PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كدام نرم افزار آهنگسازي را مي پسنديد ؟

Babak_mix
Wednesday 22 October 2008, 01:52 PM
با عرض سلام خدمت دوستان عزيزم...

لطفاً در رأي گيري شركت كنيد و به نرم افزار مورد علاقتون رأي بديد و بعد دلايل علاقه مندي به نرم افزار مورد نظرتون رو هم ذكر كنيد.

( نظر سنجي به مدت يك هفته انجام ميشود)

با سپاس فراوان Babak

Babak_mix
Wednesday 22 October 2008, 02:02 PM
اولين رأي رو خودم ميدم و نرم افزار سونار رو انتخاب ميكنم...
از نظر امكانات و انعطاف پذيري، نرم افزار sonar يه سر و گردن از بقيه نرم افزارها بالاتره.

بقيه دوستانم هم ما رو از نظراتشون بي نصيب نذارن...

Khashayar
Wednesday 22 October 2008, 02:40 PM
درود
منم به سونار رای میدم چون به قول بابک یه سر و گردن از باقی نرم افزارها بالا تره و من خیلی ازش راضی هستم و تقریبا تمام امکاناتی که من میخوام رو داره.اگر خوب با سونار کار بشه نرم افزار خیلی خوبی هست.

bamdadonline
Wednesday 22 October 2008, 03:11 PM
Sonar بسیار حرفه ای تر و کامل تر هستش. منم رای به سونار می دم...

fattah
Wednesday 29 October 2008, 05:08 PM
به نظر من cubase بسیار عالیست چون از دستگاههای ایرانی هم پشتیبانی می کنه و هم در windows و هم در Mac کار میکنه.
بسیار کامله.

Sensation
Wednesday 29 October 2008, 10:39 PM
من اين نظر سنجي رو نديده بودم اما نظرم رو ابلاغ ميكنم.
خوب نظرات دوستان همگي محترم هست اما دوستان :

در حالت كلي برترين وجود نخواهد داشت شما بيشتر بايد نيازتون رو برطرف كنيد.
نرم افزارهايي كه در ليست بالا مشاهد ميشه همگي كامل هست.!
معايب و محاسن هر سافتوري نميتونه از اون چيزي رو كاسته كنه !
در ميكس و مسترينگ نهايي سافت و هاردور شما مطرح نخواهد بود !
اين دانش و توانايي شماست كه ثاتير رو در صورت تجربه كافي خواهد گذاشت.

من براي سكوئنسينگ و تنظيم : Image Line Fruity Loop ( FL Studio ) - Pro Tools - Reason
در بحث ركوردينگ و صدابرداري هم : در حال حاضر Nuendo
انتخاب من مبني بر استانداري بود كه در نياز ها و سطحي هست كه از ديد من قابل قبول هست و به معناي نغض ديگر سافتور ها نخواهد بود دوستان.

موفق باشيد.

Babak_mix
Saturday 1 November 2008, 07:17 AM
با تشكر از تمامي دوستاني كه نظرات گرانبهاشون رو در اختيار بقيه دوستان قرار ميدن...

عزيزاني كه نظر دادن لطفاً در نظرسنجي هم شركت كنن...

بقيه دوستان هم كم لطفي نكرده و يه گوشه چشمي به اين تاپيك داشته باشن...

با سپاس فراوان Babak

MehRun
Thursday 27 November 2008, 04:34 AM
تمام محیط ها شاید از نظر ظاهر تفاوت داشته باشند اما باطنآ همه ی برنامه هایی که توی نظر سنجی هستند توی ارنج موسیقی توانایی مساوی دارند . شناخت رو یک برنامه خیلی مهمه . کیوبیس و نیوندو هم یک گزینه بود بهتر میشد چون فرق چندانی ندارند

poyaomidi
Thursday 27 November 2008, 12:59 PM
سلام
میشه این نرم افزار sonar را یرای دانلود قرار بدهید
ممنون

Amir
Thursday 27 November 2008, 01:25 PM
دوست عزيز در فروشگاه موجود است

قيمتش هم مناسب مي باشد

You can see links before reply

Babak_mix
Saturday 29 November 2008, 07:27 AM
سلام
میشه این نرم افزار sonar را یرای دانلود قرار بدهید
ممنون

پويا جان، با سلام خدمت شما دوست عزيز...

يه خواهش كوچيك داشتم : لطفاً قبل از اينكه پستي رو ايجاد كني، به عنوان تاپيك توجه كن، فكر نكنم اينجا جاي مناسبي براي پستي كه زدي باشه.

با تشكر فراوان Babak

پیمان رهبر
Thursday 12 March 2009, 11:20 PM
در تایید حرف دوستی که اعتقاد به عدم برتری نرم افزارها دارد عرض میکنم هر نرم افزار در یک یا چند زمینه قدرتمند عمل میکند
Nuendo در زمینه صدا برداری ، مسترینگ و پشتیبانی سمپلها مخصوصا Vst & Vsti فوق العاده بود
Reason در داشتن انواع سمپل و داشتن افکتهای قدرتمند و سبکهای درام اماده در محیط مجازی شبیه به واقعی کار را دلپذیر میکند
Sonar که در ویراش دیتاهای MIDI روش سریع وراحتی داشت به کاربر اجازه برنامه نویسی کارهای تکراری را میدهد از نسخه 7 به بعد با بهره گیری از امکانات دو نرم افزار قبلی که خود نیز به تولید کنندگان انها یعنی Adobe و Propelle اشاره دارد با ارائه نسخه 8 در 4 حلقه DVD علاوه بر بینظیری در ویراش دیتاهای MIDI در موارد دیگر نیز در کنار Nuendo قرار گرفته تصور من اینست با کار بری راحتی که در بارگذاری انواع سمپل و افکت ارایه میدهد در زمره محبوبها قرار گرفته سمپلهای جدید ، سبکهای درام و قطعه های اماده قابل تغییر در Pitch و Tempo ارایه شده که فقط در ُSonar قابل دسترس است مانند ان Grand Piano زیبا در حال نزدیک کردن ان به Reason است َ

Ajika
Thursday 23 April 2009, 02:02 PM
سلام
من برای ضبط از Abode Audition استفاده میکنم.
برای کار با VST از Neundo استفاده میکنم.
ولی به قول بعضی از دوستان توانایی های خود شخص هم مهمه...
با تشکر

rumour
Thursday 23 April 2009, 02:37 PM
من بیشتر ترجیح میدم با گیتار پرو کار کنم.

Acoustic
Saturday 30 January 2010, 08:17 PM
دوستان من در حد کمی با FL Studio یاد گرفتم که کار کنم ... البته بدون اینکه آموزشی رو بخونم .. اینقدر دستکاریش کردم تا یه چیزایی یاد گرفتم .
الان بخوام Sonar کار کنم سخت نیست برام ؟ چون میگید Sonar قوی تره ...

Sohrab Iwis
Saturday 30 January 2010, 08:22 PM
من فقط SONAR رو میپسندم !

scofild
Saturday 30 January 2010, 08:53 PM
خب منم باز حرفه جناب sensation رو تایید میکنم و نرم افزار مورده علاقه ی خودم رو هم معرفی میکنم با ذکره دلایل !

من بعد از مدت ها که تمام سکوئنسر های بالا رو تست کردم به این نتیجه رسیدم که هیچی FL STUDIO نمیشه (نظره شخصی ) !
چرا ؟ حالا میگم !
1- محیط کاربری بسیار ساده و جذاب و در عینه سادگی فوق العاده قدرتمند .
2- انجام مراجله پیچیده با طی کردنه مراحله کوتاه
3- کیفیت خروجیه فوق العاده
4 - قابلیت های فوق العاده زیاد در ریتم سازی
و موارده دیگه که الان حضوره ذهن ندارم .

برای رکورد وکال و ادیت کردنه فایل های WAVE از adobe audition 3 استفاده میکنم چون اون هم ابزارش کاملاً دمه دسته و خیلی دقیق میشه باهاش کار کرد .

از ریزن هم بدم نمیاد ولی چون vsti ساپورت نمیکنه یکم کارو مشکل کرده البته با وروده record از همون کمپانی دیگه مشکلات خیلی کم شده و امیدوارم هر چه سریعتر ورژنه کرک شده ی record هم به بازار بیاد تا اون رو هم محکی بزنیم !

meysam10002
Monday 26 April 2010, 12:42 AM
نرم افزار مهمه اما اون چیزی که مهم تره اون شخصیه که با نرم افزار کار میکنه
من به ترتیب
Fl
sonar
Reason

MA_Happy
Thursday 29 April 2010, 05:33 PM
من عاشق این دو برنامه هستم:
Fl
Sonar
و قدیمتر ها
Dance ejay
Acid

pinky
Wednesday 9 June 2010, 03:49 AM
من خودم تا حالا با FL Studio , sonar , و reacktor کار کردم به نظرم ساختار reacktor پیچیده تر از sonar هست و sonar پیچیده تر از Fl ولی نمیدونم چرا با سونار راحت ترم برام قابل فهم تره تا اف ال
من سونار رو بیشتر ترجیح میدم
reacktor ]هم که اصلا ولش کن اگه کسی اطلاعی پیرامون reacktor داره یکم از این برنامه بگه

mariwan
Thursday 12 August 2010, 07:14 PM
سلام
دوستان با احترام به نظر سنجيتون
ولي من بايد يك حرفي بزنم
دوستان هيج نرم افزاري بد نيست و خوبيه كار به خلاقيت خود انسان بنده
آدم ميتونه ار بدترينها بهترين بسازه
به نظر من همه نرم افزار ها كخوبن و كاربردين
من خودم با اف ال و سونار كار ميكم و ميخوام با ريزن و كيوبيس هم كار كنم ولي بازم بايد بگم خوبيه كار به آدم خودش مربوطه در كل خوبه نظر سنجي ولي اين راي من بود

Babak_mix
Saturday 14 August 2010, 04:06 PM
سلام
دوستان با احترام به نظر سنجيتون
ولي من بايد يك حرفي بزنم
دوستان هيج نرم افزاري بد نيست و خوبيه كار به خلاقيت خود انسان بنده
آدم ميتونه ار بدترينها بهترين بسازه
به نظر من همه نرم افزار ها كخوبن و كاربردين
من خودم با اف ال و سونار كار ميكم و ميخوام با ريزن و كيوبيس هم كار كنم ولي بازم بايد بگم خوبيه كار به آدم خودش مربوطه در كل خوبه نظر سنجي ولي اين راي من بود

با سلام به شما دوست عزیز...
اگر به عنوان تاپیک دقت کرده باشی، منظور ما هم این نبود که بگیم چی بده یا خوبه،‌ میخواستیم نظر بقیه دوستان رو در مورد نرم افزار مورد علاقشون بدونیم....

موفق و پیروز باشی Babak

Mohammad_ngml
Saturday 14 August 2010, 05:38 PM
من FL کار میکنم... فکر میکنم FL ورژن 9 زیادی کامله.. هرچند ممکنه ضعفهای تخصصی هم داشت باشه که در حیطه ی سواد من نیستو.. ولی تا اونجایی که من میدونم FL علاوه بر قابلیت های بالا برای آهنگسازی و سمپل های طبیعی، قابلیت ویرایش فرکانس و گذاشتن افکت روی صدای ریکورد شده هم داره... الگوریتم خیلی ساده ای برای ریتم سازی و نوشتن سولو داره.. و کیفیت بالای اکسپورت. فقط اگه قابلیت نمایش نت رو هم داشت دیگه نور علی نور میشد. مثل گیتار پرو... البته من خیلی دوست دارم بقیه ی نرم افزارها رو هم امتحان کنم... راستی در مورد قدرت آهنگسازی Guitar pro 6 خیلی تعریف میکنن.. کسی اطلاعاتی نداره؟

mariwan
Saturday 14 August 2010, 09:25 PM
درست دوست عزيز و اكه دقت كرده باشي من نظر شخصيمرو كفتم
من هم اف ال كار ميكنم با سونار هم كار ميكنم ولي ميز كارم اف ال هست

rezaranjbaraan
Saturday 14 August 2010, 09:32 PM
SONAR

HamedSedighi
Saturday 14 August 2010, 09:38 PM
دوستان فیلم جدید اف ال 9.5 بتا رو دیدین ؟

قابلیت هایی بهش اضافه شده

مثلا میسکرش رو میشه بزرگتر کرد
..

تا جایی که یادم هست از یوتیوب دنلود کردم

حالا این لینک رو ملاحظه بفرمائید

تغییرات رو نوشته

Mohammad_ngml
Saturday 14 August 2010, 09:50 PM
آره.. گویا نسخه ی بتا رو دانلود هم میشه کرد!

mariwan
Saturday 14 August 2010, 10:04 PM
درسته ولي حال نسخه فول رو نداره save , بيرون دادن فايل نداره جه حالي ميده بس با اوني كه داريد مدارا كنيد تا فولش بياد

Porya
Saturday 14 August 2010, 10:05 PM
من اکثر کارام رو با Sonar انجام میدم ولی همیشه رو سیستمم علاوه بر sonar ، نرم افزار های adobe audition , wave lab , sibelius , FL , reason , cubase_nuendo , pro tools رو نصب دارم چون هر کدوم یه سری قابلیت های اختصاصی دارن و در مواقعی که بهشون احتیاج دارم میرم سراغشون .

mariwan
Saturday 14 August 2010, 10:25 PM
من هم منظورم همين بود كه كفتم هر نرم افزاري كار خودش رو ميكنه
خود انسان خوبي رو تعيين مي كنه
و از همه كمك ميكيرم
موفق باشيد

Dj_MAN
Wednesday 13 October 2010, 08:05 PM
هر نرم افزاری معایب و محاسن خودش رو داره ... و این ما هستیم که بر اساس سلیقه و طرز تفکر یکی رو انتخاب میکنیم .... ولی نظر من اینه که کیوبیس توی این بحث امتحان خودشو پس داده ... در ضمن یاداوری میکنم که کیوبیس فقط برنامه کامپیوتری اهنگسازی نیست . بلکه قابلیت اجرای کنسرت و کارهای لایو رو هم داره و از اکثر سخت افزارهای ارتباط دهنده سینتی سایزر ها و پروتوکلهای اونها پشتیبانی کامل میکنه ... مثلا این کار رو ریزون - FL - سونار - پروتولز - استودیو وان - نمی تونن انجام بدن .. البته خب اونا هم به نوبه خودشون کارهایی بلدن که کیوبیس کمتر بلده ... ! ولی در کل بر طبق فرمول کارایی در برابر قیمت و اینکه اکثر استودیوهای ایران و جهان از کیوبیس بعنوان نرم افزار مادر استفاده میکنند میتونم بگم به عقیده من کیوبیس بهترینه .... مخصوصا توی نسخه 5 که دیگه ترکونده ..........

Acoustic
Wednesday 13 October 2010, 09:22 PM
کیوبیس و سونار قابلیت اضافه کردن VST داره مثل FL ؟

ari
Wednesday 13 October 2010, 09:49 PM
سلام. من خیلی وقته با فاینال آهنگسازی می کنم.اگه در زمینه تنظیم و آهنگسازی نرم افزار بهتری می شناسین لطفا بگین.
ممنون از همه

Porya
Wednesday 13 October 2010, 10:16 PM
کیوبیس و سونار قابلیت اضافه کردن VST داره مثل FL ؟

بله دارند . اصلا اولین بار کمپانی steinberg (تولید کننده کیوبیس و نئوندو) vst رو معرفی کرد .

kambiz6239
Tuesday 28 December 2010, 04:07 PM
نرم افزار FL-Studio خوبه و من 6 سال باهاش کار کردم ولی تمام امکاناتی را که باید یه نرم افزار آهنگسازی از لحاظ میکس داشته باشه، متاسفانه ورژن های 5 و 6 و 7 و 8 این نرم افزار وجود نداره . اما تو ورژن های 9 و 9.1 این مشکل حل شده و بسیار کار با FL خوشایند تر شده و کلی امکانات و VST ها به آن اضافه شده.

saram
Monday 28 March 2011, 02:33 PM
سلام.من با همه این نرم افزارها کار کردم نمیشه گفت کدوم بده کدوم خوب. اگه vst داشته باشیم البته انواع vst وخوب مشخصه که کیوبیس از همه بهتره.ببینید در حالت کلی بگم .اگه میخوایین تنها با یک نرم افزار کار کنین و وی اس تی انچنانی هم ندارین و اماتور هستین به نظرم fl و سونار میتونه کارتونو راه بندازه البته اینو هم در نظر داشته باشین که خروجی این دو تا بسیار ضعیفه و اگه خواستین کارتونو اکسپورت کنین از خروجی کار راضی نخواهید بود.عوضش اگه vst وسمپل زیاد دارین توصیه میکنم حتما از کیوبیس استفاده کنین هم خروجیه قوی داره هم برای ضبط صدا از کیفیت بیشتری نسبت به اون 2 تا برخورداره.شک نکنین این تجربه چندین سالمه.همچنین نندو هم مثل کیوبیسه با چند تا فرق کوچولو.اگه مایه دارین که دیگه نرم افزار پروتولزو با سخت افزاراش بگیرین که با هم مچ شه که خیلی از استودیوها از این روشم استفاده میکنن.البته من خودم بیشتر با ریزن اهنگارو میسازم و گاها هم تو کیوبیس باهم ریوایر (یعنی استفاده همزمان از 2 نرم افزار اهنگسازی)میکنم و گاهی هم تراک به تراک تو ریزن کارارو اکسپورت میکنم میبرم به داخل کیوبیس واونجا صدا رو ضبط میکنم و سر اخر تو کیوبیس میکس میکنم و کار نهایی رو اکسپورت میکنم و بعد مسترینگش میکنم که برا من سخت ترین کار این مسترینگشه.از fl هم استفاده میکنم و تنها رقیب fl همین ریزنه ولی اینم در نظر داشته باشین که خروجیه ریزن خیلی بهتر از اف اله.تا حالا نشده از اف ال خروجی بگیرم.یادش بخیر زمانی که از اولین ورژنایه این نرم افزارا استفاده میکردم.اگه نظر منو بخوایین هیچ کدوم به کیوبیس نمیرسه.(نظر شخصی و لاغیر)

asana
Monday 28 March 2011, 02:39 PM
سلام
من فقط با Cubase حاااااال میکنم
Reason بد نیست ولی کامل نیست
Fl برای مبتدی عالیه
برای بساز بفروش ها هم خوبه

saram
Monday 28 March 2011, 02:45 PM
سلام
Fl برای مبتدی عالیه
بله دوست عزیز در بین این نرم افزارهایی که دوستان گفتند(البته به غیر از پروتولز که نیاز به سخت افزار داره و البته با ساند کارتهای ام ادیو نرم افزارشو میشه نصب کرد سری ام پاورش)خروجیه کیوبیس با نندو از همه بهتر و امکانات زیادی داره که چون یکم از اون یکیا سخت تره اکثرا دوستان قیدشو میزنن.

سلام
Fl برای مبتدی عالیه

در حالت کلی بنده هم به کیوبیس رای میدهم.

hossein_faran
Monday 28 March 2011, 03:29 PM
سلام
Fl برای مبتدی عالیه

من با حرفتون موافق نیستم که میگین fl برای مبتدی هست.بهتره اینو بگین که برای هر سبکی متفاوته.

برای ساخت آهنگ ترنس و دی جی بهترین application اف ال هست که الان خیلی از بزرگان موسیقی الکترونیک ایران مثل کوشان حداد از اون استفاده میکنن.

در ضمن آهنگ سکوت محسن یگانه هم با اف ال ساخته شده و بعد در لاجیک افکت و مستر شده.

fl ظاهر ساده ای داره ولی اگه یه یوزر advance بشی باهاش بدون استفاده از vst plugin میتونین یه آهنگ کامل باهاش بسازین با بهترین qulity

البته من با توجه به سبک کاریم با nuendo کار میکنم و ازشم راضیم

asana
Monday 28 March 2011, 03:35 PM
من اولین بار نسخه Fl رو تو یه سری پک بازی دیدم
فک کردم یه جور بازیه

ولی امان از آهنگسازهای زیرزمینی

hossein_faran
Monday 28 March 2011, 05:08 PM
من اولین بار نسخه Fl رو تو یه سری پک بازی دیدم
فک کردم یه جور بازیه

ولی امان از آهنگسازهای زیرزمینی

ببینید منم اول که تازه وارد موسیقی پاپ و الکترونیک شده بودم و بعد از 7 سال کار کلاسیک و جز و بلوز و... تازه میخواستم با اینا کار کنم اصلا قبولشون نداشتم و فکر میکردم خیلی کار باهاشون راحته ولی هر چقدر بیشتر چلنج کردم باهاشون دیدم به این راحتیا هم نیس و سختی و مسائل خاص خودشو داره و اینجوری نیس با 4 تا لوپ گذاشتن یه آهنگ ساده بشه ساخت.

نمیدونم اگه منظورتون از این حرف اینه که این جور کارا رو ساختن (زیر زمینی) خیلی راحته اینو بهتون بگم که من به شخصه نظرم عوض شد.اگه رو حرف خودتون پافشاری دارین پیشنهاد میکنم یه کار مشابه همین کارای تنظیم کننده های زیر زمینی (مثل کوشان و پیام شمس و بابک مافی و....) بسازین.بعد وقتی به این کارا گوش میکنین با دقت تمام لاین ها مثل بندینگ و فرکانس های صدای بیس , crash-hi hat , حتی noise ها هم توجه کنین.

اگر هم اعتقادتون بر اینه که fl studio خیلی ساده هست و این که تو پک گیم بوده دو دلیل داره:1- اینکه حجمش کمه (در حدود 55 mb اف ال 8xxl) م2- اینکه محیطش در نگاه اول ساده و سرگرم کننده برای اشخاص معمولی است که کیک میزاری و... دقیقا مثل بعضی از سازها مثل کیبورد یا سنتور در مقابل ویولن
بعد اگه وقت کردین این پلاگین هایی مثل sytrus و vocoder رو چک کنین که بسیار کارامد و موثرند و برای کار باهاشون نیاز به دانستن مباحث صدابرداری داریم.

پس بهتره واسه بچه هایی که مبتدی هستن و دارن از مطالب اینجا به عنوان راهنمایی استفاده میکنن بگیم که ابتدا سبکتونو مشخص کنین و بنا به نوع کارشون با یکدوم ازینا شروع به کار کنن.

با این حال من خودم nuendoو cubase رو با توجه به حیطه کاریم بیشتر میپسندم ولی حرفم اینه که باید به کاری که هنری هست و زحمت پاش کشیده شده احترام گذاشت

asana
Monday 28 March 2011, 05:26 PM
دوست خوبم سلام
من 100 درصد با نظر شما موافقم .
معدود افرادی پیدا میشن که با fl کار حرفه ای ببندند البته تو ایران . این نشان از ضعف نرم افزار نیست . بلکه ما با کمترین تخصص خودمون دوست داریم فقط (( کار ببندیم )) . من کسی رو سراغ دارم که 4 سال با fl کار کرده ولی هنوز ریتم 6/8 رو نمی تونست بیاره .

اگه سمپل و وی اس تی رو از خیلی آهنگسازها بگیرید خواهید دید که طبل توخالی هستند. من جسارت نمیکنم به کسی .
ولی من فک میکنم با توجه به فیلم هایی که در

howcast.com ,,,,,,,,vimeo.com ........youtube.com .......5min.com ........youku.com .....dailymotion.com

سایت ها دیدم ، اف ال هم غول بزرگ نرم افزار هست .
من بیشتر از 500 فیلم مختلف دیدم از آموزش اف ال به ربان چینی وو روسی وو ...... به ندرت از سمپل و وی اس تی سخن به میان میآمد

و چقدر درباره میکس آموزش داده شده

پیشنهاد میدم به سایت های بالا یه سر بزنید