PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب سیم ویولن

Hes_r
Wednesday 10 January 2007, 07:32 PM
***به نام خدایی که ویولن را سلطان سازها آ�?رید***
آموزش تعویض سیم ویولن

سلام به بچه های گل نت آهنگ قربون همتون بشم این آموزش رو برا همه م�?ید دونستم پس براتون نوشتم .
در این آموزش قصد دارم نحوه ی تعویض سیم ویولن رو براتون بگم . برای همه پیش اومده که سیم ویولنشون پاره میشه اونها هم یا میبرن یه لوازم موسیقی یا میدن به استادشون تا براشون عوض کنه . بعد از خوندن این مقاله میتونید خودتون این کارو بکنید .
خوب هر کدوم از سیماتون که پاره شد اول از راست بشمرید ببینید سیم چندمه مثلا سیم سوم که میشه سیم ر . ابتدا باید به یه لوازم موسیقی �?روشی برید و بگید که بهتون یه سیم ر ویولن یا سیم سوم ویولن رو بده . خوب پس از تهیه ی سیم میرسیم به قسمت اصلی .
اول باید سیم پاره شده رو در بیاریم برای این کار بالای ویولن رو نگاه کنید و ببینید سیم پاره شده به کدوم گوشی منتهی میشه ؟؟؟ حالا همون گوشی رو انقد به سمت خودت بپیچونید که سیم همین طوری باز و باز تر شه و بعدش هم در بیاد . و در قسمت وسط ویوبن جایی که سیمگیر هست هم قسمت گرد انتهای سیم رو کمی بیرون به سمت جلوی ویولن بکشید ( محل قرار گر�?تن چانه در ویولن ) تا در بیاد .

حالا باید سیم اصلی رو جایگزین کنید . سیمی که شما گر�?تین دو انتها داره یه انتهاش به یه چیز گرد ختم میشه و انتهای دیگش هم به یه نخ کهروی سیم بسته شده تا راحت تر در گوشی �?رو بره و خم شه . خوب اون سر سیم که گرد هست رو در قسمت سیم گیر وارد کنید یعنی سرش رو در اون سوراخ بذارید . حالا سر دیگه ی سیم رو به سمت گوشی ها بکشید .همون گوشی که از توش سیم رو در آوردید رو نگاه کنید . یه سوراخ داره سر دیگه ی سیم رو به اون سوراخ وارد کنید حالا گوشی رو به سمت بالای ویولن ( قسمت حلزونی شکل ) بپیچونید تا محکم شه . بعدش هم گوشی رو یه کم به سمت داخل �?شار بدید تا محکم شه و یه وقت کوکش زود در نره .

حالا باید ویولن رو کوک کنید که میتونید از دیاپازون است�?اده کنید . هم میتونید برید بخرید و هم از نرم ا�?زارای ی که این کارو میکنن است�?اده کنید . که من یه نرم ا�?زار رو در بخش آهنگ سازی کامپیوتری قرار دادم و طرز کارش رو هم گ�?تم .

امیدوارم است�?اده کرده باشید . هر گونه سوال هم همنیجا بگید .

saeed_violinist
Thursday 11 January 2007, 02:03 AM
راستی اگه گوشی های کوکتون شل شده میتونی یه خورده کلی?ن پودر کنید و به گوشی و سوراخش بزنید که کوک رو براتون 100 در 100 ثابت نگه داره البته به شرط سالم بودن سیمگیر!

Hes_r
Thursday 11 January 2007, 08:45 AM
آره این راه رو امتحان کردم

عالیه

حسام cheshm