PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد خريد كيبورد براي اموزش

ariya39
Friday 17 October 2008, 05:10 PM
من ميخوام تئوري موسيقي ياد بگيرم و دنبال كيبوردي ميگردم كه صداي پيانو خيلي خوبي داشته باشه
يكي از دوستام YAMAHA PSR-OR700 رو بهم معرفي كرده به نظر شما دوستان با تجربه ايا اين OR700 YAMAHA مناسبه
يا نه ؟

m_abdi
Sunday 19 October 2008, 05:25 PM
اين كيبورد يك كيبورد حرفه اي از ياما ها است البته صداهاي پيانو بسيار دلنشيني داره اما شما اگر فقط به فقط ميخوان پيانو بزنيد بايد يك پيانو الكترونيك 8 اكتاو بخريد يا يك پيانو واقعي. كه به نظر من همون or700 بخرين بهتره(تنوع در كارتون بيشتره)

aliz46
Monday 20 October 2008, 12:34 AM
سلام دوست عزيز

در مورد انتخاب كيبورد يا هر ساز ديگري به نظر من بايد چند نكته را در نظر داشت.

1- مسئله مالي
2-اگر تازه مي‌خواهيد شروع كنيد در خودتان چقدر همت و پشتكار براي ادامه راه مي‌بينيد . بسياري از دوستان تجربه سختي در شروع راه را تاييد ميكنند كه براي بسياري عاملي براي دلسردي و رها كردن يادگيري است.
3- اگر دو نكته بالا براي شما حل شده است به مسايل تكنيكي هر كيبورد توجه كنيد.
الف : صداي پيانوي ياماها بسيار زيبا است.
ب : كلاويه‌ها از نرمي و پاسخ قابل قبولي برخوردار است.
ج : در مورد تداوم سلامت كيبورد ياماها چندان مطمئن نيستم . بسياري از انواع ياماها از ناحيه بؤرد زير كلاويه‌ها دچار اشكال مي‌شوند و اين بخصوص در مورد سري PSR صدق مي‌كند. كافي است سري به مغازه‌ها بزنيد و آماري از كيبورد‌هايي كه براي تعمير آورده مي‌شوند بگيريد و قضاوت كنيد./
د : حتي براي شروع بايد از يك ساز خوب استفاده كنيد ( البته در كنار يك استاد خوب) ، در اصطلاح همكاران مي‌گويند اين كار براي جلوگيري از خراب شدن حالت دست و انگشتان هنگام نواختن ضروري است ، و اگر فرم درست بوجود نيايد اصلاح آن بسيار مشكل است.
ة : كيبورد‌هاي Korg سري Pa بساير عالي هستند ولي مشكلي وجود دارد ، به اين ترتيب كه جداي از قيمت آنها كه در حال حاضر حدود 000/300/3 تومان براي Pa80 و 000/800/4 تومان براي Pa2x است، بجز pa2x بقيه دست دوم است و فعلا گمرك اجازه ورود نمي‌دهد!! چقدر به يك وسيله الكترونيكي دست دوم ولو در حد آكبند اعتماد مي‌كنيد ؟ بخصوص كه اگرچه تعميرات آنها انجام مي‌شود ولي شامل گارانتي نيستند.
و : ولي سري Pa علاوه بر نرمي مناسب و پاسخ بسيار عالي كلاويه‌ها به ضربه در كنار كلاويه‌هاي نيمه سنگينش اين امكان را به شما مي‌دهد كه صداي پيانو (و البته هر صداي ديگري) را به دلخواه از نظر reverb , cutoff,.... تغيير دهيد، يعني اگر با صداي پيانوهاي مختلف آشنايي داشته باشيد مي‌توانيد همه آنها را در يك ساز بوجود آوريد.

اما در مورد تعداد كلاويه‌ها يا اكتاوها بايد عرض كنم براي بسياري از قطعات بخصوص در شروع كار 5 اكتاو هم كافي است و راهنمايي لازم در مورد طرز اجرا روي 5 اكتاو بر عهده استادتان خواهد بود. ولي وجود 6 اكتاو از بروز بسياري از مشكلات بخصوص در آينده جلوگيري مي‌كند.

و نكته آخري كه به ذهنم ميرسد اين است كه براي اجراي پيانو روي كيبورد حتما نياز به يك پدال دامپر داريد تا علاوه بر ايجاد ريورب لازم در هنگام ضرورت ، بتوانيد2 نت همزمان را بصورت لرزش اجرا نماييد.

پيروز باشيد

ariya39
Monday 20 October 2008, 07:02 AM
تشكر از شما دوست عزيز اقاي aliz46 و m_abdi
راستش خودم psr 630 yamaha دارم
به نظرتون ميشه تمريناتم و شرمع كنم با همين ارگ؟

m_abdi
Monday 20 October 2008, 12:11 PM
آره خيلي بهتره كه با همون شروع كني (اگه نمي خواي الان هزينه كني) چون فعلا در كيفيت كار شما آنچنان تفاوتي نداره. بعدا در مسير آموزش با انواع كيبورد آشنا تر ميشي و ميتوني با هر كدوم تجربه كوتاه داشته باشي و بعد خودت انتخاب كني. اما مسئله مهم اينه كه با اين كيبورد پنچه شما خيلي قوي نميشه. اگه كيبوردت حالت touch رو داره و تنظيم ميشه انو در حالت hard بزار تا مجبور بشي محكم تر بنوازي تا پنج شما قويتر بشه

ariya39
Monday 20 October 2008, 01:13 PM
اقا پيشنهاد دادن كه ارگ كاسيو wk 110 بگيرم
ميخاستم نظر شما هم بدونم
اگه اين كاسيوwk 110 خوبه از كجا ميتونم پيدا كنم واسه خريد؟

aliz46
Monday 20 October 2008, 11:14 PM
سلام

با اين پيام آخرت خيلي نا اميدم كردي !!!

من با نظر m-abdi كاملا موافقم و بنظرم با همون شرع كنيد خيلي بهتر است تا كاسيو ( بچه‌هاي قديمي به شوخي مي‌گفتند كه كاسيو صداي ديگ و قابلمه مي‌دهد).

براي قوي شدن انگشتان چون نمي توانيد سفتي كلاويه‌ها را تغيير دهيد فقط سعي كنيد انگشتانتان از روي كلاويه‌ها بلند نشود و همزمان همه روي كلاويه باشد و فقط انگشت مورد نظر با قدرت پايين برود.
البته حركت دادن انگشتانتان در برابر فشار نوك انگشتانتان دست ديگر راهي است براي قوي شدن سرپنجه‌هاي هر دو دستانتان.
پيروز باشيد.

mosy_khoda
Tuesday 28 October 2008, 08:19 AM
عزيز جان كي به شما گفته بايد كاسيو بگيري ؟
كاسيو داراي كلاويه هاي غير استاندارد هست و شما رو اذيت خواهد كرد...

bamdadonline
Tuesday 28 October 2008, 09:07 AM
با سلام. شما اگه پیانو می خواهید یاد بگیری به هیچ عنوان حتی یک روزم بهت پیشنهاد نمی کنم کیبورد بزنی. این تجربه منه پس سعی کن اونو دوباره تست نکنی. فقط و فقط پیانو آکوستیک.
اما اگه میخوای ارگ کار کنی حالا میشه در مورد مدل های مختلف بحث کرد. اگه نظر منو بخوای با پول کم فقطبرو سراغ کیبوردهای آموزشی یاماها سری E یا بالاتر. باقی مدل ها بیشتر حرفه ای هستن و تا مدتی بکارت نمیان. ولی اگه میتونی حداقل تا 700 تومن هزینه کنی میتونی به کیبوردهای حرفه ای تر یاماها و حتی Korg فکر کنی...

موفق باشی.