PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد فراگیری مجازی سنتور

نازلي
Wednesday 5 November 2008, 08:30 PM
سلام ميشه اينترنتي سنتور هم ياد گرفت؟؟
چرا كسي جواب منو نميده؟؟!!!!!!!!

marzi_a1732
Wednesday 5 November 2008, 08:51 PM
نازلی جان
اینترنتی میشه خیلی از هنر ها رو یاد گرفت ولی هیچ وقت مثل این نمیشه که شما یه استاد واقعی داشته باشی نه مجازی.
بعدشم اگه بتونی بری کلاس مخصوصا یه مدت ابتدای کارت رو خیلی بهتر هستش.
چون تو با عشق کارت رو شروع می کنی و بعد که یه کم بگذره برات سخت میشه و ممکنه از موسیقی زده بشی.
امید وارم موفق بشی

violin-m
Wednesday 5 November 2008, 10:47 PM
درسته که کار نشد نداره ولی بعضی کارها خیلی وقت و حوصله میخواد موسیقی چیزی جز گوش کردن و تکرار و تمرین نیستولی اگه واسش سرمایه کنی خیلی بهتر یاد میگیری

مهسا
Thursday 6 November 2008, 01:34 PM
یاد گرفتن موسیقی همت و تلاش زیادی می خواد.از راه اینترنت شاید بتونی یاد بگیری ولی به اون خوبی که پیش یه استاد یاد بگیری نمیشه.پیش استاد اگه یه مشکل توی کارت داشته باشی بهت میگه و کمکت می کنه که درستش کنی ولی اینترنت که نمی تونه چنین کاری رو انجام بده.بهتر اینه که بری سراغ یه استاد و پیش اون یاد بگیری.
راستی وقتی کلاس و استاد هست چرا می خوای از اینترنت برای این کار استفاده کنی؟

mehdihooman
Sunday 9 November 2008, 08:53 AM
ممكنه بتوني يك سري اطلاعات عمومي در مورد سنتور و نحوه زدن سنتور در اينترنت به دست بياري ولي براي اينكه بتوني سنتور رو به صورت اصولي بزني حتماً بايد از مشاوره يك استاد استفاده كني . استادي كه بتونه ايرادات تو رو بهت بگه و اونها رو به كمكش رفع كني

mrm43665
Sunday 9 November 2008, 01:59 PM
درود
من هم با نظر تمامی دوستان موافقم و بسیار خوشحالم که این همه استاد ، نوازنده و علاقه مندِ آگاه به موسیقی اینجا هست.
سپاس. محمدرضا

khazaie01
Sunday 8 March 2009, 05:35 AM
سلام من تازه شروع کردم از روی CD دارم یاد میگیرم و تا اینجا که عالی بوده .دارم تمرینات مضراب انجام میدم ...

علی محمدی
Friday 22 October 2010, 09:25 PM
با سلام بنده 20 سال پیش سنتور را به صورت تجربی و بدون کلاس و اموزش یاد گرفتم و حتی در عرض یک سال دستم روان شده و حتی به مجالس عروسی و مراسم در مدارس نیز میرفتم و بدون مترونوم و هر ساز دیگری سنتورم را کوک میکردم و سیمها را تعویض میکردم و .... الان حدود 12 ، 13 سالی میشود که اصلا به سنتورم دست نزده ام و کمی هم فرسوده گشته. فعلا ضرب و کیبورد کار میکنم. البته آنها را هم بصورت تجربی.
سوال بنده از اساتید محترم این است که آیا نیازی به فراگیری نت و اصول سنتور نوازی برای بنده هست یا همان بصورت تجربی ادامه دادن کفایت میکند. چون دوستانی گفتند که با توجه به اینکه از ابتدای کار به صورت گوشی کار کرده ای سخت است که نت را یاد بگیری . حال بنده را راهنمایی کنید که چگونه به کار ادامه بدهم.

mojtaba_bahador
Friday 22 October 2010, 10:08 PM
با سلام بنده 20 سال پیش سنتور را به صورت تجربی و بدون کلاس و اموزش یاد گرفتم و حتی در عرض یک سال دستم روان شده و حتی به مجالس عروسی و مراسم در مدارس نیز میرفتم و بدون مترونوم و هر ساز دیگری سنتورم را کوک میکردم و سیمها را تعویض میکردم و .... الان حدود 12 ، 13 سالی میشود که اصلا به سنتورم دست نزده ام و کمی هم فرسوده گشته. فعلا ضرب و کیبورد کار میکنم. البته آنها را هم بصورت تجربی.
سوال بنده از اساتید محترم این است که آیا نیازی به فراگیری نت و اصول سنتور نوازی برای بنده هست یا همان بصورت تجربی ادامه دادن کفایت میکند. چون دوستانی گفتند که با توجه به اینکه از ابتدای کار به صورت گوشی کار کرده ای سخت است که نت را یاد بگیری . حال بنده را راهنمایی کنید که چگونه به کار ادامه بدهم.
سلام
به نکته ی خوبی اشاره کردی. بنده هم سنتور رو به صورت گوشی یاد گرفتم و الان 12 ساله که هنوز گوشی کار میکنم ولی بعد از این همه مدت فهمیدم که راه برای ادامه و پیشرفت برای گوشی نوازها بسته شده چرا که اصول آموزش موسیقی به صورت نت تحویل به هنر آموز میشه و منبع جامع و وسیعی برای گوشی نوازی نداریم. البته شاید بتونیم بعد از این همه مدت روشی برای ادامه کشف کنیم و گسترش بدیم اما زمانبره و وقت زیادی رو میطلبه. در واقع اگر بخوایم به صورت گوشی ادامه بدیم باید تمام راهی که اساتید بزرگ موسیقی در این همه سال طی کردن رو دوباره بریم و به عبارتی بنیانگذار آموزش به صورت گوشی بشیم.
خلاصه اینکه با نت راه پیشرفت باز میشه. این در حالیه که اهمیت قدرت گوش بیشتر از نت هست ولی برای پیشرفت با سرعت بیشتر، نیاز به نت داریم
یه جور دیگه هم بگم:
برای استفاده از دستاوردهای اساتید گذشته (که به برای نت نوازها ارائه شده) ، نیاز به نت داریم.
خیر پیش!

hosseinhs70
Saturday 15 January 2011, 04:34 PM
با سلام و درود خدمت دوستان
به عرض دوست گرامی نازلي (You can see links before reply) برسانم که فراگیری هنر و علم موسیقی از هر روشی امکان پذیره و هیچ فرقی نمی کنه ، که شما مجازی یا غیر مجازی فرابگیرید. البته ناگفته نماند که یادگیری مجازی هم تلاش و پشتکار مخصوص خودش رو می طلبه. اگر شما یک علاقه مند واقعی هستین ، شک نکنید که شما پیروزید. تنها باید به دقت نوشته ها یا تصاویر ارسالی از طرف استاد خود را مطالعه کنید و تک تک اعمال لازم را با حوصله سپری کنید و انجام دهید.
من خودم حدود 4-5 ساله که موسیقی تدریس می کنم .(سنتور ،ضرب و روانشناسی موسیقی ) و تدریس های من هم از طریق مجازی هست و هم از طریق کلاس های حضوری . به جد می تونم بگم که 80% افراد مجازی پس از گذراندن دوره اولیه احساس رضایت داشتند و زمانی متوجه این رضایت شدند که نواختن خودشان را با دیگر هنرجویان مقایسه کرده اند. بله ، این معجزه نیست ، این خود خود تلاشه و این خود خود شما هستید.
و وقتی که فرمودین میشه اینترنتی هم یاد گرفت من نظرات دیگر دوستان رو خوندم نظرات خوبی بود اما به نظر من شما به دنبال آموزش مجازی هستید ، به همین خاطر دیگه از نه و ، از این طریق بهتره و غیره ، فهمیدم که درست نیست استفاده کنم.
به همین خاطر تا جایی که بتونم و عمرم اجازه بده ان شا الله در خدمتتون خواهم بود.
بابت هزینه هم نگران نباشید .هزینه ای نداره . تنها هزینه ای هم که داره تلاش شماست.
اگر مایل بودید، نظر خود را در همین بخش بنویسید تا اگر خدا بخواهد ، شروع به همکاری کنیم.
موفق باشید.

hosseinhs70
Saturday 15 January 2011, 05:27 PM
با سلام خدمت دوست گرامی علی محمدی (You can see links before reply)
از آنجا که فرمودید گوشی کار کردید ، من به یاد خودم افتادم. یادمه یه روز اصلا از نت و اینکه موسیقی رو مطالعه می کنن خبر نداشتم. سالها کار کردم و تلاش و توی کنسرت های مختلفی با گروهم ( بیسیک ) که یه گروه دوستان بود ، توی خارج از کشور کنسرت اجرا میکردم.
حالا یه چیزهایی رو بهتون می گم که مطمئنم شما هم بهش رسیدین. اول اینو میگم تا بدونی هر چی می گم واقعیت داره و درسته. بعد بهتون پیشنهاد می کنم.
1- توی گروه تنها کسی که کلاس نرفته بود من بودم ، اما از این خوشم میومد که بدون هماهنگی هر نوع ریتمی یا ضربی یا هر چیز دیگه که می زدن من باهاشون وفق بودم.
2- تنها کسی که بیشترین ایده رو برای اجرا می داد من بودم.
3- هر کسی قاطی می کرد و نمی کشید رو ، نمی دونم ولی من تا آخر آخر بدون نقص اجرا می کردم. اگر هم نقصی بود ، اونقدر حرفه ای شده بودم که با یه ترفندی درستش می کردم.
4- بعضی وقتها اینقدر ریز می گرفتم که داد ضرب زن و دف زن و همه می رفت بالا چون دوام نمی آوردن.
خلاصه جوری شده بود که همه منو رهبر گروه میدونستن.
سرتونو درد نیارم. اینا رو گفتم که بدونی همه همینطورند.اما شما استثنائید.یعنی می تونید استثنا باشید ، اگر و تنها اگر حالا که به اینجا و به این همه تجربه رسیدید ادامه بدید اما با سرعتی فوق العاده که در وجود و مهارت شماست. واقعا دردناکه که فردی مانند شما حتی یک لحظه نا امید باشه و دائما به گذشته فکر کنه که : اگر فلان می شد فلان و فلان می شد فلان.
شما هیچ وقت فرصت را از دست نداده اید مگر آنکه دو دل باشید.
و تا آنجا که از احوال شما مطلعم ، می دانم که شاید با شروع و مشاهده نت یا علا ئم آن و .... به شما شکی وارد شود اما بدانید شما چیزی را که دیگران باید در 4 سال از نت یاد بگیرند با پشتکار می توانید در 1 یا 2 سال و شاید هم کمتر فرابگیرید . چون شما همه چیز را پشت سر گذاشته اید و حال مروری اجمالی بر احوال و اوضاع گذشته ی نوازندگی خود می کنید. برای مثال: آیا شما نمی توانید در یک ثانیه8 ضرب (یکی راست و دیگری چپ بزنید )؟
مطمئنا دارید به حرفهای من می خندید و می فرمایید که : ((معلومه که می شه ، این یه چیز واقعا ساده است .اینقدر چیزا می دونم که خوابشم نمی تونی ببینی. فوق فوقشم اگه یادم رفته باشه دو روز کار کنم یادم میاد )) بله. کاملا درسته پس شروع کن استاد. شروع کن و با سخن گفتن از کناره گیری و .... و دست کشیدن از جمع نوازندگان ، ما رو نا امید نکن. من توی این مواقع همیشه به دیگران می گم آره تو می تونی، اما باید به شما بگم آره شما تونستید و با داشتن 38 سال سن بدونید از همه جلوتر و جوانتر هستید.
ان شا الله بتونیم با هم همکاری داشته باشیم. واقعا خوشحال می شم.
به امید پیروزی شما و همه ی امثال بنده و شما.

mezrab talae
Saturday 15 January 2011, 07:20 PM
سلام من تازه شروع کردم از روی CD دارم یاد میگیرم و تا اینجا که عالی بوده .دارم تمرینات مضراب انجام میدم ...

سلام
من یه چند وقتی هست که دیگه کلاس نمیرم ولی میخوام سنتور رو ادامه بدم
اگه میشه اسم اون cd که باهاش کار میکینی بگو
اگه از کتابی هم به غیر از cd استفاده میکنی اسمش رو بنویس
ممنون:12:

hosseinhs70
Monday 17 January 2011, 02:42 PM
با سلام و خسته نباشید
خدمت مبارکتون عرض کنم که اگر مایل به یادگیری با CD/DVD های آموزشی هستید لطفا از محصولات آموزشی نام برده شده زیر استفاده فرمایید. چون هر نرم افزار آموزشی دیگری غیر از این نرم افزارها ( حداقل در بحث سنتور ) واقعا بی محتوا و با مطالب تکراری هستند.
1- مجموعه آموزشی از استاد کیومرث مسیبی با نام آموزش سنتور – شامل دو مجموعه : مقدماتی و پیشرفته
که آموزش های این مجموعه از کتاب های استاد پایور ( دستور سنتور ) و استاد پشنگ کامکار ( شیوه ی سنتور نوازی ) هستن که لطف کنید به هنگام خرید مجموعه نرم افزاری لطفا کتاب های نام برده شده رو هم تهیه کنید.
You can see links before reply

2- نرم افزار جامع آموزش سنتور توسط استاد سپهر رفیعیان شامل دو نسخه یا دو مجموعه 1 و 2
توجه : به نظر بنده اگر ابتدا نرم افزار نام برده شده در بند 1 را تهیه کنید و پس از اتمام فراگیری به سراغ نرم افزار بند 2 بروید بهتر است .اگر هر دو را نیز با هم تهیه کنید چه بهتر .
غیر از اینها لااقل بنده ، چیزی را به شما دوست عزیز توصیه نمی کنم.
همواره موفق و پیروز باشید.

decrypter
Friday 28 January 2011, 12:12 AM
به نظر من برای یاد گرفتن سنتور اونم اینترنتی راه سختی پیشه روه چون منابع سنتور تو نت خیلی کمن بنظرم فقط گیتارو می شه اینترنتی یاد گرفت همون نرم افزاره گیتار پرو خودش یه استاده کامله ولی برید تو نت دربار آموزش سنتور یه جستجو بکنبد هیچی درست حیابی پیدا نمی کنید مگه اینکه کتاب یا سی دی از بیرون بخرید که اونم در مقابل منابع اموزش گیتار ناچیزن

Almaseaby
Friday 28 January 2011, 09:49 AM
درسته.به نظر من هم اگر نمیخواید برید کلاس استفاده از سی دی های آموزشی از اینترنت خیلی بهتره و موفق ترم میشی به علاوه توضیحات سی دی گسترده تر و دقیق ترم هست.

mohsen_blid
Sunday 24 April 2011, 02:37 PM
خودتون از این پکیج استفاده کردید
ممنون میشم در این رابطه اطلاعات بدید که برای یک تازه کار تازه کار این سی دی خوب هست یا نه ؟

mohsen_blid
Tuesday 26 April 2011, 07:06 AM
یعنی کسی نیست در رابطه با کیفیت این پکیج ها نظر بده؟

Mezrab
Tuesday 26 April 2011, 11:31 AM
در کل نمیشه نظر خاصی در رابطه با کیفیت داد، بسته به اینکه فراگیری و استعداد هنرجو به چه شکل باشه بازدهی متفاوت هست، یکی ممکن هست دقت کنه روی همه جزئیات و خوب میتونه از روی همین خود آموز هم دو تا کتاب مقدماتی اول رو یاد بگیره، یکی ممکن هست توجه نکنه و از اساس مضراب گیری غلط رو شروع کنه و بعد ها براش کلی مشکل پیش بیاد.
رفتن پیش یک استاد چند تا مزیت داره، اولا اینکه هر فرد این تلقین رو به خودش میکنه که تا آخر این هفته به هر حال باید یکی دو درس رو تمرین کنم و دست خالی نمیشه پیش استاد رفت! دوم اینکه شما سر کلاس به طور کاملا واضح و از زوایایی مختلف به همراه توضیحات استاد میتونید نکات دروس رو آموزش ببینید.
سوم اینکه حداقل یک نفر هست که ایرادات کار شما رو بگیره..اما تو نرم افزار آموزشی اینطور نیست و شما خودتون باید به طرق متفاوت خلع های موجود رو پر کنید.این نظر شخصی من هست.

mezrab talae
Tuesday 26 April 2011, 06:57 PM
من از نرم افزار اموزش سنتور استاد علیرضا عبدالهی استفاده میکردم از نظر اموزش نرم افزار خوبیه ولی کیفیت صدا و تصویرش اصلا خوب نیست

mohsen_blid
Wednesday 27 April 2011, 08:34 AM
سنتور واقعا ساز عالی هست :9:
تقریبا تو چند روز دستم خیلی راه افتاد اصلا نمی تونستم با دست چپ بزنم الان خیلی بهتر شده
یه جورایی اهنگ ازش در میارم
بعضی مواقع خارج میشه یا اهنگ تکراری میشه اما ازش صدای خوبی در میارم
حداقلش خودم راضی هستم
م یخوامم زمانی که برم پیش استاد دست پر باشم و همینطور زیاد از پایه شروع نکنم و سریع از مرحله تازه کاری رد بشم

البته دروس دانشگاهی هم هست که باید برای کلاس رفتن تابستان رو انتخاب کنم که 2 ماه مونده به شروع تابستان
بنابراین می خوام اگه بشه از پکیج های اموزشی استفاده کنم تا خیلی بهتر باشم:am
می دونید منظورم چیه:16:

mezrab talae
Wednesday 27 April 2011, 09:39 AM
من نرم افزار های دیگه رو کار نکردم از این نرم افزار هم راضی بودم