PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی:خوانندگان و مواد مخدر!

Leon
Thursday 28 August 2008, 05:07 PM
کم و بيش درباره مصرف مواد مخدر و حتی مرگ و مير در بين خوانندگان زياد شنيديم،ولی
آيا فکر ميکنيد که علت اينکه خيلی از خوانندگان به مصرف مواد مخدر به هر نوع و شکلی رو مياورند چيست؟
آيا در بين خوانندگان ايرانی هم مصرف اين مواد چه در روی صحنه آمدن و چه در زندگی شخصی متداول هست؟آيا فکر ميکنيد که هر خواننده ايی چه در موسيقی سنتی(شجريان،ناظر ی) يا پاپ (داريوش،ابی،...) يا...قبل از روی برنامه آمدن،مواد به هر شکلی،مصرف ميکنند؟
آيا اين مواد اصلاً تأثير خاصی بر روی صدا دارد؟

amiraris
Thursday 28 August 2008, 06:48 PM
به نظرم که مواد مصرف کردن خواننده ها اگه رو کار هنریشون اثری نداشته باشه اشکالی نداره خوبم هست.ولی امید وارم هیچ هنر مند معتادی نداشته باشیم...

shbaharehs
Thursday 28 August 2008, 09:08 PM
راستش توی جامعه ی هنرمندان امروز ایران (چه سینما و چه موسیقی و ...) میتونیم اسم خیلی از افراد سرشناس رو ببریم که معتاد هستند (و خیلی هاشونم زندگیشون رو باختند) و فقط هم بین جوون ها نیست و همه ی افراد چه زن و چه مرد مصرف میکنند. ولی دلیل این مصرف رو فکر میکنم این باشه که برای یه مدت (هرچند کوتاه) به ادم نیروی اضافی میده. مثلا توی خیلی از کنسرتها پیش اومده که خواننده ها قبل از اجرا از مواد مصرف کنند و بعد برن روی سن برای اجرا. البته به نظر من به این نکته هم باید اشاره کرد که هنرمندان هم مثل بقیه ی ادمها هستن ولی شما اسم مردم عادی رو توی روزنامه ها و شایعات (راجبه اعتیاد) نمیبینیم درحالی که شاید روزی چندین و چند نفر به اعتیاد و مشکلات اون دچار بشن که حالا یه تعدادیشون از هنرمندان هستن ولی چون مردم بیشتر روی هنرمندان زوم میکنند ما اونها رو مهمتر میبینیم.

ممنون

A.Sad
Thursday 28 August 2008, 10:09 PM
من فکر نمیکنم خوانندگی خیلی به معتاد شدن مربوط باشه به نظرم یه خواننده همونجوری معتاد میشه که یه مهندس معتاد میشه
اصلا شاید اون خواننده دکتر هم بود باز معتاد میشد
بیشتر شرایط اجتماعیه که باعث بوجود اومدن این مساله میشه حالا اینکه خواننده های زیادی معتاد هستن میتونه یکی از دلایلش این باشه که فشار رو این قشر از بقیه بیشتره

Mona
Thursday 28 August 2008, 10:39 PM
سلام. اين روزا مشكل اعتياد خيلي از خونواده ها رو رنج ميده. اعتياد يه بيماريه و فرد معتاد در خود احساس خلائي ميكنه كه ميخواد اون رو با مواد پر كنه. حالا اين خلاء هر چيزي ميتونه باشه. قشر هنرمند يك جامعه، افرادي هستند كه بيشتر از ديگران ديد احساسي به اطراف خود دارند و به طبع حساستر هم هستند و با وجود مشكلاتي كه بر سر راه هنرمند در ايران وجود داره (و اين تنها يك بعد قضيه هست)، ميتونه استفاده از مواد بصورت تفريحي آغاز بشه و ادامه پيدا كنه. در واقع بايد بگم بيشتر معتادين، افرادي حساس اند كه بلد نيستند چگونه به نياز خود پاسخ درست بدهند.
همونطور كه ميدانيم و در كتاب سرگذشت موسيقي ايران نيز استاد خالقي به آن اشاره كرده اند، وزيري به ورزش و سلامت روح و جسم اهميت زيادي مي دادند.
ما جامعه ي ايران مردمي هستيم پر از منم منم هاي بي ثمر. و به نظر من اين مشكلات خيلي خيلي ريشه اي تر از اونيه كه بشه در همين حد بهش اكتفا كرد!
ممنون و موفق باشيد.

Mojtaba
Friday 29 August 2008, 11:49 AM
والا این بحث قبلا من میخواستم شروع کنم و حتی در مورد این موضوع با یکی از بچه های سایت صحبت کردم که با هم به این نتیجه رسیدیم که این تاپیک زده نشه چون ممکنه بچه ها برداشتهای بدی از روی او داشته باشند و بحث به جنجال کشیده بشه چون این موضوع ریشه در موسیقی ما داره به نظر متاسفانه اساتید بزرگ موسیقی ایران برای تمرکز بیشتر و جلوگیری از خستگی زیاد در کار موسیقی از اینجور مواد استفاده میکردند البته باید بگم در بین این اساتید افراد بسیار پاکی هم پیدا میشدند که حتی لب به مشروبات الکلی هم نمیزدند به نظر من اینجور بحثها در انجمن نشه بهتره البته این نظر شخصی بنده هست

Ajika
Monday 6 April 2009, 04:22 PM
سلام
من با یک استاد سنتی کار صحبت میکردم و دلیل مصرفش این بود که میگفت از نظر تنیک کارهام جواب میده و از نظر حسی کار جواب نمیده.
به خاطر همین کمی مصرف میکنیم تا اون حس لازم رو بهمون بده...
این نقل قول بود ها...
با تشکر

sefiroth
Wednesday 5 August 2009, 03:33 AM
خيلي هاشون مصرف ميكنن خيلي هاشونم نه

Arash-hadian
Wednesday 5 August 2009, 08:31 AM
به نظر من اکثر خوانندگان و نوازندگان در کنسرتهاشون از این مواد یا مشروبات الکلی استفاده میکنن . اگر به چیزی که مصرف میکنن معتاد نشن مشکلی نداره ولی خب اگه مصرف نکنن بهتره.

ast1356
Wednesday 5 August 2009, 09:24 AM
90 درصد نوازنده هايي كه به صورت وحشتناك اجرا ميكنن مواد مصرف ميكنن.

چون وقتي كه مواقع تمرين مواد ميزنن به هيچ چيز جز ساز و تمرين فكر نميكنن و دقيقن روي موضوع فوكوس ميكنن.

از نظر رواني تحت تأثير قرار ميگرن دقيقن مثل دوپينگ كردن ورزش كارها

HamedSedighi
Wednesday 5 August 2009, 12:29 PM
من فکر کنم اگه راجع به این مطلب که"آیا روی صدای خواننده یا نوازندگی یک نوازنده تاثیر مثبت داره؟"نظر میدادید بهتر بود.

ast1356
Wednesday 5 August 2009, 02:59 PM
من فکر کنم اگه راجع به این مطلب که"آیا روی صدای خواننده یا نوازندگی یک نوازنده تاثیر مثبت داره؟"نظر میدادید بهتر بود.

پست من همون چيزي بود كه شما ميخواستيد فكر كنم

rmn_jafari
Wednesday 5 August 2009, 04:17 PM
اعتیاد یا مصرف مواد مخدر توسط هنرمندان 2 دلیل داره:
1- روح حساسشون که باعث میشه برای فراموش کردن و غافل شدن از مسائل ، این کارو بکنن
2- دیده شدن و شهرتشون که باعث میشه ترقیب به این کار بشن (با سیاست هایی که میدونین) تا یه جور تبلیغ باشه

mb.sos
Wednesday 5 August 2009, 09:30 PM
بله متاسفانه نه همه اما اكثريت خوانندگان ما به انواع گوناگون مواد مخدر معتاد هستند .

z_m
Sunday 19 December 2010, 09:38 AM
موضوع این تاپیک همیشه برای من سوال بوده که واقعا چرا اینطوریه؟ حالا نه خوانندگان بلکه نوازندگان هم متاسفانه به اینجاها کشیده میشن.....

ولی واقعا برای اینه که شما ها گفتین؟؟؟!!!!!

من فکر نمیکنم...اصلا اعتیاد ربطی به هنرمند بودن یا نبودن نداره....که مثلا بگید برای اینکه کارشون رو بهتر ارائه بدن رو به این مواد میارن...حتی سیگار که کمترینش هست...اینم به نظرم ادیکت شدنه...
این یه باوره که طرف وقتی اینقدر سست عقیده هست.... و نمیتونه جلوی خودشو بگیره و با حرف یکی تو دام میفته... یعنی طرف برای خودش برای هنرش برای بقیه ارزشی قائل نیست...

متاسفانه این مواد رو مصرف میکنن تا مثلا به نظر خودشون آرامش بگیرن و بهتر اجرا کنن...در صورتی که به نظرم با همین اجرا هست که آرامش باید گرفت...

هنرمند باید با هنرش بر اعتیاد غلبه کنه...
من فکر میکنم عادت شده...البته به نظرم اخیرا ژست هم شده...بنی آدم بنی عادت است...

اصلا به نظرتون چرا عمر هنرمندا کم هست؟؟؟؟
البته خوب به شرایط اجتماعی و خانوادگی هم مربوط میشه ولی این اعتیاد هم نقش بسزایی داره...
چرا باید هنرمندای خوبمون رو در سنینی که نباید از دستشون بدیم میدیم....؟؟؟؟

mojtaba_bahador
Sunday 19 December 2010, 10:26 AM
منم اعتیاد دارم....
اما به سازم

کسانی هم که به مواد مخدر رو میارن هیچ دلیلی نمیتونه داشته باشه مگر:

1- بعضی بزرگای موسیقی به علت کم فکری به مواد رو آوردن.... کوچیکا هم فکر میکنن مخدر یعنی بزرگ بودن در موسیقی

2- نداشتن مطلق عقل....

3- مشکل روانی داشتن....

4- دوباره بی عقل بودن....

اگه سرشونو بشکافی، چند تا چنگ و دولا چند بیشتر نمیبینی از مغز و ... خبری نیست..

amir_clk500
Sunday 19 December 2010, 11:58 AM
من از منبع موثق خبر دارم بعضی خواننده ها که اسمشونو نمیبرم قبل از کنسرت به منظور افزایش تمرکز حشیش میکشن!

z_m
Sunday 19 December 2010, 12:09 PM
من از منبع موثق خبر دارم بعضی خواننده ها که اسمشونو نمیبرم قبل از کنسرت به منظور افزایش تمرکز حشیش میکشن!

بله آقای امیر...این که چیزی نیست یعنی هست یعنی این چیزا دیگه عادی شده...حشیش و مشروب و .... تازه اونم خواننده های معروف که من اصلا فکرشو نمیکردم....

asir_gham
Thursday 13 January 2011, 02:35 PM
منم شنیدم، بعضیا برای دور کردن استرس روی به مشروب و مواد میارند!
اینکار اصلا خوب نیست، خواننده خودش باید به 6 دونگ هواسش بره رو صحنه!

Atrovan
Thursday 13 January 2011, 04:27 PM
حالا اینکه چیزی نیست....خیلی از استادان که نمی خوام نام ببرم تو همین ایران تو همین اصفهان قبل از کلاسشون حتما یه گیلاس مشروب رو می خورن!واین افتضاحه!

Arash-hadian
Thursday 13 January 2011, 04:50 PM
خیلی از اساتید موسیقی ایران که واقعا جایگاه استادی دارن توی سازشون هم اهل مشروب هستند! بنظرمن اگه به مقدار معقول باشه و افراط نباشه ایرادی نیست! اگرم باعث بشه روی صحته بهتر آدم ساز بزنه چراکه نه ؟ هرروز که قرار نیست اجرا داشته باشی!

Punk
Thursday 13 January 2011, 08:42 PM
خوب بر فرض هم که این کارا رو بکنن مگه چیه ؟ اوفه؟
هرکی آزاده هرکاری بکنه مهم هنرشه
خیلی از هنرمندان بزرک راک بخاطر مصرف الکل و مواد مخدر جونشون رو از دست دادن مثلا جیم موریسون یا جیمی هندریکس

Punk
Thursday 13 January 2011, 08:50 PM
وقتی مواد بزنی یا الکل یا سیگار راک فضایی میشه خیلی بیشتر حال میده مثلا وقتی گروه دیپ پرپل و ریچی بلک مور گیتار میزدن همه طرفداران و مخاطبان از LSD استفاده میکردن که معلومه خیلی حال میکردن ولی بعدش مواد مخدر تو آمریکا و انگلستان ممنوع شد ولی این ممنوعیت دردی رو دوا نکرد چه بسا بد ترم شد چون تو کشور هایی که مواد آزاده مثله اسکاندیناوی و هلندو ... این مشکل کمترم هست.

M_T
Thursday 13 January 2011, 11:13 PM
سلام بر دوستان

نوازنده باید با صدای سازش اول خودش مست بشه و بعد دیگران رو تحت تأثیر سازش مست کنه. و الا روی چه مستند مستدل علمی میشه گفت که میگساری به ارتقای کیفیت نوازندگی کمک می کنه؟

دوم بحث خوانندگان هست که جداست. اینکه مثلا گفته میشه فلان خواننده تریاک مصرف میکنه چون حنجره رو صاف می کنه و صدا رو صیقل میده و از این حرفا. ممکنه این اثرات از مصرف تریاک ایجاد بشه لکن طرق بهتری هم هست جهت حفاظت از حنجره و بهبود کارایی آن.

به هر حال هنرمند یک دینی به مخاطب داره و الا چرا باید بیاد روی صحنه؟ میخواد روی مخاطب اثر بزاره دیگه. اگر این نبود طرف برای خودش ساز می زد و به کسی هم کار نداشت کما اینکه بوده اند اساتیدی که یک عمر ناشناخته زیستند و هنر خود رو با خودشون به گور بردند.

پس این هنرمندی که مخاطب براش مهمه و این مردم هستند که بهش اعتبار میدن باید الگو هم باشه والا خواننده ای که تریاک مصرف میکنه اگر همه شاگردانش و دوستدارانش به او اقتدا کنند نهایتا جامعه ای معتاد و پژمرده خواهیم داشت.

به امید اعتلای هنری هرچه بیشتر کشورمان ایران

mehdihooman
Friday 14 January 2011, 08:22 AM
به نظر من زندگي خصوصي هركسي به خودش مربوطه

r_a_m_i_n
Friday 14 January 2011, 12:24 PM
نمیدونم چرا مردم بجای اینکه به هنر هنرمندان توجه کنن بیشتر به زندگی شخصیشون توجه میکنن....
به نظر من ما فقط حق داریم در مورد هنر هنرمند صحبت کنیم.....زندگی شخصیش و اینکه مصرف اون مواد چه تاثیری روی صدا و نوازندگیش میذاره به خودش مربوطه
اما خب کلا این عادیه که تا یکی مععروف میشه میره زیر ذره بین....
شایدم اون مواد روی نوازندگی و حس و حال طرف تاثیر مثبت بذاره
ولی به هر روی فکر کنم موضوع تاپیک اینه که چرا اکثر هنرمندان اینطورین.....فکر کنم به دلیل این باشه که معمولا هنرمند دارای آزادی فکری بیشتریه....و به خودش اون قدر سخت نمیگیره که بگه وای این خیلییییی کار بدیه و اون خیلی کار بدیه و بدون توجه به حرف مردم و غیره کار خودشو میکنه