PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : cd رديف صبا براي ويولون

s_violin
Friday 14 November 2008, 02:53 PM
سلام
مي خواستم بدونم آيا سي دي كه آهنگ هاي كتاب 3 جلدي رديف هاي صبا براي ويولون رو داشته باشه ، هست ؟

اگه هست مال چه شركتي هست ؟ و نوازنده آن چه كسي هست؟

اگه سي دي نيست ، نوار كاست چطور؟

ممنون ميشم كسي توضيح بده...

Mojtaba
Friday 14 November 2008, 03:01 PM
دوست عزیز ردیف استاد صبا رو 3 نفر زدند 1_آقای شاملو کاربند 2_استاد خرم 3_ آقای رحمت الله بدیعی

من به شما توصیه میکنم ردیفی رو که آقای رحمت الله بدیعی زدند رو تهییه کنید

s_violin
Friday 14 November 2008, 08:44 PM
دوست عزیز ردیف استاد صبا رو 3 نفر زدند 1_آقای شاملو کاربند 2_استاد خرم 3_ آقای رحمت الله بدیعی

من به شما توصیه میکنم ردیفی رو که آقای رحمت الله بدیعی زدند رو تهییه کنید
ممنون از پاسختان

آيا اين آثار روي CD هم ارائه شده ؟

در ضمن كجا مي تونم اين آثار رو تهيه كنم ، يعني آدرس جايي كه اين آثار رو مي فروشند ، تو تهران البته...

Mojtaba
Friday 14 November 2008, 10:02 PM
والا اکثر این کارها بصورت سی دی هست ولی در حال حاضر کتابهای ویرایش جدید ردیف صبا را آقای رحمت الله بدیعی نوشتند همراه هر کتاب سی دی مربوط به اون همه هست

هر جا که لوازم موسیقی و کتابهای ردیف صبا را داشته باشند معمولا سی دی هم دارند

s_violin
Friday 14 November 2008, 11:55 PM
راستش جايي كه من ازش كتاب خريدم فقط نوار كاستش رو داشت كه حدود 7 يا 8 تا بودند و اونا رو يازده هزار تومن مي فروخت كه من نخريدم و گفتم مي رم سي ديش رو مي خرم...

Mojtaba
Saturday 15 November 2008, 08:40 AM
خوب اونن به احتمال زیاد ریفی هست که استاد خرم زده هست.

من گفتم که همراه کتابهای جدید با ویرایش جدید که رحمت الله بدیعی نوشته یک سی دی هم هست یعنی زمانی که شما کتاب رو میخرید فروشنده باید سی دی رو هم به شما بدهد. فکر جدا از کتاب هم سی دی بصورت جداگانه هم فروخته بشه

arian
Thursday 27 November 2008, 11:56 AM
با سلام خدمت دوستان

رديفي كه استاد رحمت ا... بديعي زده اند به صورت cd در بازار قابل ابتياع است . چنانچه در تهران حضور داريد خيابان مقابل درب اصلي دانشگاه ، دست راست ، يك كتابفروشي به نام انتشارات رهام . قيمت cd il خيلي ارزان است فكر ميكنم براي هر cd ، 500 يا 1000 تومان باشد .

rimlu
Monday 29 June 2009, 09:12 AM
سلام دوست من
ردیف استاد ابوالحسن صبا، ویولن استاد همایون خرم، در 4 پک( 7سی دی)از موسسه هنری چهارباغ تلفن:22354330

am3000
Monday 29 June 2009, 07:55 PM
سلام
اگر به دنبال شناخت همه جانبه خلاصه ای از موسیقی ایران با عنوان ردیف استاد صباهستید من اجرای استاد خرم رو توصیه میکنم...اما اگه میخواهید ردیف را بزنید و به شاگرد همان را درس بدهید و خود هم برای همیشه ردیف نواز بمانید(که ایرادی هم ندارد...دکترمفخم پایان هم چنین بود و استادی چون حبیب بدیعی را تحویل جامعه هنری ایران داد) اجرای جناب آقای رحمت بدیعی را تهیه کنید. خودم هر سه اجرا رو دارم...اجازه بدهید از این مورد که چرا اجرای جناب شاملو نه بگذریم...اما آقای رحمت بدیعی بسیار بی حس و کاملآ کامپیوتری نواخته اند...گرچه این مساله روی قطعاتی مثل به زندان شاید چندان خدشه ای به روح ایرانی اثر وارد نکند ولی واقعآ در بسیاری از بخشهای ردیف ،روح ایرانی و عمق جملات ردیف رو نمیتوان حس کرد...تنها رعایت فواصل نیست که به موسیقی ایرانی هویت میبخشد بسیاری مسایل دیگر هم باید باشد که به نظر من در این اجرا نیست ...به نظر من نوازنده این کار با همان دیدگاهی ردیف رانواخته که مثلآ قطعات پاگاننینی را مینوازد.نه پاگانینی ایراد دارد نه ردیف و نه نوازنده...بلکه فضا ها متفاوت است و باید هم باشد ، ولی متاسفانه در این اجرا تفاوتی احساس نکردم یعنی صرف نظر از فواصل خاص "من" احساس نکردم که موسیقی ایرانی نواخته میشود.
البته ناگفته نماند که اگر تازه ردیف رو شروع کردید و به متر ردیف و میزان تلورانس در نت نویسی ردیف و حتی میزان دقت در نت نویسی آن و آکسانها عادت ندارید...با اجرای استاد خرم مشکل خواهید داشت.چون اجرای ایشان یک اجرای مبتنی بر شناخت همین مسایل است نه اجرای نعل به نعل نتهایی که از ابتدا هم "تنها"برای ثبت و ضبط شمه ای کلی از ردیف نگاشته شده اند.. این ردیف ها فقط استخوان بندی را نشان میدهند و نباید با همان دقتی که کنسرتو ویولن بتهوون باید از روی نت زده شود ردیف را نواخت!چون در موسیقی غرب مرسوم بوده که تمامی جزئیات در نت نویسی حفظ و ذکر شود(با این همه نمیتوانید مطمئن باشید که آنچیزی که مثلآ موتر نواخته دقیقآ همان ست که بتهوون میخواسته!)اما در ردیف از ابتدا این دقت نه در آواز ها و نه حتی در اکثر ضربیها وجود نداشته( و امکان پذیر هم نبوده)...ولی جناب بدیعی با این که شاگرد مستقیم استاد صبا بوده به همان گونه با نت های ردیف برخورد کرده که با پارتیتور آثار کلاسیک برخورد میکند.البته این به معنی نفی اجرای ایشان نیست...(و تنها نظر شخصی من است) .وهمانطور که گفتم من هرسه اجرا را دارم و اگر از نظر مالی برایتان مشکل نباشد توصیه میکنم هر دو اجرای شاگردان استاد صبا را بخرید...چون هرجا که سردگم شدید اجرای "مترو نومی"(به معنای اجرای نعل به نعل نتها)جناب بدیعی از سر در گمی نجاتتان خواهد داد ولی در آینده اگر بخواهید جدی تر به موسیقی ایرانی بپردازید، اجرای ایشان کمکی به شما نمیکند.و نخواهید توانست با حفظ اصالت به بیان شخصی خود برسید چون راه آنرا "هنوز"فرا نگرفته اید.

jupiter3437
Friday 9 July 2010, 10:29 PM
اگر از دوستان کسی سی دی رو داره آپلود کنه تا ما هم ازش استفاده کنیم

iranzamin
Friday 9 July 2010, 10:53 PM
درود من هم با این که اقای بدیعی خشک و بی احساس زدن موافقم
اگه بتونی برو سی دی خرم رو گیر بیار من خودم ندارمش

rootail
Friday 6 August 2010, 10:34 AM
سلام
شما کتاب دوره ی سه جلدی رو تهیه کردید
در این کتاب برخی نت ها تغییر یافته و در حال حاضر توی بازار سی دی این کتاب برای ویولون در دسترس نیست
اما بهترین روش اینه که همون دوره های تک تک کتاب ردیف استاد صبا (جلد ابی رنگ)که استاد بدیعی زحمت ویرایشش رو کشیدن تهیه کنید که همراه سی دی می باشد

من هم مثل شما اول همین اشتباه رو انجام دادم
have fun

Arrconic
Sunday 29 July 2012, 09:33 AM
یکی پیدا شه cd های علی تجویدی (موسیقی ایرانی 1 و 2 و3) را آپلود کنه. منم cd های ردیف صبا را آپلود می کنم. در ضمن کتاب موسیقی ایرانی 1 تجویدی را هم آپلود می کنم.

saber1740
Tuesday 4 September 2012, 12:02 AM
دوستان من هم سی دی های استاد خرم واستاد رحمت الله بدیعی دارم به نظرم سی دی های رحمت الله بدیعی با نت ها ی کتاب (( حتی کتاب انتشارات صفی علیشاه که ویرایش برای اقای بدیعی نیست )) نزدیک تر بود

سی دی های اقای خرم زیبا تر بود اما با نت های ارائه شده ردیف صبا تفاوت داشت انگار ایشون داشتند گوشی مینواختند

ولی سی دی های اقای شاملو رو من هنوز ندیدم ونمیدونم کدوم انتشارات منتشر کرده اگه از دوستان کسی اطلاعی داره ممنون میشم بگه.

soroosh453
Tuesday 2 October 2012, 05:54 PM
دوست عزیز سی دی های کتاب سه جلدی استاد صبا موجود هست البته با اجرای استاد رحمت اله بدیعی
soroosh453@yahoo.com

HARM0NY
Sunday 7 October 2012, 09:01 AM
اقا من به يه مشكل برخوردم.تازه رديف نوازي رو شروع كردم.استادم بهم گفت هر 2 سي دي رو گوش ميكني(هم استاد بديعي هم استاد خرم)بعد خودت شروع ميكني به نواختن.منم هر 2 رو گوش كردم.گوشمم خيلي قويه.ولي از توي سي دي استاد خرم چيزي درنيومد برام.براتون پيش اومده حتما.50 -60%چيزي كه ايشون مينواختن به كتاب صبا شباهت داشت.حالا ميترسم آخرش قطعاتي كه من به عنوان تمرين ميزنم نه شبيه كتاب بشه.نه شبيه سي دي استاد خرم.موندم اين وسط.
با تجربه ها يه راهي جلوي پام بذارين.
ممنون

pmn
Saturday 20 April 2013, 11:58 PM
دوستان من هم سی دی های استاد خرم واستاد رحمت الله بدیعی دارم به نظرم سی دی های رحمت الله بدیعی با نت ها ی کتاب (( حتی کتاب انتشارات صفی علیشاه که ویرایش برای اقای بدیعی نیست )) نزدیک تر بود

سی دی های اقای خرم زیبا تر بود اما با نت های ارائه شده ردیف صبا تفاوت داشت انگار ایشون داشتند گوشی مینواختند

ولی سی دی های اقای شاملو رو من هنوز ندیدم ونمیدونم کدوم انتشارات منتشر کرده اگه از دوستان کسی اطلاعی داره ممنون میشم بگه.

انتشارات نای و نی