PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق تکیه و اشاره...

endvb6
Saturday 10 January 2009, 12:50 PM
سلام. بچه ها فرق تکیه و اشاره چیه؟؟؟ انواع اشاره و تکیه چیه؟؟؟ اصلا این سؤال من درسته یا نه؟؟؟

AliB
Saturday 10 January 2009, 03:30 PM
سلام. بچه ها فرق تکیه و اشاره چیه؟؟؟ انواع اشاره و تکیه چیه؟؟؟ اصلا این سؤال من درسته یا نه؟؟؟

امیر عزیز سلام
در موسیقی ایرانی انواع تزیینات بر روی نت ها وجود دارد که در آواز در قالب انواع تحریر ها خود را نشان می دهد و در موسیقی سازی مشابه سازی این تزیینات به صورت تکیه کاری هاست و البته اشاره ها .
اشاره کردن "و یا دادن" به نت قبل و یا بعد با تکیه تفاوت دارد(از نظر مفهومی و حالت اما در واقع مکانیزم تکیه همانند اشاره دادن است). اشاره عبارت است است اتصال یک نت به نت قبل و یا بعد. زمان بندی و سرعت این اتصال ممکن است متفاوت باشد. تکیه عبارت است از اشاره به نت بعد که در تزیینات به صورت چندتایی پشت سر هم انجام میگیرد. پس مکانیزم همان اشاره دادن است منتها در تکیه به نت بعد است و معمولا به صورت دوتایی انجام میگیرد.
تکیه کاری کاری ها بر مبنای نوع تقسیمات و تعدادشان انواع مختلفی دارند. گاهی به صورت کنده کاری اجرا می شوند.

endvb6
Sunday 11 January 2009, 08:10 PM
خب میشه بیشتر توضیح بدی علی جان؟

Arman_awn
Sunday 11 January 2009, 09:59 PM
علی جان،

اتفاقاً مدتی بود در مورد اصطلاح "کنده کاری" که در تار و سه تار کاربرد داره می خواستم اطلاعاتی
کسب کنم. لطف می فرمایید به فیض برسونید؟

endvb6
Tuesday 13 January 2009, 08:06 PM
علی جان. دوستان دیگه.... نمیخواین جواب بدین؟؟؟؟ همچنان تو کفیمااااااااااااااااااااا ااا