PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند وقته ويولن كار مي كنيد؟

sara
Saturday 22 April 2006, 07:26 PM
چند وقته ويلن كار مي كنيد ؟و اينكه نحوه نواختن موسيقي ربطي به مدت زمان كار كردن مي تونه داشته باشه يا نه؟

kamal
Sunday 23 April 2006, 01:03 AM
انگشتان در پی زمان نیستند .زمان مهم نیست تنها نواختن حتی یک آهنگ برای دل خود در اوج زیبایی دل و حتی خشخش سیم سازکا?ی است.

soheil hoseini
Wednesday 10 May 2006, 03:52 AM
احتراماً در زندگی هد? از همهء مسائل مهم تر است، حال موسیقی هم جزعی از زندگیست، پس یکی از موارد مهم میتواند هد? شخص باشد که مقدار تمرین آن شخص، برای مهارت بیشتر به آن بستگی دارد، هد? در موسیقی به دو بخش تقسیم میشود 1- نواختن برای دل خود و اطرا?یان نزدیک (به ?رمودهء دوست عزیزمون) 2- نواختن عمومی که جزو حر?هء آن شخص به حساب میاید( البته میتواند هردو را دربر بگیرد)
آمار نشان میدهد، متاس?انه اکثر ا?راد که به موسیقی روی میآورند در وحله اول هد? دیگر دارند و در واقع ا?راد دمدمی مزاجی هستند، که در آخر هیچ کدام ازمرتبههایموسیقی قرار نمیگیرند حتی برای دل خود.
آن دسته از ا?راد که درموسیقی کاملاً مو?ق میشوند علاقهء زیادی به موسیقی دارند(نوع موسیقی و ساز زیاد ?رقی نمیکند) در نتیجه برای تمرین خود ساعت مشخص نمیکنند، و معمولاً با اجبار اطرا?یان دست از تمرین میکشند، زمان یادگیری تنها به مقدار تمرین روزانه و استواری در هد? و تا حدی هوش و ابتکار بستگی دارد.
همان طور که میدانید اگر یک شخص در خدمت بهترین استادها هنرآموزی کند اما تمرین کا?ی نداشته باشند در موسیقی و کلاً در هنر هیچ هم نمیشوند که معمولاً این ا?راد ادعای زیادی دارند، :shock:
هوش و ابتکار مخصوص کسانی است که در موسیقی یا هنر به درجهء استادی میرسند در واقع از تجربیات استادان خودش است?اده میکند اما مانند استاد خود نمی شود بلکه خود خودش میشود مطمعنم که شما از همین دسته هستید. از علاقهء شما با ورود با این محیط هنری و از طر? دیگر همکاریتان کاملاً پیداست. :oops:
امید وارم که منظورمو خوب بیان کرده باشم :lol:

shery
Monday 10 July 2006, 06:53 PM
این دوستان ما به همه چیز اشاره کردند غیر از زمان . خوب اگر زمان در کار نبود که شما با 72 ساعت مداوم نواختن می شدید پرویز یاحقی. ولی استعداد هم بی تاثیر نیست . شخصی با 30 سال زمان نوازنده خوب می شود و شخص دیگری با 14 سال ولی کمترین زمان 4 می باشد که طر? بسیار کار کند و به ردی?ها هم آشنا شود 10 سال زمان نیاز است تا کاملا مسلط شود و یک عمر زمان نیاز است تا دیگران او را به عنوان استاد بشناسند . موسیقی زمان سرش نمی شه باید کار کرد . کار ... کار ... کار

sara
Saturday 15 July 2006, 06:45 PM
به شما حق مي دم به قول يه ن?ر هر 24 ساعت روز بايد 28 ساعت تمرين داشت :wink:

soheil hoseini
Friday 21 July 2006, 04:57 AM
دوست خوبم shery دلیل اینکه من به زمان اشاره نکردم اینه که تنها چیزی که اصلا در موسیقی مهم نیت همینه، البته به نظر من (با احترام به نظر سایرین) و درک نمیکنم که شما با چه علم و تجربه ای برای استاد شدن زمان مشخص تعیین میکنید و نظر من غیر این است که قبلاً عرض کردم.
شما زمانی که با کسی هم صحبت میشوید در مورد موسقی اولین سوالی که از شما میپرسه اینه که چند وقته که موسیقی کار میکنید و این اشتباه است. اگر شما مطالبی را که در قسمت گوناگون به نام آخرین مصاحبهء استاد اسد الله ملک درج شده خوب مطالعه کنید میبینید که ایشون میگن که در 16 سالگی گریهء لیلی را آ?ریدند که جزو ا?تخارات موسیقی ماست پس منی که 7 سال کار میکنم دلیلی ندارد که از شما که 4 سال است کار میکند بهتر بنوازم مگر اینکه تمرین مداوم و خلاقیت مناسب را داشته باشم و ادامه مسائل همان مطلبی است که قبلاً خوندین ( برای آ?ریدن نیاز به هد? است که یا باید تقویت شود و یا تولید)
با تشکر :oops:

shery
Wednesday 26 July 2006, 07:13 PM
یک انتقاد هم از این سایت داشتم : اگر ممکنه امکان تصحیح مطلب بعد از ارسال آن را قرار بدهید این امکان در نسخه های جدید phpbb وجود دارد . با عرض پوزش از همه دوستان به خاطر غلطهای املایی من .

Hes_r
Friday 15 September 2006, 01:37 AM
من خودم الان 2 سال میزنم

ولی خوب هر چه بیشتر تمرین کنید انگشتها قوی میشه

و مهم تو ویلن بیشتر انگشت

البته توانایی درست و روون و بدون آکسان آرشه کشیدنم مهمه

ولی تمرین زیاد یه ویلنست خوب میسازه

Amir
Monday 13 November 2006, 07:58 AM
من خودم چهار سال و نیمه که می زنم

Hes_r
Monday 13 November 2006, 12:52 PM
آقا امیر شما قسمت چندم ابولحسن صبا هستی ؟؟

قربونت : حسام :wink:

vioman
Saturday 18 November 2006, 05:44 PM
سلام دوستان من

من نظر شما را خوندم واقعا زیبا بود به خصوص نظر اقا سهیل و شری ?کر می کنم

منم ?کر می کنم که زمان مهمه ادم خودشم بکشه 72 ساعته یا حقی نمیشه اما مهمتر از همه هد? سپس تلاش و استعداده

Hes_r
Sunday 19 November 2006, 12:47 PM
عزیز نگ?تی چند وقته که میزنید ؟؟

حسام :wink:

poyaomidi
Tuesday 21 November 2006, 03:08 PM
سلام به همه دوستان عزيز
راستش من تازه كارم البته از قديم علاقه داشتم ولي نتوانستم شروع كنم
خيلي دوست دارم ياد بگيرم
ميخواهم بدونم كه ايا كسي هست كه منو كمك كنه ؟
ممنون

Hes_r
Tuesday 21 November 2006, 03:22 PM
دوست عزیز من واسه هر کمکی آماده ام

عزیزم من یه آموزش نوشتم واسه ویولن که الان تو بخش آموزش همین سایت هست که قسمت دومش هم تا چند روز دیگه میاد

هر کمک دیگه ای که بخوای من هستم

خوش باشی : حسام :wink:

poyaomidi
Wednesday 22 November 2006, 09:08 AM
سلام
خيلي ممنون از زحمات شما مزاحمتون ميشم
اگر ميشه يك استاد خوب به من معر?ي كنيد
خدا نگهدار

Hes_r
Wednesday 22 November 2006, 01:59 PM
توی چه شهری میخوای باشه ؟؟؟ :?:

قربونت : حسام

*nvidia*
Wednesday 22 November 2006, 06:05 PM
با سلام
من هم يك استاد خوب در تهران لازم دارم.
لط?ا ادرس هم بديد
تشكر

Hes_r
Wednesday 22 November 2006, 06:29 PM
متاس?انه من در تهران نیستم ولی خواهشا دوستان تهرانی کمک کنن

ممنون : حسام :wink:

Hmd_N
Friday 29 December 2006, 02:48 PM
استاد خوب در تهران زياد هستن ولي من چند تايي رو ميشناسم كه شديد خوبن
استاد روزبه كلانتري
استاد حميد ?رتاش
استاد هومن اتابكي
استاد سياوش ظهيرالديني ( كلاسيك )
استاد بابك شهركي

Hes_r
Friday 29 December 2006, 04:10 PM
سلام دوست عزیز از راهنماییت ممنون ولی کاش اسم موسسه رو هم میگ?تی با شماره تل?نش رو

قربانت : حسام cheshm

Hmd_N
Saturday 6 January 2007, 11:30 PM
استاد سياوش ظهيرالديني و هومن اتابكي تا چند وقت پيش كه موسسه ايران ( بالاي سينما ايران ) شريعتي سر بهار شيراز بودند . البته استاد ظهيرالديني كه با خيلي از موسسات همكاري دارند مثل سرايش ( مطهري ) .
استاد حميد ?رتاش : موسسه ماندانا ( بالاتر از ميدان ولي عصر جنب سينما ?لسطين )
و با عرض پوزش استاد روزبه كلانتري كه من خودم خيلي قبولش دارم نميدونم كجا مشغول هستن ( خودمم دنبالشم ).
ممنون ميشم اگه كسي ميدونه بگه !!!
مرسي . oracle

Hes_r
Tuesday 9 January 2007, 07:20 PM
از شما ممنونم عزیزم

حسام cheshm

electronlover
Tuesday 16 January 2007, 10:05 PM
سلام من حدود 6 سال ساز میزنم خوشحال میشم بتونم از تجربه بقیه دوستان است?اده کنم

Mojtaba
Monday 22 January 2007, 05:45 PM
اصلا ربطی مدت ویولن زدن نداره باید حس طر? در مقابل ویولن و دستگاهها چی هست و اینکه میتونه تمام دستگاهها و گوشه ها رو بشناسه و به تونه بداه نوازی خوبی روی اون گوشه ها داشته باشه

Hes_r
Monday 22 January 2007, 06:52 PM
دوست عزیز سلام

ما اینجا هد?مون این نیست که بگیم هر ?رد چقد خوب ویون میزنه بلکه میخوایم بدونیم چند وقته که ویولن میزنه و با حس ?رد کاری نداریم

حسام cheshm

electronlover
Tuesday 23 January 2007, 04:37 PM
با نظر حسام خان موا?قم این تاپیک مربوط به زمان ساز زدنه نه اندازه حس هنر جو ها (درسته مجتبی جون؟)

Hes_r
Tuesday 23 January 2007, 06:56 PM
مرسی

امیدوارم ?قط بحث تاپیک دنبال بشه

حسام cheshm

keivan58
Sunday 27 May 2007, 11:53 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من با این انجمن تازه اشنا شدم و امیدوارم بتونم در آینده بیشتر مباحث مطرح شده رو پیگیری کنم چون مشغله کاریم زیاد هست .
من 28 سال دارم و 21 سال هست که ویولن می زنم البته این ساز پدر بزرگ و پدرم بوده و من دنبال می کنم ، من هر آنچه رو گوش کنم اجرا می کنم و با نت به غیر از تئوری آشنایی چندانی ندارم .
اساتیدی همچون زنده یاد یاحقی رو ا?تخار داشتم در منزلشون ر?تم و اجرایی داشتم که ایشون باور نمی کردن من نت نمی دونم همینطور آقای همایون رحیمیان و عده ای دیگر .
من ویولن رو واسه دل خودم می زنم و با احساس از اعماق وجودم و تا حالی بهم دست نده دست به سازم نمی زنم .
آرزوی مو?قیت دارم واسه همتون