PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاروان - سه نوازی سه تار کمانچه و تنبک Kamanche و AliB

Kamanche
Wednesday 20 August 2008, 04:42 PM
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
چند وقت پیش بحثی یپش اومد که برای جشن تولد نت آهنگ هر کدوم از مسئولین قطعاتی رو ضبط و روی سایت بزارن.
وقتی اون موضوع رو با دوست عزیز،علی مطرح کردم ایشون پیشنهاد داد که قطعه ای رو به صورت مشترک بزنیم وبرای روز تولد نت اهنگ روی سایت بزاریم.
من هم اولین قطعه ای که به ذهنم اومد همین قطعه ی فوق العاده زیبای استاد ابوالحسن صبا بود به اسم کاروان.همونجا مطرح کردم و علی آقا هم استقبال کرد.
قرار شد ایشون یه نمونه کار روضبط کنند و در اختیار من بزارن تا منم روش ساز بزنم. خلاصه این اتفاق افتاد و علی جان یه نمونه ضبط شده با سه تار به من داد که انصافا پر قدرت و به زیبایی نواخته شده وکیفیت ش هم خوب بود.
بعد من دست به کار شدم و روی کار نواخته شده ی علی عزیز کمانچه و بعدش با کمال پر رویی تنبک زدم و کارها میکس شد ونتیجه ش شد همین که می شنوید.

یکی دو نکته هم ذکرش ضروریه اول اینکه من متاسفانه چون میکروفون در اختیار نداشتم و سیستم صوتی کامپیوترم ضعیفه کارهام رو با موبایل ضبط کردم . در نتیجه صدای سازهای من به حد ایده آل نیست و یه مقدار دیجیتالی شده ومتاسفانه به نظرم به کار علی عزیز هم ضربه زده.
دوم هم اینکه در قسمت های پایانی اجرا ، یه سری تفاوت های اجرایی از نظر فواصل بین اجراهای من و علی جان هست که اون هم مربوط میشه به تفاوت نمونه های شنیداری ما از این این قطعه. علی جان بر اساس اجرای جناب شعاری نواختند و من بر اساس اجرای جناب اردشیر کامکار(البته اصلا به اون قدرت نشده). هر چند باز هم اگر در این مورد نقصی هست از جانب منه.چون من باید بر اساس قطعه ی علی میزدم نه آقای کامکار.
خلاصه این اشتباهات رو بر من ببخشید.

نکته ی آخر هم در مورد اجرای خودم هست. اینکه گفتم بر اساس اجرای آقای کامکار زدم معنیش این نیست که تمامی ویزگی های آرشه کشی و تغییر پوزیسیون و ... اون اجرا رو رعایت کردم بلکه کلیت اثر مخصوصا از لحاظ اجرای فواصل مورد اشاره م بود.

از علی عزیز به خاطر این همکاری یه تشکر ویژه دارم.

You can see links before reply

arian
Wednesday 20 August 2008, 05:45 PM
جناب ويشتاسب خان و جناب بدري دست شما دردنكنه . هديه ي خوبي به بچه هاي نت آهنگ داديد . اميدوارم موفق و سربلند باشيد .در ضمن با همه ي مشكلاتي كه فرموديد اجرا خيلي زيبا و خوب شده است.

AliB
Wednesday 20 August 2008, 05:59 PM
دوستان عزیز سلام
ایتدا باید از ویشتاسب عزیز کمال تشکر رو بکنم . زحمت انجام این کار کاملا به دوش ویشتاسب جان بود و ایشون با توجه به درگیری زیاد و گرفتاری ، وقت گذاشت و زحمت اجرای کمانچه و تنبک رو کشید و همینطور میکس کا رو . از نظر خود من بسیار زیبا کمانچه زده و تنبک هم عالیه . در نهایت اونچه که خیلی مهمه روحیه ی همکاری و مودتی هست که در این کا بوده.
از جناب آرین به خاطر محبت و لطفشون نسبت به این کا نهایت تشکر رو دارم.
من هم از کاستیهای کار خودم از همه ی دوستان پوزش می خوام .
شاد باشید و پیروز
علی

خان
Wednesday 20 August 2008, 07:30 PM
سلام به هنر مندان عزیز و دوستان گرامی.
کارتون خیلی زیبا و قابل بحث هست.از شنیدن چنین کار هایی که با عشق و علاقه ضبط میشه همیشه خوشم میامده.
هر دوی شما زحمت بسیار کشیدین دستتون درد نکنه کادوی خیلی خوبی بود .مرسی.
موفق و پایدار باشید.

MonaLisa
Wednesday 20 August 2008, 08:10 PM
سلام بر دو دوست عزیز....

مثل همیشه باز فوق العاده بودن خودتون رو به ما نشون دادید ...من که لذت بردم خیلی هدیه ی قشنگی هست و همچنین ماندگاری خواهد بود ....

بازم مرسی عالــــــــــــــــی بود

Mojtaba
Wednesday 20 August 2008, 08:14 PM
من که الان دارم گوش میکنم به عنوان یکشنونده پیش خودم دارم فکر میکنم که این کار رو گروه کامکار اجرا کرده

احسنت....... دست بریزاد...... عجب چیزی زدید........ من که خیلی خوشحال شدم وقتی این اهنگ و شنیدم

ان شا الله فردا من و جناب آرین برنامه های ویژه ای برای دوستان در نظر داریم

Amir
Wednesday 20 August 2008, 09:06 PM
سلام

آقا خدا قوت . دستتون درد نکنه

انشاءالله تاپیک تولد رو زدم اونجا هم قرار بدید

بی نهایت سپاسگزارم

Kamanche
Wednesday 20 August 2008, 10:58 PM
با سلام خدمت دوستان

ممنون از همه ی دوستان که لطف کردند و گوش دادند.
از جناب آرین عزیز و بزرگوار از خان عزیز (که من رو میبخشه که بی ادبی کردم و در حضورش تنبک زدم) از گارفیلد عزیز (ضمن اینکه از همین جان استفاده میکنم و بازگشتش رو از این سفر روحانی بهشون مبارک باد میگم) از مجتبی همیشه بزرگوار و امیر خان گل.
منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستم. مخصوصا خان عزیز در مورد تنبک نوازی بنده :ztrompette6:
ضمنا خوشحال میشم که کار مارو نقد کنید.
باز هم ممنون از همه

alireza_amirsamimi
Thursday 21 August 2008, 12:11 AM
دستتون درد نکنه حرف نداشت بسیار استادانه و زیبا.ولی کاش پرده هاتون رو با هم هماهنگ میکردید.بعضی جاها سه تار و کمانچه پرده های یک صدایی ندارند.به خصوص پایین دسته سه تار.خیلی عالی بود و تولد نت آهنگ مبارک

AliB
Thursday 21 August 2008, 04:03 PM
:) من هم دوباره از همه ی دوستان خوب و عزیز و پر مهرم تشکر می کنم. دوباره تولد نت آهنگ رو تبریک میگم . تو این سایت من دوستای خوبی پیدا کردم و این بزرگترین هدیه و پاداش این سایت به من و امثال منه :).

bardyaa
Thursday 21 August 2008, 11:19 PM
ولی، اصولاً، دَمتون گرم ...

Hmd_N
Monday 25 August 2008, 01:05 AM
بابا چه کردین شما جیگرااااااااا

خیلی عالی بود . من که واقعا لذت بدم. با این اوصافی که داشتین کاره بسیار خوبی از آب در اومده !
انشااله که موفق باشین همیشه.

Kamanche
Monday 25 August 2008, 04:33 PM
با سلام خدمت شما حمید جان
ممنون از محبت شما.
ضمنا سمت جدید رو هم خدمتتون تبریک میگم.

Leon
Monday 25 August 2008, 10:46 PM
يک کار همنوازی ارزنده و بدون نقص،آفرين دوستان هنرمند،اميدوارم که کار های اين چنينی رو بيشتر شاهدش باشيم.
ضمناً کمانچه جان،تبريک ميگم که به ساز تنبک هم اين چنين تسلط داريد.
هر دو زنده باشيد.

خان
Tuesday 26 August 2008, 12:04 AM
ویشتاسب تمبک و رو نکرده بودی تا حالا.برامون در مورده تمبک زدنت و این که چجوری شروع کردی توضیح بده.
ممنون.

shbaharehs
Tuesday 26 August 2008, 02:07 AM
وای بسیار اجرای زیبایی بود و جا داره که به شما دوستان تبریک بگم! فکر نکنم جا برای حرف دیگه ای بمونه و فقط اینکه عالی بود.

موفق و پیروز باشید.

Kamanche
Wednesday 27 August 2008, 08:10 PM
سلام به لئون عزیز و بهاره خانم گرامی و خان خانان
و تشکر فراوان به خاطر لطف شما عزیزان

----

خدمت خان عزیز عرض کنم حدود 10 سال پیش اولین سازی که دست گرفتم تنبک بود.(البته اولش با دبه آب)
یه تنبک فوق العاده از استاد محبی برام گرفتند 18 هزار تومان . که هنوز هم دارمش . و هنوز هم ماشالا سر حاله.یه سه ماهی توی شهر خودمون کلاس رفتم و دیگه بر خورد به سال تحصیلی و سراغ کلاس نرفتم و خودم تجربی ادامه ش دادم. یکی دو سالی تنبک زدم بینابین با سنتور برادرم هم ور می رفتم. که البته هنوز ادامه داره.
یکی دو سال بعدش هم با کمانچه روبرو شدیم و درهمون نگاه اول یه دل نه صد دل عاشق شدیم و تنبک رو طلاق دادیم.

خلاصه دیگه یه 7-6 سالی هست که به صورت جدی تنبک نمی زنم.
بعضی مواقع حالی باشه با بعضی از دوستان همراهی می کنم.
حالا شما نظرتو نگفتی در مورد تنبک زدن من .منتظرم.

khate
Thursday 28 August 2008, 12:55 PM
عالی بود!