PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مغز ، دل ، انگشت و بعضی وقتا گوش ،دل ،انگشت

tarkaman
Sunday 3 August 2008, 01:55 PM
سلام من تازه واردم . امیدوارم لحضات خوبی با شما داشته باشم.چند تا سوال چطور تار زدن یاد گرفتین؟به نظر خودتون خوب تار می زنین؟ گوشی زدن یعنی چی؟ تارتونو دوس دارین؟

tarkaman
Sunday 3 August 2008, 02:24 PM
من حدود 23 سالمه خونواده ما به هیچ وجه اهل موسیقی نیستند البته باید بگم بابام خوب می فهمه یه جورایی اهل دله.حدود 5 - 6 سال پیش قیافه سه تار منو جذب کرد رفم تو مغازه گفتم یه سه تار میخام گفت کدومو میخای گفتم نمیدونم چند تارو آورد پایین و زد صدای یکیشون یه جور خاصی بود خریدم و اومدم بیرون. ازون به بعد 4 سال باهاش زندگی کردم یه بارم افتاد و کاسش ترک خورد آخ که دلم سوخت . خلاصه دادیم درستش کردن و یکم صداش عوض شد حقا که این ساز شکسته اش خوش آواز تر است.با این که هیچ جور اطلاع نداشتم وکلاسی نرفته بودم یه چیزایی رو خوب می زدم.بعدش بازم رفتم مغازه گفتم (البته یه جای دیگه ) تار می خام ، یکی گرفتم. وقتی زدم دلم متعجب شد مگه می شه یه همچین سازی هم باشه هر کاری سه تار نمی کرد تمام و کمال می کرد البته سه تارم جای خودشو داره.بعد شروع کردم کلاس رفتن و اینا. اما متاسفانه یا خوشبختانه دل به نت نمی دادم (البته هنوزم کلاس رفتنم ادامه داره ) استادمو قول می زدم با دلم میزدم و می گفتم با نت می زنم بالاخره کم کم از نتم داره خوشم میاد.الانم به نظر خودم بد نمیزنم.اما تارم خیلی تار خوبیه هیچ تاری به دلم نمی شنه مخصوصا از تارایی که در کاسه کوچیکشون تنگ باشه زیاد خوشم نمیاد مال ما بزرگه .6-7 ماه پشیم رفتم مغازه و کمانچه خریدم ساز فوقالاده ایست صداش دل می بره.اگه کسی تبریزیه بگه تا با هم بزنیم.

Mojtaba
Sunday 3 August 2008, 04:36 PM
دوست عزیز سلام به سایت نت آهنگ خوش اومدی امیدوارم در کنار بچه های قسمت تار و سه تار موفق باشید همچنین یک معرفی از خودتون در تاپیک معرفی اعضای نت آهنگ انجام بدین

tarane
Sunday 3 August 2008, 07:26 PM
سلام دوست عزيز
منم ورودتان را به نت آهنگ تبريك ميگم!
اما راست ميگياااا! چون تار منم 2 هفته پيش افتادو كاسش شكست اونم تاري كه براي من خيلي عزيز بود خلاصه اونروز خيلي دلم شكست اما دقيقا همين امروز كه رفتم گرفتمش صداش يه جوره خاصي شده يه جور خيلي قشنگ اونقد قشنگ كه الان از شدت دست درد دلم اومد بزارمش كنار!و تازه فهميدم سازه شكسته كه ميگن چيه!
اما من تار زدنو پيش استاد ياد گرفتم، يه 2 سالي ميشه كه ميزنم به نظر خودم حالا حالا مونده تا خوب بزنم در كل سونوريته ضعيفي دارم گوشي زدن هم چه جوري بگم يعني انقد قدرت گوش دادنتو قوي كني كه با شنيدن يه قطعه يا تصنيف بتوني اونو بدون داشتن نتش بزني!
و در آخر هم من عاشقه تارم هستم.

tarkaman
Monday 4 August 2008, 10:23 AM
به نظر من این که میگن طرف گوشی میزنه درست نیست چون واقعا این گوش نیست که میزنه .این دل و مغز آدمه .(یاد کله پاچه نیفتادین؟)

pezhmanfathi
Thursday 2 July 2009, 03:18 PM
با سلام به همه ي هنر دوستان
من هم مدتي هست كه دستي به تار مي زنيم البته قبلا تنبك كار مي كردم اما براي اينكه روحم را بيشتر آرم كنم به تار رو آوردم و خدا رو شكر شاگردي يكي از بزرگترين اساتيد تار را مي كنم .
به نظر من گوشي زدن خيلي خوبه اما كسي كه گوشي مي زنه اما از نت و اصول موسقي رو نمي دونه مثل يك آدم بي سواد است كه مي تونه صحبت كنه اما نمي تونه بنويسه.

نو آموز2009
Saturday 15 August 2009, 07:43 PM
با سلام به دوستانی که حتما چیز های بسیار زیادی را از آنها خواهم آموخت .
من امروز شنبه24 مرداد عضو جدید این سایت شدم و خیلی خوشحالم .
من بخاطر علاقه به سه تارمدت کمی تمرین کردم یعنی میتونم مضراب بزنم ،
اما حالا به تار علاقه مند شدم و میخوام که جدی دنبال کنم ،و از دوستانی که تجربه
دارن میخوام به این پیر مرد نو آموز از پایه کمک بکنند.

با تشکر ،، نو آموز2009

fagher
Friday 21 August 2009, 08:47 AM
سلام به همه...
اگه هر سوالی داشتین اینجا مطرح کنید ولی هیچ وقت منتظر جواب نباشین....لول
ولی من تا جایی که بتونم در خدمتم.

HamedSedighi
Saturday 22 August 2009, 01:39 AM
به نظر من این که میگن طرف گوشی میزنه درست نیست چون واقعا این گوش نیست که میزنه .این دل و مغز آدمه .(یاد کله پاچه نیفتادین؟)

سلام بر تو ای اهل دل.

اگه منظورت از گوشی زدن اینه که با شنیدن فلان آهنگ اون شروع کنیم به نواختنش:
نه در اینجا دلی در کار نیست.
وقتی به فلان آهنگ گوش میدی توسط گوش و مغزت آنالیز میشه و میاد روی سازت و پس از گوش دادن های مکرر به اون پس از مدتی اون رو کامل می نوازی که اصطلاحا می گویند این آهنگ رو گوشی در آوردم و می زنم.پس دل جایی نداره چون که آهنگساز شخص دیگری بوده.ذوق و خلاقیت رو شخص دیگری نمایانده.