PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: تجربیات من.....

mojgan
Thursday 25 January 2007, 10:51 PM
دوستان عزیز
تجربیات هرچند کوچک خود را در نوازندگی ودر مورد ساز خود با ما در میان بگذارید

Hes_r
Friday 26 January 2007, 09:51 AM
خوب من ?کر میکنم بهتره هر بار هر چیزی که بادم میاد رو بنویسم

هر چند سعی میکنم از اولین نکاتی که از این ساز پر رمز و راز یاد گر?تم شروع کنم

من اوایل تو کشیدن آرشه خیلی مشکل داشتم چون وقتی آزشه به انتهاش می رسید از مسیر کشیدن جدا میشد و یا خیلی به سمت خرک می ر?ت یا خیلی به سمت دسته ی ویولن

?ک کنم این مشکل تمام دوستان مبتدی باشه ولی باید یادتون باشه که برای ر?ع این مشکل باید : ?قط در آرشه کشیدن آرنج ( elbow) باید خم و راست شه و به هیچ وجه مچ دست ( wrist) نباید خم و راست شه و در صورت خم رو زاست شدن دست آرشه به سمت دسته ی ویولن یا خرک حرکت میکنه که باعث ایجاد صدای خیلی بد میشه

mojgan
Friday 26 January 2007, 10:33 AM
آ ?رین خیلی شروع خوبی بود

Hes_r
Friday 26 January 2007, 11:28 AM
خواهش میکنم

Hes_r
Friday 26 January 2007, 11:33 AM
خوب و اما نکته ی بعدی

وقتی یه مدت از آرشه است?اده میکنید احتمالا صدا نمیده یا صداش کم میشه

خوب این دلیلش کم شدن کلی?ون هست ( یه تاپیک رو ویمن زده که توضیحات کاملی در این مورد داره )

و اما برای است?اده ار کلی?ون پس از خرید اون باید به یه چاقو سطح اون رو بتراشید تا سطحش براق بشه و اون موقع است?اده کنید .

از کلی?ون های خوب میشه به کلی?ون pirastro اشاره کرد که واقعا خوبه

این نکته رو هم میگم که یک سیم در ویولن ?قط 1 سال خوب کار میکنه

?علا : حسام cheshm

vioman
Saturday 27 January 2007, 03:38 PM
سلام
ایام سوگواری سالار شهیدان و یارانش را به شما تسلیت عرض می کنم

اجازه می خام به عنوان یک هنرجوی مبتدی و مکتب گریخته من هم کمی از تجربیاتم بگم
به نظر من مهارت بر آرشه کشی مهمترین مهارتی است که در ویولن باید ?را گر?ت و واقعا هم زمان زیادی می بره تا ارشه کشی یه هنرجو قابل قبول بشه(به قول ماتیو کریکبوم نویسنده مجموعه ل ویلن حتی برخی از هنرجویان پیشر?ته هم در ارشه کشی همچنان مشکل دارند!)
من هم از این قاعده مستثنی نیستم و گاهی ارشه کشی صحیح سخت برام به نظر می رسید اما حقیقت اینه که اگه یه هنرجو خسته نشه و ادامه بده به هر حال به ارشه مسلط می شه و اون وقت دیگه کسی جلو دارش نیست!
چیزی که در ارشه کشی بسار مهمه اینه که اولا از تمام ارشه به درستی است?اده کنیم و ثانیا در حرکت ارشه ار مچ دست کمک بگیریم و نه اینکه ?قط با جلو عقب کردن یا بالا پایین بردن بازو و ارنج ارشه بکشیم.
ممنون

Hes_r
Saturday 27 January 2007, 05:38 PM
والا محمد علی جان من با این بخش اصلا موا?ق نیستم

البته برای یه هنر جوی مبتدی چون حرکت مچ باعث خراب شدن آرشه کشیش میشه

ولی برای یه ینرجوی حر?ه ای لازمه

*nvidia*
Saturday 27 January 2007, 08:59 PM
استاده من ميگه كه حتما بايد از مچ دستت استفاده كني در صورتي كه من مبتدي هستم.
فكر مي كنم كه درستش هم همين باشه.

Hes_r
Sunday 28 January 2007, 11:43 AM
دوستان این رو بگم

حسین جان استاد شما میگه برای تعویض سیم از مچ دستت است?اده کن درسته ؟؟؟

من کامل توضیح ندادم و این هم اشتباهم بود و ?کر میکنم موجب گمراه شدن بودد

ببین شما برای تعویض سیم باید مچت رو حرکت بدی

اما من منظورم این بود که وقتی داره آرشه به انتهاش میرسه و دستت پایین ر?ت نباید مچت خم شه چون آرشه به سمت خرک و .. میره

ولی برای تعویض سیم بدون حرکت مچ امکانن نداره

قربان شما : حسام cheshm

vioman
Tuesday 6 February 2007, 03:54 PM
سلام بر همه دوستان

نوازنده ويولن بايد از مچش است?اده كنه حتي وقتي روي يك سيم داره مي زنه البته من مي دونم دليل مخال?ت شما با نظر من چيه
در اصل هم شما درست مي گي و هم من.اگه نوازنده بخاد يك د?عه در بالا يا پايين ارشه از مچش براي ادامه ارشه كشي است?اده كنه بله همون كه شما گ?تين مي شه يني ارشه منحر? مي شه اما است?اده از حركت ارام و تدريجي مچ به گونه اي كه وقتي شما مي خاين ارشه راست بكشين مچتون كاملا خم باشه (اصطلاحا مثل پل)و سپس به تدريج مچ شما باز مي شه تا در انتها وقتي نوك ارشه روي سيم قرار مي گيره مچ كاملا صا? ياحتي كمي تور?ته است كاملا صحيح است

ممنون

Hes_r
Tuesday 6 February 2007, 08:00 PM
دقیق درسته

منم منظورم از خم نشدن مچ قسمت اول گ?ته ی شما بود

وقسمت دوم هم کاملا صحیحه

ببخشید اشتباه منظرومو رسوندم