PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نی نوازان منوچهر غیوری را چقدر می شناسند ؟

سعید مستفیضی
Monday 27 October 2008, 12:07 PM
استاد منوچهر غیوری یکی از نی نوازان بزرگ ایران است که بعد از استاد کامل حسن کسایی صاحب سبک خاصی در نی نوازی است . غیوری مردی است افتاده ، خوش خلق ، مهربان ، دلسوز ، آرام و در عین حال مصمم و استوار در هنر نی نوازی . ایشان را سالهاست از طریق شاگرد خوبشان روح اله پارسا می شناسم . وافتخار همنشینی با ایشان و درک محضرشان را داشته ام . بسیار بجا و شایسته است هنرمندان و هنرجویان نی نواز با این استاد کم نظیر آشنا شوند . استاد در نجف آباد اصفهان آموزشگاه موسیقی دارند و بسیار با جوانان گرم و با مهر است . امروزه متاسفانه سکوتهایی که نقش ارزنده ای در تکنوازی ها دارند کمتر اجرا می شود و به زیبایی کار لطمه وارد میکند . اجراهای استاد غیوری ( که البته خصوصی موجود است ) را گوش کنید ببینید نی نوازی یعنی چی؟ ... سعی میکنم یکی از اجراهای خصوصی ایشان که ضبط کردیم را برای علاقمندان بگذارم . خوشحال می شوم اگر دوستان بیشتر استاد را معرفی کنند . با تشکر

AliB
Monday 27 October 2008, 12:51 PM
با سلام و درود بر شما دوست ارجمند
از اینکه ایشان را معرفی کردید بسیار سپاسگزارم . متاسفانه من تا به حال اسمی از ایشان نشنیده بودم . ایران ما پر است از هنرمندان والا و گمنامی که در جای جای این مرز و بوم زیبایی می آفرینند و به دور از هیاهو و شهرت طلبی به کار دل خود مشغولند.
چقدر حیف است که همه ی مردم ایران از وجود این استادان بی بهره باشند.
اگر محبت کنید و نمونه ای از اجرای ایشان را برای علاقه مندان بر روی شبکه بارگذاری کنید خدمت بزرگی در معرفی ایشان در این سایت انجام داده اید.
سپاس فراوان از شما

AliB
Monday 27 October 2008, 12:51 PM
این حرکت شایسته ی شما بهانه ای شد تا چند دقیقه ای وقت صرف کنم و با جستجویی در اینترنت بیوگرافی استاد غیوری را بیابم. واقعا هنر مند ارزشمندی هستند.
منوچهر غیوری، از نوازندگان موسیقی ایرانی است. منوچهر غیوری در سال ۱۳۲۶ در شهرستان نجف آباد اصفهان چشم به جهان گشود. وی از همان دوران کودکی به موسیقی علاقمند بود و از سن ۱۲ سالگی کار هنری را با نی و آواز شروع کرد. در دوره دبیرستان ضمن تحصیلات در اردوهای هنری شرکت می کرد و از سال ۱۳۵۰ به محضر استاد نی ایران "حسن کسایی" راه یافت و در همان زمان با مرحوم استاد تاج اصفهانی آشنا شد.
غیوری بیشتر اوقات خود را در حضور استاد کسایی بسر می برد و ردیفهای موسیقی اعم از ساز نی و آواز را از ایشان فرا گرفت. در سال ۱۳۵۲ راهی تهران شد و به دانشسرای عالی هنر راه یافت و پس از اتمام دوره به موطن خود باز گشت و شغل دبیری آموزش و پرورش را پیشه خود ساخت. سپس در سال ۱۳۵۵ به منظور تکمیل تحصیلات هنری خود به هنرکده عالی موسیقی رفت و مشغول فراگرفتن موسیقی در مقطع کارشناسی شد. منوچهر غیوری با هنرمندانی نظیر آقایان سعیدی، شاه زیدی، افتخاری و رستمیان همکاری دارد و کنسرتهای متعدد با خوانندگان فوق اجرا کرده و در برنامه های تکنوازی در مراکز ایران و خارج از کشور شرکت داشته است. وی از جمله هنرمندانی است که مورد تایید اساتید موسیقی می باشد و در اولین جشنواره نی نوازان ایران در خرداد ۱۳۷۰ مقام اول را کسب کرد و به تایید استادان مسلم موسیقی " حسن کسایی، علی تجویدی و مصطفی کمال پورتراب" به اخذ دیپلم افتخار نائل آمد.
او از سال ۱۳۵۸ در هنرستان هنرهای زیبا در اصفهان و همچنین از سال ۱۳۶۷ در واحد موسیقی صدا و سیمای مرکز اصفهان به عنوان مربی موسیقی برگزیده شد و شاگردان علاقمند به نی از کلاس درس او بهره گرفتند. همچنین این هنرمند شایسته، دارای گنجینه ای از قدیمی ترین صفحات و آثار هنرمندان گذشته و حال می باشد که در نوع خود بی نظیر است و هر اهل ذوقی را به وجد آورده و مست و مسحور می سازد.
وی در طول ساليان متمادی كنسرتهای متعددی در كشورهای مختلف از جمله كانادا، آمريكا، كويت، هندوستان و تركیه اجرا كرده است.
منبع ویکی پدیا __ You can see links before replyمنوچهر_غیوری
این هم گفتگویی با ایشان
You can see links before reply

سعید مستفیضی
Thursday 4 December 2008, 10:30 AM
استاد منوچهر غیوری با گروه عارف هم همکاری داشته و حضورشان با این گروه در کاست " وطن من " با صدای ایرج بسطامی و آهنگسازی استاد پرویز مشکاتیان دیده می شود . دوستان را به تهیه و شنیدن این اثر زیبا دعوت میکنم .