PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوازندگان مطرح گیتارالکتریک در ایران

صبحگاه
Monday 10 November 2008, 08:58 PM
نظر شخصی من در رابطه با نوازنده مطرح گیتارالکتریک در ایران استاد فرهادمجذوب می باشند که با اجراهای با احساس خود همه را مجذوب خود می نمایند.

doorsfan
Thursday 8 January 2009, 04:37 PM
به نظر من فرزاد گلپایگانی عالیه خیلی تکنیکی و سرعتی گیتار میزنه

pedramhet
Friday 24 April 2009, 04:09 PM
خب دوستان از نوازنده های مورد علاقه شون که تعریف میکنن یه کار خوب ازشون بذارن تا صحت گفته هاشون اثبات بشه

Ajika
Friday 24 April 2009, 07:15 PM
سلام
به نظرم ایمان حجت هم نوازندگی خیلی خوبی داره...
نمونه کار هم که دیگه زیاده تو بازار...
با تشکر

A.Sad
Friday 31 July 2009, 07:21 AM
به نظر من همایون مجد زاده واقعا تو ایران یه گیتاریست کامله کاراشم که خودتون حتما تو کهت مایان دیدید
(نمونه کارشم fogyst که اول برنامه ی iman میزاره)
واقعا از نظرم چه تو نوازندگیش چه تو زمینه های دیگه تو ایران تکه

hichnafar
Friday 31 July 2009, 08:46 AM
كارهاي فرشيد اعرابي هم زيبا هستند.

Vahid_FDR
Tuesday 4 August 2009, 10:39 AM
اگه واقعا می خوای توی ایران نوازنده ی الکتریک خوب پیدا کنی باید گروه های زیر زمینی رو ببینی
ولی در هر حال کامیل یغمائی، علی شکرانی، شاهرخ ایزد خواه (مغز متفکر ملودی) و کسیی که خیلی بهش ارادت دارم یعنی نوریک میساکیان جزو برتران ایرانند

Ajika
Tuesday 4 August 2009, 11:30 PM
سلام
بیمعرفتا علی شهبازی رو از قلم انداختید؟
نمیگید بچه میره غصه میخوره؟

ast1356
Wednesday 5 August 2009, 09:32 AM
کسی رو تو تبریز میشناسید که گیتار الکتریکی آموزش بده ؟

يكي از بهترينهاي ايران از تبريز آقاي حسن عبدالعظيم زاده هست كه كارش هم خيلي درسته و تا اونجائيكه من ميدونم آموزش هم ميده:guitarplay2:

HamedSedighi
Wednesday 5 August 2009, 12:40 PM
بله ajika درست میگه علیرضا شهبازی از بهترین هاست توی اغلب کنسرت ها با قدرت می درخشه واقعا کارش درسته.

AmonAmath
Monday 17 August 2009, 01:34 PM
اووو ، بچه ها به نظر من استاد فرشید اعرابی هم بی نظیر هستن ، خودم زیر نظرشون کار می کنم .
و به نظرم یکی از حسناشون اینه که تو آموزش پر حوصله و دل سوز و تو نوازندگی ماهر و کا رکشته و تو آهنگسازی احساسی که دارن کاملا حس میشه و تو اخلاق فروتن و بی ادعا .

Azot
Monday 17 August 2009, 06:40 PM
يكي از بهترينهاي ايران از تبريز آقاي حسن عبدالعظيم زاده هست كه كارش هم خيلي درسته و تا اونجائيكه من ميدونم آموزش هم ميده:guitarplay2:

با سلام ، من از استادم پرسیدم آقای مدرس و آقای شمس رو معرفی کردن ... البته من واسه خودم نمیخوام ... آقای عبدالعظیم زاده بله معروف هستن ... آدرسی ازشون دارید ؟

Vahid_FDR
Wednesday 19 August 2009, 12:37 AM
واقعا آقای اعرابی توی تکنیکای نوازندگی سرعت و ... حرف ندارن البته توی آلبوم جدیدشون که به غیر از 2تا آهنگ همه تکراری و دزدی از Link 'n' Park هست. واقعا نا امیدم کرد

Palasht
Saturday 19 September 2009, 06:44 PM
به نظر من همایون مجد زاده واقعا تو ایران یه گیتاریست کامله کاراشم که خودتون حتما تو کهت مایان دیدید
(نمونه کارشم fogyst که اول برنامه ی iman میزاره)
واقعا از نظرم چه تو نوازندگیش چه تو زمینه های دیگه تو ایران تکه

همایون مجد زاده نوازنده ی فوقالعاده ایه ( در ضمن بچه محلمونم هست :دی )
ولی به نظر من هنوز خیلی مونده تا جزو بهترینا بشه

به نظر من تو ایران اینا رو خیلی قبول دارم
رضا افشار ( شناخته شده نیست واسه اینکه حاضر نشد البومشو همین جوری پخش کنه ولی تا چند وقت دیگه کنسرت میده البومشم میاد سبک کارشم باخ هست )
نوریک میساکیان ( که دیگه همه میشناسن )
فرشید اعرابی م خیلی پره ! ( ینی تئوریش خیلی قویه )

GameMaster
Saturday 19 September 2009, 08:54 PM
مستر از گروه Ares

تو مشهد رقيب نداره

darkness
Wednesday 26 May 2010, 11:56 AM
اعرابی
میساکیان
مجد زاده

siavash_shams
Wednesday 26 May 2010, 01:02 PM
اهورا کرباسی

MA_Happy
Wednesday 26 May 2010, 01:41 PM
استاد اهورا کرباسی که به نظر من نه فقط یکی از مشاعیر گیتار الکتریک ایران است،بلکه یگی از مشاهیر گیتار کلاسیک نیز است،من ابتدای گیتار کلاسیک را با کتاب های ایشان یاد گرفتم که واقعا در قبال کتاب های دیران و حتی سی دی ها واقعا مرجع تر است و با زبانی شیوا توضیح داده است.ایشان کتاب آموزش گیتار الکتریک هم دارند.

rezaranjbaraan
Thursday 3 June 2010, 09:39 PM
نوریک میساکیان

Mehrshad_PRS
Friday 4 June 2010, 01:07 AM
جناب اعرابی

DesironnA
Friday 4 June 2010, 05:48 PM
البته دوستان بسیاری هستند که کارشون واقعا عالیه. من چندتائی رو میشناسم که شاید کمتر کسی اونها رو بشناسه.
مثلا علیرضا موءزی مقدم، فرید (بهترین هنرجوی نوریک میساکیان)، سهیل، مهدی رحیمی، و...
من هم که عددی نیستم!

Mehraneh
Friday 4 June 2010, 06:00 PM
به نظر من بابک مالکی فر و علیرضا شهبازیان از بهترین ها هستند
اجراهای زیادی ازشونو زنده دیدم واقعا کارشون درسته

محمود 2000
Friday 4 June 2010, 07:44 PM
شهرام چاپاریان مازیار صحرایی بابک یوسفی سامان امامی علی و...

darkness
Friday 4 June 2010, 07:49 PM
فرید آنجلو شاگرد میساکیان هم کارش خوبه

symphony-x
Friday 4 June 2010, 08:33 PM
ممد اکبران گیتاریست آلیاج هم کارشو از نزدیک دیدم خوب بود طرف
رضا رسولف هم بد نیست
اینا رو از نزدیک دیدم چون بچه تهران نبودم !!1
در مورد گیتاریست های پایتخت گلپایگانی -میساکیان-مجد زاده -اعرابی -گیتاریست مرداب خوب هستن

Falllen
Sunday 18 July 2010, 08:45 PM
اووو ، بچه ها به نظر من استاد فرشید اعرابی هم بی نظیر هستن ، خودم زیر نظرشون کار می کنم .
و به نظرم یکی از حسناشون اینه که تو آموزش پر حوصله و دل سوز و تو نوازندگی ماهر و کا رکشته و تو آهنگسازی احساسی که دارن کاملا حس میشه و تو اخلاق فروتن و بی ادعا .

ایشون بی نظیرن
من نمیدونستم که تدریسم میکنن
شما با هاشون آشنایی که زیر نظرش کار میکنی یا اینه کلا ایشون دانشجو میپذیره؟

sia_eddie
Sunday 18 July 2010, 09:32 PM
گیتاریست های کیوتین qutin
آتیلا موضعی و پارسا نژاد

DesironnA
Sunday 18 July 2010, 09:38 PM
آتیلا موضعی و پارسا نژاد
علیرضا و پارسا از دوستان بسیار قدیمی و خوب من هستند.
متاسفانه روزگار در این خاک پاک باعث شده علیرضای عزیز که روزی نبود ساز نزنه و همیشه با هم در حال کومپوز و ادیت کارهای فوق العاده تکنیکی و مد روز و در حد جهانی بودیم، اکنون ماه هاست به ساز حتی نگاه هم نکرده...
یاد روزهایی که مدام در حال کل کل بودیم بخیر...!
حال حتی دست های نوازندگان گیتار الکتریک بزرگ این مرز و بوم با بی میلی و هر چند ماه یا سال یکبار سراغ ساز میره.
متاسفم.

DesironnA
Sunday 18 July 2010, 09:44 PM
آتیلا موضعی و پارسا نژاد
اشتباه گفتی دوست خوبم! آتیلا موءزی یا همون علیرضا موءزی مقدم.

Vai
Sunday 18 July 2010, 10:19 PM
بهترین استاد به نظر من در ایران فقط استاد نوریک میساکیان هستن هیچ گیتاریستی در ایران نمیتونه با نوریک رقابت کنه
آقای اعرابی فقط از نظر تئوری موسیقی حرفی برای گفتن دارن ولی از نظر تکنیک و سرعت دست در مقابل نوریک میساکیان کم میارن

sia_eddie
Sunday 18 July 2010, 10:29 PM
اشتباه گفتی دوست خوبم! آتیلا موءزی یا همون علیرضا موءزی مقدم.
آها آره همون! (یه بار نشد ما این اسشمو درست بگیم!! :دی )

آره نوازنده خیلی خوبی بود!.... ما هم وقت نشد زیاد ببینیمش ... بهش زنگ زدن رفت سر کارش... مثل اینکه تو کار سیم کشی وبرق و این چیزاست!....
بنده خدا بهمون گفت : من دیگه شده حتی شده یه دقیقه هم نمیتونم به ساز دست بزنم بس که سرم شلوغه....
جالب اینه که آلبومشون رو هم خونگی ظبط کردن که کار خیلی تمیزی دراومده بود!....

symphony-x
Monday 19 July 2010, 12:49 PM
نوریک میساکیان رو کارشو میپسندم
ممد اکبران گیتاریست آلیاج درسته اونجورا تکنیکی نیست اما خیلی باسواده و تئوری ایشون خیلی قویه خیلی خیلی تئوری موزیکش قویه
رضا روسول اف حیف که استاده بد اخلاقیه
همایون مجد زاده
علی اظهری... یه رفیق دارم مشدیه میگه همه ی گیتاریست های مشدی بهش ارادت دارن !

shooki
Saturday 14 August 2010, 02:10 PM
سلام.
ميشه لطفا راهنمايي بفرماييد چطور ميشه با جناب استاد فرهاد مجذوب تماس گرفت؟ممنون

AmonAmath
Saturday 14 August 2010, 02:29 PM
ایشون بی نظیرن
من نمیدونستم که تدریسم میکنن
شما با هاشون آشنایی که زیر نظرش کار میکنی یا اینه کلا ایشون دانشجو میپذیره؟

والا من یه جا دیگه اومدم توضیح بدم پاکمون کردن !

ولی استاد اعرابی تدریس میکنن . فعلا تو سه تا آموزشگاه . همرم میپذیرن
اطلاعات بیشتر خواستین یا خصوصی پیغام بدین . یا بگردین تو نت پیدا کنین ! ممنوعه آقا جان !!!!

emamiazin
Tuesday 17 August 2010, 11:03 PM
سلام من هم کار اهورا کرباسی را از نزدیک دیدم و دوست دارم سرعتش خیلی زیاده

hvnprs
Thursday 19 August 2010, 05:00 PM
سلام ...

خدا رو شکر تو این چند سال با وجود همه محدودیت ها , نوازندگان خوبی در ایران حضور دارند , تعدادی هم برای ادامه کار به خارج از ایران نقل مکان کردند .

نوازندگان گیتار الکتریک رو در ایران میشه به چند نسل تقسیم کرد ...

اگر بخوام از قدیمی های بعد از انقلاب نامی ببرم میشه از اساتید خوبم آقایان فرزاد فخرالدینی , پویا محمودی , آرش رادان , بابک *****ی , آرش میتویی و ... اشاره کرد .

شاید بشه از افرادی چون آگاه بهاری , نوریک میساکیان , همایون مجد زاده و ... هم به عنوان نسل بعدی یاد کرد .

و البته نوازندگان جوان هم در حال حاضر در سراسر ایران کم نیستند که دارای هنر و توانایی فاخری هستند ... از جمله ماهان میر عرب ( در سبک جز ) , محمد علی نصری و ...

عزیزان زیاد هستند و هر یک در سبکی و استایلی توانمندی خاص خودشون رو دارند که شایسته تعریف و نام نهادن لقب استادی هستند .

برای نوازنده شدن به شکلی استاندارد لازم نیست سرعت بالایی داشته باشید و یا موزیک های زیادی رو کاور کرده باشید ... فقط کافیست در سبکی که فعالیت میکنید تسلط علمی و عملی استانداردی داشته باشید و توانایی تولید موسیقی استاندارد و گوش نواز رو در خودتون ارتقا بدید .

موفق باشید

symphony-x
Thursday 19 August 2010, 07:39 PM
راستی شماها فرید رو میشناسین ؟؟
شاگرد نوریک میساکیانه معروفه به فرید آنجلو اونم کارش خوبه خیلی خیلی خوبه یه هیرو هست

DesironnA
Thursday 19 August 2010, 07:53 PM
راستی شماها فرید رو میشناسین ؟؟
شاگرد نوریک میساکیانه معروفه به فرید آنجلو اونم کارش خوبه خیلی خیلی خوبه یه هیرو هست
فرید رو من میشناسم..
بهترین هنرجوی نوریک هست.
اتفاقا چند سال پیش قرار بود زیر نظر فرید کار کنم که میسر نگشت!
خونه شون تقریبا 15 دقیقه با خونه ما فاصله داره..اما حیف که خودش ایران نیست !:17:

symphony-x
Thursday 19 August 2010, 08:04 PM
فرید رو من میشناسم..
بهترین هنرجوی نوریک هست.
اتفاقا چند سال پیش قرار بود زیر نظر فرید کار کنم که میسر نگشت!
خونه شون تقریبا 15 دقیقه با خونه ما فاصله داره..اما حیف که خودش ایران نیست !:17:

این فرید از چند سالگی کار رو شروع کرده ؟؟چند ساله میزنه ؟؟؟ روزی چند ساعت تمرین داره؟؟ که اینجور پیشرفت داشته
آخه خیلی وقتها با خودم میگم آخر پیری و معرکه گیری احساس میکنم دیر شروع کردم و شاید نتونم به همین دلیل پیشرفت خوبی داشته باشم آخه دو ساله گیتار میزنم 1 سال و نیمش بازی بازی بوده الان 8 -9 ماه هست جدی دارم دنبال میکنم

DesironnA
Thursday 19 August 2010, 08:52 PM
این فرید از چند سالگی کار رو شروع کرده ؟؟چند ساله میزنه ؟؟؟ روزی چند ساعت تمرین داره؟؟ که اینجور پیشرفت داشته
آخه خیلی وقتها با خودم میگم آخر پیری و معرکه گیری احساس میکنم دیر شروع کردم و شاید نتونم به همین دلیل پیشرفت خوبی داشته باشم آخه دو ساله گیتار میزنم 1 سال و نیمش بازی بازی بوده الان 8 -9 ماه هست جدی دارم دنبال میکنم
والا من خیلی وقته (تقریبا دو سال) ازش بی خبرم..
چیزی که جالب بود برام، این بود که هر کاری کردم بهم نگفت چند سالشه !!
اما میگفت تقریبا هر روز روزی 10-12 ساعت تمرین داشته..
این که میگم، یعنی روزی 8 ساعت فقط و فقط متد میزده و بقیه ش رو روی کارهای کاور یا کارهای خودش کار میکرده..
زمانی ازش شنیدم میخواد کل اکوئیپمنتش رو بفروشه و کار ساختمان سازی رو شروع کنه که البته بعدها منصرف شد..
اما چندین نوع استایل گرفتن پیک بهم یاد داد که واقعا مفید بود..
یادمه اولین قطعه متالی رو که نوشته بودم وقتی گوش کرد، یک ساعت و نیم بهم خندید !!
یادش گرامی.. (سوء تفاهم نشه ها!! هنوز زنده ست!)

symphony-x
Thursday 19 August 2010, 08:59 PM
والا من خیلی وقته (تقریبا دو سال) ازش بی خبرم..
چیزی که جالب بود برام، این بود که هر کاری کردم بهم نگفت چند سالشه !!
اما میگفت تقریبا هر روز روزی 10-12 ساعت تمرین داشته..
این که میگم، یعنی روزی 8 ساعت فقط و فقط متد میزده و بقیه ش رو روی کارهای کاور یا کارهای خودش کار میکرده..
زمانی ازش شنیدم میخواد کل اکوئیپمنتش رو بفروشه و کار ساختمان سازی رو شروع کنه که البته بعدها منصرف شد..
اما چندین نوع استایل گرفتن پیک بهم یاد داد که واقعا مفید بود..
یادمه اولین قطعه متالی رو که نوشته بودم وقتی گوش کرد، یک ساعت و نیم بهم خندید !!
یادش گرامی.. (سوء تفاهم نشه ها!! هنوز زنده ست!)

مگه اکوئیپش چی بوده که اندازه ی یه ساختمون ارزش داشته :دی
حدس میزنم 23-24 سالش باشه قیافش که اینجوری نشون میده !!
واقعا حیفه که بخواد موزیک رو کنار بذاره این همه زحمت کشیده تا به اینجا رسیده

DesironnA
Thursday 19 August 2010, 09:06 PM
نه سعید جان
منظورم این بود که کلا قید موزیکو بزنه.. وگرنه یه آیبانز قدیمی آر جی نمیدونم چی داره با یه امپ 100 مارشال و یه مولتی بوس جی تی 6 با یه فندر..
موزیکو کنار نذاشته..
آخرین خبری که ازش داشتم این بود که رفته خارج..کجاش؟ نمیدونم..
اما مطمئن باش ابدا 23-24 سالش نیست !! بالای 33 سال داره..

symphony-x
Thursday 19 August 2010, 09:14 PM
نه سعید جان
منظورم این بود که کلا قید موزیکو بزنه.. وگرنه یه آیبانز قدیمی آر جی نمیدونم چی داره با یه امپ 100 مارشال و یه مولتی بوس جی تی 6 با یه فندر..
موزیکو کنار نذاشته..
آخرین خبری که ازش داشتم این بود که رفته خارج..کجاش؟ نمیدونم..
اما مطمئن باش ابدا 23-24 سالش نیست !! بالای 33 سال داره..

:36:ایول بزنم به تخته خیلی خوب مونده بود :10:
بارها گفتم و میگویم مهم اینه که تو خونت باشه اکوئیپ بهانست !!!

rezaranjbaraan
Thursday 19 August 2010, 09:27 PM
من یه رفیقه خوبی دارم که اونم کم از فرید نداره هیچ توی بعضی تکنیکا قوی تره نیگا کنین(البته اگه جای تاپیک مناسب نیس مدیران حذف کنن)
حجم فایل 4 مگه اما باور کنین ارزششو داره و هزار تا چیز یاد میگیرین...:27:
You can see links before reply

DesironnA
Thursday 19 August 2010, 09:53 PM
من یه رفیقه خوبی دارم که اونم کم از فرید نداره هیچ توی بعضی تکنیکا قوی تره نیگا کنین(البته اگه جای تاپیک مناسب نیس مدیران حذف کنن)
حجم فایل 4 مگه اما باور کنین ارزششو داره و هزار تا چیز یاد میگیرین...:27:
اخوی این که فـیلتره :f

rezaranjbaraan
Thursday 19 August 2010, 10:13 PM
برخلاف میل باطنیم رفتم رپید آپ کردم...
آخه رپید خیلی لوسه ازش بدم میاد

Vai
Thursday 19 August 2010, 11:04 PM
آخه خیلی وقتها با خودم میگم آخر پیری و معرکه گیری احساس میکنم دیر شروع کردم و شاید نتونم

نه اصلا اینجوری که میگی نیست به قول نوریک میساکیان 19 سالگی بهترین وقت برای یادگیریه

برای هر کاری عشق لازمه که میدونم داری پس اصلا نگران نباش و به کارت ادامه بده:am

mika120
Friday 20 August 2010, 11:57 AM
دوستان كسي علي ( امين ) صفايي رو ميشناسه؟
شماره اي ، آدرسي ، چيزي ازش دارين؟

hvnprs
Friday 20 August 2010, 07:56 PM
آخه خیلی وقتها با خودم میگم آخر پیری و معرکه گیری احساس میکنم دیر شروع کردم

دوست عزیزم سلام

یانی نوازنده آنچنان مطرحی نیست در عرصه کیبورد و پیانو اما موزیسن مطرح و خوبی هستش و آثار ماندگاری رو در ژانر خودش خلق کرده . این موزیسن سنش اصلا ً کم نبوده وقتی موسیقی رو جدی شروع کرده .

اما در مورد گیتار ... به اعتقاد من مهمترین مسئله اینه که شما یک موزیسن خوبی بشید که نوازنده خوب گیتار هستش ! این امر با یک گیتاریست خوب خیلی فرق داره ... برای این کار هم باید تمرین عملی و مطالهات تئوری جامع داشته باشید ... مطمئن باشید که اگر به سازی که میزنید اعتقاد داشته باشید و با هدف و عشق دنبالش کنید ... حتی با روزی یک ساعت تمرین هم میتونید بعد از پنج الی شش سال یک موزیسن خوب محسوب بشید ( کما اینکه شاید هم در حال حاضر هستید ... )

سعی کنید گیتار رو به خاطر خلق آثار زیبا که به خودتون و دیگران آرامش بده یاد بگیرید ... نه برای مقایسه تکنیک و سرعتتون با دیگران . وقتی هدفتون رو مشخص کنید تمریناتتون حتی اگر کم هم باشه اما دارای بار زیادی خواهد شد .

موفق باشید و به خودتون اعتماد داشته باشید و در هنگام ساز زدن به خودتون ایمان داشته باشید و فکرتون رو از هر گونه مقایسه و ... خالی کنید و ادامه بدید . موسیقی انتهایی نداره .

symphony-x
Friday 20 August 2010, 09:02 PM
دوست عزیزم سلام

یانی نوازنده آنچنان مطرحی نیست در عرصه کیبورد و پیانو اما موزیسن مطرح و خوبی هستش و آثار ماندگاری رو در ژانر خودش خلق کرده . این موزیسن سنش اصلا ً کم نبوده وقتی موسیقی رو جدی شروع کرده .

اما در مورد گیتار ... به اعتقاد من مهمترین مسئله اینه که شما یک موزیسن خوبی بشید که نوازنده خوب گیتار هستش ! این امر با یک گیتاریست خوب خیلی فرق داره ... برای این کار هم باید تمرین عملی و مطالهات تئوری جامع داشته باشید ... مطمئن باشید که اگر به سازی که میزنید اعتقاد داشته باشید و با هدف و عشق دنبالش کنید ... حتی با روزی یک ساعت تمرین هم میتونید بعد از پنج الی شش سال یک موزیسن خوب محسوب بشید ( کما اینکه شاید هم در حال حاضر هستید ... )

سعی کنید گیتار رو به خاطر خلق آثار زیبا که به خودتون و دیگران آرامش بده یاد بگیرید ... نه برای مقایسه تکنیک و سرعتتون با دیگران . وقتی هدفتون رو مشخص کنید تمریناتتون حتی اگر کم هم باشه اما دارای بار زیادی خواهد شد .

موفق باشید و به خودتون اعتماد داشته باشید و در هنگام ساز زدن به خودتون ایمان داشته باشید و فکرتون رو از هر گونه مقایسه و ... خالی کنید و ادامه بدید . موسیقی انتهایی نداره .
من اولش که میخواستم شروع کنم میخواستم کارام احساسی باشه و به تکنیک زیاد اهمیت نمیدادم
اما جدیدا پتروچی و رومئو و مالمستین فاز منفی دادن رفته رو مخم گور بابای احساس فقط تکنیک !!!

mika120
Friday 20 August 2010, 09:12 PM
من اولش که میخواستم شروع کنم میخواستم کارام احساسی باشه و به تکنیک زیاد اهمیت نمیدادم
اما جدیدا پتروچی و رومئو و مالمستین فاز منفی دادن رفته رو مخم گور بابای احساس فقط تکنیک !!!

از نظر من هركس اگه تا 3 سال اول نوازندگيش بره تو فاز اسپيد و تكنيك بدونه كه در آينده نوارنده اي بس كثيف و بي پايه مثل خيلي از نوازنده هاي ايران ميشه.:33:
اينو گفتم كه بدوني مشهور شدن با تكنيك فقط برا يه مدته :39: ولي مشهور شدن با آهنگ احساسي آدم رو برا هميشه سر بلند نگه ميداره.:am

rezaranjbaraan
Friday 20 August 2010, 10:01 PM
با کمال احترام .....
این مبحث فازی رو قبول ندارم هرکاری درست شروع بشه و با هدف و انگیزه ادامه پیدا کنه زیبا خواهد بود سرعت یه فاکتوره که برای رسیدن به بلندای اون هزار تا فاکتور دیگه هم نیازه یعنی black star مالمستین بی احساسه evil eye بی معنیه لینک هرکدوم رو خاستید میزارم و شما قضاوت کنید....
البته مالمستین فقط یه مثال بود (و البته عزیزه دلمه کوپولو:10:)

mika120
Friday 20 August 2010, 10:32 PM
با کمال احترام .....
این مبحث فازی رو قبول ندارم هرکاری درست شروع بشه و با هدف و انگیزه ادامه پیدا کنه زیبا خواهد بود سرعت یه فاکتوره که برای رسیدن به بلندای اون هزار تا فاکتور دیگه هم نیازه یعنی black star مالمستین بی احساسه evil eye بی معنیه لینک هرکدوم رو خاستید میزارم و شما قضاوت کنید....
البته مالمستین فقط یه مثال بود (و البته عزیزه دلمه کوپولو:10:)

واقعاً شما اين كارها رو سرعتي مي دونيد. Black Star جز آهنگاي شاخ اينگوي هست. اگه ميخوايد نوازندگي يه كم بد از اينگوي گوش كنيد آهنگ باروك اند رول رو گوش كنيد. ببينيد چقدر فرق داره. تازه از طرفي من و خيلي ها اينگوي رو به عنوان با احساس ترين شردر دنيا مي دونند. چرا اينگوي رو مثال ميزنيد.
چرا Paul gilbert رو مثال نمي زنيد. چرا Rustey Cooley را مثال نزديد؟:30:
يا اصلاً تو ايران خود نوريك خداييش شما اگه يه نوازنده ي حرفه اي و سطح بين المللي باشيد ميتونيد نوازندگي نوريك تو كنسرت كت استيونس تهرانش رو تحمل كنيد!!:33: واقعاً كثيف نيست؟؟؟

rezaranjbaraan
Friday 20 August 2010, 10:44 PM
آره عزیزم شما ای کاش تا آخر evil eye رو گوش بدید چهار میزان آخرش رو دیدی...!
حالا اون هیچی ببین من پال گیلبرتو کولی رو مثال نزدم چون اینا هزار بار حتی توی سایتاشون گفتن آقا ما پیروئه نئو کلاسیکه مالمستینیم حالا بگزریم...
منظوره من مثالهام نبود جون کلامم این بود که نباید یه سبک یا روش رو صرفا به دلیله تجارب شخصی منسوخ جلوه داد(حالا اصلا من چه کارم شما داشتین باهم بحث میکردین)
چرا که در کشور ما اینجوری با شرد و سرعت بد تا کردن اینم زیبایی خودشو داره از کارای 2008 تپلو میتونی ocean sinata رو گوش کنی اون که دیگه سرعتو برات معنی میکنه...
در ضمن اینگوی توی دوره نوازندگیش گذاری داشته بر کل آثار کلاسیک که از اسامی آهنگاش پیداسس باروک رول رو همونجور که از اسمش پیداس از دوران باروک و باخ و....تاثیر گرفته و بلک استارو از دوران رمانتیک و ocean sonata رو از دوران کلاسیک و ارکسترالیزه شده....

DesironnA
Friday 20 August 2010, 10:52 PM
چرا Paul gilbert رو مثال نمي زنيد.
پال گیلبرت کجاش سرعتی ساز میزنه؟؟You can see links before reply

يا اصلاً تو ايران خود نوريك خداييش شما اگه يه نوازنده ي حرفه اي و سطح بين المللي باشيد ميتونيد نوازندگي نوريك تو كنسرت كت استيونس تهرانش رو تحمل كنيد!!:33: واقعاً كثيف نيست؟؟؟
درسته..من حتی اعتقاد دارم فرید که از هنرجوهای خود نوریک میساکیان هست، از نوریک خیلی خیلی تمیزتر ساز میزنه..حتما کاوری که فرید از مایکل انجلو زده رو دیدید..

آره عزیزم شما ای کاش تا آخر evil eye رو گوش بدید چهار میزان آخرش رو دیدی...!
حالا اون هیچی ببین من پال گیلبرتو کولی رو مثال نزدم چون اینا هزار بار حتی توی سایتاشون گفتن آقا ما پیروئه نئو کلاسیکه مالمستینیم حالا بگزریم...
منظوره من مثالهام نبود جون کلامم این بود که نباید یه سبک یا روش رو صرفا به دلیله تجارب شخصی منسوخ جلوه داد(حالا اصلا من چه کارم شما داشتین باهم بحث میکردین)
چرا که در کشور ما اینجوری با شرد و سرعت بد تا کردن اینم زیبایی خودشو داره از کارای 2008 تپلو میتونی ocean sinata رو گوش کنی اون که دیگه سرعتو برات معنی میکنه...
Exacly :ap

sowat
Friday 20 August 2010, 11:18 PM
همه از دیر شروع کردن میگن.و ناراحتن که چرا دیر شروع کردن.خب اگه زود شروع میشد چی میشد؟
منظورم؟
تو مملکتی که از موسیقی حمایت نمیشه.و بعضی وقتا ....(حتی با سرمایه های موسیقیش).
آینده ی روشنی برا خودمون نمیتونیم متصور بشیم.خیلیا هستن تو ایران خوب میزنن زودم شروع کردن ولی موسیقیرو تو اوج حرفه ای گریشون میزارن کنار. در واقع از موسیقی زده میشن.از سنتی که حمایت نمیشه گیتار الکتریک که دیگه جای خود داره.نمیخام بحث سیاسی را بندازما ولی تو ایران مویسیقی غریبه(دیگه نوع غربیش که جای خود داره).به نظر من
(دیر شروع کردی کمتر وقتت هدر شده اتفاقا) چیزی که ما الان نوازنده ها انجام میدن اعم از آهنگسازی و.. چیزی نیس که بخوای براش 10 سال وقت بزاری.منظورم اینه آینده ی نوازنده های الان رو میشه حدس زد.بقیه چی شدن؟الانی ها هم چند سال بعد همون.
حرف زیاده برا گ ف ت...ن

rezaranjbaraan
Friday 20 August 2010, 11:25 PM
mika جان راستی شما گفتی کنسرت من رفتم نیگا کردم یکی دو تیکشو دارم برادر شما تجهیزاته مالمستینو با نوریک یکی میکنی نوریک بنده خدا جایی ازش خوندم گفته بود هنوز برای خرید سیگنال پروسسورها و رکهاش مشکل داره اونوقت اینگوی دوتا دوتا آمپ توی کنسرت خورد میکنه شما صدابرداریه اینگوی رو با اون دکترهای صداش با نوریک مقایسه میکنی شما اون سیگنچرها و اون وسایل رو با این آشغالا و اسباب بازیهای ایران مقایسه میکنی...؟
البته بعضی اوقاتم کمی کثیف میزنه اما تمیز ترین دست ایران رو نوریک داره( به نظرم):22:
مایل باشین لینک هم میزارم...
into mellinium کثیفه...؟:45:

Vai
Friday 20 August 2010, 11:51 PM

دوست عزیز هرچند آقا رضا توضیح دادن ولی اینو بهتون بگم در یکی از کنسرت ها نوریک میساکیان بعد از کنسرت توضیح دادن که به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود نتونستم اجرای خیلی خوبی داشته باشم یکی از اون اشکالات این بود که نور مستقیما تو چشم نوریک بوده و به سختی نک گیتارو میدیده مشکل دوم این بوده که اصلا قادر به شنیدن صدای ساز خودش نبوده که این موضوع برمیگرده اول به استیج و دوم به مهندسین صدا به نظر من ایشون یکی از بزرگترین نوازنده های ایران هستن که با این امکانات ناچیز دارن کار میکنن شما تجهیزات مالمستین رو با نوریک مقایسه کن فقط یک ساز ایگوی 12 هزار دلار قیمت داره امپ ها هم که همه سیگنیچر هستن
:106::am

rezaranjbaraan
Friday 20 August 2010, 11:55 PM
همه از دیر شروع کردن میگن.و ناراحتن که چرا دیر شروع کردن.خب اگه زود شروع میشد چی میشد؟
منظورم؟
تو مملکتی که از موسیقی حمایت نمیشه.و بعضی وقتا ....(حتی با سرمایه های موسیقیش).
آینده ی روشنی برا خودمون نمیتونیم متصور بشیم.خیلیا هستن تو ایران خوب میزنن زودم شروع کردن ولی موسیقیرو تو اوج حرفه ای گریشون میزارن کنار. در واقع از موسیقی زده میشن.از سنتی که حمایت نمیشه گیتار الکتریک که دیگه جای خود داره.نمیخام بحث سیاسی را بندازما ولی تو ایران مویسیقی غریبه(دیگه نوع غربیش که جای خود داره).به نظر من
(دیر شروع کردی کمتر وقتت هدر شده اتفاقا) چیزی که ما الان نوازنده ها انجام میدن اعم از آهنگسازی و.. چیزی نیس که بخوای براش 10 سال وقت بزاری.منظورم اینه آینده ی نوازنده های الان رو میشه حدس زد.بقیه چی شدن؟الانی ها هم چند سال بعد همون.
حرف زیاده برا گ ف ت...ن

بچه ها ببخشین من هی نظر میدم و متکلم وحده شدم....:76:
اما اینجا لازمه بگم آقا شما چجوری به موزیک نگاه میکنی میخای مثه درخت برات محصول(مادی) بده یا کنسرتو آلبوم بزنی...؟
میخای معروف شی...:247_2:

خب شما که از اولش میدونستی حرومه منم میدونستم چرا اومدیم چرا هزینه کردیم...؟
چرا اگه الان منو بزارن حاضرم کلیه ام رو هم بفروشم برم سیگنچر مالمستین بخرم چرا...؟
جواب این سوالارو نمیدم شما خودت بگو....:s

sowat
Saturday 21 August 2010, 12:19 AM
بچه ها ببخشین من هی نظر میدم و متکلم وحده شدم....:76:
اما اینجا لازمه بگم آقا شما چجوری به موزیک نگاه میکنی میخای مثه درخت برات محصول(مادی) بده یا کنسرتو آلبوم بزنی...؟
میخای معروف شی...:247_2:

خب شما که از اولش میدونستی حرومه منم میدونستم چرا اومدیم چرا هزینه کردیم...؟
چرا اگه الان منو بزارن حاضرم کلیه ام رو هم بفروشم برم سیگنچر مالمستین بخرم چرا...؟
جواب این سوالارو نمیدم شما خودت بگو....:s

من کاری با حروم بودنش ندارم میگم اینده ی روشنی برا الکتریک نمیشه تو ایران متصور شد.اره محصول بده.اونم نه مادی .مادیم اصلا نگا نمیکنم.من خودمو نمیگم.موسیقیه مورد علاقم(ونو) میگم که همه باهاش دشمنن.همین که اسم نوازنده های گیتارو باید تو سایتا ببینی فقط.اینکه از موسیقیه الکتریک هیچ حرفی نیست.ناشناسن.میوه ی این درخت اینه که به این موسیقی احترام بذارن.مگه ما تو مملکت کم استعداد داریم.اگه اونا شدن وای و مالمستین برا اینکه هیچ مانعی سر راهشون نمیدیدن.نه از نظر مادی.مگه همه اونایی که یچیزی شدن بچه پول دار بودن؟اینکه میدونستن اگه وقت بزارن و یچیزی خلق کنن.فردا یکی بهش میگه دستت درد نکنه. چه کنسرت چه البوم کدومش تو ایران شدنیه؟شدنیه ولی براحتیه اونور ابیا؟حرف اخرم اینکه ایران جای پیشرفت نیست.محیط ادمو سرد میکنه.تو ایران پیشرفت محدوده.و همین پیشرفت محدود هم کاملا دست یافتنیه از هر سنی شروع کنی.

rezaranjbaraan
Saturday 21 August 2010, 12:25 AM
من کاری با حروم بودنش ندارم میگم اینده ی روشنی برا الکتریک نمیشه تو ایران متصور شد.اره محصول بده.اونم نه مادی .مادیم اصلا نگا نمیکنم.من خودمو نمیگم.موسیقیه مورد علاقم(ونو) میگم که همه باهاش دشمنن.همین که اسم نوازنده های گیتارو باید تو سایتا ببینی فقط.اینکه از موسیقیه الکتریک هیچ حرفی نیست.ناشناسن.میوه ی این درخت اینه که به این موسیقی احترام بذارن.مگه ما تو مملکت کم استعداد داریم.اگه اونا شدن وای و مالمستین برا اینکه هیچ مانعی سر راهشون نمیدیدن.نه از نظر مادی.مگه همه اونایی که یچیزی شدن بچه پول دار بودن؟اینکه میدونستن اگه وقت بزارن و یچیزی خلق کنن.فردا یکی بهش میگه دستت درد نکنه. چه کنسرت چه البوم کدومش تو ایران شدنیه؟شدنیه ولی براحتیه اونور ابیا؟حرف اخرم اینکه ایران جای پیشرفت نیست.محیط ادمو سرد میکنه.تو ایران پیشرفت محدوده.و همین پیشرفت محدود هم کاملا دست یافتنیه از هر سنی شروع کنی.

100% موافقم

miralienca
Saturday 21 August 2010, 12:39 AM
من که دیدم اسم این بخش نوازندگان مطرح گیتار در ایران بود.
صحبت از بهترین نبود.
مسئلۀ نقد وبررسی هم نبود.
هر نوازنده ای ممکنه اجرای بد داشته باشه. حالا از بخت بدش ممکنه فقط همون اجراش بیاد همه بمونه.
مشکلات سالن و صدابرداری برای راک تو ایران حل نشدنیه.
اتفاقا" اون اجرای مورد بحث دوستان رو خودم هم بودم و دیدم.
کلا" اوضاع جالب نبود. وقتی چند گروه با سبکهای متفاوت همزمان اجرا داشته باشند کار صدا بردار سختتر هم میشه.
ولی با این نظر موافقم که تو ایران سرعت رو نشونۀ بهترین بودن میدونن.
به نظرم اشتباهه.
جالبه که کسی از آرتاک نامی نبرد.انگار زیاد شناخته شده نیست.

Palasht
Saturday 21 August 2010, 12:59 AM
ارتاک حرف نداره !
یدونه باشه شنیدم رفته ترکیه از بچه های کرج
کارش واقعا حرف نداره
واقعا" هم زحمت کشیده خوب !

hvnprs
Saturday 21 August 2010, 10:19 AM

باید اعتدال رو برقرار کنید ... جان پتروچی گیتاریست مورد علاقه من هستش ... ایشون فارغ التحصیل دانشگاه موسیقی برکلی آمریکا هستند ... تکنیک قابل قبولی دارند و در کنار این مسائل آثار زیبایی هم در قالب آلبوم های دریم تیاتر , آلبوم شخصیشون و ساید پروجکت های دیگه خلق کردن ... ایشون ممکنه به واسطه نوع موسیقیشون زیاد تکنیک استفاده میکنند و سرعت بالایی دارند ... اما در واقع این فراخور موسیقیشون هست و باعث نشده در ابعاد دیگه رشد نکنند ... برای مثال نوازندگی ایشون رو در این موزیک ها مورد بررسی قرار بدید :

Dream Theater - This Dying Soul

Dream Theater - Repentance

Dream Theater - Peruvian Skies

John Petrucci and Jordan Ruddess - Furia Taurina

مطمئنا ً بعد از گوش دادن به این چهار قطعه متوجه توانمندی ایشون در ابعاد مختلف میشید . سرعت و تکنیک در اثر تمرین زیاد ایجاد میشه ... اما علم و احساس بالا و عمیق در مورد موسیقی شاید درصد کمیش تحت تاثیر تمرین باشه ... بیشتر باید گوش بدید , مطالعه کنید و با آرامش و دقت ساز بزنید تا بتونید با ساز و موسیقیتون ارتباط بیشتری بر قرار کنید . وقتی ذهن در موسیقی آزاد و خالی باشه اون موقع است که روح میتونه درون رو به شکلی موثر و زیبا با اصوات و فرکانس ها منعکس کنه ... مهمترین تمرین برای اینکار خوب گوش دادن و متنوع گوش دادن هستش .

symphony-x
Saturday 21 August 2010, 12:32 PM
البته منظورم این نبود که پتروچی و رومئو فقط تکنیکی باشن منظورم این بود که من خیلی جو گیر این سبک نوازندگی شدم !! و اصلا به کارای گیتاریستهای احساسی مثل لرد گیلمور دقت و توجهی نمیکنم هر چند خود جان پتروچی هم یه سری سولو داره که برگرفته از کارای پینک فلوید و گیلموره

symphony-x
Saturday 21 August 2010, 12:37 PM
ارتاک رو میشناسم یعنی توسط یکی از دوستان تو فیس بوک باهاش آشنا شدم کارش رو ندیدم اما میگن حرف نداره
اما یه پسره 19 ساله هست فکر کنم رشتی باشه اسمش عادل بود ویدیو هاش رو که دیدم کارش حرف نداشت لینکش رو پیدا میکنم همینجا میزارم

parvizdl
Saturday 21 August 2010, 06:57 PM
رضا افشار هم اصولي و سرعتي ميزنه
كارش حرف نداره

miralienca
Saturday 21 August 2010, 07:14 PM
كارش حرف نداره
درسته. کرج نوازندۀ خوب کم نداره.اسم بخوام بیارم چند خط میشه.

miralienca
Saturday 21 August 2010, 07:20 PM
ارتاک رو میشناسم یعنی توسط یکی از دوستان تو فیس بوک باهاش آشنا شدم کارش رو ندیدم اما میگن حرف نداره
اما یه پسره 19 ساله هست فکر کنم رشتی باشه اسمش عادل بود ویدیو هاش رو که دیدم کارش حرف نداشت لینکش رو پیدا میکنم همینجا میزارم
شک نکن آرتاک اونور هم اسم در میکنه.

DesironnA
Saturday 21 August 2010, 07:31 PM
درسته. کرج نوازندۀ خوب کم نداره.اسم بخوام بیارم چند خط میشه.
بگید آقا بگید لااقل اینجا بتونیم یه لیست از خودمون تهیه کنیم..
خودمون برای خودمون نکنیم، کی انجام بده؟
بسم ا...

rezaranjbaraan
Saturday 21 August 2010, 07:36 PM
رفیق منمبنویسید اسمشم نمیگم...

symphony-x
Saturday 21 August 2010, 07:50 PM
ببخشید این آرتاک خان همون پسره هست که موهاش قهوه ای هست دیگه همون که آیبانز داره عکس فیس بوکش سه نفر کنار هم نشستن!!!!!؟؟
آخه با چند نفر قاطی شده

Palasht
Saturday 21 August 2010, 10:36 PM
كارش حرف نداره

خدا خیرت بده بالاخره یکی پیدا شد از استاد مام خوب گفت :دی
راستی هرکس تونست بره البومشو بگیره
اگر موزیک کلاسیک دوست دارین شک ندارم خوشتون میاد !
اسم البوم First Breath هست ( درست نوشتم ؟ ) از بند Pulse
واقعا من تا اخر عمرم بهش مدیونم به خاظر تمام چیزایی که بهم یاد داده !

pouyan_Ibariander
Sunday 22 August 2010, 06:31 AM
منم می خوام به یکی از اساتید بسیار خوب اشاره کنم.آقای آریا انوش ماهری ،ایشون اولین کنسرت راک ایران رو در سال 80 برگزار کردن و جالبه که اعضای گروه تماما شاگردای ایشون بودن. کارشون حرف نداره اما دلیل اینکه بعد از اون فعالیت نداشتن همین وضع بد ایران هست که همه ازش مطلعیم. ولی روزی میرسه که توی دنیای موسیقی مطرح میشه ایشون. الان شاید اسمشون رو نشنیده باشین ولی این اسم رو فراموش نکنین!

hiddensamurai
Thursday 2 September 2010, 08:04 PM
منم می خوام به یکی از اساتید بسیار خوب اشاره کنم.آقای آریا انوش ماهری ،ایشون اولین کنسرت راک ایران رو در سال 80 برگزار کردن و جالبه که اعضای گروه تماما شاگردای ایشون بودن. کارشون حرف نداره اما دلیل اینکه بعد از اون فعالیت نداشتن همین وضع بد ایران هست که همه ازش مطلعیم. ولی روزی میرسه که توی دنیای موسیقی مطرح میشه ایشون. الان شاید اسمشون رو نشنیده باشین ولی این اسم رو فراموش نکنین!

آره دوست عزیز من ایشون رو میشناسم
خیلی آدم پر کاریه حدود 10 جلسه با ایشون کلاس داشتم
ایشون متولد 1973 هستن 20 ساله که گیتار اکتریک میزنن و الان به تدریس موسیقی در استان کرمان مشغولن هیچ کس در کرمان به پای ایشون نمیرسه
الان شاگردای خیلی قوی هم دارن ولی همه مثل خود ایشون زیاد روی صحنه نمیان و رو نمیکنن
شما کرمانی هستی؟
(باید بگم یکی از بهترین اساتید کیتار اگوستیک ایران هم در کرمان زندگی میکنن ولی متاسفانه اسم ایشون رو بلد نیستن کرمان از نظر موسیقی خیلی استاد پر کار داره ولی کسی اونا رو نمیشناسه)

mehran.lynch
Thursday 2 September 2010, 09:06 PM
دوستان عزیز سلام من تازه اومدم اینجا ولی باید بگم تمام این اساتید خوب هستند ما باید ببینیم که از یه استاد چی میخوایم

vahidslush
Tuesday 7 September 2010, 12:19 AM
شرمنده میپرم وسط بحث ولی اولین کنسرت راک بعد انقلاب رو کاوه یغمایی با بابک امینی یا هم اجرا کردن !

pouyan_Ibariander
Tuesday 7 September 2010, 02:02 PM
آره دوست عزیز من ایشون رو میشناسم
خیلی آدم پر کاریه حدود 10 جلسه با ایشون کلاس داشتم
ایشون متولد 1973 هستن 20 ساله که گیتار اکتریک میزنن و الان به تدریس موسیقی در استان کرمان مشغولن هیچ کس در کرمان به پای ایشون نمیرسه
الان شاگردای خیلی قوی هم دارن ولی همه مثل خود ایشون زیاد روی صحنه نمیان و رو نمیکنن
شما کرمانی هستی؟
(باید بگم یکی از بهترین اساتید کیتار اگوستیک ایران هم در کرمان زندگی میکنن ولی متاسفانه اسم ایشون رو بلد نیستن کرمان از نظر موسیقی خیلی استاد پر کار داره ولی کسی اونا رو نمیشناسه)
من شاگرد ایشون هستم.ایشون میتونه در سطح جهانی از بهترین ها باشه.
به شخصه معتقدم از نظر اجرا و تدریس و ... هیچ کس در ایران به پای ایشون نمیرسه.نه فقط در سطح کرمان. دوستانی که باور ندارن امتحان بفرمایند!
البته ایشون فقط گیتار الکتریک نمیزنن.البته سبک خودشون راک هست اما توانایی اجرای هر سبکی رو دارن.:redguitar:

شرمنده میپرم وسط بحث ولی اولین کنسرت راک بعد انقلاب رو کاوه یغمایی با بابک امینی یا هم اجرا کردن !جسارتا اشتباه به عرضتون رسوندن.اون کنسرت اولین کنسرت نبود. آقای یغمایی از دوستان صمیمی آقای ماهری هستن اگه باور نمیفرمایید از خود آقای یغمایی بپرسید!
البته آقای ماهری رکورد های دیگه ای هم دارن! بعد از انقلاب فقط یک بار خواننده خانم علنی روی صحنه رفت که اونم توی کنسرت ایشون بود.
اینم تصویری از کنسرت:
البته نگاه به آیبانز بودن ساز نکنید،این ساز مال شاگردشونه،خودشون ساز حرفه ای دارن.
از ترمولو هم اصلا استفاده نکردن.اونم توی آهنگ های ستریانی! که به قول معروف دو دستی چسبیده به ویبرات!

vahidslush
Wednesday 8 September 2010, 10:17 PM
خوب عزیز کنسرتی که میگم , واسه سال 72 تو فرهنگسرای بهمنه
حالا... !!!

pouyan_Ibariander
Thursday 9 September 2010, 06:57 PM
من تحقیق کردم اولین کنسرت رسمی با مجوز ارشاد همزمان با اجرای گروه اوهام(که بلیت رو فروختن اما جلوی اجرا رو گرفتن) در کرمان گروه مانترا که آقای ماهری و شاگرداشون بودن در همون سه شب موفق به اجرا شده..اجراهای کیش و فرهنگسرای بهمن قبل از سال 80 بدون مجوز و حالت تمرینی داشته - البته مهم اینه که بالاخره راک هم اجرا شد!

rassoul
Monday 13 September 2010, 10:33 PM
بهترین گیتار الکتریک زن در ایران و سرعتی ترین نفر در ایران فقط بابک اژدری هستش گروه سایه ها ... اصلا دیگه در مورد کسی دیگه حرف نزنید

من نمیدونم چرا کسی از ایشون نامی نبرده ...

بابک اژدری بهترین استاد که در تهران هم در چشنواره چند سال پیش اول شدن:redguitar:

melanitis
Monday 13 September 2010, 10:48 PM
بهترین گیتار الکتریک زن در ایران و سرعتی ترین نفر در ایران فقط بابک اژدری هستش گروه سایه ها ... اصلا دیگه در مورد کسی دیگه حرف نزنید

بابک اژدری بهترین استاد که در تهران هم در چشنواره چند سال پیش اول شدن:redguitar:

سلام
دوست من حالا چرا متاسف؟
اگه نامی برده نشده دلیل بر ضعف اون فرد نیست.این خیلی بدیهی که ما تو ایران نوازنده های گیتار الکتریک رو نشناسیم،چون بنا به دلایلی همیشه تو سایه هستند.
در ضمن اینطور با قاطعیت صحبت نکنید چون که با این لحن شما دارید بقیه نوازندهای بسیار خوبی رو که در این تاپیک معرفی شدند رو زیر سوال می برید.(حتی در رابطه با اسطوره های جهانی این ساز هم با قاطعیت نمیشه گفت بهترینشون ،فلان نوازنده است)

شاد باشید.

DesironnA
Monday 13 September 2010, 10:53 PM
درود
نوازندگی بابک اژدری در مقایسه با بسیاری از نوازندگان گیتار الکتریکی که من لااقل در تهران و دور و بر خودم میشناسم و خودشون رو یک گیتاریست حرفه ای نمیدونند، از لحاظ سرعتی و تکنیکی در سطح مساوی و حتی میتونم به جرات بگم پائین تره..
متاسفانه بسیاری نوازندگان حرفه ای ناشناخته ای وجود دارند و ما اونها رو نمیشناسیم..
اما بر فرض مثال شخصی مثل کاور یغمائی بعنوان یکی از استادید نوازندگی در گیتار الکتریک به جامعه معرفی شده اند که حتی پیکینگ درستی هم ندارند. چه برسد لایق عنوان "بهترین" و حتی "یکی از بهترین" باشند.
ضمنا بهیچ وجه اجازه میدم پستی با چنین ادبیاتی لااقل در انجمن گیتار الکتریک ارسال بشه.
بیشتر دقت کنید..
سپاس

ميثم لقمان
Tuesday 5 October 2010, 03:18 AM
من خودم شاگرد آقاي اژدري هستم اما ميخوا ستم از دوستان خواهش كنم كه به جاي طرغداري بيهوده از شخص خاصي اطلاعات مفيدي ارئه بدن. نا سلامتي اينجا محيط فرهنگيه نه استاديوم فوتبال!

symphony-x
Tuesday 5 October 2010, 12:18 PM
اوکی
به نظر بنده ممد اکبران گیتاریست و وکال آلیاج شاید تکنیک افرادی مثل میساکیان یا همایون مجد زاده رو نداشته باشه اما
خوب سولو نویس خوبیه به نظر من شاید سولوهاش تکنیکی نباشن اما خوب در مجموع با آهنگ به هماهنگی میرسن ریف هایی هم که مینویسه به دل من نمیشینه اما خداییش تو آهنگ ماه کاغذی ریف های خوبی نوشته بود !!!
پ.ن: نظرتون چیه همایون مجد زاده رو یه نقدی کنیم
از افراد حرفه ای مثل مهیار جان و آقا رضا در این زمینه کمک میطلبم چون من کی باشم کار مجد زاده رو نقد کنم !!ولی خداییش خیلی کار درسته سولو هاش ریف هاش همه چیزش تکنیکی و عالیه و البته کارای حسی هم داره

ميثم لقمان
Tuesday 5 October 2010, 09:06 PM
ميساكيان و رازميك راستي اگه كسي از استاد خوب تو اصفهان ميدونه لطف كنه بگه

Vai
Tuesday 5 October 2010, 11:06 PM

دوست عزیز همینجور که دوستان هم گفتن نمیشه گفت بهترین چه کسی هست
خیلی ها هستن که از ایشون بهتر و یا هم سطح ایشون هستن ولی ما اطلاعی از این افراد نداریم
نوازندگی فقط به سرعت دست نیست به عنوان مثال آقای دیوید گیلمور نامش در بیشتر مواقع بالاتره از افرادی که سرعت دست بالایی دارن هست :am

shayan_guitar20
Wednesday 6 October 2010, 12:37 AM
من نوازنده های ایرانی رو خیلی نمی شناسم.اما اسم آریان نائینی رو شنیدم که توی باند نیکاییان فعالیت می کنه.هر چند باند خیلی معروفی هم نیست(ظاهران هرکسی نمی شناسه باندشونو) ولی من تعریف کار ایشون رو از یکی از دوستانم شنیدم.

pouyan_Ibariander
Saturday 9 October 2010, 12:32 PM
دوست عزیز همینجور که دوستان هم گفتن نمیشه گفت بهترین چه کسی هست
خیلی ها هستن که از ایشون بهتر و یا هم سطح ایشون هستن ولی ما اطلاعی از این افراد نداریم
نوازندگی فقط به سرعت دست نیست به عنوان مثال آقای دیوید گیلمور نامش در بیشتر مواقع بالاتره از افرادی که سرعت دست بالایی دارن هست :am
کاملا موافقم.
به عقیده من مهم اینه که اون گیتاریست بتونه آهنگ های زیبایی بسازه و اجرا کنه.فرض کنید یه گیتاریست به سرعت 50 پیک در ثانیه بزنه(جت!)ولی آهنگ هاش زیبا نباشه،چه فایده ای داره؟وقتی آدم لذت نبیره از اون موسیقی.

rassoul
Sunday 10 October 2010, 06:56 PM
آقایون یه نگاهی هم به خودتون بندازین شماهام خوبین :D

Mehraneh
Sunday 10 October 2010, 08:16 PM
بابک مالکی فر-سامان امامی-علی ثنائی-الیکا خواجه امیری....

sahandmsh
Sunday 10 October 2010, 08:31 PM
ٌ
WOW ایشون خیلی هنرمندن... تا الان که این پست رو دادین فکر می کردم فقط پیانو کار کردن...رفتم گشتم دیدم ساز دومشون گیتار الکتریکه... نقاش هست... آهنگسازی و تنظیم موسیقی ( حتی ارکست ) رو بلدن ... دو گروه تشکیل دادن اما به خاطر نداشتن مجوز از هم پاشیدن... و حتی کار های Hard Rock و Heavy هم کاور کردن...
مرسی بانوی ایرانی!!!!!دمش گرم!!!
فقط یه چیزی واسم عجیبه پدر سنتی و دختر...
اصلاً بحث نوازنده ی بانو شد... به جز این خانم دیگه چه کسانی هستن که حرفه ای گیتار الکتریک رو دنبال کنن؟!

DesironnA
Sunday 10 October 2010, 09:24 PM
بانو آیسان داوودیان :دی

sina_zakeri
Monday 11 October 2010, 07:47 AM
اساتید همایون مجد زاده، نوریک میساکیان، فرزاد گلپایگانی، سهیل زرین کلک، آیدین زاهدی، علی موئذی. من کارهای اینها رو شنیدم و قبولشون دارم

Palasht
Tuesday 12 October 2010, 09:02 PM

سامان امامی ؟
قصد بی احترامی ندارم هر چی باشه خیلی بیشتر از من ساز زده
ولی حالا حالاها باید بدوه اون تا بشه بهش گفت خوب !
تا اون موقعیم که تو جمهوری میرفت میومد و پی ام سی نشونش میداد و اینا که خالتور محض میزد !

mika120
Tuesday 12 October 2010, 09:10 PM
سامان امامی ؟
تا اون موقعیم که تو جمهوری میرفت میومد و پی ام سی نشونش میداد و اینا که خالتور محض میزد !

نميدونم چرا نوازنده هاي ما به سمت اين جور موسيقي خالتور ميرن.
آقا آهنگي كه سينتي سايز هست بايد سينتي سايز هم اجرا بشه !!!! :45:
اين همه نوازنده مثل مجد زاده و خيلي هاي ديگه هستن كه تا حالا خالتور كار نكردن و مردم بهشون احترام ميگذارن. ولي حالا بابك رياحي پور رو ببين ... :33:

rezaranjbaraan
Tuesday 12 October 2010, 09:27 PM
سامان امامی ؟
آره اون موقع ها کلی تبلیغ ltd رو میکردنه بابا همچین نوازنده مالی نیس اگه نوازندگی محض مد نظرتونه همین آرتاک از همشون بهتره..!

symphony-x
Tuesday 12 October 2010, 09:55 PM
اساتید همایون مجد زاده، نوریک میساکیان، فرزاد گلپایگانی، سهیل زرین کلک، آیدین زاهدی، علی موئذی. من کارهای اینها رو شنیدم و قبولشون دارم
هوریزون رو که میخواستم بخرم به آیدین خان زنگ زدم با هم قرار گذاشتیم گیتار رو برام بیاره بنا به دلایلی 1 تومن از پولم اون موقع خرج شد فکر کنم کمی ناراحت شدن از من اما خوب معذرت خواهی کردم از ایشون
بر خلاف خیلی از متالرا خیلی خوش اخلاق و با شخصیت هستن خیلی دوسش دارم کارش حرف نداره یه چیزی مثل آرتاک هست
عادل روهنواز هم کارش درسته 18 سالشه از 8 سالگی گیتار الکتریک میزده معروف نیست اهل رشته :redguitar:
فرزاد هم دمش گرم مثل من عشقه 7 سیمه :دی آلبوم 1 رو خیلی دوست دارم
راستی رضا رسول اف هم استاد خیلی خوبیه تو فارس همه میشناسنش کار درست البته خشک و جدی تو آموزش ولی دلسوز

symphony-x
Tuesday 12 October 2010, 09:58 PM
از بابک متنفرم
اونم وقتی اومد یه مشت چرت و پرت گفت و از گروه اسطوره ای اوهام و شهرام شعرباف عزیز انتقاد کرد البته شهرام هم جوابش رو داد که گفت بابک فقط به فکر پول جمع کردن بود و اصلا به راک و اوهام فکر نمیکرد
بد تر از اون وقتی اومد از ساسی مانکن حمایت کرد متوجه شدم ایشون خیلی خیلی ............
پ.ن:مهیار پاکش نکنیا :دی

miralienca
Tuesday 12 October 2010, 11:08 PM
هوریزون رو که میخواستم بخرم به آیدین خان زنگ زدم با هم قرار گذاشتیم گیتار رو برام بیاره بنا به دلایلی 1 تومن از پولم اون موقع خرج شد فکر کنم کمی ناراحت شدن از من اما خوب معذرت خواهی کردم از ایشون
بر خلاف خیلی از متالرا خیلی خوش اخلاق و با شخصیت هستن خیلی دوسش دارم کارش حرف نداره یه چیزی مثل آرتاک هست
عادل روهنواز هم کارش درسته 18 سالشه از 8 سالگی گیتار الکتریک میزده معروف نیست اهل رشته :redguitar:
راستی رضا رسول اف هم استاد خیلی خوبیه تو فارس همه میشناسنش کار درست البته خشک و جدی تو آموزش ولی دلسوز
آیدین زاهدی رو منظورتونه؟
آیدین هم خیلی کارش خوبه و مثل آرتاک از بچه های خوب کرجه.
You can see links before reply aspx (You can see links before reply aspx)

Mehraneh
Tuesday 12 October 2010, 11:12 PM
ٌ
WOW ایشون خیلی هنرمندن... تا الان که این پست رو دادین فکر می کردم فقط پیانو کار کردن...رفتم گشتم دیدم ساز دومشون گیتار الکتریکه... نقاش هست... آهنگسازی و تنظیم موسیقی ( حتی ارکست ) رو بلدن ... دو گروه تشکیل دادن اما به خاطر نداشتن مجوز از هم پاشیدن... و حتی کار های Hard Rock و Heavy هم کاور کردن...
مرسی بانوی ایرانی!!!!!دمش گرم!!!
فقط یه چیزی واسم عجیبه پدر سنتی و دختر...
اصلاً بحث نوازنده ی بانو شد... به جز این خانم دیگه چه کسانی هستن که حرفه ای گیتار الکتریک رو دنبال کنن؟!

خانم خواجه امیری واقعا هنرمند با سواد و کار بلدی هستند...
ایشون همین الان مدیریت موسسه ی آوای ایرج که مال پدرشون هست رو بر عهدا دارن و خودشون هم اونجا به تدریس پیانو ایرانی مشغولن...
راجع به گیتار الکتریک زدنشونم باید بگم که ایشون سبک مورد علاقشون راک هست به همین علت گیتار الکتریک می زنن...پدر سنتی برادر پاپ خواهر هم راک تکمیل می شه دیگه:-دی
ایشون داخل گروهشون هم با نوازنده های قدری کار کردند
واقعا برای خانواده ی خواجه امیری آرزوی موفقیت دارم...
راستی مادر خانم خواجه امیری(خانم فرزانه عمیمی نژاد)هم از صدای بسیار خوبی برخوردارند اما تا الان فرصتی پیش نیومده که بخونن...

sina_zakeri
Wednesday 13 October 2010, 07:33 AM

آره آیدین رو میدونم ای اس پی بازه من البته از نزدیک نمیشناسمش ولی با استادم سهیل زرین کلک دوسته اون هم خیلی ازش تعریف میکنه.
عادل روهنواز نمیشناسم
فرزاد هم آره کارش درسته آقا. اصلا 7 سیم یه دنیاییه من زیاد ندیدم کسی توی ایران 7 سیم بزنه جز همین فرزاد و آیدین زاهدی هم میدونم 7 سیم داره و سهیل زرین کلک هم که میزنه و اونطور که برام گفت 2 تا از آهنگهای آلبومشون 7 سیم بوده که چون به مشکل مالی واسه ضبط خوردن یه ترک رو سر ضبط درامش دیگه بیخیال شدن و گذاشتن واسه پروژه های بعدی فقط یکیش رو ضبط کردن که هست تو آلبوم. 7 سیم عشقه.
رضا رسول اف هم راستی نمیشناسم ولی خوب بچه فارس خوب نیستم طبیعیه :9:

sina_zakeri
Wednesday 13 October 2010, 07:44 AM
quote]

آره اون موقع ها کلی تبلیغ ltd رو میکردنه بابا همچین نوازنده مالی نیس اگه نوازندگی محض مد نظرتونه همین آرتاک از همشون بهتره..!

سامان امامی همون نیست که توی گالری سامان میزنه؟ یادمه یه زمانی چون توی مغازشون افکت دیجیتک زیاد داشتن همش میگفت این بهترینه که فروش بره!!!:29:

symphony-x
Wednesday 13 October 2010, 12:34 PM
آیدین زاهدی رو منظورتونه؟
آیدین هم خیلی کارش خوبه و مثل آرتاک از بچه های خوب کرجه.
You can see links before reply aspx (You can see links before reply aspx)

اوهوم
خود خودشون رو میگم یه استودیو تر تمیز هم دارن ای اس پی باز خفنه تو استودیوش هوریزون و ام-2 کامو فندر آیبانز هفت سیم و یه دین داره !!!!!
چند روزی میشه آمپ مسا بوگی خریده کار گروهشون رو دو آهنگش رو گوش دادم خیلی حرفه ای هستن خودش میگه پروگرسیو متال پاور کار میکنن
خیلی کارش درسته

symphony-x
Wednesday 13 October 2010, 12:41 PM
آره آیدین رو میدونم ای اس پی بازه من البته از نزدیک نمیشناسمش ولی با استادم سهیل زرین کلک دوسته اون هم خیلی ازش تعریف میکنه.
عادل روهنواز نمیشناسم
فرزاد هم آره کارش درسته آقا. اصلا 7 سیم یه دنیاییه من زیاد ندیدم کسی توی ایران 7 سیم بزنه جز همین فرزاد و آیدین زاهدی هم میدونم 7 سیم داره و سهیل زرین کلک هم که میزنه و اونطور که برام گفت 2 تا از آهنگهای آلبومشون 7 سیم بوده که چون به مشکل مالی واسه ضبط خوردن یه ترک رو سر ضبط درامش دیگه بیخیال شدن و گذاشتن واسه پروژه های بعدی فقط یکیش رو ضبط کردن که هست تو آلبوم. 7 سیم عشقه.
رضا رسول اف هم راستی نمیشناسم ولی خوب بچه فارس خوب نیستم طبیعیه :9:
البته 7 سیم برای خودش هم زیاد دنیایی نیست !!!!
استاندارد همون 6 سیمه برای خیلی جاها 7 سیم به کار نمیاد همون 6 بهتر جواب میده
بعد اگه واقعا میخواید از 7 سیم استفاده کنید اون رو بخرید
......
......
......
سهیل تو آلبوم اول زیاد خوب عمل نکرد و انگار هنوز تو اوج نبود اما تو آلبوم مارپیچ تنهایی واقعا ترکوند نشون داد پیشرفت کرده دیگه اینم اثرات ملاقات با جان پتروچی و مایک پورتنوی هست :دی

sina_zakeri
Wednesday 13 October 2010, 01:19 PM
اوهوم
خود خودشون رو میگم یه استودیو تر تمیز هم دارن ای اس پی باز خفنه تو استودیوش هوریزون و ام-2 کامو فندر آیبانز هفت سیم و یه دین داره !!!!!
چند روزی میشه آمپ مسا بوگی خریده کار گروهشون رو دو آهنگش رو گوش دادم خیلی حرفه ای هستن خودش میگه پروگرسیو متال پاور کار میکنن
خیلی کارش درسته

آره آقا دقیقا تجهیزاتشون خوبه کارشون رو هم من شنیدم کپ آیرون میدن بود یه آهنگشون اصلا انگار تقدیم کرده بودن خودشون هم به آیرون میدن. کارشون جدا درسته من خوندن خوانندشون رو هم دوست دارم توی اون دو تا آهنگ که ترکوندن رسما حالا باید صبر کرد آلبوم رسمی بیاد بیرون بخریم گوش بدیم

آمپ مسا خریده؟ خبر نداشتم ایول :19: این پروگرسیو گیتاریستها همشون عشق مسابوگین ها!:16:

sina_zakeri
Wednesday 13 October 2010, 01:23 PM
البته 7 سیم برای خودش هم زیاد دنیایی نیست !!!!
استاندارد همون 6 سیمه برای خیلی جاها 7 سیم به کار نمیاد همون 6 بهتر جواب میده
بعد اگه واقعا میخواید از 7 سیم استفاده کنید اون رو بخرید
......
......
......
سهیل تو آلبوم اول زیاد خوب عمل نکرد و انگار هنوز تو اوج نبود اما تو آلبوم مارپیچ تنهایی واقعا ترکوند نشون داد پیشرفت کرده دیگه اینم اثرات ملاقات با جان پتروچی و مایک پورتنوی هست :دی

نه آقا من خودم الان 7 سیم ندارم (پولش رو هم ندارم:42:) ولی دست گرفتم خیلی چیز ردیفیه صدای خسته و خفنی داره جون میده واسه ریف زدن. من اگه بخرم خیلی دوست دارم Schecter جف لومیس رو بگیرم (گیتاریست نورمور) ولی اینجا که گیر نمیاد 999 دلاره و ساخت کره این عکسشه:

آره خودش هم صحبت میشه میگه آلبوم اول پول نداشتیم و تجربه کمتر بود جالب نشد ولی خوب گیتار میزنه اونم عشق پروگرسیو و مسابوگی و هفت سیمه مثل آیدین زاهدی. آقا پول آدم داشته باشه چه کارها که نمیشه کرد ای بابا
نظرتون راجع به جف لومیس و نورمور چیه:redguitar:؟

symphony-x
Wednesday 13 October 2010, 01:36 PM
نه آقا من خودم الان 7 سیم ندارم (پولش رو هم ندارم:42:) ولی دست گرفتم خیلی چیز ردیفیه صدای خسته و خفنی داره جون میده واسه ریف زدن. من اگه بخرم خیلی دوست دارم Schecter جف لومیس رو بگیرم (گیتاریست نورمور) ولی اینجا که گیر نمیاد 999 دلاره و ساخت کره این عکسشه:

آره خودش هم صحبت میشه میگه آلبوم اول پول نداشتیم و تجربه کمتر بود جالب نشد ولی خوب گیتار میزنه اونم عشق پروگرسیو و مسابوگی و هفت سیمه مثل آیدین زاهدی. آقا پول آدم داشته باشه چه کارها که نمیشه کرد ای بابا
نظرتون راجع به جف لومیس و نورمور چیه:redguitar:؟
hail nevermore
بعد از سیمفونیکس -دریم تئتر-اپث متالیکا بند مورد علاقه ی منه بخصوص این جف عجب سولوهایی میزنه البته من آلبوم 2005 رو دوست میدارم this godless endeavour شلداینر بیخودی از کسی تعریف نمیکنه !!ریف هاش هم وحشتناکه شکتر سیگنچر لومیس 1300 بود تا دو ماه پیش

sina_zakeri
Wednesday 13 October 2010, 01:42 PM
آقا پس ایران هست؟ من اینجا ندیدم تا به حال کسی داشته باشه این مارک رو اصلا خیلیها هم نمیدونن خوردنیه یا پوشیدنی یا گیتار. کجا دیدی شما آمار میدی؟

miralienca
Wednesday 13 October 2010, 02:39 PM
اوهوم
خیلی کارش درسته

آره آقا دقیقا تجهیزاتشون خوبه کارشون رو هم من شنیدم کپ آیرون میدن بود یه آهنگشون اصلا انگار تقدیم کرده بودن خودشون هم به آیرون میدن. کارشون جدا درسته من خوندن خوانندشون رو هم دوست دارم توی اون دو تا آهنگ که ترکوندن رسما حالا باید صبر کرد آلبوم رسمی بیاد بیرون بخریم گوش بدیم

آمپ مسا خریده؟ خبر نداشتم ایول :19: این پروگرسیو گیتاریستها همشون عشق مسابوگین ها!:16:
از دوستان و مشتریان قدیمی من هستند. هم کارشون هم لوازمشون درسته. دقیقا" حس شنیدن صدای دیکنسون به آدم دست میده.

Palasht
Wednesday 13 October 2010, 04:33 PM
از بابک متنفرم
اونم وقتی اومد یه مشت چرت و پرت گفت و از گروه اسطوره ای اوهام و شهرام شعرباف عزیز انتقاد کرد البته شهرام هم جوابش رو داد که گفت بابک فقط به فکر پول جمع کردن بود و اصلا به راک و اوهام فکر نمیکرد
بد تر از اون وقتی اومد از ساسی مانکن حمایت کرد متوجه شدم ایشون خیلی خیلی ............
پ.ن:مهیار پاکش نکنیا :دی

جریان ساسی مانکن چیه ؟:دی:21:
حالا من بی صبرانه منتظرم ببینم تو راک ان چیا میگه !

symphony-x
Wednesday 13 October 2010, 06:59 PM
هیچی اومد گفت ساسی مانکن رو قبول داره وکارش رو خوب بلده و این ** *** مردیکه ی پول پرست

Mehraneh
Wednesday 13 October 2010, 07:52 PM
هیچی اومد گفت ساسی مانکن رو قبول داره وکارش رو خوب بلده و این ** *** مردیکه ی پول پرست

بابک مالکی فر این حرفو زده؟؟؟؟
کی گفته؟؟؟کجا گفته؟؟؟به کی گفته؟؟؟

symphony-x
Wednesday 13 October 2010, 08:16 PM
نه بابا همون بیسیسته این حرف رو زده
بابک ریاحی

sina_zakeri
Saturday 16 October 2010, 10:36 AM
بابک ریاحی پور کلا خالتور بازه. بیسیست خوبیه ولی زیاد متال و راک کار نیست.

sina_zakeri
Saturday 16 October 2010, 10:51 AM
توی این تاپیک یه چیزی رو که ندیدم این بود که چند ماه پیش مجله متال همر (مال انگلیسه از مجلات معروف موزیک متاله دنیاست) 2 صفحه کامل اختصاص داده بوده به متال در ایران و در مورد چند تا از باندهای شاخ ایرانی نوشته بود و مصاحبه کرده بود باهاشون؟ اگه خواستین من دارمش میتونم آپلودش کنم رپید یا جای دیگه ببینین گفتم چون بحث موزیک ایرانه مطرح بشه بد نیست. یا تاپیک جدا میخواد؟

pouyan_Ibariander
Saturday 16 October 2010, 08:03 PM
آره عزیز بزار.حالا چه همینجا چه توی تاپیک جدید.فقط بزار و ما رو از توی کف در بیار.

sina_zakeri
Saturday 16 October 2010, 09:13 PM
چشم آقا الان میذارم و یه تاپیک جدید میزنم براش چاکرتم

marcusfenix
Saturday 22 January 2011, 10:17 AM
خودم از همه بهترم...

mika120
Saturday 22 January 2011, 02:19 PM
خودم از همه بهترم...

در این که هیچ شکی نیست !!!

Punk
Saturday 22 January 2011, 07:11 PM
<<<<<---------------------ایشون

alimetallica_2
Sunday 23 January 2011, 12:32 AM
من که زیاد نمیشناسم ایرانی ها رو .
کسی هم نیستم که بخوام از نوازندگی دیگران حرف بزنم. اگر قرار باشه اهنگ رو بررسی کنم شاید بتونم چون تخصصمه اما چون نوازنده کاملا حرفه ای نیستم نمیتونم همه تکنیک ها رو سر در بیارم و بررسی کنم دقیق.
اما افرادی رو که از نظر نوازندگی دیدم و نظرم رو جلب کردند به نوع نوازندگیشون:

فرشید اعرابی
فرزاد گلپایگانی
نوریک میساکیان
کامیل یغمایی
هستند.

افراد دیگری هم هستند اما اینها بیش از دیگران.
در این میان فقط کارهای فرشید اعرابی را آن هم بخاطر نوع موسیقی که دارند بیشتر میپسندم.
اما فکر میکنم بهترین نباشد.
در میان افرادی که رسما کار منتشر نمیکنند هم دو کار از آرتک دیدم که خیلی جالب بود.

miralienca
Sunday 23 January 2011, 12:55 AM
من که زیاد نمیشناسم ایرانی ها رو .
کسی هم نیستم که بخوام از نوازندگی دیگران حرف بزنم. اگر قرار باشه اهنگ رو بررسی کنم شاید بتونم چون تخصصمه اما چون نوازنده کاملا حرفه ای نیستم نمیتونم همه تکنیک ها رو سر در بیارم و بررسی کنم دقیق.
اما افرادی رو که از نظر نوازندگی دیدم و نظرم رو جلب کردند به نوع نوازندگیشون:

فرشید اعرابی
فرزاد گلپایگانی
نوریک میساکیان
کامیل یغمایی
هستند.

افراد دیگری هم هستند اما اینها بیش از دیگران.
در این میان فقط کارهای فرشید اعرابی را آن هم بخاطر نوع موسیقی که دارند بیشتر میپسندم.
اما فکر میکنم بهترین نباشد.
در میان افرادی که رسما کار منتشر نمیکنند هم دو کار از آرتک دیدم که خیلی جالب بود.
آرتاک گروهی به اسم کابوس تو ترکیه تشکیل داده. جدا از کنسرتهایی که اونجا اجرا میکنه کلیپ هم بیرون داده. Kabus - Çabuk Ol

alimetallica_2
Sunday 23 January 2011, 03:23 AM
آرتاک گروهی به اسم کابوس تو ترکیه تشکیل داده. جدا از کنسرتهایی که اونجا اجرا میکنه کلیپ هم بیرون داده. Kabus - Çabuk Ol
بنده جایی که ف نباشه چیزی از ایشون پیدا نکردم و متاسفانه الان هم VPN ندارم.
به جز اینجا :You can see links before reply
اگر کسی لینک خاصی از کارهای ایشون داره لطف کنه ممنون میشم.
جناب موسوی شما هم اگر اطلاعات بیشتری از ایشون دارید بد نیست در اختیار کاربران قرار بدید.

sina_zakeri
Sunday 23 January 2011, 07:18 AM
آقا من آهنگی که آرتاک تو ترکیه ضبط کرده رو توی یوتوب دیدم. به نظر من که اصلا آهنگش چیز خاصی نداشت. آرتاک گیتاریست خوبیه ولی آهنگسازیش اگه تو مایه های این آهنگ باشه حرفی واسه زدن جز تکنیکش نداره. یه چیزی مثل آنجلو

sina_zakeri
Sunday 23 January 2011, 07:19 AM
خودم از همه بهترم...

ایول دادا ما هم همینو میگیم لوووووووووووول:21:

mika120
Sunday 23 January 2011, 09:37 AM
خودم از همه بهترم...

ایشون آقا متین خودمون هستن ...
آقا جلال ایشون رو میشناسن ...
از فندر نوازای ایران !!!

Palasht
Sunday 23 January 2011, 10:41 AM
آقا من آهنگی که آرتاک تو ترکیه ضبط کرده رو توی یوتوب دیدم. به نظر من که اصلا آهنگش چیز خاصی نداشت. آرتاک گیتاریست خوبیه ولی آهنگسازیش اگه تو مایه های این آهنگ باشه حرفی واسه زدن جز تکنیکش نداره. یه چیزی مثل آنجلو

راستش من کلا با شخصیتش حال نمیکنم ( حالا به یه دلایلی واسه خودم! )
ولی خوب باهات موافقم ! اون چیزایی که منم دیدم نسبت به تسلطش تو نوازندگی با موزیکش حال نکردم!
با این حال فک میکنم که خیلی ادمای قوی تری هم داریم تو ایران با سن کمتر نسبت به این ادمایی که همه میشناسیم !

TheGoldMAN
Saturday 19 February 2011, 09:14 PM
توي كرمان كه بي شك
انوش ماهري بهترينه
كرمانيا موافقين؟

avar
Sunday 20 February 2011, 12:13 AM
باهات موافق نیستم مخصوصا از نظر تدریس

ashkan_23th
Thursday 10 March 2011, 01:27 AM
دوستان تو مشهد به نظرتون کی بهترینه؟

چون من دنباله یه استاده خوب می گردم.

حالا بهترینم نبود عیب نداره فقط استاد باشه.

اگه از دوستان کسی شماره یا آدرسی داشت ممنون میشم پیام خصوصی بذاره.

alimetallica_2
Thursday 10 March 2011, 02:51 AM
پیدا کردن بهترین خیلی خیلی کار سختیه.
از طرفی بهترین تو چی؟!

حالا غلط زیادی نباشه شاید مثلا بهترین ریفیست اصلا خود من باشم و ندونم.
یا مثلا پیکنیک احتمالا نوریک خیلی عالیه.
فیلنگ فرشید اعرابی خوبه.
فرزاد گلپایگانی تو سوئیپ.
هرکسی تو یک چیزی دیگه.
ترکیب همه تکنیک ها آرتاک.

نمیشه اینجوری ها اصلا نظر داد.
افرای مثل رضا یزدانی هم گیتاریست های خوبی هستند که خیلی متال بازها بهشون توجه نمیکنند.
کاوه یغمایی، اسفندیاری و ....

mehdi_scorpion
Saturday 12 March 2011, 01:06 AM

سلام علی اقا زیر زمینی ایشلیسن بیزیم خبریمیز یوخدی؟

مهدی اورادی

alimetallica_2
Tuesday 15 March 2011, 12:27 AM
الان دارید با من حرف میزنید یا جناب AST علی آقا هستند که پستشون رو کت گرفتید؟!

نه، خبر خاصی ندارم ازشون اگر منظور بنده بودم.

mehdi_scorpion
Friday 18 March 2011, 10:14 PM
bale manzooram ali ast bood ali agha

TheGoldMAN
Friday 18 March 2011, 10:40 PM
باهات موافق نیستم مخصوصا از نظر تدریس

خب چرا؟
دليل خاصي داري؟

marzbana
Thursday 24 March 2011, 10:29 PM
به نظر من و البته کمپانی ردبول بهترین گیتاریست ایران و دومین گیتاریست راک آسیا کوروش یغمایی است
البته ایشان به دلایلی مدتهاست کار نمیکنند.از بین اونهایی که الآن کار میکنند به نظرم سعید فیاض زاده نوازنده گروه minus 1 کاراش فوق العادست

mika120
Friday 25 March 2011, 09:49 AM
به نظر من و البته کمپانی ردبول بهترین گیتاریست ایران و دومین گیتاریست راک آسیا کوروش یغمایی است
البته ایشان به دلایلی مدتهاست کار نمیکنند.از بین اونهایی که الآن کار میکنند به نظرم سعید فیاض زاده نوازنده گروه minus 1 کاراش فوق العادست

سعید فیاض زاده که بیسیست هست رفیق !!!
فک کنم منظور شما مسعود فیاض زاده باشه ... :am

marzbana
Friday 25 March 2011, 07:10 PM
بله ببخشید اشتباه نوشتم.سعید فیاض زاده نوازنده گیتار بیس است.مسعود فیاض زاده نوازنده گیتار الکتریک است

avar
Friday 25 March 2011, 10:02 PM
خب چرا؟
دليل خاصي داري؟
چند وقت دیگه میفهمی

mika120
Sunday 8 May 2011, 05:27 PM
دوستان یکی از نوازنده های خوب ایران آقای حامد ناصری نوازنده گروه سیر ( sair ) هست که تو این انجمن با نام کاربری hvnprs حضور داشتن ....
پایین لینک نواندگی ایشون رو تو جشنواره موسیقی جوان ایرانی که گروهشون برترین گروه انتخاب شد می زارم :

Vahid_FDR
Thursday 9 June 2011, 07:36 PM
همایون مجد زاده نوازنده ی فوقالعاده ایه ( در ضمن بچه محلمونم هست :دی )
ولی به نظر من هنوز خیلی مونده تا جزو بهترینا بشه

به نظر من تو ایران اینا رو خیلی قبول دارم
رضا افشار ( شناخته شده نیست واسه اینکه حاضر نشد البومشو همین جوری پخش کنه ولی تا چند وقت دیگه کنسرت میده البومشم میاد سبک کارشم باخ هست )
نوریک میساکیان ( که دیگه همه میشناسن )
فرشید اعرابی م خیلی پره ! ( ینی تئوریش خیلی قویه )

ولی فرشید اعرابی توی یه مشت تکنیک داره دست و پا می زنه فقط مثل کاوه یغمائی

alimetallica_2
Saturday 11 June 2011, 02:52 PM
مگه میخوای باهاش ازدواج کنی که آدم جالبی نیست :21:
من گفتم نوازنده ی خیلی خوبیه، می دونه کی باید از کدوم تکنیک استفاده کنه، یه چیز توو مایه های تروی استتینای خودمون.
ولی فرشید اعرابی توی یه مشت تکنیک داره دست و پا می زنه فقط مثل کاوه یغمائی
فرشید اعرابی نوازنده با احساسیه. اما خوب بیشتر در زمینه ریف نه سولو.
برای همین اگر ریف شناس و ریف باز نباشی شاید احساس آهنگ هاشو رو خیلی درک نکنی.
فرشید معرکه است.

pouyan_Ibariander
Saturday 11 June 2011, 03:26 PM
خب چرا؟
دليل خاصي داري؟
آقای ماهری یه گیتاریسته با 20 سال سابقه تدریس و توانایی های نوازندگی بالا. ایشون به ندرت توانایهاشون رو رو میکنن و معمولا جلوی شاگردا چیز خاصی نمیزنن،به این دلیل که بر حسب تجربه به این نتیجه رسیدن که جلوی شاگرد مبتدی نباید کاری کرد که سرخورده بشه. البته وقتی هم که رو میکنن آدم ازش بخار بلند میشه! حالا مقایسه کنین با اون استادایی که جلوی شاگرد خودشون رو میترکونن که آبرو ریزی نشه همش هم سوتی میدن!
یه چیزی هم دوستانه میگم عزیزان،لطفا یه انسان رو،با یک جمله بالا نبرید و با یک کلمه به خاک نمالونید! سعی کنیم بیشتر برای شخصیت دیگران احترام قائل باشیم،حتی اگر گیتاریست های خوبی نباشن، البته به کسی بر نخوره،منظورم به آقای ماهری و موافقان و مخالفان ایشون نیست،این موضوعیه که من شدیدا عدم توجه بهش رو همه جا احساس میکنم.
ممنونم از همه.

Vahid_FDR
Tuesday 14 June 2011, 08:59 PM
فرشید اعرابی نوازنده با احساسیه. اما خوب بیشتر در زمینه ریف نه سولو.
برای همین اگر ریف شناس و ریف باز نباشی شاید احساس آهنگ هاشو رو خیلی درک نکنی.
فرشید معرکه است.
من هم ریف رو می شناسم، هم سولو رو، ولی شما اگه یه کم متالیکا گوش کنی می بینی چیزایی که فرشید اعرابی می زنه ریف نیست... ریتمه.

alimetallica_2
Tuesday 14 June 2011, 10:59 PM
من هم تمام آهنگ های متالیکا رو حذف هستم هم تمام آهنگ های فرشید اعرابی رو.
:23:
ریف چیست؟
ریتم چیست حالا؟

taba631
Wednesday 15 June 2011, 07:27 AM
چرا اینقدر بحث میکنیم.اونم روی چیزایی که ربطی به عنوان تاپیک نداره.هر کس نظری داره دیگه. راست می گن ما مردا همیشه مثل یک پسر کوچولو رفتار می کنیم. سولو و ریف و ردیف مهم نیست. مهم استایل و پرفورمنسه که باعث می شه یک نوازنه مثل ستریانی محبوب تر از مایکل آنجلو باشه.
نوازنده ایرانی من هم خیلی می شناسم ولی این مهم نیست.چون همه اینا مرد هستن و براشون راه بازه.
من مشهدی هستم و اخیرا با خانومی که به نظر من بهترین نوازنده گیتار توی ایرانه آشنا شدم (منظورم بین نوازنده های خانومه) و اون توی اصفهان زندگی میکنه. اون یک دختر که با وجود موانع زیادی که دم راهشه و فرصت کمی که برای تمرین داشته خیلی زود تونسته اوج بگیره. الان توی یک گروه زیرزمینی نوازندگی می کنه .ای کاش ایران اونقدر آزاد بود که همه استعداد ها رو بشه شکوفا کرد.و اونقدر آزاد بود که می شد یک نفر که این استعداد رو داره بتونه راحت خودش رو معرفی کنه .الان توی یوتیوب هر کی یک گیتار می خره 10 تا کلیپ مسخره از خودش آپ می کنه در حالی که اینجاکسی که خیلی هم مهارت داره از ترس شناسایی و ... باید با اسم مستعار کارکنه و با ترس و لرز کلیپ از نوازندگیش بسازه.بعد اون رو هم با سفارش برسونه دست دیگران تا کسی اون رو تو معرض دید عموم قرار نده.
کاش می شد ما ها که ادعای متال داریم یک کم به جای تعجب توی این مورد و حتی حسادت ، یک کم با واقعیت کنار می اومدیم که بابا متال و موسیقی زن و مرد نمی شناسه.

MOHAMMAD_GUITARIST
Wednesday 15 June 2011, 10:37 AM
نمی دونم اینجا کسی اسمی از گروه "کهتمیان" آورده یا نه به نظر من گروه خیلی خوبین و من نوازندش رو که همایون مجد زاده نام داره خیلی دوست دارم به نظرم از راکر هایبا استعداد ایرا ن هستند این 2 تا عکس از همایون مجدزاده و گروهش :

You can see links before reply You can see links before reply

metal-militia
Wednesday 15 June 2011, 10:54 AM
من توی شبکه من و تو معرفی این گروه رو دیدم.اما متاسفانه هیچکدوم از کارهاشون رونشنیدم.لینکی ازشون ندارید؟

Vahid_FDR
Wednesday 15 June 2011, 11:51 AM
یه آلبوم ازشون شنیدم، "اکسیر" نپسندیدم، چون متال باز نیستم.
منو یاد گروه Selpultra می اندازن. اکثر آهنگاش فول پداله... قطعات خوب بین آهنگاشون زیاد هست، ولی درکل.... من چون با این سبک حال نمی کنم، چیز مثبتی ندیدم.
من با یه گروهی مثل Comment (گروه ایرونی) بیشتر حال می کنم.

abbys
Wednesday 15 June 2011, 01:05 PM
[QUOTE=metal-militia;195224]من توی شبکه من و تو معرفی این گروه رو دیدم.اما متاسفانه هیچکدوم از کارهاشون رونشنیدم.لینکی ازشون ندارید؟[/QU

دو تا البوم دادن بیرون بفرمایید

akerfeldt
Wednesday 15 June 2011, 03:53 PM
نوریک میساکیان شاهکاره

taba631
Wednesday 15 June 2011, 04:08 PM
همیشه نوازنده هایی که خانواده هاشون توی هنر دستی داشتن راهی رو به مراتب آسونتر رو طی می کنن تا به موفقیت برسن در حالی که یک نوازنده که توی یک خونواده معمولی می خواد نوازندگی رو شروع کنه همیشه سر زنش می شه و دلسردش می کنن. نوازنده هایی که از سختی و محرومیت خاطره زیاد دارن به نظر من بهتر به دل کسی که موسیقیشون رو گوش می ده راه پیدا می کنن.مثل جیمی هندریکس یا خیلی از نوازنده های ایرانی خودمون که همیشه بهشون تهمت خنده دار شیطان پرستی رو زدن.

MOHAMMAD_GUITARIST
Thursday 16 June 2011, 11:12 AM
لا این گروه 2 آلبو دادم به نام exir و virtual existence اولی رو تو سال 2005 و دومی رو تو سال 2009 از لینک های پایین 2 تا آلبومشون رو می تونی دانلود کنی :

VIRTUAL EXISTENCE

MP3 files as a single RAR file
50.4 MB

You can see links before reply[2009].rar (You can see links before reply)

.................................................. .............................................

EXIR

MP3 files as a single RAR file
50.5 MB

You can see links before reply[2005].rar (You can see links before reply)

..............................................
در ضمن اینم آدرس وبسایتشونه که بیوگ رافی و عکس هاشون رو می تونی توش ببینی

You can see links before reply (You can see links before reply)

duke_nukem
Thursday 16 June 2011, 11:48 AM
من شنیدم نوریک رفته آلمان.راسته یا هنوز تو ایرانه؟

sina_zakeri
Wednesday 13 July 2011, 11:30 AM
آقا امروز داشتم توی سایتهای زیرزمین و بشکن و اینا میچرخیدم دیدم چه خبره تو ماه دیگه اکسپلود و 5 گرم و یه باند دیگه که خوب نمیشناسم از ایران میرن یه اجرا تو دبی اینم لینکش خواستین چک کنین

rezaranjbaraan
Wednesday 13 July 2011, 11:53 AM
من شنیدم نوریک رفته آلمان.راسته یا هنوز تو ایرانه؟

نوریک میساکیان همیشه در رفت و آمده یه بار اکراین یه بار دبی یه بار کاناداو....
ایشون آبروی گیتار الکتریک در آسیاست....:16:
به سایت شخصیشون سر بزن اگه هنوز فلفل نباشه همه رویدادهارو میگه...:26::

Empty
Saturday 22 October 2011, 03:43 PM
سلام..من تازه وارد اين سايت شدم .داشتم commend ها رو نگا ميكردم..فكر ميكنم شما سبك نوازندگي جا انداختين!!!!

aghakhani
Sunday 27 November 2011, 05:44 PM
حدود 10 سال پیش من یه موزیسین می شناختم، و با اینکه از اون موقع ایشان را ندیدم و خبری ندارم همچنان به ایشون ارادت دارم.
منظورم جناب آقای آرش جمالی هست که اون زمان در کرج سکونت داشتند.

hbhb
Sunday 27 November 2011, 06:08 PM
تازگیها با یک گروه راک ایرانی آشنا شدم به نام big silence که نوازنده گیتار الکتریک و آهنگسازش نیما قهرمانی و خواننده شون مریم معین هست.کارشون خیلی عالیه و تو سبکای مختلف راک، بلوز و متال کار کردن.از تو لینک زیر می تونین آلبومشونو دانلود کنید.مخصوصا تراک 2 که متاله و ترک 4 که بلوز هست رو بهتون پیشنهاد می کنم.

pantera
Monday 12 December 2011, 10:28 AM
به نظر من فرشید اعرابی بی نظیره آهنگ سازی و به خصوص ملودی آهنگاش فوق العادست

coocooli
Sunday 11 March 2012, 10:11 PM
آقای ماهری یه گیتاریسته با 20 سال سابقه تدریس و توانایی های نوازندگی بالا. ایشون به ندرت توانایهاشون رو رو میکنن و معمولا جلوی شاگردا چیز خاصی نمیزنن،به این دلیل که بر حسب تجربه به این نتیجه رسیدن که جلوی شاگرد مبتدی نباید کاری کرد که سرخورده بشه. البته وقتی هم که رو میکنن آدم ازش بخار بلند میشه! حالا مقایسه کنین با اون استادایی که جلوی شاگرد خودشون رو میترکونن که آبرو ریزی نشه همش هم سوتی میدن!
یه چیزی هم دوستانه میگم عزیزان،لطفا یه انسان رو،با یک جمله بالا نبرید و با یک کلمه به خاک نمالونید! سعی کنیم بیشتر برای شخصیت دیگران احترام قائل باشیم،حتی اگر گیتاریست های خوبی نباشن، البته به کسی بر نخوره،منظورم به آقای ماهری و موافقان و مخالفان ایشون نیست،این موضوعیه که من شدیدا عدم توجه بهش رو همه جا احساس میکنم.
ممنونم از همه.

,,,آقای ماهری بهرین گیتاریست ها و استادان هستند واقعا که خیلی استاد خوبی هستن یکی از بهترینهای ایران هستند به صورتی تدریس می کنند که هیچ استاد دیگه ای تدریس نمیکند یعنی نمی تواند کسی به روش ایشون تدریس کنه

همیشه برایم عجب بود که چرا ایشون سر کلاس ها گیتار نمی زنند ولی کم کم همراه خود هنرجو شروع به گیتار زدن می کنند ولی این دوستمون به خوبی اینو فهمید ....و دوستی که طرفدار آقای ماهری نیستی بدون شما یک موقع به این نتیجه میرسید که چرا این اشتباه را کردین و با ایشون به کلاس گیتار ادامه ندادید و فکر کنم تنها کسی هستی که آقای ماهری را قبول ندارید

آقای ماهری در استودیو:

verruckt
Thursday 4 October 2012, 06:49 PM
مسعود همایونی رو چقدر قبول دارید؟
مسعود همایونی خفن تره یا فرزاد فخرالدینی؟

توی کله ی من این شکلی نقش بسته:

فیروز ویسانلو less electric, more jazz
فرشید اعرابی
علی شهبازی
فرزاد فخرالدینی
مسعود همایونی

فرشید اعرابی بزرگتره یا میساکیان؟ (تاریخ تولدی)

دیگه الکتریک کی داریم؟ منظورم الکتریک کسی که آرتیست باشه کار انجام داده باشه
چمیدونم بندی، آلبومی، سینگلی، کنسرتی، همکاری تو آلبومی، نوازندگی تو استدیو واسه کسه دیگه (یعنی نوازنده استدیو نه که برا آلبوم خودت)، چمیدونم خلاصه فقط یه معلم گیتار خالی نباشه حالا هزاری هم مخو شمای هنرجو رو زده باشه که من فلانم من بهمانم

این لیست مارو بیاین بگین کجاش فکر میکنین غلطه

rezarockkaraj
Thursday 4 October 2012, 07:04 PM
به نظر من البته فقط نظرمه اینکه بهترین گیتاریستایه الککتریکه ایران تو کرج هستن چند نمونش و مثال میزنم شاید بشاسین
اولیش که واقعا گیتاریست با علمیه و یه زمان استاد خود من بود پویا محمودی
آرتاک
آیدین زاهدی
ارستو حنفی
رضا افشار
و...
به نظرم هر کدوم از اینها به تنهایی میتونن یک گروه بزرگ رو اداره کنن

verruckt
Thursday 4 October 2012, 07:13 PM
دی آخه مساله همینه بله خیلیا هستن واقعا با سوادن موزیک کلاسیک از بچگی کار کردن استادن ولی کار هنری حالا به هر دلیلی انجام ندادن مثلا این اساتید که شما ذکر کردین فقط استاد بودن؟ بندی مندی گاری چیزی انجام دادن؟ (رو زمین یا زیرزمین) من چون نمیشناسم میپرسم

rezarockkaraj
Thursday 4 October 2012, 08:19 PM
پویا محمودی که گروه باراد رو تشکیل دادن البته با مجوز و پخش هم شد و با گروه میرا هم همکاری دا شتن الان هم تو انگلیس بند خودشون رو دارن
آرتاک هم که بند هک رو داشتن و بند کابوس
آیدین زاهدی با گروه مرداب همکاری کرد و تو فستیوال ارمنستان شرکت کرد
ارستو حنفی هم که الان عضو گروه 5grs هستش و ایشون شاگرد آرتاک بودن

alimetallica_2
Friday 5 October 2012, 06:30 AM
به جز آرتاک و ایدین که کار جفتشون درسته (البته من درک موسیقیایی ایدین رو بالاتر میبنم) خیلی های دیگه هستند. نوازنده خوب زیاده. اما اونهایی که شناخته شده تر هستند از همین بند مرداب آقای علیرضا اصفهانی که گیتاریست چپ دست هم هست از گیتاریست های فوق العادست. فرزاد گلپایگانی که پیش از همه این دوستان کار میداده بیرون و جز بهترینهاست. کامیل یغمایی نیز به همین صورت.
کاوه یغمایی هم که جز گیتاریست های خیلی خوبه.
تو همین کنسرت اوهام که چند روز پیش رفته بودم نیما رمضان خیلی خوب گیتار میزد. باشد که همان شهرام شعرباف که کار خاصی هم با گیتار نیمکنه اما کارش رو درست بلده. به هر حال نوازندگی هم فقط سرعت و اجرای تکنیک های شرد نیست.
بچه هایی که گیتار بلد باشند تو ایران رو به افزایشند و گاهی کارهایی از کسایی که اسم ندارند هم میبنی که تعجب میکنی.
تو همین سایت مهیار از دوستان من نوازنده خیلی خوبیه و تو سبک خودش کارش درسته.
دیگه به فرشید و فرزاد هم که اشاره کردید که هر دو از اساتید روزگار هستند و اخلاق خوششون زبانزده. (البته من تو گیتاریست ها بد اخلاق ندیدم. برخی بجوش ترند مانند همین فرشید اعرابی یا ایدین زاهدی و برخی دیرتر ارتباط برقرار میکنند - مثلا من با ارتاک تو فیس بوک که هستیم هیچ حرف خاصی نمیزنیم و شاید اصلا من رو هم نشناسه، اما هروقت ازش سوالی در مورد نوازندگی کردم نشسته و درست و حسابی جواب داده حتی راجب به گیتار مثل همین امروز که برای گرفتن جکسون ازش راهنمایی گرفتم)

sina_zakeri
Wednesday 10 October 2012, 12:13 PM
آقا من قبلا گفتم بازم ميگم. آيدين زاهدي و سهيل زرين کلک و فرزاد گلپايگاني. چه اخلاق چه نوازندگيشون حرف نداره:41: توي اطلاعات در مورد ساز و آمپ و اين چيزا هم سهيل عاليه واقعا کارش درسته و خيلي خيلي باتجربس. آيدين انگار رفته از ايران کسي خبر داره؟

alimetallica_2
Wednesday 10 October 2012, 12:40 PM
آیدین رفته استرالیا.
با سهیل چند روز پیش دوست شدم و 2 ساعتی حرف زدیم. خیلی بچه گلیه.

midnight 1
Wednesday 10 October 2012, 02:37 PM
ایدین رفته وین اطریش علی.2ماهی میشه که رفته حدودا

alimetallica_2
Wednesday 10 October 2012, 08:42 PM
دیروز خودش گفت استرالیام.

raharohani
Sunday 14 July 2013, 08:41 AM
سلام به همه.بنده به شخصه در زمینه ی گیتار الکتریک وسبک راک ومتال استاد سید صدرالدین طاهری رو که بایک گروه راک آمریکایی کار کردند رو قبول دارم.کارشون خیلی خوبه.

u3fn
Sunday 14 July 2013, 11:41 AM
سلام دوست عزیز دیر گفتی....
آقای رافی داوودیان بود،ایشون از sid jacop USA تاییدیه داره چهل سال هم هست که گیتار میزنه من و دوستم میرفتیم خونش تو پیچ شمرون
اون این هفته میره آمریکا چون برادرش مریزه تو کلیفرنیا....
استاد معرکه اییه... اگه برگشت بهت خبر میدم.همایونی هم خوبه
اعرابی هم تو آموزشگاه سرنا آموزش میده

meisam_
Monday 5 August 2013, 01:05 PM
درود به همه عزيزان.
نوريك ميساكيان-محمد رضا سبكتكين-كاوه يغمايي كه شنيدم اومده ايران

KANEDA
Wednesday 21 August 2013, 09:25 AM
ایدین زاهدی
تو دنیا مطرحه
خیلی با اخلاق و خاکی

P_Knight
Friday 21 March 2014, 03:46 PM
سلام
دوستان این اساتیدی که میگین تدریس میکنن؟از کجا میشه آموزشگاهی که توش کار میکنن رو پیدا کرد؟؟؟افرادی مثل همین نوریک میساکیان و فرشید اعراب یو همایون مجدزاده... یکی هم این که آیا این افراد به خاطر شهرتشون بیشتر از بقیه پول میگیرن؟من تا جاییکه فهمیدم نورم هزینه کلاس تو تهران 29 تومنه واسه نیم ساعت.اینا چقدر بیشتر میگیرن؟؟؟

slash7
Friday 21 March 2014, 06:28 PM
باهان موافقم... البته فرزاد فخرالدینی هم فوق العادست

hadi360
Wednesday 26 March 2014, 11:28 AM
سلام اگر از دوستان کسی هست که شماره ی اساتید اعرابی یا نوریک میساکیان رو داره لطفا پیام خصوصی بده ممنون

P_Knight
Saturday 6 September 2014, 05:42 PM
سلام دوستان.من دنبال یه استاد خوب گیتار میگردم تو تهران.ترجیحا دوربر انقلاب و میدون ولیعصر اینا.فقط یه مساله که مهمه (البته بعد خوب بودن تدریسش) اینه که خودش متالهد باشه.سر در بیاره از متال.من اینجا تبریز یه استاد داشتم انصافا خوبم میزدا ولی واقعا اصن متال که نمیدونست چیه... آهنگای گوگوش میداد واسه تمرین :|
از دوستانم هستن که میگن استادشون خودش خیلی متالهده.میگه کلاسشون خیلی مهیج میشه.کارای دث،اسلیر،مگادث و... کاور میکنن.چنین کلاسم آرزوست...

kingsagkosh
Tuesday 14 July 2015, 12:05 AM
کاملا موافقم.
به عقیده من مهم اینه که اون گیتاریست بتونه آهنگ های زیبایی بسازه و اجرا کنه.فرض کنید یه گیتاریست به سرعت 50 پیک در ثانیه بزنه(جت!)ولی آهنگ هاش زیبا نباشه،چه فایده ای داره؟وقتی آدم لذت نبیره از اون موسیقی.

افرین :41: