PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نی انبان

vezarat
Tuesday 30 September 2008, 07:42 AM
سلام
من می خوام زدن نی انبانم رو یاد بگیرم و باید یاد بگیرم.
از کجا باید شروع کنم؟
ساز رو چطوری تهیه کنم؟
لطفا من رو راهنمایی کنید

billy_the_kid
Tuesday 30 September 2008, 09:22 PM
سلام دوست عزیز

خیلی خوشومدین به نت آهنگ.

باید خدمتتون بگم از اونجاییکه نی انبان شباهت بسیار زیادی به Bagpipes اسکاتلندی داره و شیوه نوازندگی هر دو تاشون هم یکیه، به نضرم می تونید حتی به جاش، Bagpipes هم تهیه کنید که البته در ایران بعید می دونم پیدا بشه.

بنده چند وقت پیش سفری به بوشهر داشتم و اونجا در یکی از مناطق با کمال تعجب صدای Bagpipes به گوشم رسید و وقتیکه از نزدیک سازرو دیدم فهمیدم که بهش در ایران "نی انبان" می گن. البته چون این ساز بومی اون منطقه بود، فکر می کنم که برای تهیش هم باید به همون مناطق برید یا اینکه از اسکاتلند یا کشورهای دیگه خرید کنید. اگر در مورد تهیه این ساز از اسکاتلند سوالی داشتین خوشال می شم راهنماییتون کنم .

reza_jamali
Tuesday 28 October 2008, 11:29 PM
سلام
من می خوام زدن نی انبانم رو یاد بگیرم و باید یاد بگیرم.
از کجا باید شروع کنم؟
ساز رو چطوری تهیه کنم؟
لطفا من رو راهنمایی کنید

سلام عزیزم من بچه بوشهر هستم یاد گرفتن نی انبان بسیار دشوار است ولی اگه راهنمایی بخوای من در خدمتم

arian
Monday 3 November 2008, 07:48 AM
سلام عزیزم من بچه بوشهر هستم یاد گرفتن نی انبان بسیار دشوار است ولی اگه راهنمایی بخوای من در خدمتم

سلام خدمت رضا خان عزيز و گرامي .
فكر ميكنم ني انبان از سازهاي بومي مختص بچه هاي جنوب به خصوص بوشهري هاي عزيز باشه . اگر براتون امكان داشت كمي بيشتر در باره اين ساز توضيح بفرماييد .تا ما هم بيشتر با اون آشنا شويم . تشكر

sam720
Friday 16 April 2010, 02:30 PM
سلام
من هم ساز نی انبان گرفتم به تازگی اگر کسی بتونه منو راهنمایی کنه یا اگر جایی کلاس هست توی کرج یا تهران معرفی کنه ممنون میشم

sam720
Sunday 18 April 2010, 02:11 PM
کاش یکی کمک میکرد:17:

ney_7band
Sunday 23 May 2010, 02:54 PM
با درود
من چند وقتی میشه که نی هفت بند میزنم. میگم نی انبان هم شبیه به اونه یعنی اگه اونو بلد باشی میتونی نی انبان هم بزنی ؟ منم اهل یکی از شهرستانهای بوشهر هستم و خیلی دوست دارم اینو یاد بگیرم ولی متاسفانه تو منطقه ی ما نمی شه یاد گرفت.....! چرا میشه ولی یه خورده عیبه چون مردم هزار جور حرف پشت سرت در میارن و میخندن و به یه چشم دیگه بهت نگاه میکنن که اینم بر میگرده به درک پایین بعضی ازمردم این منطقه . اگه لطف کننید درمورد این ساز بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

Don_Ramtin
Sunday 23 May 2010, 03:24 PM
نواختن نی انبان ] هیچ ربطی به نواختن نی نداره . این رو من با اطمینان بهت میگم . من هم نی دارم و نی میزنم ( که البته اینو خودت می دونی ) و هم نی انبان دارم ( من بچه ی جنوبم ، بچه ی آبادان ) .
این دو نوازندگیشون ارتباطی باهم نداره .

BaBak_ParSian
Sunday 23 May 2010, 04:12 PM
درود بر شما - من خودم بچه ی بوشهر هستم و هنرمندان بوشهر از این ساز به خوبی استفاده می کنند مانند اقای محسن شریفیان و دیگر نوازندگان بوشهری - این ساز مدت یادگیری اش زیاد نیست البومهای جدید بوشهریهاکه از این ساز استفاده کردن و به قول خودمان نینبوله با مجوز را می توانید از این سایت دریافت نمایید

sam720
Monday 24 May 2010, 05:18 PM
با درود
من چند وقتی میشه که نی هفت بند میزنم. میگم نی انبان هم شبیه به اونه یعنی اگه اونو بلد باشی میتونی نی انبان هم بزنی ؟ منم اهل یکی از شهرستانهای بوشهر هستم و خیلی دوست دارم اینو یاد بگیرم ولی متاسفانه تو منطقه ی ما نمی شه یاد گرفت.....! چرا میشه ولی یه خورده عیبه چون مردم هزار جور حرف پشت سرت در میارن و میخندن و به یه چشم دیگه بهت نگاه میکنن که اینم بر میگرده به درک پایین بعضی ازمردم این منطقه . اگه لطف کننید درمورد این ساز بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

سلام دوست عزیز
ممنون از توضیحاتتون ولی درمورد این مورد که شما گفتید باید بگم که من به شخصه اینجوری هستم که اگه به سازی علاقه داشته باشم کاری به حرف مردم ندارم که چی قراره بگن پشت سرم چون با حرف مردم زندگی نمیکنم حالا به نظر من هم اگر شما واقعا علاقه دارید بهش به حرف مردم توجه نکنید

لیان
Sunday 28 November 2010, 12:06 PM
با احترام ولی صدای نی انبان با صدای ساز بادی اسکاتلندی کاملاً متفاوت است و خدمت شما دوست عزیز دیگر که گفتین به حرف مردم نباید توجه کرد شاید یادگیری این ساز در تهران و استان های دیگر هیچ عیبی نداشته باشد ولی در بوشهر بسختی صورت می گیرد و مردم با دیدی دیگر به شما نگاه می کنند شما نمی توانید این حس را درک کنید نی انبان ساز دشواری است زیرا این ساز دارای نت نمی باشد و به همین دلیل شما باید آن را بوسیله دیدن و شنیدن یاد بگیرید و به همین دلیل نیاز به تمرین بسیار فراوان دارد و یک چیز دیگر هم اینکه این ساز یعنی نی انبان به یک اکتاو نمیرسد و فقط تونایی نوازنده است که می تواند آن را به یک اکتاو برساند اگر کمکی لازم داشتین می توانم کمکتون کنم

khalatbari
Sunday 28 November 2010, 12:27 PM
اگه خواستي ميتونم يه استاد خوب بوشهري ساكن تهران
معرفي كنم

koronzo_piti
Sunday 28 November 2010, 12:31 PM
چرا عیبه؟

hadi1282
Tuesday 4 December 2012, 09:18 PM
دوستان سلام من خودم بچه بوشهرم اما تا یک سال دیکه تبریزم و میخوام نی انبان شروع کنم. اگه کتاب یا هر راه دیگه سراغ دارید که من توی این یک سال شروع کنم به یادگیری لطفا راهنمایی کنید

shzboy
Sunday 8 February 2015, 07:00 PM
سلام دوستان عزیز
توهین ب کسی نشه اومدم اینجا فقط یکم صلح کنم انگار تپیک اپدیت نشده بود ی مدت و این خیلیها باین ساز علاقه دارن اما با این تاپک کاملا گمراه ر میشه و فنا میش
بنده 9 ماه هست ک دست به ساز
خرید : ای ساز توبازار معمولی میشه خرید ولی کیفیتش بوق بوقه صدا بز هم نمیده چه رسه نی انبون
پس از جا بخرم ؟ افرین دوست خوبم بهم تماس بگیر معرفیت کنم ازش بخر پست هم میکنه واست 09398285623
چرا از همه کسی ساز نخرم : داداش من مگه میخای بری دوچرخه بخری هزارتا اصل طراحی داره که صحبتش مفصله
واسه شروع چیکار کنم: نی انبون میخری با نی تکی واس تمرین ( پیشهاد : صدای تیز و بم کم نفس که نپکی)
ایا نت هم داره : ار ه هر کی میگه نت نداره بیجا کرده ...دست بسته نت دو و به ترتیب از پایین هر سوراخ ک ازاد بشه ر می فا سل لا سی
روش اموزش چی هست ؟ ب صورت نت ، به صورت انگشت گذاری ، گوشی که فک نکنم استوره باشید خخخ شوخی بود
بدون استاد میشه یادش گرفت : ازه میشه مثلا با تهیه کتاب نی انبان استاد جوکار ولی استاد لازمه دور سر خودت نچرخ
سخته ایا ؟بلعه ک سخته ولی زرنگ بشی ی سال مرتب با یه استاد غیرتی پول نپرست کار کنی و دنبال اموزش باشی اوکی میشی
سوال داری تماس بگیرید این ساز ساز مهر و نماد شادی و مردم داری هست ...
دریغ نمیکنم ازدادن اطلاعات 09398285623

behnam29300
Tuesday 29 December 2015, 03:02 AM
111

behnam29300
Tuesday 29 December 2015, 03:21 AM
سلام
من نوازنده و سازنده ساز نی انبان هستم و ساکن تهران.
در خصوص آموزش حرفه ای و فروش نی انبان در خدمتم.

- - - Updated - - -

سلام.من نوازنده وسازنده نی انبان هستم و ساکن تهران.