PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد سبک اسپانیش

babak_deghat
Friday 1 August 2008, 10:14 AM
با سلام
من مدت 2 ساله که گیتار کلاسیک میزنم اما دیگه از این سبک خوشم نمیاد.سبک اسپانیش رو هم جایی تو شهرمون نمیشناسم آموزش بده.آیا کتابی در زمینه ی آموزش سبک اسپانیش میشناسید؟اگه میشه معرفی کنید

monolith
Sunday 3 August 2008, 07:26 AM
با سلام
من مدت 2 ساله که گیتار کلاسیک میزنم اما دیگه از این سبک خوشم نمیاد.سبک اسپانیش رو هم جایی تو شهرمون نمیشناسم آموزش بده.آیا کتابی در زمینه ی آموزش سبک اسپانیش میشناسید؟اگه میشه معرفی کنید

اگه منظور شما از اسپانیش، سبک فلامنکو هست، یکی از معتبرترین کتابها در ایران و جهان، کتاب خوان مارتین هست. این کتاب همه نکات و تکنیکها رو به صورت قدم به قدم توضیح داده و همه دستگاهها (Toques) رو تشریح کرده.
بعد از اون میتونید کتاب پاکو پنیا رو تمرین کنید که قطعات سختتر و زیباتری داره. هردو این کتابها تبلچر هم دارند و همراه نوار (سی دی) هستند.

babak_deghat
Wednesday 6 August 2008, 12:25 AM
اسم کتاب خوان مارتین رو میشه بگین؟
(در ضمن من منظورم همون سبکیه که غالبا تند نواخته میشه وحرکات سریع دست رو میطلبه....والا نمیدونم چی چی بهش بگم.حتی خیلی ها بهش میگن پاپ)

moomak
Wednesday 6 August 2008, 01:45 PM
ببین عزیزم اسم کتاب همون آموزش گیتار فلامنکو خوان مارتینزه
اما اگر می خوای فلامنکو شروع کنی به نظر من حتما با یه معلم یا اگر در دسترس نیست با یه گیتاریستی که سبک فلامنکو کار کرده شروع کن.
چون هیچ آشنایی با این سبک نداری ((((( نمی خوام تو دلت رو خالی کنم )))) اما باید بگم که پیشرفتت تقریبا غیر ممکن خواهد بود مگر اینکه اعجوبه باشی!!!!
فلامنکو سبکیه که کافیه یه تکنیک اشتباه توی دستت بیاد اونوقت یه عمر رو باید بزاری تا تکنیک رو از دستت خارج کنی!
به نظر من خودت تنهایی شروع نکن!
البته همه میدونیم که صلاح کار خویش خسروان دانند
ارادتمند
فعلا

babak_deghat
Wednesday 6 August 2008, 05:13 PM
بله بله خیلی ممنون از توضیحاتتون.به عنوان آخرین سوال میشه بپرسم فرق سبک فلامینکو و اسپانیش و پاپ چیه و هر کدوم کلا به چه صورتی نواخته میشن؟در کل ممنون میشم اگه راجع به این 3 تا سبک هم یه توضیحی بدین

shbaharehs
Friday 8 August 2008, 08:57 AM
سلام دوست عزیز. سبک اسپانیش همون فلامنکو هستش که از هردو اسم اسفاده میشه ولی فلامنکو اسم صحیح هستش. از نظر سبکی هم همونطور که هومن جان فرمودن پر از تکنیکهای ساده و پیچیده هست و قطعات فلامنکو هم معمولا هم اکورد داره و هم یه ملودی. دیگه راجبه پاپ هم تقریبا میشه گفت که سبک خاصی نیست چون به اکورد نوازی (و شاید همراهی گیتار دیگه با ملودی) اهنگها میگن پاپ و شما ریتم زدن و اکورد گرفتن رو بلد باشید سبک پاپ رو بلد هستین. خب این عمده ترین تفاوتی بود که به ذهنم میرسید. امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
ممنون

soheilspeedart
Friday 8 July 2011, 09:57 AM
از روی کتاب که اصلا نمی شه!
از روی یوتیوب و کلیپ های آموزشی هم فقط در حد اینکه با صدای تکنیک آشنا بشی و آهسته ش رو یاد بگیری می شه!

من که هر چی زور می زنم، بدون استاد اصلا نمی شه، فقط از ساز صدای گوش خراش بیرون میاد، از یه طرف هم توی مشهد من که هر چی گشتم کسی رو پیدا نکردم فلامنکو آموزش بده

پیش چند نفر رفتم ولی همه ش صحبت فلامنکو بود و تا اینجا فقط با ریتم های پاپ آشنا شدم و چند تا آهنگ کلاسیک

الان من چیکار باید بکنم آخه

Mohammad_ngml
Friday 8 July 2011, 12:12 PM
سلام.. بعید میدونم تو مشهد استاد فلامنکو نباشه.. شهر بزرگیه.. به نظرم یکم بیشتر جستجو کنید و یکم هم اینترنت رو بگردید شاید شماره ی استادی چیزی گیر آوردید.. و اینکه بله.. بدون استاد کار به شدت سخت و یکم غیر ممکنیه.. تنها توصیه ام اینه که به جستجو ادامه بدی.. البته کتاب خوان مارتین چون ویدئو هم داره کمی کار آدمو راه میندازه.. اما مقدار کمی خیلی کمه.. موفق باشی

Mohammad_ngml
Friday 8 July 2011, 12:19 PM
بیا سایت جستجو در مشهد برات پیدا کردم :دی
You can see links before reply

اینم یکی از آموزشگاه هاست.. آموزشگاه خورشید
You can see links before reply

آدرس : مشهد - قاسم آباد - چهار راه مخابرات- شریعتی 22

اگه گم شدی بگو من از رشت میام آدرسو بهت نشون میدم :دی فدات داداشی

juse ferandes tors
Saturday 10 September 2011, 10:23 PM
سلام
فقط فقط تهران و کرج تهران آقای بهرام آقاخان احسان فرامرزی پور کاوه ناصحی کرج هم مهدی محقق بازم هست تا برات بگم

juse ferandes tors
Saturday 10 September 2011, 11:20 PM
اگه بخوای خود آموز یاد بگیری از رو فیلم نت و این چیزا نیست گوش فقط گوش کلاسیک نیست که بگی نت رو بذاری دقیق اجراش کنی ویک استاد فلامنکو واقعی که تو ایران هر جا نیست

مثلا توکه یا پالوی سولئا یا آلگریا کمپاس 12 ضربی دارن البته همه ی پالوها کمپاس 12 ضربی دارن حالا سولئارس و آلگریاس رو میگم که مثه هم هستن

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
تاکیدهاشون روی ضربهای 3 6 8 10 12 هست اگه تو کتاب خوان مارتین رو نگاه کنی منظورم رو میفهمی اگه اینا رعایت نشه فلامنکو نیست و اینکه پالوی رومبا کمپاس نداره واسه اینم هست که راحت با هر موسیقی تلفیق میشه مثالش جیپسی کینگ آرمیک اردشیر فرح جسی کوک اوتمار لیبرت و..... اساتیدی که تو پست قبلی اون بالا گفتم این چیزا رو دقیق رعایت میکنن

juse ferandes tors
Sunday 11 September 2011, 01:00 PM
سلام به نظر من اگه نتونستی بری تهران همون کلاسیک رو کار کن کنارشم ریتمهای موسیقی رو یاد بگیر و نه اینکه بری بچسبی به پاپ شروع کنی به ریتم زدن و جیغ و ویغ کردن به قول داییم بچه یه ماهه هم میتونه این چرندیات رو بزنه و این که تئوری موسیقی تو قوی کن همینطور سلفژ کار کنی اتود های کارکاسی کارولی جولیانی ... گام نوازی حتما کار کن وقطعات باخ بتهوون انریکو گرانادوس فرانسیسکو تارگا خیلی هست....گوش کن و کار کن فقط کلاسیک گوش کن موسیقی پاپ رو ببوس بذار کنار یک سال فقط و فقط کلاسیک اپرا یه گاهی هم موسیقی جز گوش کن اونوقت اگه تنوستی از کلاسیک دل بکنی بیا به من هرچی دلت خواست بگو
موسیقی کلاسیک جوری هست که تاثیرش روی آدم سواد موسیقی صحبت کردن رو بالا می بره حتی جوری هست که آدم اگه درکش کنه شعر میتونه بگه اگه شعرهای استاد شاملو رو بخونی خیلی با موسیقی کلاسیک رابطه داره
موفق باشی