PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سینتی سایزر چیست ؟

pelk
Friday 29 August 2008, 11:00 PM
ممنون می شم در باره سینتی سایزر توضیح دهید .
و کلا پیشنهاد می کنم در باره اصطلاحاتی از این قبیل که بعضا خیلی استفاده می شن اگر دوستان توضیح بدن خیلی عالی میشه .

با تشکر فراوان

MonaLisa
Friday 29 August 2008, 11:08 PM
دوست عزیز همچین تاپیکی بوده قبلا منتها خیلی وقته پیش و همچنین با یک مضمون دیگه ....این تاپیک (You can see links before reply)

Babak_mix
Saturday 30 August 2008, 08:09 AM
ممنون می شم در باره سینتی سایزر توضیح دهید .
و کلا پیشنهاد می کنم در باره اصطلاحاتی از این قبیل که بعضا خیلی استفاده می شن اگر دوستان توضیح بدن خیلی عالی میشه .

با تشکر فراوان

با سلام به دوست عزيزم، ساده ترين تعرفي كه ميشه براي سينتي سايزر ها داشت اينه كه سينتي سايزرها به نرم افزارهايي گفته ميشن كه به اصطلاح حكم برنامه پايه يا مادر رو دارند، و وظيفه مديريت نرم افزارهاي ديگه آهنگسازي رو به عهده ميگيرند، نرم افزارهاي معروفي كه در اين حيطه هستند و در ايران هم مورد استفاده قرار ميگيرند عبارتند از : Sonar , FL Studio , Cubase , Reason , Nuendo كه بسته به امكاناتي كه دارند مورد استفاده كاربران و آهنگسازان قرار ميگيرند.

توضيحات تكميلي : هنگامي كه يكي از اين سينتي سايزرها رو بر روي كامپيوتر خود نصب كرديد، سپس نرم افزارهاي جانبي كه شامل سمپل خوانها، VST و VSTiها و ... ميشن رو بنا به نيازتون نصب كرده و به برنامه پايه (سينتي سايزر) معرفي ميكنيد، بعد از اين مرحله برنامه سينتي سايزر رو اجرا ميكنيد و برنامه هاي جانبي رو از داخل سينتي سايزر اجرا نموده و مورد استفاده قرار ميدهيد.

(دوست عزيز، ببخشيد كه توضيحاتم كلي، كوتاه و ناقص بود، به زودي در يك تاپيك جديد به معرفي اصطلاحات آهنگسازي خواهيم پرداخت)

با تشكر Babak

Sensation
Sunday 31 August 2008, 07:39 AM
به زودي در بخش مقالات سايت مقاله اي رو در اين راستا قرار ميدم مشغو تايپ اون هستم
موفق باشيد

از نظر بابك عزيز ممنونم اما بايد اصلاحي در اين زمينه داشته باشم.
هاست هاي موسيقي در زمينه سينتي سايزر ها نيستن.
درست هست كه برخي سينت ها رو به صورت سافتوري ( نرم افزاري ) ما به صورت شبيه سايزي شده داريم و بعضا جواب هاي بهتري نسبت به نوع سخت افزاري اون ميگيريم اما لازمه و نياز كار كردن با هر دو چه به صورت سخت افزاري (Hardware) و چه به صورت نرم افزاري (SoftWare) تجربه بالا و دونستن اطلاعات دقيق از خروجي ها و فركانس هاي صوتي هست.

شايد شما اگه به صورت مبتدي پشت يك سينت نرمافزاري - سخت افزاري بنشينيد صداهاي بسيار زيبايي رو بتونيد ايجاد كنيد اصلا ماهيت سينت ها ايجاد اصواتي هستن كه در ماوراي اما بقي اصوات هستن.
اما مهمترني نكته اين هست كه شما اون صدا رو در آهنگ خودتون ميكس كنيد و به صورت بهترين رنج فركانسي اون رو اكسپورت كنيد.مهم خروجي مهم و زيبا در زماين هست كه لايه هاي شما به حداقل رسيده باشه.
زماني كار رو زيباتر خواهيد كرد كه تجربه بالايي رو داشته باشيد.و اطلاعات دقيق تري.

موفق باشيد.

Sensation
Sunday 31 August 2008, 07:52 AM
البته اين رو براي تكميل بگم كه ماهيت كلي هاست هاي موسيقي به خصوص هاست هاي قدرتمندي مثل اف ال استوديو - پروتولز ( سخت افزاري يا نرم افزاري ) - نيئندو - كيوبيس - سونار - ريزن - ابلتون و .......شايد قابليت هاي بسياري رو براي تغييرات داشته باشند اما صرفا يك هاست هستند و ماهيت اصلي اون ها Music Producing هست.

وي اس تي ها و مي اس تي آي ها و پلاگين هايي كه به اين هاست ها استفاده ميشن قابليت ها رو افزايش ميدن.
اين مجموعه ها ميتونه شامل سينت ها - پلاگين ها - و همين طور لوپ ها و سمپلر ها باشه كه بسته به نوع برنامه ريزي ديجيتالي اون ها قابليت تغييرات مختلفي و داره.

در بخش نرم افزاري : به عنوان مثال يك سينت حجمي زير يك مگابات رو داره و يك سينت حجمي بالغ بر چندين دي وي دي.اما خوب مسلما سينت هايي كه به صورت Free‌ هست جوابي رو كه بايد به ما در پرودس آهنگ بده نخواهد داد.اين ها صرفا به تجارب بالايي نياز خواهند داشت.

DJ AVR IRIS
Sunday 31 August 2008, 04:01 PM
سلام
این سومین پستمه بعد از برگشتم از قندهار !!!!!!!!!!:D
خوب سینتی سایزر چیه نه !؟
اولین نکته بابک جان شرمنده اما تعریفش این نیست یعنی اصلا این نیست و همچنین اینم بگه
Sensation جانم تعریف درست درمونی نکردن !
خوب سینتی سایزر ها مجموعه ای از مدار های الکتریکی هستن که با یه خروجی به بلندگو قادر به تولید صدا هستن ساده ترینشونو میشه صدای مرس تلقی کرد !!!؟
فرق عمده اونا با کیبرد ها و میوزیک ورک استیشن ها اینه که اونا قابلیت ساخت اصوات وتغییر فرکانس های اونا رو دارن در طی سال ها مدار ها و شکل های متفاوتی از اونا تولید شده !؟
در سال هایی که کامپیوتر ها مجهز به نرمافزار های اهنگسازی شدن کم کم سینتی های نرمافزاری هم به وجود اومدن !
نکته دیگه استفاده و ساخت صدا نیاز به علم صدا و تجربه داره البته از خودم تعریف نباشه من تا حدی میتونم صدا های دلخوامو خلق کنم !مهمترین چیز دونستن صدای پایه هستش !... تا بعد دوستان
اگه بشه مقاله میدم !
از تاریخچش تا اینجا !!

Sensation
Monday 1 September 2008, 11:54 AM
عجب حكايتي شده.....!