PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سبک رپ در ایران چقدر میتونه مفید با مضر باشه؟

mosyyyyyy
Sunday 14 December 2008, 09:59 AM
اول ببینیم چند تا خواننده ی مطرح این سبک کیا هستن و تو چه مایه ای موخونن

shadnaz
Sunday 14 December 2008, 01:24 PM
والا مفید یا مضر بونش رو ما نمیتونیم تعیین کنیم ،چیزی که درست پیش بره مفید و بالعکس،اوایل روی کار اومدنش تمامی اشعار یک فحش رو حداقل داشت،اما مدت کمی که بین رپ خون ها جا افتاده که باید رپ رو هم شاخه بندی کنن مثل خیلی از سبک های دیگه،مثلا گروه صامت اکثرا موضوعات اجتماعی دارن و گروه های مثل تتلو سبک 6و8 دارن ،در کل سبک قشنگی اگه اشعار و آهنگ سازی خوبی به کار بره،یه چیز دیگه عنوان بحثت با توضیحی زیرت یکی نیست درستش کنی بهتره (;

beatbox
Sunday 14 December 2008, 01:44 PM
در ایران سبکه همه یکه که این سبک حدود 2 دهه پیش از دیترویت اومده اما خوانندهگانی هستن که سبکشون فرق داره مثل (بهرام-هیچکس -پیشرو)بهرام سبکش hip hop هست اما تو بعضی اهنگا با rey roll قاطی میشه هیچکس هم سبکش مخلوط شده با سبکای دیگست و پیشرو dirty rap میخونه .من توی این همه خواننده که رپ میکنن فقط بهرام و مهدی alpha رو قبول دارم .

mosyyyyyy
Sunday 14 December 2008, 02:15 PM
نظرتون در مورد یاس و tm چیه؟

beatbox
Sunday 14 December 2008, 02:31 PM
به نظر من یاس یه درغگو هست که باید در ملع عام دارش بزنن چون هم پدرش زندست هم وضع مالیشون خوبه هم شهر مرزی نرفته و هم 8 ساعت نمیشسته که پدرشو یک ربع ببینه .یاس شخصیه که با دروغگویی خودشو توی رپ فارسی کشید بالا و از پسترین راه برای به شهرت رسیدن استفاده کرد. tm bax یه عده جوونن که در دانمارک زندگی میکنن و کاراشون مسخره هست البته از یه عده جوون که در خارج بزرگ شدن بیشتر از این توقع نیست اما کارای فانشون بترکون مخصوصا اون diss به مستند شوک

mosyyyyyy
Sunday 14 December 2008, 02:37 PM
آره اونو دیدمولی این اطلاعات در مورد یاس،مطمئنی؟؟؟ از کجا اینقدر اطلاعات داری؟

beatbox
Sunday 14 December 2008, 02:48 PM
چون رپر در ایران زیاد نیست خبرا خیلی زود پخش میشه ضمنا مگه میشه ادم تو این وضعیت 6 ساعت استودیو نیویورک رو کامل اجاره کنه بعد از پول خودش بدون اسپانسر تو لندن کنسرت بذاره.

shbaharehs
Sunday 14 December 2008, 08:15 PM
به نظر من یاس یه درغگو هست که باید در ملع عام دارش بزنن چون هم پدرش زندست هم وضع مالیشون خوبه هم شهر مرزی نرفته و هم 8 ساعت نمیشسته که پدرشو یک ربع ببینه .یاس شخصیه که با دروغگویی خودشو توی رپ فارسی کشید بالا و از پسترین راه برای به شهرت رسیدن استفاده کرد. tm bax یه عده جوونن که در دانمارک زندگی میکنن و کاراشون مسخره هست البته از یه عده جوون که در خارج بزرگ شدن بیشتر از این توقع نیست اما کارای فانشون بترکون مخصوصا اون diss به مستند شوک

راستش من اصلا موافق نیستم. یاس داره از مشکلات جامعه میگه, حالا بجای اینکه بگه فلانی مثلا پول نداره, شعر رو از دیده خودش نوشته. اگر قراره اینطوری قضاوت بشه که تقریبا 99% خواننده ها چه سبک رپ و چه غیره رو هم باید دار بزنن (که البته شما توی امضاتونم نوشتین فقط خدا میتونه شمارو قضاوت کنه< درحالی که خودتون اونوقت یکی دیگرو قضاوت میکنید) چون شعراشون (با اینکه به خودشون برمیگرده) راجبه زندگیه خودشون نیست. یاس هم بخاطر مشکلاته زندگیه شخصیش بالا نیومد, بخاطر شعراش و معنی شعر بالا اومد که یه سریا تونستن باهاش رابطه برقرار کنن.

ممنون

beatbox
Sunday 14 December 2008, 10:26 PM
والا این امضا حرف من نیست بلکه حرف افنیه ضمنا من قضاوت نکردم نظر دادم .به نظر من یاس بهترین شعر نویس رپ نیست
بزارین یه توضیحی بدم .احتمالا بهرام رو میشناسین خوانندهای که هم قدیمیتر از یاس و هم شعراش قشنگتر از یاس هست پس چرا اون دیرتر مطرح شد .یاس رپ رو به عنوان تفریح میدونه نه به عنوان یه فرهنگ و به نظر شما اینکه اگه یاس این همه دروغ نمیگفت به این شهرت میرسید؟

shbaharehs
Monday 15 December 2008, 04:05 AM
والا این امضا حرف من نیست بلکه حرف افنیه ضمنا من قضاوت نکردم نظر دادم .به نظر من یاس بهترین شعر نویس رپ نیست
بزارین یه توضیحی بدم .احتمالا بهرام رو میشناسین خوانندهای که هم قدیمیتر از یاس و هم شعراش قشنگتر از یاس هست پس چرا اون دیرتر مطرح شد .یاس رپ رو به عنوان تفریح میدونه نه به عنوان یه فرهنگ و به نظر شما اینکه اگه یاس این همه دروغ نمیگفت به این شهرت میرسید؟

بله بهرام رو موافقم, به نظر منم هم صدای قویی داره و هم شعرای خوبی. ولی از نظر یاس راستش به نظر من توی شعراش دروغ نگفته, چون هرکسی که اهنگی میخونه همیشه به خودش برنمیگرده (مثلا اهنگای دیگه که از عشق و ... میخونن حتما برای خودشون نباید پیش اومده باشه که بخوان راجبه بخونن) یاسم به نظر من همینه. ممکنه مشکلات خودش نباشه, ولی مسلما مشکل کسه دیگه ای هست و اون از دیده خودش خونده.

راستی امضاتونم خیلی قشنگه, منم خیلی قبولش دارم:Laie_28:

موفق باشید:ilovemusic:

doggfather
Tuesday 16 December 2008, 03:05 PM
به نظر من رپ برای جامعه ضرر نداره بلکه جامعه برای رپ ضرر داره.اگه توجه کرده باشین تو این سالها اهنگای لاو سانگ در رپ زیاد شده .دلیلش هم اینه که حتی اون بچه دبستانی هم میدونه مردم کشور ما غیر از لاو سانگ چیز دیگهای رو نمیتونن هضم کنن .یا اینکه نمیتونن درک کنن .و این اصلا برای فرهنگ هیپ هاپ نمیتونه جالب باشه.اگه اهنگای حسین تهی رو از اول گوش کنین میفهمین از کجا به کجا رسیده. هر چه در رپ انتقاد بالاتر باشه سطح رپ هم بالا میره.
(من همون beatbox هستم id رو عوض کردم)

Mohi_Liebert
Sunday 28 December 2008, 10:12 AM
به نظر من آهنگهایی که موسیقی ندارن به جز ضرر هیچی ندارن چه برسه به شعر!
اول از همه باید روی آهنگسازی اونا کار بشه !

panii60
Sunday 28 December 2008, 10:18 PM
به نظر من کاملاًمضره
بیشترشون شعراشون یا رکیکه یا اگه هم نباشه کاملاً بی محتوا هستن این سبک کساییه که هیچ علاقه ای به موسیقی ندارند و به دنبال شهرت و پولند و باعث شدند که ارزش موسیقی پایین بیاد

MehRun
Monday 29 December 2008, 12:39 AM
هیچ فرقی نداره ! وضع موسیقی ایران که همینجوریش اسفناک هست , رپ هم روش ! از این بدتر که نمیشه