PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : "ضعف من" در تنبک نوازی

shahrdad
Sunday 5 October 2008, 11:31 PM
ضمن سلام به دوستان
از آنجا که هر کدام از ما هنگام اجرا و یا تمرین در بعضی حرکات نیاز به ممارست بیشتری داریم که شاید آن را ضعف خود قلمداد کنیم حتی در نگه داشتن ضرب و درک ریتم-وازطرف دیگر در نقطه مقابل نوازندگانی که از عهده آن به خوبی برآمده اند و خود ممکن است گره کور دیگری داشته باشند-بر آن شدم که این تاپیک را ایجاد نمایم تا مشکلاتی را که کمتر توانستیم از پس آن بر آییم مطرح و تبادل تجربیات خوبی داشته باشیم و این مبحث بدون هیچگونه محدودیتی در گونه های متفاوت ضعفهای ما خواهد بود.
بفرمائید.

خان
Monday 6 October 2008, 08:55 AM
آفرین شهرداد بحث خوبی میشه.
ولی منظورت اینه که بیایم و مشکلاتمون رو بگیم یا تجربیاتمونو؟
من زیاد متوجه نشدم .

ممنون.
(You can see links before reply)

shahrdad
Monday 6 October 2008, 09:06 PM
آفرین شهرداد بحث خوبی میشه.
ولی منظورت اینه که بیایم و مشکلاتمون رو بگیم یا تجربیاتمونو؟
من زیاد متوجه نشدم .

ممنون.

ضمن سلام
طبیعیست که وقتی دوستانی از مشکلاتشون بگن دوستان دیگری پاسخ آنها را با تجربیاتشان خواهند گفت.

rhusseiny
Sunday 19 October 2008, 12:29 PM
با سلام به اساتید عزیزم و با تشکر از شهرداد عزیز به خاطر باز کردن این مبحث؛

من در نواختن ریتمهایی از قبیل فایل پیوست، مخصوصا جایی که بلافاصله بعد از پلنگ انگشت سوم هفت هلال دار باید زده شود خیلی مشکل دارم طوری که بعد از 4-5 بار زدن دست چپم شدیدا خسته میشه. لطفا منو راهنمایی کنید.

خان
Sunday 19 October 2008, 07:31 PM
فکر نمیکنم حرکت خاصی باشه و برات مشکل ایجاد کنه .
من اول کار یا زمانی که حرکت جدیدی شروع میکردم ، برای اینکه اون حرکت را خوب اجرا کنم و سرعتش هم خوب باشه ، آنقدر میزدم تا روان بشه شاید چند روز یا بهتر بگم چند هفته طول میکشید. چون حساسیت بیمورد داشتم.

به نظرم میتونی همین حرکت ساده رو به تنهایی اجرا کنی تا روان بشه ، یعنی برای یک مدتی مدام پلنگ و اشاره چی بزن ، میتونی برای اینکه خسته هم نشی پلنگ ها رو عوض کنی ، اگه دیگه خیلی خسته میشی با اون یکی دست هم امتحان کن تا هر دو دستت روان بشه.

shahrdad
Sunday 19 October 2008, 07:48 PM
با سلام به اساتید عزیزم و با تشکر از شهرداد عزیز به خاطر باز کردن این مبحث؛

من در نواختن ریتمهایی از قبیل فایل پیوست، مخصوصا جایی که بلافاصله بعد از پلنگ انگشت سوم هفت هلال دار باید زده شود خیلی مشکل دارم طوری که بعد از 4-5 بار زدن دست چپم شدیدا خسته میشه. لطفا منو راهنمایی کنید.

ضمن سلام لطفاً توضیح بدهید که آیا با پلنگ دوم و سپس اشاره چپ(هفت کمان) هم همین مشکل را دارید؟

rhusseiny
Monday 20 October 2008, 06:08 AM
شهرداد جان سلام،
بله با پلنگ دوم و اشاره ی چپ هم همین مشکل رو دارم. مدت طولانی هم تکنیکی که خان عزیز گفت رو به توصیه ی استادم تمرین کردم اما با توجه به مدت تمرین از پیشرفت کار راضی نیستم (نه این که بهتر نشده باشم).

خان
Monday 20 October 2008, 08:10 AM
به نظر من بهترین کار برای بهبود این مشکل ، داشتن ممارست و سختکوشی هست که شما هم داری.

حرکت را به صورت آهسته شروع کن ، و مدتی هم با این سرعت بزن ، البته با هر دو دست تا هر دوتاشون قوی شن ، بعد از مدتی که احساس کردی توانایی دستات بهتر شده و به قول معروف دست قوی شده ، (حالا میتونه این مدت یک روز باشه یه یک هفته) بعد کم کم سرعت و بیشتر کن و دوباره این سیکل رو ادامه بده تا نتیجه بگیری.
یادت باشه که این حرکت رو برای کثال وقتی بیست دقیق زدی ، برای استراحت بعد از این مدت ، هر ریتمی خواستی بزن و نواختن رو متوقف نکن ، بعد روز از نو روزی از نو ، برای بار چندم حرکتی که برات سخته رو تمرین کن ، حتم داشته باش درست میشه .
ولی یک زمانی هم هست که درد دست از روس استیل و حالت بد هستش که اگر اینطور بود استادتون بهت میگفت.

فکر کنم این بهترین راه باشه.

rhusseiny
Monday 20 October 2008, 09:42 AM
با عرض ارادت خدمت دوست و استاد عزیزم، جناب خان؛

از راهنماییت بی اندازه ممنونم و با تمام قوا طبق فرمولی که ارائه دادی تمرین میکنم. امیدوارم که مشکل حل شه.
درعین حال مثل همیشه خوشحال میشم اگه سایر صاحبنظران و اساتید فن، من و سایر کسانی که مشکل مشابهی دارن رو از لطف خودشون محروم نکنن و در صورتی که چیزی به ذهنشون میرسه بگن.

shahrdad
Monday 20 October 2008, 10:59 AM
در ادامه اظهار نظر مفید دوست نازنینمان جناب خان اضافه نمایم فیزیک و قدرت دست نوازندگان مختلف در سطوح متفاوت قراردارد اما شیوه هائی گاه ابداعانه نسبت به مشکلی که هرکدام ممکن است داشته باشیم کارساز است.برای حل مشکل شما پیشنهاد حقیر این است که:ابتدا به امر یک میزان 8/6 را در نظر گرفته که در آن از سه حرکت(تن-بشکن2-وبشکن3)متوالیاً وبا سرعت کم استفاده شود(البته به دفعات) و سپس با سرعت تندتر و تدریجاً در غالب 16/6 و با سرعت بالا اجرا شود تا حدی که احساس نمائید بین تلنگرها(پلنگ ها)هماهنگی یکسان و بدون وقفه ایجاد شده است.قسمت دوم تمرین را به دلیل کوتاهی وقت مجدد در خدمت خواهم بود......

shahrdad
Tuesday 21 October 2008, 07:41 PM
دوست عزیز آقای حسینی ترجیح دادم به جای توضیح دادن در مورد چگونگی تمرین برای شما-سلسله تمریناتی را به صورت نت در خدمتتان قرار دهم که امشااله همراه با توضیحات مفید واقع گردد لذا به دلیل ناشی بودن در زمینه کامپیوتر شیوه آپلود رو نمیدونم لطفا شما یا دوستان راهنمائی بفرمائید تا در خدمتتون باشم.

rhusseiny
Tuesday 28 October 2008, 02:26 PM
با تشکر از استاد شهرداد عزیز و با عذرخواهی به خاطر غیبت یک هفته ای.دوست عزیزم، اگر به من بگویید تمریناتی که شما در نظر دارید دارای چه قالبی هستند (تصویر، متن، یا فرمت خاص دیگر) بنده شما را راهنمایی خواهم کرد.

shahrdad
Tuesday 28 October 2008, 09:01 PM
ضمن سلام خدمت شما
با توجه به اینکه نگارش نت برای تنبک رو من با فاینال انجام میدم و با این توضیح که چون فاینال به طور خاص علائم مشخص مورد نظر مارا برای تنبک به آن صورت که مورد نیاز است ندارد لاجرم بعد از نگارش اولیه آن را به محیط
microsoft office document imaging منتقل و اصلاحات لازم رو انجام میدم وقالب نهائی همین خواهد بود.

rhusseiny
Wednesday 29 October 2008, 12:50 PM
ضمن سلام خدمت شما
با توجه به اینکه نگارش نت برای تنبک رو من با فاینال انجام میدم و با این توضیح که چون فاینال به طور خاص علائم مشخص مورد نظر مارا برای تنبک به آن صورت که مورد نیاز است ندارد لاجرم بعد از نگارش اولیه آن را به محیط
microsoft office document imaging منتقل و اصلاحات لازم رو انجام میدم وقالب نهائی همین خواهد بود.

با درود به شهرداد عزیز؛
من نحوه ی ضمیمه کردن فایل رو در این سایت، به صورت تصویری به این نامه الصاق کردم. البته اینطور که پیداست به جز یک سری فایل با پسوند خاص، نمی شه فایل دیگه ای رو ضمیمه کرد. در این صورت لطفا از طریق ایمیل فایلها را در اختیار من قرار دهید.

با تشکر از زحمات شما!

shahrdad
Saturday 1 November 2008, 08:29 AM
دوست عزیز آقای حسینی نتها رو تبدیل به pdf میکنم و در خدمتتون هستم

rhusseiny
Saturday 1 November 2008, 11:58 AM
با سلام به شهرداد عزیز،
بی صبرانه منتظر دریافت نتها هستم. پیشاپیش از اینکه قبول زحمت کردید سپاسگزار و ممنونم.

shahrdad
Monday 3 November 2008, 05:57 AM
ضمن سلام باتوجه به اینکه امکان تبدیل در حال حاضر به pdf نبود از تمرینات عکس گرفته و مکرر خدمتتان تقدیم میدارم.توجه داشته باشید برای رسیدن به نقطه مطلوب تمریناتی را که در حال حاضر و پس از آن آپلود میشود را به ترتیب شماره انجام و دهید و البته با نهایت حوصله.

خان
Friday 7 November 2008, 12:00 PM
ممنون شهرداد جان ، زدی توی خال .
دقیقا با این نت میشه مشکل حسینی عزیز رو رفع کرد .
مخصوصا اینکه به مرور اجرا را سریع تر کنیم.

rhusseiny
Saturday 8 November 2008, 07:41 AM
با درود به شهرداد عزیز،
من تمریناتی رو که شما لطف کردید و برام گذاشتید رو انجام دادم و روی تمرین شماره ی 3 تا تمپوی 300 کار کردم. لطفا مانند سابق بزرگواری کنید و بگید حالا چکار کنم. آیا باز هم روی همین ریتم ها کار کنم؟
البته من بنا به راهنمایی دوست عزیزم، جناب خان، روی ریتمی که ایراد داشتم هم همزمان کار کرده و میکنم و پیشرفت خوبی هم داشتم.
تنها وسیله ی بیان قدردانی من از شما دو استاد گرامیم که تا این لحظه به من لطف داشتید، همین چند کلمه است که می نویسم. با این امید که به کوشش بی دریغ و بی شائبه تون در راه اعتلای این ساز انصافا مشکل و صد البته زیبا، همچنان جوانمردانه ادامه بدید و ما هم از این خوان گسترده بهره ای ببریم.

shahrdad
Saturday 8 November 2008, 03:04 PM
دوست نازنین با عرض پوزش از ارسال دیر تر نتهای بعد -امشا اله مرحله دیگر تمرینات را خدمتتان فردا خواهم گذاشت.

shahrdad
Monday 10 November 2008, 08:47 PM
با عذرخواهی از دیرکرد-مرحله ای دیگر از تمرین:

rhusseiny
Monday 19 January 2009, 07:25 AM
یکی دیگه از ضعفهای من در تمبک نوازی، اجرای گلیساندو است. اخیرا با خودم گفتم نکنه اصلا فیگور من موقع اجرای گلیساندو غلطه که اینقدر زدنش برام سخته.
از اساتید عزیزم خواهش میکنم در صورت امکان یک ویدیوی کوچولو (هر چند بی کیفیت) بذارن تا من بتونم نحوه ی اجرای صحیح گلیساندو رو یاد بگیرم.
متشکرم

shahrdad
Monday 19 January 2009, 12:53 PM
ضمن سلام در اسرع وقت.

shahrdad
Monday 26 January 2009, 02:19 PM
جناب حسيني ضمن سلام و با عرض پوزش از دير كرد ارسال اجراي گليساندو. حقيقت مطلب اينكه به دليل حجيم نشدن فايل سعي كردم اجراي مختصري از گليساندو را ضبط نمايم باز هم علي رغم قناعت 11 مگ شد.با winrar فشرده كردم گويا زياد تغييري نكرد. فايل با پسوند mvi است اگر راهنمايي كنيد جهت كم حجم نمودن فايل راهي هست در غير اينصورت به صورت تكه تكه خدمتتان آپلود خواهم كرد.

rhusseiny
Tuesday 27 January 2009, 08:16 AM
جناب حسيني ضمن سلام و با عرض پوزش از دير كرد ارسال اجراي گليساندو. حقيقت مطلب اينكه به دليل حجيم نشدن فايل سعي كردم اجراي مختصري از گليساندو را ضبط نمايم باز هم علي رغم قناعت 11 مگ شد.با winrar فشرده كردم گويا زياد تغييري نكرد. فايل با پسوند mvi است اگر راهنمايي كنيد جهت كم حجم نمودن فايل راهي هست در غير اينصورت به صورت تكه تكه خدمتتان آپلود خواهم كرد.
با سلام خدمت استاد عزیز و بزرگوارم، جناب شهرداد و ضمن تشکر از زحمات بی شائبه و خستگی ناپذیر شما استاد به واقع عاشق؛
طبق اطلاعاتی که بنده دارم، فرمت mvi بیشتر برای ویدیوهایی مناسبه که کیفیت صدا و تصویر فوق العاده بالا مورد نیازه. در موضوع مورد بحث ما، با توجه به اینکه کیفیت صدا و تصویر از اهمیت بالایی برخوردار نیست، فرمت های rm، flv، یا avi مناسبتر به نظر می رسن. بنابراین بنده پیشنهاد میکنم موقع ضبط ویدیو، فرمت فایل خروجی را روی یکی از این سه فرمت پیشنهادی تنظیم کنین. به احتمال زیاد فایل خروجی حجم کمتری خواهد داشت.
باز هم از این همه حوصله و دقت نظر شما به نوبه ی خودم کمال تشکر و قدردانی رو دارم.

shahrdad
Wednesday 28 January 2009, 08:38 PM
ضمن سلام جناب حسيني و عذر خواهي از ديركردماموريت بودم.
با فرمت 3gp خدمتتان تقديم ميشه.
You can see links before reply (You can see links before reply)

spick
Saturday 29 May 2010, 03:21 PM
سلام بچه ها
من یه مشکل دارم.اونم عرق دسته.2سال باهاش میسازم.چیکار کنم؟

rhusseiny
Sunday 30 May 2010, 08:22 AM
با سلام،
مربی من، آقای مازیار اکبری می گفت پودر بچه ی فیروز مناسبه. راستش خودم امتحان نکردم چون کمی بعد از اینکه بیشتر تمرین کردم وضع بهتر شد (چون به مرور استرسم کمتر شد). به نظر من شاید بهتر باشه اول علت عرق کردن دست رو کشف کنید، در این صورت راحت تر میشه براش راه حل ارائه داد.
با آروزی موفقیت!

spick
Monday 31 May 2010, 12:47 AM
مرسی

behzadipur
Wednesday 18 August 2010, 04:42 PM
درود بر دوستان عزیز
من هم یه مشکلی دارم که نمیدونم چطوری باید رفع بشه البته حتما خواهید گفت تمرین اما من روزی یکساعت بیشتر فرصت ندارم و یکساعت در روز بطور مستمر تمرین میکنم
اما مشکل من در سرعته اجرای نت ریز هست یعنی اون صدای دررررررررر را نمیده و باید سرعت بیشتری پیدا کنه لطفا راهنمایی بفرماییند
با سپاس

mreza
Wednesday 18 August 2010, 05:07 PM
درود بر دوستان عزیز
من هم یه مشکلی دارم که نمیدونم چطوری باید رفع بشه البته حتما خواهید گفت تمرین اما من روزی یکساعت بیشتر فرصت ندارم و یکساعت در روز بطور مستمر تمرین میکنم
اما مشکل من در سرعته اجرای نت ریز هست یعنی اون صدای دررررررررر را نمیده و باید سرعت بیشتری پیدا کنه لطفا راهنمایی بفرماییند
با سپاس
سلام
البته چندین نوع ریز وجود داره
ولی اگه درست متوجه شده باشم منظورتون همون ریز 9 انگشتی هستش دیگه؟
خب اگه همینه که تمرین خب در همه چیز موثره اما در این ریز شما سعی کن هنگام ریز زدن انگشت های اشارتون رو کاملا فاصله دار و باز نگه دارین تا انگشتاتون فاصله مناسب از هم بگیرن تا دونه دونه به پوست بخورن
مچتون هم قشنگ هنگام اجرا بازی کنه
و البته ریز ها خب حرکات نسبتا مشکلی هستند و نیاز به زمان و تمرین داره یعنی جای نگرانی نیست کم کم آدم دستش میاد

behzadipur
Wednesday 18 August 2010, 05:13 PM
سلام
البته چندین نوع ریز وجود داره
ولی اگه درست متوجه شده باشم منظورتون همون ریز 9 انگشتی هستش دیگه؟
خب اگه همینه که تمرین خب در همه چیز موثره اما در این ریز شما سعی کن هنگام ریز زدن انگشت های اشارتون رو کاملا فاصله دار و باز نگه دارین تا انگشتاتون فاصله مناسب از هم بگیرن تا دونه دونه به پوست بخورن
مچتون هم قشنگ هنگام اجرا بازی کنه
و البته ریز ها خب حرکات نسبتا مشکلی هستند و نیاز به زمان و تمرین داره یعنی جای نگرانی نیست کم کم آدم دستش میاد

با تشکر از شما دوست خوبم
دقیقا مشکل همان ریز نه انگشتی هست البته یه مشکل دیگه هم که هست اینه که وقتی خیلی میخوانم سرعتیش کنم دستا نضمش بهم میخوره مثلا هردو باهم میخوره یا اول چپ میخوره البته تو 7 و 8 + دار هم همین مشکل را دارم
با سپاس بیکران

mreza
Wednesday 18 August 2010, 05:22 PM
با تشکر از شما دوست خوبم
دقیقا مشکل همان ریز نه انگشتی هست البته یه مشکل دیگه هم که هست اینه که وقتی خیلی میخوانم سرعتیش کنم دستا نضمش بهم میخوره مثلا هردو باهم میخوره یا اول چپ میخوره البته تو 7 و 8 + دار هم همین مشکل را دارم
با سپاس بیکران
حالا نمی دونم تونستم منظورمو خوب برسونم یانه امید وارم به دردتون خورده باشه
خب اینم من فکر می کنم شما باید از سرعت کم شروع بکنید و کم کم تندش کنین و البته تو تمیرناتون پیش ریز هم بزنین خوبه مثلا وسطش یهو یه تم بزنین یا از اینجور چیزا

jafakar
Friday 15 April 2011, 09:09 AM
با سلام و خسته نباشید

با جستجوی در سایت متوجه شدم که شما قبلا یک فایل تصویری از اجرای گلیساندو در تنبک به اشتراک گذاشته بودید ولی دیگر قابل دسترسی نیست

آیا امکانش هست مجدد به اشتراک بگذارید

از محبت شما ممنونم

shahrdad
Monday 23 May 2011, 08:50 PM
دوست گرامی ضمن سلام، متاسفانه با اینکه آن را اجرا نمودم اما در کامپیوتر موجود نیست به دوست نازنین rhusseiny پیغام بدهید شایددر آرشیوشان موجود باشد.

arash35
Thursday 19 April 2012, 09:00 PM
با سلام خدمت اساتید

من توی اجرای ریز پلنگ خیلی مشکل دارم .تمام حرکات رو با تمرین زیاد یاد گرفتم و لی این یک حرکت منو تسلیم خودش کرده.دوستان اگر روشی برای یاد گیری دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.این رو هم اضافه کنم که ریز پلنگ رو به صورت مقطعی میزنم ولی توی یک قطعه نمیتونم 2.3بار پشت هم ریزپلنگ روبزنم.

r_a_m_i_n
Thursday 19 April 2012, 10:05 PM
با سلام خدمت اساتید

من توی اجرای ریز پلنگ خیلی مشکل دارم .تمام حرکات رو با تمرین زیاد یاد گرفتم و لی این یک حرکت منو تسلیم خودش کرده.دوستان اگر روشی برای یاد گیری دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.این رو هم اضافه کنم که ریز پلنگ رو به صورت مقطعی میزنم ولی توی یک قطعه نمیتونم 2.3بار پشت هم ریزپلنگ روبزنم.

درود دوست عزیز......
معمولا در اجرای ریز پلنگی حرکت بک رو کسی مشکل نداره...چون راحته.....به احتمال زیاد شما واسه بشکنش مشکل دارید.....که اگه بشکن زدن رو صحیح و اصولی انجام بدید ( یعنی استادتون راه درستش و نحوه ی برخورد شصت دست و زاویه اون با انگشت دیگه رو درست توجیه کرده باشه ) مشکل با تمرین حل میشه

ninazz
Tuesday 15 April 2014, 12:42 AM
سلام دوستان
من مدتیه تمبک رو شروع کردم . تقریبا حرکات اصلی رو خیلی سریع یاد گرفتم ولی تو این ریز نه انگشتی موندم. دست راستم خوبه ولی انگشتای دست چپ موقع ریز زدن به ترتیب نمیخوره ( حالت غیر از ریز مشکلی نداره ! ) . دیگه اینکه فاصله ی برخورد دو دست منظم نمی مونه مخصوصا تو سرعت بالا . کلا دستام خیلی خشکه و عضلاتمو منقبض میکنم. خیلی هم تمرین کردم درست نمیشه که نمیشه:29::17:

یه تمرین موثر یا قلق خاصی اگه داره پیشنهاد بدید ممنون میشم...

r_a_m_i_n
Tuesday 15 April 2014, 12:44 PM
سلام دوستان
من مدتیه تمبک رو شروع کردم . تقریبا حرکات اصلی رو خیلی سریع یاد گرفتم ولی تو این ریز نه انگشتی موندم. دست راستم خوبه ولی انگشتای دست چپ موقع ریز زدن به ترتیب نمیخوره ( حالت غیر از ریز مشکلی نداره ! ) . دیگه اینکه فاصله ی برخورد دو دست منظم نمی مونه مخصوصا تو سرعت بالا . کلا دستام خیلی خشکه و عضلاتمو منقبض میکنم. خیلی هم تمرین کردم درست نمیشه که نمیشه:29::17:

دوست عزیز...ریز 9 انگشتی یکم زمان میبره..نگرانش نباش یکم سخته....فقط حواست باشه مچ دست راستت از روی ساز بلند نشه موقع ریز زدن

- - - Updated - - -

سلام دوستان

دوست عزیز...ریز 9 انگشتی یکم زمان میبره..نگرانش نباش یکم سخته....فقط حواست باشه مچ دست راستت از روی ساز بلند نشه موقع ریز زدن

- - - Updated - - -

سلام دوستان