PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیش درآمد اصفهان

goodgirl
Saturday 9 August 2008, 05:25 PM
پیش درآمد اصفهان قطعه ای از استاد نی داوود که یکی از موسیقی دانهای با سابقه ای است که علاوه بر مهارت در نوازندگی تار آهنگهای دلنشینی را ساخته که مرغ سحر ، با صدای قمر و پیش در آمد حاضر نمونه ای از ذوق این استاد است وی شاگردان بسیاری را تعلیم داده و سهمی در پیشبرد و اشاعه موسیقی ایران دارند.
استاد نی داوود در آگست 1990 در شهر سانفرانسیسکو بدرود حیات گفت.

دیگه دوستان خوبی و بدیشو ببخشند

?You can see links before reply

arian
Saturday 9 August 2008, 05:45 PM
دوست عزيز سلام
ممنون از اجزاي خوبتون ، بسيار شنيدني و زيبا بود ، فقط صدا بسيار ضعيف بود. ما منتظر قطعات بعدي هستيم . حسن انتخاب شما نيز عالي بود . فكر كنم كه اجراي اين قطعات با فلوت خيلي سخت نيز هست. يكي از زيباترين قطعات مرحوم ني داوود را اجرا فرموديد كه جا داره از مرحوم مرتضي حنانه نيز ياد كنيم كه اين اثر را به زيبايي تمام بصورت اجراي اركستري ارائه فرمودند . تشكر دوباره.

alireza_amirsamimi
Saturday 9 August 2008, 09:21 PM
سلام دستتون درد نکنه زحمت کشیدید.ولی به خاطر محدودیت فنی که سازتون داره نتونستید ظرافت های موسیقی ایرانی رو در این قطعه نشون بدید.مثلا به خاطر ناتوانی ساز شما در ربع پرده در دقیقه 2 که قطعه وارد گوشه عشاق میشود که اوج اصفهان هست نتونسته از عهده بر بیاد.بهتره اگر میخواید قطعات موسیقی ایرانی بزنید قطعاتی رو بزنید که ربع پرده نداشته باشه

Mojtaba
Sunday 10 August 2008, 03:01 PM
سلام خسته نباشید کارتون خیلی عالی بود فقط از نظرمن یک اشکال کوچولو داشت و اون این بود که یکم تند شروع کردین اینجور قطعات هر چقدر نرمتر وآرومتر زده بشه گیراییش بیشتر هست البته کار من فلوت نیست من فقط نظرمو گفتم

goodgirl
Sunday 10 August 2008, 03:58 PM
سلام خسته نباشید کارتون خیلی عالی بود فقط از نظرمن یک اشکال کوچولو داشت و اون این بود که یکم تند شروع کردین اینجور قطعات هر چقدر نرمتر وآرومتر زده بشه گیراییش بیشتر هست البته کار من فلوت نیست من فقط نظرمو گفتم

نرم افزاری که من ازش برای ضبط استفاده میکنم محدودیت زمانی داره و بیشتر از 3 دقیقه ضبط نمی کنه

من آهنگه اصلیشو نشنیدم ولی تو کنسرتی که چند سال پیش در آموزشگاه ما برگزار شد با همین سرعت اجرا شد

در ضمن از نظرات همه ی دوستان ممنونم و آماده پذیرفتن هر نظر و انتقادی از سایر دوستان نت آهنگی

Hes_r
Sunday 10 August 2008, 04:17 PM
با سلام

خسته نباشید

ممنون از این که کار خودتون رو روی سایت گذاشتید

من هم فقط همون نکته ای که علیرضا بهش اشاره کرد رو میتونم متذکر شم ( در مورد ربع برده )

امیدوارم باز هم کارهای شما رو در سایت ببینیم

شاد باشید

یا علی

billy_the_kid
Saturday 16 August 2008, 09:32 AM
سلام

کارتون خیلی خیلی قشنگ بود.

متاسفانه من با موسیقی ایرانی چندان آشنایی ندارم پس نمیتونم نظر خاسی بدم، اما چند مورد فنی رو می خواستم بدونم، اینکه: در نواختن نواهای ایرانی آیا نمی شه از "ویبراتو" استفاده کرد؟ چون هیچ ویبراتویی در "لانگ نت" های شما شنیده نشد و در عوض اکثر "لانگ نت" ها کاهش Pitch داشتن. همون طور که می دونیین "ویبراتو" علاوه به آراستن نت، خودش می تونه به عنوان عامل ضد کاهنده Pitch در سازهای بادی عمل کنه. چون کاهش Pitch ناشی از کم شدن فشار هوای خروجی از سازه که ویبراته این فشار هوارو "رگوله" (تنظیم) می کنه.

نکته بعد اینکه نتهای پایانی Bar هایی که به نظر Diminuendo (کاهش تدریجی بلندی صدا به همراه کشش آن نت)لازم داشتن،بدون Diminuendo نواخته شدن.

بازهم شرمنده از طرح این موارد، چون نمی دونم که این تکنیکهای موسیقی کلاسیک غربی در موسیقی ایرانی هم کاربرد دارن یا نه.

بازم از کارای قشنگتون بذارین.

مرسی

billy_the_kid
Saturday 16 August 2008, 09:38 AM
راستی یادم رفت بگم. برای ضبت کاراتون می تونیین از COWON Media Center - JetAudio استفاده کنین که برای ریکوردینگ نیمه حرفه ای امکانات خوبی داره، کارم باهاش راحته.

arian
Saturday 16 August 2008, 09:48 AM
سلام

متاسفانه من با موسیقی ایرانی چندان آشنایی ندارم پس نمیتونم نظر خاسی بدم، اما چند مورد فنی رو می خواستم بدونم، اینکه: در نواختن نواهای ایرانی آیا نمی شه از "ویبراتو" استفاده کرد؟ چون هیچ ویبراتویی در "لانگ نت" های شما شنیده نشد و در عوض اکثر "لانگ نت" ها کاهش Pitch داشتن. همون طور که می دونیین "ویبراتو" علاوه به آراستن نت، خودش می تونه به عنوان عامل ضد کاهنده Pitch در سازهای بادی عمل کنه. چون کاهش Pitch ناشی از کم شدن فشار هوای خروجی از سازه که ویبراته این فشار هوارو "رگوله" (تنظیم) می کنه.

نکته بعد اینکه نتهای پایانی Bar هایی که به نظر Diminuendo (کاهش تدریجی بلندی صدا به همراه کشش آن نت)لازم داشتن،بدون Diminuendo نواخته شدن.

بازهم شرمنده از طرح این موارد، چون نمی دونم که این تکنیکهای موسیقی کلاسیک غربی در موسیقی ایرانی هم کاربرد دارن یا نه.

مرسی

ممنون ميثم خان ، فكر ميكنم با وجود كارهاي شما و خانم گود گرل بخش فلوت داره به يكي از فعالترين بخشها با اجراهاي زيبا تبديل ميشه . من هم در انتظار كارهاي زيبا ي شما و خانم گود گرل هستم و از مطالب جالب و خواندني شما استفاده ميكنم . سعي ميكنم امروز اجراي اين قطعه با ويولن را در همين بخش بگذارم البته اگر از شما و خانم گود گرل ايرادي نداشته باشه .

billy_the_kid
Saturday 16 August 2008, 10:28 AM
مرسی Arian جان، در مورد بخش فلوت امیدوارم همینطوری که میگین بشه.

خیلی لطف می کنین اگه که این کارو بکنین تا ما هم از کارای زیبای شما بیشتر لذت ببریم و با ملودیهای ایرانی بیشتر آشنا شیم.

arian
Saturday 16 August 2008, 10:32 AM
اجراي همين قطعه با ويولن . البته اقرار ميكنم كه به زيبايي كار خانم گود گرل و آن هم با ساز سختي مثل فلوت نيست .
You can see links before reply

goodgirl
Saturday 16 August 2008, 10:56 AM
سلام

مرسی

سلام میثم خان

راستش من خودم هم تقریبا از موسیقی ایرانی چیزی نمیدونم و کلاسیک کار می کنم این کارم چون تو یکی از کنسرت های آموزشگاه اجرا کرده بودم (البته با یه گروه تقریبا بزرگ اجرا شد)و همه استقبال کردن روی سایت گذاشتم

ولی در اولین فرست از استادم در مورد نکاتی که به آنها اشاره کردید سوال خواهم کرد

alireza_amirsamimi
Saturday 16 August 2008, 12:53 PM
سلام

مرسی

بله در موسیقی ایرانی از ویبراتو به وفور استفاده میشه.ولی باید توجه داشت که تو هر دستگاه روی نتهای خاصی میشه ویبره داد نه هر نتی.

alireza_amirsamimi
Saturday 16 August 2008, 12:55 PM
اجراي همين قطعه با ويولن . البته اقرار ميكنم كه به زيبايي كار خانم گود گرل و آن هم با ساز سختي مثل فلوت نيست .
You can see links before reply

آرین جان اگر این اجرا مال خودت عست یه تاپیک جدا براش بزن

arian
Saturday 16 August 2008, 01:39 PM
آرین جان اگر این اجرا مال خودت عست یه تاپیک جدا براش بزن
والله پسرم زده ، فكر كردم كه چون موضوع تاپيك پيش در آمد اصفهان است بتونم همين جا بگذارم . تا تاپيك هم پر رونق تر بشه و دوستان ديگه هم به ما بپيوندند و با اجراهاي قنگشون از همين قطعه شور ديگه اي به تاپيك بدهند .