PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال مهم!

Mahdi88
Tuesday 18 November 2008, 02:14 PM
با سلام

دوستان .. من یه چند تا سوال کلی دارم در مورد ارگ و کیبورد و نوازندگی و این چیزا: (شاید عجیب باشه براتون!)

1- اولا هدف شماها که رفتین تو این کار و یاد گرفتین و یاد می دین و می نوازنین چیه؟ یعنی اوج کار نوازندگی کجاست؟ چطور بگم.. منظورم اینه که حالا مثلا منم کیبورد گرفتم و کار کردم.. حالا که چی؟ چیکار کنم حالا مثلا!؟ نه که مزه اش ریخته باشه! می خوام ببینم کار حرفه ای بخوام بکنم، باید چی کار کنم؟ شماها الان دقیقا کارتون چیه؟

2- گذشته از این حرفا، نحوه کار کردن با Pitch bend کیبورد رو لطفا توضیح بدین؟ اصولش چیه؟

3- کلا آموزش عملی کیبورد شامل چه چیزایی می شه؟ یعنی من الان دو سه روزه که با 640 کار می کنم، می بینم تا حد زیادی می تونم از امکاناتش استفاده کنم. یعنی با یه تنظیم و ریتم گذاری و اینا می تونم یه آهنگ رو کامل اجرا کنم. با این حال لزومی داره که کلاس هم برم یا نه دیگه؟

با تشکر..

amireza2000
Thursday 20 November 2008, 01:08 PM
سلام
در مورد سوال اولت باید بگم که تنها هدف نوازندگی میتونه "عشق" باشه نه چیز دیگه ای . وقتی عاشق نوارندگی باشی میتونی سختیاشم پشت سر بگذلری . من خودم الان با اینکه حدود 10 ساله کار می کنم ولی نه تنها از عشقم کم نشده بلکه دو چندان هم شده.باید بگم که به طور کلی هنر اوج نداره یعنی نمیشه مرحله خاصی رو معرفی کرد که و قتی به اون مرحله رسیدی دیگه به اوج رسیدی یعنی در هر مرحله تو بازم چیزای بیشتری می خوای.

برای استفاده از pitch bend نمیشه قاعده خاصی رو معرفی کرد که حتما باید از اون قاعده پیروی کنی. ولی در هنگام نواختن گیتار الکتریک و یا حتی معمولی با کیبورد ، دارای کاربرد زیادی است. نباید اونو چیز کم ارزشی تلقی کرد در بعضی از آهنگها می تونه به زیبایی آهنگ بسیار کمک کنه البته در صورتی که تجربه داشته باشی و بدونی کی ازش استفاده کنی.

ببین مطمئن باش یک شبه نمیتونی به یک نوازنده سطح بالا تبدیل بشی ، اگه بخوای به صورت اصولی و پایه ای یاد بگیری و تئوری هم بلد باشی به یک استاد مناسب احتیاج داری. ولی اگه فقط بخوای در حد مجلسی و اینجور چیزا یاد بگیری و نت هم نخوای یاد بگیری خودت به صورت گوشی می تونی کار کنی که اونم اولش سخته و باید پشتکار زیادی داشته باشی ولی من این قولو بهت می دم اگه پشتکارت زیاد باشه حتما موفق می شی

amireza2000
Saturday 22 November 2008, 12:08 PM
سلام
در مورد سوال اولت باید بگم که تنها هدف نوازندگی میتونه "عشق" باشه نه چیز دیگه ای . وقتی عاشق نوارندگی باشی میتونی سختیاشم پشت سر بگذلری . من خودم الان با اینکه حدود 10 ساله کار می کنم ولی نه تنها از عشقم کم نشده بلکه دو چندان هم شده.باید بگم که به طور کلی هنر اوج نداره یعنی نمیشه مرحله خاصی رو معرفی کرد که و قتی به اون مرحله رسیدی دیگه به اوج رسیدی یعنی در هر مرحله تو بازم چیزای بیشتری می خوای.

برای استفاده از pitch bend نمیشه قاعده خاصی رو معرفی کرد که حتما باید از اون قاعده پیروی کنی. ولی در هنگام نواختن گیتار الکتریک و یا حتی معمولی با کیبورد ، دارای کاربرد زیادی است. نباید اونو چیز کم ارزشی تلقی کرد در بعضی از آهنگها می تونه به زیبایی آهنگ بسیار کمک کنه البته در صورتی که تجربه داشته باشی و بدونی کی ازش استفاده کنی.

ببین مطمئن باش یک شبه نمیتونی به یک نوازنده سطح بالا تبدیل بشی ، اگه بخوای به صورت اصولی و پایه ای یاد بگیری و تئوری هم بلد باشی به یک استاد مناسب احتیاج داری. ولی اگه فقط بخوای در حد مجلسی و اینجور چیزا یاد بگیری و نت هم نخوای یاد بگیری خودت به صورت گوشی می تونی کار کنی که اونم اولش سخته و باید پشتکار زیادی داشته باشی ولی من این قولو بهت می دم اگه پشتکارت زیاد باشه حتما موفق می شی

maryam1000
Saturday 10 January 2009, 09:11 PM
اولا دوست گرامی منظورت از اینکه که چی ؟ به کجا می رسین ؟ اینا چیه تو اول باید درک کنی که موسیقی مخصوصا یاد گرفتن کیبورد هنره دوما تا خودت به مرحله ای نرسیدی که میشه یه آهنگی رو زد منظور من رو نمی فهمی . سوما تو اصلا میدونی وقتی برای اولین بار آدم یه آهنگی رو هر چه کوچیک میزنه چه شوقی بهش دست میده ؟ به نظرم یادگرفتن موسیقی رو درست و حسابی:ilovemusic: شروع کن بعد میفهمی من چی میگم.

pianist_h
Sunday 11 January 2009, 04:51 PM
دوست عزيز خيلي ها مي تونن با يه تنظيم و ريتم گذاري آهنگها رو كامل اجرا كنند. ولي موسيقي فقط اينا نيست. دقيق و اصولي نواختن خيلي مهمه. پس تا علم موسيقي نداشته باشي نميتوني اصول نواختن رو درك كني.

ast1356
Monday 12 January 2009, 11:26 PM
تو ايران اگه بخواي براي چيزي شدن كيبرد بزني همون بهتر كه نزني

فكر ميكنم تو ايران خيلي از كسايي رو كه سرشون به تنشون تو عرصه موسيقي
مي ارزه كسي نميشناسه.
من خودم از سال تقريبا 69 با گارمون شروع كردم با ساز گارمون و بعد تغير رشته دادم به كيبرد.
موسيقي مواد مخدر منه وقتي كه ميشيني پشت دستگات آخر شب وقتي خسته اي و اعصابت
به هم ريخته بهتر از 100 تا آرام بخش اثر ميكنه .
تو اين كشور بهتره براي دل خودت بزني يكمي هم با دوستات قسمت كني

وقتي كه كيبرد زدي مورد مصرف پيچ بند رو خودت پيدا ميكني "يه چيزي تو مايه هاي دمت گرمه"
براي يادگرفتن كيبرد كاش به يك كلاس پيانوي مشت بري براي يادگرفتن تكنيكها و وارياسه هاش .
حيف كه من استادي نداشتم. اگه داشتم چه كارها كه نميكردم.

Mahdi88
Tuesday 20 January 2009, 02:16 PM
دوستان.. چرا حمله می کنید!!

من کی گفتم می خوام چیزی شم!؟ کی گفتم به خاطر پول و شهرت و اینا می خوام بزنم..
من فقط پرسیدم از شما که بدونم شما برای چی می زنید.. هدف شما از اینکه وارد این عرصه شدید چیه؟

اون دورنمایی که باید در نظرم بگیرم و براش کار کنم از نظر شما چیه؟ اون نقطه اوج .. به هر حال آخر کار موسیقی چیه.. این را خواستم بدونم..

pianist_h
Tuesday 20 January 2009, 06:50 PM
دوستان.. چرا حمله می کنید!!

من کی گفتم می خوام چیزی شم!؟ کی گفتم به خاطر پول و شهرت و اینا می خوام بزنم..
من فقط پرسیدم از شما که بدونم شما برای چی می زنید.. هدف شما از اینکه وارد این عرصه شدید چیه؟

اون دورنمایی که باید در نظرم بگیرم و براش کار کنم از نظر شما چیه؟ اون نقطه اوج .. به هر حال آخر کار موسیقی چیه.. این را خواستم بدونم..

سلام. دوست عزیز من فکر نکنم کسی بتونه به این سوال شما(به هر حال آخر کار موسیقی چیه؟) جواب دقیقی بده. بهتره خودت شروع کنی و وارد این مسیر بشی تا جواب سوالاتت رو بگیری.
ممنون

Mahdi88
Thursday 22 January 2009, 07:17 AM
اینجوری که تو نگران آخرش هستی ...

نگران آخرش نیستم دوست من .. می خوام طوری کار کنم، تو رشته ای کار کنم که وقتم رو بیهوده تلف نکرده باشم.. تقریبا اون چیزی رو که می خواستم بپرسم جواب دادی. از اون آخرایی که گفتی، من اینا رو می خوام:
پیشرفت .. آهنگساز .. برنامه ریز ارگهای پیشرفته .. بک آپ ساز .. تعمیرکار کیبرد (که البته نمی دونم این یکی از نظر شما خوبه یا بد!!)

دقیقا هم نمی دونم این کارا چیه و چجوریه.. اما از اسمش می فهمم فنی هست و از وقتی هم که عملا با کیبورد آشنا شدم عاشق همین فنیاتش شدم!

راستی صداسازی هم جزو اینایی که گفتی هست؟

بهرهال ما سازمون رو دوست داریم و چون توهم داری درموردش بحث میکنی، توروهم دوست داریم.
ماهمه دوست و همساز هستیم.

متشکرم.. منم همین طور.

حالا هدف من اینا هست .. که البته امیدوارم هدف باارزشی باشه و می خوام راهنماییم کنید که از چی شروع کنم.. از کجا شروع کنم.. برای اینکه به این جاها برسم چه چیزایی رو باید اول یاد بگیرم و ....

ast1356
Thursday 22 January 2009, 11:25 AM
آقا مهدي گل

اوستا بهرنگ حجت رو برات تموم كرد.

شما ميتوني بري كلاس پيانو بعد يواش يواش يه مقدار كه گوشت به صداها عادت كرد ميفهمي جريان از چه قراره و صداد سازي هم مونده به سليقه ي شخصي خودت چون تقريبن همه ارگهاي نسبتن خوب صدا سازي دارن و بعد شما كه داري روي يه آهنگ كار ميكني ممكنه بخواي يه صداي تازه روي كار سوار كني بعد چند تا پارامتر رو از جدول روبروت تو دستگات پائين بالا ميكني ميشه صدا سازي عزيز دل.

پس زياد وسواسي نباش يواش يواش خودتو بزن به آب تا ببيني آب تو رو با خودش به كجاها ميبره.

اول تو آب سرد رفتن خيلي سخته.

با آرزوي بهترينها براي ايران و ايراني

Mahdi88
Thursday 22 January 2009, 01:30 PM
عزیز دل.. خودمو به آب زدم.. از یه ماه پیش.. تا حالام بدون هیچ کلاس ملاسی کار می کردم..
اما ... بگذریم.

در مورد صداسازی هم اگه فقط اینی هست که می گید.. زیاد کار کردم.. اما اصلا نفهمیدم کجا و چجور باید ازش استفاده کرد..

حالا یه چیز دیگه.. کلا بهتون بگم کسی که این سوالا رو ازتون می پرسه یه آدمی هست که شاید دو ماه نباشه که اومده تو کار موسیقی و دستش به کیبورد خورده! پس اینقدر توقع نداشته باشید و همش نگید "این چه سوالیه؟" و چه می دونم "چی داری می گی..؟" و از این حرفا.. یه خورده راهنماییمون کنید راه بیفتیم..

اصلا اگه بگم من فعلا هیچ چی از موسیقی سرم نمی شه خوبه!؟ .. که شما همش می گید خودتو بزن به آب.. شروع کن، برو جلو.. خوب از چی؟ از کجا؟ واقعا نمی دونم..

بهرنگ عزیز گفت برای همه سوالات در این انجمن جواب هست.. پس نباید اینقدر سربالا جواب بدید.!

....................

به زودی طوماری از سوالات خودم رو راجع به کیبورد و نوازندگی اون خواهم نوشت که امیدوارم با جوابهایی کامل و جامع و روشن مواجه بشه!!

ast1356
Thursday 22 January 2009, 07:35 PM
از صفر شروع كن......

خوب خودت برو جلو به جوابهات هم مي رسي . جواب همه سوالات تو دست زمانه . برو جلو جواباتو بگير

Mahdi88
Tuesday 27 January 2009, 06:51 PM
سلام
یاماها 640.. البته می خواستم از همین اول با pa50 شروع کنم. اما دیدم الان به دردم نمی خوره.

90 درصد بهش واردم. آکوردم بله.. اما نه حرفه ای.. چون نمی شناسم آکوردها را. اونقدر که با آهنگی که می زنم متناسبش می کنم.
آهنگهای ایرونی رو خیلی زود یاد می گیرم و تقلید می کنم.. خارجی هم همینطور و البته راحتتر و دقیقتر از ایرونی می زنم..

ast1356
Wednesday 28 January 2009, 05:55 PM
آقا خودت کلی کار میکنی خوب ایشالله با تمرین بهتر هم میشی.

خوب یه نمونه بزار ببینیم

arash music85
Thursday 29 January 2009, 12:49 PM
با سلام
ي سوال داشتم چطوري ميتونم 4pad كيبرد Pa80 البته كيبرد من تبديلي از50 به 80 هستش رو سمپل دار كنم اگر كسي بهم بگه خيلي كمك بزرگي بهم كرده و چطوري مي تونم قسمت اكورد هاي ارگم را ربع پرده كنم