا میکنی. تو جمهوری سازای دست دوم خوبی میشه پیدا کرد با یه بلد برو میتونه کمکت کنه.در ضمن در آوردن نت اهنگ ها خیلی هم سخت نیست کافی گوشت قوی باشه گامها رو بشناسی و چند تا تکنیک دیگه تا بتونی به راحتی در بیاری.خودتم که پیانو کار کردی نباید مشکلی داشته باشی.!!!

essijoon
Monday 16 June 2008, 09:39 PM
خوب حالا قیمتش زیاد مهم نیست. میخوام که ساز خوبی باشه و خوب جواب بده.
دوستم 300و400 تومن گیتار خریده بود ولی از c70 که داشته راضی تر بوده. برای همین میگم شاید قیمت کمتر هم جواب بده.
حالا به نظر شما بهترینهایی که میشه گرفت چیه؟؟بدون در نظر گرفتن قیمت.
در مورد لوازم جانبی چه چیزهایی هست و کدوماش ضروری تره.
ممنون:guitarplay2:

Khashayar
Monday 16 June 2008, 09:51 PM
ساز رو باید ببینی.اره درسته شاید با قیمت ارزونتر بعضی مواقع بتونی سازای بهتری از بعضی سازای گرون قیمت پیدا کنی اگه قیمت برات مهم نیست برو بگرد از سازی که خوشت اومد هم از نظر صدا دهی هم از نظر ظاهر بگیر.مارکای خوب زیادند.هانفر الحمبرا اریا و.... اما این که اصل باشن مهمه که خیلی کم گیر میاد البته نمایندگی دارند بعضی ار برند ها.c-70 هم یه مشکل بزرگ که داره اینه که گز میوفته توش و کاریشم نمیشه کرد به خاطر دستشه.بزار برات میپرسم ببینم الان برند و مدل خوب تو بازار چیه بهت میگم.

shbaharehs
Monday 16 June 2008, 10:57 PM
سلام خوبین؟
خوش اومدین. به نظر من اگر برای شروع فقط میخواین< سری گیتارهای یاماها (مثل همین c70) عالین و هم خوب کار میکنن و هم خوبم میمونن.

از نظر لوازم جانبی من پیشنهاد میکنم کیسشو حتما بگیرید چون به هر حال پیش میاد که ساز همیشه توی خونه نباشه و ... . اگر گیتار اکوستیک میخواین بگیرین برای شروع و الکتریک نیست وسیله ی دیگه ای نیست که خیلی مهم و ضروری باشه. تونر هست که خود شما که پیانو کار کردید میتونین از پیانو برای کوک استفاده کنید و انلاین هم خیلی از سایتها گذاشتن و خود نرم افزارشم هست که به اینترنت نیازی نباشه. بقیه ی لوازم هم برمیگرده به سبکی که میخواهین ادامه بدین ولی باز هم هیچکدوم وسیله ی ضروری ندارن. توی این تاپیک (You can see links before reply)یک سری اطلاعات کوتاه راجبه یه سری از لوازم جانبی گیتار هست که امیدوارم بدردتون بخوره.

ممنون

essijoon
Tuesday 17 June 2008, 11:58 AM
ساز رو باید ببینی.اره درسته شاید با قیمت ارزونتر بعضی مواقع بتونی سازای بهتری از بعضی سازای گرون قیمت پیدا کنی اگه قیمت برات مهم نیست برو بگرد از سازی که خوشت اومد هم از نظر صدا دهی هم از نظر ظاهر بگیر.مارکای خوب زیادند.هانفر الحمبرا اریا و.... اما این که اصل باشن مهمه که خیلی کم گیر میاد البته نمایندگی دارند بعضی ار برند ها.c-70 هم یه مشکل بزرگ که داره اینه که گز میوفته توش و کاریشم نمیشه کرد به خاطر دستشه.بزار برات میپرسم ببینم الان برند و مدل خوب تو بازار چیه بهت میگم.

خیلی ممنون که می پرسی.
گفتی مشکل c70 چیه؟ متوجه نشدم.

Khashayar
Tuesday 17 June 2008, 01:45 PM
مشکل زیادی نداره.صدای خوبی هم داره.اما به خاطر ضعف دستش بعد از مدتی گز میوفته البته چند سری از تولیدش این طور بوده و بعد برطرف شده.اما این که تشخیص بدی یکم سخته.اما تفاوت قیمت زیادی با c-80 نداره و من بجای خرید c-70خریدc-80 رو توصیه میکنم.اما در کل خرید یاماها رو توصیه نمیکنم.چون اکثرا ساخته شده در ایران یا چین هست و از تخته سه لایی درست میشه.

A.Sad
Tuesday 17 June 2008, 11:54 PM
راستش من از گیتار اکوستیک خیلی سر در نمیارم ولی چند وقت پیش دوستم یه گیتار paochio (حالا اگه درست نوشته باشم) خرید دورو ور 80 90 صداش خیلی خوب بود. به نظرم از c70 بهتر بود خیلی هم خوش دست بود. اگه دیدی یه تستش بکن.
تو این رنج prince هم من دیدم گیتار خوبی بود صدای نازی هم داشت.
البته فقط چون از صداشون بیشتر از یاماها خوشم اومد نظر دادم وگرنه در کل خیلی از اکوستیک و مدلاش سر در نمیارم نظر تخصصی نمیدم.

bamdadonline
Wednesday 18 June 2008, 08:58 AM
حالا جناب Ashoo اگر شما جای من باشید و بخواین برای یه مبتدی با 100 تومان یه گیتاری که سیمش خوب باشه و تا 2سال خوب کار کنه بگیرین چی میگیرین. چون همه یاماها c40 رو پیشنهاد میدن... با تشکر.

شادمهر سلطان موسیقی پاپ ایران

Khashayar
Wednesday 18 June 2008, 10:33 AM
من اگه جای شما بودم با یه بلد میرفتم کسی که حداقل 4-5 سال ساز زده باشه.و به مارک و مدل توجه زیادی نمیکردم چون پول کمی داری باید بگردی و بهترین گزینه رو انتخاب کنی.سلامت ساز رو در نظر بگیری و بالانس صدایی و جنس صدا و... سیم هم اکثر سازایی که میخری سیمای بدرد نخوری روش نصب اما سیم پیرامید برای شروع سیم خوبیه هم ارزونه هم دولایه روکش داره که هم باعث دوام بیشتر میشه و هم صدای خوبی میده.یاماهاc-40زمانی که50 تومان بود گزینه خوبی بود تو این قیمت اما 90 تومن اصلا ارزش نداره و با این پول والنسی و آریا میتونه گزینه های بهتری باشه.در کل خیلی وسواس به خرج نده فقط سعی کن ساز متوسط و در حد خودش خوبی بخری.والنسی cg-160اگه تونستی تمیزش رو پیدا گنی میتونه گزینه خوبی باشه.

essijoon
Saturday 21 June 2008, 06:47 PM
ممنون از همگی!
یه گیتار هافنر 404 گرفتم. گیتار خوبیه برای من که مبتدی هستم.

shbaharehs
Saturday 21 June 2008, 08:57 PM
ا مبارک باشه! امیدوارم که خوب همیشه خوب کار کنه.

ممنون

Khashayar
Saturday 21 June 2008, 09:13 PM
تبریک میگم که به جمع نوازندگان گیتار پیوستی.
هانفر محصولات خوبی داره.امیدوارم برات خوب کار کنه و تا مراحل بالا نوازندگی برسیم ما بیایم ازت امضا بگیریم
اما هیچ وقت تو نوازندگی عجله نکن و روی اصول و با یه معلم خبره کا رو شروع کن و ادامه بده.