PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلوت پیکولو

tarooneh
Thursday 31 July 2008, 02:05 PM
سلام بچه ها
چند تا سوال راجع به فلوت پیکولو دارم
اول اینکه نوازندگی این فلوت در کل به چه سبکیه؟! آهنگسازان معروفش کیا هستن؟!
برای نوازندگی نفس خیلی زیادی می خواد؟ قیمتش تو ایران حدودا چقدره؟
با تشکر ، کسری

Khashayar
Thursday 31 July 2008, 03:01 PM
درود.
پیکولو به زبان ایتالیایی یعنی کوچک و فلوت پیکولو یعنی فلوت کوچک.
صدای این ساز زیر هست و قابلیت اجرای نت های سریع رو هم داره.
پیکولو لوله ای به طول تقریبا 30 سانتی متر داره که روی لوله سوراخ هایی تعبیه شده.البته الان فلوت پیکولو به صورت کلیدی هست یعنی بجای انگشت با کلید های تعبیه شده مینوازید.
نتهای پیکولو یک اکتاو پایین تر از صدای واقعی اون نوشته میشه.وسعت صداش هم نزدیک سه اکتاو هست.و تمام فواصل کروماتیک رو هم داره.
نوازندگی با این فلوت تا حدود زیادی مثل فلوت هست.آهنگ های کلاسیک زیادی یرای این ففلوت موجود هست.اما من اطلاعی از این که آهنگ سازی تخصصی داشته باشه ندارم.ولی تقریبا تمام آهنگ های کلاسیک رو میشه باهاش اجرا کرد.و آهنگ های مدرن هم برای این فلوت تنظیم شده.برای نوازندگی نیاز به نفس زیادی داره اما با تکنیک های صحیح نوازندگی مشکل بزرگی نخواهد بود.فکر کنم با 2000000 تومن به بالا بشه یه مارک مرغوبش رو پیدا کرد.

tarooneh
Friday 1 August 2008, 07:04 PM
مارک مرغوب فلوت و فلوت پیکولو چیه؟!
در کل برای نوازندگی فلوت و فلوت پیکولو نوازنده باید نفس خیلی خوبی داشته باشه یا معمولی؟

Khashayar
Friday 1 August 2008, 11:13 PM
درود.
مارک های معتبر زیاد هستند.اما باید دید تو ایران هم میشه پیدا کرد یا نسبت به قیمت ارزش داره یا نه.
اما از مارکهای معروف در سطح جهانی میشه از ,,yamaha,TJ James,Pearl,Jupiter,J Michael,Buffet,Gemeinhardt
و.... نام برد.اما یه مدل بود حدود 250000 تومن از مارک J Michael مدل PC360 که برای شروع و نسبت به قیمتش میتونه خیلی خوب باشه.فقط فکر کنم از نوع تمام فلزی نباشه و از پلاستیک ها مخصوص هم در اون به کار رفته باشه.از پیکولو گرونرای شروع استفاده نکن.از یه پپیکولو ایتاندارد ولی ارزون شروع کن حتی اگه پلاستیکی باشه هم ایرادی نداره چون تو غرب هم مرسوم هست اول با این فلوت های پلاستیکی شروع میکنن.
در مورد نفس بیشتر از حجم نفس تکنیک دمیدن به فلوت مهمه یا به اصطلاح استفاده بهینه از نفس مهمه که استاد خوب میتونه خیلی کمکت کنه.ولی کلا سازهای بادی نیاز به حجم نفس متوسط داره برای شروع.

M_T
Tuesday 29 March 2011, 08:55 PM
سلام

پیکولوهای یاماها هست منتهی گرونه دیگه.
چون ظاهرا از چوب آبنوسه.
کلا پیکولو گرونه.