PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تارینه...

endvb6
Monday 15 September 2008, 09:17 AM
سلام دوستان. کسی تا حالا درباره ساز تارینه چیزی شنیده؟؟؟؟

AliB
Monday 15 September 2008, 04:15 PM
من چیزی نشنیدم!
اگر مطلب بیشتری می دونیید بیان کنید !

endvb6
Friday 26 September 2008, 12:29 PM
خب مثل اینکه کسی نمی دونه. من واسه علی آقا توضیح دادم کامل. واسه شما هم می گم دوستای خوب من. تارینه سازیه در انواع مختلف. به قول سازندش جایگزینیه برای سه تار در گروه های موسیقی. با حجم صدایی 4 برابر سه تار. کهنگی صدای سه تار، حجم صدای تار و بم بودن مثل تار باس از مشخصه های صدایی تارینه هست. تا حالا 6 نمونه ازش ساخته شده که یکیش دست استاد علیزاده و یکیش هم دست استاد شعاری و بقیش هم همینجا تو شهر خودمونه. به شکل های تنبور، سه تار با سه سیم، سه تار با 6 سیم و نیم اکتاو بیشتر از سه تار ساخته شده. به قول علی آقا بعد از سال ها سه تار نوازها می تونن عقده صدای بلند داشتن رو خالی کنن. در ضمن متد آموزشی این ساز دقیقاً منطبق با سه تار هست. به همون انگشت خودمون نواخته می شه. یه سری استاد سازندش 5 تا سنتور و 5 تا ویولون و یه تارینه کنار هم گذاشت. در عین تعجب همه صدای تارینه واضحاً به گوش می رسید. این ساز بعد از ماه رمضون انشاءالله به طور رسمی معرفی و منتشر می شه.

arjang
Tuesday 10 May 2011, 11:03 PM
درود
داشتم آرشیو عکس هامو یه نگاهی مینداختم که به این عکس برخوردم
در ضمن تا اونجایی که یادم میاد این ساز جنس صدایی سه تار رو نداشت

AliB
Tuesday 10 May 2011, 11:25 PM
من زیاد از ظاهرش خوشم نیومد ! صداش رو باید شنید!
در کل شاید به درد کار های گروه نوازی بخوره!

arjang
Tuesday 10 May 2011, 11:32 PM
به نظر من یه ساز باید به مرور زمان کامل بشه مثلا همین تار یا سه تار خودمون که از اول این شکلی نبودن

این ساز و خیلی ساز های دیگه که تجربه نوازندگی باهاشون رو داشتم چیزی به جز تغییر قیافه ساز های الانمون نیستن

خود استاد علیزاده همیشه میگه "من همین شور انگیزو هنگام تکنوازی با هزارتا شامورتیبازی ازش صدای خوب در میارم و خیلی طول میکشه که این ساز به فرم ایده آل برسه"

mae_6677
Thursday 12 May 2011, 08:37 PM
جالبه
ولي خيلي ها سه تار رو به خاطر همين نوع صداش دوست دارن.ميگن سه تار يه ساز شخصيه.هرچي بهش نزديك تر بشي زيباتره.من يه استادي داشتم ويولن تار و سه تار ميزد.ميگفت وقتي شبا تنهاست تو خلوطش فقط سه تار ميزنه.من كه سه تار رو به خاطر خلوطش دوست دارم.رفيق تنهايي هامه.ولي بايد صداي اين ساز ها رو هم شنيد شايد خوب باشن.

alireza87
Sunday 2 October 2011, 07:32 PM
آقایون گرامی . این ساز توسط استاد بنده یعنی آقای رعنایی در سال 1387 در سازمان اختراعات به ثبت رسیده . به نظرم آقای رعنایی یه استاد نابغه ، خوش اخلاق و فوق العاده است .

tarineh
Saturday 2 June 2012, 07:13 PM
به دوستداران ساز جدید تارینه
علاقه مندانی که مایلند در مورد ساز جدید تارینه اطلاعاتی داشته باشند آنها را به سایت حسین رعنایی طراح تارینه دعوت مینماییم.

You can see links before reply
ضمنا در این سایت تصاویری از نخستین نمایشگاه سازهای ابداعی ایران که در مورخ 10 و 11 خرداد 88 در خانه هنرمندان با حضور اساتید بزرگ ایران برگزار شد، موجود میباشد! که ساز تارینه نیز در این نمایشگاه خوش درخشید!!!