PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آکورد زدن تو سه تار

endvb6
Thursday 10 July 2008, 09:07 PM
سلام بچه ها. چند روز پیش یه کنسرت از مسعود شعاری دیدم خیلی خفن بود. آکوردهای قشنگی میزد. می خواستم ببینم کسی هست که این آکوردهارو بلد باشه؟ اگه می دونین بزارین لطفا

alireza_amirsamimi
Thursday 10 July 2008, 10:52 PM
منم کنسرت ایشون رو دیدم.ببخشید من مخالف نیستم ولی کار عجیب و غریبی نکردند و اصلا کار سختی هم نیست.در سازهای ایرانی هم استفاده میشه.حتی در دستگاه ایرانی.به این فواصل در تئوری موسیقی فواصل هارمونیک میگن و به این حالت دو صدایی میگن نه آکورد مثلا نت دو بکار و می بکار و ... در کتاب تئوری موسیقی میتونی به طور کامل این مباحث رو ببینی(تئوری موسیقی پور تراب و پرویز منصوری و ...)آکورد در حالت هم صدایی سه نت و بیشتر گفته میشه که کار آقای شعاری اکثرا دو نت هست و گهگاه سه نت . آقای شعاری چون موسیقی تلفیقی کار میکنند بدشون نمیاد مثل نوازندگان گیتار تمام آکوردها رو بگیرند باید دقت کرد که بعضا حس اون دستگاه خاص در آکورد گیری و نت های دو صدایی به شکل ناشیانه و بی مورد گرفته میشه.آقای شعاری و حتی نوازندگان اروپایی هم به این مسئله توجه دارند.

endvb6
Sunday 13 July 2008, 10:42 AM
سلام رفيق. من به يكي از دوستاي گيتار نوازم نشون دادم. گفت حتي 4 نت هم ميزنه. گفت يكي از آكورداش هم ديمينيش بود. حالا اون اشتباه مي كنه يا شما اطلاعات كافي نداري؟ لطفا من رو از سردرگمي در بياريد. ممنون

alireza_amirsamimi
Thursday 16 October 2008, 12:09 AM
بله .اگر سیم هنگام رو در نظر بگیری استاد چهار نت هم میزنند.ولی اکثرا دو صدایی هست