PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رنگ نت ها...

Mona
Saturday 27 December 2008, 11:08 PM
سلام

در تخيلتون نت ها چه رنگي اند؟ تا حالا بهش فكر كردين؟ يا اصلا رنگي نيستند و سياه و سفيدند؟
دو؟
رِ؟
مي؟
فا؟
سل؟
لا؟
سي؟

puriya
Sunday 28 December 2008, 02:35 AM
در تخیل من دو همیشه نت سفیده
ر اشتباهی ولی هست برام نت شاهد !!!! رنگ آبی

من به رنگ قرمز آلرژی دارم پس دیگه رنگی رو نمیگم !
سل رنگ سبزه برام
فا بی رنگه
لا رنگ صورتی
باقیش دیگه تلویزیون سیاه و سفیده

Mohi_Liebert
Sunday 28 December 2008, 09:55 AM
دو : آبی
ر : زرد
می : سفید
فا: سبز
سل: صورتی
لا : سرمه ای
سی : قرمز

m_vilon
Sunday 28 December 2008, 11:55 AM
دو:‌ آبي
ر :زرد
مي:‌ قرمز
فا:‌ نارنجي
سل:‌ بنفش
لا:‌ آبي آسموني + صورتي!
سي:‌ سبز كمرنگ

Mahdi88
Sunday 28 December 2008, 02:26 PM
اگر زير و بمي رو به گرمي و سردي نسبت بديم ! به نظر من : دو : بنفش ---- ر : آبي ---- مي : نيلي ---- فا : سبز ---- سل : زرد ---- لا : نارنجي ---- سي : قرمز

violin-m
Sunday 28 December 2008, 02:51 PM
دو > سفید
ر > آبی
می > خاکستری
فا > بی رنگ
سل >قرمز
لا > ؟؟
سی > سبز

amireza2000
Sunday 28 December 2008, 09:24 PM
من كه تو اين چندين سالي كه دارم كار مي كنم فقط رنگ نت فا رو سبز تشخيص دادم . ولي به طور كلي ميشه گفت نتهاي موسيقي با هفت رنگ رنگين كمان كاملا در ارتباطند.

violin-m
Wednesday 28 January 2009, 08:21 PM
من كه تو اين چندين سالي كه دارم كار مي كنم فقط رنگ نت فا رو سبز تشخيص دادم . ولي به طور كلي ميشه گفت نتهاي موسيقي با هفت رنگ رنگين كمان كاملا در ارتباطند.

میشه دوستان بیشتر توضیح بدهند؟؟؟

endvb6
Wednesday 28 January 2009, 08:43 PM
دو: سفید
ر: خاکستری
می:قرمز
فا: سیاه
سل: سبز
لا:قهوه ای
سی: صورتی

fagher
Wednesday 28 January 2009, 08:56 PM
دو:آبی
ر:مشکی
می:نارنجی
فا:خاکستری
سل:بنفش
لا:زرد
سی:سفید

amireza2000
Wednesday 28 January 2009, 10:51 PM

خوب منظورم اينه كه واقعا احساسم بهم ميگه كه نت فا سبز رنگه. ولي هنوز در مورد ساير نتها چيز درست و حسابي درك نكردم. در مورد عدد 7 بگم كه عدد مقدسيه و من به اين كاملا اعتقاد دارم.

fatemeh.1994
Wednesday 28 January 2009, 11:01 PM
دو : خاکستری
ر: زرد
می:قرمز
فا:سفید
سل:آبی
لا:بنفش
سی:سبز

Mona
Thursday 29 January 2009, 09:10 AM

فكر كنم منظورتون از توضيح بيشتر اينه كه كسي كه به عنوان مثال ميگه فا سبزه يا .... دليل اينكه چرا اين نت رو اين رنگ ميبينه رو هم بگه. درسته؟

Khashayar
Thursday 29 January 2009, 09:15 AM
درود
خانم مونا تاپیک جالبی زدی تشکر.
به نظر من نت ها در شرایط مختلف رنگ های مختلفی دارند و در افراد مختلف هم رنگ های مختلفی ایجاد میکنن.پس نمیشه به طور قطع گفت کدوم نت چه رنگی داره.اثر دریا از دبوسی گوش کنید.اول فکر میکنید که چون اسم کار دریا هست باید نت ها رنگ دریا داشته باشند مثلا سبز یا آبی اما به نظر من بیشتر رنگ خاکستری دارند و باز هم بیشتر به توصیف خوصوصیات دریا پرداخته مثل موج و عمق و .... تا رنگ و رنگ دریا از نظر رنگ امیزی با ترکیب درجات مختلف سیاه و سفید و گاهی زرد مشخص شده.
violin-m
Thursday 29 January 2009, 11:32 PM
فكر كنم منظورتون از توضيح بيشتر اينه كه كسي كه به عنوان مثال ميگه فا سبزه يا .... دليل اينكه چرا اين نت رو اين رنگ ميبينه رو هم بگه. درسته؟

درود
خانم مونا تاپیک جالبی زدی تشکر.
به نظر من نت ها در شرایط مختلف رنگ های مختلفی دارند و در افراد مختلف هم رنگ های مختلفی ایجاد میکنن.پس نمیشه به طور قطع گفت کدوم نت چه رنگی داره.اثر دریا از دبوسی گوش کنید.اول فکر میکنید که چون اسم کار دریا هست باید نت ها رنگ دریا داشته باشند مثلا سبز یا آبی اما به نظر من بیشتر رنگ خاکستری دارند و باز هم بیشتر به توصیف خوصوصیات دریا پرداخته مثل موج و عمق و .... تا رنگ و رنگ دریا از نظر رنگ امیزی با ترکیب درجات مختلف سیاه و سفید و گاهی زرد مشخص شده.

بله همونطوری که جناب خشایار خان فرمودند خواستم بگم نمیشه قراردادی ثابت برای یک نت در نظر گرفت چون هر هر ملودی میتوان رنگهای متنوع و متفاوتی احساس کرد

z_m
Sunday 27 March 2011, 06:33 PM
درود... :5:
خیلی تاپیک جالبی هست.... ولی من تا حالا فکر نکردم چه رنگین؟؟؟ چقدر سخته بخوایم برای هر نت یه رنگی رو بگیم... حالا بهش فکر میکنم... مونا جون منو به فکر انداختین....:39:

Mohammad_ngml
Sunday 27 March 2011, 07:04 PM
چه جالب...
دو = کرم (یکم روشن تر از زرد.. شاید لیمویی)
ر = زرد
می = قهوه ای
فا = آبی
سل = قرمز
لا = سفید
سی = آبی روشن

میدونم یکم غیر عادیه ولی همینه دیگه.. به من چه :دی

zendegieh_khabha
Sunday 27 March 2011, 08:03 PM
من فكر مي كنم كه نت ها با تغيير آهنگا رنگشونم عوض ميشه

M_T
Sunday 27 March 2011, 08:34 PM
سلام

سال نو مبارک.

به نظر من نت های یک اکتاو از یک خانواده رنگی هستند.
نت های پایین تر که بم تر هستند بنظر من سنگین ترند و لذا رنگ های تاره تری خواهند داشت و در مقابل نت های بالاتر که زیر ترند و سبک تر رنگ های روشن تری خواهند داشت.

لذا من فکر می کنم مثلا اگر 7 اکتاو پیانو را در نظر بگیریم، ابتدا 7 رنگ متفاوت برای هر اکتاو در نظر می گیریم.

مثلا اکتاو چهارم سبز.

C
D
E
F
G
A
B

رنگ A و B باید روشن تر باشه که من اینجا کمبود رنگ داشتم.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

با تشکر

lakshemi
Monday 28 March 2011, 08:10 AM
بهترین ترتیب رنگ ها از نظر من همون ترتیبیه که در بلس وجود داره:
دو/آبی
ر/بنفش
می/قرمز
فا/نارنجی
سل/زرد
لا/سبز کمرنگ(پسته ای)
سی/سبز چمنی(تیره)

با تشکر از تاپیک قشنگتون دوست من!:5:

STNHZ
Wednesday 30 March 2011, 11:22 PM
رنگای رنگین کمون!
ولی نه به ترتیب!
قرمز: دو
نارنجی: سی
زرد: سل
سبز: ر
آبی: فا
نیلی: می
بنفش: لا

cx420
Wednesday 30 March 2011, 11:35 PM
به نظر من همشون نور سفیدن که منشور هر کدومو به رنگای مختلف تجزیه میکنه
مطلب جالبی بود مرسی

nina
Thursday 31 March 2011, 12:40 AM
چی؟!!!!!!! با این تز یه قطعه موسیقی اگه بخوای به تصویر بکشی افتضاح میشه حتی یه تزی میگه نت ها به تنهایی حس خاصی هم ندارند و موسیقی بیشتر فواصل بین نت هاست تا مجموعه نت ها با این وجود میشه یه حس مبتدی برای هر کدوم در نظر گرفت که راحت تر به ذهن س پرده بشن ولی رنگ؟؟؟!!!!!!!!

dark_rock_girl
Thursday 31 March 2011, 03:01 AM
دو: آبی
ر:سفید
می:ارغوانی
فا:کرمی
سل:قرمز
لا:خاکستری
سی:نارنجی-قرمز