PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چیزی شبیه به پیش درامد اصفهان رضا محجوبی با سه تار

احسان
Wednesday 24 September 2008, 04:27 AM
درود

با پوزش یه نمونه از نواختهای در پیت خودمو که به دو شیوه ضبط شده میزارم که اساتید و دوستان اگر قابل بدونند گوش کنند و ایرادهای بنده رو (که بسیار است) رو بفرمایند.

البته خودمون میدونیم ارزش نقد هم نداره.

لینک:
You can see links before reply

و این هم نوع دیگه ضبط (با افکت)
You can see links before reply

پوزش و بدرود

arian
Wednesday 24 September 2008, 08:39 AM
سلام خدمت شما هنرمند عزيز و گرانقدر .
عالي اجرا فرموده بوديد . بسيار زيبا و دلنشين بود . پنجه ي بسيار خوبي داريد و با مهارت تمام قطعه را اجرا فرموده ايد . تو رو خدا اينگونه نفرماييد . بنده بسيار لذت بردم و خوشحالم از اينكه با هنرمندي نظير شما آشنا شده ام. مورد جالب ديگر اينكه دوستان ويولنيست هم در تاپيك زير در حال اجراي همين قطعه هستند You can see links before reply

AliB
Wednesday 24 September 2008, 10:01 AM
احسان جان سلام
دوست عزیزم دست و پنجت درد نکنه . با احساس و با حال اجرا کردی و خیلی خوب ه .
به عنوان یه دوست و کسی که چندیست ساز میزنه چند تا نکته در مورد کارت به نظرم میرسه که اکر بیشتر بهشون توجه کنی و روشون کار کنی خیلی اجرات تاثیرگذارتر خواهد شد .
احسان جان اولین نکته ای که به نظرم میرسه این هست که به نظرم سیم اول ساز شما با سیم دوم خوب کوک نشده و این امر و از تاثیر گذاری و صدادهی مطلوب نت هایی که بر روی سیم اول اجرا کردید کاسته. توجه به تمیز بودن کوک و فواصل ساز رو سرلوحه ی کارتون قرار بدید.
نکته ی دوم که البته تا حدودی در کار شما بود اما نیاز به تقویت داره تاکید بیشتر و ایجاد کنتراست بیشتر در اجرای دینامیک ها و حالات هست. همیشه از یکنواخت مضراب زدن و صدای یکدست اجراد کردن باید بپرهیزی و با هیجان هر جا که حس می کنی باید قوی مضراب بزنی و هر جا که احساس می کنی جمله ای باید آرام بیان بشه با نرمش بیشتر.
در کل کار شما خیلی خوبه و مشخصه که در مسیر خوبی حرکت می کنید .
دوست من نگفتید چند وقته ساز می زنید و مربی یا استادتون کیست.
با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما
علی

Hmd_N
Thursday 25 September 2008, 01:09 AM
احسان جان بسیار عالی اجرا کردین لذت بردم !

( با نظرات علی جان هم موافقم )

موفق باشی

alireza_amirsamimi
Thursday 25 September 2008, 11:06 AM
دست شما درد نکنه خسته نباشید.کاملا با نظر علی جان موافقم در تکمیل فرمایشات علی آقا یه کم روی ویبراسیون ها و مالش ها کار کن.

احسان
Saturday 27 September 2008, 02:05 AM
درود

بسیار سپاسگزار از همه دوستان و اساتید که لطف کردن و صدای ساز منو شنیدند. و خیلی ممنون از راهنمایی های جناب علی ب و جناب علیرضا و دیگر بزرگواران.

جناب علی ب من خودمو یه جایی معرفی کردم که نمیدونم کجاست. من حدود دو ساله سه تار میزنم و شش ماه میشه که پیش استاد مجید واصفی کلاس تار میرم . سه تار هم پیش استاد وحید خسروی تا گوشه فیلی ردیف رو زدم. تار هم کتاب دوم رو زدم و در حال حاضر از روی کتاب دلنوازان در قفس دشتی استاد صبا رو میزنم.

راجع به کوک کردن من هنوز بلد نیستم کوک کنم برای اینکه یاد بگیرم از دیاپازون (تیونر) استفاده نمیکنم. روشم هم یکم به نظر خودم عجیبه با نگاه کردن به سیم در هنگام ارتعاش متوجه میشم که کوکه یا نه.

دوستان اگه لطف کنند منو برای قوی کردن گوش و کوک کردن راهنمایی کنند بسیار ممنون میشم.

سپاس بی کران و
بدرود

سعید مستفیضی
Thursday 2 October 2008, 08:48 AM
سلام امیدوارم بتونم به علی آقای گل پاسخ بدم . کوک کردن ساز از مهمترین کاری است که یک نوازنده باید انجام بده . شما هرچه قوی هم که ساز بزنی اگه سازت کوک نباشه زیبا نیست . سعی کنید خودتون رو به ابزار عادت ندید موسیقی ما حسی است . دو سیم اول و دوم شما در سه تار یا do-sol کوک میشه یا do - fa هردو چون فاصله ÷نجم و چهارم درست هستند از یک لرزش صوتی خاصی برخوردارند که باید اون لرزش صوتی رو حس کنی . اصلا به ارتعاشات ناشی از هم فرکانس بودن اصوات اعتماد نکن . چون خیلی هنوز با کوک اصلی و مطلوب فاصله خواهی داشت . یادت باشه گوشتون باید قوی باشه عزیز . این نظر شخصی منه و قابل رد . موفق باشی .

سعید مستفیضی
Monday 6 October 2008, 09:23 AM
آقا احسان گلم سلام. من چندروز پیش تو رو اشتباهی علی اسم بردم عذر میخوام . امروز موفق شدم صدای سازت رو بشنوم . آفرین آفرین بسیار دلنشین بود بخصوص رعایت ضرب و اون حس و حالی که باید داشته باشه . تو را کمی کم حرف ، تنها و علاقمند و جستجو گر دیدم . ببین ! حال مهمترین چیزی است که در موسیقی ایرانی باید وجود داشته باشه . حس میکنم اون "حال" را داری . اگرچه هنوز همانطور که خودت هم گفتی به کوک دقیق مسلط نشدی ولی عزیزم تو خیلی زود یاد میگیری . من 9 سال است که سه تار درس میدم . هیچ وقت برای پیشرفت و علاقه و ادامه و ... هنرجو را تشویق نکرده ام . هنرجو اگر قابل تشویق بود تشویق میشه اگرنه، باید عیبهاش رو بدونه و پرگوده باشه تا بشه "نوازنده" . من تو رو تشویق میکنم چون باید بگم تو خوب خواهی شد . مهم :موسیقی را برای هرکس و هرجا نزن . موسیقی من وتو برای رشد شخصیت اجتماعی و تعالی روحمون است نه پول . نه خودنمایی. نه رقابت . نه بزم انحراف ومجلس تهی از معنویت ... دوستت دارم . همیشه موفق باشی.

Leon
Monday 6 October 2008, 09:34 AM
ببین ! حال مهمترین چیزی است که در موسیقی ایرانی باید وجود داشته باشه . حس میکنم اون "حال" را داری. من 9 سال است که سه تار درس میدم . هیچ وقت برای پیشرفت و علاقه و ادامه و ... هنرجو را تشویق نکرده ام . هنرجو اگر قابل تشویق بود تشویق میشه اگرنه، باید عیبهاش رو بدونه و پرگوده باشه تا بشه "نوازنده" . من تو رو تشویق میکنم چون باید بگم تو خوب خواهی شد . مهم :موسیقی را برای هرکس و هرجا نزن . موسیقی من وتو برای رشد شخصیت اجتماعی و تعالی روحمون است نه پول . نه خودنمایی. نه رقابت . نه بزم انحراف ومجلس تهی از معنویت ... دوستت دارم . همیشه موفق باشی.

سعید مستفیضی عزيز

اميدوارم که دوستان هنرجو و نوازنده بتوانند از وجود اساتيد و دوستان دلسوزی مثل شما،در بخش های مختلف انجمن استفاده کنند.

با تشکر

arian
Monday 6 October 2008, 11:10 AM
آقا احسان گلم سلام. من چندروز پیش تو رو اشتباهی علی اسم بردم عذر میخوام . امروز موفق شدم صدای سازت رو بشنوم . آفرین آفرین بسیار دلنشین بود بخصوص رعایت ضرب و اون حس و حالی که باید داشته باشه . تو را کمی کم حرف ، تنها و علاقمند و جستجو گر دیدم . ببین ! حال مهمترین چیزی است که در موسیقی ایرانی باید وجود داشته باشه . حس میکنم اون "حال" را داری . اگرچه هنوز همانطور که خودت هم گفتی به کوک دقیق مسلط نشدی ولی عزیزم تو خیلی زود یاد میگیری . من 9 سال است که سه تار درس میدم . هیچ وقت برای پیشرفت و علاقه و ادامه و ... هنرجو را تشویق نکرده ام . هنرجو اگر قابل تشویق بود تشویق میشه اگرنه، باید عیبهاش رو بدونه و پرگوده باشه تا بشه "نوازنده" . من تو رو تشویق میکنم چون باید بگم تو خوب خواهی شد . مهم :موسیقی را برای هرکس و هرجا نزن . موسیقی من وتو برای رشد شخصیت اجتماعی و تعالی روحمون است نه پول . نه خودنمایی. نه رقابت . نه بزم انحراف ومجلس تهی از معنویت ... دوستت دارم . همیشه موفق باشی.
دوست عزيز سلام بنده نيز به نوبه خودم حضور و پست هاي زيباي شما در سايت را به فال نيك ميگرم و اميدوارم كه بتونم به همراه ساير دوستان از اطلاعات و دانش گرانقدر شما در حد و توان خودم استفاده ببرم .

ajooj
Thursday 6 November 2008, 10:05 PM
اشکال زیاد داره از جمله اونایی که دوستان اشاره کردن ولی

حس و حال داره . این مهمتره اشکالها مهم نستن

heiran
Tuesday 6 January 2009, 02:35 AM
اگه کسی کمک کنه این وامانده از قافله عشاق را ما هم چیزی از این "گوشه ای از ملکوت" خواهیم شنید اگرنه "نه"!

لینک قابل دسترسی نیست... شرمنده

ممنون...