PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ‌آن‌چه به آرشه می‌مالند!

jaametohi
Wednesday 13 August 2008, 12:23 PM
سلام دوستان،
اون چیزی که شبیه سنگ هست و به آرشه می‌مالند چی هست و فایده‌ش چیه و اسمش چیه و قیمتش چنده؟ در ضمن قیمت یک آرشه‌ی معمولی حدود چه‌قدر هست؟

Kamanche
Wednesday 13 August 2008, 05:28 PM
با سلام مجدد.چیزی که به آرشه میمالند کالیفون ( کلیفن ، کولفن ) نام داره . که تا اونجایی من اطلاع دارم از تفاله ی صمغ درختان تهیه میشه . ماده ی چسبناکیه و باعث اصطحکاک بیشتر آرشه بر سیم ها و در نتیجه به صدا در امدن بهتر سیم ها میشه.
در مورد قیمت هم عرض کنم انواع و اقسام مختلف کالیفون در بازار هست از ایرانی گرفته تا خارجی . قیمت خارجی ها رو من زیاد اطلاع ندارم (دوستان ویولونیست اگه میدونن کمک کنند) اما ایرانی ها رو از 3-2 هزار تومان به بالا پیدا میشه کرد

در مورد آرشه هم عرض کنم که آرشه ها نسبت به کیفیت شون قیمت هاشون متفاوته. از نمونه های دم دستی که همه جا پیدا میشه و البته جنس خوبی هم نداره با قیمت های 4-3 هزار تومان تا آرشه های حرفه ای که سازنده های توانایی کمانچه میسازند که تا 25 - 20تومان
هم میرسه.
-------------

arian
Wednesday 13 August 2008, 05:48 PM
سلام خدمت دوستان
كليفن هاي خارجي حدود 6 - 12 تومان فروخته ميشه .البته قيمت بالا دليل كيفيت خوب آنها نيست. من جديدا كليفن هاي ايراني ساخت كارگاه قمر گرفتم البته 500 تومان(از دوستان ) . كيفيتشان هم به نظرم خيلي خوب بود .

Kamanche
Thursday 14 August 2008, 11:04 AM
با سلام به دوستان و تشکر از جناب آرین
بله من هم از همین کلیفن ساخت کارگاه قمر استفاده میکنم و به نظر من هم در بین ایرانی ها جنس بهتری داره.

bardyaa
Friday 15 August 2008, 12:24 AM
با سلام مجدد.چیزی که به آرشه میمالند کالیفون ( کلیفن ، کولفن ) نام داره . که تا اونجایی من اطلاع دارم از تفاله ی صمغ درختان تهیه میشه . ماده ی چسبناکیه و باعث اصطحکاک بیشتر آرشه بر سیم ها و در نتیجه به صدا در امدن بهتر سیم ها میشه.
در مورد قیمت هم عرض کنم انواع و اقسام مختلف کالیفون در بازار هست از ایرانی گرفته تا خارجی . قیمت خارجی ها رو من زیاد اطلاع ندارم (دوستان ویولونیست اگه میدونن کمک کنند) اما ایرانی ها رو از 3-2 هزار تومان به بالا پیدا میشه کرد

در مورد آرشه هم عرض کنم که آرشه ها نسبت به کیفیت شون قیمت هاشون متفاوته. از نمونه های دم دستی که همه جا پیدا میشه و البته جنس خوبی هم نداره با قیمت های 4-3 هزار تومان تا آرشه های حرفه ای که سازنده های توانایی کمانچه میسازند که تا 25 - 20تومان
هم میرسه.
-------------

و البته، آرشه‌های نودهزارتومنی آقای ملکی، خوب، استثنان!