PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیبورد PSR-OR700

amir_psr
Monday 27 October 2008, 05:00 PM
با درود
لطفا هر کسی مطلبی درباره این کیبورد داره در این تاپیک مطرح کنه.

m_abdi
Wednesday 29 October 2008, 08:18 PM
امیر جان از ایجاد این تاپیک ممنون
من یکسری اطلاعات در قسمت بحث فنی در تاپیک مقایسه or 700 و a1000 گذاشتم.
در ضمن تا انوجایی که من میدونم ریتم ها و سانگ های a1000 و 2000 با اون سازگارن. اما صدا ها نه (مال a1000)
آیا ریتمی ایرانی یا غیره کسی مخصوص or700 داره .
چون امکانات polyphony این ساز از 2000, 1000 بالاتره و میتونه ریتم های پر تری داشته باشه. 97 polyphony

در ضمن هرکی or700 داره حتما updatesh کنه به version 1.5
میدنیم که این ساز چندین صدای sweet هم داره که از 2000 هم بیشتره.
اگه دوستان بخوان من میتونم یه مقایسه کلی این ساز و ساز های دیگر یاما ها رو بزارم.

لطفا هرکس اطلاعات بیشتری داره بزاره.
اما یه مورد:
میخوام بدونم کسایی که or700 دارن وقتی بیش از 10 دقیقه با صدای بلند و با ریتم های پر(ریتم های ایرانی مثل khorasani میزنن سمت چپ بلندگوی راستشون گرم میشه یا نه؟
و از چه ترانسی با چه ولتاژ و چه واتی استفاده میکنن. پشت یا روی ترانس نوشته چند واته؟(w)
مرسی

amir_psr
Thursday 30 October 2008, 08:17 PM
امیر جان از ایجاد این تاپیک ممنون
من یکسری اطلاعات در قسمت بحث فنی در تاپیک مقایسه or 700 و a1000 گذاشتم.
در ضمن تا انوجایی که من میدونم ریتم ها و سانگ های a1000 و 2000 با اون سازگارن. اما صدا ها نه (مال a1000)
آیا ریتمی ایرانی یا غیره کسی مخصوص or700 داره .
چون امکانات polyphony این ساز از 2000, 1000 بالاتره و میتونه ریتم های پر تری داشته باشه. 97 polyphony

در ضمن هرکی or700 داره حتما updatesh کنه به version 1.5
میدنیم که این ساز چندین صدای sweet هم داره که از 2000 هم بیشتره.
اگه دوستان بخوان من میتونم یه مقایسه کلی این ساز و ساز های دیگر یاما ها رو بزارم.

لطفا هرکس اطلاعات بیشتری داره بزاره.
اما یه مورد:
میخوام بدونم کسایی که or700 دارن وقتی بیش از 10 دقیقه با صدای بلند و با ریتم های پر(ریتم های ایرانی مثل khorasani میزنن سمت چپ بلندگوی راستشون گرم میشه یا نه؟
و از چه ترانسی با چه ولتاژ و چه واتی استفاده میکنن. پشت یا روی ترانس نوشته چند واته؟(w)
مرسی

بله دستگاه من هم بعد از یک مدت کار سمت چپ اسپیکر راست گرم می شه البته اوایل خرید دستگاه خیلی بیشتر گرم می شد اما الان نسبتا معمولی گرم می شه. البته فکر نکنم چیز مهمی باشه چون با توجه به طراحی اسپیکر احتمالا محل دفع گرما از دستگاه همون بقل اسپکر باشه.

من از ترانس PA300 استفاده می کنم که در پست های قبلی شما اشاره کردید که باید با یک ترانس قویتر تعویضش کنم .
یک نکته جالب در مورد ترانس این دستگاه وجود داره و اون اینه که تو دفترچه دستگاه مدل ترانس برای این کیبورد رو PA 300 ذکر کرده در حالی پشت دستگاه نوشته از ترانس مدل PA 301 استفاده کنید و این در حالیه که من تو سایت yamaha فقط دو مدل ترانس دیدم PA300 و PA300B و اثری از PA301 نبود.

amir_psr
Thursday 30 October 2008, 08:41 PM
چون این ساز نسبتا جدید است من ریتم ساخته شده مختص به آن ندیدم البته سایت ریتمکده (You can see links before reply (You can see links before reply)) یک پکیج برای این کیبورد داده که نمی دونم با OR700 ساختن یا مال A1000 به اسم OR700 میدن.
همانطور که شما گفتید Polyphony این ساز از 1000 , 2000 بالاتره و نکته دیگه اینه که حتا از Korg PA500 هم بالاتره چون PA 500 دارای پلی فونی 80 است.
اما به طور کل بعد از 1000 و 2000 برای کیبورد های یاماها در ایران ریتم زیادی ساخته نشد البته علی رغم قابلیت های بالای ریتم سازی این کیبورد ها نمونش ساز 3000 بود که تنها کیبورد در دنیا در رنج قیمت متوسط است که در ریتم سازی می تواند از 3 کیت استفاده کند اما من تا به امروز ریتمی که برای آن ساخته شده باشه ندیدم و بعید نمی دانم که این قصه برای OR700 هم تکرار شود.

m_abdi
Saturday 1 November 2008, 10:11 AM
با درود فراوان
باید عرض کنم که من یک ایمیل به یاماها زدم. در جواب اومده که حتما باید از ترانس a301 57w استفاده شود.و متذکر شده که استفاده از ترانس کمتر ممکن است اسیب جدی برساند.

اما چون آن کمپانی سازنده است کمی مته به خشخاش هم میگذا رد و از انجایی من خودم مهندس سخت افزارم دوباره براش ایمیل زدم در جواب آمد:

استفاده از ترانس a300 45 wat کمتر ممنوع
در صورت استفاده از این ترانس ولوم دستگاه را بیش از 70 در صد و در ریتم های سنگین مثل ایرانی که ولوم styl آن کلا بالا است بیش از 60 درصد استفاده نکنید.

در پایان آورده برای استفاده مطلوب و کامل باید ترانس a301 57w را استفاده کنید.

اما گرم شدن آن :
من وقتی از کیبورد با صدای بلند (آخر) استفاده میکنم گرما زیاد میشه و بعد روی اسپیکر سمت راستم در حالی که ریتم میرنه و من هم در حال نواختنم پارازیت میفته(که باید کیبورد را برای مدت کوتاهی خاموش کنم)
که دلیل اون کم آوردن ترانس است.
الان هم که هوا سرد تر شده کمتر گرم میشه.

پکیج ریتمکده هم مال a1000 . در ضمن من یک عالمه تم A1000 دارم که با or700 بدون مشگل اجرا میشن.
مقداری هم song که بدون مشکل است.
بعضی هاشونم اطلاعات ots link رو هم دارن. اگه خواستید بزارم

amir_psr
Sunday 2 November 2008, 09:16 PM
چرا در OR700 مثل 1000 و 2000 امکان گرفتن left همراه با روشن بودن دکمه ACMP وجود نداره یعنی وقتی که ACMP روشن می شه Left قطع می شه آیا راهی برای درست شدنش هست ؟ این امکان رو مدل های قدیمی یاماها دارند و بعید می دونم OR700 نداشته باشه.
دوستان هم اگر song و ریتمی دارند که رو OR700 خوب اجرا می شه در اختیار دیگران قرار دهند تا تبادل ریتم OR700 هم بیشتر شه.

m_abdi
Monday 3 November 2008, 11:39 AM
امیر جان در جوابت باید مراحل زیر رو اجرا کنی
1- دکمه function
2- syte and rythm setting
3- 2 تا next بزن
4- حا لت fingerd روی acomplish رو به حالت full keyboard تغییر بده
من الان دسترسی به or700 ندارم ممکنه که نام منو رو صحیح ننوشته باشم. اگر پیدا نکردی آدرس دقیق میدم.
موفق باشی

در مورد ریتم هم من یک سیدی کردم
یا باید از مدیر سایت یک فضا بگیرم . یا انو روی سایت شرکت خودم بصورت free میزارم بزودی .

amir_psr
Tuesday 4 November 2008, 07:08 PM
لینک یک آهنگ کلاسیک که با OR700 زدم رو گذاشتم دوستانی که OR700 دارند دانلود کنند و نظرشون رو بگند البته فکر کنم فقط رو کیبورد OR700 خوب اجرا شه چون با OR700 زدم.
You can see links before reply
:ax

m_abdi
Wednesday 5 November 2008, 04:44 PM
خیلی زیبا بود.
لطفا یک توضیح راجع به نحوه ساخت midi با or700 بده. روی کیبورد من خیلی خوب اجرا شد. syle:enteritment
کانال tr1 و tr2 و extera tr روشن بود.
در طی دو مرحله یا یک مرحله ساختی؟ چون کانال tr1 پس زمینه بود و صدا رو پر میکرد.

m_abdi
Wednesday 5 November 2008, 05:29 PM
روش تست کیبورد or 700 هنگام خرید:

1- آکورد دو دیز ماژور را روی اکتاو دوم بگیرید سپس کیبورد را روشن کنید.

حالا تمامی متعلقات و خود کیبورد تست میشوند

amir_psr
Wednesday 5 November 2008, 07:21 PM
برای ساخت Song با سه TR در OR700 کافی است که دکمه REC و Stop را با هم فشار دهید تا کیبورد برای ضبط یک Song جدید آماده شود حال با نگه داشتن دکمه REC روی دکمه EXTRA TR و سپس TR2 فشار دهید در اینصورت هر سه TR به حالت قرمز در می آیند . در OR700 ریتم SONG در EXTRA TR و RIGHT 1 و RIGHT 2 در TR1 و LEFT در TR2 بصورت پیش فرض ضبط می شود فقط قبل از ضبط کیبورد را طوری تنظیم نمایید که همراه آکورد LEFT هم نواخته شود تا باعث پر شدن صدای زمینه شود.
حال شروع به نواختن کنید . در طول ضبط می توانید با MULTI PAD و یا از طریق خاموش و روشن کردن سازهای ریتم باعث تنوع در آهنگ شوید. بعد از پایان نواختن دکمه STOP را بزنید و SONG را SAVE نمایید. به این وسیله با روش یک مرحله ای یک SONG با سه TR دارید.

amir_psr
Wednesday 5 November 2008, 07:26 PM
چند SONG دیگه که با OR700 زدم در سبک های مختلف:

m_abdi
Saturday 8 November 2008, 01:35 PM
دوستان عزیز توجه شما را به یک نکته جلب میکنم

در صورتی که شما کیبورد or700 خریدید هیچ وقت برروی آن هنگام استفاده و روشن بودن کیبورد نایلون یا سلفون حتی روی السیدی آن نکشید چون باعث آسیب به کیبورد شما میشود.

در صورت لزوم فقط میتوانید روی دکمه های ردیف انتخاب صدا و ریتم و سورن کرون از سلفون استفاده کنید.

amir_psr
Tuesday 11 November 2008, 09:52 AM
کسی می دونه معنی کلمات PRO و Session و ... که در بالای بعضی ریتم های کیبوردهای یاماها (از جمله OR700) نوشته میشه چه معنی داره؟

holyprot
Tuesday 11 November 2008, 08:46 PM
می خواستم از دوستانی که or700 دارند سوال کنم که آیا اونا بدون استفاده از سمپل هم می تونن آهنگ ها رو خوب بزنند ؟
آخه خیلی وقتها صدای سمپل بهتره .
من الان می خوام یه ارگ بخرم و بین or700 و pa50 تبدیل شده به or700 موندم و نمی دونم چه کار کنم .
آخه pa50 تبدیل شده هم جدیدترین ریتم ها و سمپل ها و سانگ ها براش ساخته می شه و هم اینکه چون usb می خوره خیلی خوبه .
ولی خوب or700 هم امکانات خودش رو داره مثل 97 polyphonic و usb و اتصال به pc و...
حالا نمی دونم چه کار کنم من بیشتر می خوام آهنگهای ایرانی بزنم ولی آهنگهای tarnce و ... رو می خوام بزنم .
بنظر شما کدوم بهتره ؟
لطفا کمک کنید .

m_abdi
Wednesday 12 November 2008, 01:53 PM
دوست عزیز
or 700 از نظر polyphonic و از نظر صدا خصوصا ساز های بادی و یا اورینتال از pa50 بهتره. پورت usb هم داره.(2عدد)
فکر میکنم در ساخت ریتم از سه کیت استفاده میکنه. برای زدن آهنگ های ایرانی ترکی عربی بندری و بهتر از اون آهنگ های کلاسیک خیلی مناسب. اصلا هنگ نداره. سیستم عاملش بروز میشه. یاماها هم خوب ساپورتش میکنه. اما در ایران هنوز ناشناخته است.
ریتم ها و سانگ های a1000 &2000&3000&2100&1500 رو پشتیبانی میکنه. من زیاد در جریان این نیستم که آیا برای یاماها ریتم های جدید میاد یا نه؟
شاید راهی برای تبدیل ریتم های korg به یاماها باشه. یکسری نرم افزار که یاماها ارائه داره که convertor اما من امتحان نکردم.
در عین حال چون از korg بیشتر تو ایران ، ایرانی ها پشتیبانی میکنن ریتم ها بروز تره. اما این دلیل بر ضعف یاما ها نیست.

به نظر من چون بعد از یاماها 2000 کیبوردی از یاماها در ایران ندیدیم (3000 هم خیلی کم مو جود بود) ریتم سازی بیشتر به سمت korg روی آورد . اما برای a1000 هنوز ریتم جدید ساخته میشد.
باید اضافه کنم که با اومدن این کیبورد or700 فکر میکنم یک جهش در بروز رسانی و پشتیبانی از یاماها در ایران بشه.

من ریتم ها 2000 و آ1000 و همچنین سانگ های اون رو روش بدون مشکل اجرا کردم اما منظور شما رو از سمپل نفهمیدم.

امیدوارم amir جان بتونه در مورد سمپل اینجا برامون توضیح بده.

amir_psr
Wednesday 12 November 2008, 08:40 PM
سمپل ها فایل هایی با پسوندهای wav kmp ksf هستند که بوسیله کیبورد اجرا می شوند و معمولا کیفیت بالایی دارند(بستگی به کیفیت سمپل گیری داره) در واقع بدینوسیله کیبورد صدای سازهایی را که ندارد می تواند با کیفیت بالا اجرا کند (مثلا سازهای ایرانی - ترکی و ...) . معمولا کیبورد های Korg (مثل PA1X) یا سری های حرفه ای یاماها (مثل PSR 9000 PRO) قابلیت سمپل گیری را دارند .

در کشور ما به دلیل استقبال از کیبورد Korg ریتم و سمپل زیادی برای Korg ساخته می شود و چون کیبورد PA50 توانایی پخش سمپل را نداشت بعضی از افراد اقدام به تغییر آن برای سازگار شدن با PA80 و PA800 و... کردند که حاصل کار کیبوردی با قیمت مناسب و قابلیت زیاد می شد .

من خودم با PA50 تبدیلی کار نکردم و نمی تونم بگم که ریتم های سمپل دار رو می تونه مثل PA800 اجرا کنه یا نه ؟ اما اگر کیفیتش مثل همون PA800 باشه و شما هم سازتو برای کارای مجلسی بخوای استفاده کنی بهتره که PA50 تبدیلی بگیری اما اگه می تونی خودت ریتم بسازی و با سازهای اورینتال معمولی (بیخیال سمپل بشی) کار کنی و از همه مهمتر می خوای سازت آک باشه برو سمت OR700 .:9powok:

emadevil
Friday 14 November 2008, 11:47 AM
سلام کسی از قیمت or700 خبر داره؟

amir_psr
Friday 14 November 2008, 03:38 PM
سلام کسی از قیمت or700 خبر داره؟
قیمت OR700 در تهزان بدون ترانس 870 هزار تومان است(قیمت 20/08/87).

amir_psr
Tuesday 18 November 2008, 06:54 PM
دوستانی که OR700 دارند می تونند ریتم های کیبورد های مختلف یاماها رو از سایت You can see links before reply دریافت کنند. ریتم های مربوط به دستگاه های TYROS و TYROS2 و 3000 روی OR700 عالی اجرا می شوند.ریتم های دستگاه های ذکر شده روی OR700 همراه با ONE TOUCH SETTING اجرا می شوند.

amir_psr
Saturday 22 November 2008, 06:25 PM
چند تا کلیپ تصویری از اجرا با OR700:

roman..

2/4

3/4..

vahde..

amir_psr
Sunday 23 November 2008, 06:47 AM
:

آقای M_abdi باتشکر از شما میشه بگید این ورژنی رو که گفتید رو ازچه آدرسی میشه دانلود کرد؟
جواب شما در مسیر زیر داده شده است:

m_abdi
Sunday 23 November 2008, 10:06 AM
[quote=behrang;62875]سلام.
ماOR700داریم و من متخصص ساختن برنامه ها ازجمله ریتمهای کیبردهای یاماها هستم.
فعلا 23 ریتم جدید -10 بانک صدا - 3مولتی پد وچندافکت دست ساز برای این دستگاه اراعه کردیم.
....

با درود فراوان خدمت شما دوست عزیز.
امیدوارم تا حالا or700 خودتون را آپدیت کرده باشید. در غیر اینصورت در لینکی که امیر جان گذاشتند توضیح کامل رو دادم. این فایل ها در وب سایت music.yamaha.com موجود است.

در ضمن این ریتم و بانک صدایی رو که ساختی بزار ببینیم چه کردی

emadevil
Sunday 23 November 2008, 05:31 PM
دوستان خوب من ماخوزستان هستیم و مسعول فروش ما دراهواز است.
این دستگاه کمبودهایی هم دارد ولی با توجه به امکانات خوبش قیمتی واقعا مناسب دارد.
شما قیمت ارگهای درهمین رده رو مقایسه کنید.این دستگاه در اهواز چیزی بین 950 تا 1میلیون فروخته میشود.
سلام دوست عزیز قیمت این دستگاه در اهواز در تاریخ 29/8/87 880000 تومان.

amir_psr
Sunday 23 November 2008, 09:08 PM
دوستان کیبورد OR700 با A1000 خیلی فرق داره و متاسفانه در ایران مرسوم شده که می گن OR700 همون A1000 با یکم ریتم بیشتره!!!!!!!
کیبورد A1000 فقط در کشور های بسیار کمی عرضه شد در صورتی که OR700 تنها ساز ORIENTAL از یاماها است که در بازار آمریکا هم عرضه شده پس یاماها روی اون خیلی کار کرده و با A1000 بکلی متفاوته و در واقع یک کیبورد برای برای همه سبک ها است (بر خلاف pa50 و a1000) .
نمونش سانگی که ضمیمه این post شده و اونو با OR700 زدم و فکر نمی کنم یک همچین آهنگی رو با a1000 یا PA50 بشه با این کیفیت نواخت.:guitarplay4:
دوستانی که OR700 دارند فایل سانگ رو DOWNLOAD کنند و نظرشون رو بگند البته رو s700 و s900 هم خوب اجرا می شه.

amir_psr
Thursday 4 December 2008, 09:20 AM
باتشکرازاین دوست خوب باید یک نکته رو عرض کنم که در سری Tyros ما برنامه Drum Kit سازی دستی وبعلاوه
سمپل داریم. اجرا شدن ریم های Tyros درصورتی امکان پذیر است که با درام کیتهاو صداهای فابریک و جنرال
خود دستگاه ساخته شده باشد. تاقابل تبدیل باشد.
در سایت ذکر شده ریتم های فابریک Tyros برای دانلود عرضه شده و بنابراین قابل استفاده در OR700 است.:dj10:

amir_psr
Thursday 4 December 2008, 09:27 AM
دوستانی که OR700 دارند می تونند از ورژن جدید MegaEnhancer استفاده کنند .

در ورژن جدید به لیست دستگاه ها OR700 و S900 و Tyros3 اضافه شده.

برای دانلود این نرم افزار بعد از Register کردن دستگاه خود در سایت You can see links before reply (You can see links before reply) به قسمت my Download رفته و نرم افزار را دانلود کنید.

این نرم افزار برای تبدیل Song های معمولی به Song هایی با صدای MegaVoice است .

این نرم افزار بصورت اتوماتیک کانال های Song را شناسایی کرده و کانال های قابل تبدیل به صدای Mega Voice را مشخص میکند.
:drumsplay2:

m_abdi
Thursday 4 December 2008, 11:04 AM
امیر جان زحمت بکش برای همه و توضیح بده در مورد mega voice ها و اینکه چرا باید تبدیل کنیم؟

amir_psr
Thursday 4 December 2008, 10:58 PM
Mega Voice نام یک تکنولوژی در دنیای کیبورد است که بوسیله یاماها ثبت شده.
شرکت های سازنده کیبورد برای قرار دادن صدای ساز های مختلف درون کیبورد از صدای سازها اصطلاحا سمپل می گیرند اگر سمپل گرفته شده معمولی باشد که هیچ اما اگر برای یک ساز مثلا گیتار چند بار سمپل بگیرند به آن سمپل چندگانه گفته می شود مثلا صداهایی که برچسب Cool دارند دارای سمپل چندگانه هستند یعنی کیبورد با توجه به ضربه انگشت به کلاویه صدای ساز را با توجه به سمپل های مختلف تولید می کند و باعث ایجاد صدای طبیعی تری می شود. اما در تکنولوژی Mega Voice علاوه بر سمپل گیری چندگانه از تکنیک های نواختن ساز هم استفاده شده و این امر باعث می شود که تقریبا شونده امکان تشخیص مصنوعی بودن صدای ساز را نداشته باشد.
از تکنولوژی Mega Voice در OR700 استفاده شده . اگر ریتم های غربی OR700 را ببینید متوجه می شوید که معمولا باس وگیتار ریتم از نوع Mega Voice هستند.

amir_psr
Thursday 4 December 2008, 11:04 PM
Mega Enhancer نام نرم افزاری است که به کاربر این امکان را می دهد که Song هایی که قبلا ضبط کرده را به صدای Mega Voice مجهز کند .

این نرم افزار 16 تراک song را شناسایی کرده و شما تعیین می کنید که برای هر تراک از چه سازی با صدای Mega می خواهید استفاده کنید و نرم افزار Song را به نوع Mega تبدیل می کند . در کل تبدیل Song با این نرم افزار باعث طبیعی تر شدن صدای ساز ها و تاثیر گذاری بیشتر می شود.

همراه نرم افزار یک فایل راهنما نیز نصب می شود که برای آموزش ساده کار با نرم افزار است.
:dj10:

amir_psr
Sunday 7 December 2008, 08:42 PM
دوستانی که OR700 دارند برای درک تفاوت صدای Mega و معمولی می توانند سانگی را که ضمیمه کرده ام دانلود کنند . این سانگ را ابتدا با یک ریتم معمولی OR700 ضبط کردم و سپس به وسیله Mega Enhancer صدای گیتار باس آن را تبدیل به Mega کردم.
تنها صدای Mega در این سانگ گیتار باس ریتم است.
:guitarplay1:

holyprot
Tuesday 9 December 2008, 09:07 PM
میشه این فایل رو بدون تبدیل و بعد از تبدیل با پسوند mp3 بذازین تا تفاوت رو ببینیم .

milad4884
Monday 15 December 2008, 11:17 AM
Mega Enhancer نام نرم افزاری است که به کاربر این امکان را می دهد که Song هایی که قبلا ضبط کرده را به صدای Mega Voice مجهز کند .

این نرم افزار 16 تراک song را شناسایی کرده و شما تعیین می کنید که برای هر تراک از چه سازی با صدای Mega می خواهید استفاده کنید و نرم افزار Song را به نوع Mega تبدیل می کند . در کل تبدیل Song با این نرم افزار باعث طبیعی تر شدن صدای ساز ها و تاثیر گذاری بیشتر می شود.

همراه نرم افزار یک فایل راهنما نیز نصب می شود که برای آموزش ساده کار با نرم افزار است.
:dj10:
خيلي ممنون از نكاتي كه گفتيد. فقط يك لينك خوب واسه دانلود همين mega enhancer مي خواستم.

amir_psr
Tuesday 16 December 2008, 08:04 AM
دوستان اگر من بخوام یک ریتم برای دانلود دریک پست برای همه بگذارم چطوری میتونم؟
من به این کار وارد نیستم ولی ریتمهای بسیار خوبی برای OR700 دارم.
میشه راهنمایی کنید؟
اگر بشه از ایمیل استفاده نکنم که خیلی بهتره.
اول از همه فایل های ریتم رو تبدیل به یک فایل zip کن بعد وقتی می خوای یه پست بدی فایل zip رو به پستت ضمیمه کن. ( هنگام ارسال پاسخ در قسمت مدیریت ضمیمه ها می تونی فایلی رو ضمیمه پست کنی )

milad4884
Tuesday 16 December 2008, 11:25 AM
چند سوال درباره or700
1- فایده اپدیت کردن دستگاه چیه؟(چون ظاهرا اپدیت کردن یک کمی ریسک داره سوال کردم)
2- هر اکوردی غیر از اکورد C می گیرم مثلا Am/c می نویسه. این c/ رو چه جور میشه برداشت؟(یا اکورد تک انگشتی لا رو قبلا Am می گرفت ولی نمی دونم چیکارکردم الانA/C میگیره؟!)
3- این دستگاه میتونه آهنگی رو با پسوند wav یا mp3 پخش کنه؟

m_abdi
Tuesday 16 December 2008, 06:16 PM
چند سوال درباره or700
1- فایده اپدیت کردن دستگاه چیه؟(چون ظاهرا اپدیت کردن یک کمی ریسک داره سوال کردم)
2- هر اکوردی غیر از اکورد C می گیرم مثلا Am/c می نویسه. این c/ رو چه جور میشه برداشت؟(یا اکورد تک انگشتی لا رو قبلا Am می گرفت ولی نمی دونم چیکارکردم الانA/C میگیره؟!)

اپدیت کردن دستگاه یکسری از مشکلات ریز رو برطرف میکنه و دستگاه شما برای اجرای real time هماهنگ تره
در ضمن ریسکش پایینه . فقط برق نباید بره.و فایل ها رو صحیح دانلود کنی. (با اینترنت پر سرعت و یک نرم افزار دانلود )
در مورد سئوال دوم شما بازدن کلید فانکشن و style در قسمت آکورد اتومات تنظیم رو روی multi fingered بزار
و در مورد سومی فرمت خروجی دستگاه تا جایی که من میدونم mid

amir_psr
Tuesday 16 December 2008, 06:59 PM
چند سوال درباره or700
دستگاه OR700 امکان پخش mp3 و wav رو نداره.

amir_psr
Tuesday 16 December 2008, 07:06 PM
برای علاقه مندان پیانو که OR700 دارند یک پکیج Style پیانو که روی OR700 عالی اجرا می شه ضمیمه کردم.:piano:

amir_psr
Tuesday 16 December 2008, 11:50 PM
برای راحتی استفاده نرم افزار Mega Enhancer رو براتون upload کزدم . برای دانلود از لینک زیر استفاده کنید:

amir_psr
Monday 22 December 2008, 08:28 AM
دلیل حذف خروجی صدا با کابل RCA در OR700 چیه ؟
مدل های پایین تره یاماها این خروجی رو دارند.

amir_psr
Wednesday 24 December 2008, 01:34 PM
خصوصیت های اصلی OR700:
1- 43 صدای اورینتال
2 - 6 درام کیت اورینتال و 146 ریتم توکار اورینتال با One Touch Setting و 3 intro و 3 Ending
3- صدای ساز های بادی قوی
4- دارای تمام string های ساز 3000
5- دارای Scale Tuning
6-دارای گیتار و باس با تکنولوژی Mega Voice
7- ریتم های کلاسیک فوق العاده
8-دارای polyphony برابر با 96
9-دارای 862 voice
10-امکان کار با حافظه های فلش
11- دارای پورت usb to host برای اتصال به نرم افزار های کامپیوتری
12- صفحه نمایش تک رنگ ساده با سایز 240*320
13- خروجی 2*12w

خصوصیت های اصلی PA500:
1- دارای 880 voice
2-56 درام کیت
3-دارای 320 ریتم توکار با 3 intro و 3 Ending
4- دارای پورت usb to Device
5-دارای اسلات کارت حافظه
6-صفحه نمایش تک رنگ لمسی با سایز 240*320
7-polyphony برابر با 80
8-دارای چندین صدای PA800 و OASIS
9-دارای 124 افکت مختلف
10-JoyStick چهار طرفه
11-خروجی 2*15
12-امکان کار بصورت MultiTasking

amir_psr
Wednesday 24 December 2008, 02:05 PM
یکی از دوستان PA500 گرفته و فرصتی ایجاد شد که با PA500 کار کنم . . مطمئنا باچند ساعت کار با یک دستگاه نمی توان به همه قابلیت های آن پی برد بنابراین مقایسه زیر می تواند خطا هم داشته باشه:

مزیت های PA500 بر OR700:

1- صفحه نمایش لمسی
2-دارای سیستم Rx هست که باعث می شه هنگام نواختن نوازنده به راحتی ساز رو عوض کنه و مثل یاماها صدا خراب نمی شه
3-ریتم های PA80 رو اگه بدون سمپل باشه پخش می کنه بنابراین ریتم های بیشتری براش هست
4- کلاویه های قوی تری نسبت به OR700 داره
5-اسپیکر بهتری نسبت به OR700 داره (اسپیکر OR700 خوب مونیتور نمی شه و قدرت پایین تری داره)
6- امکان کار بصورت multi task (مثلا هنگام پخش ریتم می تونه زیتم بعدی رو load کنه)

مزیت های OR700 بر PA500

1-درام کیت های اورینتال عالی
2- multi pad های عالی Oriental
3-کارایی ساده تر
4- صداهای بادی زیبا تر
5-ریتم های کلاسیک زیباتر
6- scale setting

amir_psr
Tuesday 6 January 2009, 11:15 AM
اینم نسخه mp3 آهنگی که قبلا فایل mid اونو گذاشته بودم . این آهنگ رو با or700 زدم.

emadevil
Wednesday 28 January 2009, 08:00 AM
سلام or700 توی کیفهای یاماها جاش میشه یا باید از کیفهای کرگ استفاده کرد؟

amir_psr
Wednesday 28 January 2009, 12:43 PM
سلام or700 توی کیفهای یاماها جاش میشه یا باید از کیفهای کرگ استفاده کرد؟

نه کلا کیبوردهای سری S از جمله or700 تو کیف های 1000 و 2000 (همون کیف های یاماها) جاش نمی شه و باید براش کیف korg گرفت.

holyprot
Wednesday 28 January 2009, 05:28 PM
سلام دوستان
من چند وقت پیش یه سوال در مورد PA-50 تبدیلی به PA-800 و مقایسه اون با OR-700 پرسیدم.
من خودم PA-50 رو خریدم .
حالا یکی از دوستام می خواد از صفر شروع کنه اون هم دقیقا همین مشکل رو داره . من چون هنوز خیلی پر تجربه نشدم , گفتم از مشورت شما استفاده کنم. و به اون بگم .
البته من خودم که PA-50 گرفتم به علل زیر راضی و نا راضی هستم :
راضی :
چون سمپل می گیره و می تونم بگم 99 % ریتم های روز برای PA-50 راحت پیدا میشه و خیلی سریع می شه آهنگ های جدید رو زد .
نا راضی :
یادگرفتن اولیه اون نسبت به OR-700 سخت تره (کسی که می خواد تازه یاد بگیره با OR-700 بهتره)
برای آهنگ های ایرانی و یا مخصوصا Trance به نظر من OR-700 بهتره .

حالا جدا نمی دونم به اون چه پیشنهادی بدم . آخه خودم از انتخاب خودم خیلی هم راضی نیستم.
به نظر شما چه کار کنه ؟

amireza2000
Wednesday 28 January 2009, 08:01 PM
من خودم هميشه از اون افرادي هستم كه براي شروع يادگيري به همه كيبوردهاي آماتور رو پيشنهاد مي كنم. چون در وهله اول آدم بايد فقط به فكر يادگيري تكنيكهاي نوازندگي باشه و در كل فقط تمرين كنه . اصلا ممكنه طرف از كيبورد زده بشه ، كه من خيلي از اين موردا ديدم . اون وقت اين همه پولي كه خرج كيبورد كرده حيف ميشه. در كل به دوست شما كيبوردهايي مدل پايينتر از pa50 و or700 پيشنهاد مي كنم . مثل A3,640 ,و امثال اينها.

holyprot
Wednesday 28 January 2009, 09:18 PM
حرف شما کاملا درسته
البته من این دوستم رو می شناسم .
اون علاقه داره و می خواد ارگی رو انتخاب کنه که بعد از اینکه نوازندگی رو یاد گرفت تا مدتها نیازی به تعویض نداشته باشه .

amir_psr
Wednesday 28 January 2009, 09:29 PM
حرف شما کاملا درسته
اون علاقه داره و می خواد ارگی رو انتخاب کنه که بعد از اینکه نوازندگی رو یاد گرفت تا مدتها نیازی به تعویض نداشته باشه .

پس اگه اینطوریه یا PA500 بگیره یا OR700 که به نظر من OR700 بیشتر ارزش داره.
:guitarplay1:

ast1356
Wednesday 28 January 2009, 09:34 PM
سلام به همه

به نظر من اون كسي كه واقعا علاقه داره بايد همون كيبرد آخر رو اول بگيره

نمي دونمcasio sa-20 يادتونه من كيبرد رو با اون شروع كردم سال 70 و زماني كه يه مدت با اون زدم

همه ديگه سرشون ميرفت تو خونه بعد از اون كه من يه ارگ بهتر يعني yamaha psr-64 گرفتم وقتي

روز اول با اون تو خونه زدم همه گفتن چقدر قشنگ ميزني .........

حالا به اون دوستت بگو هموني رو كه ميخواد بعد از يادگرفتن بخره حالا بخره.

اين نظر تجربه شده من.

با آرزوي بهترينها براي ايران و ايراني

holyprot
Wednesday 28 January 2009, 09:37 PM
PA500 که یه مقدار قیمتش بالاست .
یعنی شما OR-700 رو به PA-50 تبدیل شده ترجیح میدین ؟
اگر اینجوریه میشه علتش رو هم توضیح بدین . (ببخشین مزاحم میشم)
من خودم هنوز نتونستم از امکانات Or-700 بگزرم ولی Sample ی که PA-50 تبدیلی میگیره خیلی خوبه.

amir_psr
Wednesday 28 January 2009, 09:51 PM
تعدادی از دلایل در تاپیک مقایسه OR700 و PA50 اومده اما من خودم شخصا چون تو PA50 تبدیل شده در واقع دستکاری شده و غیر استاندارده ازش خوشم نمی یاد . اگه دوستتون کار کلاسیک و نت خونی می خواد یاد بگیره بره سراغ 2000 یا s900 و یا اگه می خواد کارای شاد ایرانی هم بتونه با کیبوردش بزنه بهتره یا PA500 بگیره یا OR700.

amireza2000
Wednesday 28 January 2009, 10:22 PM
سلام به همه

به نظر من اون كسي كه واقعا علاقه داره بايد همون كيبرد آخر رو اول بگيره

نمي دونمcasio sa-20 يادتونه من كيبرد رو با اون شروع كردم سال 70 و زماني كه يه مدت با اون زدم

همه ديگه سرشون ميرفت تو خونه بعد از اون كه من يه ارگ بهتر يعني yamaha psr-64 گرفتم وقتي

روز اول با اون تو خونه زدم همه گفتن چقدر قشنگ ميزني .........

حالا به اون دوستت بگو هموني رو كه ميخواد بعد از يادگرفتن بخره حالا بخره.

اين نظر تجربه شده من.

خوب اون موقع بايد جايزه رو به كيبورد داد نه شما! شو خي كردم.!!! چون sa 20 با 640 قابل مقايسه نيستند. اما خوب منم تجربه داشتم هم خودم با كيبورد آماتور شروع كردم . هم نذاشتم شاگردم كيبورد حرفه اي بگيره كه هردومون كاملا راضي هستيم.

amireza2000
Wednesday 28 January 2009, 10:31 PM
حرف شما کاملا درسته

خوب اگه اينطوريه منم با or700 بيشتر موافقم . خصوصا اينكه كيبوردهاي ياماها از user friend ترين كيبوردها هستند. اما pa50 va pa80 اصلا اينطوري نبودند و كار باهاشون گيج كننده هست. حالا pa500 رو نميدونم.

ast1356
Wednesday 28 January 2009, 11:02 PM
psr-640 نه psr-64 عربي

holyprot
Wednesday 28 January 2009, 11:08 PM
منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم .
می خوام یه نظر جامع و با دلایل کافی بهش بدم.

ast1356
Thursday 29 January 2009, 09:58 AM
به نظر من اگه ميخواي روي مجلس رفتن معطوف بشي كرگ به نظر من يه كم بهتره

ولي اگه بخواي تو مايه هاي پاپ و ضبط تو خونه و خلاصه لايت كار كني ياماها بهتره.

ast1356
Thursday 29 January 2009, 10:06 AM
کسی می دونه معنی کلمات PRO و Session و ... که در بالای بعضی ریتم های کیبوردهای یاماها (از جمله OR700) نوشته میشه چه معنی داره؟

اون درجه بندي ريتمها از نظر ميزان حرفه اي بودن دستي بندي كرده كه از پروفشيونال شروع ميشه و مياد به طرف پائين.

rainysky50
Wednesday 11 February 2009, 11:20 PM
وای من عاشق این ارگ شدم!!ولی مشکل من اینه که تو هند هستم!!قطعا این مدل رو من نمیتونم بدست بیارم!!اس 900 در اینجا دیدم!ولی or700!!???حالا یه سوالی داشتم!!این ارگ برای استایلهای هندی هم خوبه؟؟؟!!!اگه برای هندیها هم خوب باشه حتما امیدی به پیدا کردنش در اینجا هست!بالفرض هم که ارگ رو پیدا کردم!!مدل ترانسش رو چیکار کنم؟؟؟!!!!!!یه چیز دیگه!من تازه میخوام موسیقی رو یاد بگیرم!!پس از جمله ی یکی از دوستان که برای تست دستگاه نوشته بود در هنگام خرید چیزی نفهمیدم!!!!!نوشته بودند دو ماژور نمیدونم چی چی رو بگیرید دستگاه رو روشن کنید!!میتونید یه عکسی بزارید از این عمل!!!!بدون کلاس میخوام ارگ رو یاد بگیرم!به نظرتون میشه؟؟؟فعلا دارم یاد میگیرم!!سنم 18 سال هست!!برام دیر نشده شروع موسیقی ؟؟خواهشا بهم سفارش خرید یک ارگ بیسیک کاسیو رو نکنید که حوصله ندارم!پدرم همین بلا رو 4 سال پیش سرم اورد که الان هیچی نشدم!!!!!!والله!دارم پول جمع میکنم برای یه چیز خفن!!!!
اهان!یه چیز دیگه که اینجا مد هست:
با آرزوي بهترينها براي ايران و ايراني:9powok::connie_24:

amir_psr
Thursday 12 February 2009, 07:26 AM
وای من عاشق این ارگ شدم!!ولی مشکل من اینه که تو هند هستم!!قطعا این مدل رو من نمیتونم بدست بیارم!!اس 900 در اینجا دیدم!ولی or700!!???حالا یه سوالی داشتم!!این ارگ برای استایلهای هندی هم خوبه؟؟؟!!!اگه برای هندیها هم خوب باشه حتما امیدی به پیدا کردنش در اینجا هست!بالفرض هم که ارگ رو پیدا کردم!!مدل ترانسش رو چیکار کنم؟؟؟!!!!!!یه چیز دیگه!من تازه میخوام موسیقی رو یاد بگیرم!!پس از جمله ی یکی از دوستان که برای تست دستگاه نوشته بود در هنگام خرید چیزی نفهمیدم!!!!!نوشته بودند دو ماژور نمیدونم چی چی رو بگیرید دستگاه رو روشن کنید!!میتونید یه عکسی بزارید از این عمل!!!!بدون کلاس میخوام ارگ رو یاد بگیرم!به نظرتون میشه؟؟؟فعلا دارم یاد میگیرم!!سنم 18 سال هست!!برام دیر نشده شروع موسیقی ؟؟خواهشا بهم سفارش خرید یک ارگ بیسیک کاسیو رو نکنید که حوصله ندارم!پدرم همین بلا رو 4 سال پیش سرم اورد که الان هیچی نشدم!!!!!!والله!دارم پول جمع میکنم برای یه چیز خفن!!!!
اهان!یه چیز دیگه که اینجا مد هست:
با آرزوي بهترينها براي ايران و ايراني:9powok::connie_24:

یاماها در هند نمایندگی مستقیم داره و از طرفی مدل OR700 بر خلاف A1000 که فقط در خاورمیانه پخش شده بود در سایر کشور ها هم پخش شده بنابر این مطمئنا در هند وجود داره و اگر هم نباشه می تونید به نمایندگی سفارش بدید براتون میارن.
اگه کارت اعتباری هم داشته باشید میتونید از سایت ها خرید کنید :

یا

سنتون هم خوبه و دیر نیست . ترانس A301 برای OR700 محشره اما اگه نبود A300 هم کار رو راه می اندازه و ترانس A300 در همه کشور ها وجود داره.

rainysky50
Thursday 12 February 2009, 11:03 PM
(شرمنده!ابتدا سوال رو تو تاپیک دیگه ای مطرح کردم که ربطی به اونجا نداشت!!منتقلش کردم به این تاپیک)برای من یه سوال دیگه هم پیش اومده!اون اینه که با این اختلاف بسیار کم بین اس900 و or700 صرف باید با خرید اس 900 باشه!درسته؟؟؟؟چون اس 900 قابلیتهای tyros 2 رو هم داره!!!چرا نمیشه استایلهای عربی و ایرانی و کردی رو با اس900 نواخت/؟؟؟؟یکی منو روشن کنه!!از طرفی متوجه شدم که متاسفانه or700 یکی از امکانات اس 700 رو نداره!و اون قابلیت اتصال مستقیم به اینترنت هست که مدلهای اس 700 و اس900 دارن!!!از طرفی دیگه قیمت or700 به اس900 بسیار نزدیکه!!!!یکی منو روشن کنه پیلیز!!اصلا میشه یک راست قیمت اس900 و اس 700 و or700 رو در ایران بهم بدید؟؟منظورتون از با ترانس بی ترانس چیه؟؟یعنی دست میبرن تو باکس پلمپ و ترانس رو میدزدن(!!!) یا اینکه دو نوع باکس وجود داره!یکی که ارگ رو با ترانس عرضه میکنه و یکی که بدون ترانس میدن!!از طرفی دیگه قابلیت vocal رو چطوری میشه در ارگی مانند اس700 یا or700 اضافه کرد؟؟میشه میکروفون رو مثلا به کامپیوتر و ارگ رو هم به کامپیوتر وصل کرد تا صدای یکسانی از میکروفون و ارگ بدست بیاد؟یا حتما خود ارگ باید قابلیت وکال رو داشته باشه!!!این شرکت یاماها با این کارهاش رو اعصابمه!!حالا ارگی مانند pa50 کرگ قابلیت وکال رو داره؟؟؟

m_abdi
Thursday 12 February 2009, 11:15 PM
[quote=rainysky50;70928]وای من عاشق این ارگ شدم!!ولی مشکل من اینه که تو هند هستم!!قطعا این مدل رو من نمیتونم بدست بیارم!!اس 900 در اینجا دیدم!ولی or700!!???حالا یه سوالی داشتم!!این ارگ برای استایلهای هندی هم خوبه؟؟؟!!!اگه برای هندیها هم خوب باشه حتما امیدی به پیدا کردنش

......

آکورد دو دیز ماژور به فروشنده بگی خودش برات میگیره. در ضمن خیلی هم مهم نیست چون شما or700 رو آک میخری . فقط روشنش کن برای تست و وقتی رو دکمه هاش زدی و صداش در اومد تمومه.

rainysky50
Thursday 12 February 2009, 11:42 PM
دوستان میگن pa50 سمپل میگیره و این مناسبه برای اینکه اهنگهای به روز رو بشه با این ارگ نواخت!پس or700 با این وضعیت بعد از 2 سال عتیقه میشه !!!درسته!!یکی منو روشن کنه پیلیز!!راستی pa500 سمپل میگیره!!این قابلیت سمپل گرفتن قطعا نرم افزاری هست!پس حتما یه راهی هست برای ریختن سمپل بر روی ارگهایی که سمپل نمیگیرن!درسته؟؟؟

m_abdi
Friday 13 February 2009, 12:07 AM
دوستان میگن pa50 سمپل میگیره و این مناسبه برای اینکه اهنگهای به روز رو بشه با این ارگ نواخت!پس or700 با این وضعیت بعد از 2 سال عتیقه میشه !!!درسته!!یکی منو روشن کنه پیلیز!!راستی pa500 سمپل میگیره!!این قابلیت سمپل گرفتن قطعا نرم افزاری هست!پس حتما یه راهی هست برای ریختن سمپل بر روی ارگهایی که سمپل نمیگیرن!درسته؟؟؟

دوست من or700 سمپل نمیگیره. تو رده یاماها فقط tryus ها سمپل میگیرن که بالای سه میلیون تومان
البته s900 یاماها هم سمپل گیری ندارد

بهتره اینجا سر بزنی You can see links before reply

البته چون or700 درام کیت های شرقی رو کامل داره. روش ریتم جدید هم ساخته میشه که از طریق فلش یو اس بی روی کیبورد میریزی. و خودش با دارم کیت هایی داره ریتم های جدید براش ساخته میشه و خواهد شد.

اما کیبورد هایی که سمپل نمیگیرن سمپل نخواهند گرفت تا جایی که من میدونم.

rainysky50
Friday 13 February 2009, 12:25 AM
ببخشید من روی اعصاب شما هستم!ولی جواب های شما سوال ایجاد میکنه!!
سوالات دیگه ی من اینه که pa500 هم سمپل میگیره؟؟مطمئن هستید اس900 هم سمپل میگیره!ای بابا!دیروز یکی از بچه ها میگفت اس 900 سمپل نمیگیره!!!توی یه تاپیک دیگه هم خواندم pa500 سمپل میگیره 2 دقیقه بعدش تو تاپیکی دیگه خواندم که pa500 سمپل نمیگیره!!من دارم روانی میشم به خدا!

m_abdi
Friday 13 February 2009, 12:44 AM
ببخشید من روی اعصاب شما هستم!ولی جواب های شما سوال ایجاد میکنه!!
سوالات دیگه ی من اینه که pa500 هم سمپل میگیره؟؟مطمئن هستید اس900 هم سمپل میگیره!ای بابا!دیروز یکی از بچه ها میگفت اس 900 سمپل نمیگیره!!!توی یه تاپیک دیگه هم خواندم pa500 سمپل میگیره 2 دقیقه بعدش تو تاپیکی دیگه خواندم که pa500 سمپل نمیگیره!!من دارم روانی میشم به خدا!
.............
s900 سمپل ندارد تو رده یاماها فقط tryous
pa80 رو مطمئنم داره. بهتره از behrang یا ast1356 بپرسی. اونا با همه رده های کرگ و یاماها کار کردن ................
اما از نظر من or700 بگیر از نظر قیمت عالی . امکانات هم عالی - تنها ضعف سمپل

amir_psr
Saturday 21 February 2009, 03:28 PM
این سایت ایرانی تمام مطالب این تاپیک و بیشتر تاپیک های نت آهنگ رو دزدیده و در سایت خودش گذاشته و حتی اسم کاربر ها رو هم تغییر داده . اسم من رو هم گذاشته Golden Meteor و محل زندگی من رو هم گذاشته اتاق کوچک بچگی !!!!!!!!!!!

اینم از فرهنگ ایرانی در نت.
:102:

ast1356
Saturday 21 February 2009, 03:45 PM
این سایت ایرانی تمام مطالب این تاپیک و بیشتر تاپیک های نت آهنگ رو دزدیده و در سایت خودش گذاشته و حتی اسم کاربر ها رو هم تغییر داده . اسم من رو هم گذاشته Golden Meteor و محل زندگی من رو هم گذاشته اتاق کوچک بچگی !!!!!!!!!!!

اینم از فرهنگ ایرانی در نت.
:102:

امير جان تو اين سايت همه golden meteor هستن حتي بهرنگ كه راجع به خوزستان نوشته.

m_abdi
Saturday 21 February 2009, 04:51 PM
آره امیر راست میگه. منم امروز فهمیدم اتفاقی. میخواستم بگم دیدم امیر جان گفته . بنظرم مدیر سایت باید بیاد یه توضیح بده که با اجازه بوده یا بی اجازه.
تازه از ما هم که مطلب نوشتیم باید اجازه میگرفتن. در عین حال اینقدر مطلبا copy/paste بود که من فکر کردم سایت بک آپ نت آهنگه!!!

m_abdi
Friday 27 February 2009, 12:04 AM
سلام.
طریقه ضبط یک کار(song) رو با or700 و چگونگی مرحله به مرحله کاملتر کردن کار رو لطفا اگر کسی می دونه کامل توضیح بده.
یعنی چه امکاناتی برای ضبط طی چندین مرحله هست و تکنیک یا نکاتی اگر هست لطفا برای افرادی که از این کیبورد استفاده میکنند بزارین.
در ضمن آیا تفاوت ضبط song بین or700 با مدل های قبل مثل 3000و2000وَ1000A هست یا نه (منطورم اینه که ضبط روی or700 امکانات بیشتری داره یا نه. بغیر از بحث وکال ) یا با s900.
مرسی

m_abdi
Friday 27 February 2009, 10:47 PM
ایکاش یکی جواب ما رو میداد. طریقه درست کردت lyric چه جوریه. همچنین edit کردن یک سانگ با خود کیبورد بهتره یا نرم افزار؟ همه مشغول جر و بحثا فعلا. کاش ....
یکسال بعد....

HamedSedighi
Sunday 1 March 2009, 10:24 PM
قیمت or700 رو فروشنده ای می گوید 930
840 دستگاه
40 گارانتی نمایندگی یک ساله (من با نمایندگی پیانو تماس گرفتم گفتند که کیبردها اصلا نمایندگی نداره؟آیا درسته؟)
و 50 هزار تومان آداپتورش - ایشون میگفتند که نمایندگی گفته که این آداپتور اصلشه

آیا این قیمت مناسبه؟درسته؟قیمت جزئیاتش چی؟

خب اساتید گرامی بفرمائید؟:
:Laie_28::8ysyvb:

m_abdi
Sunday 1 March 2009, 11:36 PM
دوست خوب
کیبورد رو آک بخر و مطمئن شو آکه بهمون 840 بگو گارانتی نمیخوام. ترانسش 35 هزار اگه pa300
اگه pa301 پنجاه هزار می ارزد.
گارانتیش با خود یاماها ست و گارانتی داره. پول الکی نده.

HamedSedighi
Monday 2 March 2009, 07:19 PM
تشکر از شما
خب چه جوری تشخیص بدم آکه وقتی که از پایتخت می فرستن ممکن است هر گونه اتفاقی رخ بده؟
برای همین گفتم با گارانتی می خوام .یعنی منظور شما اینه که این دستگاه در خارج از کشور گارانتی داره؟

amir_psr
Monday 2 March 2009, 10:23 PM
دوستان کیبورد های یاماها هیچ کدوم گارانتی نداره بدلیل اینکه شرکت یاماها برای کیبورداش در ایران نمایندگی اصلی نداره (تنها برای پیانو های یاماها نمایندگی اصلی وجود داره ) . به همین دلیل اگه فروشنده ای گفت کیبورد یاماها با نمایندگی فلان یعنی داره دروغ می گه .

از روی کلاویه های کیبورد می شه فهمید آکه یا نه . اگه با کیبورد حتی یک بار نواخته بشه روی کلاویه هاش خط میفته و توی نور معلوم میشه اما اگه کلاویه ها کاملا براق و یکدست باشند کیبورد کار نکرده. البته مثل تمام دستگاه های الکترونیکی کیبورد آک بوی نویی می ده.

حتما بپرسید که با آدابتور PA301 بهتون بدن .

m_abdi
Monday 2 March 2009, 10:39 PM
یاماها در تهران نمایندگی رسمی نداره. دوم اگه کیبورد رو آک بخری (یا شرط کنی که آک باشه )(اصلا دست دومش خیلی کمه چون تازه اومده) مشکلی پیش نمیاد که احتیاج به گارانتی داشته باشه. اگر پیش بیاد جوابگو نیستن.
اما این کیبورد ها خود شون گارانتی یاماهان و اگر مشکلی پسش بیاد باماها جوابگوی
موردی که من شک کردم به این فروشنده شما اینکه 840 تومان این دستگاه آکش گیر نمیاد و شاید دست دومه.
شما محل زندگیت مگه کجاست؟
الان قیمت کیبورد 900 تا 950 بدون ترانسه. هر کس هم گارانتی کنه در اصل خودش گارانتی کرده اگر نه بصورت رسمی تو ایران گارانتی معتبر شرکتی برای کیبورد یاماها من ندیدم

توی راه مشکلی پیش نمیاد اما مهم اینه که شما وقتی بدون گارانتی میخری بهتره همون جا تحویل بگیری.
اگه برات زحمت داره بهتره با گارانتی و ترانسش بخری که واقعا به 930 اونم با گارانتی خوب خریدی

HamedSedighi
Monday 2 March 2009, 11:02 PM
من کرمان هستم
از دوستان ممنونم برای پاسخ ها
سعی میکنم با شرایط فروشنده خودمو تطبیق بدم که مشکلی پیش نیاد
:9powok:

tyros2arsalan
Thursday 5 March 2009, 04:12 PM
سلام دوستان یاماها کلا دسگاه خوبی

HamedSedighi
Thursday 12 March 2009, 01:28 AM
میشه or700 رو به s900 یا tyros1 یا هر چیز دیگر تبدیل کرد؟
اگر حالشو دارید کمبود های ریتم و صداشو نسبت به مدلهای بالاتر رو بزارید
یعنی کپی کنید رو کو دسیک آپ لود کنید ممنون

HamedSedighi
Tuesday 17 March 2009, 11:06 PM
آرچ جان منظورت چیه؟! خوب میریم همون دستگاه رو میخریم، چرا تبدیلش کنیم؟!!
اگه منظورت هم مثل pa50 ست که باید بگم اون اصلا یک دستگاه استاندارد و قابل قبول برای هیچ شرکت سازنده و هیچ کیبردر حرفه ای نیست. یه چیزی توی همین تهران به هم لحیم کاری میکنن میدن مردم. همین کیبرد الآن فقط توی برند کورگ کلی خسارت به pa500 و pa800 زده و باعث شده که کورگ اصلا نمایدگیه ایرانش رو منحل کرده.

ولی اگه منظور دیگه ای از تبدیل اونها داشتی بگو تا بت بیشتر توضیح بدم.

موفق و پیروز باشید

منظورم اینه که یه پروگرام یا فایلی هست که روی کول دسیک بریزیم و مثل حالت آپدیت شدن یه سری قابلیت جدید بهش اضافه بشه که خب زیاد منطقی به نظر نمی یاد

پس بنابراین اگر کسی ریتم ها و صداهایی که مثلا اس 900 داره رو کپی پیست کنه روی کول دیسکش اون وقت نیاز به چنین پروگرامی نیست

برای همین گفتم اگر کسی حالشو داره به هر نحو ممنون از شما مسئول جان

:8ysyvb::ilovemusic:

HamedSedighi
Sunday 29 March 2009, 11:09 PM
به به
باید یه چیزی بگم : این or700 می ترکاند هر چیزی را در رنج خودش پی ای 50 که می خوره هیچ (با سمپلاش)

پی ای 500 رو هم می خوره چرا؟

چون من که دوهفته ای هست که گرفتم (دقیقا دم عید) چندین صدا فقط با افکت هاش ساختم ،توپ

روی هر چی سمپل هم فرکانس با صدای ساخته شده من داره رو کم می کنه

تازه مودولیشن هم که دیگر ویبره هم می دهد بیا و تماشا کن(البته گوش نمائید)

متن بالا کمی با طنز همراه بود این ها را به این علت نوشتم که اگه واقعا می خواهید پول خود را بابت پی ای 50 بدهید این کار رو انجام ندهید

نه اینکه برند کرگ یا حتی پی ای 50 بدرد نمی خورن هر چیزی جای خودش

اما وقتی قراره 1 تومن پول بابت چیزی بدهید چرا از امکانات بیشتر استفاده نکنید:8ysyvb:

HamedSedighi
Thursday 2 April 2009, 12:22 AM
آرک جان مبارک. نمیدونستم OR700 هم داری.
واقعا دستگاه قویی خریدی. :azسعی کن آداپتور PA301 کنی و استفاده کنی چون زیر کیبرد هم این مدل رو توصیه کرده.
تازه پیچ مدولیشن غیر از لرزاندن صدا خیلی کارهای دیگه ای هم انجام میده که pa500 هم انجام نمیده.
از اینها که بگذریم پس تو اگه ریتم ها و صداهایی که من روش ساختم رو ببینی فکر کنم دیگه شب باهات ببریش تو رخت خاب!!!! (شوخی)
ولی حالا نفهمیدم دقیقا چی توش دیدی که اینقدر ذوق کردی!!!! هان؟؟:icon_question:

آقا 301 رو فروشنده به من گفت اگر تو ایران پیدا کردی من هر کدومو شصت تومن ازت میخرم (این حرف فروشندس)

پی ای 500 کیلویی چنده؟ پلی فونی که 700 داره ال سی دی تاچ اون رو میخوره

بله کارهای بسار متنوعی میشه با مدولیشن انجام داد که اون صدایی من ساختم به عنوان ویبره در عین خم کردن فرکانس استفاده کردم(یعنی فقط مدولیشن-که قسمتی از کار پیچ بند رو انجام میداد)

من این کار رو با پلاگین poizone انجام میدادم که شفافیت عجیبی رو در بروز میداد:guitarplay5:

خب من که ریتم وصداهایی رو که ساختی ندارم!

واما رختخواب:مدل های پیشین برند یا ما ها در پانل زیرین یعنی جلوی کاربر در منتهی الیه راست وچپ

خروجی های ووفر را جانمایی کرده بود که دو سوراخ مشاهده میشد

اما در مدلهای جدید آن سوراخ ها به پانل اصلی منتقل شده و صفحه مشبک فلزی جلوی آنها را گرفته
پس دیگر نمیشه 700 رو تو رختخواب برد

چون جنسیتش مذکره:8ysyvb:

aminrahimi
Friday 3 April 2009, 09:36 AM
سلام به دوستان گرامی.
من میخوام یه کیبورد با قیمت حداکثر 1 ملیون تومن بخرم تو اینترنت زیاد تحقیق کردم تو سایت های ایرانی و خارجی

به این نتیجه رسیدم or700 نسبت به قیمتش خیلی بهتره.اما قیمتشو تو ایران دقیق نمیدونم.
توی شیراز 4 تا مغازه پرسیدم از 970 گفتن تا 820

تا اونجایی که میدونم نزدیک 800 باید باشه

شما قیمتشو دارین؟

گزینه ی بهتری برای انتخاب هست (korg که نه از roland)

ترانس 301 پیدا میشه؟

ممنون.

HamedSedighi
Friday 3 April 2009, 11:52 PM
سلام به دوستان گرامی.
من میخوام یه کیبورد با قیمت حداکثر 1 ملیون تومن بخرم تو اینترنت زیاد تحقیق کردم تو سایت های ایرانی و خارجی

به این نتیجه رسیدم or700 نسبت به قیمتش خیلی بهتره.اما قیمتشو تو ایران دقیق نمیدونم.
توی شیراز 4 تا مغازه پرسیدم از 970 گفتن تا 820

تا اونجایی که میدونم نزدیک 800 باید باشه

شما قیمتشو دارین؟

گزینه ی بهتری برای انتخاب هست (korg که نه از roland)

ترانس 301 پیدا میشه؟

ممنون.

بستگی داره به اینکه در چه سطحی شما کار میکنی : مثلا اگر آهنگ میسازی و تنظیم میکنی میخواهی با

سازت ارائه کنی یا نه؟
:8ysyvb:

aminrahimi
Saturday 4 April 2009, 01:49 PM
ممنون از دوستان گلم.
والا میخوام یه ساز با صدای خوب . قابلیت ضبط صدا و ریختن روی کامپیوتر هم داشته باشه.
یه سوال دیگه هم داشتم میشه style ها یا voice های مثلا s900 رو روی or700 ریخت؟
بازم ممنون(سال نو هم مبارک)

مخمل
Sunday 5 April 2009, 12:31 PM
باسلام خدمت دوستان عزیز
من یه or-700 گرفتم ، وقتی که صدای ریتم رو ازتومنوی دستگاه از 100 به 127 می برم اکثرریتمهای پخش شده باصدای درهم وdistortion به طوری که اکثرصداهاقاطی شده وانگاربلندگوهامی خوان منفجربشن:124::124: پخش می شه. اگرکسی or-700 داره ممنون می شم که بدونم اوناهم همچین مشکلی رودارن یاسازمن خرابه ؟

HamedSedighi
Sunday 5 April 2009, 10:00 PM
اگر کسی اس 900 داره ریتم و صداهای اضافه بر سازمان او ار 700 رو بزاره

aminrahimi
Monday 6 April 2009, 03:19 PM
بالاخره or700 گرفتم به قیمت 880 تومن.
از بهرنگ گرامی ممنونم.
خوشحال و سلامت باشید.حالا دیگه هی مشکل دارم مزاحمتون میشم.

ebru
Friday 10 April 2009, 12:49 AM
بهرنگ جان سلام
یه سوال داشتم من فعلا دارم با یه a1000 کار میکنم وچیزی وقت نیست که خریدم و اون موقع از or 700
چیزی نمی دونستم وگرنه or 700 می خریدم به نظر شما ایا a1000 را ردکنم یه or 700 بگیرم ایا خیلی با هم فرق میکنند ؟
ممنون میشم یه راهنمایی کامل بفرمایید که ما هم از شک دربیایم

rainysky50
Friday 17 April 2009, 06:50 AM
اقا سلام!دیمبل و دیمبو بمبلو دیمبو!!!!!!!اقا من رفتنی شدم!دارم میرم به ایران دارم میرم به ایران!دوپس دوپس دوپس دوپس دوپس!!اقا من یکی از دلایلی که دارووووم میروووووم به ایران خرید سازه!چون هند گفتم که گرانه!!!یا به عبارتی دیگر گَرانَه!!!!میخوام ارگ بیارم!شونصد درصد انتخابم or700 هست!فقطمیخوام بدونم این مدل چه مزایایی برای اموزش نت خوانی و نت نویسی داره؟؟؟اخه میخوام پروفشنال یاد بگیرم!!ها ها!!مدل جدیدتری نسبت به or700 قرار بیاد؟؟؟؟؟؟الان تو ایران با گارانتی قیمتش چنده؟؟؟بهترین فروشگاه نعتبر اینستریومنتال یاماها در تهران کجاست؟؟گارانتی اینترنشنال هم میدن!؟؟؟؟اصلا هیجان زده نشید!سوالامو یکی یکی پاسخ بدید!سلا هم یادتون نره!!شوخیدم!راستی سال نوتون رو پساپیش تبریک عرض میکنم!دیگه باید برا 89 اماده بشید!!
در ضمن:
or700 ساخت کجاست؟؟؟؟؟

rainysky50
Friday 17 April 2009, 06:57 AM
اهان راستی کیبورد خوف تو قیمت 1 میلیون تا 1 و نیم میلیون تومن با 7 اکتاو یا 8 اکتاو چی سراغ دارید؟؟؟؟

rainysky50
Friday 17 April 2009, 07:15 AM
اقایون من الان بین اس 900 و این او ار 700 گیریده ام!!برای یادگیری و خونه و اگه شد اهنگ سازی ارگ میخوام!منظور از اینکه اس 900 رو فلش اهنگ ضبط میکنه یعنی چی؟؟؟پس توی or700 ادم کار خودش رو نمیتونه ضبط کنه؟؟؟؟؟گیتار الکترونیک or700 چطوریاست؟به پای اس900 میرسه؟؟؟هلپ می پیلیز!قیمت اس900 رو هم بدید در ایران!ممنون میشم!در ضمن مگه ال سی دی or700 رنگی نیست لامصب؟؟
در ضمن polyphony مدل اس900 128 هست و مدل or700 فکر کنم 96 باشه!درسته؟؟؟؟؟

rainysky50
Friday 17 April 2009, 07:42 AM
اقایون یه سوالی دارم که خیلی نگرانم کرده!فقط امیداوارم این قسمت از دستم هیچ وقت به کارم نیاد!انگشت دوم دست راستم(انگشت حلقه یا انگشتری) از چند سال پیش ضربه ای دید و تاندومش کوچیک شده و حالت عادی که دستم رو نگه میدارم مقداری این انگشت نسبت به بقیه ی انگشتها بیشتر جمع میشه!به خاطر همین باز کردنش نیروی بیشتری میخواد و ضربه ای که این انگشت میزنه احتمالا ضعیف تر از بقیه ی انگشتها هست!من فیلمهای زیادی توی یوتیوب دیدم که نوزاندگان ارگ یا از این انگشت استفاده نمیکردن و یا کم ازش استفاده میکردند!!نظر شما دوستان چیست؟البته خدا رو شکر این انگشتم کار میکنه فقط مقدار ضربه ای که میزنه برام مهمه و اینکه چقدر در نواختن این انگشت تاثیر داره و میشه اصلا ازش استفاده نکرد؟؟؟؟!!!

rainysky50
Friday 17 April 2009, 11:11 AM
scale tuning عملکردش چیه؟چه مزیتی داره؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه دارم!شما کار کردن با تنظیمات دستگاه و چه میدونم ریتم سازی و این خضعبلاتش رو چطوری یاد گرفتید؟دفترچه ی راهنما؟یا ازمون و خطا؟؟؟
راستی اسپیکر اس900 از or700 قویتره؟؟؟؟
قیمت اس900 تو هند از 2 میلیون رسیده به 1 میلیون و 350 هزار تومن!به نظرتون از همین هند بخرم یا ریسک کنم و از ایران بیارم؟؟؟

rainysky50
Saturday 18 April 2009, 06:38 AM
کسی اینجا نیست؟:؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راستی واسه ی اون انگشت و مشکلش سوال کردم!میگن دست چپ باید سالم باشه برا اکورد گرفتن!دست راست همون انگشت شصت و اشاره و فاک(!!!)(اسم انگشت وسطی رو بلد نیستم)کافیه!!!!!چه شود!!!!

rainysky50
Sunday 19 April 2009, 10:02 AM
اقا!!!!!!!!!یکی نیست اینجا!هیهات!!!ببینم اس900 و or700 که تو ایران هستن ساخت چین اند؟؟؟هند که چینی اند!!!بگید!بابا جواب بدید!!!اهههههههههههههه

aminrahimi
Thursday 23 April 2009, 08:34 AM
اقا!!!!!!!!!یکی نیست اینجا!هیهات!!!ببینم اس900 و or700 که تو ایران هستن ساخت چین اند؟؟؟هند که چینی اند!!!بگید!بابا جواب بدید!!!اهههههههههههههه

دوست گرامی ساخت اندونزی هست.و ترانسش ساخت مالزی هست.

rainysky50
Thursday 23 April 2009, 09:00 PM
بقیه ی سوالات چی عزیز؟؟؟؟یه نیم توجهی به ما نادانهای عالم بکنید!!!

HamedSedighi
Saturday 16 May 2009, 01:05 PM
دوستان کسی شماره آدرسی داره که من آداپتور pa-301 بخرم

700 من پس از چند دقیقه روشن شدن سپیکر راستش شروع میکنه به خش خش کردن با اینکه حجم

صدا به نصف هم نمیرسه ! البته همیشه این جور نیست یعنی مدت زمانی که به این صورت در میاد فرق

میکنه

و روی مگا ویس ها و بیس ها بیشتر مشاهده میشه

m_abdi
Saturday 16 May 2009, 08:48 PM
سلام arch عزیز.
آیا ریتمهای فابریک دستگات اینجورین یا ریتم های غیر فابریک ؟

دوم: همچین ترانسی توی ایران نیست. اما میتونی بدی برات درست کنن. یک ترانس 16 ولت 58 وات سوییچینگ
تازه اگه بگردی آمادشو تو بازار پیدا میکنی.
منهم همین مشکل داشتم ولی وقتی که صدا رو تا آخر بلند میکردم اما من رفتم دوتا باند توپ که تو خودش امپلی هم داره و دو تا میکروفن هم بهش وصل میشه خریدم. (دو تا ساب دوتا تویتر و چهار تا میدرنج داره)
این بهترین راه و کیبردتم داغ نمیکنه روی صدای بلند.

HamedSedighi
Saturday 23 May 2009, 09:38 PM
سلام arch عزیز.
آیا ریتمهای فابریک دستگات اینجورین یا ریتم های غیر فابریک ؟

دوم: همچین ترانسی توی ایران نیست. اما میتونی بدی برات درست کنن. یک ترانس 16 ولت 58 وات سوییچینگ
تازه اگه بگردی آمادشو تو بازار پیدا میکنی.
منهم همین مشکل داشتم ولی وقتی که صدا رو تا آخر بلند میکردم اما من رفتم دوتا باند توپ که تو خودش امپلی هم داره و دو تا میکروفن هم بهش وصل میشه خریدم. (دو تا ساب دوتا تویتر و چهار تا میدرنج داره)
این بهترین راه و کیبردتم داغ نمیکنه روی صدای بلند.

عرض شود که پس از اینکه دستگاه روشن میشه با زمانی متغیر به این مرحله میرسه حالا هر ریتمی که صداهای بم تری داشته باشه بیشتر خودشو نشون میده

به طور وقتی اینجوری میشه شما یک صدای گیتار رو انتخاب می کنید و نتی از اکتاو دوم رو می نوازید

که باند راست خش خش میکنه و وقتی که دستگاه اینجوری میشه رفته رقته این حالت بیشتر میشه تاجایی که از سپیکر راست چیزی جز نویز نمی شنوید حتی ریتم هم متوقف شده.

حالا آداپتور چه مدلی و چه مارکی بهش میخوره؟:8ysyvb:

m_abdi
Monday 25 May 2009, 11:33 AM
سلام
دستگات موردی نداره
ترانسی که استفاده میکنی 45 وات. یک ترانس با سیستم سویچینگ می خوای که حداقل 58 وات باشه.
مارکش مهم نیست. مهم اینکه سیستمش سوییچینگ باشه. تو بازار هست. میتونیم بدی برات درست کنن.

اما مورد مهم اینه که دستگات احتمالا داغ هم میکنه.
شاید روش سلفون کشیدی که باید برداری.
شاید روی پایه نگذاشتی که هوا از زیر خوب رد و بدل بشه. مثلا شاید روی میزه
شاید پانل پشت کیبورد نزدیک به دیوار و هواکش های جلو خوب خنک نمیکنند.
شاید هوای محیط خیلی گرمه
شاید از ریتم های غیر فابریک که صدای بالای دارند با ولوم زیاد استفاده میکنی.

توجه کن :
ریتم آهنگ ایرانی فابریک دستگاه که اسمش خراسانی رو انتخاب کن. iranian/khorasani
در mixing console ولوم style رو روی 100 بزار
ولوم دستگاتو تا آخر باز کن و ریتم رو استارت کن و یک چیزای بزن با آکورد اتومات.

این حداکثر صدایی که میشنوی روی خط قرمزه
یعنی باید صدای خروجیت یکمی کمتر از این باشه. حالا ولوم دستگاتو یک مقدار کمی کمتر کن (20 درصد کم کن)

این حداکثر صدایی که میشنوی صدای مجاز با آداپتوذ فعلیته.
پس روی ریتم های دیگه که صداشون بیشتر مثل ریتم های بندری و .... غیر فابریک ولوم رو باید کمتر کنی در حد همین صدا.
در ضمن قسمت تنظیم اکولایزر دستگاتو اگه دست زدی به حالت معمولی در بیار. نباید باس رو خیلی بالا ببری
روی ریتم های با باس بالا باید باس رو حتی کم هم بکنی. (باس نا متعارف روی ترانس فشار میاره)

اما قبلا گفتم اگه صدا زیاد میخوای . یک اسپیکر کامپیوتر 3 تیکه قوی یا دو تا باند استریو خیلی قوی که تو خودش آمپلی هم داره بخر.

وقتی شما صدا رو خیلی زیاد میکنی تا آخر آمپلی فایر دستگات داغ میشه. و چون ترانست هم جواب نمیده داغ تر میشه و بعد ....بوم
اگه دقت کنی در این حالت بوی داغ شدن هد سینگ از بلندگو سمت راستت میاد.

در ضمن لازمه که بدونی بخش آمپلی فایر or700 و سیستم خنک کننده اون نزدیک بلندگو سمت راسته

موفق باشی

HamedSedighi
Monday 25 May 2009, 12:19 PM
سلام
دستگات موردی نداره
ترانسی که استفاده میکنی 45 وات. یک ترانس با سیستم سویچینگ می خوای که حداقل 58 وات باشه.
مارکش مهم نیست. مهم اینکه سیستمش سوییچینگ باشه. تو بازار هست. میتونیم بدی برات درست کنن.

اما مورد مهم اینه که دستگات احتمالا داغ هم میکنه.
شاید روش سلفون کشیدی که باید برداری.
شاید روی پایه نگذاشتی که هوا از زیر خوب رد و بدل بشه. مثلا شاید روی میزه
شاید پانل پشت کیبورد نزدیک به دیوار و هواکش های جلو خوب خنک نمیکنند.
شاید هوای محیط خیلی گرمه
شاید از ریتم های غیر فابریک که صدای بالای دارند با ولوم زیاد استفاده میکنی.

توجه کن :
ریتم آهنگ ایرانی فابریک دستگاه که اسمش خراسانی رو انتخاب کن. iranian/khorasani
در mixing console ولوم style رو روی 100 بزار
ولوم دستگاتو تا آخر باز کن و ریتم رو استارت کن و یک چیزای بزن با آکورد اتومات.

این حداکثر صدایی که میشنوی روی خط قرمزه
یعنی باید صدای خروجیت یکمی کمتر از این باشه. حالا ولوم دستگاتو یک مقدار کمی کمتر کن (20 درصد کم کن)

این حداکثر صدایی که میشنوی صدای مجاز با آداپتوذ فعلیته.
پس روی ریتم های دیگه که صداشون بیشتر مثل ریتم های بندری و .... غیر فابریک ولوم رو باید کمتر کنی در حد همین صدا.
در ضمن قسمت تنظیم اکولایزر دستگاتو اگه دست زدی به حالت معمولی در بیار. نباید باس رو خیلی بالا ببری
روی ریتم های با باس بالا باید باس رو حتی کم هم بکنی. (باس نا متعارف روی ترانس فشار میاره)

اما قبلا گفتم اگه صدا زیاد میخوای . یک اسپیکر کامپیوتر 3 تیکه قوی یا دو تا باند استریو خیلی قوی که تو خودش آمپلی هم داره بخر.

وقتی شما صدا رو خیلی زیاد میکنی تا آخر آمپلی فایر دستگات داغ میشه. و چون ترانست هم جواب نمیده داغ تر میشه و بعد ....بوم
اگه دقت کنی در این حالت بوی داغ شدن هد سینگ از بلندگو سمت راستت میاد.

در ضمن لازمه که بدونی بخش آمپلی فایر or700 و سیستم خنک کننده اون نزدیک بلندگو سمت راسته

موفق باشی

ممنون از راهنمائی
روش سلفون کشیدم ولی حواسم بود که تمام سوراخ های عبور هوا رو باز گذاشتم حتی پانل زیرین

روی پایه هم هست

از دیوار حدود 20 سانت فاصله داره

همیشه حواسم هست که داخل میکسینگ کنسول ولوم ریتم رو متناسب با صدای دست راست تنظیم کنم حالا چه فابریک و غیر فابریک

و اکولایزر هم روی حالت استاندارد اولیه است

حالا اگه من ترانسی با حداقل 58 وات گیر بیارم دیگه این مشکلات پیش نمیاد؟

m_abdi
Tuesday 26 May 2009, 11:11 AM
سلفون رو فقط روی دکمه های بالای کلاویه بکش. اگه روی السیدی کشیدی و جاهای دیگه که حتی سوراخ ندارن جداش کن.
یک پنکه بزار روی سطح اسپیکر سمت راست رو خوب خنک کنه و بعد با صدای زیاد بزن. اگه مشکلت حل شد از داغ کردن
اگه حل نشد از ترانسه. و اگه از ترانس بود به نظر من بهتره اسپیکر بگیری تا عوض کردن ترانس.
چون در عین حال اگه مشکلت با ترانس وات بالاتر حل بشه صدای زیاد باعث گرم شدن امپلی فایر کیبوردت میشه و استهلاک دستگات بالا میره

از خروجی aux out بگیر به یک جفت باند پر قدرت. چون در بالاترین حد صدای هر کیبوردی (حتی or700 که باند های خوبی خودش داره) بازم اونقدر ارضا کننده نیست. و یک مجلس تولد رو هم جواب نمیده.

نمیدونی با دوتا باند خوب (در حدود 110 تا 200 هزار تومان) که دوتا میکروفن هم بهش میخوره و اکو هم داره چقدر فرقشه.
دیگه نیاز به تعویض آداپتور نداری. تست پنکه رو حتما امتحان کن . به نظر من مشکلت از گرماست.

HamedSedighi
Wednesday 27 May 2009, 02:12 AM
سلفون رو فقط روی دکمه های بالای کلاویه بکش. اگه روی السیدی کشیدی و جاهای دیگه که حتی سوراخ ندارن جداش کن.
یک پنکه بزار روی سطح اسپیکر سمت راست رو خوب خنک کنه و بعد با صدای زیاد بزن. اگه مشکلت حل شد از داغ کردن
اگه حل نشد از ترانسه. و اگه از ترانس بود به نظر من بهتره اسپیکر بگیری تا عوض کردن ترانس.
چون در عین حال اگه مشکلت با ترانس وات بالاتر حل بشه صدای زیاد باعث گرم شدن امپلی فایر کیبوردت میشه و استهلاک دستگات بالا میره

از خروجی aux out بگیر به یک جفت باند پر قدرت. چون در بالاترین حد صدای هر کیبوردی (حتی or700 که باند های خوبی خودش داره) بازم اونقدر ارضا کننده نیست. و یک مجلس تولد رو هم جواب نمیده.

نمیدونی با دوتا باند خوب (در حدود 110 تا 200 هزار تومان) که دوتا میکروفن هم بهش میخوره و اکو هم داره چقدر فرقشه.
دیگه نیاز به تعویض آداپتور نداری. تست پنکه رو حتما امتحان کن . به نظر من مشکلت از گرماست.

ضمن تشکر
سلام بهرنگ خان.
دقیقا متوجه ام که منظورت چیه روی ال سی دی نیست ولی اطرافش روی کلیدهای a b و... هست
بله درسته که باعث احتباس گرما میشه

عرض شود که من اصلا مجلس نمیرم ولی توی خونه در هنگام روز آنچنان سکوتی وجود نداره که با صدای کم بنوازم

اگر در پست پائین نگاهی بیاندازید میبینید که من نوشته ام حجم صدا (پیچ ولوم صدا) به نصف هم نمیرسه
که نویز دار میشه

این یعنی اینکه در حجم صدای متوسط رو به پائین هم خش خش میکنه

ممنون از تو
:ax

مژگان
Wednesday 27 May 2009, 10:05 AM
سلام.

من میخوام or700 بخرم. چه ترانسی بگیرم؟

m_abdi
Wednesday 27 May 2009, 10:19 AM
:micfwi:arch عزیز: با این ولوم اصلا نباید مشکل پیش بیاد.

با هدفون و با صدا بلند بنواز. اگه مشکلت پابرجا بود کیبوردت ایراد داره که بعید میدونم. اما گارانتی داره نگران نباش.

اما اگه مشکلی پیش نیومد بخش تغذیه و آداپتورت ایراد داره

تست پنکه رو انجام دادی؟

HamedSedighi
Wednesday 27 May 2009, 01:57 PM
:micfwi:arch عزیز: با این ولوم اصلا نباید مشکل پیش بیاد.

با هدفون و با صدا بلند بنواز. اگه مشکلت پابرجا بود کیبوردت ایراد داره که بعید میدونم. اما گارانتی داره نگران نباش.

اما اگه مشکلی پیش نیومد بخش تغذیه و آداپتورت ایراد داره

تست پنکه رو انجام دادی؟

سپاس
من یک بار شرح بدم :
من کیبرد رو روشن میکنم و شروع به کار کردن میکنم بعد کمی ولوم رو بیشتر می کنم حدود 20 درجه از نصف بیشتر حالا تقریبا 1 ساعت که کیبرد روشنه یک ریتم هشت بیت با رنگ صوت گیتار نایلونی در حال خودنمایی کردن هستند(صداهای گیتارش خیلی شفاف هستند عجیب حالی است)حالت تاچ هم فعال است حالا صدای بم از سپیکر راست با کمی نویز شنیده میشه صدا ،اهمیت نمیدم به کار ادامه میدم پس از چند ثانیه این نویز بیشتر میشه حالا ولوم رو مکم میکنم تا جایی که نویز شنیده نشه پس زیر نصف میارمش

حالا پس از چند ثانیه دیگر نویز دوباره خود نمایی میکنه حالا دیگه وقتشه که کیبرد رو خاموش کنم برم دنبال کارم
چون ولوم از این پائین تر لذت بخش نخواهد بود با افکت خش خش

نه متاسفانه این تست رو انجام ندادم اما مطمئنم که جواب میده ولی اصلا حال نمیکنم و درام از یک نواختن آروم لذت میبرم یک پنکه هم کنارم باشه تازه تحویل پروژه ها شروع شده و پایان ترم

ولی کاملا حق با تو است مشکل گرما هم مزید بر علت میشه و دستگاه ایرادی نداره ولی اصل اون آداپتوره که نمیوته ساپورت کنه درسته؟

البته من همیشه ولوم غیر فابریک رو متناسب میکنم حتی حالت تاچ رو غیر فعال میکنم برای رنگ صوت،گاها ولوم دست راست رو هم کم میکنم اما وقتی که زمان زیادی از روشن بودنش میگذره دیگه خاموشش میکنم
:piano:
و

m_abdi
Wednesday 27 May 2009, 10:14 PM
سلام
مطمئنم با هدفون اگر صدا رو تا آخر باز کنی 10 ساعتم که بنوازی مشکل پیش نمیاد.
در ضمن هر وقت که اون صدای نویز رو شنیدی بهتره کیبوردت رو سریعا خاموش کنی و نه اینکه ولوم رو اونقدر کم کنی که صدا نویز نیاد. چون در اصل دمای بخش آمپلی فایر دستگاه به علت وات کم ترانس و افت ولتاژ آداپتورت بالاتر از حد نرماله و این ممکنه به مرور به کیفیت خروجی دستگات و اسپیکرت لطمه بزنه.

من رشته تحصیلیم الکترونیک بوده. اضافه بار بروی آداپتور موجب افت ولتاژ در نويز در ترانس های سوچینگ میشه. اصلا بهتره توضیح کامل بدم.

در دنیای امروز دو مدل آداپتور کاهنده ولتاژ معمول هست.

1- آداپتور هایی که با ترانس(سیم پیچ) ولتاژ 220 رو به ولتاژ دلخواه تبدیل میکنن. نسبت سیم پیچ اولیه به ثانویه. ایراد این آداپتور ها وزن زیاد و عدم تثبیت(رگوله) کامل ولتاژ خروجی است . مثل ترانس a3

2- آداپتور هایی با سیستم سویچینگ. این آداپتور ها ترانسی مثل ترانس بالا که وظیفه کاهش ولتاژ رو داشته باشه ندارن. اینها با بالا بردن بسیار زیاد فرکانس با عث افت ولتاژ شده و خرجی دلخواه را باز پس میدن.
مزیت این ترانس ها . سبک بودن و خروجی دقیق زیر باره. وتا حد زیادی نسبت به نوسانات برق مقاومند.
اما عیوب این مدل:
1- نسبت به گرمای محیط حساس ترند
2- با زیر بار گرفتن حداکثر توان (over load ) بدلیل کار با فرکانس بسیار بالا باعث بوجود آمدن نویز میشن و در این حالت دماشون با بیشتر میشه و باز نویز بیشتر و همینطور این دو عامل روی هم اثر میزارن.

برای همینم شما چون ولوم رو کم میکنی بعد چند وقت باز نویز داری.

حالا درست که آداپتور 300 برای or700 مناسبه(کار سبک - پیانو و...) اما برای استفاده در مدت طولانی با حجم بالای کار (ریتم -آکورد اتومات و.....) آداپتور pa301 توصیه میشه.

301 با قدرت 57 وات است اما 300 فکر کنم 45 وات.
حالا چون توی بازار ایران نیست این موارد رو اگر میخوان از pa300 استفاده کنید رعایت کنید.

1- آداپتور رو مستقیم به برق بزنید. (از سه راهی استفاده نکنید)
2-آداپتور رو در جای خنک قرار بدید. مثلا روی سرامیک و....
3-آداپتور رو نزدیک کیبرد نگذارید. هر چه دورتر بهتر. چون بخاطر فرکانس بالا روی اسپیکر اثر میذاره.
4- از حداثر توان آداپتر استفاده نکنید. چون در اصل این آداپتور ماله a1000

در ضمن دیده شده که برخی از ترانس ها pa300 معیوب اند.
من به چشمم دیدم که یک ترانس بعد از 15 دقیقه کارکرد با or700 مشکل شما براش پیش اومده. اما همونجا در همون محیط و زمان با یک pa300 و همون or700 45 دقیقه روی حداکثر صدا مشکل نیومده.

در ضمن دوستان که میخوان pa301 بگیرن باید بگم در بازار نیست.

فقط کافی یک ترانس که از سیستم سویچینگ با وات 57 و ولتاژ 16 ولت باشه استفاده میکنه استفاده کنن. هر مارکی باشه مهم نیست. نگران نباشین.

فقط: خروجی 16 ولت و سیستم سویچینگ و وات 56 تا 65.

اگه آداپتور آماده باشه (مال دستگاها و وسایل مختلف )بهتره. یعنی دست ساز نباشه.
اما باز هم میگم برای اینکه وقتی برای خودتون میزنین و دوست دارید با صدای بالا بزنید فقط هدفون با کیفیت خوب . دقت و کیفیت کارتون رو بالا میبره. طوری که از بلندگو های خود کیبورد هم بهتره صداش.

اما وقتی میخوان تو مجلس یا جایی با صدای بلند بزنید باند و آمپلی فایر

موفق باشید.
:micfwi:

danial-09
Sunday 31 May 2009, 09:52 AM
با سلام خدمت دوستان من دستگاه OR700 خریدم PICTH BEND ,MEDOLATION این دستگاه به هیچ عنوان کار نمی کنه البته من دستگاه و ریست کردم و تنظیماتم همه NORMAL . به من گفتند با ریختن یک نوع نرم افزار درست میشه آیا مشکل از سخت افزار می تونه باشه ؟

danial-09
Monday 1 June 2009, 10:37 AM
به حق چیزای نشنیده!!!:l
پیچ بند و مدولیشن بطور کامل قطع هستند؟!!!

اول سعی کن دستگاهت رو ریست کارخونه ای کنی:
1-دستگاه خاموش
2-کلاوی های "دو دیز - فا - سل دیز" رو همزمان نگه دار و دستگاه رو روشن کن.صبر کن تا صفحه ی آبی رنگ ظاهر بشه
3-با دکمه های Tempo برو به گزینه ی یکی مونده به اخری(Factory Reset)
4-دکمه ی Stop/Start ریتم رو بزن

دستگاه به حالت کارخونه ای در میاد. ببین درست شد یا نه!
سلام من این کارو انجام دادم ولی بازهم پیچ بند و مدولیشن درست نشد . آیا ایراد نرم افزاری یا سخت افزاری؟

HamedSedighi
Thursday 4 June 2009, 03:41 PM
ااااااااااااااااااااااااا اا یعنی میشه آدم دستگاه آکبندی بخره بند و مدولیشن کار نکنند خب گارانتی که داره برو به فروشندش مشکلتو بگو که قطعا باید تعویضش کنه

ehsanmir
Friday 5 June 2009, 06:14 PM
جدا' ادم بعضی وقتها یه چیزهایی میبینه که از تعویض کیبردش پشیمون میشه.
من الان کاملا تو برند یاماها شک دارم که میتونه تا چند سال جواب بده یا نه.
من الان یه کاسیوwk1800 دارم.5 ساله با هاش کار میکنم.خدا وکیلی یه بار ادا در نیاورده.ولی امان از این کیبورد های جدید که معلوم نیست ساخت کدوم قبرستونی هستند

ERAM
Tuesday 29 September 2009, 09:03 AM
خدمت تمامی دوستان عزیز سلام عرض میکنم
من or700 یاماها دارم گاهی اوقات بعد از مدتی نواختن اسپیکرهاش نویزداره ابتدا فکر میکردم بخاطر نزدیکی به گوشی موبایل است ولی باز هم حل نشد لطفا دوستان عزیز برای رفع مشکل راهنمائی کنید .باتشکر

psr-or700
Saturday 10 October 2009, 05:02 AM
سلام چرا همش واسه سمپل بودن سری گرگ گمراه می شین شما با استفاده از پورت Midi می تونین سمپل بزنین تازه سمپل های گرگ هم که دیدی چه کیفیتی دارن هیچ وقت با یه دیاگرام سازگاری ندارن

psr-or700
Saturday 10 October 2009, 05:06 AM
دوست عزیز or 700 رو با محدودیه چه ولومی نوازندگی کردی؟

ERAM
Monday 12 October 2009, 09:05 AM
ضمن تشکر از توجه شما
خدمتتان عرض کنم تنظیمات ولوم روی صفحهlcd در محدوده 127 و ولوم خود دستگاه تقریبا 80 تنظیم کرده بودم .(or700)

ERAM
Wednesday 28 October 2009, 08:42 AM
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و هنرمنددرصورت امکان اگر جزوه ای شبیه جزوه آموزشی pa50&80 که خیلی واضح و شفاف توضیح داده خدمتتان هست برای کیبورد or700 دراین قسمت بگذارید باتشکر از همگی

HamedSedighi
Friday 30 October 2009, 12:46 AM
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و هنرمنددرصورت امکان اگر جزوه ای شبیه جزوه آموزشی pa50&80 که خیلی واضح و شفاف توضیح داده خدمتتان هست برای کیبورد or700 دراین قسمت بگذارید باتشکر از همگی

سلام
جزوه ی آموزشی دیگه چیه؟مگه کنکور _ ؟

یک دفترچه راهنما همراه این کیبرد هست به زبان فارسی بسیار روان و کافی توضیح ارائه شده.

مشکلت از کجاست؟

m_abdi
Saturday 14 November 2009, 05:42 PM
نویز or700مربوط به استفاده از آداپتور قلابی یاماهاست که هیچ فرق ظاهری با اصلیش نداره

m_abdi
Saturday 14 November 2009, 05:43 PM
Arch عزیز من میخوام با or700 یک آهنگ بزنم و بعضی جاها ریتم رو دستکاری کنم. چه جوری میشه اینکار رو کرد؟

HamedSedighi
Tuesday 17 November 2009, 12:16 AM
Arch عزیز من میخوام با or700 یک آهنگ بزنم و بعضی جاها ریتم رو دستکاری کنم. چه جوری میشه اینکار رو کرد؟

بیشتر توضیج بده؟

HamedSedighi
Saturday 21 November 2009, 12:09 AM
وقتی scale جدیدی ذخیره میکنید در صورتی که نت فا را سری کرده باشید تنها برای دست راست ان تغییر ذخیره می شود.

و باید جهت ریتم یا دیگر متعلقات خودتان تغییر را اعمال کنید.حتی اگر هنگام سیو کردن تیک مربوط به ریتم را زده باشید اما در scale ذخیره شده چنین تیکی اعمال نمی شود

و پس از باز خوانی می بینید که تنها صدای دست راست تیک دارد.متعجب شدم!!!!!!!!!!!!!!

saeed_national
Saturday 12 December 2009, 06:28 PM
سلام .بچه ها اين or700 از كجا ميشه پيدا كرد؟خيلي كمياب تو بازار

ehsanmir
Saturday 12 December 2009, 08:11 PM
سلام .بچه ها اين or700 از كجا ميشه پيدا كرد؟خيلي كمياب تو بازار
جمهوری یه مغازه هست فقط یاماها میفروشه.من از اونجا قیمت کردم.

saeed_national
Sunday 13 December 2009, 08:37 AM
سلام
دوست عزيز ميشه ادرس و شماره تلفن اونجا را به من هم لطف كني.يا به ايميلم سند كني يك دنيا ممنون ميشم.
saeed_national@yahoo.com

ehsanmir
Sunday 13 December 2009, 06:02 PM
سلام
دوست عزيز ميشه ادرس و شماره تلفن اونجا را به من هم لطف كني.يا به ايميلم سند كني يك دنيا ممنون ميشم.
saeed_national@yahoo.com
سلام
من نه شماره دارم نه ادرس.اگر ساکن تهرانی میتونم حدودی بهت ادرس بدم بری پیدا کنی.چون من خودم همینطوری رفتم و پیدا کردم.برای همین نه شماره و نه اسم مغازش رو میدونم.ولی کروکیش رو میتونم بهت بگم.
در ثانی من هر مغازه ای سوال کردم گفت نداریم ولی میتونم برات جور کنم.
شما ساکن کجا هستید؟

zaier
Saturday 6 February 2010, 01:21 PM
سلام
میشه بفرمایید S700 بهتره یا OR700؟ راستی قیمت OR700 الان تو بازار چقدره؟

HamedSedighi
Saturday 6 February 2010, 03:04 PM
سلام

سلام

or700 پس از اس700 تولید شده و ضمن داشتن قابلیت های (ریتم ، صدا ، پد ... )

قوی ترین کیبرد اورینتال در حال حاضر است مطمئن باشید در سبک کاری خودش به عبارتی

در کلاس خودش هیچ رقیبی ندارد.

در مورد قیمت تاپیک قیمت روز (You can see links before reply) چند صفحه اول را که مطالعه کنید قیمت را نیز می بینید.

ehsanmir
Saturday 6 February 2010, 07:24 PM
سلام

سلام بستگی به کارت داره. اگر ایرانی و شرقی کار میکنی or700 بهتره. ولی اگر کار کلاسیک و غربی میکنی , s700 ریتمهاش کامل تره.or700 هم فکر کنم با اداپتور 950 باشه.

d-b
Monday 22 February 2010, 08:53 AM
سلام به همگی
بچه ها به هنگام خرید یه or 700 نو باید به چه نکاتی توجه کرد و چه پارامتر هایی رو باید تست کنم و مورد توجه قرار بدم ؟

ممنون

ramin52
Monday 15 March 2010, 08:26 AM
دوستاني كه or700 دارن :
صداي پيانوي اون تا چه حد شفافه
من الان با A300 كار ميكنم و صداي پيانوي اون تا حدودي قابل تحمل هست ميخواستم بدونم سطح نمونه برداري از Grand piano تو مدل or700 بهبود يافته يا همشون سر وته يك كرباسن

HamedSedighi
Monday 15 March 2010, 10:03 AM
دوستاني كه or700 دارن :
صداي پيانوي اون تا چه حد شفافه
من الان با A300 كار ميكنم و صداي پيانوي اون تا حدودي قابل تحمل هست ميخواستم بدونم سطح نمونه برداري از Grand piano تو مدل or700 بهبود يافته يا همشون سر وته يك كرباسن

دوست عزیز :
هیچ کس or700 رو با a300 مقایسه نمی کنه !!!!

شما چگونه کیبردی با قیمت حدود 900 هزار تومان رو با کیبرد 250 هزار تومانی مقایسه می کنی ؟

به طور کلی برای اینکه با صدای کیبردی که مد نظرت هست برای خرید می خواهی آشنا شوی :

ایتدا به سایت سازنده آن کیبرد مراجعه کن تا demo های مدل که می خواهی رو بشنوی ،

و در صورت تبود دمو یا شنیدن بیشتر صدا به سرچ در موتور های جستجو گر بپرداز

به این تاپیک مراجعه کن (You can see links before reply)

ramin52
Monday 15 March 2010, 11:51 AM
دوست عزیز :
هیچ کس or700 رو با a300 مقایسه نمی کنه !!!!

شما چگونه کیبردی با قیمت حدود 900 هزار تومان رو با کیبرد 250 هزار تومانی مقایسه می کنی ؟

به طور کلی برای اینکه با صدای کیبردی که مد نظرت هست برای خرید می خواهی آشنا شوی :

ایتدا به سایت سازنده آن کیبرد مراجعه کن تا demo های مدل که می خواهی رو بشنوی ،

و در صورت تبود دمو یا شنیدن بیشتر صدا به سرچ در موتور های جستجو گر بپرداز

به این تاپیک مراجعه کن (You can see links before reply)

دوست عزيز من فكر كنم يه ذره سوادم ميرسه كه كيبورد 250 تومني رو با به اصطلاح 900 تومني مقايسه نكنم اگه دقت كرده باشي من فقط خواستم از نظر grand piano اونا رو مقايسه كنيم
پيانو نديده هم نيستم چون الان دارم با پيانوي ديواري پتروف كار مي كنم و فرق يه پيانوي آكوستيك با پيانوهاي كلاويانوي ديجيتال و فرق هر جفتشون رو با كيبرد ميدونم و اينا رو خودم تجربه كرده ام.

دوست عزيز يه توصيه كلي براتون دارم چون احساس مي كنم يه ذره از نظر سن و سال تجربه من بيشتر از شما باشه
كلا هر توصيه و راهنمايي كه ارائه ميكنيد سعي كنيد با احترام بيشتري با ديگران برخورد كنيد و بار استهزاء و تمسخر تو كلامتون رو به حداقل برسونيد
من سالها عضو سايت پي هالز بودم اونجا يه دوستي به عنوان مدير بخش بنام آقاي مهديزاده كه الهي هميشه از زندگيش خير ببينه اونقدر مودبانه و با حوصله به پرسشها جواب ميداد كه من هرچي دارم در مورد خودرو تندر 90 از ايشون دارم و كل سايت حتي از قسمتهاي مختلف ديگر اون سايت هميشه مديون اطلاعات و ادبيات ايشون بودند.

اميدوارم ناراحت نشده باشين چون فراموش نكنيم كه بهترين دوست ما كسي هست كه عيوب ما رو به ما بگه مثل آدماي رو راست

HamedSedighi
Tuesday 16 March 2010, 03:06 AM
دوست عزيز من فكر كنم يه ذره سوادم ميرسه كه كيبورد 250 تومني رو با به اصطلاح 900 تومني مقايسه نكنم اگه دقت كرده باشي من فقط خواستم از نظر grand piano اونا رو مقايسه كنيم
پيانو نديده هم نيستم چون الان دارم با پيانوي ديواري پتروف كار مي كنم و فرق يه پيانوي آكوستيك با پيانوهاي كلاويانوي ديجيتال و فرق هر جفتشون رو با كيبرد ميدونم و اينا رو خودم تجربه كرده ام.

دوست عزيز يه توصيه كلي براتون دارم چون احساس مي كنم يه ذره از نظر سن و سال تجربه من بيشتر از شما باشه
كلا هر توصيه و راهنمايي كه ارائه ميكنيد سعي كنيد با احترام بيشتري با ديگران برخورد كنيد و بار استهزاء و تمسخر تو كلامتون رو به حداقل برسونيد
من سالها عضو سايت پي هالز بودم اونجا يه دوستي به عنوان مدير بخش بنام آقاي مهديزاده كه الهي هميشه از زندگيش خير ببينه اونقدر مودبانه و با حوصله به پرسشها جواب ميداد كه من هرچي دارم در مورد خودرو تندر 90 از ايشون دارم و كل سايت حتي از قسمتهاي مختلف ديگر اون سايت هميشه مديون اطلاعات و ادبيات ايشون بودند.

اميدوارم ناراحت نشده باشين چون فراموش نكنيم كه بهترين دوست ما كسي هست كه عيوب ما رو به ما بگه مثل آدماي رو راست

شما یه نگاهی به تاپیک های مختلف بخش کیبرد بنداز ، ببین ادبیات من در راهنمائی کردن و ایراد نظر چگونه بوده ؟

و ببین مخاطب آن پست چگونه بوده ؟

من یه نتیجه گرفتم و آن هم اینکه در برخی موارد خیلی صریح و شفاف باید منظور رسانده شود

و نیازی به تعارف نیست تا مقصود رسیده شود .

گرند پیانوی بسیار شفاف و زیبایی داره .

HamedSedighi
Sunday 28 March 2010, 05:59 AM
با عرض سلام
دوست عزیز میخوام یه OR700 بخرم در همین ضمینه چند تا سوال از خدمتتون دارم:

تفاوت or700 و A1000 در چیست؟

ایا قدرت خروجی و شفافیت صدای or700 نسبت به psr2000 بهتر و مطلوب تر است یا خیر؟

گفته میشه اسپیکرهاش نویز و یا خش خش داره ایا تنها به هنگام اجرا اینگونه هست یا اینکه در حالت سکوت اگر ولوم بدیم معلوم میشه؟
ایا OR700 توی بورس هست و موقع فروش احت به فروش میرسه و مثل pa500persian متقبل ضرر و ذیان نمیشویم
در کل به نظر شما or700 بخرم یا Pa50 کدومش حرف بیشتری برای گفتن داره؟
منتظر جوابتان هستم - با تشکر فراوان

سلام دوست من
خب کیبرد های اورینتال یاماها ، اگر یک زنجیره داشته باشند به صورت نسل در نسل بهش نگاه کنیم
آخرین این نسل ها or700 است .
مطمئن باش در مقایسه با مدل های پیش خودش برتر و سر تر با قدرت تمام است .

یک جمله بهت می گم بدان که چه وضوح صدایی دارد . پلی فونی 96 داره .
هیچ کدام از مدل های پیشین خودش چنین هم آوایی ندارند حتی 2000

اینکه چه کیبردی بخری بستگی داره به اینکه چه کارهایی می خواهی انجام بدی ؟
1-ستیج
2-ستادیو
3-....

این مدل ریتم وصداهای همه مدل های پیشین خودش رو حتی 2000 را عالی پخش میکند .

وضوح و شفاف صداها و ریتم های or700 به نسبت a1000 بهتر شده اند .

اما برخی صداها به همان حالت قبل باقی مانده که نوازنده حرفه ای باید آنها را ادیت کند . و این بستگی به خودت و خلاقیت تو داره.

مثلا برخی در زمینه ساخت صدای باقلامای الکتریک تبحر خاصی با or700 پیدا کردند.

به مانند یک سینتی سایزر معمولی می توانی صدا ها ی جدید خلق کنی

درام کیت های شرقی اش تک و بی نظیر هستند .

pa500persian مدل بی پدر و مادری است اصلا معمول نیست کی اینو ساخته

توی هیچ کدام از سایت های کرگ اسمش وجود نداره .

به هیچ وجه نمی توانی 700 رو با پی ای 50 مقایسه کنی .اون پلی فونی اش 64 است.

مگر اینکه سمپلر باشه . که دیگه هم کلاس نیستند و هیچ کس یک سمپلر رو با غیر سمپلر مقایسه نمی کنه .

or700 سرعت لود همه چیزش در بالاترین حد خودش قرار داره و با یک حافظه usb که امروزه همه جا پیدا میشه ذخیره و باز خوانی می کنه .

or700 کارت وکال نداره ( چیز خاصی نیست ) ولی 2000 دارد .

در مورد نویز این تاپیک (You can see links before reply) پست اولش را بخوان .

عموما هر کیبردی که داشته باشی وقتی می خواهند از تو بخرند ازت ارزون می خرن ولی وقتی خریدند با قیمتی که تعجب می کنی می فروشند .حالا هر کیبردی که باشه .

HamedSedighi
Sunday 28 March 2010, 06:04 AM
با سلام
از بابت راهنمائیتون متشکرم
یه سوال دیگه نیز دارم در باره قیمت:
قیمت دستگاه اکبند و دست دوم حدودا چنده؟
ممنون از لطف شما.این شماره نماینده معتبر کیبرد های یاماها توی ایران است .
سوال کن
حتما به منم خبر بده .
----------------------------------------------

سلام دوست عزیز
در ابتدا تشکر میکنم از بابت راهنمائیتون
امروز رفتم و یه R700 دیدم اما هنگام باز دید متوجه شدم که صدای ولوم PSR1000 قویتر هست و از همان ابتدا که ولوم را باز میکنیم صدا شنیده میشود اما در OR700 اینگونه نبود و ولوم تا حدودی که باز میشد بعدا تازه شنیده میشد - حال نمیدانم این مسئله مهم نبوده و ماهیت کلیه کیبوردهای OR700 به این شکل است یا این or700 که من دیدم این مشکل رو داشت؟
در ضمن یه سری صدا مثل صدای گیتار - پیانو و .... در PSR1000 از کیفیت بهتری برخوردارند حال نمیدانم چون به OR700 مسلط نبودم اینگونه میشد یا کلا اینجور هست؟ با تشکر فراواناین چیزی که گفتی توی or700 من اینجوری نیست .

اول یه چیزی بگم شما اگر یک فرد عادی بیارید . و دو کیبرد بگذاری جلوش و ازش سوال کنی کدام شفاف تر است قطعا ویقینا نمیتونه تشخیص بده .

مثلا میگه صدای پیانوی اینها هیچ فرقی نمی کنه .

اما یکی که گوش قوی ای داره از هر فاصله ای که صدا شنیده بشه تفاوت هاشون رو درک می کنه.

دوست من ، اگر حرف من را قبول نداری من چی بگم بهت . چی رو توضیح بدم.

حتما از or700 بدت میاد هر کسی یه چیزی دوست داره .

آخه وقتی پلی فونی 96 رو با 64 مقایسه می کنی ، من چی رو بهت بگم.

تازه اگه پلی فونی 1000 ، 64 باشه آن وقت می تونی با 640 و 740 و a1000 و2000 و 630 و 1100 و 2100 و .... مقایسه کنی .

سلام دوست عزیز
قصد بی توجهی به راهنمائیهای شما رو نداشتم فقط خواستم بدونم که مشکل سخت افزاری نداشته باشه بقول معروف خراب نباشه - هر چی باشه شما با این کیبورد کار کردی و بهتر از زیر و بیش اگاهی - سو تفاهم نشه. ممنونمگر این مدلی که شما گفتی آک بند نیست ؟ شما اول دمو هایی که توی اون تاپیک گذاشتم رو گوش کن بعد با صداهایی که شنیدی مقایسه کن .ببین اگه فرق میکنه که اونمدل مشکل داره

HamedSedighi
Sunday 28 March 2010, 06:10 AM
اکبند نیست اما نسبتا تمیز هست تنها چیزی که ذهنم رو به خوش مشغول کرده
همون صدای ولومش هست البته صدای ولوم هم وقتی به ریتمهای فلاپی رسیدیم از همون اول بلند و قوی بود تنها در رابطه با ریتمها و صداهای خود دستگاه به اون شکل که گفتم بود.یعنی چی من متوجه اشکالی که می گی نمیشم .

حافظه یو اس بی می خوره نه فلاپی ، تازه حتما باید حواست باشه ریتم های یوزری که میگی
حتما باید از قسمت بالانس حداکثر صدای ریتم 70 باشه اغلب این ریتم ها که قدیمی اند افراد بی حالی ساختنشون و برای مجلس و کارهای بی ارزش ساختنشون .

وگرنه کیبرد آسیب خواهد دید .

احتمالا این کیبردی که میگی مجلس رفته

میبخشید منظورم از حافظه بانکش بود که مقداری صدای ساخته شده در اون بود با ولوم بالا اما همانگونه که خدمتت عرض کردم صداهای خود دستگاه با ولم کم شنیده نمیشدند . در ضمن اگر مجلس رفته باشه به درد نمیخوره؟کیبردهایی که مجلس می رن به درد خونه و ستادیو کارهای ظریف نمی خورن ، اگه دست دوم میگیری از فردی که میشناسی بگیر ، یا مثلا دست دوم اصطلاحا خونگی باشه .
مثلا من قصددارم یکی دو تا سینتی سایزر بخرم و باید or700 م رو بفروشم و وقت فروس میگم که تنها توی خونه استفاده کردم .

بله برای صدا ها هم صدق می کنه کیبرد فوق العاده ظریفی است وباید بالانس ها رو چک کرد و مواظب بود

با سلام
از بابت راهنمائیهات واقعا ممنونم
امروز میخوام برم برای خرید همون OR700 در این زمینه گفتید باید بالانسهاش رو چک کنم - چه جور میتونم به گونه ائی مطلوب این کار رو انجام بدم ؟ متشکرمحتما یه فرد حرفه ای رو همراهت ببر که ایراداتش رو بهت بگه اگر هم که کرمان هستی بگو من میام همراهت .

تعادل بین ریتم وصداها و بخش های مختلف کیبرد در گزینه ای به نام بالانس که در صفحه نمایش دیده میشه ، کنترل می شود .

منظورم این بود که در هنگام نواختن باید صدای ریتم و صدا و پد به حدی نباشه که سپیکرو بخش های دیگر کیبرد آسیب ببینه

اگر می تونی حتما آک بگیر ا

در خرید عجله نکن . حتما یکی که حرفه ای است همراهت . اگه از نمایندگی وآکبند بگیری کارت گارانتی هم باید داشته باشه.

HamedSedighi
Sunday 28 March 2010, 06:20 AM
رفتم و اون کیبورد or700 رو دیدم کیبورد خوبی بود - صداهائی مثل گیتار - پیانو - ساکسیفون و.... قشنگتر شده بودند حالا نمیدونم بخاطر وضوح اسپیکر بود یا اینکه کلا صداهاش رو تغییر دادن ولی به چند نکته برخورد کردم:
اول اینکه باسش ضعیفتر از 2000 بود

دوم اینکه هیچ ریتمی براش نبود و فروشنده از ریتمهای a1000 استفاده میکرد - یعنی کیفیت ریتم و پخشش با a1000 فرقی نداره

سوم اینکه گفته بودی صداها و ریتمهای نسل قبل از خودش مثل 2000 رو پخش میکنه اما زمانی که USB حاوی ریتم و صداهای 20000 بهش وصل کردم ریتمها رو اجرا میکرد اما صداهای ثبت شده بر روی بانکش رو نمی خوند اما همین صداها رو که روی ریتمها ریخته بودم از روی ریتم میخوندشون - تعجب کردم

چهارم اینکه در روی کیبوردهای نسل قبل مثل و... در قسمت MAIN ( کلیدهای A B C D ) وقتی ریتم رو عوض میکردیم صداش هم عوض میشد اما روی این کیبورد کار انجام نمیشد و میبایست که هم زمان با عوض کردن ریتم در قسمت OUN TOUCH SETTING صدا رو هم عوض میکردیم
در ضمن اون فایل تصویری ترکی رو که برای دانلود گذاشته بودی دیدم اما هر چه قدر که توی دستگاه گشتم که اون صدا رو پیدا کنم نشداول و دوم و سوم رو که قبلا جواب دادم.

چهارم : یک گزینه هست به نام OTS LINK که با دکمه ای به همین نام در منتهی الیه سمت چپ پانل اصلی کیبرد در بخش ریتم دیده میشه ، فعال می شود.

جمله آخرتان را هم جواب دادم .

m_abdi
Monday 29 March 2010, 12:43 AM
or700 قسمت تنظیم اکولایزر داره که باس رو میشه تنظیم کرد.
اکثر ریتم سازهای ایرانی از حجم بالای صدا در ساخت ریتم استفاذه میکنند که کار اشتباهی است. چون بد جا افتاده که هر چی حجم صدا بیشتر باشه کیفیت ریتم بهتره!!!! که کاملا اشتباه.

حجم صدای ریتم و صدای ساخته شده باید نورمالایز شده باشه که ریتم ها و صدا های فابریک or700 نمونه خوبی از این استاندارد کلیه.
فقط در ریتم های بندری کمی دقت کنید فقط کمی حجم صدا و باس ریتم بیشتر که در ریتم بندری خود 700 هم این مورد به چشم میخوره و این به خاطر حال و هوای این سبک ریتم هاست.
حالا خدا نکنه ریتم های بندری ساخت خودمون رو با ولوم آخر شروع به پخش کنی . حتما بلندگو های ساز آسیب میبینن!

در ضمن پولی فونی a1000 عدد 32 میباشد.
در ضمن جناب vahid_mk56 لطفا سولات خود را در فروم مطرح کنید و اگر کار خصوصی با بنده داشتید پیغام بدید.
در عین حال جواب شما را آنجا هم دادم

d-b
Saturday 3 April 2010, 04:37 PM
اقا یکی نیست منو راهنمایی کنه ؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
در ضمن اگه از جمهوریبخرمبهتره یا از نمایندگیش.."
قیمتهای کدوم بهتره ؟

d-b
Saturday 3 April 2010, 04:38 PM
اقا یکی نیست منو راهنمایی کنه ؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
در ضمن اگه از جمهوریبخرمبهتره یا از نمایندگیش.."
قیمتهای کدوم بهتره ؟

ببخشید ...در مورد پست 131 نوشتم

m_abdi
Saturday 3 April 2010, 05:39 PM
درود
اول باید به شرط آکبند بودن بخری و اگه باز کرد و آک نبود مشکل نخوری
باید اول به چسب جعبه دقت کنی که فابریک باشه.

دوم کیبورد رو باید توی نور روی کلاویه هاش نگاه کنی که کوچکترین رد دست یا خش نداشته باشه. معمولا فروشنده ها یک توپ رقص نور توی فروشگاه دارن که اون رو بالای سر کیبورد روشن میکنن تا شما کلاویه هارو نگاه کنی.

کیبورد خودش تست داره

آکورد دو دیز ماژور روی اکتاور سوم یا چهارم رو باید بگیری بعد روشنش کنی

در ضمن با ریتم ایرانی به نام خراسانی با ولوم زیاد(95%) یک 8 دقیقه اگه بتونی با آکورد اتومات بزاری کار کنه و خودتم الکی هم که شده (چون ریتمش خاص هست مثلا آهنگ نوایی نوایی رو میشه باهش زد) بزنی و بعد از 5 دقیقه صدای باند ها رو چک کن.خصوصا باند سمت راست. اگه پارازیت یا صدای اضافی نداشت که هیچ اگه داشت
1- کیبورد خاموش - ترانش عوض

2-دوباره تکرار تا 10 دقیقه (توجه گرمای سمت باند راست طبیعی هستش)

d-b
Sunday 4 April 2010, 09:25 AM
درود
اول باید به شرط آکبند بودن بخری و اگه باز کرد و آک نبود مشکل نخوری
باید اول به چسب جعبه دقت کنی که فابریک باشه.

دوم کیبورد رو باید توی نور روی کلاویه هاش نگاه کنی که کوچکترین رد دست یا خش نداشته باشه. معمولا فروشنده ها یک توپ رقص نور توی فروشگاه دارن که اون رو بالای سر کیبورد روشن میکنن تا شما کلاویه هارو نگاه کنی.

کیبورد خودش تست داره

آکورد دو دیز ماژور روی اکتاور سوم یا چهارم رو باید بگیری بعد روشنش کنی

در ضمن با ریتم ایرانی به نام خراسانی با ولوم زیاد(95%) یک 8 دقیقه اگه بتونی با آکورد اتومات بزاری کار کنه و خودتم الکی هم که شده (چون ریتمش خاص هست مثلا آهنگ نوایی نوایی رو میشه باهش زد) بزنی و بعد از 5 دقیقه صدای باند ها رو چک کن.خصوصا باند سمت راست. اگه پارازیت یا صدای اضافی نداشت که هیچ اگه داشت
1- کیبورد خاموش - ترانش عوض

2-دوباره تکرار تا 10 دقیقه (توجه گرمای سمت باند راست طبیعی هستش)

با سلام مجدد ممنون از راهنماییتون

من شنیدم این کیبوردهای یاماهارو فقط نمایندگیش داره ....

این درسته ؟
لطفا اگه ادرس یاشماره تلفنی از نمایندگی یاماها یا یه فروشگاه درست و حسابی که میشناسید کلک ملک تو کارش نیستبرامبذارید بازم ممنون

m_abdi
Sunday 4 April 2010, 03:00 PM
والا خیلی هم نباید حساسیت نشون داد. معمولا or700 که میگن آکبند واقعا آکبنده.
اما من مشهدم. شما احتمالا تهران آدرس می خوان که فکر کنم باید برید خ جمهوری . اما نمایندگی رسمی فروش یاماها من آدرس ندارم.

ehsanmir
Sunday 4 April 2010, 06:13 PM
خیابان جمهوری تقاطع پل حافظ به طرف چهار راه استانبول که میری سمت چپ یه مغازه بزرگ هست که فقط یاماها داره.من اونجا دیدم.البته نه اسمش رو میدونم و نه تلفنی ازش دارم.ولی اگر بری پیدا میکنی.کلا محصولات یاماها رو داره.

HNESFEJI
Sunday 25 April 2010, 07:16 AM
باسلام
اگه ممكنه طريقه تنظيم پيچ مدوليشن براي ايجاد حالتهاي مختلف را در ياماها OR700 برام توضيح بدهيد و اينكه از چه مسيري مي تونم اين تنظيمات را انجام بدم.

ممنونم

HNESFEJI
Sunday 25 April 2010, 08:28 AM
سلام دوستان.
دگمه DIRECT ACCESS (دگمه سياهرنگ پايين مانيتور) بزنيد بعداش دگمه TOUCH( دگمه سفيد طرف راست كيبورد ) بزنيد. تمام تنظيمات TOUCH زير دستتونه.موفق باشين.
ممنونم

HamedSedighi
Tuesday 27 April 2010, 07:53 AM
خب تا جایی که می دونم این تکنیک گلیساندو است که در گیتار باس هم به مانند سازهای دیگر کاربرد دارد و چنین صدایی تولید می شود .

وقتی یک ریتم را می سازیم یا حالا هر جایی مثلا bass line ها یا ریف ها یا .......

برای اینکه چنین صدایی رو در قسمت گیتار تولید کنیم از پیچ بند استفاده می کنم .

اما یه سری کارهای ریتم ساز های خوب رو شندیم که با or700 داخل fill in هاشون از مگا ویسی که چنین گلیساندو های شفافی داره استفاده کرده بودند .

همون طور که می دانید در or700 در حالت معمولی و طبیعی نمی شود مگا ویس رو برای صدا های دست راست و چپ استفاده و طیق دفترچه راهنما برای متعلقات ریتم میشه بهره جست .
( البته با یه سری تنظیمات میشه برای این منظور به کار گرفت )

تازه وقتی شما در بخش ریتم سازی مثلا فرضا نایلون گیتار رو بر میگزینید و به اقتضای ریتم تاچ هم روشن باشد

در حداکثز ضربه جواب نمی دهد صدای قشنگی تولید نمیشه البته سازندگانش سعی کردند که قشنگ باشد.دقیقا حالتی پیش میاد که اون صدا خارج بخش ریتم سازی برای مثلا دست راست انتخاب شده .

حالا خودمونیم میشه درستش کرد

فرض میکنیم که ما نمی دونیم چجوری درست میشه .

حالا شخصی از همین دور و بر خودمون که اون ریتم رو ساخته بود و fill-in ش هم گیتار باسش مگا ویس بود و گلیساندویی مثل همین متعلقات ریتم های اصلی دستگاه داشت چجوری این کارو کرده ؟

کی می دونه ؟

یه سوال دیگه : وقتی می خواهخیم ریتم بسازیم 6/8 وجود نداره اما می بینیم که در ریتم های اصلی دستگاه چنین چیزی وجود داره و حتی کسر های دیگر

اما در بخش ریتم سازی نهایتا 5/8 وجود داره

خب پس چگونه اون ریتم ها 6/8 بودند ؟

m_abdi
Tuesday 27 April 2010, 05:30 PM
اون ریتم که میگی تو fill-in ش هم گیتار باسش مگا داره احتمالا عربی نیست؟

HamedSedighi
Thursday 20 May 2010, 03:51 PM
درود
حامد جان به نكته خوبي اشاره كردي.نام ريتم vahde2 هستش.در زير گروه ريتمهاي turkish او ار 700 ، اين ريتم با تعويض اكورد، بيس اش تغيير نميكنه.لطفا روي كيبورد او ار 700 خود امتحان كنيد.نكته جالبي كه اينجاست همين ريتم به اسم wehda در زير گروه ريتم هاي عربي هستش. اين ريتم با تعويض اكورد بيسش هم تغيير ميكنه.ميتونين باز روي كيبوردتان ازمايش كنيد.من قبل نوازندگي تك تك اينها را ازمايش كردم.

من هر دو ریتم vahde1 vahde2 در گروه turkish و ریتم wehda در گروه عربی رو چک کردم باس در تمامی آنها تعریف شده بود و همزمان با تغییر آکورد آن هم تغییر می کرد .

اما در مورد اشکال پیش آمده :

برای اینکه خیلی زود بر طرف بشه . از همه فایل هایی که داخل کیبرد داری یک کپی روی حافظه یو اس بی بگیر (همه آنهایی که خودت افزودی و می دانی که جای دیگر نداری و مورد نیاز هستند)

و سپس کیبرد را به طور کامل ری ست کن . (تمام وکمال)(همه موارد تیک بخورند)

و پس از بوت شدن مجدد حتما ریتم ها چک کنی می شنوی که درست شده اند .

این اشکال به دلیل اینکه زیاد رجیستری هایی استفاده کردی که به نظر میاد خوب ساخته نشده اند

و یا شاید استفاده زیاد از رجیستری باعث میشه بخش fingring type قاطی کنه ، همیشه این بخش را روی multi بگذار و سعی کن از رجیستری هایی که مرغوب نیستند استفاده نکن حتی اگر صداهای خیلی خوبی داشته باشند .

HamedSedighi
Thursday 20 May 2010, 05:19 PM
قبل از انجام حتما مطمئن باش از تمامی فایل های مورد نیاز بک آپ گرفتی

به ترتیب :

function
utility
system reset
تمام موارد factory reset را مارک کن .
بعد factory reset execute را بزن .
هر پیامی هم که نوشت ، اول بخوان که چیز غیر معمولی نباشه و سپس yes یا ok را بزن .

تا جایی که یادم است بعد از پایان عملیات کیبرد ری ست می شود و دوباره بوت می شود مثل روز اولش.

HBAVM
Thursday 20 May 2010, 05:42 PM
دوست عزیز
or 700 از نظر polyphonic و از نظر صدا خصوصا ساز های بادی و یا اورینتال از pa50 بهتره. پورت usb هم داره.(2عدد)
فکر میکنم در ساخت ریتم از سه کیت استفاده میکنه. برای زدن آهنگ های ایرانی ترکی عربی بندری و بهتر از اون آهنگ های کلاسیک خیلی مناسب. اصلا هنگ نداره. سیستم عاملش بروز میشه. یاماها هم خوب ساپورتش میکنه. اما در ایران هنوز ناشناخته است.
ریتم ها و سانگ های a1000 &2000&3000&2100&1500 رو پشتیبانی میکنه. من زیاد در جریان این نیستم که آیا برای یاماها ریتم های جدید میاد یا نه؟
شاید راهی برای تبدیل ریتم های korg به یاماها باشه. یکسری نرم افزار که یاماها ارائه داره که convertor اما من امتحان نکردم.
در عین حال چون از korg بیشتر تو ایران ، ایرانی ها پشتیبانی میکنن ریتم ها بروز تره. اما این دلیل بر ضعف یاما ها نیست.

به نظر من چون بعد از یاماها 2000 کیبوردی از یاماها در ایران ندیدیم (3000 هم خیلی کم مو جود بود) ریتم سازی بیشتر به سمت korg روی آورد . اما برای a1000 هنوز ریتم جدید ساخته میشد.
باید اضافه کنم که با اومدن این کیبورد or700 فکر میکنم یک جهش در بروز رسانی و پشتیبانی از یاماها در ایران بشه.

من ریتم ها 2000 و آ1000 و همچنین سانگ های اون رو روش بدون مشکل اجرا کردم اما منظور شما رو از سمپل نفهمیدم.

امیدوارم amir جان بتونه در مورد سمپل اینجا برامون توضیح بده.

باسلام خدمت دوستان ،
من هم خواستم پیرو صحبت دوستان به لحاظ تجربه بگم که دستگاه YAMAHA واقعا از لحاظ صدا خیلی خوبه چون من با مدل PSR 740 نزدیک به سه سال کار کردم ، الان که KORG PA50 دارم بازم صداهای YAMAHA رو ترجیح میدم . . . .وافعا میشه گفت که YAMAHA غریب واقع شده !!:39:

HNESFEJI
Monday 5 July 2010, 03:12 PM
باسلام
كسي در مورد سمپلر شدن يا بهتر بگم تغييرات جديدي كه روي كيبرد ياماها OR700 انجام شده خبري داره يا نه؟
خودم كه از يك فروشنده پرسيدم مي گفت فقط ميشه يك سري صداهاي رولندD50 را توسط يك برد روي دستگاه نصب كرد و از آن صداها استفاده نمود و سمپل ريتم و يا صدا نمي توان با آن اجرا كرد. مي خواستم بدونم كه فرمت اين صداها چيه؟ و آيا فرمت جديدي هست كه با اضافه كردن برد به آن ميشه از آنها استفاده كرد؟
باتشكر:21ox66r:

tomate
Thursday 26 August 2010, 05:03 PM
خوب دوستان اینجا من باید یه توضیح کامل بدم و حدس یات درست رو یقین و غلط رو انکار کنم.اول این که من نزدیک به 4 ماه or700 دارم این کیبورد از لحاظ سخت افزاری بسیار از مدلهای قبلی ظریف تره و شما نمیتونید مثل a1000 یا 2000 باش بداخلاقی کنید دوم اینکه آره درسته و یقینا همین طور که شما گفتین کانال تهویه هوا که در سمت راست lcd قرار داره گرم میکنه و در مناطق گرمسیر مثل شهر ما اگه بعد از نیم ساعت کار کردن خنکش نکنید(حالا به هر صورت مثلا روش فن بذارید مثل من البته در مجالس رو میگم تو خونه که هوا متعادله" یا باید خاموشش کنید که خنک بشه) دستگاه صدمه میبینه که من حتی یکیش رو تا حد سوزوندن بردم و اون رو فروختم و یکی دیگه گرفتم الان بهتون مرحله به مرحله توضیح میدم چی به سر دستگاهتون می یاد اگه بعد از نیم الی یک ساعت بسته به دمای هوا خنکش نکنید از سمت راستlcd کم کم شاهد افزایش نور زرد رنگ تا شعاع کمی بعد از کادر صفحه اصلی و از سمت چپ lcd شاهد افزایش نور بنفش خواهید بود اگه پس از این مرحله بازم به داد دستگاه نرسید اگر دستگاه در حال پخش روی اسپیکر هست یا آمپلی فایر فرقی نمیکند شما در خروجی خود بخصوص در صداهای پدال و بیس و اشباع ها شاهد خرخر مشمئز کننده ایی هستید و اگر تا این مرحله پیش رفتید و باز اقدام به خنکسازی دستگاه نکردید باید بگم خیلی .......ید و اما بعد از این مرحله به فاصله زمانی 20 الی 30 دقیقه بعد شاهد پارازیتهای افقی که از بالا به پایین می روند در lcd خواهید بود و با گرم شدن بیشتر همچنان سرعت حرکت پارازیت بیشتر میشود . من تا این مرحله بیشتر نرفتم و عینا تجربه کردم . پس به نظر من اول یک فن کامپیوتر بخرید (برای دوستان که در مناطق گرمسیر هستند) و روی کانال سمت راست lcd بزارید و دیگه خیالتون نباشه .
و اما در مورد پلاستیک گرفتن کیبورد دوستان اگه کاتالوگ محصول رو خونده باشید سازنده هوار میزنه که داداش منافذ هوا رو مسدود نکن البته یکی از دوستان که ذکر کرده بود حتی رو lcd رو هم نپوشونید یکم اغراق کرده بود . فقط شما کافیه که مثل مدلهای قبلی کیبورد رو کادو پیچ نکنید یعنی هر جا رو که شرکت برای عبور هوا گذاشته مسدود نکنید و یا کیبورد حتما روی پایه باشه که منافذ زیرین اون رو که شاید بهش توجه نمیشه مسدود نکنیم.رو اسپیکر ها کانالای هوای رویی و پشتی و زیرین رو هم نپوشونیم .(دیگه چیش موند)
خوب دوستی که نوشته or700 بانک صدای a1000 رو نمی خونه کاملا اشتباه عرض کرده در این مورد باید بگم که این کیبورد ریتم های a1000 و 2000 رو کاملا ساپورت می کنه و بانک صدای a1000 رو هم اجرا میکنه ولی dsp بعضی از regist ها رو غیر فعال میکنه و بلعکس فرمایش دوستمون اصلا بانک صدای 2000 رو اجرا نمیکنه.
و در مورد آداپتورها هم باید بگم که اون چه که تو کاتالوگ نوشته درسته من خودم آداپتور pa_300b دارم چون بعضی از تجار و وارد کنندگان برای صرفه در فروش اقدام به خرید آداپتور غیر اصل میکنند و رو کارتون قید میکنند تا خریدار را راغب به خرید همین محصول بکنند در مورد دوستی که در مورد کمبود ریتم برای or700 گله میکند باید بگم که کاملا در اشتباه است چون من خود یک پکیج از ریتم را دارم و خودم تعدادی ریتم ساختم و چون این کیبورد از پورت usb سود میبرد مطمعنم که تا یک سال دیگر ریتمهای زیادی براش بسازن و ریتمهای 2000 فراوونه من خودم یک ریتم در 2000 دارم که چهار پرکاشن دارد یعنی دو پرکاشن رو از پارت آکورد ساختن دست سازندش در نکنه واقعا هنرمند بوده ریتم های ساخته شده در 2000 حتی فارسی زیاده شما درست پیجور نشدید.
و اما پارت usb این کیبورد میتواند 25 page یا صفحه ریتم را در هر پوشه نمایش و به اجرا در آورد یعنی در هر پوشه 250 ریتم و این پایان کار نیست چون شما میتوانید به دلخواه در پوشه های 250 تایی بسته به حافظه جانبی ریتم ذخیره کنید
بچه ها به خدا دستم درد گرفت از بس تایپ کردم اطلاعات بیشتر دفعه بعد بهتون میدم هر سوال دارید به صورت کامل و با تجربه عملی شخصی خودم نه بر اساس حدس و گمان بهتون پاسخ میدم این آدرس وبلاگمه :

tomate
Friday 27 August 2010, 12:45 PM
با اجازه دوستان من یه روش بسیار ساده تر در مورد ریست کردن کیبورد براتون میگم(در مواردی که شما تنظیماتی رو انجام داده و قابل undo کردن نمی باشند و کیبورد از تنضیمات دلخواه شما دور شده) در این مورد فقط کافیست اولین کلید از کلاویه های کیبورد از سمت راست یعنی کلید دو رو در حالتی که دستگاه خاموش است نگه دارید سپس تا روشن شدن کامل دستگاه و بالا آمدن سیستم آن را نگه میدارید و سپس پیام مربوط به ریست شدن رو در بالای lcd مشاهده میکنید. نا گفته نماند که این روش در اکثر مدلهای یاماها صدق میکند نه در کیبوردهای دیگر.

tomate
Friday 27 August 2010, 01:18 PM
خوب بچه ها مثل اینکه من باید برم رو منبر عزیزان ساز or700 از لحاظ خروجی صدا با سری های a1000 و 2000 و مدلهای دیگر تفاوتهایی کرده چون در سریهای قبلی تنظیمات ریتم (یعنی تنظیمات مربوط به منوی mixing console که معمولا عبارتند از :EQ,EFECT,FILTER, VUL VOICE هستند) معمولا به صورت اغراق آمیز و نیم حرفه ایی بودن یعنی تا مقداری از واقعیت به دور و اما OR700 تا حدی مسمم برای طبیعی و حرفه ای تر شدن صدا گام بر میدارد یعنی از اغراق و حجیم و اشباع شدن صدا یا به اصطلاح کثیف شدن صدا پرهیز میکند به همین علت است که ریتمهای با تنظیماتی که در کیبوردهای قبلی بدون مشکل یا اشباع پخش میشده برای این کیبورد با این معیارها لقمه بزرگیست پس یه کم هواش رو داشته باشین الآن میگم چطوری .
اون راهی که دوستمون عرض کردن یعنی کمپوزیسیون صدا از طریق منوی بالانس BALANCE مثل مسکن میمونه و درمان قطعی نیست یعنی شما باید مرتبا گرفتار همسان سازی صدا باشید و این خود از کیفیت نوازندگی شما میکاهد .
شما میتونید ریتمهایی رو که از کیبوردهای قبلی تون دارید دوباره از منوی DIGITAL REC MENU همون ریتمسازی باسازی و با تنظیم قابل قبول تر ذخیره کنید.
در ضمن برای افزایش و کاهش صدای ریتم و حتی اجزائ ریتم در یاماها راههای زیادی هست که اگه طالب شید میگم.
من جوونیمو به پات گذاشتم یاماها

tomate
Friday 27 August 2010, 01:33 PM
دوست عزیزی که در مورد کرون نشدن آکورد صحبت کرده و گفته حتی با زدن تیک و ذخیره کردن بازم اعمال نمیشه باید بگم این سخن از شما بعیده که در این راه تجربه دارید من الآن یک سال است نوازندگی رو به صورت حرفه ای و پیانو آغاز کردم من سال 78 PSRA3 داشتم سال 80 PSR 640 سال 84 A1000 سال 85 PSR 2000 و ... در کل چندین سال است دارم با یاماها کار میکنم و حتی با گروههای سنتی به عنوان نوازنده پیانو یا پد و فضاسازی کار کردم و میدانی که در کارهای سنتی ربع حرف اول را میزند و برای ساخت فضا و پد غیر آماتور حتما باید از اسلومیشن های ریتم سازی کمک بگیرم حتی و اگر آکورد ربع پرش ذخیره نمیشد تو اجراها من چطوری کار میکردم
مطمعنا یک مشکل یا سهل انگاری در این تنظیمات پیش آمده خواهش میکنم این حرفها رو نزنید.

m_abdi
Friday 27 August 2010, 10:40 PM
درود بر همه
من دوساله که or700 دارم

مشکل داغ شدن باند راست اصلا و صدای خش خش اون هیچ ربطی به گرمای هوا یا گرم شدن اون باند نداره.

یک ترانس 16 ولت 5 امپر توشیبا (ماله لب تاپ ) یا هر مارک دیگری که اداپتورش از روش سوییچینگ استفاده کنه کلا مشکل رو حل میکنه/

من الان 3 ماه دارم ازش استفاده میکنم و بعد از اون تا حالا توی این تابستون گرم یکبار هم مشکل قبل پیش نیومده.
در حالی که باند سمت راست کاملا داغ هست.

اگر نیاز بود توضیح کاملتر بدم. (سیستم تهویه و انتقال حرارت این کیبورد کلا از همون بانده)

ritmsaztyros3
Saturday 4 September 2010, 04:21 PM
سلام اینم یه سایت که توش یه عالمه ریتم و سانگ ایرانی و عربی هستش

mkh8586
Monday 18 October 2010, 06:56 PM
دوستان کسی ریتم جدید or700 نداره ! بابا بذارین ماهم حال کنیم باهاشون

Moorya
Tuesday 1 February 2011, 12:10 AM
سلام.الان قيمت or700 و s900 چنده؟

HamedSedighi
Tuesday 1 February 2011, 10:50 AM
سلام.الان قيمت or700 و s900 چنده؟

اس 900 رو نمی دونم

اما or700 می گن 1 میلیون آک بندش

davat
Saturday 22 September 2012, 09:31 AM
agh ye soal dashtam kasi bekhad ye dastgahi dashte bashe ke ham betune too majles azash estefade kone ham too khoone betune ahngsazi kone koodoom dastgah ro shoma behesh pishnahad mikoni, or700 ya yamaha psr 2000?

_amin_
Monday 29 June 2015, 03:52 PM
سه ساعت مطالب خوندم نفهمیدم صدای سنتور یا تار... (سازهای ایرانی a1000) داخل or700 هست یا نه؟؟؟؟:ay:ad

RAHA_G
Saturday 11 July 2015, 11:59 AM
بله صدای سنتور و تار و،،، داره

omidreza63
Sunday 30 April 2017, 09:13 PM
درود بر شما

or 700 تمام سازهای ایرانی رو داره

با کیفیت باور نکردنی

omidreza63
Monday 1 May 2017, 05:46 PM
درود دوستان

من FIRMWARE کیبورد خودم رو از 1.03 به 1.06 آپدیت کردم

جایی دوستان گفته بودند که ورژن 1.5 اومده!!!

آیا صحت داره؟

چون من توی سایت رسمی یاماها نتونستم همچین چیزی پیدا کنم

کیبوردم or700 هست

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه

آیا کیبورد or700 اکسپانژن قبول میکنه ؟

Yamaha Expansion

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه

آیا کیبورد or700 اکسپانژن قبول میکنه ؟

Yamaha Expansion

rasool257
Tuesday 2 October 2018, 06:21 PM
سلام بله این ایراد در همه ارگهایor700 وجود داره و ربطی به آدابتور نداره با توجه به اینکه کار اصلی من طراحی مدارات الکترونیک است خدمت دوستان عرض کنم که ایراد اصلی از آی سی آمپلیفایر داخلی است محل قرار گرفتن آی سی و خنک کننده آن مناسب نیست بعلت گرم شدن آی سی و عدم تهویه مناسب بیش از حد داغ شده و تولید نویز میکند .
من این ایراد را برای ارگ خودم برطرف کردم با اضافه کردن یک هیت سینک ( خنک کننده) به هیت سینک اصلی و کاملا برطرف شد البته باید کلیه منافذ هوا زیر و رو پوشیده نشود

- - - Updated - - -

آخرین ورژن 1.06 است که در سایت یاماها اعلام شده
فقط اگر ممکنه طریقه آپدیت را توضیح بدید من هر کار کردم نشد . ممنون

rasool257
Tuesday 2 October 2018, 07:42 PM
درود بر شما
آره کتابچه زیاد مفهومی توضیح نداده ترجمه درست نیست البته دوستانی که قبلا با یاماها کار کردن خوب متوجه میشن .
ولی خیلی از نکات هم در دفترچه نیست مثلا نحوه آپدیت کردن و خیلی چیزهای دیگه که دوستان گفتند .مثل گرفتن آکورد دو دیز که در هر اکتاو یک منو جدید داره
در ضمن خواهشا اگر ریتم و صدا دارید دریغ نفرمایید
ممنون از همه

rasool257
Saturday 16 February 2019, 12:13 AM
درود دوستان
این ایراد در همه مدلهای or700 وجود داره طراحی بد کارخانه علت اصلی این ایراد است بر خلاف نظر دوستامون که فرمودند .
برو آمپلی فایر این مدل دقیقا در وسط قرار گرفته و تهویه مناسب برای خنک نگاهداشتن وجود نداره اگر دستگاه را باز کنید کاملا مشخص است محیط کاملا بسته است .چون کار من تعمیر و طراحی مدارات الکترونیک است تمام تست ها را انجام دادم بغلت داغ شدن بیش از حد آی سی آمپلی فایر کارایی آن مختل شده و دیستوریشن در مدار بوجود میاد تنها راه حل آن هم نصب یک عدد فن ۴×۴
۱۲ ولت روی هست سینگ آی سی هست
برای خودم انجام دادم و دیگه هیچ مشکلی دیده نشد
عکس از مراحل نصب هم گرفتم اگر خواستید تا ارسال کنم.
البته فن موقع کار کمی صدا دارد که اگر فن مرغوب بخرید این صدا خیلی کم است.
البته یه کار دیگه هم دارم انجام میدم که تغیر آی سی اصلی است که دیگه نیاز به فن نباشه اگر به نتیجه مطلوب رسیدم حتما اطلاعات لازم را به دوستان تقدیم خواهم کرد .
موفق باشید