PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارزان یا حرفه ای؟

Mahdi88
Thursday 6 November 2008, 07:45 AM
با سلام به دوستان عزیز

اول بذارید کمی در مورد خودم بگم.. می تونم بگم از نظر تئوری هیچ چی از موسیقی سرم نمی شه..! (هیچی که نه خیلی خیلی کم) یعنی نه کلاس رفتم.. نه کتاب خوندم و نه هیچ دوره آموزشی دیگه دیدم. اما عملا از خیلی چیزای موسیقی سر در می یارم (که در طول چند سال با علاقه زیاد و شنیدن و دقت در انواع آهنگهای ایرانی و خارجی و .. به دست اومده). قبل از اینکه شنیده باشم موسیقی 7 تا نت داره، این 7 تا نت را می شناختم.. از واژه های اکتاو و کلاویه و چه می دونم آکورد و اینا هم چیزی نمی دونم.. اما مطمئنم اگه بهم گفته بشه چیه می فهمم که باهاش آشنایی داشتم..
خلاصه، نمی خوام از خودم تعریف کنم و بگم خیلی بااستعدادم.. فقط می خوام بگم تئوریم ضعیفه و عملیم قوی.. اما تا حالا ارگ نداشتم. یعنی هیچی نداشتم (ساز)! یه بار ارگ یکی از دوستام رو گرفتم و با این که اولین بار بود دستم به ارگ می خورد (البته یه ارگ قدیمی آشغال!) با چند دقیقه تمرین یه قطعه الکترونیک رو اجرا کردم که خونوادم کفشون برید!! ببخشید باز تعریف کردم..
حالا با این اوصاف خیلی وقته که تو فکر خرید ارگ هستم اما نمی دونم چی بخرم؟ از طرفی فعلا بودجه همکاری نمی کنه..! از طرفی هم چون به هر حال دستگاه ها باهم فرق داره و برای من مهمتر از نوازندگی، کار کردن با دستگاست، اینه که می خواستم بدونم خرید یه ارگ (به قول یکی از دوستان همینجا) فوق العاده ارزون الان بجاست یا اینکه فایده ای برای من نداره و باید حرفه ای کار کنم؟ به نظر شما خوبه که فعلا یه ارگ ارزون بخرم و شروع به تمرین کنم تا اینکه دستم گرم بشه و برم تو فکر حرفه ای و کار با حرفه ای رو دوباره شروع کنم.. یا هر جوری شده از همین اول با حرفه ای شروع کنم.. یا این که اصلا فعلا چیزی نخرم و بی خیال بشم؟
اصلا یه لطفی بکنید.. چون از مدلهای مختلف هم چیزی نمی دونم، لیستی از انواع ارگ با قیمتهاش برام بذارید.. خیلی ممنونم ازتون. ببخشید پرحرفی کردم.

mosy_khoda
Thursday 6 November 2008, 09:30 PM
جالب بود !
به نظرم اگه شما یه ارگ حرفه ای بگیری بهتره.ولی اگه میگی فعلا پول نداری یه دست دو فعلا بگیر که پولت هم موقع فروش سوخت نشه.ارگ خوب هم حدودا یه تومنه معمولی دست دو هم 300 تومن ...
امیدوارم کمک کرده باشم

Mahdi88
Friday 7 November 2008, 10:26 AM
مرسی دوست عزیز.. اما اگه بیشتر راهنمایی کنی ممنون می شم. گفتم که من مدلها رو نمی شناسم..
کدوم مدل؟ کجا 300 تومنش گیر می یاد؟ چه ضمانتی که دست دوم سالم باشه؟ ممنون می شم بیشتر راهنمایی کنی.. اگه تهران هستی یه آدرسی بده که همچین چیزی پیدا بشه و برم دنبالش.. اگه راه دیگه ای هم داری خوشحال می شم بشنوم.. بازم ممنون.

kgpa80
Friday 7 November 2008, 12:12 PM
سلام. Mahdi88 عزیز ، اینطور که من از صحبتهای شما متوجه شدم اینه که بیشتر علاقه به کار با کیبورد داری! نه اینکه بخوای

نت ادامه بدی و این حرفها ! اینطور هم که ماشالله شما استعداد داری ، بهتره که بری سراغ سیستم Korg ! که اگه با این مدل

کار کنی ، از کار با یک دستگاه الکترونیکی لذت میبری ! ولی خوب مشکلی که هست شما مثل اینکه بودجه هم به اندازه کافی

نداری!

من یک سری قیمت های Korg و مدل هاشو مینویسم ولی باز میدونم به محدوده پولیت نمیخوره ! اگر هم عشق کار کردن با ساز

هستی و یه سیستم حرفه ای میخوای ، دنبال کیبوردهای تا یک میلیون تومن نرو! (پیشنهاد من)! از یک میلیون برو بالا!

علتش هم اینه که بعدا ازشون خسته میشی. (چون مثل Korg تنوع کاری ندارن)‍!

Korg Pa50 فلش خور ( Pa80)
1100000

Korg Pa1
3700000

Korg Pa1 ( بدون اسپیکر)
3400000

Korg Pa800
3200000

Korg Pa2
5300000

Korg Pa500
1200000

(نظر من روی Korg Pa500 هست واسه شما) مموری موبایل میخوره ! درام کیت های قوی هم داره واسه آهنگ سازی !

جدید هم اومده . خیلی کیبورد خوبی هم هست. مانیتور رنگی ؛ LCD Touch

Mahdi88
Friday 7 November 2008, 02:11 PM
ممنون دوست عزیز.. لطف داری. حالا ممکنه بگی دست دوم اینایی که گفتی حدودا چند در می یاد؟ چون ببین الان می خوام کارم راه بیافته.. فعلا دوران دانشجوییه و بی پولی! می دونی که.. اگه کار داشتم و پول تو دستم بود که تا 2، 3 تومن هم حاضر بودم هزینه کنم. اما فعلا ..
خلاصه شاید تا 400، دیگه فوق فوق 500، بتونم یه کاریش بکنم. اگه دست دوم یکی از این مدلا در این حد می شه خرید، بهم بگو. مرسی. بازم از لطفت ممنون.

kgpa80
Friday 7 November 2008, 09:37 PM
خواهش میکنم. والا من قیمت کارکرده همین مدلهای بالا رو میذارم دیگه خودت قضاوت کن . کاملا هم شما رو درک میکنم.

Korg Pa50 فلش خور ( Pa80)
800-750

Korg Pa1
3000000

Korg Pa1 ( بدون اسپیکر)
2800000

Korg Pa800
2700000

Korg Pa2
4700000

Korg Pa500
900000

پس نتیجه ای که میگیریم اینه که شما باید بری سراغ YAMAHA !

چون دیگه قیمت کیبوردهای کارکرده Korg اگه از اینایی که گفتم پایین تر باشه ، 100% مشکل دارن ! و نخری بهتره !

یک راه دیگه هم داری که سینتی سایزر بگیری ! سینتی سایزر GEM میتونی بخری حدود 450000 !

البته تو سینتی سایزر دیگه باید قید ریتم رو بزنی ! ولی خدای ساخت صداست ! چون سینتی سایزر مخصوص ساخت صدا و

اجرای افکت های حرفه ای هست!

حالا شما کیبوردهای YAMAHA رو هم ببین . برای شروع در وضعیت شما ، میتونه مفید باشه .!

Mahdi88
Friday 7 November 2008, 09:59 PM
مرسی kgpa80 عزیز..

حالا من هر چی می گی باز سوال می کنم! دیگه باید ببخشی.. تازه واردم دیگه..!!

اولا تفاوت کیبورد و سینتی سایزر چیه؟ یعنی ممکنه به درد نخوره و ..؟ بعد اینکه چرا ریتم نداره؟

دوم اینکه کارایی YAMAHA در چه حدیه؟ مدلهاش چیه؟ کار کرده اش چجوریه؟ تفاوتش با KORG و قیمت متوسطش..

بازم از همکاری و مشاوره ات ممنون.

Mahdi88
Saturday 8 November 2008, 02:56 PM
سلام

امروز رفتم یه چند تا قیمت گرفتم. دوستان لطفا نظر بدن:

YAMAHA PSR640
400,000

YAMAHA A1000
760,000

به نظر شما قیمت ها همینه یا گرونه؟

بعد اینکه اولی نسبت به دومی چه ضعف و ایرادهایی داره؟

(جواب پست قبلی یادتون نره.. مرسی)

kgpa80
Saturday 8 November 2008, 11:36 PM
قیمتها همین حدوده . A1000 قطعا خیلی بهتره. صداها و ریتمهای مخصوص Oriental داره. واسه ریتم سازی هم مناسبه.

YAMAHA 2000 رو هم یه نگاهی بندازی بد نیست.

kgpa80
Saturday 8 November 2008, 11:49 PM
مرسی kgpa80 عزیز..

حالا من هر چی می گی باز سوال می کنم! دیگه باید ببخشی.. تازه واردم دیگه..!!

اولا تفاوت کیبورد و سینتی سایزر چیه؟ یعنی ممکنه به درد نخوره و ..؟ بعد اینکه چرا ریتم نداره؟

دوم اینکه کارایی YAMAHA در چه حدیه؟ مدلهاش چیه؟ کار کرده اش چجوریه؟ تفاوتش با KORG و قیمت متوسطش..

بازم از همکاری و مشاوره ات ممنون.

خوشحال میشم بتونم طوری راهنمایی کنم که از خریدت نتیجه بگیری. نه اینکه پشیمون بشی.

سینتی سایزر مخصوص استدیو هست و صداسازی، افکت و ...! به درد شما نمیخوره! چون کارش مخصوص

صداست و ربطی به ریتم نداره! مثل کیبوردهای Korg مدل Triton ...

YAMAHA هم کاراییش نسبت به قیمتشه دیگه. YAMAHA 2000 واسه آهنگسازی خوبه!

A1000 Oriental هم دارای صداهای اورینتال شرقی! تفاوت YAMAHA با KORG خیلی زیاده ! بالاخره خیلی

هم تفاوت قیمت دارن. در ضمن YAMAHA 640 و A1000 میکروفن نمیخوره ولی YAMAHA 740 میکروفن میخوره!

rainysky50
Thursday 12 February 2009, 11:59 PM
این تاپیک رو از زیر خاک کشیدم بیرون!!بالام جان در اینجا صحبتهایی شده که کاملا متفاوته با دیگر گفته های دوستان!!اقای krgpa80 گفتن که ارگهای کرگ دلزن و تکراری نمیشن و قابلیت ارتقا دارن ولی یاماها اینجور نیست!منظورشون احتمالا با همون سمپل گرفتن و این حرفها باشه!!از طرفی من هم میخوام ارگی بخرم که چند سالی نیازی به تعویضش نداشته باشم و همیشه به روز باشه(مثل pa50 که از 2004 تا الان هم تو یوتیوب اهنگهای نواخته شده با این ارگ رو چه قدیمی و چه جدید میبینید!)!!به نظرتون or700 از جمله ارگهایی که به دلیل عدم قابلیت سمپل گرفتن تکراری و خسته کننده میشه؟؟pa50 و pa500 اینگونه نیستند؟؟؟؟؟خواهشا یکی منو روشن کنه وگرنه اون کار رو که نباید انجام بدم انجام میدم(حکایت جک ملانصرالدین!!*

HamedSedighi
Saturday 14 February 2009, 10:59 PM
سلام به همه
به نظر من 640 بگیری تازه برای شروع خیلیم خوبه
دیگه فوقش a1000
من 640 دارم و فقط به علت اینکه usb midi نداره دارم عوضش می کنم
اخه من درآمد خاصی ندارم که بخوام غول کیبرد بگیرم اما به مقدار فراوان با کیبرد و با کمک نرمافزار
موزیک میسازم
ولی خوب اگه توی برند های مختلف بگردی
در محدوده 300-500 میتونی کیبرد های خوبی گیر بیاری
همین یه هفته پیش gem-wk2 دیدم بسیار تمیز
صداشم تمیز و شفاف شنیده می شد
480
اگه بازم سوالی داری بگو من در خدمتم

Mahdi88
Wednesday 18 February 2009, 07:09 AM
نمي دونم چرا دوباره دوستان باز به اين تاپيك جواب دادند.. خيلي از مدت ارسالش گذشته.. الانم يه دو ماهيه كه كيبورد گرفتم و دارم كار مي كنم.

به هر حال باز هم از مشورت و همراهيتون ممنون..