PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک مشکل اساسی در مورد میکسر

mohammad_saremi
Friday 21 November 2008, 01:06 AM
با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی نت آهنگی !

راستش من دیشب یه میکسر Behringer Xenyx 1002fx خریدم ...

اما خیلی مشکل دارم باهاش . اول اینکه چحوری میشه من این میکسر رو سر راه اسپیکر و کامپیوترم قرار بدم .. به عبارت دیگه میشه از افکت های ای میکسر به این شکل استفاده کرد ؟

اصلآ میخواستم خواهش کنم چجوری میشه فهمید میکسر سالمه ؟ چون من نتونستم هیچجوری با کامپیوتر ارتباطش بدم ..

عاجزانه منتظر کمک های شما هستم .. با تشکر

Babak_mix
Saturday 22 November 2008, 08:07 AM
با سلام به شما دوست عزيزم، ورودت رو با سايت خودت تبريك عرض ميكنم...

اتفاقاً ميكسري كه بنده هم باهاش كار ميكنم همين ميكسري هست كه شما خريداري كرديد،
You can see links before reply
براي راه اندازي و استفاده از تمامي امكاتات اين ميكسر شما احتياج به يك كارته صوت نيمه حرفه اي داريد و حدوداً پنج عدد كابل :
دو عدد كابل از خروجي كارت صوت به ورودي ميكسر
دو عدد كابل از خروجي ميكسر به اسپيكر
يك عدد كابل از FX ميكسر به ورودي كارت صوت
و در صورت استفاده از ميكروفن يك عدد كابل مخصوص ميكروفن هم مورد نيازه.

اگر از كيبورد استفاده ميكنيد، يك عدد كابل midi هم نياز داريد كه كيبورد رو مستقيماٌ به كارت صوت متصل ميكنه (در صورتي كه كارت صوت شما ورودي midi داشته باشه) در غير اين صورت شما بايد از خروجي معمولي كيبوردتون به ورودي ميكسر كابل كشي كنيد.

فكر كنم توضيحات مختصري كه دادم كافي باشه، اگر سوالي داشتي بنده دربست در خدمتت هستم...

موفق و پيروز باشي Babak

MehRun
Sunday 23 November 2008, 09:31 PM
با سلام به شما دوست عزيزم، ورودت رو با سايت خودت تبريك عرض ميكنم...

اتفاقاً ميكسري كه بنده هم باهاش كار ميكنم همين ميكسري هست كه شما خريداري كرديد،
You can see links before reply
براي راه اندازي و استفاده از تمامي امكاتات اين ميكسر شما احتياج به يك كارته صوت نيمه حرفه اي داريد و حدوداً پنج عدد كابل :
دو عدد كابل از خروجي كارت صوت به ورودي ميكسر
دو عدد كابل از خروجي ميكسر به اسپيكر
يك عدد كابل از FX ميكسر به ورودي كارت صوت
و در صورت استفاده از ميكروفن يك عدد كابل مخصوص ميكروفن هم مورد نيازه.

اگر از كيبورد استفاده ميكنيد، يك عدد كابل midi هم نياز داريد كه كيبورد رو مستقيماٌ به كارت صوت متصل ميكنه (در صورتي كه كارت صوت شما ورودي midi داشته باشه) در غير اين صورت شما بايد از خروجي معمولي كيبوردتون به ورودي ميكسر كابل كشي كنيد.

فكر كنم توضيحات مختصري كه دادم كافي باشه، اگر سوالي داشتي بنده دربست در خدمتت هستم...

موفق و پيروز باشي Babak

با سلام . بابک جان این مدل نویزش اذیت نمی کنه ؟ از یکی شنیدم که این زنیکس های بهرینگر نویز زیاد دارن . شما هم همینقدر نویز دارید ؟!

Sensation
Sunday 23 November 2008, 09:55 PM
با سلام . بابک جان این مدل نویزش اذیت نمی کنه ؟ از یکی شنیدم که این زنیکس های بهرینگر نویز زیاد دارن . شما هم همینقدر نویز دارید ؟!
با اجازه بابك جان جواب شما رو ميدم دوست عزيز :
اصلا بحث behringer - yamah -maudio - roland - mackie و غيره نيست.
شما ميتونيد با استفاده از يك كابل ( كابل ارت ) و اتصال اون ( مثلا به رادياتور اطاق ) ! از اين نويز به راحتي عبور كنيد.
البته دوستاني هم ميشناسم كه با وجود بهره وري از اين سري نويزي مشاهده نميكنند.

اصلآ میخواستم خواهش کنم چجوری میشه فهمید میکسر سالمه ؟
سوال شما رو بابك تقريبا جواب داد و بسيار خوب اين كار رو كرد.

اما دوست عزيز در مورد تست قطعات :
در وضعيت امروزي بازا موسيقي ايران بسيار آشفتست ! جنس هاي آلماني - اينگليسي - و .......
جاي خودشون رو با محصولات چيني دادند !
طبيعي هست چون كارگران چيني هزينه كمتري رو در قبال انجام كار ميگيرند و اين خودش زمينه سود دهي رو براي كمپاني فراهم ميكنه.چون در شرايط عادي هر كارخونه هر سال 5 درص به قيمت هاش اضافه ميكنه كه اين تغييرات رو ما حس نميكنيم !

- براي فرار از اين حاشيه ها - اطمينان - ضريب امنيت و ساير موارد شما بهترين كار اين هست كه با افراد با تجربه تر خريد هاي اوليه خودتون رو انجام بديد.شايد اولش كمي سخت باشه چون معمولا كثر ما ها دوست داريم همه امرو رو به تنهايي انجام بديم اما باور كنيد تجربه چيزي هست كه تمامي افراد رو چند پله از هر لحاظ به جلو خواهد برد.

- از فروشندگان كاتالوگ دريافت كنيد و مو به مواون ها چك كنيد.

در نهايت از ميكسري كه گرفتيد نهايت استفاده رو ببريد.

MehRun
Monday 24 November 2008, 03:36 AM
اصلآ میخواستم خواهش کنم چجوری میشه فهمید میکسر سالمه ؟

1.به line in MiC میکسر یک میکروفون معمولی وصل کنید .
2.بعدش شروع کنید صحبت کردن یا خوندن با میکروفون و Main Section میکسر که شامل FX و کلیپ آلرت میشه رو چک کنید
3.بعد پیچ های EQ رو تست کنید

اگر این سه مورد درست کار میکرد میکسر سالمه . البته اگر خیلی واستون مهم بود تمام جک ها و پیچ های میکسر رو چک کنید !!!!!

موفق باشید

Sensation
Monday 29 June 2009, 05:44 PM
موارد زیر رو چک کنید :

- کابل ارت دارید ؟
- آیا از سلامت کابل ها و عایق بودن اون ها مطمئن هستید ؟
- آیا کابل دست ساز هست ؟
- ایا از سلامت ورودی های میکرفون مطمئن هستید ؟

میکسر های ارزون قیمت معمولا تا حد متوسطی نویز رو دارند البته این حد در برخی موارد کاملا قابل مشاهده هست ! اما اشکالی که شما میگید باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیره چون میکسر ها به ندرت به مشکل اتصال و نوسانات میخورند چون معمولا ساختار زیاد پیچیده ای ندارند.

حدالمقدور اون رو توسط یکی دو کابل مختلف تست کنید شاید تفاوتی در نتیجه بود که بشه روی اون بحث کرد.

djhamed2003
Tuesday 30 June 2009, 12:42 PM
در مورد تنظیمش هم که حالت نرمالش چطور باشه هم توضیح میدی؟:n1civo:

البته تصویری...چون یکی از دوستام از این میکسر داره میخام کمکش کنم

ممنون.......