PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تار نوازان نت آهنگ

سپنتامهر
Tuesday 16 September 2008, 04:15 PM
درود بر تمامی دوستان
دوستان تار نواز نت آهنگ بزرگواری بفرمائید خودتون رو معرفی کنین و مدت زمان نوازندگیتون هم بیان کنین.

از خودم آغاز میکنم
از مهر ماه 86 آغاز به تمرین کردم،
تا حالا کتاب 1 خالقیو زدم با ماهور ذوالفنون از کتاب 1، تا اینجا کارایی بوده که استادم ازم خواستن غیر از اینا هر از گاهی چنتایی تصنیف زدم از دستگاه های مختلف.
همین، به همین کمی، شما هم بیاین و بگین.

AliB
Tuesday 16 September 2008, 09:27 PM
دوست عزیز خیلی خوشحالم از اینکه خودتون رو معرفی کردید.
امیدوارم که در راه هنر و موسیقی و سایر امور زندگی موفق و پیروز باشید.

سپنتامهر
Wednesday 17 September 2008, 09:10 AM
دوستان من هدفم تنها معرفی خودم نبود، اگر دوستان پاسخ بدن اینجوری بیشتر میشه از تجربه های همدیگه استفاده کنیم.

Hes_r
Wednesday 17 September 2008, 04:56 PM
با تشکر از شما دوست عزیز .

مطمئنا سایر دوستان هم خیلی زود به معرفی خودشون خواهند پرداخت .

ان شا الله با کمک شما و سایر دوستان تار نواز بخش تا هم به یکی از بخش های فعال سایت تبدیک بشه .

با آرزوی موفقیت برای شما و همه ی دوستان تار نواز

یا علی

احسان
Wednesday 17 September 2008, 11:24 PM
درود
بنده هم پس از یکی دو سال سه تار ( به صورت تنبلی ) زدن الان 6 ماه میشه که کلاس تار میرم پیش استاد مجید واصفی. درحال حاظر هم بعد از اتمام کتاب دوم و یه کمی خرده ریز دیگه دلنوازان درسهای دشتی صبا رو میزنم.
البته با سه تار تا فیلی ردیف رو پیش استاد قبلیم زدم.

سپاس
و خواهش از دوستان که به هم کمک کنیم با برنامه توی فروم قطعات رو از اول با هم بزنیم تا انشا... پیشرفت کنیم(البته خودمو میگم چون دوستان پیشرفته هستند).

باز هم سپاس

arian
Thursday 18 September 2008, 07:51 AM
درود
بنده هم پس از یکی دو سال سه تار ( به صورت تنبلی ) زدن الان 6 ماه میشه که کلاس تار میرم پیش استاد مجید واصفی. درحال حاظر هم بعد از اتمام کتاب دوم و یه کمی خرده ریز دیگه دلنوازان درسهای دشتی صبا رو میزنم.

سپاس
و خواهش از دوستان که به هم کمک کنیم با برنامه توی فروم قطعات رو از اول با هم بزنیم تا انشا... پیشرفت کنیم(البته خودمو میگم چون دوستان پیشرفته هستند).

باز هم سپاس
احسان خان سلام.
پيشنهاد بسيار خوبي فرموديد . دوستان ساير انجمن ها نيز كماكان به اين كار مشغول ميباشند . انشاءا... دوستان بخش سه تار نيز به اين مهم بپردازند . ولي چنانچه خود شما شروع بفرماييد و در تاپيكي اين كار را آغاز بفرماييد ساير دوستان نيز به مرور به تاپيك شما اضافه خواهند شد.

سپنتامهر
Sunday 21 September 2008, 12:13 PM
درود

سپاس

باز هم سپاس

درود
احسان خان شما که خوب پیشرفتی داشتی.
چه پیشنهاد خوبی دادی، واسه این کار از چه کتابی آغاز کنیم بهتره؟

mrm43665
Sunday 21 September 2008, 04:52 PM
سلام و درود.
من هم هستم دوستان. تازه این تاپیک رو دیدم راستش.
من هم تقریباً با تمام دستگاه ها آشنایی دارم و جز نوا تو بقیه یه کارهایی داشتم که انجام بدم.
ولی از روی ردیف ترتمیز و جوری که یه دستگاه رو کاملاً درک کنم فعلاً ماهور میرزاعبدالله رو در ماهور دو و فا و سل دوره کردم کاملاً همراه با ردیف آوازی مرحوم دوامی در سل. و ردیف سه گاه رو هم از استاد صبا یه کارایی کردم باهاش. در حال حاظرم مشغول ماهور ردیفهای صبا و شهنازی و میرزاحسینقلی هستم تا بهد برسم به شور.
فعلاً همین.
سپاس.محمدرضا

احسان
Tuesday 23 September 2008, 12:40 AM
درود جناب سپنتامهر

من نمیدونم از چه کتابی شروع کنیم اساتید در اینجا صاحب نظرند .

در حد یک پیشنهاد میتونم بگم کتاب دوم خالقی یا اول . یا اصلا ردیف بزنیم. بسته به سطح شروع کلاس.

مسئولهای بزرگوار مرحمت نمایند و ما رو در این امر حمایت کنند و بگن چیکار کنیم بهتره.

پوزش سپاس و بدرود

arian
Tuesday 23 September 2008, 07:58 AM
سلام خدمت دوستان عزيز نوازنده تار
با اجازه ي دوست خوبمون جناب سپنتا مهر عزيز ، چنانچه ساير دوستان نيز موافقت مينمايند جناب سپنتا مهر مسئوليت مديريت ايجاد دو تاپيك جديد و متفاوت ، (تاپيكي جهت اجراي متدهاي آموزشي اوليه تار و تاپيك ديگري جهت اجراي رديف در تار نوازندگان نت آهنگ) بر عهده بگيرند و به انتخاب ايشان متد درسي خاصي پيگيري و اجرا گردد . بديهي است كه به مرور ساير دوستان نيز به آن تاپيك ها اضافه شده و تاپيك بسيار پربارتر خواهد گرديد . بنده به سهم خود منتظر استفاده بيشتر از دانش دوستان ميباشم.

سپنتامهر
Tuesday 23 September 2008, 09:23 AM
سلام خدمت دوستان عزيز نوازنده تار
با اجازه ي دوست خوبمون جناب سپنتا مهر عزيز ، چنانچه ساير دوستان نيز موافقت مينمايند جناب سپنتا مهر مسئوليت مديريت ايجاد دو تاپيك جديد و متفاوت ، (تاپيكي جهت اجراي متدهاي آموزشي اوليه تار و تاپيك ديگري جهت اجراي رديف در تار نوازندگان نت آهنگ) بر عهده بگيرند و به انتخاب ايشان متد درسي خاصي پيگيري و اجرا گردد . بديهي است كه به مرور ساير دوستان نيز به آن تاپيك ها اضافه شده و تاپيك بسيار پربارتر خواهد گرديد . بنده به سهم خود منتظر استفاده بيشتر از دانش دوستان ميباشم.

درود بر شما دوست گرامی
جناب arian از دیدگاه بلندی که دارین سپاس فراوان دارم.
بنده در ابتدا، میزان تجربه خودمو بیان کردم، دوستان باید بدونن که من از دانش موسیقی، پر بار نیستم و مسئو لیت پذیری در هر کار نیازمند دانش فراوانه که من ندارم، پیشنهاد بسیار خوبی دادین که دوستانی که از تجربه بیشتری بهره مندن بزرگواری بفرمایند واین مسئولیت رو به عهده بگیرن، من خودم نیازمند دانش این دوستانم.
قابل توجه دوستان گرامی: احسان و mrm43665
با سپاس از جناب arian

arian
Tuesday 23 September 2008, 10:05 AM
سلام خدمت دوستان عزيز .
دوستان عزيز ، سايت تعلق به خود شما دارد . يكي از دوستان بايد لطف كنند و مسئوليت تاپيك جديد را در اين انجمن برعهده بگيرند . كار سختي نيست . فقط يك نفر به عنوان استارتر تاپيك بر فرض دستور تار خالقي را از درس يك شروع ميكنه و هر هفته درس بعدي را مطرح ميكنه تا ساير دوستان نوازنده قطعه را اجرا كنند و در تاپيك قرار دهند . قول ميدهم هم تعداد دوستان نوازنده بسيار افزايش خواهد يافت و هم دوستان بزرگوار نيز لطف كرده و آموزش هاي لازم را ارائه خواهند فرمود . شما كار را شروع كنيد بنده هم سعي ميكنيم رضايت يكي از هنرآموزان تار را جهت بررسي اجراها و راهنمايي جهت رفع ايرادات پيدا كنم .

سپنتامهر
Tuesday 23 September 2008, 10:34 AM
خوب اگه به این شکل هستش من آغازگر میشم
دوستان دیدگاهتونو بیان کنید:
خوبه از کتاب 1 خالقی آغاز کنیم، اینجوری تازه کارها هم به ما میپیوندن.
نام تاپیک هم میزاریم :
دوره آموزشی تارنوازان نت آهنگ، کتاب خالقی
یا اگه نام دیگه ای مناسب میدونین بگین.

mrm43665
Tuesday 23 September 2008, 10:42 AM
سلام دوستان.
سپاس از این همه پیگیری و همّت. این کتاب همون کتابیست که به عنوان کتاب اوّل هنرستان تو بازار هست دیگه ؟
به هر حال عنوانش مهم نیست . فکر میکنم هرچی زودتر استارت کار رو بزنیم بهتره و بعد در حین کار میتونیم با کمک همه ی دوستان ایرادات رو رفع کنیم.
پس سپنتامهر عزیز معطل نکن و شروع کن. ضمنن بدم نیست اگر کسی از دوستان امکان اسکن کردن کتاب رو داره نت های هر درسی که تو تاپیک مربوطه قرار میگیررو هم برای همه تو تاپیک بذاره.
پس ما منتظریم.
سپاس بیکران.محمدرضا

arian
Tuesday 23 September 2008, 10:48 AM
ممنون از جناب سپنتا مهر كه قبول زحمت فرمودند . نام تاپيك هم عالي است . فقط يك نكته ي كوچك . چنانچه قصد اسكن كردن و گذاردن صفحات نت در تاپيك را داريد حتما دقت بفرماييد كه با حقوق و قوانين مولف و مصنفين در تعارض نباشد. ممنون . منتظر اجراهاي زيباي دوستان هستيم.

سپنتامهر
Tuesday 23 September 2008, 10:56 AM
سلام دوستان.
سپاس از این همه پیگیری و همّت. این کتاب همون کتابیست که به عنوان کتاب اوّل هنرستان تو بازار هست دیگه ؟
به هر حال عنوانش مهم نیست . فکر میکنم هرچی زودتر استارت کار رو بزنیم بهتره و بعد در حین کار میتونیم با کمک همه ی دوستان ایرادات رو رفع کنیم.
پس سپنتامهر عزیز معطل نکن و شروع کن. ضمنن بدم نیست اگر کسی از دوستان امکان اسکن کردن کتاب رو داره نت های هر درسی که تو تاپیک مربوطه قرار میگیررو هم برای همه تو تاپیک بذاره.
پس ما منتظریم.
سپاس بیکران.محمدرضا

بله محمدرضا جان همون کتاب اول هنرستان هستش.

سپنتامهر
Tuesday 23 September 2008, 11:47 AM
دوستان گرامی
تا پایان امروز منتظر پاسخ دیدگاه دوستان باشیم، شاید پیشنهادهای بهتری از دوستان ببینیم.
فردا تاپیک آموزشی رو باز میکنم.

mrm43665
Thursday 25 September 2008, 05:17 PM
سلام.
بچه ها این تاپیک جدید آموزش کتاب مرحوم خالقی که گذاشتین کو پس ؟
من همه جای سایت رو گشتم ! از دیروز یهویی غیب شده انگار !!!
اگه میشه اینجام لینکش رو بذارید برای همه.
سپاس.محمدرضا

alireza_amirsamimi
Thursday 25 September 2008, 11:46 PM
طبق بررسی هایی که بین مدیران سایت پیش اومد این تاپیک حذف شد و قرار شد این کار به صورت کاملتر در بخش آموزشگاه سایت توسط اساتید تار انجام بشه.بنده به سپنتا مهر عزیز پیغام دادم درباره این مسئله

mrm43665
Friday 26 September 2008, 02:34 PM
پس حدّاقل یه لطفی میکردین جای خالیش می نوشتین که حذف شد. به این دلیل که جز سپنتای عزیز یکی دیگه مثل من 3 ساعت همه ی بایگانی سایت و دنبال 1 تاپیک در حال فعّالیتِ یهو غیب شده نگرده .
ممنون.

Amir
Friday 26 September 2008, 04:07 PM
سلام

تاپیک قرار نبود حذف کامل بشود و قرار بود یا نام تاپیک عوض شود یا مطالبش به تاپیک جدید انتقال یابد

پوزش بنده را بابت این مساله بپذیرید

لینک تاپیک جدید

You can see links before reply

باز هم شرمنده

delshode
Thursday 27 November 2008, 08:43 AM
سلام دوستان من هم تقريبا سه سالي هست كه تار ميزنم
و كتاب اول و دوم و سوم هنرستان و كتاب اول و دوم و سوم ذالفنون رو هم زدم
البته الان مشغول زدن رديف ژان دورينگ هستم
اگه كمكي از دستم بر ميومد در خدمتن
يا حق

سپنتامهر
Saturday 27 June 2009, 09:43 AM
درود
میبینم که بچه های تار نواز زیاد نیستن، دوستایی که جدید اومدین بیاین تا این بخش تار رو پربارتر کنیم.

moomak
Saturday 27 June 2009, 01:08 PM
با عرض پوزش از دوستان هنرمند بنده هم مدتی است که ( تار چه عرض کنم ) خشت میزنیم بر پوست کشیده!!!

Amir Lotfi
Wednesday 1 July 2009, 06:55 PM
سلام به همگی.من تازه این قسمتو دیدم.خواستم خودمو معرفی کنم.من هم مدته 5 ساله تار میزنم.ولی هنوز خیلی کارا مونده که انجام بدم.اگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم.

nix
Wednesday 1 July 2009, 08:39 PM
سلام
دوستای خوبم , من هم با اجازتون پا توی کفش بزرگترها کردم و حدود یک ساله که آموزش تار میبینم
امیدوارم بتونم از همگی شما یه چیزایی یاد بگیرم
با امید به بهروزی و موفقیت همه ی شما عزیزان

vdod
Thursday 2 July 2009, 01:39 AM
ایا میتوان با گوشی زدن تار مثل اساتید موسیقی شد؟

ببخشید که سوال بی ربط در اینجا پرسیدم.

delshode
Saturday 11 July 2009, 03:28 PM
دوست عزيز به نظر من با گوشي زدن فقط ميتوني صدايي شبيه او قطعه در بياري(تازه اگه خيلي زحمت بكشي)
ولي وقتي پيش يكي كه اهل فن هستش ساز بزني،ميفهمه كه خودت كار كردي
بهتر اول اصول و مباني رو پيش استاد بري و بعد چندين سال،ديگه خدت كار كني

868337
Sunday 12 July 2009, 08:01 AM
سلام به همگي
من تقريبا 3 ماهه که تار رو شروع کردم ولي با ريز زدن خيلي مشکل دارم.
موقع ريز زدن چه جوري بايد مضراب بزنيم؟ من وقتي ميخوام سريع مضراب بزنم از آرنج دستم تکون ميخوره نه از مچ نميدونم چي کار کنم درست شه.
ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

nix
Sunday 12 July 2009, 10:05 AM
سلام به هنر مندان و هنر دوستان عزیز
لطفا به سوال این آماتور امیدوار جواب بدین!
من آموزشهامو نزد استاد خوبی شروع کردم , سوالی که تازه برام ایجاد شده اینه که من دارم از روی کتاب استاد زوالفنون که برای آموزش سه تاره درس میگیرم و انتهای کتاب اولم, آیا راه رو اشتباه رفتم یا تفاوتی نداره برای شروع؟؟

سپنتامهر
Sunday 12 July 2009, 11:50 AM
سلام به هنر مندان و هنر دوستان عزیز
لطفا به سوال این آماتور امیدوار جواب بدین!
من آموزشهامو نزد استاد خوبی شروع کردم , سوالی که تازه برام ایجاد شده اینه که من دارم از روی کتاب استاد زوالفنون که برای آموزش سه تاره درس میگیرم و انتهای کتاب اولم, آیا راه رو اشتباه رفتم یا تفاوتی نداره برای شروع؟؟

درود
دوست گرامی این کتابی که کار میکنی خیلی خوبه یه جورایی میشه گفت ساده شده ردیفهاست، واسه آغاز خیلی خوبه، در کناره این کتاب اگه بتونی کتابهای خالقی هم بزنی خوبه تکنیک نوازندگیت بهتر میشه.

nix
Monday 13 July 2009, 01:37 AM
سپنتامهر عزیز بسیار ممنونم از لطفتون
با کمال میل به توصیه هاتون عمل میکنم, البته خدا رو شکر به دلیل حساسیت خودم و استاد خوبم , روی حرکت مچ خیلی کار میکنم
بینهایت سپاس و احترام

سپنتامهر
Monday 13 July 2009, 06:41 AM
سلام به همگي
من تقريبا 3 ماهه که تار رو شروع کردم ولي با ريز زدن خيلي مشکل دارم.
موقع ريز زدن چه جوري بايد مضراب بزنيم؟ من وقتي ميخوام سريع مضراب بزنم از آرنج دستم تکون ميخوره نه از مچ نميدونم چي کار کنم درست شه.
ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

درود
بهتره که زیاد شتاب نکنی با تمرین خوب میشه بهترین تمرین اینه که 1 ساعت بزاری جلو چشمت با هر ثانیه یه راس بزن یه چپ، به مرور سرعتتو بیشتر کن، روزی نیم ساعت با آرامش و بدون سرعت تمرین کنی، حرکت مچت خوب میشه، اینم بدون اگه میخوای تار نواز خوبی بشی از همین حالا باید مچت با شکل درست حرکت کنه.

سپنتامهر
Monday 13 July 2009, 06:57 AM
سپنتامهر عزیز بسیار ممنونم از لطفتون
با کمال میل به توصیه هاتون عمل میکنم, البته خدا رو شکر به دلیل حساسیت خودم و استاد خوبم , روی حرکت مچ خیلی کار میکنم
بینهایت سپاس و احترام

nix ببخشید من پاسخ اشتباه دادم، میخواستم پاسخ 868337 رو بدم اشتباه شد.

nix
Monday 13 July 2009, 10:50 AM
میگن جواب نطلبیده مراده! منم ازش استفاده کردم,
باز هم ممنونم دوست عزیز

nix
Monday 13 July 2009, 06:41 PM
بزن تار که امشب باز دلم از دنیا گرفته
بزن تار و بزن تار...!

مازيار كنعاني
Tuesday 14 July 2009, 12:31 AM
من نوازنده ي تار نيستم ولي از اينكه ميبينم اينجا انقدر نوازنده ي تار داريم خوشحالم

nix
Thursday 16 July 2009, 01:20 PM
سلام به همگی
میبینم که دوستای خوبم انقدر توی ساز زدنشون غرق شدن که اینجا رو پاک فراموش کردن؟؟

المیرا
Thursday 16 July 2009, 07:33 PM
سلام
من فکر می کنم شما باید اول جدا روی مضراب راست و چپ کار کنید، وقتی احساس رضایت کردین سراغ ریز زدن برید.
حرکت دست تو تار زدن نسبت به مکتبی که توش ساز میزنید فرق می کنه، بعضی ها هم معتقدند که برای مضراب زدن باید از کتف دست رها بشه (مثل مشت زدن) چون که نیروی بیشتری وارد میشه. اینها همه بستگی به سلیقه و شیوه ی شما داره!
شما با کی ساز میزنید؟

nix
Sunday 19 July 2009, 10:32 PM
متاسفانه اینجا هیچ خبری نیست
کاش یه کم فعال تر بودید بچه ها
من که خیلی آماتورم وگرنه یه کارایی میکردم!

zodiac
Wednesday 9 September 2009, 09:10 AM
سلام به همگي!
من مجتبي هستم! يك ساله كه تار شروع كردم، شروع خوبي نداشتم ولي دارم خوب ادامه ميدم اگه مشكلي پيش نياد!
كرج پيش استاد عطائي كار ميكنم!! دفتر دوم كيوان ساكت هستم كه توي دشتي هستش!!
خيلي دوست دارم اينجا فعاليت كنم! و البته اين كار رو هم خواهم كرد فقط بايد يه كم كمكم كنيد كه لم كار دستم بياد! همين الان عضو شدم!
مث اينكه اينجا دو ماهي هست كه داره خاك ميخوره!!!؟؟

nix
Wednesday 9 September 2009, 09:23 AM
سلام آقا مجتبی
امیدوارم یه روز از بهترین نوازنده های تار بشید. متاسفانه این انجمن اصلا فعال نیست, در مدت کوتاهی که من اینجام, هیچ خبری نشد!!!
فکر میکنم پاقدم بنده بود.
راستی من هم کرج نزد استاد فرازمندیان درس میگیرم
پیروز باشید

سپنتامهر
Wednesday 9 September 2009, 09:34 AM
منم که تازه کارم وگرنه تلاش بیشتری می کردم، گفتم شاید این تاپیک رو راه بندازم چند نفر پر شور و اشتیاق پیدا بشه ولی خبری نشد که نشد، من میگم خوبه دستو پاشکسته خودمون راهش بندازیم، پیشنهادتون چیه؟

zodiac
Wednesday 9 September 2009, 09:36 AM
مهم نيست!! من و شما بايد شروع كنيم به فعاليت ! بقيه هم خودشو ميان!!
من خيلي دوس دارم كه از تجربه ها استفاده كنم! چون كوتاه ترين و راحت ترين راه براي ياد گرفتن هستن وتو ايران هم خيلي ارزونه! ولي كو خريدار!؟
من هنوزم نميدونم اينجا در مورد چي بايد بحث كنيم!

zodiac
Wednesday 9 September 2009, 09:43 AM
خب پس خودم شروع ميكنم! با چند تا سوال!
1) به نظرتون بهتره با كتابهاي رديف نوازي شروع كرد يا با كتابهائي كه اتود هستن براي دريافت تكنيك؟
2) چرا بايد توي هنر ما اينقدر زيرآب زني باشه؟

سپنتامهر
Wednesday 9 September 2009, 09:47 AM
از نام تاپیک پیداست دیگه "تار نوازان نت آهنگ" حالا، تار نوازا بیاین و بعدش میشه گفت: هیچ آداب و ترتیبی مجو هر چه میخواهی از تار نوازی بگو

سپنتامهر
Wednesday 9 September 2009, 09:52 AM
از دید من اگه میخوای تکنیکت قوی بشه باید اتود بزنی، هر وقت مضرابت خوب به ساز نشست، جهش و دستان گیری خوب و نرم وروان پیدا کردی، برو سر بخت ردیف، این که گفتم کارییه که خودم توش گیر کردم.
دست چپم کنده، دارم تلاش میکنم که بهتر بشه.

868337
Wednesday 9 September 2009, 11:03 AM
سلام
شما در روز چقدر از وقت آزادتون رو روي ساز زدن مي گذاريد؟ ميشه چند ساعت؟
چه جور قطعاتي رو مي زنيد؟
در کل چي کار مي کنيد که خسته نشيد؟ اصلا پيش اومده که خسته شيد يا اين فقط مشکل منه؟

nix
Wednesday 9 September 2009, 11:10 AM
دوستای خوبم, ماروهم یادتون نره, من همیشه به اینجا سر میزدم و از نبودن شماها دلگیر میشدم
سپنتامهر عزیز امیدوارم اینجا همه جوره سر و سامون پیدا کنه, به قول بچه ها!:
منم بازی

nix
Wednesday 9 September 2009, 11:16 AM
868337 عزیز!
کافیه با عشق سازت رو دستت بگیری و ایمان داشته باشی که یه روزی زیباترین نغمه ها در سازت متولد میشه و در واقع انگیزه ای که برای ساز زدن داری خیلی مهمه, اینکه چه هدفی رو دنبال میکنی برات تعیین میکنه که خسته بشی یا نه؟؟؟
با شوق ادامه بده و البته هر چه بیشتر سازت رو به دست بگیری اشتیاقت بیشتر میشه. ازش فاصله نگیر و به عنوان انجام تکلیف به تمریناتت نگاه نکن.
ببخش که خیلی پرحرفی کردم
موفق باشید

zodiac
Wednesday 9 September 2009, 01:24 PM
868337 عزیز!
اينكه در روز چند ساعت كار كني خيلي مهم نيست! مهم اينه كه تو مدتي كه داري تمرين ميكني چطور تمرين كني!!!
و منظورت از خسته شدن رو نميدونم ولي به قول استادم هر وقت يه اهنگ و بدون دغدغه و خيلي راحت زدي ديگه اونو نزن چون به درد نمي خوره!!! در عوض تمرينهايي كه برات سخته رو تمرين كن!!
فقط روي نقطه ضعفات كار كن! چون نقطه هاي قوت به قوه ي خودشون باقي هستن!

zodiac
Friday 11 September 2009, 02:45 PM
مثل اينكه دوستان ميخوان اينجا دوباره خاك بخوره !بابا بيايد اينجارو پر از رونق بكنيم!!
من كه نميتونم خودم با خودم حرف بزنم!!!

سپنتامهر
Saturday 12 September 2009, 10:40 AM
سلام
شما در روز چقدر از وقت آزادتون رو روي ساز زدن مي گذاريد؟ ميشه چند ساعت؟
چه جور قطعاتي رو مي زنيد؟
در کل چي کار مي کنيد که خسته نشيد؟ اصلا پيش اومده که خسته شيد يا اين فقط مشکل منه؟

دوست گرامی از وقت نگو که من یکی همیشه کم دارم، ولی تا میرسم به وقت آزاد دیگه همش خودم هستم و سازم. خودتو درگیر زمان بندی نکن، اونوقت، وقتی داری ساز میزنی فقط میشنوی که اهالی خونه میان بالا سرت بهت میگن: بسه دیگه اگه تو نمی خوابی ما خوابمون میاد.
بیشتر تلاش کن خوب مضراب زدنت قوی بشه، بعد از مضراب تکنیک، بعدش دیگه هر قطعه ای بخوای به راحتی میزنی.
از این بابت که میگی خسته میشه، اول باید بگم که باید با سازت دوست باشی، دیدی وقتی با دوستاتی چقدر خوش میگذره، بعدش اگه میتونی با یه کسی که علاقه منده به سازو موسیقی هست بیشتر در تماس باش یا با هم دوره اییهات وقت تمرین بزار، بعدشم سازی که میزنیو رکورد کن و گوش بده، اینطور بگم ساز زدن فقط اینی که میبینی نیست، میدونی مثل یه موجود که به دنیا میاد این علاقه در وجودت پیدا شده، حالا باید بزرگش کنی، تربیتش کنی، مراقبش باشی که از مسیر خارج نشه، آره خسته هم میشی ولی اگه شکیبا باشی درست میشه.

zodiac
Sunday 13 September 2009, 02:15 PM
سلام
دوستان!من يه مشكل بسيار بزرگ دارم كه البته خيلي ربطي به تار زدن نداره ولي به دلايل سياسي اينجا مطرحش ميكنم!!!::دي
مشكلم اينه كه واقعا نمي دونم كسي مث من كه از 20 سالگي وارد دنياي موسيقي شده و هدفش در حال حاضر نوازندگي در سطح عالي با يه گروه عالي هستش(كاري نداريم كه در ابتدا هدفش اين بوده يا نه!!) مي تونه همچين كاري بكنه؟ يعني به هدفش برسه؟
البته اين كه ميشه توش شكي نيست! ولي مي خوام بدونم اين سني كه من شروع كردم چقدر ديره و در چه مدتي ميشه اين ديركرد رو جبران كرد؟ اصلا ميشه جبران كرد؟؟

سپنتامهر
Sunday 13 September 2009, 03:30 PM
خوب میشه گفت یه کمی دیره، ولی میتونی با خوب گوش کردن و تمرین بسیار به هدفت برسی،اگه پر استعداد باشی زودتر اگر نه کندتر، ولی نشد نداریم.

868337
Monday 14 September 2009, 06:30 AM
اگر واقعا بخواي، چرا نشه !؟!
فقط چون يکم دير شروع کردي بايد بيشتر از بقيه تلاش کني، همين.
موفق باشي

fagher
Monday 14 September 2009, 02:44 PM
شما اگر دیر شروع کردی ( که به نظرن دیر نیست) همیشه ادامش بده مثل من نباشی که یه دوره بری یه دوره نری ( البته بحث علاقه نیست بحث وقت داشتنو نداشتنه)

r_a_m_i_n
Sunday 23 May 2010, 09:42 AM
درود .....ژولياك عزيز حتما ميتوني...ولي تمرينتو به هيچ وجه قطع نكن...و كلاساتو مدام برو.....منم از 18 سالگي ساز زدم ...بعد ناخود اگاه شيفته اش شدم و الان با 2 تا گروه كار ميكنم
دوستان من يادم رفت خودمو معرفي كنم.....من رامين...5ساله تار ميزنم....كتاب 1.2.3.4.5 كيوان ساكت و كتاب سبكبال و حركت دائمي و ديدار شرق و غرب واز ساكت و 10 قطعه 1 و 2 و 3 از عليزاده و دوره متوسطه ي عليزاده و15 قطعه شهناز رو زدم....الانم وسط رديف نوازيم.......اگه از دستم بر بياد در خدمتم

وحید عشق موسیقی
Tuesday 24 August 2010, 12:04 AM
بنده از فروردین امسال شروع کردم تار رو و میانگین روزی 2 ساعت تمرین در ضمن دوستان موضوع اصلی رو فراموش کردندن قرار بود بیوگرافی از خودمون بدیم

ReshadNab
Thursday 2 September 2010, 04:21 AM
سلام دوستان.
پس ما منتظریم.
سپاس بیکران.محمدرضا

من pdf كتاب 1 و 2 رو دارم ، اگه از نظر دوستان مشكلي نداشته باشه مي تونم اونو برا دانلود بزارم.

rahim_nikzad550
Saturday 11 September 2010, 08:45 AM
درود بر یاران،
من از آذر ماه سال 79 تا الان دارم ساز میزنم ....
خودمونیما....باید جشن دهه بگیرم....:36:

yade_ostad shahnaz
Monday 1 November 2010, 03:05 PM
با سلام
من شهريار هستم و حدود ده يازده سالي هست كه ساز ميزنم
البته متاسفانه بصورت حرفه اي نه
سبك مكتب اصفهان رو دوست دارم
پيش معلم پنجم دبستانم (فرهودي) ساز زدن رو شروع كردم
و بعدش پيش استاد هاي مختلفي رفتم
كبوتري - استاد ظريف - استاد مير جلالي و ...
خوشحالم كه با شما دوستان آشنا شدم
اگر كمكي از دست حقير بر مياد بگين
يا حق

وحید عشق موسیقی
Monday 8 November 2010, 07:46 PM
سلام مجدد خدمت دوستان یک سوال من کتاب اول هنرستان رو به همراه استادم تمام کردم به همراه اون کتاب 1 ساکت رو هم خودم کار کردم و جلسه قبل به استادم گفتم کتاب اول که تمام شد بعد میشه کتاب دوم هنرستان در کنارش کتابهای ساکت رو کار نمیکنیم گفت نه از اون شاخه به اون شاخه نمیریم کار کن سوال داشتی در خدمتم حالا میخوام از دوستانی که مدت زیاد ساز میزنن بپرسم که با هنرستان کار کنم بعد جاهای سخت که برسم میتونم قطعات اساتید رو بزنم اخه کتاب های هنرستان احساس میکنم کمی ضعیفه مثلا من 6 ماهه دارم میزنم 3 بار در کل کتاب با انگشت 4رم کار کردم در صورتی که کتاب کیوان ساکت اینطور نیست در ضمن استاد بنده استاد اسکندری شاگرد هوشنگ ظریف میباشند

mrm43665
Thursday 29 September 2011, 12:02 AM
بعد از مدتها و فکر کنم حدود 2 سال به اینجا سر میزنم و جایی که روز هایی پر بود از شور و شوق و امید اکنون چه تاریک و سرد به نظر میاد !! به هر حال سلامی دوباره و گرم نت اهنگ نازنین.

kooroshnosrati
Thursday 23 February 2012, 11:59 AM
سلام دوستان.
بنده از سال 76 تار رو شروع کردم.خوشحال میشم که بتونم تو این زمینه اگر کمکی از دستم برمیاد در خدمتتون باشم.
شادباشیدوشادی بخش.

yade_ostad shahnaz
Sunday 4 March 2012, 02:46 AM
سلام-
لطفا اگر امکانش هست دوستان در مورد خودشون اطلاعات بیشتری بدند.
مرسی

kooroshnosrati
Sunday 4 March 2012, 07:07 AM
بنده که عرض کردم. ببینیم دوستان چه نظراتی میدند.

Moory
Friday 16 March 2012, 01:53 AM
درود به همه دوستان هنر دوست مخصوصا تار من هم پس از مدتها امدم خوشحالم یک تایپیک جدید برای تار باز نمودید اینجا شور بختانه نوازنده تار کم پیدا میشه امیدوارم دوستان نوازنده بیان تا انگیزه بیشتری پیدا کنیم من خودم که اصلا هیچ انگیزه ای برای ساز زدن ندارم امیدوارم در حضور شما دوستان عزیز کمی انگیزه پیدا کنم موفق باشید.

hamiamiri30
Wednesday 18 April 2012, 12:01 PM
من عاشق تار هستم الان 2 سال تار ميزنم نوازنده مورد علاقه ام استاد شهنازيه كل زندگيم موسيقي سنتيه هيچي تو دنيا اندازه صداي تار برام لذت بخش نيست

darvish121
Wednesday 18 April 2012, 01:02 PM
سلام
حدود هفت سال پیش تار تهیه کردم و آغاز کردم
چندماه بعد درحالیکه خوب جلو میرفتم در محل کار انگشتم شکست و تمرین رو رها کردم
.
.
.
.
پنج سال و نیم گذشت
با اصرار همسر هنر مندم (ایشان نقاش حرفه ای میباشند ) دوباره شروع کردم
از بد حادثه گیر استاد بی نظمی افتادم که با مورد و بی مورد کلاس رو تعطیل میکرد
چند ماهی رو هم اینجوری از دست دادم
تا بلاخره با کسی آشنا شدم که هم منظم است و هم کار بلد
تقریبا کتاب دوم رو تموم کردم و اگرخدا بخواهد از یکی دو هفته دیگر ردیف رو خواهم زد
البته لابلای درسها تصنیفهایی هم زدم
کلا همین .....
کمی هاشرو خودتون ببخشید

در پناه حق بنده کمترین خدا حمید رضا ....

kooroshnosrati
Wednesday 18 April 2012, 01:51 PM
موافق هستید یک گروه تار نوازان راه بنداریم؟

darvish121
Sunday 22 April 2012, 09:54 AM
سلام دوست عزیز
پیشنهاد خوبی است ولی با توجه به اینکه ما دردنیای مجازی باهم هستیم شاید فاصله های زیادی بین ماباشه به لحاظ مکانی و این مسئله رو سخت میکنه باید اول یه تاپیک درست بشه تاهمشهریها همدیگر رو پیدا کنند بعد ولی در مجموع پیشنهاد شما عالیست

kooroshnosrati
Sunday 22 April 2012, 11:53 AM
بنده در تهران هستم.
غرب تهران - یعنی آریا شهر که به صادقیه معروفه.
دوستان هم میتونند محل زندگیشونو بگند تا بشه چند گروه در شهرستان های مختلف تشکیل بشه.

shooshtari
Monday 30 April 2012, 03:29 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز من مهدي هستم تازه وارد اين سايت شدم و نزديك به يك سال و نيم هست كه سه تار رو شروع كردم و استاد من از كتاب استاد عليزاده سه تار رو به من آموزش داد و يك سري تصنيف و اتود هم كار كردم و رديف استاد طلايي رو هم در دستگاه ماهور تا راك كشمير نواخته ام و الان حدود دو سه ماهي هم ميشه كه يك تار تهيه كرده و با كتاب هنرستان استاد خالقي مشغول مي باشم در ضمن من ساكن گوهردشت كرج هستم.

takab
Tuesday 1 May 2012, 07:07 AM
عزیز شما همان اول باید با کتاب اول هنرستان شروع میکردید. سلیقه شخصی استادت بوده که با علیزاده شروع کردید در ضمن کتاب هنرستان بعد هم ردیف میرزا عبداله علمی ترین آموزش تار و سه تار است. بقیه به درد آموزش نمی خورد. نواختن آهنگی از آقای علیزاده تقلید است (نه آموزش است و نه ردیف) ردیف نوازی اوج نوازندگی است. شروع با علیزاده و غیره عین این می ماند که شما بدون تمرین و ورزش بروی مسابقات المپیک.

shooshtari
Friday 4 May 2012, 03:41 PM
با سلام خدمت دوست عزيز جناب takab روش آموزش استاد من هم همان طور است كه شما فرموديد ولي ايشان در كنار كتاب هنرستان استاد خالقي مطالبي را هم از كتاب دوره ابتدايي سه تار استاد عليزاده به من آموزش دادند كه من فراموش كردم اين مسئله را توضيح دهم در ضمن من در ابتدا توانايي مالي براي خريد تار را نداشتم و الان كه تار خريده ام به علت تفاوتي كه در نواختن تار با سه تار وجود دارد من دوباره كتاب هنرستان را با تار هم دوره مي كنم تا دستم راه بيفتد.

r_a_m_i_n
Friday 4 May 2012, 05:43 PM
عزیز شما همان اول باید با کتاب اول هنرستان شروع میکردید. سلیقه شخصی استادت بوده که با علیزاده شروع کردید در ضمن کتاب هنرستان بعد هم ردیف میرزا عبداله علمی ترین آموزش تار و سه تار است. بقیه به درد آموزش نمی خورد. نواختن آهنگی از آقای علیزاده تقلید است (نه آموزش است و نه ردیف) ردیف نوازی اوج نوازندگی است. شروع با علیزاده و غیره عین این می ماند که شما بدون تمرین و ورزش بروی مسابقات المپیک.

عزیز شما همان اول باید با کتاب اول هنرستان شروع میکردید.

دوست عزیز هیچ باید و نبایدی وجود نداره

در ضمن کتاب هنرستان بعد هم ردیف میرزا عبداله علمی ترین آموزش تار و سه تار است

کتاب هنرستان هم اونقدرا بی ایراد و خوب نیست....
ردیف میرزا عبدالله هم با وجود اینکه یک چیز فراگیر شده و همه استفاده میکنن....ولی بسیار زیاد پر از ایراده

بقیه به درد آموزش نمی خورد.

:31:

نواختن آهنگی از آقای علیزاده تقلید است (نه آموزش است و نه ردیف) ردیف نوازی اوج نوازندگی است
عجب

Moory
Friday 18 May 2012, 10:55 PM
درود به تمام دوستان عزیز
دوستان سئوالی داشتم کسی گوشه سیخی یا سی یخی رو زده اگر امکان داره با ساز برای من اجرا نمایید
تاهمه دوستان با این گوشه بیشتر اشنا بشیم.ممنونم

kooroshnosrati
Saturday 19 May 2012, 07:00 AM
درآمدسیخی(آوازابوعطا)
یکشنبه 11 تیر 1385
نوع مطلب :بررسی ردیف میرزاعبدالله،
نویسنده :مرتضی خدامی بافقی
نام گوشه: سیخی- محل قرارنت شاهد:درجه ی چهارم گام- گستره ی ملودی تا:درجه ی هفتم گام- ازجمله دسته های مذهبی موجوددرهندوستان سیخ ها هستند.به ملودی وآهنگی كه انتساب به سیخ ها دارد سیخی كفته می شود.امروزه گونه ای ازدرآمدابوعطا را سیخی می گویند.ساختارملودی گوشه ی سیخی به گونه ای است كه اشعارچهارپاره به راحتی درآن قرارمیگیردوحال وهوای ملودی رابهترمتجلی می سازدنت شاهد ملودی آن منطبق با نت شاهدابوعطا استچراكه نوعی ازدرآمدمحسوب می شودوطبیعتا رون وگستره ی ملودی آن تاحددرآمداصلی ابوعطا است.

kooroshnosrati
Saturday 19 May 2012, 07:10 AM
به غیر از لینکی که در پست (جواب) قبلی گذاشتم میتونید لینکهای زیر رو هم ببینید.

sol_do
Sunday 20 May 2012, 10:06 PM
ردیف میرزا عبدالله هم با وجود اینکه یک چیز فراگیر شده و همه استفاده میکنن....ولی بسیار زیاد پر از ایراده

دیگه واقعن عجب !!!!

kooroshnosrati
Monday 21 May 2012, 07:06 AM
دیگه واقعن عجب !!!!
بنده هم تعجبی بس عظیم کردم.

r_a_m_i_n
Monday 21 May 2012, 01:58 PM
فقط نظر بنده نیست....نظر بسیاری از اساتید بزرگ هم هست......
اگرم یکم دقت کنید....میبینید بسیار پر از جملات تکراری و زیادی و ریزهای بیش از حد و بی مورد هست.........
بحث در این پیرامون مفصله

shooshtari
Tuesday 22 May 2012, 05:58 PM
با سلام خدمت دوست گرامي ramin به نظر من رديف ميرزا عبدالله گنجينه گرانبهاي موسيقي ماست ولي نوع اجرا و درك هنرمند از اين رديف است كه بسيار مهم ميباشد و بعضي از هنرمندان بسيار خشك رديف مينوازند و بعضي خيلي هنري و لطيف و رديف ميرزاعبدلله دايرةالمعارف موسيقي ماست ولي با تمام اين تفاسير هيچ چيزي در هنر مطلق نيست و هر شخصي نظر خاص خودش را دارد كه قابل احترام است.

r_a_m_i_n
Tuesday 22 May 2012, 07:58 PM
با سلام خدمت دوست گرامي ramin به نظر من رديف ميرزا عبدالله گنجينه گرانبهاي موسيقي ماست ولي نوع اجرا و درك هنرمند از اين رديف است كه بسيار مهم ميباشد و بعضي از هنرمندان بسيار خشك رديف مينوازند و بعضي خيلي هنري و لطيف و رديف ميرزاعبدلله دايرةالمعارف موسيقي ماست ولي با تمام اين تفاسير هيچ چيزي در هنر مطلق نيست و هر شخصي نظر خاص خودش را دارد كه قابل احترام است.

نظر منم دقیقا همینه......نمیشه بطور مطلق گفت فلان کتاب هیچ ایرادی نداره و کامله کامله...
در مورد گنجینه ی گرانبها هم......کلا هرچی از گذشته بجا مونده باشه گنجینه ی گرانبهاست.....
چه ژِمناستیک موزیکال از استاد وزیری...و چه قطعات تنبک استاد تهرانی....چه ردیفی که یک فرانسوی اون رو جمع کرد برای ما.........فرقی نمیکنه....

aleereza
Wednesday 23 May 2012, 01:36 AM
منم گوهردشت كرجم. ي چند ماهي هست ك دارم تار كار مي كنم. كتاب هنرستان
فكر كنم بد نباشه ماهي ي بار حداقل دور هم جمع شيم و از هم ديگه چيز ياد بگيريم. ب خصوص امثال من ك تازه وارديم و بي تجربه

kooroshnosrati
Wednesday 23 May 2012, 07:08 AM
رامین گلم.نکته دیگری که باید بهش اشاره کنم و بد نیست شما هم در خصوص اون تجدید نظر کنی نحوه نواختن ساز در دوران قدیم و امروز هستش.
من بارها و بارها از اساتید شنیدم و همینطور در ردیف های مختلف (خصوصا میرزا عبدالله ) دیده میشه که از ریز خیلی استفاده میشده و نوازنده در ایستها و تکیه ها اکثرا ریز میزده.که در دوران امروز این نحوه نواختن بسیار تغییر کرده و بقول دوست گرامی شوشتری سلیقه در نوازندگی با تغییر نسلها تغییر میکنه و خودش تغییرات بسیاری در سیستم ملودی و نحوه نواختن ایجاد میکنه.پاین چیزها رو به پای اشتباه نباید گذاشت.
من فکر میکنم تقریبا تمام نمونه کار های رامین عزیز رو در این سایت دیده و شنیدم و ایشون به لحاظ نوازندگی اولا استعداد بسیار زیاد و دوما اشتیاق بسیار در یادگیری داره.امیدوارد در این راه موفق و پیروز باشی عزیز.

r_a_m_i_n
Wednesday 23 May 2012, 01:04 PM
رامین گلم.نکته دیگری که باید بهش اشاره کنم و بد نیست شما هم در خصوص اون تجدید نظر کنی نحوه نواختن ساز در دوران قدیم و امروز هستش.
من بارها و بارها از اساتید شنیدم و همینطور در ردیف های مختلف (خصوصا میرزا عبدالله ) دیده میشه که از ریز خیلی استفاده میشده و نوازنده در ایستها و تکیه ها اکثرا ریز میزده.که در دوران امروز این نحوه نواختن بسیار تغییر کرده و بقول دوست گرامی شوشتری سلیقه در نوازندگی با تغییر نسلها تغییر میکنه و خودش تغییرات بسیاری در سیستم ملودی و نحوه نواختن ایجاد میکنه.پاین چیزها رو به پای اشتباه نباید گذاشت.
من فکر میکنم تقریبا تمام نمونه کار های رامین عزیز رو در این سایت دیده و شنیدم و ایشون به لحاظ نوازندگی اولا استعداد بسیار زیاد و دوما اشتیاق بسیار در یادگیری داره.امیدوارد در این راه موفق و پیروز باشی عزیز.

بله کوروش جان....به نکته ی بسیار جالبی اشاره کردی .....شیوه های نوازندگی در قدیم و جدید کمی متفاوته......من اینو به حساب اشتباه نگذاشتم.....بلکه کلی عرض کردم که نمیشه هیچ کتابیو کامل و بی نقص دونست....ولی همه چیزو میشه نقد کرد دیگه........بنظر من جمله بندیه داریوش طلایی خیلی قشنگ تر از ژان دورینگه.........بهتر نوشته شده...اما باز هم جملات تکراریه زیادی توشه........
من پیش اساتید بزرگی تا حالا ردیف زدم....که همشون موقع اجرای گوشه ها علامات و گاهی نتهای ردیف میرزا عبداالله رو تغییر میدادند و به من میگفتند اونجوری بزنم بهتره.....یعنی در تک تکه گوشه ها ...گوشه ای نبود که دستکاریش نکنند....
و در آخر ممننونم کوروش جان شما لطف دارید

Moory
Wednesday 23 May 2012, 02:39 PM
درآمدسیخی(آوازابوعطا)
یکشنبه 11 تیر 1385
نوع مطلب :بررسی ردیف میرزاعبدالله،
نویسنده :مرتضی خدامی بافقی
نام گوشه: سیخی- محل قرارنت شاهد:درجه ی چهارم گام- گستره ی ملودی تا:درجه ی هفتم گام- ازجمله دسته های مذهبی موجوددرهندوستان سیخ ها هستند.به ملودی وآهنگی كه انتساب به سیخ ها دارد سیخی كفته می شود.امروزه گونه ای ازدرآمدابوعطا را سیخی می گویند.ساختارملودی گوشه ی سیخی به گونه ای است كه اشعارچهارپاره به راحتی درآن قرارمیگیردوحال وهوای ملودی رابهترمتجلی می سازدنت شاهد ملودی آن منطبق با نت شاهدابوعطا استچراكه نوعی ازدرآمدمحسوب می شودوطبیعتا رون وگستره ی ملودی آن تاحددرآمداصلی ابوعطا است.

درود
دوست عزیز ممنون از پاسخ شما تشکر میکنم.
اما اینها چیه؟
البته منظورم شما نیستید کسی هستش که این حرفهای بی خودی رو زده الان شما در گوگل سرچ کنید 100 تا از این تفسیرها هستش .
کجا سیخی محل قرار نت شاهد است ؟
سیخی در دستگاه شور است و در تمام اوازهای شور قابل اجرا است فقط ابوعطا نیست.
اصلا سیخی نت شاهد ابوعطا نیست و اصلا درامد نیست !
سیخی قطعه ای کوچکی است که قبل از حجاز یا عشاق اجرا میشود و بر خلاف اسمش
قطعه ای بسیار زیبا است که اکثر نوازندگان و خوانندگان ان را اجرا می نمایند.
من فقط خواستم ببینم کسی اطلاع از این قطعه دارد که برای دوستان اجرا نماید و همه استفاده نمایم
اگر قراره از گوگل سرچ نماییم که بدرد نمی خوره چون میخواهیم ببینیم در عمل چگونه است و از هم
دیگه یک چیزی یاد یگیریم ...با سپاس از دوستان و علاقمندان تار

دلگشا
Tuesday 29 May 2012, 07:04 AM
سلام
از سال 82 سه تار و شروع کردم از سال 87 تار میزنم.
ردیف میرزا عبدالله رو با تار و سه تار زدم. ردیف حسینقلی رو هم الان دارم با تار می زنم.

tabatabaee
Thursday 31 May 2012, 03:48 PM
سلام
پس از وقفه طولانی سه سالی میشه که دوباره تار و سه تار رو شروع کردم
رضا ضیایی محمد شهرام اعتمادی پریسا گرجی از اساتید بنده بودند و اکنون نزد استاد احمدوند مشغول فراگیری ردیف میرزا عبدالله هستم.

kooroshnosrati
Tuesday 5 June 2012, 06:29 AM
درود
دوست عزیز ممنون از پاسخ شما تشکر میکنم.
اما اینها چیه؟
البته منظورم شما نیستید کسی هستش که این حرفهای بی خودی رو زده الان شما در گوگل سرچ کنید 100 تا از این تفسیرها هستش .
کجا سیخی محل قرار نت شاهد است ؟
سیخی در دستگاه شور است و در تمام اوازهای شور قابل اجرا است فقط ابوعطا نیست.
اصلا سیخی نت شاهد ابوعطا نیست و اصلا درامد نیست !
سیخی قطعه ای کوچکی است که قبل از حجاز یا عشاق اجرا میشود و بر خلاف اسمش
قطعه ای بسیار زیبا است که اکثر نوازندگان و خوانندگان ان را اجرا می نمایند.
من فقط خواستم ببینم کسی اطلاع از این قطعه دارد که برای دوستان اجرا نماید و همه استفاده نمایم
اگر قراره از گوگل سرچ نماییم که بدرد نمی خوره چون میخواهیم ببینیم در عمل چگونه است و از هم
دیگه یک چیزی یاد یگیریم ...با سپاس از دوستان و علاقمندان تار

دوست خوبم.Moory عزیز.
متاسفانه بنده در حدی نیستم که بتونم گوشه های موسیقی رو با هدف شنیدن و یادگیری دوستان بنوازم.فکر کردم شاید اگر قطعه های اجرا شده اساتید رو براتون به عنوان نمونه بزارم کمکتون کنه.بهر حال اگر اشتباهی شد صمیمانه عذرخواهی میکنم.
ضمنا بد نیست به این لینک نظری بندازید
You can see links before reply D8%B7%D8%A7
شاد باشید و شادی بخش.

mehran42nd
Thursday 21 June 2012, 08:51 PM
من هم مهران هستم حدود 6 ماه هست که شروع کردم با کتاب هنرستان و با جدیت دارم کار می کنم تا به ردیف نوازی برسم عاشق سازم هم هستم

Moory
Wednesday 11 July 2012, 12:55 AM
دوست خوبم.Moory عزیز.
متاسفانه بنده در حدی نیستم که بتونم گوشه های موسیقی رو با هدف شنیدن و یادگیری دوستان بنوازم.فکر کردم شاید اگر قطعه های اجرا شده اساتید رو براتون به عنوان نمونه بزارم کمکتون کنه.بهر حال اگر اشتباهی شد صمیمانه عذرخواهی میکنم.
ضمنا بد نیست به این لینک نظری بندازید
You can see links before reply D8%B7%D8%A7
شاد باشید و شادی بخش.

سلام
دوست عزیز بسیار لطف کردید سپاسگزارم ازشما
من مشکل اینتر نتی دارم ببخشید دیر
از شما تشکر نمودم سایتهای بسیار خوبی معرفی نمودین...موفق باشید

Moory
Wednesday 11 July 2012, 01:05 AM
سلام
دوستان این تار همه چیش دردسره از زدنش تا تنظیم کردنش هیچ سازی به نظر شما اینقدر دردسر داره
الان کولر روشن کردن پوست رفت پایین گرم بشه پوست میاد بالا این ساز یک هوای معتدل میخواد پوست
که بالاوپایین بشه پرده ها هم بهم میخوره اصلا دیگه نمیدونم چیکار کنم

maryamgerami
Friday 9 November 2012, 04:33 PM
سلام به دوستان عزيز من تازه عضو شدم خواستم بگم منم يكساله كه تار ميزنم جالب بود كه شما اكثريت با كتاب خالقي شروع كردين ولي من كتاب اول كيوان ساكت رو زدم الان هم تقريبا ميشه گفت اخراي كتاب دوم كيوان ساكتم البته قسمت ماهو ذوالفنون هم زدم ميخواستم ببينم به نظر شما چقدر ميتونه بين كتاب من و شما فرق وجود داشته باشه اينجور كه من شنيدم كتاب ساكت از همه كتاب ها سختتره . ميخواستم با اين توصيف هايي كه براتون گفتم فكر مي كنين من درچه سطحي باشم با توجه به كتاب هايي كه زدم البته خودم ميدونم اول راهم و هنوز خيلي مونده تا يك نوازنده حرفه اي بشم