PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسانه های 24 ساعته موسیقی کلاسیک

Khashayar
Thursday 4 December 2008, 02:54 PM
درود
وقتی با علاقه مندان به موسیقی کلاسیک و جاز صحبت میکنم اکثرا از نبود و کم بودن و به روز نبودن آثار موسیقی برای گوش کردن، تماشا کردن و.. شکایت میکنن و خود من هم با این کمبود مواجه بودم.و از اونجا هم که رادیو و تلویزیون ایران شبکه ای برای رفع نیاز های موسیقی دانها و هنرمندان نداره گفتم چند تایی رادیو و تلویزیون 24 ساعته برای هنرجویان و علاقه مندان به این نوع موسیقی معرفی کنم.در برنامه های رادیو ای ایران در رادیو فرهنگ برنامه ای اجرا میشود با اجرای دکتر فرهت به مدت 20-30 دقیقه که فکر کنم هفته ای یک بار باشه!!!!!و همچنین در رادیو آوا هم گاهی لا به لای برنامه ها قطعه ای از آثار کلاسیک و به صورت نصفه نیمه پخش میشه!!!!!و گاهی هم برا پیام های بازگانی!!و در رادیو پیام هم بیشتر موسیقی تلفیقی رو به نام کلاسیک به خورد شنونده ها میدن!!!!!و در تلویزیون هم که دیگه به جز شهادت ها و روز های عذاداری موسیقی کلاسیک حرفی برای گفتن نداره.و اگر از حق نگذریم 3-4 سال پیش نما آهنگی پخش میشد از شبکه چهار که هر دفعه موسیقی از باخ یا بتهوون و از این دست آهنگ سازان مشهور به مدت 5-6 دقیقه پخش میشد که از اون هم دیگه خبری نیست.این ها رو نوشتم که هم با برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی آشنا بشید و هم نیاز به شبکه های رادیویی و تلویزیونی 24 ساعته موسیقی کلاسیک یا جاز و.. رو بیشتر احساس کنید.و اینجا است که به ناچار مجبور هستیم برای پیشرفت و به دست آوردن اجراهای مختلف و شناسنامه دار به رادیو و تلویزیون های برون مرزی رو بیاریم که دسیابی به اونها یا از طریق ماهواره امکان پذیره یا رادیو های دیجیتال.که در ایران بیشتر میشه از ماهواره استفاده کرد.{البته استفاده درست!!!!!؟؟؟؟!!!!!}در زیر نام 5 رادیو 24 ساعته رو مینویسم که میتونید از این 5 رادیو به صورت 24 ساعته موسیقی کلاسیک {سازی ،آوازی،ارکسترال،تک نوازی و....} رو گوش کنید که به صورت رایگان و از کشور هایی مثل ایتالیا ،فرانسه،سویس و.. پخش میشه:
1.radioclasica
2.radioclassica
3.Rmfclassic
4.SRG.swissclass
5.musicam4
و همچنین علاقه مندان به موسیقی تلفیقی و... بدون کلام میتونن به رادیوی musicam1 گوش کنن.
رادیو های radiojazzinter و همچنین SRG-swissjazz به صورت 24 ساعته موسیقی جاز و گاهی بلوز پخش میکنند.
و از نظر تلویزیون ها هم چند تایی تلویزیون هست که به صورت خیلی تخصصی به موسیقی کلاسیک میپردازه اما اکثرا پولی هستند و باید کارت مخصوص اونها رو خریداری کنید که به قیمت 100 تا 200 هزار تومن هست.اما من نام این شبکه ها رو مینویسم تا کسانی که امکان تهیه کارت دارند ازشون استفاده کنن.
1.classica
2.opera
3.sinfonia
4.mezzo
البته شبکه متزو فعلا رایگان پخش میشه و بیشتر اختصاص به هنرمندان و موسیقی کلاسیک فرانسه داره.
امیدوارم مفید واقع بشه.
سوالی بود در خدمت هستم.
مرسی.

قوی زیبا
Monday 19 April 2010, 08:52 PM
درود.
Ashoo عزیز اگه اطلاعات جدیدی نسبت به این تاپیک داری(شبکه های جدید و...) لطفا به روز کن.
ممنون.

alireza_jafarian
Friday 8 March 2013, 11:51 AM
کسی نیست اطلاعات جدیدی در اختیارمون بگذاره؟

SOBHANTOTo3
Wednesday 13 March 2013, 12:05 PM
دوست عزیز بسیار ممنونم
از رادیو ها بسیار استفاده بردم از صبح تا الان تو خونه صدای ساز میاد :D
خیلی ممنون
فقط حیف که نمی تونیم بفهمیم دقیق چه قطعه رو از چه آهنگ سازی اجراء می کنن این خیلی بده
و حیف که تلوزیون ها پولی هستند
بازم ممنون