PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اتصال Korg به کامپیوتر

Composer
Tuesday 23 September 2008, 05:49 PM
سلام به دوستان نت آهنگی

من کاربر جدید سایت هستم و خوشحال میشم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و همینطور از اطلاعاتتون استفاده کنم.

من برای اتصال korg Pa50 به کامپیوتر فیش midi تهیه کردم که به وسیله Port 9 پین به قسمت game port کامپیوتر متصل شده اما کامپیوتر به هیچ عنوان ارگ رو نمیشناسه و با هیچ نرم افزار آهنگسازی قادر به شناسایی ارگ نمیباشد.

آیا باید تنظیمات خاصی در ارگ انجام بدهم؟

آیا برای شناسایی ارگ در کامپیوتر باید نرم افزار مخصوص یا درایو خاصی نصب کنم؟

من این مشکل رو با Yamaha 640 هم داشتم

از دوستان ممنون میشم راهنماییم کنن

با تشکــــــــــــــــــــــ ــــــــر

kgpa80
Tuesday 23 September 2008, 08:20 PM
سلام دوست عزیز. ممنون میشم راهنماییم کنی که کابل MIDI چه استفاده ای داره و از کجا باید تهیه کرد؟!
مربوط به ضبط آهنگ میشه یا مورد استفاده ی دیگه داره !؟

gol990
Tuesday 23 September 2008, 09:39 PM
سلام به دوستان نت آهنگی

من کاربر جدید سایت هستم و خوشحال میشم اطلاعاتمو در اختیارتون قرار بدم و همینطور از اطلاعاتتون استفاده کنم.

من برای اتصال korg Pa50 به کامپیوتر فیش midi تهیه کردم که به وسیله Port 9 پین به قسمت game port کامپیوتر متصل شده اما کامپیوتر به هیچ عنوان ارگ رو نمیشناسه و با هیچ نرم افزار آهنگسازی قادر به شناسایی ارگ نمیباشد.

آیا باید تنظیمات خاصی در ارگ انجام بدهم؟

آیا برای شناسایی ارگ در کامپیوتر باید نرم افزار مخصوص یا درایو خاصی نصب کنم؟

من این مشکل رو با Yamaha 640 هم داشتم

از دوستان ممنون میشم راهنماییم کنن

با تشکــــــــــــــــــــــ ــــــــر

با سلام خدمت دوست گرامی لطفا بگید از چه نرم افزاری برای اهنگ سازی میخواید استفاده کنید تا کمکتون کنم

Composer
Wednesday 24 September 2008, 02:42 AM
از نرم افزارهایی نظیر Reason و Fl Studio بیشتر استفاده میکنم

gol990
Thursday 25 September 2008, 01:23 AM
از نرم افزارهایی نظیر Reason و Fl Studio بیشتر استفاده میکنم

با سلام شما در نرم افزارهای فوق گزینه ورودی یا INرو پیدا کن بعد اون رو روی ALL MIDI INPUT قرار بده مشکلت حل میشه

Composer
Saturday 27 September 2008, 10:57 PM
با سلام شما در نرم افزارهای فوق گزینه ورودی یا INرو پیدا کن بعد اون رو روی ALL MIDI INPUT قرار بده مشکلت حل میشه

سلام دوست عزیز من چندین بار تنظیمات midi رو مورد بررسی قرار دادم اما درست نمیشه اگه ممکنه کامل تر توضیح بدید ... از دیگر دوستان هم ممنون میشم راهنمایی کنن

gol990
Sunday 28 September 2008, 12:48 AM
سلام دوست عزیز من چندین بار تنظیمات midi رو مورد بررسی قرار دادم اما درست نمیشه اگه ممکنه کامل تر توضیح بدید ... از دیگر دوستان هم ممنون میشم راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز من از نرم افزارهایی که گفتی استفاده نمیکنم به شما پیشنهاد میکنم که از نرم افزار های Cubase SX 3 یا Nuendo 3 استفاده کن که هم کار باهاشون راحته هم اینکه در نصب شدن کیبوردت به کامپیوتر بتونم کمکت کنم اگر تهیه ونصب کردی مشکلی داشتی بگو

aliz46
Tuesday 21 October 2008, 12:04 AM
سلام
اگرچه از زمان سوال شما مدت طولاني گذشته ولي چون در پاسخ‌ها جواب واضحي به شما داده نشده بود تصميم گرفتم آنقدر كه ميدونم بگم.

1- حدود -18-15 سال پيش ، اون زماني كه كامپيوترها در حد 286 بود من هم همين كار شما رو كردم. يك كابل بعنوان كابل ميدي با كمك دستانم درست كردم و به يك PSR 500 و سر ديگر آن را به گيم پورت متصل كردم ، اين تركيب هيچگاه كار نكرد.

2- بعدا سوند بلاستر به بازار آمد ، تازه متوجه شدم كابل ميدي را اگرچه مي‌گويند به گيم پورت هم وصل مي‌شود ولي در عمل بايد به سوند كارد متصل نمود (طبق نوشته منوال آن كارت). ولي مشكل اين بود كه كابل ميدي استاندارد در بازار ايران وجود نداشت.
3- حالا طبق اطلاعات من شما يك كارت صوتي لازم داريد كه انواعي كه اكنون در بازار است يا كابل دارند (در بسته‌بندي خودشان) يا همان مغازه‌ها دارند.

4- اگر اين كار شما (منظورم اتصال به گيم پورت است ) واقعا صحيح باشد و عملي ، علاوه بر اينكه ورودي نرمافزار را بايد بر روي ميدي قرار دهيد و تنظيم كارت درست باشد ، معمولا خروجي دستگاه هم نياز به تنظيم دارد و كانال‌هاي خروجي از دستگاه و ورودي به نرم افزار بايد يكسان باشد. بعلاوه بايد (طبق نوشته يكي از اين برنامه‌ها كه يادم نيست كدام بود ) بايد جستجو و تنظيم را براي تمام كانال‌هاي موجود انجام دهيد.

اين تمام اطلاعات من بود.
خواهش مي‌كنم اگر در اين مدت اطلاعاتي بدست آورده‌اي كه مغاير با اطلاعات من است براي من ارسال كن.

پيروز باشيد

aliz46
Tuesday 21 October 2008, 12:20 AM
سلام مجدد

ببخشيد اين رو هم فراموش كردم بگم كه ورودي ميدي نياز به درايور خاصي روي كامپيوتر ندارد و لي در مدل‌هايي مانند 2x كه خروجي ميدي روي USB هم تعريف شده است بايد حتما درايور USB كه در نرم افزاز كيبورد موجود است نصب شود وگرنه در صورت استفاده از درايور ويندوز مشكل بوجود مي‌آيدو ارتباط صحيح برقرار نمي‌شود..
پيروز باشيد