PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکسهای کنسرت شجریان در تالار کشور

shbaharehs
Monday 23 June 2008, 11:39 PM
سلام خوبین؟ این عکسارم توی سایت خبری دیدم گفتم شاید بقیه هم بخوان ببینند:ی:ی:ilovemusic: همه ی عکسها از فارس نیوز هستن. راستی توی تاپیکای قبلی مطرح شده بود که فایلای تصویری رو توی ضمیمه بذاریم چون ممکنه یکم طول بکشه تا صفحه لود بشه منم توی ضمیمه گذاشتم:ی.

ممنون

shbaharehs
Monday 23 June 2008, 11:43 PM
اینم بقیه ی عکسا (بیشتر از 10تا نشد توی فایل ضمیمه ها بذارم!)

راستی اینم (You can see links before reply)لینک خبر

shbaharehs
Monday 23 June 2008, 11:45 PM
اینم 5تا اخریاش!

Kamanche
Sunday 13 July 2008, 01:56 AM
با سلام
در ادامه ی کار زیبایی که بهاره خانوم انجام دادند عکس هایی از شب آخر کنسرت استاد شجریان رو براتون گذاشتم که میهمانهای گرانقدری مثل استاد لطفی و استاد علیزاده داشتند.
این عکس ها هم همون شب بعد از اجرا ، پشت صحنه انداخته شده.
در کنار هم دیدن این اساتید حتی توی عکس هم هیجان انگیزه . چه رسد به ...
نظر شما چیه؟

Rooholamin
Sunday 13 July 2008, 02:29 PM
می دونین یه شب کنسرتش چی گفت؟ مردم داشتن ازش با موبایل عکس می گرفتن که با حالت خشمگین بلند شد و گفت یه بلیط خریدین عکسم می خواین بگیرین؟! بعدشم رفت بیرون و با کلی خواهش و التماس اوردنش. واقعاً شرم داره برای یه هنرمند ایرانی که انقدر غرور سر و پاش رو فرابگیره که همچین برخوردی با مردم داشته باشه. من که نمی تونم با لقب استاد صداش کنم. درسته خیلی تو موسیقی استاده و ...، ولی استادی اخلاق هم لازم داره.:s

elykak
Sunday 13 July 2008, 02:32 PM
می دونین یه شب کنسرتش چی گفت؟ مردم داشتن ازش با موبایل عکس می گرفتن که با حالت خشمگین بلند شد و گفت یه بلیط خریدین عکسم می خواین بگیرین؟! بعدشم رفت بیرون و با کلی خواهش و التماس اوردنش. واقعاً شرم داره برای یه هنرمند ایرانی که انقدر غرور سر و پاش رو فرابگیره که همچین برخوردی با مردم داشته باشه. من که نمی تونم با لقب استاد صداش کنم. درسته خیلی تو موسیقی استاده و ...، ولی استادی اخلاق هم لازم داره.:s

شما این رو خودتون با چشمای خودتون دیدین ؟!! یا کسی براتون تعریف کرده ؟!!!!

Melody 7
Sunday 13 July 2008, 06:15 PM
اون شبی هم که من رفتم به کنسرت استاد شجریان در تالار وزارت کشور ،نوازنده ها داشتن می نواختن که یکدفعه استاد با حرکت دستشون اهنگ رو متوقف کرد و به چند گوشه سالن اشاره کرد و گفت:"من در این نقطه و این نقطه و...چند تا دوربین می بینم خاموششون کنید"!!

Guitaro
Sunday 13 July 2008, 07:58 PM
من قصد دفاع از جناب شجریان رو ندارم ، چون کاری به رفتارها و شخصیتشون ندارم ، همین که صدای خوبی دارن و توی خوانندگی سنتی از بهترین ها هستن برای اینکه به کارهاشون گوش کنم کافیه ...
و اینجوری نیست که چون یکی بهشون گفته مغرور (هرچند که زیاد مخالف هم نیستم بگی نگی !) بخوام جبهه بگیرم و از ایشون دفاع کنم ... چون مغرور هم باشه ، صداش خوبه ، همین برای اینکه بگم از کارهاش خوشم میاد کافیه ...

اما در مورد این مساله ، عکس انداختن و عکس نداختن ملت تو کنسرت ها واسه خود جناب شجریان فرقی نداره ، مساله اینجاس که جزو قوانینه که عکس برداری ممنوع ! همین ! اگه یادتون باشه ، یه مدت تو کنسرت های استاد یه ده پونزده نفری رو سیخ کرده بودن بین ملت که هر کس هر چیزی شبیه گوشی یا دوربین در میاورد ، سریع قبل از اینکه حتی دست بگیره ، طرف میرفت بالاسرش که عکس برداری ممنوعه ...
وقتی دیدن این جواب نمیده ، برنامه بر این شد که خود استاد بگن که لااقل به احترام ایشون هم که شده ملت مراعات کنن که نمیکنن ! و جناب شجریان هم مجبور میشن کاری کنن که شاید اسمش رو از یه نگاه خاص بشه "زیاده روی" گذاشت ...

این مساله درست مثل همونه که جناب صهبایی اون سری تو کنسرت ارکستر سمفونیک تهران ، قبل از شروع برنامه ، رسما تبلیغ سی دی هایی که بیرون تو لابی میفروختن رو کردن ! این مسلما کاری نیست که خود ایشون خودخواسته کرده باشن ، کاریه که دفتر برنامه های سالن یا گروه خواسته ازشون ...

متاسفانه زیاده از این موارد که کسایی که تو جنبه ی تجاری موزیک ایران هستن ، کسایی که تو جنبه ی هنری هستن رو مجبور به کارهایی بکنن ...

کلا این کار که وسط برنامه برگردن بگن من فلان جا دوربین می بینم ، یا کلا گیر بدن به ملت که چرا عکس میندازید و اینا موافق نیستم ولی خب ، به نظر من نباید 100% هم تقصیر اون فرد گذاشت ...

Rooholamin
Sunday 13 July 2008, 10:14 PM
بله من خودم در اون شب حضور داشتم.

گیتارو جان راستش رو بخوای زیاد هم قانون نیست، مگه تو کنسرتهای دیگه مردم عکس نمی گیرن؟ شما کنسرت محمد اصفهانی رو توی همین تالار بزرگ کشور برو. ببین چه احترامی به مردم می ذاره. تازه دفعه ی پیش که من رفتم کنسرت شجریان، حتی به مردم سلام هم نکرد. اومد نشست خوند و رفت. اینها اخلاقه. دلیل ممنوعیت عکاسی هم اینه که اون ها عکس های کنسرت رو به مبلغ بالایی به خبرگذاری ها و روزنامه ها میفروشن. برای همین باید انحصاری باشه. بعدشم مگه بده که مسئول بذارن؟ خب شما می گی قانونه درست. این طرز حرف زدن که یه بلیط خریدین عکس هم می خواین بگیرین دیگه اوج توهینه. من اصلاً این کار رو موجه نمی دونم.

می دونین، صدای خوب یه موهبته و هرکس هم اونو پرورش بده و روش کار کنه میشه استاد آواز، درست، ولی این حق خودبزرگ بینی رو به شخص نمیده. یعنی دلیل نداره چون صدای خوبی داره هرکاری بتونه بکنه. به قول عطاران تو توفیق اجباری یه خورده مردم دار باش!!! آخه می دونین، اگه این مردم نباشن که بهش بها بدن هیچی نیست. هنرمند باید با مردم باشه. نه اینکه به اون ها از بالا نگاه کنه.

MonaLisa
Sunday 13 July 2008, 11:04 PM
چه چیز های جالبی میشنویم ...من تاحالا تو کار شجریان نبودما ...ایناای که گفتید رو تازه دارم میشنوم ...موضوع جالب شد ...ببینم

پسر کو ندارد نشان از پدر در این مورد صدق میکنه ؟؟؟؟؟؟؟

Rooholamin
Sunday 13 July 2008, 11:12 PM
فکر نکنم، من تا به حال همایون رو از نزدیک ندیدم. ولی فکر کنم با اون بزرگی پدر(!) همایون زیاد مغرور نباشه. but من نمی تونم نظر بدم نمی دونم چجوریه مدلش. :-/

bardyaa
Sunday 13 July 2008, 11:46 PM
ویشتاسب جان، شوخی داری؟! یه نگاه به آقای لطفی تو این عکس (You can see links before reply) بنداز!

برادر روح‌الامین، درست‌ه که «صدای خوب یه موهبته»، اما اصلاً از این خبرا نیست که «هرکس هم اونو پرورش بده و روش کار کنه میشه استاد آواز»، و بزرگی آقای شجریان اتفاقاً به این خاطر نیست. با این حال، فارغ از کیفیت کارش (که اون هم تو سال‌های اخیر به شدت جای بحث داره)، بحثی نیست که این برخورد درست نیست. شاید اما بشه به حساب موقعیت خاص ایشون گذاشت، و البته از حق هم نگذریم: حساسیت ایشون به «حقوق»شون رو همه می‌دونن (و توجه کن که بحث سر اصل حقشون نیست، اعتراضمون به شیوه‌ای‌ه که برای احقاقش پیش گرفته‌ن)، و اگه باز کسی عامدانه داره کاری از این جنس می‌کنه، خوب، حقش‌ه که فحش بخوره! بالاخره، بحثی در این نداریم که کسی نمی‌تونه با «بلیت خریدن» صاحب حق مادی‌ای از کنسرت بشه، داریم؟ تأکید می‌کنم که به‌شدت مصرم که ایشون «حق داره»، اما «روشش افتضاح‌ه».

برادر گیتارو، مسئلهٔ آقای شجریان صرفاً رعایت قانون نیست، عکسبرداری هم فی‌حدذاته [!] «ممنوع» نیست. این عکسها و صداها قیمت دارن، و فرض بر این‌ه که این حقوق مال صاحب اثره، پس بیننده‌ها حق ندارن چیزی بیرون ببرن. مجدداً، ایشون حق داره، اما روشش زننده‌ست.

Rooholamin
Monday 14 July 2008, 01:16 PM
کاملاً درست میگید. ولی من فک نکنم کسی که با دوربین موبایلش عکس بگیره اصلاً بتونه حق مادی ای بگیره یا پولی در بیاره. واضحه که مخاطبان ایشون برای خرید عکس ها مجلات، خبرگزاری ها و .. هستند نه مردم. و باید با این جور دوربینها مخالفت شه. یکی برای یادگاری خودش می خواد که بگه مثلاً من هم رفتم. بهترین دوربین مال N95 و K850 ه دیگه. 5 مگاپیکسل توی اون نور به هیچ دردی نمی خوره. چه برسه به فروش

خان
Monday 14 July 2008, 04:14 PM
مثل اینکه بعد از آن دوره ای که استاد شجریان تو ایران کنسرت نمیزاشت الان تو این چند سال اخیر حالا به هر دلیلی خوب دارن کنسرت میدن،یکی میگه برای تکمیل پروژه بم ،و هزار تا حرف دیگه .
همه این کنسرت ها دارای حاشیه و خبر های داغ بوده که از نحوه فروش بلیط تا همین مسائلی همه دوستان گفتند میشه بهش اشاره کرد ولی مهم ترین موضوع و دغدغه ،کیفیت کنسرت هست که نسبت به سال های گذشته تغییر کرده و میشه گفت در جهت منفی سیر کرده نه مثبت.
به عقیده من باید به این مطلب به صورت جدی نگاه کرد تا مسائل مهم تری برامون آشکار بشه.