PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد

rhusseiny
Monday 1 December 2008, 07:10 AM
با سلام به دوستان و اساتید گرامی،

با توجه به این که علم ریتم شناسی برای نوازندگان سازهای کوبه ای از اهمیت و اولویت بالایی برخورداره، من پیشنهاد هایی دارم که مطرح میکنم و از شما دوست عزیز خواهش میکنم در این مورد نظرتونو بدید:

1- مبحثی با همین عنوان، ریتم شناسی، ایجاد کنیم و در اون نحوه ی تشخیص ریتم از روی ملودی رو به صورت کلاسیک و فرموله (تا حد امکان)، پیش ببریم.

2- تا جایی که من اطلاع دارم مورد پیشنهاد شده ی فوق حداقل یک بار در این انجمن اجرا شده، اما بنا به دلایلی که من فکر میکنم یکی از آن ها کم بودن منابع در این مورد و عدم امکان فرموله کردن آن بوده، متوقف شد. در این صورت پیشنهاد می کنم در این مبحث به جای پرداختن به تئوری هایی که ممکنه برای خواننده خسته کننده و بعضا ناکارآمد جلوه کنه (و چه بسا نویسنده هم چندان رغبتی به وارد شدن به این بحث نکنه)، صرفا تصنیف های معروف و زیبا رو معرفی کنیم و ریتمشون رو هم بگیم. به این ترتیب هنرجوی علاقه مندی مثل من، لااقل میدونه ریتم فلان تصنیف چیه (هرچند که ممکنه دلیلشو ندونه) . در این صورت اساتید عزیزم باید مراقب پستها باشن که کسی ندانسته ریتمی رو اشتباه ننویسه و بشه به آن چه که نوشته میشه استناد کرد. برای جلوگیری از چنین حالتی پیشنهاد میکنم که اساتید شناخته شده ی انجمن به نوعی که خودشون صلاح میدونن امضا یا تاییدشونو پای پست بذارن تا خواننده بدونه که آن چه نوشته شده مورد تایید اساتید هم هست و در نتیجه قابل استناده.

3- در این مبحث این امکان رو فراهم کنیم که علاوه بر آن که مدیران و اساتید به سلیقه ی خود تصنیف ها و ریتم اونا رو معرفی میکنن، هنرجویان علاقه مند هم بتونن به صورت درخواستی از ریتم تصنیف مورد علاقشون آگاه بشن.

4- اگر هیچ کدوم از پیشنهادهای گفته شده عملی نیست، لطفا در صورت امکان و وجود، منبعی رو مشخص کنید که بشه اطلاعات مشابهی رو توی اون پیدا کرد.

با تشکر از صبر و حوصله ی شما عزیزان، منتظر نظراتتون هستم.

Majed
Monday 1 December 2008, 01:00 PM
با سلام خدمت شما دوست و همراه گرامی ....

پیشنهاد زیبای شما در کمیته بررسی میشه .... پس از انتخاب فرد شایسته چگونگی ا دامه تاپیک اعلام میشه....

اگر شما خودتون هم میتونید در این زمینه کمکی کنید میتونید به یکی از مدیران ارشد پی ام بدید..

با تشکر

shahrdad
Monday 1 December 2008, 07:39 PM
حقیر در حد توان در خدمتم.

violin-m
Monday 1 December 2008, 09:54 PM
آره منم موافقم کار خیلی جالبیه و معلومات افراد بالا میره اگه در کنارش وزن خوانی هم انجام بشه که دیگه حرف نداره

منم تا جایی که بتونم هستم سروش هم احتمالا میاد

rhusseiny
Tuesday 2 December 2008, 06:32 AM
با سلام خدمت شما دوست و همراه گرامی ....

پیشنهاد زیبای شما در کمیته بررسی میشه .... پس از انتخاب فرد شایسته چگونگی ا دامه تاپیک اعلام میشه....

اگر شما خودتون هم میتونید در این زمینه کمکی کنید میتونید به یکی از مدیران ارشد پی ام بدید..

با تشکر

خوشحالم که پیشنهاد من تا این حد مورد استقبال دوستان عزیزم قرار گرفت. از پیشنهاد majeddotcom عزیز هم ممنونم. متاسفانه دانش و اطلاعات کنونی من به هیچ وجه اجازه نمی ده که بتونم در این زمینه کمکی کنم، اما از همین الآن بگم که در صورتی که این بحث راه بیفته، قطعا یکی از فعالترین ها در زمینه ی سوال کردن خواهم بود.

با تشکر از اعلام آمادگی اساتید عزیز!

arian
Tuesday 2 December 2008, 07:40 AM
با سلام خدمت دوستان عزيز .

چنانچه دوستان محترم صلاح بدانند از آنجاييكه جناب خان - مديريت محترم بخش تمبك - از دانش و توانايي هاي دوستان و هنرمندان اين بخش اطلاعات جامع و كافي دارند . ايشان با تعامل با دوستان و هنرمندان اين بخش ، كارشناس و يا كارشناساني را جهت معرفي نمايند .

از انجاييكه روند اموزشي به سرانجام لازم نخواهد رسيد مگر در سايه انظباط . پيشنهاد ميكنم تا قطعات به صورت هفتگي بررسي و تجزيه و تحليل گردند و در معرفي هفتگي هر قطعه معيار صحيحي انتخاب گردد و يا به ترتيب در هر هفته قطعه ي جديدي از روي يك مرجع به دوستان معرفي گردد . و در صورت عدم توافق و يا دسترسي به يك مرجع واحد . قطعات پيشنهادي به صورت پيام هاي خصوصي به كارشناس و يا كارشناسان معرفي گردد تا به انتخاب ايشان هر قطعه معرفي و مورد بررسي قرار گيرد .
چنانچه دوستان عزيز ، پيشنهادات و نقطه نظراتي در اين خصوص دارند بفرمايند تا انشاء ا... هر چه سريعتر جناب خان نسبت به اخذ تصميم و نهايي شدن ان اقدام فرمايند . با تشكر.

rhusseiny
Tuesday 2 December 2008, 10:57 AM
با سلام خدمت دوستان عزيز .

چنانچه دوستان محترم صلاح بدانند از آنجاييكه جناب خان - مديريت محترم بخش تمبك - از دانش و توانايي هاي دوستان و هنرمندان اين بخش اطلاعات جامع و كافي دارند . ايشان با تعامل با دوستان و هنرمندان اين بخش ، كارشناس و يا كارشناساني را جهت معرفي نمايند .

از انجاييكه روند اموزشي به سرانجام لازم نخواهد رسيد مگر در سايه انظباط . پيشنهاد ميكنم تا قطعات به صورت هفتگي بررسي و تجزيه و تحليل گردند و در معرفي هفتگي هر قطعه معيار صحيحي انتخاب گردد و يا به ترتيب در هر هفته قطعه ي جديدي از روي يك مرجع به دوستان معرفي گردد . و در صورت عدم توافق و يا دسترسي به يك مرجع واحد . قطعات پيشنهادي به صورت پيام هاي خصوصي به كارشناس و يا كارشناسان معرفي گردد تا به انتخاب ايشان هر قطعه معرفي و مورد بررسي قرار گيرد .
چنانچه دوستان عزيز ، پيشنهادات و نقطه نظراتي در اين خصوص دارند بفرمايند تا انشاء ا... هر چه سريعتر جناب خان نسبت به اخذ تصميم و نهايي شدن ان اقدام فرمايند . با تشكر.

با عرض ارادت و احترام خدمت دوست عزیزم، arian،
با توجه به این که بحث های کارشناسی و تحلیلی مشابه قبلی عموما به انتها نرسیدن، اجازه بدید در ابتدا فقط مشخصات کامل تصنیف و ریتمش نوشته بشه تا وقت زیادی از اساتید گرفته نشه. بعد از مدتی که بحث پا گرفت و در صورت درخواست یا صلاحدید، در موارد خاص تحلیل هم انجام بشه.

هدف من از ارائه ی پیشنهاد به وجود آمدن منبعی بود که پس از مدتی بشه ازش به عنوان یک مرجع مطمئن و قابل استناد برای ریتم تصانیف، نام برد. من دورنمای این بحث رو اینطوری می بینم که اگه اساتید عزیز رو مجبور نکنیم زیاد وقت بذارن، در آینده ی نزدیک همه ی علاقه مندان و به خصوص ریتم نوازهای عزیز، برای اجرای هر همنوازی و به جهت اطمینان از صحت تشخیصشون به این سایت و این مبحث مراجعه کنن.

به امید اون روز!

خان
Tuesday 2 December 2008, 02:19 PM
با عرض سلام خدمت تمامی هنر مندان و هنر دوستان حاضر.
و ممنون از جناب حسینی عزیز به خاطر این پیشنهاد سازنده و مناسبشون.
این قبیل تاپیک ها در گذشته و در همین انجمن موجود بود که به دلایلی با استقبال مناسبی مواجه نشد.

ولی انجمن تمبک با پتانسیل و توانایی های حاضر نیاز به چنین تاپیکی داشتکه آقای حسینی زحمت آن را کشیدند.

راه انداختن این کار در وحله اول نیاز به یک برنامه ریزی مدون دارد که تنها در صورتی میتونیم تاپیک را به منزل مورد نظر برسانیم که اولا اهداف و نیاز ها و ثانیا راه رو بشناسیم.

پیشنهادی که دوستان در مورد قطعات و تصنیف ها دادن بسیار خوب و عالی بود ، اما تنها دانستن این که چه تصنیفی دارای چه ریتمی میباشد گره از کار هیچ کس به خصوص تمبک نواز ها باز نمیکند.
بلکه اقدامی میتونه موثر و کارا باشه که ما برای کاربر ها دوره و آموزشی جهت آشنایی بیشتر با ریتم ها و شناخت آنها قرار بدیم تا خود با یاد گیری این موارد قادر به شناسایی ریتم ها از هم باشند نه اینکه شخصی ریتم قطعه ای را بگه و همه حفظ کنن در حالی که دلیلش رو نمیدونن و اگر با قطعه ای با همان ریتم و وزن ، ولی کمی پیچیده تر مواجه شدند نتونن درست تشخیص بدن.

بعد از اتمام دوره آموزش میتونیم وارد آزمایش قطعات و تصانیف بشیم و خودمون رو بهتر بسنجیم.
البته در حال حاضر دوره های آموزشی بسیار خوبی در این انجمن بر گزار میشه که میتونه به دوست داران کمک زیادی بکنه ، از جمله آموزش تمبک در تاپیک کتاب اول توسط دوست عزیز جناب شهرداد که خود من آموزش تمبک را که توسط خودم ادامه داشت به دلیل گستردگی و همه گیر بودن آموزش ایشون فعلا رها کردم.

در هر حال میتونیم با نظر دوستان برای این تاپیک تصمیم بگیریم بدون اینکه کار به قول آقای ماجد به کمیته کشیده بشه.
ممنون.

خان
Tuesday 2 December 2008, 03:16 PM
از نمونه بحث ها.
You can see links before reply

Majed
Tuesday 2 December 2008, 04:12 PM
نظر کمیته در مورد چگونگی اجرای اون نبوده..

در مورد انتخاب مسئول چیگیری بوده که همون طور که مستحضرید محمد خان مسئولش شدند....

در مورد نحوه ادامه اون شما خود مختارید...

ارادتمند

shahrdad
Tuesday 2 December 2008, 11:04 PM
این قبیل تاپیک ها در گذشته و در همین انجمن موجود بود که به دلایلی با استقبال مناسبی مواجه نشد.

ولی انجمن تمبک با پتانسیل و توانایی های حاضر نیاز به چنین تاپیکی داشتکه آقای حسینی زحمت آن را کشیدند.

راه انداختن این کار در وحله اول نیاز به یک برنامه ریزی مدون دارد که تنها در صورتی میتونیم تاپیک را به منزل مورد نظر برسانیم که اولا اهداف و نیاز ها و ثانیا راه رو بشناسیم.

پیشنهادی که دوستان در مورد قطعات و تصنیف ها دادن بسیار خوب و عالی بود ، اما تنها دانستن این که چه تصنیفی دارای چه ریتمی میباشد گره از کار هیچ کس به خصوص تمبک نواز ها باز نمیکند.
بلکه اقدامی میتونه موثر و کارا باشه که ما برای کاربر ها دوره و آموزشی جهت آشنایی بیشتر با ریتم ها و شناخت آنها قرار بدیم تا خود با یاد گیری این موارد قادر به شناسایی ریتم ها از هم باشند نه اینکه شخصی ریتم قطعه ای را بگه و همه حفظ کنن در حالی که دلیلش رو نمیدونن و اگر با قطعه ای با همان ریتم و وزن ، ولی کمی پیچیده تر مواجه شدند نتونن درست تشخیص بدن.

بعد از اتمام دوره آموزش میتونیم وارد آزمایش قطعات و تصانیف بشیم و خودمون رو بهتر بسنجیم.
البته در حال حاضر دوره های آموزشی بسیار خوبی در این انجمن بر گزار میشه که میتونه به دوست داران کمک زیادی بکنه ، از جمله آموزش تمبک در تاپیک کتاب اول توسط دوست عزیز جناب شهرداد که خود من آموزش تمبک را که توسط خودم ادامه داشت به دلیل گستردگی و همه گیر بودن آموزش ایشون فعلا رها کردم.

در هر حال میتونیم با نظر دوستان برای این تاپیک تصمیم بگیریم بدون اینکه کار به قول آقای ماجد به کمیته کشیده بشه.

ممنون.

دوست نازنینم خان گرانقدر آنقدر شما افتادگی و طبع بلند دارید که آدم میمونه چی بگه.........تاپیک آموزشی شما مشتاقان فراوون داره منجمله حقیر. لطفاً ادامه بدید.

Amir
Tuesday 2 December 2008, 11:10 PM
با سلام

حركت بسيار پسنديده اي است . اگر سر اجراي طرح به توافقات لازم رسيديد . سايت مي تواند فضايي دائمي براي قرار گرفتن فايل هاي صوتي و احيانا تصويري در نظر بگيرد كه مشكل از بين رفتن فايل ها هم نباشد . احتمالا براي كار نياز به مثال هاي شنيداري و ديداري نيز مي باشد .

به هر حال ما شما دوستان را پشتيباني خواهيم كرد .

samir65
Tuesday 2 December 2008, 11:55 PM
دوستان من واقعا شرمنده شدم
چون دون اینکه قسمتهای بالارو بخونم فکر کردم که این تاپیک برای گفتن پیشنهاداتهو نظراته
بازم معذرت میخوام که پستمو تو این تاپیک کردم

rhusseiny
Wednesday 3 December 2008, 06:16 AM

ممنون.

درود به دوست و استاد گرامی، جناب خان!

من یکی به نوبه ی خودم از خدامه که فقط به ذکر ریتم اکتفا نشه و ریتمها کاملا واکاوی بشن، اما ترسم از اینه که این کار باعث بشه که این مبحث هم مثل قبلی ها نیمه کاره رها بشه و به نقطه ی درستی نرسیم. برای اثبات این مدعا کافیه به تاریخ آخرین پستها در 95 درصد مباحث انجمن نیم نگاهی انداخته بشه که عموما از یکی دو هفته ی پیش شاهد بحث جدیدی نبودن.

این خیلی خوبه که یه کاری رو در حد کمال بکنیم، اما این مستلزم یک اراده ی قوی و، به فرموده ی arian عزیز، انظباط پولادینه که در یک کار گروهی، حداقل برای ما ایرانی ها، کمی سخت به نظر می رسه.

به هر حال قطعا با نظر جمع دوستان، بهترین راه انتخاب می شه و من از همین الآن مشتاقانه منتظر شروع بحث هستم.

خان
Wednesday 3 December 2008, 02:00 PM
بله با حرف های شما جناب حسینی کاملا موافق هستم و قبول دارم .
ما برای اینکه بتونیم کار خودمون را به نهایت برسونیم و ازش نتیجه بگیریم باید برنامه ریزی داشته باشیم تا همه سود ببریم. که برای این تاپیک هم به همین صورت خواهد شد. انشا الله.

در مورد پست هایی هم که عرض کردین باید خدمت شریف دوست گلم بگم که خیلی از پست های این انجمن حالت مقاله ای داره و نیازی به پاسخ نداره و فقط جهت اطلاع رسانی و ارتقا سطح اطلاعاتی کاربران از جمله خوده من داره.
در خیلی دیگر از پستها هم که حالت بحث و گفتگو داره دوستان تا حد امکان لطف کردن و در بحث ها شرکت کردن که مایه مباهات هست و ما هم استفاده میکنیم.
ولی اینکه بحثی رو پا باشه و ادامه دار ، به کاربران و نحوه استقبال آنها هم بر میگرده که این تاپیک به امید خدا و تلاش دوستان دچار رکود نخواهد شد.
وگر نه به قول شما توی بخش تمبک تاپیک هایی موجو میباشد که باید ادامه پیدا کنه ولی این طور نشده است.

در هر حال از تمامی دوستان عزیز خواهش میکنم اگر برای این فعالیت که در این تاپیک مطرح شد نظر و ایده ای دارند بگن که بتونیم با هم بهتر کار رو استارت بزنیم.

ممنون از لطف و همیاریتون عزیزان.

راستی یه مطلب :
آقای samir65 (You can see links before reply) عزیز اگر نظری دارید میتونید در همین تاپیک ارائه کنید تا ما هر استفاده کنیم.
تاپیک ارائه پیشنهادات You can see links before reply
موفق باشید.

shahrdad
Tuesday 30 December 2008, 09:34 AM
ضمن سلام.نظر حقیر این است که فعلاً میتوانیم این پیشنهاد دوست عزیزمان آقای حسینی را بدین صورت(همانگونه که در مقطعی انجام گرفت اما متاسفانه.....) دنبال نمائیم که تصنیفها و ترانه هایی که بار ریتمیک قابل بحث را دارند از جانب دوستان ارائه گردد(حتی المقدور موسیقی مورد نظر آپلود شود) و دوستان صاحبنظر ریتم آن را به صورت جزء به جزء تحلیل نمایند ضمن آنکه می تواند همزمان توضیحات آموزشی را نیز به همراه داشته باشد (البته در تاپیکی مستقل با نام و خط مشیی مشخص)