PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كودن ترين نوازنده مشهور ويولن جهان

arian
Saturday 19 July 2008, 05:24 PM
ميدونيد اين كودن ترين نوازنده مشهور ويولن جهان كيه؟

1460

ماریا
Saturday 19 July 2008, 05:53 PM
چه جالب اگه اشتباه نکنم همین دانشمندست که خیلی معروف عکسش روی تمام تبایغات کتابهای کنکور گاج هست
اگه اشتباه نکنم یا انیشتین یا بازم انیشتین درسته ؟

حالا اگه انیشتین یه جمله جالب از انیشتین :

یک میز یه صندلی یک ظرف پر از میوه و یک ویالن ایا انسان برای شادی چیزی کم دارد ؟

arian
Saturday 19 July 2008, 06:10 PM
ممنون خانم ماريا ، امان از دست اين كنكور!
فكر نمي كنم ايشون ميتونست تو كنكور قبول باشه.
اين هم تعدادي از كنكوري هاي جوان( فقط ظرف ميوه ندارند ولي باز هم شادند)- هديه ي شما

1461

ماریا
Saturday 19 July 2008, 06:56 PM
ممنون خدا روشکر که از کنکور راحت شدیم یه سال دیگه درگیر فوق میشیم

ولی خوب زندگی و جامعه همینه اگه بخوای بشینی و بپاش غصه بخوری از همین وضعیت الانتم می افتی و نمیتونی زندگی کنی

امیدوارم که همیشه همه دوستان شاد و تندرست و سلامت باشند

سبز باشید و سرافراز

hichnafar
Saturday 19 July 2008, 08:34 PM
سلام
حالا جدی چطور ویولن می زده ؟
کسی می دونه ؟

Guitaro
Saturday 19 July 2008, 09:54 PM
سلام
حالا جدی چطور ویولن می زده ؟
کسی می دونه ؟

تا اونجایی که من میدونم (یه سری معلم زبانمون داشت برامون تعریف میکرد !) با اینکه چند سالی کار کرده بود ولی عملا هیچی نمیتونست بزنه به جز یه سری آهنگ های خیلی ساده که هر کسی میتونه خیلی راحت بزنه !

ظاهرا تنها حرفی که در مورد ویولن زده این بوده که گفته براش عجیبه که چرا واقعا نمیتونه بفهمه ! ظاهرا میگفن که گفته "فلسفه ی موزیک رو نمیتونم درک کنم" یا یه همچین جمله ای ! ^.^

ولی خب ، هر کسی که نباید تو همه زمینه ها خوب باشه ! حالا تو ریاضی یا فیزیک کاره ای بوده ... از اون ور ویولن نمیتونسته خوب بزنه ! (این به اون در ! You can see links before reply)

arian
Sunday 20 July 2008, 09:31 AM
1463

:Albert Einstein
"If I were not a physicist, I would probably be a musician. I often think in music.
I live my daydreams in music. I see my life in terms of music .... I get most joy in life out of music

1464
هنگامي كه از البرت اينشين راجع به تئوري نسبيت مي پرسند چنين جواب ميدهد:

It occurred to me by intuition, and music was the driving force behind that intuition.
My discovery was the result of musical perception

1465

arian
Sunday 20 July 2008, 11:49 AM
اگر من يك فيزيكدان نبودم ، احتمالا ترجيح ميدادم يك موسيقيدان باشم . من اغلب به موسيقي فكر ميكنم. خيالات روزانه خود را در موسيقي سپري مي كنم . زندگيم را در موسيقي مي بينم ....
1466
به نظر ميرسه كه اگر اينشتين ويولن نميزد به تئوري نسبيت دست نمي يافت.
14671470
اگر سيب نيوتون را به عرصه ي جاذبه ي زمين كشاند .ويولن انشتين را به عرصه يي فراتر از مرزها برد. ويولن او عرصه ي گيتي را در فضاي كوچك خود داشت . اين موضوع را از هركسي كه تاكنون سعي به نواختن سازي چنين شگفت آور كرده است بپرسيد به شما خواهد گفت . با اين مقياس ، ميلي مترهاي دنياي فيزيك به مترهاي تمرين تبديل مي شوند. و با افزايش اين تمرين ها ديگر مرزها وجود نخواهد داشت .
14681469

در اين عكس آرشه ي ويولن برعكس بر روي سيم ها قرار گرفته !؟ آيا اين كار به خاطر هنر يا خوشمزگي صورت گرفته ؟يا خطاي ديده؟ذهن خود را باز بگذاريد و راجع به احتمالات بگوييد.

1472

™Saeed
Sunday 20 July 2008, 09:35 PM
به نظر من نواختن بعضی از قطعات از دست یافتن به تئوری نسبیت دشوار تر هست. You can see links before reply

montreux
Sunday 20 July 2008, 10:28 PM
به نظر من نواختن بعضی از قطعات از دست یافتن به تئوری نسبیت دشوار تر هست.

دیگه اینقدر هم بنده خدا رو
هیچی نباشه قضيه نسبيت نتيجه چندين سال فکر و تلاش البرت انيشتن بود

از همه اينها به کنار انيشتن فقط و فقط داراي يک شخصيت علمي هست از جنبه هاي ديگه فرد جالب و دل چسبي نبود

در بيشتر مقالات وکتابها براي اينکه چهره علمي انيشتن در بين اذهان خراب نشه صحبت نميشه يا مطالب رو يک جور ديگه وانمود ميکنند

البته شهرت انيشتن اين طوري بود که بود بعد از فارغ التحصيلي از دانشگاه بعد از چند
سال بيکاري به طوره شانسي در اداره ثبت اختراعات استخدام ميشه و بعد از مدتي
فکرهاي عجيب و غريب به سرش ميزنه و شروع به تحقيقات و ... ميکنه که ميشه انيشتن معروف

Khashayar
Sunday 20 July 2008, 10:59 PM
درود.
فهمیدن موسیقی چیزی فرای قوانین و فرمولهای فیزیک و ریاضی هست و همچنین فرای عرفان و معنویات.یعنی کلا موسیقی دنیایی در بعد دیگر دارد و دنیای کنونی ما را هم در بعد دیگری به نمایش میگذاره.پس برای فهمیدن موسیقی باید اول خود موسیقی رو فهمید.انیشتن هم با این که در فهم دنیای فیزیک و ریاضیات خیلی درجه بالایی داشت اما دنیای موسیقی رو چنان که خود میگوید نمیتواند درک کند.همونطور که اکثر ما نمیتونیم در حد او فیزیک و ریاضیا رو درک کنیم.و با این حال به نظرم بکار بردن صفت کودن در این مورد خیلی مناسب نیست البته تعصبی ندارم اما اگر او در دنیای موزیک کودن هست حتما ما هم در دنیای فیزیک و ریاضیا کودن هستیم!!!!!!!؟؟؟؟

arian
Monday 21 July 2008, 08:22 AM
سلام خدمت دوستان
استفاده از لغت كودن ، دادن جذابيت به كار بود و اينكه ايشون با آن همه نبوغ در فيزيك يا علوم در بخش ويولن در مرتبه ي پاييني قرار داشتند . وگرنه اين عبارت كودن براي خيلي ها نظير بنده كه به مراتب از ايشون بدتر ساز ميزنم اصلا استفاده نميشه . و در حد ضريب هوشي پايين من ، نوازندگي ام شايد خوب به حساب بياد.
شايد اين تاپيك بهتر بود در بخش سرگرمي ادامه پيدا ميكرد ؟ولي براي لحظه اي فكر كنيم اگر انيشتن موسيقيدان ميشد و اين خلاقيت در علوم را در هنر استفاده ميكرد چه اتفاقي مي افتاد؟

سامی
Friday 1 August 2008, 11:34 PM
امان از این کنکور.خوب شد ما این یکی رو گذروندیم.به نظرم این آقای انیشتین در همه ی زمینه ها دستس بر آتش داشتند که الحق و والانصاف که در همه جا موفق هم بودند .به نظرم ساز سختی رو انتخاب کرده وگرنه موفق میشد!!!!!

Arman_awn
Tuesday 30 December 2008, 08:58 PM
دوستان عزیز، لطفاً در مورد یکی از بزرگترین متفکرین تاریخ اینطور راحت نظر ندین.
آلبرت اینشتین کودن نبوده. اتفاقاً می گن و من از منابع موثق خوندم که ویولن رو
زیبا هم می زده و حتی یهودا منوهین ویولن زدنش رو دیده و تشویقش کرده.

انتظار نداشته باشین استاد ویولن بوده باشه، اما مطمئنم از من بهتر می زده.
دو ابر نظریه نسبیت خاص و نسبیت عام هم که یکی از دو ستون فیزیک هستند
چندان چیزهای آسان فهم و ساده ای نیستند و با اجازتون ما دکترای نسبیت
عام هم داریم و در دانشگاه تدریس می شه و خیلی از دانشمندان عصر جدید
حتی استفان هاوکینگ به این معترفند که آن گونه که باید درکشون از نسبیت
کافی نیست.

در ضمن آلبرت اینشتین کودن و احمق نبوده بلکه نظام آموزشی اون زمان قادر به
هضم یک چنین اعجوبه ای نبوده. تنها دلیل رد شدنش در امتحانات ورود به دانشگاه
هم این بوده که همیشه دروسی مثل تاریخ و دینی رو جواب نمی داده در عوض ریاضی
و فیزیک رو کامل جواب می داده.

در کنار اینها، تصور نکنید ایشون دانشگاه نرفتن، اینشتین درجه ی پروفسوری و دکترای
ریاضیات و فیزیک رو داشت و برنده نوبل 1921 هم شد و قطعاً مثل این انسان بزرگ دیگر
به وجود نخواهد آمد....