PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوازندگان گیتار بیس

montreux
Tuesday 9 September 2008, 08:29 AM
احساس میکنم یک جورایی در حق نوازندگان گیتار بیس در اینجا اجحاف شده
برای همیین در این تایپیک به معرفی نوازندگان گیتار بیس )ایرانی و غیره ) پرداخته شه

بر اساس سلیقه خودم ابتدا :

نوازنده خوب گیتار بیس جناب dave larue

You can see links before reply

montreux
Wednesday 10 September 2008, 09:20 PM
نوازنده خوب دیگه بیس guy pratt

Mike Pratt در Jan 3 سال 1962 در لندن به دنیا امد

و با گرو ههای زیادی از جمله پینک فلوید همکاری کرده

montreux
Saturday 13 September 2008, 09:00 PM
نوازنده خوب بیس جناب بابک ریاحی پور

متولد 1348 از تهران

صبحگاه
Monday 10 November 2008, 08:52 PM
نوازنده خوب بیس در ایران جناب آقای کسری سبکتکین و جناب آقای دارا دارایی

Radiohead
Thursday 8 January 2009, 05:09 PM

بیوگرافی Billy Sheehan
در ۲۷ ژانویه سال ۱۹۹۹ اثر انگشت و امضای شیهان روی سیمان در Guitar Center نگاه داشته شد و این افتخاری است که به آن دسته از هنرمندانی که سهم مهمی در ساخت و پرورش سبک Rock and Roll داشته‌اند نسبت داده می‌شد. بیلی در ژاپن ۱۴ بار متوالی برنده جایزه بی‌سابقه برای بهترین بیسیست از مجله Player Magazine (بزرگترین مجله موسیقی در ژاپن) و ۵ بار پی‌در‌پی از مجله Burrn! Magazines (بهترین مجله Heavy Metal در ژاپن) شد.Billy Sheehan بیلی شیهان طریقه نواختن گیتار‌بیس را تغییر داده است. در دهه ۸۰ جرقه‌هایی در فکرش زده شد و همان ها باعث صعود طرز فکر وی گردیدند. هنگامی که David Lee Roth گروه Eddie Van Halen را در سال ۱۹۸۵ ترک گفت، بیلی شیهان به گروه وی ( David Lee Roth ) ملحق شد. او قبل از اینکه به روی عقاید و کارهای شخصی خود کار کند، به کمک Van Halen اقدام به ضبط دو آلبوم نمود. گروه Mr.Big در سال ۱۹۸۹ شکل گرفت. آنها شماره یک بیل‌بورد در ایالات متحده و ۱۴ کشور دیگر به وسیله آهنگ To Be With You از آلبوم Lean Into It با همکاری Atlantic Records شدند. شیهان با توسعه روش تجاری خودش در نواختن بیس و اجرای بیش از ۴۰۰۰ کنسرت در همه قاره‌ها بجز قاره آفریقا و قطب جنوب درخشید.
بیلی شیهان ۵ بار در مجله Guitar Player به عنوان بهترین نوازنده بیس سبک راک برگزیده شد و این افتخاری بود که در کنار بزرگانی همچون Jimi Hendrix، Paul McCartney، Geddy Lee و Eddie Van Halen بدست آورد. او همچنین برنده Readers Poll در آلمان، ژاپن، کره، ایتالیا و خیلی از کشورهای دیگر شد.
در ۲۷ ژانویه سال ۱۹۹۹ اثر انگشت و امضای شیهان روی سیمان در Guitar Center نگاه داشته شد و این افتخاری است که به آن دسته از هنرمندانی که سهم مهمی در ساخت و پرورش سبک Rock and Roll داشته‌اند نسبت داده می‌شد. بیلی در ژاپن ۱۴ بار متوالی برنده جایزه بی‌سابقه برای بهترین بیسیست از مجله Player Magazine (بزرگترین مجله موسیقی در ژاپن) و ۵ بار پی‌در‌پی از مجله Burrn! Magazines (بهترین مجله Heavy Metal در ژاپن) شد.
او در سال ۲۰۰۰ با گروه Mr.Big در شهر ازاکای ژاپن شروع به اجرای کنسرت های زنده کرد و سپس مدتی طولانی شروع به کار به روی آلبوم شخصی خود نمود. بالاخره آلبوم سولوی شیهان با نام Compression در ۲۵ آوریل ۲۰۰۱ روانه بازار شد. در این آلبوم (Compression) شیهان اشعار را نوشت، خواند و گیتار باریتون (۱) Baritone، بیس و درام را روی همه آهنگها بجز دو آهنگ اجرا کرد و نواخت. درام یکی از آن‌دو را Terry Bozzio به عهده گرفت و گیتاریست افسانه‌ای Steve Vai استیو وای سولوی آهنگ Chameleon را نواخت که این اولین همکاری استیو وای و بیلی شیهان از زمانی بود که او در گروه David Lee Roth بیس می‌زد.
پنجمین آلبوم Mr.Big با نام Niacin با ترکیب درامر Dennis Chambers کامل شد. دیگر ضبط های جدید بیلی شامل ششمین آلبوم Mr.Big است که قرار بود در پائیز سال ۲۰۰۱ عرضه شود. آلبوم Niacin یک آلبوم بدون خواننده با دخالتهای دقیق و بیشتر Bass می‌باشد که لبه بریده شده جنبش و تحرک موسیقی جدید است.

cont_shahab
Monday 9 August 2010, 09:51 AM
یکی از بهتریا بیسیتهای ایران استاد فرشاد رمضانی هستند که با گروههای بسیاری کار کردند و حدود 20 سال است که در زمینه گیتار فعالیت میکنند و بیسیت مورد علاقه آقای کاوه یغمایی بودند و در کنسرتهای وی ایشون رو همراهی میکردن ؛؛
ایشون هنرمند بسیار متین و با اخلاقی هم هست و شاگردان خوب بسیاری پرورش دادن که جای تشکر فراوان از ایشان است.
ایشان هنرمند سینما و تلوزیون هم هستن و در فیلم مردان آنجلس نقش خوبی ایفا کردن و چند سریال دیگر تلوزیونی .....
وی دارای مدرک کارگردانی ... و مدرک معتبر آرایشگری و ... میباشد و تدوین گر قابلی هم هستند....

Palasht
Monday 9 August 2010, 08:45 PM
بابک ریاحی پور خداس !
درسته که کارای البومش یه جورایی خالتوره ! ولی اگه از نزدیک کاراشو ببینین یا کارایی که رو استیج کرده فکتون میافته !
اسلپ میزنه مث پلنگ !

mika120
Monday 9 August 2010, 08:57 PM
بابک ریاحی پور خداس !
درسته که کارای البومش یه جورایی خالتوره ! ولی اگه از نزدیک کاراشو ببینین یا کارایی که رو استیج کرده فکتون میافته !
اسلپ میزنه مث پلنگ !

بابك رياحي پور فقط تكنيك داره!!! مغز از نظر من در حد يه سنجاب. آهنگايي كه براي خواننده ها تو كنسرتا ميزنه اگه دقت كنيد انگار داره لاين خواننده رو تو چند اگتاو پايين تر ميزنه.:33:

Palasht
Tuesday 10 August 2010, 01:09 AM
بابك رياحي پور فقط تكنيك داره!!! مغز از نظر من در حد يه سنجاب. آهنگايي كه براي خواننده ها تو كنسرتا ميزنه اگه دقت كنيد انگار داره لاين خواننده رو تو چند اگتاو پايين تر ميزنه.:33:

چند بار ساز زدنشو از نزدیک دیدی ؟
و اون وقت چه شکلی حساب کردی که به این نتیجه رسیدین ؟
خوب بزنه که چی ؟
هر کسی میکنه این کارو !
داره زیر صدای خوانندرو پر میکنه و صدای بفیه ی سازها پر میکنه !
والا من هرچی کنسرت همین مرحوم نوری که تازگیا روزی 100 بار نشونش میدن ( زنده کشای مرده پرست ) رو گوش میدم باز میبینم داره واسه خودش ملودی میزنه کل داستان !
و اون وقت منظورتون اینه که کارش Groove نداره ؟ ( من از فقط تکنیک داره همینو برداشت کردم ! )
اگه اعتقاد داری نداره که ینی هیچ نوازنده ی دیگه ای تو ایران نه تو بیشتر دنیا نداره !
من نیم ساعت نشستم جلوم بیس زد تا شب 6 و 8 ی که میزد تو مغزم بود باهاش بشکن میزدم:43:
و حالا تمام اینا به کنار !
اینا نظر من بود که خوب سر جای خودش هر کس نظری داره !
نظر شما رو کیه ؟

sahandmsh
Tuesday 10 August 2010, 01:29 AM
انصافاً یکی از بهترین بیس زن های ایران ریاحی پوره!!!

cont_shahab
Tuesday 10 August 2010, 09:14 AM
بابک ریاحی پور خداس !
اسلپ میزنه مث پلنگ !

تکنیک آقای ریاحی پور خوب 100 ٪ بالاست آخه ایشون تحصیلات آکادمیک این رشته رو دیدن تو خارج ....
از نظر بنده با امکانات و موقیت ایران بخوای به پای فرشاد رمضانی برسی هنره. نه تو خارج که همه تو موزیک ایرانیارو قورت میدن....

mika120
Tuesday 10 August 2010, 10:40 AM
از نظر من يه نوازنده بيس نبايد چيزي كه ميزنه به عنوان ريتم كار زياد شلوغ باشه. بابك رياحي پور زيادي كارش شلوغه. شما بريد نوازندگي stuart hamm رو كه براي ساترياني بيس مي زنه ببينيد. با اون همه قدرت نوازندگي اصلاً به خودش اجازه نميده كه بياد ريتم شلوغ بزنه.
يا billy sheehan كه برا استيو وي بيس مي زنه شايد آخرش ديگه به خودتون فشار بيارين يه آرپژ بزنه.
جز اين كه جاش باشه كه بايد ملودي بزنه.
تو ايران من تا حالا نوازنده ي شاخي رو نديدم كه بياد حرفه اي رفتار و كار كنه. همه به خاطر اينكه نميتونن برا خودشون يه كنسرت اختصاصي بدن يا يه آهنگ اختصاصي تو يه كنسرت فلان خواننده بزنن دست به كار نوازندگي شلوغ ميكنن.

BaBak_ParSian
Tuesday 10 August 2010, 11:10 AM
بیس قلب موزیک است یه سازی که به موسیقی خیلی کمک می کنه اگه ویلن نمی زدم میومدم بیس

Palasht
Tuesday 10 August 2010, 11:13 AM
از نظر من يه نوازنده بيس نبايد چيزي كه ميزنه به عنوان ريتم كار زياد شلوغ باشه. بابك رياحي پور زيادي كارش شلوغه. شما بريد نوازندگي stuart hamm رو كه براي ساترياني بيس مي زنه ببينيد. با اون همه قدرت نوازندگي اصلاً به خودش اجازه نميده كه بياد ريتم شلوغ بزنه.
يا billy sheehan كه برا استيو وي بيس مي زنه شايد آخرش ديگه به خودتون فشار بيارين يه آرپژ بزنه.
جز اين كه جاش باشه كه بايد ملودي بزنه.
تو ايران من تا حالا نوازنده ي شاخي رو نديدم كه بياد حرفه اي رفتار و كار كنه. همه به خاطر اينكه نميتونن برا خودشون يه كنسرت اختصاصي بدن يا يه آهنگ اختصاصي تو يه كنسرت فلان خواننده بزنن دست به كار نوازندگي شلوغ ميكنن.

خوب منم اینو خیلی قبول دارم !
درست میگی ولی این دلیل نمیشه که بگی بابک ریاحی پور فقط تکنیکه !
ولی خوب تو البوم سولو وقتی 4 تا بیس داره یه موزیک اینجوری میشه دیگه !
ولی حرفت کاملا" درسته در این مورد !
بیس باید چاله چوله هارو پر کنه نه اینکه همش خودشو نشون بده!

Palasht
Tuesday 10 August 2010, 11:19 AM
در ضمت استو هم اون جاهایی که لازمه خیلی بالا میره !
مثلا" تو Always with me always with you جو واسه خودش سر کنسرت داره تپینگ 8 انگشت میکنه !:35:
ولی خوب مثلا" تو Forgotten یه نت داره که هر بیسیتی کوچیکی میتونه بزنه !
استو بیسیست مورد غلاقه ی من بوده همیشه !:am

mika120
Tuesday 10 August 2010, 11:41 AM
استوارت لاين بيسش واقعاً درسته. بدون هيچ اشكالي. از طرفي اين قدر ساده هست كه من خودم وقتي كنسرت San Francisco رو ميزارم همراه ساترياني بيس مي زنم.

symphony-x
Tuesday 10 August 2010, 01:39 PM
دوستان نظرتون در مورد مارتین مندز بیسیست اپث چیه ؟؟؟
من که خیلی دوسش دارم خیلی کار درسته

mika120
Tuesday 10 August 2010, 06:43 PM
دوستان نظرتون در مورد مارتین مندز بیسیست اپث چیه ؟؟؟
من که خیلی دوسش دارم خیلی کار درسته

نميخوام بزنم تو برجكت ولي تا حالا نوازندگيشو به صورت تصويري نديدم ولي تا همان جا كه از گيتار بيس ماركوس ميلر استفاده ميكنه خيلي خوشم اومد و از يه طرفي تو آهنگايي كه از اپث گوش دادم زياد كاراش بد نبوده.

ramtin_designer
Tuesday 10 August 2010, 08:03 PM
نوازنده خوب بیس در ایران جناب آقای کسری سبکتکین و جناب آقای دارا دارایی
دارایی کارش درسته :30:
خوذ بابک هم هزار بار اینو گفته

symphony-x
Tuesday 10 August 2010, 08:42 PM
از ایرانیها من فرشاد رمضانی و اردوان انزابی پور و وحید اصفهانی رو خیلی دوست میدارم کارشون رو

symphony-x
Tuesday 10 August 2010, 08:47 PM
نميخوام بزنم تو برجكت ولي تا حالا نوازندگيشو به صورت تصويري نديدم ولي تا همان جا كه از گيتار بيس ماركوس ميلر استفاده ميكنه خيلي خوشم اومد و از يه طرفي تو آهنگايي كه از اپث گوش دادم زياد كاراش بد نبوده.
تصویریش خیلی باحاله استایل خفنی داره هدبنگ با سرعت نور و نوازندگی بیس خیلی توپسه توصیه میکنم یه لایو ببینی ازش خوش استایل ترین بیسیتسی بوده که من دیدم

mika120
Tuesday 10 August 2010, 09:40 PM
از ایرانیها من فرشاد رمضانی و اردوان انزابی پور و وحید اصفهانی رو خیلی دوست میدارم کارشون رو

راست ميگي من تو ايران نوارندگي اردوان انزابي پور رو قبول دارم. شايد اگه به جاي اردوان يه نفر ديگه تو كهتميان بيس ميزد اين گروه به اينجا نمي رسيد. از طرفي رشتي هم هست كه ديگه هيچي . . .:am:am

Palasht
Tuesday 10 August 2010, 09:42 PM
دارایی کارش درسته :30:
خوذ بابک هم هزار بار اینو گفته

اره دارا دارایی فوق العادس !
یه بار دارا دارایی جلو بابک رفته رو استیج بعد خوش گفته انقد هول شده بودم گند زدم رو استیج:دی
حالا فک کنین گند زدن اونا چه جوریه !
2 تا از اسلپاش احتمالا" داینامیکش فرق داشته !:24:

AmonAmath
Tuesday 17 August 2010, 12:31 AM
اینجا کسی نوازنده بیس پیدا میشه ؟ ترجیحا داغون باشه . مادی نباشه و مارم تحمل کنه

cont_shahab
Tuesday 17 August 2010, 02:06 AM
من که زیاد از بیس سر در نمیارم ولی خیلی گیتارش و دوست دارم..
تو ایرانم فرشاد رمضانیو دوست دارم نه بخاطر اینکه فامیلمونه نه ...
کاراش قشنگه ولی زیاد استایل نداره اونم بخاطر موسیقی کار کردن تو ایرانه که اگر یکم پاتو کج بزاری هزار تا گیر میدن...

Mohammad_ngml
Tuesday 17 August 2010, 02:52 AM
فکر کنم مچاله ترین و گوژ پشت ترین و کمری ترین بیسیست john myung باشه D:

سیم فروش
Tuesday 17 August 2010, 07:22 PM
بابک فقط معروفه تو کوچه پس کوچه هایی که ما نرفتیم خیلی بهتر از اون هم هست. فقط باید دیدشون

rumour
Tuesday 17 August 2010, 07:54 PM

استیو هریس (به انگلیسی: Steve Harris) نوازندهٔ گیتار بیس انگلیسی است که بیشتر به‌عنوان بیسیست، آهنگ‌ساز اصلی و مرد اول گروه هوی متال آیرن میدن شناخته می‌شود.[۱] او در آیرن میدن به‌عنوان نوازندهٔ کیبورد و خوانندهٔ بک وکال هم نقش دارد.

استیو هریس که در سال ۱۹۷۵ آیرن میدن را بنیان گذاشت به همراه دیو مورای تنها افرادی از اعضای گروه هستند که در همهٔ آلبوم‌های گروه حضور داشته‌اند. او همچنین تنها عضو گروه است که از زمان تشکیل گروه تاکنون، بدون وقفه در آیرن میدن حضور داشته‌است.

استیو در دوران جوانی یک بازیکن نیمه‌حرفه‌ای فوتبال بوده‌است که پس از تاسیس آیرن میدن آن را کنارگذاشت.[

mika120
Friday 17 September 2010, 11:01 AM
دوستان ديشب كنسرت رضا صادقي بودم. برا اولين بار نوازندگي آرش مقدم رو ديدم. عجب بچه باحاليه... يه گيتار بيس آيبانز ( فك كنم از اين قديمياش بود چون هد استوك كوسه اي داشت) داشت.
سر تمرينشون رفته بودم... چه اسلپي زد ... سرمو گرفت...
مثل بابك رياحي پور هم نيست كه بياد الكي سر كنسرت بيس بزنه. بعضي جاها هم اصلاً نمي زد. :am
از كارش خوشم اومد :41::41:

symphony-x
Friday 17 September 2010, 11:30 AM
آرش مقدم خیلی کارش درسته
تو آلبوم سکوت راوی از فرشید اعرابی چه بیس لاین زیبایی مینوازه الکی هم شلوغ بازی در نمیاره

mika120
Friday 17 September 2010, 01:25 PM
اينم يادم رفت بگم كه فقط يه تابلويي داره ( حالا نميدونم از خودشه يا ديگرون باعثش شدن) و اون اينه كه سر يه كنسرت ميره يه Ibanez gsr ور ميداره ميزنه ، سر يه آلبوم يه Ibanez sr Prestige (مثل آلبوم فرشيد اعرابي ) و سر يه كنسرت ديگه ميره يه Ibanez ebd Prestige . خيلي كار زشتيه. يه جور توهين به مخاطب حرفه ايه.

cliff_bortun
Friday 24 September 2010, 11:30 PM
بهترين بيسيست و با اخلاق ترين بيسيست ايراني استاد ارودان انزابي پور هست !‌ بابك فقط اسم در كرده ! همه چيش شده ماديات و دود . من ارتباطي نزديكي با جفتشون دارم ! اخلاق مهمتر از نوازندگيه !

اصلا از بيلي شيهان خوشم نمياد !

mika120
Saturday 25 September 2010, 06:30 PM
بهترين بيسيست و با اخلاق ترين بيسيست ايراني استاد ارودان انزابي پور هست !‌ بابك فقط اسم در كرده ! همه چيش شده ماديات و دود . من ارتباطي نزديكي با جفتشون دارم ! اخلاق مهمتر از نوازندگيه !

اصلا از بيلي شيهان خوشم نمياد !

بارها و بارها گفته ي شما قبلاً تأكيد شده .... فقط يه سوال اردوان انزابي پور تهران كلاس داره؟

cliff_bortun
Saturday 25 September 2010, 10:44 PM
من راستش تو اين سايت زياد نگشتم !

آره تو **** كلاس داره !‌اگه خواستي پي ام خصوصي بده موبايلشو بت ميدم !‌

Palasht
Sunday 26 September 2010, 11:03 PM
من راستش تو اين سايت زياد نگشتم !

آره تو **** كلاس داره !‌اگه خواستي پي ام خصوصي بده موبايلشو بت ميدم !‌

مگه اکراین نیست ؟
یه دونه باشه حرف نداره !
استایلشم خیلی خوبه !

ajanne
Thursday 30 September 2010, 06:17 PM
من خیلی با john myung حال می کنم ......
کسایی هم که ایشونو قبول ندارن باید بیس زدنه ایشونو تو استدیو سره ضبط البومه systematich chaos ببینن بعد نظر بدن.......
در ضمن ایشون تحصیل کردیه دانشگاه برکلی هستن .......

mika120
Thursday 30 September 2010, 07:15 PM
من خیلی با john myung حال می کنم ......
کسایی هم که ایشونو قبول ندارن باید بیس زدنه ایشونو تو استدیو سره ضبط البومه systematich chaos ببینن بعد نظر بدن.......
در ضمن ایشون تحصیل کردیه دانشگاه برکلی هستن .......

اولاً john myoing جز با استيل ترين بيسيست هاي متاله.
دوماً كي با ايشون تو اين تاپيك مخالفت كرده تا حالا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوماً دانشگاه نيست يه حالت آموزشگاه فني و حرفه اي مثل ايرانه ...........
چهارماً شما بيسيست هستين ؟؟ :30:( يه كم آمار بيسيست تو سايت پايينه )

symphony-x
Thursday 30 September 2010, 07:39 PM
جان که عشقه :دی
راستی این بیسیسته گروه پروگرسیو راک ریور ساید هم عجب چیز غولیه ملودی های خفنی میزنه خیلی خداست
خیلی ها اعتقاد دارن بعد از نزول راک گروه ریور ساید فصل جدیدی تو موسیقی راک باز کرده واقعا من گروههای راک جدید رو قبول ندارم اما ریور ساید یه چیز دیگست
اینم بیسیستشون خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی غوله
راکرا -متال هدا- بیسیست ها کارای این بند رو از دست ندین

اینم عشقه من مارتین مندز بیسیسته گروه افسانه ای اپث
واقعا بیسیسته غولیه به قول میکائیل آکرفلد رو صحنه که میاد ملت رو یاد هریس میندازه
به نظر من خوش استیل ترین بیسیسته هد بنگای باحالی هم میزنه :41:

Orpheus
Thursday 30 September 2010, 07:48 PM
من با flea خیلی حال میکنم
بیسیست red hot chili peppers خیلی حرفه ای بیس میزنه
برین aeroplane یا higher ground رو گوش بدین عاشقش میشین...

rumour
Thursday 30 September 2010, 07:53 PM

استاد سلپ زدنه!!! محشره...

ajanne
Thursday 30 September 2010, 10:28 PM
این چند صفحرو مررور کن میفهمی ........
خیر بنده بیسسیست نیستم ولی بیسیست ها رو دوست می دارم
تا اونجا که من میدونم بهش میگن Berklee collage of muisc حالا هرچی شما بگب

cliff_bortun
Thursday 30 September 2010, 10:37 PM
خب در تاييد حرف دوستان عزيزم !‌ من نفهميدم چرا پستم ويرايش شد !‌آره رفيق اردوان عزيز ((حذف))
بند ريور سايد كه محشره ! و دث كه هيچي نياز به تعريف نداره !‌

اما در مورد حرف دوست خوبم جان ميونگه عزيز من نزديك به 2 ساعت كليپاي آموزشيشو دارم !‌ واقعا ميخوره بيس رو اصلا انگار داره قدم ميزنه رو بيس انقدر مسلطه !‌ اما به شخصه زياد حال نميكنم حتي خود dream theater كاراش خيلي خفنه و تكنيكاليه !‌
اما قبول كنين اصلا ريتماي قشنگي نداره حالا طرف هرچقدر ميخواد راه بره رو سازش و ... !

راستي اينجا كسي vital remains گوش ميده ؟ يه بنده ملوديك دث متاله !

mika120
Friday 1 October 2010, 10:32 AM
جان که عشقه :دی
راستی این بیسیسته گروه پروگرسیو راک ریور ساید هم عجب چیز غولیه ملودی های خفنی میزنه خیلی خداست
خیلی ها اعتقاد دارن بعد از نزول راک گروه ریور ساید فصل جدیدی تو موسیقی راک باز کرده واقعا من گروههای راک جدید رو قبول ندارم اما ریور ساید یه چیز دیگست
اینم بیسیستشون خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی غوله
راکرا -متال هدا- بیسیست ها کارای این بند رو از دست ندین

اینم عشقه من مارتین مندز بیسیسته گروه افسانه ای اپث
واقعا بیسیسته غولیه به قول میکائیل آکرفلد رو صحنه که میاد ملت رو یاد هریس میندازه
به نظر من خوش استیل ترین بیسیسته هد بنگای باحالی هم میزنه :41:

آخه سعيد چرا اين قدر مي زني رو خال :am
Mariusz Duda جز يه شاهكار چيز ديگه اي نيست :38: حتماً آهنگ Left out رو گوش كنين ببينيد چه ريتمي ميزنه ( ريتم كه نيست سولويه)
مارتين مندز كه چند وقت پيش تصويري ازش ديدم واقعاً برام جاي تعجب بود كه چه تسلطي .... :38: با انگشت بيس زدن و هدبنگ زدن ...:26: جل الخالق

mika120
Friday 1 October 2010, 10:35 AM

فلي خيلي حرفه اي هست ... خيلي
ولي اصلاً ازش خوشم نمياد و حتي Red Hot chilli Pepper
ولي تكنيكش عاليه.
درباره حرف آقا سپهر كه خداي اسلپ هستش اينو بگم كه يه نوازنده فانك اگه اسلپ نتونه بزنه خوب بايد تو بهشت زهرا يه قبر برا خودش بگيره :21:

mika120
Friday 1 October 2010, 10:39 AM
خب در تاييد حرف دوستان عزيزم !‌ من نفهميدم چرا پستم ويرايش شد !‌آره رفيق اردوان عزيز تهران كلاس دارم شمارشم دادم به يكي از دوستان !‌ 1 ساعت 20 تومن ميگيره !‌

عزيزم اينجا رسمه كه گذاشتن شماره ، آدرس ، اسم آموزشگاه يا فروشگاه و آدرس اينترنتي ايراني ممنون !!!!!!!!!!! :45:
حتماً قوانين رو بخون كه بعداً آقا مهيار منشوريت نكنه ... :21::24:

راستي اگه كسي ميخواد بيسيست خوب بشناسه سبك ( عكس) بده آدم ( جنازه ) تحويل بگيره :21::24:

cliff_bortun
Friday 1 October 2010, 08:49 PM
با احترام به مهيار عزيز ! چه اشكالي داره شايد كسي نياز داشته باشه هدف مگه اطلاع رساني نيست ؟ من كه نيمدم تبليغ كنم ايشون رو ؟ در ضمن من نه اسم اوردم نه شماره گذشتم نه هيچي گفتم آقاي x تهران هستن !

دليلتون اصلا منطقي نيست !

symphony-x
Friday 1 October 2010, 11:24 PM
منم با کلیف جان موافقم !!!
درسته بعضی پست ها باید پاک یا ویرایش بشه اما یکی مثل من که بچه ی یه ده کوره هست و هیچکی رو نمیشناسم وقتی میام تو این سایت عضو میشم میخوام بدونم یه استاد بیس خوب کیه که وقتی پام رو تو یه شهر گذاشتم بدونم پیش کی برم .......
ببخشید یکی مثل استاد اردوان انزاپی بور انقدرها شخصیتشون بالاست و بزرگ هستن که نیازی نمیبینن که بیان اینجا عضو بشن واسه خودشون تبلیغ کنن !!! به هر حال هر متال هدی کهتمیان رو میشناسه

symphony-x
Friday 1 October 2010, 11:34 PM
طالب بودین میتونید پست من رو هم ویرایش کنید ولی احساس کردم این حرکت بی احترامی به اردوان خان بود آخه ایشون جز نسل اول متال ایرانه اونم چه متالی پروگرسیو متال !!!!!!!!!!!

DesironnA
Saturday 2 October 2010, 04:16 AM
با احترام به مهيار عزيز ! چه اشكالي داره شايد كسي نياز داشته باشه هدف مگه اطلاع رساني نيست ؟ من كه نيمدم تبليغ كنم ايشون رو ؟ در ضمن من نه اسم اوردم نه شماره گذشتم نه هيچي گفتم آقاي x تهران هستن !

دليلتون اصلا منطقي نيست !

منم با کلیف جان موافقم !!!
درسته بعضی پست ها باید پاک یا ویرایش بشه اما یکی مثل من که بچه ی یه ده کوره هست و هیچکی رو نمیشناسم وقتی میام تو این سایت عضو میشم میخوام بدونم یه استاد بیس خوب کیه که وقتی پام رو تو یه شهر گذاشتم بدونم پیش کی برم .......
ببخشید یکی مثل استاد اردوان انزاپی بور انقدرها شخصیتشون بالاست و بزرگ هستن که نیازی نمیبینن که بیان اینجا عضو بشن واسه خودشون تبلیغ کنن !!! به هر حال هر متال هدی کهتمیان رو میشناسه

طالب بودین میتونید پست من رو هم ویرایش کنید ولی احساس کردم این حرکت بی احترامی به اردوان خان بود آخه ایشون جز نسل اول متال ایرانه اونم چه متالی پروگرسیو متال !!!!!!!!!!!
تاپیک ارائه انتقادات و پیشنهادات به مسئولین انجمن های نت آهنگ (You can see links before reply)
میتونید در تاپیک فوق از دست من شکایت کنید..
سپاس

demonesh
Sunday 10 April 2011, 08:38 PM

یک نفر نوازنده گیتار بیس نیاز داریم.

marcusfenix
Wednesday 13 July 2011, 06:18 AM
ویکتور ووتن و جیمز جمرسون به نظر من خیلی خوبن مخصوصا ووتن باید کاراشو بزنین تا بفهمین چی میگم
در مورد ریاحی پور ... خیلی خوبن فقط خالن متاسفانه

mika120
Wednesday 4 January 2012, 10:11 PM
سعی میکنم در این پست به معرفی بعضی از نوازندگان خوب گیتار بیس بپردازم ...
اولین نوازنده کسی نیست جز مایکل منرینگ ( micahel manring )

متولد سن فرانسیسکو در سال 1960 ... از مقلدان جاکو پستوریوس و دارای سبک نوازندگی مخصوص هست .
آثار منرینگ در اوایل به سمت راک گرایش داشت ولی کم کم به سمت موسیقی نیوایج و جهانی ( world ) سمت و سو گرفت. منرینگ اکثراً برای نوازندگی از کوک پیکولو استفاده میکنه و گیتار بیس اون رو شرکت زن ( Zon guitar ) تولید می کنه . برای درک اوج نوازندگیش میتونین آهنگای selene و the enormous room رو ازش گوش کنین ...
پایین لینکی از اجرای آهنگ selene رو میزارم :

PAndroid
Thursday 26 January 2012, 12:32 AM
حیفه که اسمی از نابغه ای مانند Bill Laswell در بین بیسیست های بزرگ تاریخ موسیقی برده نشه..
ایشون و جناب Buckethead از غول های موسیقی آوانگارد و آرت راک به حساب میان.. البته بنده همیشه این دو با هم اسم میبرم و یه جور عادت شده برام :دی

Sampler
Thursday 26 January 2012, 11:47 AM
برام جالبه در مورد نوازندگی این ساز بدونم ..

4 سیم و 5 سیم بودن این ساز ربطی به سبک نوازنده داره ؟؟؟

و اینکه تسلط روی این ساز می تونه چه کمکی به یه تنظیم کننده کنه ؟

MA_Happy
Thursday 26 January 2012, 02:09 PM

بین 4 سیم و 5 سیم زیاد فرق خاصی نیست،ما بیس های 6 سیم و بیشتر هم داریم که بیشتر استفاده خاص دارند،ولی در کل فرقی زیادی بین 4 سیم و 5 سیم نیست،فقط اینکه 5 سیم محدوده اکتاوی بیشتری را به ارمغان می آورد.
دوست عزیز،بیس چینی خیلی خیلی مهمه،در هر سبکی(کاری با سبک های متال و راک ندارم،چون زیاد تخصص در این سبک ها ندارم،ولی نکته آن هست که بیس توی این سبک ها بسیار پر کار است) بیس خیلی تاثیر گذار است.
یکی از مشکل تنظیم کننده های سبک پاپ ایران همین ناتوانی در بیس خوب چیدن هست و از طرفی چون اکثرا بیس ها کامپیوتری هستند،تاثیر خیلی بدی را بر روی آهنگ می گذارند.خیلی از آهنگ هایی که خیلی زیبا و معروف می شوند،یکی از دلایلش همین بیس است،شاید در شنیدن های سطحی فقط زیباییش به گوش ما برسد،اما اگر دقت کنید،متوجه معجزه بیس می شوید.

mika120
Thursday 26 January 2012, 04:29 PM
حیفه که اسمی از نابغه ای مانند Bill Laswell در بین بیسیست های بزرگ تاریخ موسیقی برده نشه..
ایشون و جناب Buckethead از غول های موسیقی آوانگارد و آرت راک به حساب میان.. البته بنده همیشه این دو با هم اسم میبرم و یه جور عادت شده برام :دی

بیل واسل یکی از نوابغ موسیقی فعلی اکسپریمنتال هستن و قابل ستایش ... موسیقی ایشون نسبت به نوازندگیشون برتری چشمگیری داره !!!

mika120
Thursday 26 January 2012, 04:40 PM

بین 4 سیم و 5 سیم زیاد فرق خاصی نیست،ما بیس های 6 سیم و بیشتر هم داریم که بیشتر استفاده خاص دارند،ولی در کل فرقی زیادی بین 4 سیم و 5 سیم نیست،فقط اینکه 5 سیم محدوده اکتاوی بیشتری را به ارمغان می آورد.
دوست عزیز،بیس چینی خیلی خیلی مهمه،در هر سبکی(کاری با سبک های متال و راک ندارم،چون زیاد تخصص در این سبک ها ندارم،ولی نکته آن هست که بیس توی این سبک ها بسیار پر کار است) بیس خیلی تاثیر گذار است.
یکی از مشکل تنظیم کننده های سبک پاپ ایران همین ناتوانی در بیس خوب چیدن هست و از طرفی چون اکثرا بیس ها کامپیوتری هستند،تاثیر خیلی بدی را بر روی آهنگ می گذارند.خیلی از آهنگ هایی که خیلی زیبا و معروف می شوند،یکی از دلایلش همین بیس است،شاید در شنیدن های سطحی فقط زیباییش به گوش ما برسد،اما اگر دقت کنید،متوجه معجزه بیس می شوید.

اینکه تعداد سیم ربطی به سبک نوازنده داره نمیشه گفت ... برای مثال اگه ما بخوام بگیم که یه نوازنده ی بیس سبک بلک متال از 5 سیم استفاده می کنه تا صدای بم بیشتری داشته باشه شاید درست باشه ولی خیلی از نوازنده های بلک متال سعی می کنن از همون 4 سیم استفاده کنن با کوک های بم تر ...
الان با ارتقایی که در علم ساز سازی ایجاد شده دیگه محدودیتی برای نوازنده ها وجود نداره .
درباره ی نوازندگیش هم که نمیشه راحت صحبت کرد ولی به طور کل چیزی بین گیتار و کنتر باس :21: .
درباره ی تاثیرش تو تنظیم موسیقی گقتین ... اکثر آهنگای ماندگار قرن 20 یه سری ریتم بیس داشتن که شاید ساده ترین ریتم ها بوده ولی از لحاظ سر ضرب بودن و به موقع زدن فوق العاده بودن . الان تو موسیقی پاپ کشور ما ریتم های بیس معمول یه سری گروو ( Groove ) هستن که بر اساس لاین وکال نوشته میشن ... تو کنسرتا هم اکثراً همینطوره . شاید من فقط تو کنسرت رضا صادقی اون هم زمانی که آرش مقدم بود یه تنظیم خوب دیدم . بیس تو صدادهی کار خیلی تاثیر میزاره ... وقتی کارهای ناب موسیقی رو گوش میدیم می فهمیم. :am

PAndroid
Wednesday 1 February 2012, 11:22 PM
آقای امیل عباسی مهر نوازنده و مدرس گیتار باس تبریزی
من نمیدونستم تو شهر ما هم یه همچین بیسیستی هست.. ایول داره :دی

کلیپ ویدیوی Lost Streams با کیفیت MP4
15 مگابایت

juse ferandes tors
Wednesday 28 November 2012, 09:58 PM
سلام میشه یه استاد بیس خوب که واقعا دلسوز باشه برا آدم تو تهران معرفی کنین آدرس یا آموزشگاه هم تو بیام خصوصی بدید