PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک جهت خرید تار

آرش سعیدی
Tuesday 24 June 2008, 01:32 AM
سلام دوستان

من در انگلستان اقامت دارم و مدت کوتاهی است که مشغول فرا گیری ساز تار هستم (با یک ساز قرضی). حدوداً 2 ماه دیگر میرم تهران و قصد دارم که یک تار نسبتاً خوب بخرم (نه خیلی خوب که در حد حرفه ای و امثال آقای علیزاده، ولی خوب!!!!)

از دوستانی که وارد هستند خواهش میکنم لطف کنند راهنمائی کنند که برای خرید یک ساز تقریباً خوب میبایست به چه نکاتی توجه کرد؟ و ساز باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

ضمناً اگر دوستان و هنرمندانی را میشناسید که در ساخت تار مهارت دارند ممنون میشم محبت کنید و معرفی کنید و حدالمقدور شماره تلفن، آدرس ایشان یا محلی که سازهای ایشان به فروش میرسند را هم لطفاً ذکر کنید، ممنون میشم.

آخرین سؤال، قیمت یک تار خوب در حال حاضر حدوداً چند است؟ (مجدداً تأکید بر اینکه منظور یک تار کاملاً حرفه ای نیست، یکی دو پله پایینتر)

با تشکر فراوان

آرش

Babak_mix
Tuesday 24 June 2008, 12:44 PM
دوست عزيزم به سايت خودتون خيلي خوش آمديد.
اگر از قيمت و آدرس فروشندگان اطلاعاتي بخواهيد من اين سايت رو پيشنهاد مي كنم : You can see links before reply (You can see links before reply) فقط كافيه موضوع مورد نظر خودتونو داخل اين سايت سرچ كنيد، حتماً به نتيجه خواهيد رسيد...

موفق و پيروز باشيد Babak

AliB
Tuesday 24 June 2008, 01:32 PM
سلام و تشکر از بابک عزیز که راهنمایی کردند.
توصیه ی من این هست که چرخی در سایت بزنید و تاپیک های مرتبط رو بخونید . اطلاعات خوبی پیدا خواهید کرد. من به دنبال تدوین اطلاعاتی برای شما بودم و فرصت نشد.خدمتتون عرض کنم که هنرمندان باتجربه ای درسایت ما هست (یعنی سایت شما) منظورم نت آهنگ ه :) که حتما به شایستگی شما رو راهنمایی می کنند. پس سر بزنید و به تعامل با سایت و دوستان ادامه دهید.

AliB
Tuesday 24 June 2008, 02:23 PM
آرش عزیز من دنبال یک سری تاپیک هایی بودم که قبلا درباره ی قیمت تار و سازندگان اون با دوستان بحث کرده بودیم و البته چون سر سری گشتم پیداشون نکردم.
خوب حالا چیز هایی که می دانم رو سرجمع می کنم تا دوستان دیگر هم به کمک بیان و تکمیل کنند.
آرش عزیز با توجه به اوضاع اقتصادی ایران و تورم و گرانی ها قطعا و به طور طبیعی قیمت همه ی کالا ها از جمله ساز ها نیز افزایش یافته و می یابد. تار همواره به عنوان یکی از سازهایی که ساخت اون با دشواری و پیچیدگی های خاص خودش همراه بوده سازی گران قیمت و گران بها و البته به نوبه ی خود اثر هنری ارزشمندی محسوب می شود.
نکته ی دیگری که درباره ی ساز تار لازم به توضیح است این نکته می باشد که این ساز حتما باید از یک استاندارد حداقل در کیفیت تولید بهره مند باشد و درغیر اینصورت امر نوازندگی شما را با اختلال مواجه خواهد کرد بدین معنی که اگر ساز دارای مشکلات فنی در ساختار خودش باشه اونوقت شما در کار کردن با ساز آزرده و خسته خواهید شد و دچار مشکل خواهید شد پس هنگام خرید باید دقت کنید و شاید پرداخت کمی پول بیشتر در اینجا به صرفه و لازم باشد تا بتوان سازی استاندارد و خوش ساخت تر تهیه کرد.
مطلب بعد این است که در حال حاضر قیمت تار هایی که از یک حداقل استاندارد برخوردار هستند از 700 تا 800 هزار تومان شروع می شود و تا 3و 5/3 میلیون تومان که سازهای حرفه ای و خوش ساخت سازندگانی چون رامین جزایری و فرهمند هست بالا می رود. سازهای ارزان قیمت تر هم از سازندگان دیگر هست که واقعا باید با یک نوازنده ی خبره برای خرید اقدام کنید تا بتوانید سازی بخرید که خوب باشد.
سازندگانی چون برزی عزیزی ژاله عباسی فرهنمد جزایری و ... جزو سازندگان خوب تار هستند.
در خیابان بهارستان و در مغازه های ساز فروشی ساز های زیادی هست که اکثرا از سازندگان نامشهور هست و تک و توک مغازه هایی هستند که از این سازندگان بنام ساز دارند . اغلب مغازه دارها کاسب و تاجر هستند تا اهل موسقی و به شما به عنوان یک منبع درآمد نگاه می کنند و نه یک حلقه از یک زنجیره ی فرهنگی پس باید حواستان جمع باشد . حتی الامکان توصیه ی من این هست که از سازند مستقیما ساز خود را تهیه کنید.
سایت برزی این هست
You can see links before reply
سایت سایرین هم بعدا با کمک دوستان برایتان می گذارم.
فعلا تا همی جا را داشته باشید تا توضیحات بیشتر بعدی

آرش سعیدی
Tuesday 24 June 2008, 04:44 PM
دوست عزيزم به سايت خودتون خيلي خوش آمديد.
اگر از قيمت و آدرس فروشندگان اطلاعاتي بخواهيد من اين سايت رو پيشنهاد مي كنم : You can see links before reply (You can see links before reply) فقط كافيه موضوع مورد نظر خودتونو داخل اين سايت سرچ كنيد، حتماً به نتيجه خواهيد رسيد...

موفق و پيروز باشيد Babak

آقا بابک یک دنیا ممنون از محبتت، خیلی لطف کردی

البته من منظورم کسب اطلاعات راجع به سازندگان تار و طرز تهیه ساز ایشان به طور مستقیم از خود ایشان بود به دلیل اینکه، همینطور هم که علی عزیز ذکر کردن، از بهارستان خرید کردن یک مقدار ریسکی هستش و مطمعناً گرونتر

به عنوان مثال، پدر من چندین دفعه گذشته که تنبک خریدن مستقیماً از خود آقای حلمی و از کارگاه ایشون خریدن که هم جنس عالی هم قیمت عالیتر

حتی پارسال یک سه تار برای من از خود آقای حلمی خریدن که مهر "سپهر" داره و کلاً با کیفش خریدن 20،000 یا 25،000 تومان که یک ساز بسیار خوش صدایی هم هست و چند تن از اساتید اینجا دیدند و اظهار رضایت کردند

من 100% خدمت آقای حلمی خواهم رفت اما می خواستم بدونم که آیا امثال کارگاه آقای حلمی که بیشتر برای تنبک هاشون معروف هستن، جایی هست که شهرت در ساخت تار داشته باشه یا خیر.

در هر صورت از لطف شما دوست عزیزم متشکرم

آرش سعیدی
Tuesday 24 June 2008, 05:00 PM
آرش عزیز من دنبال یک سری تاپیک هایی بودم که قبلا درباره ی قیمت تار و سازندگان اون با دوستان بحث کرده بودیم و البته چون سر سری گشتم پیداشون نکردم.
خوب حالا چیز هایی که می دانم رو سرجمع می کنم تا دوستان دیگر هم به کمک بیان و تکمیل کنند.
آرش عزیز با توجه به اوضاع اقتصادی ایران و تورم و گرانی ها قطعا و به طور طبیعی قیمت همه ی کالا ها از جمله ساز ها نیز افزایش یافته و می یابد. تار همواره به عنوان یکی از سازهایی که ساخت اون با دشواری و پیچیدگی های خاص خودش همراه بوده سازی گران قیمت و گران بها و البته به نوبه ی خود اثر هنری ارزشمندی محسوب می شود.
نکته ی دیگری که درباره ی ساز تار لازم به توضیح است این نکته می باشد که این ساز حتما باید از یک استاندارد حداقل در کیفیت تولید بهره مند باشد و درغیر اینصورت امر نوازندگی شما را با اختلال مواجه خواهد کرد بدین معنی که اگر ساز دارای مشکلات فنی در ساختار خودش باشه اونوقت شما در کار کردن با ساز آزرده و خسته خواهید شد و دچار مشکل خواهید شد پس هنگام خرید باید دقت کنید و شاید پرداخت کمی پول بیشتر در اینجا به صرفه و لازم باشد تا بتوان سازی استاندارد و خوش ساخت تر تهیه کرد.
مطلب بعد این است که در حال حاضر قیمت تار هایی که از یک حداقل استاندارد برخوردار هستند از 700 تا 800 هزار تومان شروع می شود و تا 3و 5/3 میلیون تومان که سازهای حرفه ای و خوش ساخت سازندگانی چون رامین جزایری و فرهمند هست بالا می رود. سازهای ارزان قیمت تر هم از سازندگان دیگر هست که واقعا باید با یک نوازنده ی خبره برای خرید اقدام کنید تا بتوانید سازی بخرید که خوب باشد.
سازندگانی چون برزی عزیزی ژاله عباسی فرهنمد جزایری و ... جزو سازندگان خوب تار هستند.
در خیابان بهارستان و در مغازه های ساز فروشی ساز های زیادی هست که اکثرا از سازندگان نامشهور هست و تک و توک مغازه هایی هستند که از این سازندگان بنام ساز دارند . اغلب مغازه دارها کاسب و تاجر هستند تا اهل موسقی و به شما به عنوان یک منبع درآمد نگاه می کنند و نه یک حلقه از یک زنجیره ی فرهنگی پس باید حواستان جمع باشد . حتی الامکان توصیه ی من این هست که از سازند مستقیما ساز خود را تهیه کنید.
سایت برزی این هست
You can see links before reply
سایت سایرین هم بعدا با کمک دوستان برایتان می گذارم.
فعلا تا همی جا را داشته باشید تا توضیحات بیشتر بعدی

علی آقا ممنونم

نمیدونم بندۀ حقیر و به خاطر دارین یا نه؟ من افتخار مشاهده هنرمندی شما در You Tube را دارم و چندی پیش با چند سؤال در همونجا مزاحمتون شدم که شما منت بر سر بنده گذاشتین و راهنمایی کردین. معرف این سایت به بنده هم در واقع خود شما بودید که مجدداً ممنون

راستش من کلیات مطالب قسمت تار را خوندم و در یکی از مباحث همین سایتی که شما فرمودین آقای برزی و دیدم، اما از اون بیشتر چیز دیگری پیدا نکردم که احتمالاً کند هوشی بنده هست در اینجور موارد، به همین دلیل گفتم شاید فکر خوبی باشه اگر یک تاپیک جدید فقط به این منظور درست کنم. در هر صورت اگر موضوع تکراریست و دوستان قبلا! به این بحث پرداختن من از همگی عذر میخواهم و ممنون میشم اگر لینک تاپیک های قدیمی را اینجا بگذارین

علی جان باز هم ممنونم از این همه محبتت، همونطور که عرض کردم من 2 ماه دیگه میام ایران و اگر شما تهران تشریف دارین و ما ر و قابل میدونین صمیمانه خوشحال میشم زیارتت کنم

AliB
Tuesday 24 June 2008, 11:59 PM
آرش عزیز سلام
راستش را بخواهید در خاطرم نیست دقیقا ولی یادم هست که چند تن از عزیزان در یوتیوب با من تماس داشتند و خوشحالم که الان شما را در این سایت می بینم.
در ادامه عرض کنم این آدرس سایت مازیار کربلایی یکی از سازسازانیست که به هر حال این کاره هست و سازهای مختلفی می سازد. You can see links before reply
قیمت تارها رو از 350 هزار تومان به بالا نوشته من از روی سایتش برای کمانچه با ایشون تماس گرفته بودم و با حوصله پاسخ من رو دادند . قیمت سازهاش مناسب به نظر میرسه . یکی از دوستان بر روی سایت فرموده بودند که سه تاری از سازهای ساخت ایشون دارند و خیلی از صداش راضی هستند و خوش صداست(بنده نقل مطلب کردم از صحت گفته ی اون دوست عزیز اطلاع دقیق ندارم و خودم هم هیچ کدوم از سازهای ساخته ی ایشون رو هم ندیدم ولی شرح کاملی از فعالیت ها و سوابق ایشون در سایتشون درج شده که نشون میده اهل فن هستن. باید سازها رو بانوازنده ای بروید و ببینید.
در مورد محبت شما در مورد بنده خیلی سپاسگزارم . شما بزرگوارید .
آرش جان من در شهرستان زندگی می کنم :) .
ان شاالله به سلامتی تشریف بیاورید و ساز خوبی هم بخرید . ما هم هرچه از دستمون بر بیاد دریغ نداریم.
پاینده باشید.

آرش سعیدی
Thursday 26 June 2008, 12:41 PM
علی آقا باز هم از لطف شما ممنون،

راستش حق با شماست، تو این همه آدم که شما راهنمائی میکنید سخت میشه تک تک همه را به یاد داشت، در ضمن شما هر جای دنیا که باشی مایه افتخار و سر بلندی مائی و این کم سعادتی و شاید هم بی لیاقتی من هست که نمیتونم از نزدیک عرض ادب کنم.

مجددا بابت همه چیز متشکرم

آرش سعیدی
Friday 11 July 2008, 06:40 PM
دوستان کجان پس؟

من مطمعنم که دوستان بیشتری در سایت عضو هستند که در مورد تار آگاهی چشمگیر دارن، ازتون خواهش میکنم نظرات خودتون و بفرمایید و ما رو نا کام نگذارین. من مجددا درخواستمو تکرار میکنم:

از دوستانی که وارد هستند خواهش میکنم لطف کنند راهنمائی کنند که برای خرید یک ساز تقریباً خوب میبایست به چه نکاتی توجه کرد؟ و ساز باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟
ضمناً اگر دوستان و هنرمندانی را میشناسید که در ساخت تار مهارت دارند ممنون میشم محبت کنید و معرفی کنید و حدالمقدور شماره تلفن، آدرس ایشان یا محلی که سازهای ایشان به فروش میرسند را هم لطفاً ذکر کنید، ممنون میشم.
آخرین سؤال، قیمت یک تار خوب در حال حاضر حدوداً چند است؟

پیشاپیش از محبت شما ممنونم

Khashayar
Saturday 12 July 2008, 09:28 AM
شما برای خرید تار به نکات زیادی باید توجه کنی اول از همه باید چوب شناس خوبی باشی تا بخوبی جنس چوب رو تشخیص بدی تا یه موقع چوب به کار رفته در ساخت تار باختگی نداشته باشه تراکم مناسبی داشته باشه و.....
بعد دسته تاب نداشته باشه و تمام اعضا کاسه و نقاره و دسته و گوشی ها و ... خوب با هم فیکس شده باشه.
بالانس صدایی داشته باشه که خیلی مهمه.
از نظر عمق تراش و ... استاندارد لازم رو نسبت به تاری که شما نیاز دارید داشته باشه و بعد هم جنس صداش خوب باشه.
گوشی هاش روون باشه که تو کوک کردن مشکل نداشته باشی .
و.......
مطالب خیلی زیاده اما همون طوری که علی غزیز گفت پیش کسی که خودش ساز میسازه بری خیلی به نفعت میشه چون هم ساز خوبی گیرت میاد هم قیمتش مناسبه و ....
چند تا آدرس هم علی عزیز گذاشته تو پستای بالایی که من تار برزی رو بیشتر میپسندم.

bardyaa
Saturday 12 July 2008, 04:04 PM
کاش مشخص کنی که چه‌جور سازی می‌خوای. اگه ساز مشقی می‌خوای و نمی‌خوای چندان خرجش کنی، حتی پیش آقای حلمی بری هم می‌تونی تارای ساخت کردستان رو پیدا کنی به قیمت «کم». تار مشقی، اون‌قدر که صاف و صوف باشه و تاب نداشته باشه و قرینه باشه و بیخ‌دسته‌ش و پوستش سالم باشه و خوب تو بغلت بشینه، «خوب» حساب می‌آد.

از این رده اگه بخوای بری بالاتر، دیگه با خداست! اما، باز هم بسته به این که چی می‌خوای، مشخصه‌های مختلفی رو باید اضافه کنی. محض تفریح، من تار «سبک» و کم‌طنین رو ترجیح می‌دم، چون شیوهٔ قدیمی‌ترها رو بیشتر دوست دارم. اما اگه تو مثلاً تار زدن آقای شهناز رو دوست داری، باید دنبال تاری بگردی که کاسهٔ عمیق و نسبتاً بزرگ داشته باشه که طنینش برات کافی باشه. هرکدوم از این «گونه»ها رو هم می‌شه کم‌وبیش راحت پیدا کرد؛ اما بگو که چی می‌خوای که بشه راحت نشونی داد.

درضمن، بی‌خیال تارهای آقای علیزاده شو! ایشون چند تا تار یحیی دارن، و تارای «یکی‌دو پله پایین‌تر»شون کار کسایی‌ه مثل آقای جزایری که خوب، فکر نکنم بشه طرفشون رفت!

mrbmaster
Sunday 13 July 2008, 11:49 AM
آقای سعيدی عزيز دوستان مطالبي رو اشاره كردند در مورد خريد بنده توصيه ميكنم از خود سازنده خريد نماييد ساخت ساز تكنيك پيچيده اي داره و شايد فقط استاندارد هاي لازم رو بشه از شكل ظاهري دريافت كرد كلا اگر ساز مشقي مورد نياز شماست نيازي نيست به سازنده مراجعه كنيد با نكاتي كه دوستان فرمودند ميتوانيد ساز مناسبي بخريد سعي كنيد به صداي ساز هاي مختلف گوش دهيد هر چه باشد همه چيز بالاخره در صدا خلاصه ميشود صداي سازهاي با طرح قديمي زنگ دار و با طنين كمتر و سازهاي امروزي صداي پر طنين و قلدر تر و فضاي بهتر صوتي دارند اگر ساز حرفه اي يا نيمه حرفه اي ميخواهيد نزد يك سازنده معروف ميرويد و صداي چند كارش را ميشنويد به نسبت قيمت و صدا خيلي راحت يكي را انتخاب ميكنيد در اين حالت زياد كار مشكلي نخواهد بود من خودم تار برزي دارم به قيمت 1.5 مليون تومان از شخص ايشان خريدم ساز هاي ايشان بسيار خوب و ماندگار است با قيمت مناسب و ساز پوريا كه در واقع استاد برزي هستند هم هست كه كمي گران تر است و به نظر من در حال حاظرجزو بهترين سازهاست.

ضمنا آقاي كربلايي سازنده سه تار و كمانچه بسيار ماهري هستند ساز سه تار بسيار خوش صدا به قيمت 200000 تومان از ايشان دارم كه از خودشان خريدم ولي تار هاي ايشان را به آن اندازه توصيه نميكنم.

آرش سعیدی
Monday 14 July 2008, 03:40 AM
کاش مشخص کنی که چه‌جور سازی می‌خوای. اگه ساز مشقی می‌خوای و نمی‌خوای چندان خرجش کنی، حتی پیش آقای حلمی بری هم می‌تونی تارای ساخت کردستان رو پیدا کنی به قیمت «کم». تار مشقی، اون‌قدر که صاف و صوف باشه و تاب نداشته باشه و قرینه باشه و بیخ‌دسته‌ش و پوستش سالم باشه و خوب تو بغلت بشینه، «خوب» حساب می‌آد.

از این رده اگه بخوای بری بالاتر، دیگه با خداست! اما، باز هم بسته به این که چی می‌خوای، مشخصه‌های مختلفی رو باید اضافه کنی. محض تفریح، من تار «سبک» و کم‌طنین رو ترجیح می‌دم، چون شیوهٔ قدیمی‌ترها رو بیشتر دوست دارم. اما اگه تو مثلاً تار زدن آقای شهناز رو دوست داری، باید دنبال تاری بگردی که کاسهٔ عمیق و نسبتاً بزرگ داشته باشه که طنینش برات کافی باشه. هرکدوم از این «گونه»ها رو هم می‌شه کم‌وبیش راحت پیدا کرد؛ اما بگو که چی می‌خوای که بشه راحت نشونی داد.

درضمن، بی‌خیال تارهای آقای علیزاده شو! ایشون چند تا تار یحیی دارن، و تارای «یکی‌دو پله پایین‌تر»شون کار کسایی‌ه مثل آقای جزایری که خوب، فکر نکنم بشه طرفشون رفت!

جناب بردیا ممنون از محبتتون، حق با شما است من فراموش کشردم بگم چه تیپ سازی میخوام، در واقع دنبال ساز حرفه ای یا نیمه حرفه ای هستم، یا به قولی ساز اجرائی، ساز مشقی نمیخوام، در ضمن از نظر قیمتی دنبال چیز خیلی ارزان نیستم، میخوام 1 ساز خوب بخرم و میدونم که تار خوب گرونه، فقط میخوام قیمتها دستم بیاد

شاید بهتر باشه سوالم رو در مورد قیمت اینگونه طرح کنم که با 1-1.5 میلیون تومان چه جور سازی میشه گرفت؟

از لطفتون مجددا ممنون

آرش سعیدی
Monday 14 July 2008, 03:50 AM
آقای سعيدی عزيز دوستان مطالبي رو اشاره كردند در مورد خريد بنده توصيه ميكنم از خود سازنده خريد نماييد ساخت ساز تكنيك پيچيده اي داره و شايد فقط استاندارد هاي لازم رو بشه از شكل ظاهري دريافت كرد كلا اگر ساز مشقي مورد نياز شماست نيازي نيست به سازنده مراجعه كنيد با نكاتي كه دوستان فرمودند ميتوانيد ساز مناسبي بخريد سعي كنيد به صداي ساز هاي مختلف گوش دهيد هر چه باشد همه چيز بالاخره در صدا خلاصه ميشود صداي سازهاي با طرح قديمي زنگ دار و با طنين كمتر و سازهاي امروزي صداي پر طنين و قلدر تر و فضاي بهتر صوتي دارند اگر ساز حرفه اي يا نيمه حرفه اي ميخواهيد نزد يك سازنده معروف ميرويد و صداي چند كارش را ميشنويد به نسبت قيمت و صدا خيلي راحت يكي را انتخاب ميكنيد در اين حالت زياد كار مشكلي نخواهد بود من خودم تار برزي دارم به قيمت 1.5 مليون تومان از شخص ايشان خريدم ساز هاي ايشان بسيار خوب و ماندگار است با قيمت مناسب و ساز پوريا كه در واقع استاد برزي هستند هم هست كه كمي گران تر است و به نظر من در حال حاظرجزو بهترين سازهاست.

ضمنا آقاي كربلايي سازنده سه تار و كمانچه بسيار ماهري هستند ساز سه تار بسيار خوش صدا به قيمت 200000 تومان از ايشان دارم كه از خودشان خريدم ولي تار هاي ايشان را به آن اندازه توصيه نميكنم.

دوست عزیز از راهنماییتون ممنونم

از جناب پوریا نام بردین، اگر آدرس یا شماره تماس ایشون را لطف کنین ممنون میشم

mrbmaster
Monday 14 July 2008, 10:50 AM
متاسفانه آدرس ايشان را ندارم ولي تصور ميكنم اگر از آقاي برزي بخواهيد كمكتان كنند ايشان شاگرد آقاي پوريا هستند و كيفيت كارشان مورد تاييد 100 درصد جناب پوريا است و الگوي كارشان كاملا مشابه است بعنوان مثال استاد عليزاده از هر دوي ايشان ساز دارند از ساز پوريا بارها استفاده كرده اند از ساز برزي نيز در كنسرت با شجريان استفاده كردند.

paolo
Thursday 9 December 2010, 11:57 AM
این آقای برزی که شماره ی موبایلشون عوض شده و اون یکی شماره ی ثابتی هم که در سایتشون هست رجکت میکنه.خواهش می کنم راهنمایی کنید چطوری از کارگاهشون میشه یه تار نیمه حرفه ای گرفت؟ خواهش می کنم

r_a_m_i_n
Thursday 9 December 2010, 12:54 PM
درود
دوست عزیز.....اول شما بفرمایید که حداکثر میخواید چقدر هزینه کنید؟
اگه 1.....یا 1.5 میخواید پول بدید...که همون برزی و عباسی تار های خوبی هستند ( البته اسما )
کلا واسه خرید تار کمتر به شهرت و اسم ساز دقت کن...چون نهایتا باید ساز رو توی دستت بگیری....و باهاش بزنی و صداشو دوست داشته باشی...چون حتی اون تارساز معروف هم ممکنه یک سری بار چوبش خوب نباشه و هرچقدر هم با ریزه کاری تار رو بسازه بازم اگه چوبش خوب نباشه و خوب خشک نشده باشه فایده نداره
در کل مهمترین چیز چوب تاره
چون پوست و پرده و خرک و سیم و گوشی ها رو کلا با ماکزیمم 60 هزار تومان میشه عوض کرد و از بهترین نوع انداخت
باید صدای ساز کنترل شده باشه....یعنی اینکه وقتی یک مضراب به سیم میزنی ..تا 30 ثانیه بعدش همچنان صدا باقی نمونه.......مثلا وقتی میخوای 4مضراب بزنی...چون ریتم پایه رو زیاد میزنی....اگه صدا زیادی بمونه به کل ملودی خراب میشه.....نمیدونم چطور توضیح بدم
کاسه ی تار 3 تا سایز داره.... 25...24...23 ...کاسه هر سایزی که بود نقاره باید 4 سانت کوچک تر باشه....
در فاصله ی پایین دسته ( نت لا بمل ) تا سیم ها نباید بیشتر از 4 میل باشه....در غیر این صورت یا پوست درست انداخته نشده و یا اینکه دسته افت کرده.....که مواظب باش دسته ی ساز کج نباشه و افت پیدا نکرده باشه
شیطانک ساز نباید زیادی بلند باشه....
در کل یک سری اندازه ها هست که اگه بخوام همشو بگم گیج کننده میشه....
بهتره با یک نوازنده ی خبره به خرید ساز بری.......

paolo
Thursday 9 December 2010, 03:19 PM
درود
دوست عزیز.....اول شما بفرمایید که حداکثر میخواید چقدر هزینه کنید؟
اگه 1.....یا 1.5 میخواید پول بدید...که همون برزی و عباسی تار های خوبی هستند ( البته اسما )
کلا واسه خرید تار کمتر به شهرت و اسم ساز دقت کن...چون نهایتا باید ساز رو توی دستت بگیری....و باهاش بزنی و صداشو دوست داشته باشی...چون حتی اون تارساز معروف هم ممکنه یک سری بار چوبش خوب نباشه و هرچقدر هم با ریزه کاری تار رو بسازه بازم اگه چوبش خوب نباشه و خوب خشک نشده باشه فایده نداره
در کل مهمترین چیز چوب تاره
چون پوست و پرده و خرک و سیم و گوشی ها رو کلا با ماکزیمم 60 هزار تومان میشه عوض کرد و از بهترین نوع انداخت
باید صدای ساز کنترل شده باشه....یعنی اینکه وقتی یک مضراب به سیم میزنی ..تا 30 ثانیه بعدش همچنان صدا باقی نمونه.......مثلا وقتی میخوای 4مضراب بزنی...چون ریتم پایه رو زیاد میزنی....اگه صدا زیادی بمونه به کل ملودی خراب میشه.....نمیدونم چطور توضیح بدم
کاسه ی تار 3 تا سایز داره.... 25...24...23 ...کاسه هر سایزی که بود نقاره باید 4 سانت کوچک تر باشه....
در فاصله ی پایین دسته ( نت لا بمل ) تا سیم ها نباید بیشتر از 4 میل باشه....در غیر این صورت یا پوست درست انداخته نشده و یا اینکه دسته افت کرده.....که مواظب باش دسته ی ساز کج نباشه و افت پیدا نکرده باشه
شیطانک ساز نباید زیادی بلند باشه....
در کل یک سری اندازه ها هست که اگه بخوام همشو بگم گیج کننده میشه....
بهتره با یک نوازنده ی خبره به خرید ساز بری.......

دوست خوبم اول سپاس ازاینکه پاسخ دادید.
من خیلی مبتدی هستم:9: و معلم هم گفت که از بهارستان و به شرط تایید ِش بگیرم(البته گفت عموما بهارستانیها عوض می کنند و بطور کامل پس نمی گیرند.) من خودم فکر نمی کردم انقدر گرون باشه:46: معلمم گفت بین 500.000 تا 1.500.000 باید باشه و نظرش زیر 1.000.000 هست.با یهک search توی نت هم متوجه شدم از بین ساز سازهای استاندارد ساز ِ برزی از نظر قیمت مناسب تره و مثلا قیمت پایه ش 700.000-800.000 تاست(بیشتر از این هم نمی تونم بپردازم )
این اندازه هایی هم که شما فرمودید رو همین معلمم باید تست کنه ولی خب همرام نمیاد و تنها باید برم.شما شماره ای از آقای برزی ندارید؟اگه بتونم شخصا از کارگاهشون بگیرم که خیلی خوبه(فک کنم) یا یه راهنمایی دوستان محبت کنند که من میرم بهارستان گیج نشم،آخه اونا تاجرند و منم بی تجربه...امیدوارم سرم کلاه نره:18:

r_a_m_i_n
Thursday 9 December 2010, 10:30 PM
نه متاسفانه من ساکن اصفهان هستم.....اینجا در اصفهان تار خوب با این قیمت سراغ دارم....اما در تهران فقط اسما تار ها رو میشناسم....
بهرحال در خرید تار عجله نکن.....اون نکته هایی که گفتم رو حتما دقت کن......
تار کلا ساز گرونیه......توی تهران که دیگه سر به فلک میذاره..........تا 10 تومان هم میره....حالا دیگه خود دانی

paolo
Thursday 9 December 2010, 11:55 PM
نه متاسفانه من ساکن اصفهان هستم.....اینجا در اصفهان تار خوب با این قیمت سراق دارم....اما در تهران فقط اسما تار ها رو میشناسم....
تار کلا ساز گرونیه......توی تهران که دیگه سر به فلک میذاره..........تا 10 تومان هم میره....حالا دیگه خود دانی

ممنونم از راهنماییتون-خودم که از اون نکات سر در نمیارم باید فورا ببرم پیش استادم واسه تاییدش که اگه نشد از مهلت تعویض استفاده کنم.خدا کنه از 700-800 بیشتر نشه فقط.

لطف کردید پاسخ دادید/.

amirkhan77
Friday 10 December 2010, 09:27 AM
دوست عزيز، خسته نباشيد
اولا استاد برزي الان آلمان هستن و خودشون جواب تلفن نميدن ، من چند روز پيش زنگ زدم و پاسخ ندادند، اما شب همان روز يک نفر از کارگاه ايشان با من تماس گرفت و گفت که براي خريد ساز ميتوانم به آنجا مراجعه کنم ، آدرسشان هم انتهاي شهرزيباة محله کن است، اما بايد متذکر بشم که ايشان ساز زير 2000000 تومن ندارند و اگر کسي به شما قيمت پائين تر داده اشتباه کرده

paolo
Friday 10 December 2010, 11:09 AM
دوست عزيز، خسته نباشيد
اولا استاد برزي الان آلمان هستن و خودشون جواب تلفن نميدن ، من چند روز پيش زنگ زدم و پاسخ ندادند، اما شب همان روز يک نفر از کارگاه ايشان با من تماس گرفت و گفت که براي خريد ساز ميتوانم به آنجا مراجعه کنم ، آدرسشان هم انتهاي شهرزيباة محله کن است، اما بايد متذکر بشم که ايشان ساز زير 2000000 تومن ندارند و اگر کسي به شما قيمت پائين تر داده اشتباه کرده

می تونید لطف کنید شماره ی کارگاه شون رو به من بدید؟باور کنید شماره های سایتشون اشتباه هستند،من از دوستان شنیدم ایشون و آقای عباسی(بیشتر خود آقای برزی) از سازنده های بنامی هستند که تار نیمه حرفه ای هم دارند و با قیمت مناسبتری به نسبت عرضه می کنند،البته منکر فرمایش شما نمی شم قربان-محبت کردید پاسخ دادید.

شماره یادتون نره /سپاسگزارم

amirkhan77
Saturday 11 December 2010, 02:32 PM
من با این شماره تماس گرفتم ، 44506711
این هم شماره منزل و کارگاه آقای عباسی : 77365981 منزل و 77906770 کارگاه و 09121309202 موبایل

paolo
Wednesday 15 December 2010, 10:45 AM
من با این شماره تماس گرفتم ، 44506711
این هم شماره منزل و کارگاه آقای عباسی : 77365981 منزل و 77906770 کارگاه و 09121309202 موبایل

سپاسگزارم
آقای برزی که همچنان رجکت هست.
واقعا ممنونم

mkh2026
Wednesday 15 December 2010, 07:00 PM
من نوازنده تار هستم 2 ماه قبل شاگردم يك تار از قلمي گرفته بود، از اين تار خوش صدا تر تا حالا من نديده بودم ازش 1.5 ميليون گرفته بود كه خيلي مناسبه خودم هم سفارش دادم برام بسازه شمارش هم اينه 09126214560

paolo
Thursday 16 December 2010, 03:17 PM
من نوازنده تار هستم 2 ماه قبل شاگردم يك تار از قلمي گرفته بود، از اين تار خوش صدا تر تا حالا من نديده بودم ازش 1.5 ميليون گرفته بود كه خيلي مناسبه خودم هم سفارش دادم برام بسازه شمارش هم اينه 09126214560

سپاسگزارم از پاسختون-فرمودید آقای قلمی...تماس می گیرم/محبت کردید اما قیمتش واقعا بالاست :17:

rezamirakhori
Thursday 23 December 2010, 10:04 AM
سلام دوستان عزي.
من هم چند وقت پيش همين مشكلات رو واسه خريدن تار داشتم ولي از طريق يكي از دوستان با جناب استاد ارسلان كاوه اشنا شدم كه ايشون يكي از نوازندگان بنام تمور و ديوان هستن و انساني واقعا وارسته هستند.از ايشون كمك خواستم و ايشون به بنده گفتن كه يكي از دوستانشوت تار مي سازه و براي بنده يه تار گرفتن كه به نظر خودم صداش عاليه.ايشون تار و از اقاي كنوني گرفتن و مهرش هم كنوني هستش.تار خوبيه و من راضي هستم.ايشون براي بنده 700 تومن گرفتن و در حال حاضر پيش خود استاد كاوه كلاس مي رم و واقعا از ايشون هر چقدر بگم باز هم كم گفتم واقعا انسان وارسته اي هستن.

paolo
Friday 24 December 2010, 12:03 PM
آقای rezamirakhori
سپاسگزارم ازینکه پاسخ دادید-اگر براتون مقدور هست شماره ای آدرسی از دوست آقای کاوه محبت کنید.همین 700 تومان قیمت مناسبی ست-چون من الان از بهارستان بگیرم باید ببرم پیش استادم چک بشه اما اینطور که شما ذکر کردید این کار دیگه نیاز نیست

وحید عشق موسیقی
Monday 27 December 2010, 09:12 PM
سلام دوست من نمیدونم خریدی ساز یا نه ولی ساز کلهر بهت پیشنهاد میکنم 650 به بالاست. . . .

paolo
Tuesday 28 December 2010, 04:11 PM
سلام دوست من نمیدونم خریدی ساز یا نه ولی ساز کلهر بهت پیشنهاد میکنم 650 به بالاست. . . .

دوستان متشکرم.کاش اساتید رو معرفی می کنید یک راهی هم محبت کنید ذکر کنید.الان ساز استاد کلهر دز بهارستان پیدا میشه؟ خیلی ها معتقدند از خود اساتید بی واسطه بگیری خیالت راحت تره.
اما اگر قیمت تا 650.000 باشه عالیه برای من.راستی منظور شما بهروز یا شهرام یا ایرج ِ کلهــر بود قربان؟و فقط چطوری پیداشون کنم.

سپاسگزارم

paolo
Saturday 8 January 2011, 09:47 PM
نه متاسفانه من ساکن اصفهان هستم.....اینجا در اصفهان تار خوب با این قیمت سراغ دارم....اما در تهران فقط اسما تار ها رو میشناسم....

شرمنده دوست من دوباره وقتتونو می گیرم.من امروز از بهارستان یه تار میرزایی خریدم 540 تومن.خودم باش راحت بودم و وقتی تست کزدم صدای بازی داشت(کاسه سایز4 نسبتا کوچیک).استادم هنوز ندیده به نظر شما چطوره؟ به مهر اهمیت ندادم والا اما این اون چیزی بود که خوشم اومد.کم تجربه هم بودم استرس دارم اشتباه کرده باشم. نظر شما چیه؟

r_a_m_i_n
Sunday 9 January 2011, 12:29 AM
شرمنده دوست من دوباره وقتتونو می گیرم.من امروز از بهارستان یه تار میرزایی خریدم 540 تومن.خودم باش راحت بودم و وقتی تست کزدم صدای بازی داشت(کاسه سایز4 نسبتا کوچیک).استادم هنوز ندیده به نظر شما چطوره؟ به مهر اهمیت ندادم والا اما این اون چیزی بود که خوشم اومد.کم تجربه هم بودم استرس دارم اشتباه کرده باشم. نظر شما چیه؟

درود
دشمنت شرمنده...این چه حرفیه مراحمی
ببین دوست عزیزم.....از روی مارک سازها نمیشه گفت چه سازی خوبه و چه سازی بد
باید ساز رو دید و باهاش نواخت تا بشه تشخیص داد
فقط سازهای بالای 2 تومن هستند که چون سازنده هاشون حاضر نیستند ریسک کنند و ساز بد بسازن و وقت زیادی میذارن...اون سازها رو میشه تقریبا از طریق اسمش گفت خوبه
مثل تار پوریا....فرهمند.....برزی.....و غیره
اما ساز شما رو نمیشه گفت...باید نشون یک نوازنده بدید تا تشخیص بده.....

bourse
Sunday 9 January 2011, 07:27 AM
سلام
من یه 2تا تار از آقای برزی دارم میخوام یکیش رو بفروشم چون به پولش یاز دارم اگه خواستی باهام تماس بگیر
09123457186

sharlot
Wednesday 12 January 2011, 09:52 PM
سلام به دوستان :30:
یکی از دوستان من میخواد ساز سه تار یا تار رو شروع کنه اما هیج اطلاعاتی تو این زمینه نداره و منم که سازم کلاویه ایه و هیج اطلاعی ندارم
اگه ممکنه دوستان یه سری اطلاعات اولیه بدن مثلا اینکه برای شروع سازش چه تار باشه چه سه تاد قیمت سازش در چه حدودی باید باشه؟مارک دارن ؟و کلا هر جی که به نظر خودتون برای شروع لازمه!!!!!!!!!!:am

gargan
Saturday 15 January 2011, 03:18 PM
سلام به دوستان :30:
یکی از دوستان من میخواد ساز سه تار یا تار رو شروع کنه اما هیج اطلاعاتی تو این زمینه نداره و منم که سازم کلاویه ایه و هیج اطلاعی ندارم
اگه ممکنه دوستان یه سری اطلاعات اولیه بدن مثلا اینکه برای شروع سازش چه تار باشه چه سه تاد قیمت سازش در چه حدودی باید باشه؟مارک دارن ؟و کلا هر جی که به نظر خودتون برای شروع لازمه!!!!!!!!!!:am

به نظر من سوال شما یک جواب استاندارد نداره. و بهترین جواب اینه که ایشون بهتره که یک استاد پیدا کنند و بعد ساز رو با راهنمایی ایشون خریداری کنن. مهر و مارک و قیمت اهمیت یا معنی ندارند در صورتی که یک سازشناس خوب راهنماشون باشه! اون هم در محل نه به شکل مجازی.
فقط این رو بگم که ساز اگر بخواد مشقی باشه باید دارای یک حداقل کیفیت باشه که شاگرد رو خسته و اذیت نکنه. و برای این لازم نیست که پول زیاد خرج بشه. به نظر من ساز خوب برای تازه کارها اهمیت بیشتری داره تا برای یه استاد کار.

takab
Monday 12 September 2011, 09:57 AM
علیاری مخصوصا (حمید) با الگوی یحیی و قیمت مناسب (کنسرت نوای علیزاده با علیاری اجرا شده است) قیمت از 700 تا 1400000 تومان