PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه زمان پوست تار بايد تعويض شود؟

mrbmaster
Tuesday 16 December 2008, 08:32 AM
تار سازي بسيار حساس است يكي از دلايل آن پوست تار است كه در شرايط مختلف تغيير كرده و در صدا دهي ساز تاثير محسوسي دارد.

از دوستاني كه در روش نگهداري از پوست و بهترين نوع آن و زمان و نحوه تعويض پوست اطلا عاتي دارند تقاضا ميشود تجربيات خود را در اين تاپيك به اشترك بگذارند.

868337
Tuesday 11 August 2009, 12:37 PM
چرا کسي جواب اين سوال رو نداده؟
من هم حدودا 4 ماهه که تارم رو خريدم تا حالا هم پوستشو تعويض نکردم. ظاهرش خيلي بد نشده ولي فکر کنم صداش يکم گز گز ميکنه ولي کم. بايد پوستشو عوض کنم؟ ايرادي داره خودم پوستشو تعويض کنم يا بايد حتما يه نفر خيلي ماهر باشه؟

payameno
Monday 7 September 2009, 05:30 AM
چرا کسي جواب اين سوال رو نداده؟
من هم حدودا 4 ماهه که تارم رو خريدم تا حالا هم پوستشو تعويض نکردم. ظاهرش خيلي بد نشده ولي فکر کنم صداش يکم گز گز ميکنه ولي کم. بايد پوستشو عوض کنم؟ ايرادي داره خودم پوستشو تعويض کنم يا بايد حتما يه نفر خيلي ماهر باشه؟

سلام

صدای گز گز کردن می تونه در اثر خراب شدن سیم ها باشه که به راحتی صورت می گیره. مثلا اگه ناخن های دست چپتون دائم روی سیم بره و یا موم مضراب به سیم بچسبه که برای افراد مبتدی کاملا طبیعیه;به نظرم باید سیم ها رو تعویض کنید.
تعویض پوست هم کار دشواریست اما غیر ممکن نیست و حتما لازم نیست خیلی ماهر باشید,فقط باید با دقت انجام بشه.

شور شهناز
Monday 7 September 2009, 10:01 AM
سلام
تعویض پوست تار به زمان نواختن اونم بستگی داره.یکی تویه 24 ساعت 10 ساعت تار می نوازه یکی 1 ساعت
2. بستگی به فصل اب و هوایی هم داره .تو زمستون زود تر باید عوض بشه
ولی اگه پوست خوبی بندازی متوسط بین 10 تا 12 ماه برات کار میکنه.

navayi
Sunday 20 September 2009, 11:33 AM
پوست تارم تازگیا یه ترک برداشته...ولی صداش هنوز مثله قبله.نیازی هست که پوستشو عوض کنم.

سپنتامهر
Tuesday 22 September 2009, 07:55 AM
پوست تارم تازگیا یه ترک برداشته...ولی صداش هنوز مثله قبله.نیازی هست که پوستشو عوض کنم.

اگه روی صدای سازت تاثیر نداشته، من که میگم با همین شکلی که هست تمریناتو ادامه بده، یه چسب تمیز هم بزن رو پوست.

nilu
Thursday 29 April 2010, 04:57 PM
از کجا باید بفهمیم که کی پوست تار عوض کنیم. من 1 ساله عوض نکردم ،باید عوضش کنم یا بهتره که عوضش کنم

r_a_m_i_n
Monday 10 May 2010, 10:59 PM
اگه پوسته كاسه ي كوچيك پاره بشه با يه چسب ميشه درستش كرد...البته اگه پارگي شديد نباشه...ولي پوسته كاسه بزرگه اگه پاره شد بايد عوض شه
خيليي مهارت نميخواد اما بلدي ميخواد
و اگه طوريش نشه بنظرم نيازي به تعويض نداره...البته به شرطي كه دايم ساز بزني..مه اينكه تارت 6 ماه تو خونه خاك خورده باشه
معمولا كساني كه روزي بالاي 6 ساعت ساز ميزنن بايد ماهي 1بار سيم ها رو عوض كنن...6ماه 1بار پرده هارو عوض كنن..و سالي 1 بار پوستو عوض كنن....البته اين واسه صدا دهي بهتره سازه
خوده من كه تا سيم پاره نكنم تعويض نميكنم و پوست هم همينطور و پردا هام هم سالي 1 بار تعويض ميكنم
روزي بطور متوسط 4 ساعت هم ساز ميزنم