PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری دف در کنار تنبک

tonbakist
Friday 5 September 2008, 10:59 PM
به نظر شما چقدر مفید هست که تا در کنار یادگیری تنبک ساز دف را هم شروع کنیم؟ من شنیدم دف اون ظرافتی که برای تنبک نوازی هست را از انگشتان میگیره؟ ایا این موضوع صحت داره؟ کلا به نظر شما این کار، کار دزستی هست؟

خان
Monday 8 September 2008, 06:14 PM
سلام به عزیز دل.

من همیشه برام تعجب آور بوده که چرا خیلی ها هم تمبک درس میدهند و دف؟؟؟
ولی هیچ وقت جواب درست و قابل فبولی نگرفتم .

من هم شنیدم که دف قدرت و تندی دست و یا همان ظرافتی که شما گفتی رو از دست میگیره به طوری که ایم نقیصه رو حس میکنیم.
ولی تمامی این موارد بستگی به این داره که این دو ساز را به صورت حرفه ای در کنار هم برنی نه اینکه یک نوازنده تمبک برای چند بار دف بزنه جالت دستش تغییر میکنه.نه.

دقیقا مثل این مورد میمونه:::استادمون همیشه بهمون میگفت که کلاس های بدن سازی نرید چون دست و به خصوص ساعد رو سفت میکنه و دیگه نمیتونید مثل قیا تند و سریع اجرای تکنیک کنید.

tonbakist
Monday 8 September 2008, 11:14 PM
ممنوون از راهنماییتون. راستش من به ساز دف هم خیلی علاقه دارم و تصیم داشتم در صورت امکان اون ساز را هم شروع کنم ولی با این اوصاف فکر کنم فعلا بی خیال بشم.

خان
Wednesday 10 September 2008, 05:41 PM
دوست من بازم بهتره که با افراد دیگه ای مشورت کنی ، همیشه باید با فکر اقدام کنیم مخصوصا در این جور کار ها .

ولی چیزی که من شنیده بودم این بود و نظرم رو هم گفتم.
برای مثال آقای کامیبز گنجه ای هم در ابتدا دف میزدن ولی به مرور زمان دف زنی را کنار گذاشتن و فقط تمبک میزنن.
ولی همان طوری که گفتم خیلی از مدرسین هستن که به نواختن هر دو ساز مشغول هستن.
موفق باشی.

دوستان دیگه هم بیان نظراتشون رو بدن میتوه بحث جالبی باشه.

Majed
Wednesday 1 October 2008, 09:43 AM
اساتید زیادی هستند که هم دف میزنند.. هم تنبک///

حرف محمد رو کاملا تصدیق میکنم ولی به شرط اینکه کسی به دف بیشتر از تنبک اهمیت بده...

اگه تمرینات تنبکت کم نشه دف که خوبه... بدنسازی که سهله ... کشتی کج هم کار کنی هیچ تاثیری روی پیشرفتت نمیذاره

mobin_tonbak
Friday 14 November 2008, 03:05 PM
سلام
اتفاقا استاد بنده هم میگه بدن سازی مچ رو سفت میکنه!

sssorooshhh
Friday 14 November 2008, 05:35 PM
سلام خدمت دوستان
من هم تنبک میزنم هم دف
بله همین طور که محمد عزیز گفت مطمئنا دف زدن از ظرافت نواختن تنبک کم میکنه
تمبک و دف به نظر من و بیشتر افراد نمیتونن دو ساز خوب در کنار هم باشن
ولی خوب اگر تمرین هر دو به اندازه باشه مشکلی پیش نمیاد ولی خوب بازم تاثیر روی هم میگزارن

smd1369
Monday 4 January 2010, 11:14 AM
حالا واقعا شما میگید بدن سازی در زدن تنبک تاثیر داره؟

arezooamm
Saturday 20 August 2016, 02:03 PM
دوستان سوالی دارم
یک سالی هست که دف رو شروع کردم،با استاد نژادی(از شاگردان استاد رضایی)
خیلی هم تنبک زدن رو دوست دارم . یک سری ویدیو و آموزش گرفتم.بنظر شما میتونم خودم در منزل یاد بگیرم؟
با توجه به صحبتهایی که شد یعنی دستای من ظرافت تنبک زدن رو نداره؟؟؟