PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چهار مضراب بسته نگار (اجرا با سنتور) - Kamanche

Kamanche
Monday 30 June 2008, 02:51 AM
با سلام خدمت دوستان
سه چهار روز پیش با سنتور، ابوعطا میزدم که اتفاقا ضبطش هم کردم .در حین اجرا این چهارمضراب رو زدم که ملودی اصلیش، گوشه ی بسته نگاره. که ضربیش کردم و یه چیزایی از خودم بهش اضافه کردم. به غیر از تم اصلی بسته نگار بقیه رو در لحظه زدم (که شاید کیفیت کار رو پایین آورده باشه) نمیدونم ...
به هر حال منتظر شنیدن نظرات شما هستم.

فقط بعد از باز شدن صفحه چند ثانیه ای صبر کنید تا اجازه دانلود داده بشه.
You can see links before reply

AliB
Tuesday 1 July 2008, 12:36 AM
سلام علیکم و رحمت الله
از آنجا که بنده همیشه آماده ام برای کار خیر و ثواب بردن بنابراین به عنوان اولین مسلمانی که به درج نظر می شتابد ، اقدام می کنم :
با شوق فراوان دکمه ی دانلود را زدم و به انتظار نشستم تا کار برادر ویشتاسب که این بار گوشه ی دیگری از استعداد ناب این جوان برومند ایران زمین را نشان می داد ، دانلود شود . وقتی دانلود کامل شد با لذت فراوان دو دست را بر هم مالیده(مثل این مگس ها که شیرینی می بینند) و با لبخندی بدین شکل:ztrompette3:دکمه ی اجرا را زدم.
در بدو کار و پس از چند ثانیه نمی دانم چرا یاد مرحوم مغفور علی سنتوری افتادم :)) صدای اردوانی حسابی در کار سنتورنوازی شما به عقیده ی بنده مشهود است. خلاصه در فضای علی سنتوری سیری کردیم ولی کم کم یادم آمد که بابا این ویشتاسب دوست عزیز خودم است که با این قدرت و زیبایی سنتور می زند . این شد که دوباره گوش دادم و اینبار در آخر کار یک کف مرتب برای دوست عزیزم ویشتاسب زدم .
--------------------
بدور از شوخی بسیار زیبا و خوب بود. نشان دهنده ی اینکاره بودن شما هم هست . حاضرم سه دنگ از این منصب را به شما واگذار کنم. :guitarplay2:

Kamanche
Tuesday 1 July 2008, 03:28 AM
ممنون از علی عزیز و کسانی که دانلود کردند و گوش دادند.
آقا من با کمال میل خواستار اون سه دانگ از اینکاره بودن هستم.:ztrompette3:
عرض شود که همه ی اساتید در جای خودشون بسیار قابل احترام هستند و فکر نکنم کسی مثل استاد ارجمند پایور در موسیقی ما قابل تکرار باشه .
اماعلی جان فکر میکنم این شیوه ی نوازندگی در ناخود آگاه من شکل گرفت.
با تکیه بر شنیده های من از سنتور نوازان عزیز به خصوص شیوه ی نوازندگی آقای اردوان کامکار .از همون روزهای اول یادم میاد که برای خودم هم متفاوت بود .به نظر خودم یه چیزیسیت میان سنتور نوازی معاصر و دیگر اساتید بزرگوار سنتور.
هر چند به شما حق میدم وبرای خودم هم همین حالات کارهای آقای کامکار رو یاد آوری کرد.
البته این چهارمضراب رو از یه اجرای 30 دقیقه ای جدا کردم . شاید اگر همراه اونها شنیده می شد شخصیت دیگه ای پیدا میکرد.
(بازم بگم من سنتور نواز نیستم و در این زمینه اصلا ادعایی ندارم)
در مورد خود چهارمضراب ،جملاتش و ... نظری نداری؟

دوستان دیگه چطور.؟
منتظرم

Mojtaba
Tuesday 1 July 2008, 06:18 PM
سلام ویشتاسب جان

آقا عجب چیزی زدی من یکی که حال کردم خصوصا با اون پاساژهای زیبایی که ما بین جملات میدادی

arian
Tuesday 1 July 2008, 06:40 PM
جناب كمانچه عزيز گويا من سعادت شنيدن اين قطعه رو ندارم ، براي بار دوم سعي كردم دانلود كنم حجم فايل 961/1 است تا حالا 554/2 دانلود كرده ولي باز هم روي 99/99 درصد مانده است

Kamanche
Tuesday 1 July 2008, 06:48 PM
سلام به همه ی دوستان
جناب آرین ما کم سعادت هستیم .
با فایل ضمیمه هم مشکل دارید. فکر کنم با اون بتونید دانلود کنید.
--------
مجتبی جان شما لطف داری .ممنونم از اینکه زحمت دانلود رو کشیدی و گوش دادی.
اگر انتقادی نظری داری .خوشحال میشم بشنوم.

MonaLisa
Tuesday 1 July 2008, 09:28 PM
سلام..!

کمانچه جان منم گوش دادم واقعا کارتون عالی بود ....منتظر کارهای بعدیتون هستیم ....!

منتها منم مشکل آریان عزیز رو داشتم بعد از چند بار تلاش تونستم دانلود کنم حالا با اجازتون منم توی پرشین آپلود کردم شاید آریان عزیز بتونن از اینجا دانلود کنن ....

اینم اثر کمانچه ی عزیز (You can see links before reply)

Kamanche
Wednesday 2 July 2008, 12:01 AM
ممنون گارفیلد جان . واقعا لطف کردی. هم به خاطر دانلود و هم به خاطر آپلود مجدد .
عجب بابا این کار ما دردسر ساز شد.

Hmd_N
Wednesday 2 July 2008, 12:17 AM
به به به به....

بابا ویشتاسب جون رو نمی کنی ها داداش اینهمه استعداد رو !

اول از همه تصدیق میکنم نظره علی جان رو. واسه اینکه منم یاد سنتورنوازی اردوان کامکار افتادم و واقعا لذت بردم !

همین الانم که دارم این پست رو میزارم دارم گوش میدم والبته برای بار چندم است که دارم از این کار و نواختن ویشتاسب عزیز لذت میبرم.
دستت درد نکنه جیگر. ایشالا همیشه موفق باشی !

AliB
Wednesday 2 July 2008, 12:49 AM
ممنون از علی عزیز و کسانی که دانلود کردند و گوش دادند.
آقا من با کمال میل خواستار اون سه دانگ از اینکاره بودن هستم.:ztrompette3:
عرض شود که همه ی اساتید در جای خودشون بسیار قابل احترام هستند و فکر نکنم کسی مثل استاد ارجمند پایور در موسیقی ما قابل تکرار باشه .
اماعلی جان فکر میکنم این شیوه ی نوازندگی در ناخود آگاه من شکل گرفت.
با تکیه بر شنیده های من از سنتور نوازان عزیز به خصوص شیوه ی نوازندگی آقای اردوان کامکار .از همون روزهای اول یادم میاد که برای خودم هم متفاوت بود .به نظر خودم یه چیزیسیت میان سنتور نوازی معاصر و دیگر اساتید بزرگوار سنتور.
هر چند به شما حق میدم وبرای خودم هم همین حالات کارهای آقای کامکار رو یاد آوری کرد.
البته این چهارمضراب رو از یه اجرای 30 دقیقه ای جدا کردم . شاید اگر همراه اونها شنیده می شد شخصیت دیگه ای پیدا میکرد.
(بازم بگم من سنتور نواز نیستم و در این زمینه اصلا ادعایی ندارم)
در مورد خود چهارمضراب ،جملاتش و ... نظری نداری؟

دوستان دیگه چطور.؟
منتظرم
:ztrompette3:
ویشتاسب جون یه حرفی زدیم تا آخرش پاش هستیم . یه وقت بگیر بریم دفتر اسناد رسمی سه دنگو به نامت بزنم .
بعد هم؛ سنتور نواز نیستم یعنی چی؟ پس این چی بود می زدی ؟ :))
نکته ی بعد اینکه مگه اردوان بده؟ زود اعتراف کن :ztrompette6: در نوشته ی شما نوعی دوری طلبی از اردوان کامکار به مشام میرسه :ztrompette6:
نکته ی بعد اینکه : این کار ساخته ی خود شما بود؟ اگر اینطور بود باید اعتراف کنم به دلیل اینکه خیلی استخون دار بود و از منطق روایی خیلی خوبی بهره می برد ظن نبردیم که کا خودته :)) دیگه شرمنده :)) ولی خوب ، کاری اگر از خودت هست (ساختارش) باید اشاره کنی چون ماشاالله اینقدر که با استعدادی و خوب و پخته ساز می زنی آدم به اشتباه می افته.
سوال : این قطعه ی چهار مضراب رو در شور حساب کنیم؟ در دشتی حساب کنیم؟
خیلی زیبا بود و به نحو جالبی از قالب و فرم بسته نگار توش استفاده شده.
اگر قطعه مال خود شماست بگو یه کف مرتب دیگه هم بزنیم.:ilovemusic:

Kamanche
Wednesday 2 July 2008, 01:28 AM
با سلام خدمت علی عزیز و حمید خان گل که من رو مورد لطف قرار دادن.
اول در مورد سه دانگ اینکاره بگم که ما که وقتمون آزاده ،شما بیکار شدی بگو بریم . اتفاقا یه دفتر اسناد رسمی آشنا هم سراغ دارم :ztrompette3:. ولی فکرکنم یکی دو نفری شاهد می خواهیم.(کسی رو سراغ داری؟ :ztrompette6:)
------------------
خدمت علی آقا عرض کنم که اصلا منظورم دوری طلبی از جناب اردوان نبود.بلکه بیشتر منظورم این بود که این شیوه ی نوازندگی در ناخوداگاهم شکل گرفت .با توجه به شنیداری که از اساتید سنتور و بیشتر آقای کامکار داشتم.و اعتراف میکنم از آقای کامکار (اردوان) کارهای بیشتر گوش دادم یا بهتر بگم به شیوه ی نوازندگی ایشون علاقه مندم . اما تاکیدم در اینجاست: شیوه ای که سنتور میزنم آمیزه ای است از شیوه های مختلف با تاکید بیشتر بر اردوان خان کامکار.
در مورد چهارمضراب هم بله کار خودمه. البته تم اولش که خودت هم اشاره کردی ضربی شده ی گوشه بسته نگاره.بقیه ی رو هم در لحظه بهش اضافه کردم که به نظرم بدک نشد.
نکته ی دیگه اینکه همونطور که قبلا هم گفتم برنامه ی ابوعطایی بود این برنامه ، که این چهارمضراب رو ازش جدا کردم.
این جمله ی بسته نگار رو زدم دیگه تو همون لحظه به سرم زد که ضربیش کنم خلاصه ش اینکه جلو رفتیم و نتیجه ش شد این چهارمضراب. اینم بگم فوق العاده به این جمله از گوشه بسته نگار علاقه دارم.
در مورد سنتور نواز نبودنم هم بازهم بهش اشاره میکنم نگاه به این مضراب های چست و چابک نکنید سنتور نوازی چیز دیگه ایه که کار من نیست. شاید من کمی بهش نزدیک شده باشم. باور کنید اصلا شکست نفسی نمی کنم.
دوستدار همه ی دوستان نت آهنگی

alireza_amirsamimi
Wednesday 2 July 2008, 02:17 AM
دستت درد نکنه .درسته که این گوشه در ابوعطا و ... روایت میشه.ولی به نظر من این قطعه حال و هوای شور داره تا ابوعطا.فکر میکنم خالی از لطف نباشه که برداشت استاد مشکاتیان رو هم از این گوشه بشنویم که توسط گروه عارف نواخته شده
You can see links before reply

Kamanche
Wednesday 2 July 2008, 05:19 PM
ممنون از جناب امیر صمیمی .به خاطر محبتشون و قرار دادن اون قطعه زیبا.
عرض کنم خدمت شما که من هم مدعی نشدم این چهارمضراب ابوعطاست.فقط گفتم از یه برنامه ابوعطا جدا شده.
نکته دوم هم اینکه همونطور که قبلا هم گفتم از ملودی اصلی گوشه بسته نگار استفاده کردم که اون هم شباهت زیادی به ابوعطا نداره .شاید به این دلیل هم باشه.
بازم ممنون از شما

alireza_amirsamimi
Thursday 3 July 2008, 12:08 AM
آره داداش دلیل اینکه این قطعه رو گذاشتم این هست که دوستان کم تجربه تر ببینند که میشه برداشت های مختلف کرد و صرفا به ردیف نوازی بدون خلاقیت و فکر(که این روزها زیاد شده)نپردازند و برداشت خودشون رو از گوشه انجام بدند.مثلا استاد مشکاتیان در حجاز از این گوشه استفاده کرده که واقعا به جا هست.یا شما از ملودی این گوشه در یک چهار مضراب استفاده کردی.موفق باشی

bardyaa
Thursday 3 July 2008, 04:03 PM
خسته نباشی!

به‌نظرم، ته جمله‌هات رو نمی‌بندی! انگار که مضراب می‌زنی و ازشون می‌گذری که به سر بعدی برسی. نه؟

در ضمن، هم تو و هم علی، یادتون باشه که تو هر نقل و انتقال، حق‌وحساب من رو هم بدین!

Kamanche
Thursday 3 July 2008, 05:12 PM
سلام به جناب بردیا
ممنون از شما که لطف کردید کاررو گوش دادید
یکی دو جا رو با شما موافقم مثل 1:7 به نظر خودم هم خوب اجرا نشد و سر سری از کنارش گذشتم.
در مورد حق و حقوق شما هم چشم . فعلا که خبری از علی نیست .فکر کنم پشیمون شده.:ztrompette6:

Amir
Saturday 19 July 2008, 11:00 PM
با سلام

قطعه را گوش کردم خوب بود منتظر کارای بعدی هستیم ویشتاسب جان .

براستی که داری یکی از عوامل احیای دوباره کمانچه می شی

ممنون

bardyaa
Saturday 19 July 2008, 11:44 PM
براستی که داری یکی از عوامل احیای دوباره کمانچه می شی

با اجراهای سنتورش یعنی؟!

Amir
Sunday 20 July 2008, 12:03 AM
نه خط دوم ربطی به این اجرا نداشت کلی بود

Amir
Sunday 20 July 2008, 12:06 AM
ولی براستی جناب بردیا و خان برای پست چک کردن کلمه به کلمه پست ها و تصمیمات بسیار مناسب هستند .

آدم بخواد چیزی بگه باید حتما کاملا موضوع رو باز کنه تا یه وقت اتفاق هولناکی نیافته

خوشحالم که در میان چنین جمع نکته سنجی هستم

Kamanche
Sunday 20 July 2008, 12:08 AM
امیر جان ممنونم از شما به خاطر زحمت دانلود کار

امیدوارم که پسندیده باشید .

endvb6
Saturday 29 November 2008, 11:33 AM
جناب ویشتاسب عزیز بسیار لذت بردیم. من سعادت آشنایی شما رو از طریق علی آقا داشتم (البته ایشون فقط اسم شمارو به من گفت:aq) به هر حال بسیار لذت بردم از این کار. ممنون

Kamanche
Saturday 29 November 2008, 10:45 PM
سلام
بابت لینک از شما ممنونم قطعه شما را دانلود کردم و واقعا لذت بردم و خیلی دلم میخاد اجراهای دیگرتون رو هم گوش بدم
سلام به شما . بالاخره طلسمش شکسته شد.
خوشحالم که گوش دادید .امیدوارم خوب اجرا شده باشه.
ضمنا من از سنتوری ها انتظار بیشتری دارم برای نقد کارم.
به هر حال ممنون از لطف شما

جناب ویشتاسب عزیز بسیار لذت بردیم. من سعادت آشنایی شما رو از طریق علی آقا داشتم (البته ایشون فقط اسم شمارو به من گفت:aq) به هر حال بسیار لذت بردم از این کار. ممنون

سلام به شما امیر جان .
منم در همین حد شما رو میشناسم .
خیلی خیلی لطف کردید .
سپاس از هر دو عزیز .

ehsansantoori
Wednesday 31 December 2008, 09:15 PM
سلام باید بگم فوق العاده بود خیلی حال کردم

اگه میتونستی نت این آهنگ و برام میل کنید خیلی شرمندم میکنی یا بگی تو کدوم کتاب می باشد

Mona
Wednesday 31 December 2008, 09:49 PM
سلام
مرسي منم خيلي لذت بردم. واقعا نواي سنتور روح رو جلا ميده :)
اما هنوز خيلي جا داره
موفق باشيد دوست من

Kamanche
Thursday 1 January 2009, 06:52 AM
سلام
مرسي منم خيلي لذت بردم. واقعا نواي سنتور روح رو جلا ميده :)
اما هنوز خيلي جا داره
موفق باشيد دوست من

سلام
ممنون خانم مونا . تشکر بابت لطفتون .
موفق باشید .

سلام باید بگم فوق العاده بود خیلی حال کردم

اگه میتونستی نت این آهنگ و برام میل کنید خیلی شرمندم میکنی یا بگی تو کدوم کتاب می باشد

سلام به شما
ممنونم ازتون به خاطر توجهتون به کار .
درمورد قطعه عرض کنم . که کارخودمه . البته همچین کاری هم نکردم گوشه بسته نگار رو بسط دادم فقط .
یه چهارمضراب بداهه س که در لحظه نواخته شده متاسفانه نت هم نشده که بتونم براتون ارسالش کنم .
یه توضیح هم بدم که با یه سنتور سل کوک نواخته شده در شور سل .
. اگر سوالی بود من در خدمتم .
ببخشید که نمیتونم کاری براتون بکنم .