PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربیات من.........

mojgan
Thursday 25 January 2007, 10:53 PM
دوستان عزیز
تجربیات هرچند کوچک خود را در نوازندگی ودر مورد ساز خود با ما در میان بگذارید

alireza_amirsamimi
Sunday 11 February 2007, 05:55 PM
سلام کاش که دوستان یه چیزایی مثل تاریخچه نوازندگی واموزش دیدن خودشون را برای معر?ی بیشتر رو سایت بزنن

mojgan
Sunday 11 February 2007, 10:53 PM
بله ....من هم منتظرم

Hes_r
Monday 12 February 2007, 12:00 PM
خوب هر کی بخواد میتونه

و این تاپیک تجربیات من هم برا همینه

علی جان شما تو بخش سهتار یه چنین تاپیکی بزن اگه خواستی و تجربیاتتو بگو

میدونم که پر از تجربه ای

alireza_amirsamimi
Monday 12 February 2007, 12:05 PM
چی؟کی؟من؟تجربه؟ mang sutt fekr gav eskel

Hes_r
Monday 12 February 2007, 12:13 PM
اذیت میکنی علی جان

دیگه من که میدونم هر کی ندونه

اووووووو انقد ماجد ازتون گ?ته که نگو و نپرس

نکته ای که ماجد خیلی میگ?ت این بود که انگشتی که باهاش مضراب میزنی از بس ماهیچه داره که نگو

remob2007
Thursday 7 June 2007, 05:37 PM
سلام دوستان
اینجا بخش تاره!!!
قرار بود تجربیاتتون رو بگید.
بسم الله. . . .

moomak
Thursday 14 June 2007, 06:55 AM
بحث سره تجربه نیست سره اینه که اساتید بزرگی در سایت هستند که ما حتی جرئت سر بلند کردن پیدا نمی کنیم.
اما با اجازه
استاد واص?ی می ?رمودند که اونقدر محکم بزن تا پوست سازت پاره بشه اصلا ایرادی نداره من تعجب می کردم اما الان بعد از 8 سال ?همیدم که ایشون چرا ا ینو به من می گ?تن حالا که به ت?اوتها در مضراب زدن نگاه می کنم متوجه حر? ایشون می شم.
با احترام
moomak

mrbmaster
Saturday 24 May 2008, 12:32 PM
در مورد ساز متاسفانه بازار شرايط مشخصي نداره من به دوستان توصيه ميكنم با توجه به تجربه شخصيم براي خريد از طريق استادان معروف اينكار، اقدام نمايند كه مهرشان بر روي تار به آن اعتبار بدهد مثل آقايان پوريا، جزايري، ژاله ، برزي ، فرهمند و... در اين صورت ساز اگر سالم نگهداري شود از ارزشش كم نشده بلكه روز به روز صداي بهتر و ارزش بيشتري پيدا ميكند و در صورت فروش احتمالي چون معيار مشخصي براي ارزش گذاري وجود دارد چه بسا قيمت بيشتر نيز خواهد بود.

نكته ديگر اينكه صدا دهي ساز و كيفيت صداي آن بسيار در پيشرفت و علاقه مندي هنر جو مؤثر است در كل سازي كه صداي حرفه اي داشته باشد از 800 هزار تومان شروع ميشود تا ساز استاد يحيي را بالاي 25 ميليون معامله ميكنند ، با اين قيمت ها نوازنده به سختي ميتواند ساز خوبي تهيه كند و از صداي زيبايش لذت ببرد شايد يكي از دلايل اقبال بيشتر ساز سه تار بين عام مردم كه مثلا با حدود 50000 تومان قابل تهيه است همين باشد.

fagher
Tuesday 7 October 2008, 01:54 PM
یکی از بزرگان تجربش رو بیان کنه شاید ما تازه کارها هم یه چیزی یاد بگیریم

r_a_m_i_n
Wednesday 12 May 2010, 01:23 PM
عزيزه من بزرگان كه افتخار نميدن ابراز نظر كنن

وحید عشق موسیقی
Tuesday 24 August 2010, 12:32 AM
با سلام خدمت دوستان من که تجربه ای به اون صورت حداقل در زمینه تار ندارم اما حرف استادم خیلی فکر کنم به دردتون بخوره تا جایی که میتونی ساز تار گیرت اومد یک نیم ساعتی با اون قطعاتی که یاد داری رو اجرا کن این دقیقا جمله ای بود که به من زد واقعا من بعد از 4 ماه وقتی ساز استادم رو به دستم میگیرم خیلی برام غریبه حالا می فهمم که برای تمرکز هم که شده باید این کار رو در برنامه هامون بزاریم

BaBak_ParSian
Tuesday 24 August 2010, 02:00 AM
در چه خصوص راهنمایی می خواهید ؟

STNHZ
Thursday 26 August 2010, 09:34 AM
من هر موقع تمرین می زدم استادم یه چوب داشت که باهاش حواسم رو پرت می کرد. وقتی بچه تر بودم هم که مثلا یهو شونه هامو می گرفت می کشیدم عقب!!
یا می نشست کنارم و یه قطعه ی کاملا نامربوط به قطعه ی من می زد.
همه ی اینا باعث شد که الان موقع ساز زدن تمرکز غیرقابل وصفی پیدا کنم؛ حتی موقع ساز زدن حرف بزنم، بتونم یه شعر با ریتمی غیر از آهنگی که می زنم رو آواز بخونم(!) ، حواسم به حرفا و کارهای بقیه باشه و از همه مهم تر استرس خیلی کمتری داشته باشم.
(وقتی نی نی ها آموزش می بینند...!:36:)

سرو
Sunday 5 September 2010, 02:31 PM
سلام خوشحال میشم منم از تجربیاتتون استفاده کنم

Atrovan
Sunday 5 September 2010, 04:04 PM
بین این همه استاد آدم جرئت نمی کنه نظر بده!

yade_ostad shahnaz
Monday 8 November 2010, 08:34 PM
سلام
باید ما کوچیکتر ها شروع کنیم و بعد اساتید بیان ایراد هامون رو بگم

به قول آقای میرجلالی که میگه تمرین زیاد رو فراموش نکنین
اگر منتظر اون روزی هستی که وقتت آزاد باشه و فکرت مشغول نباشه و حس ساز زدن باشه و ..... اون روز هیچ وقت نمیاد
شما باید با همین شرایط حاضر و گرفتاری هات تمرین کنی تا موفق بشی نوازنده ی خوب بشی
یا حق

tavalode_1fereshteh
Monday 8 November 2010, 09:01 PM
شماها چرا تعارف تیکه پاره میکنید؟خوب بالاخره هرکس باید ازجایی شروع کنه.همین استادهایی که میگید از همون اول که استاد نبودن روزی هم اونا مثل ما نوپا و کم تجربه بودن.پس اعتماد به نفس خودتون رو از دست ندید.

tavalode_1fereshteh
Monday 6 December 2010, 10:59 PM
این تاپیک پوسید کسی نمیخواد تجربیاتش رو در اختیارمون بذاره؟

Mehdi_violin
Monday 6 December 2010, 11:02 PM
من من من من من من

tavalode_1fereshteh
Monday 6 December 2010, 11:04 PM
ااااااا مهدی من من یعنی چی خوب تعریف کن دیگه بابا مردم بسکه خواهش کردم از بچه ها.من تازه کار تازه کارم هیچ تجربه ای ندارم وگرنه خودم میگفتم

Mehdi_violin
Monday 6 December 2010, 11:10 PM
خوب نميدونم تجربه به حساب مياد يا نه
اول بكم خود تعريفي نيست
من همواره فكر ميكردم اصلا زدنم خوب نيست يا كيلب هاي نوازندكان بزرك رونكاه ميكردم ميكفتم هيج وقت نميتونم
بعد كه كمي راه افتادم خيلي خجالت ميكشيدم و فكر ميكردم بازم بلد نيستم ولي يهو تصميم كرفتم با بجه هاي كه ساز هاي مختلف رو ميزنن همكاري كنم تو اولين جلسه وقتي زدم از برسيدن جند ساله ميزني كفتم ازه كارم 1 سال بعد اونا بهم كفتن بيشرفتت خوبه جند نفر ديكه كه 3 4 سال كار ميكردن نميتونستن اين نت رو بزنند
اين باعث شد كلي اميدوار شمو و...

ببخشيد شايد تجربه به حساب نميومد و داستان بود

tavalode_1fereshteh
Monday 6 December 2010, 11:14 PM
آفرین حالا شد:41::41:حالا بقیه یکی یکی بیان تجربیاتشون رو بگن مهدی طلسمو شکست:48:

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:34 PM
ای بابا...چرا هیشکی هیچی نمیگه...فک کنم به جای کلمه "تجربه " "خاطره" بگیم ،یکی یه چی بگه

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:35 PM
منم ، یه حس درونی بم میگه استعداد ندارم...

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:37 PM
10 بار تا حالا هی خواسم ساز زدن بزارم کنار،اما نتونسم..

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:39 PM
:5:بچه ها من حالم خوبه ها...
اخه میخام به یکی پیغام خصوصی بدم...مجبورم پیغامامو تیکه تیکه بفرسم تا 15 تا بشه

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:40 PM
:21:خب کجا بودم....میگفتم واستون

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:40 PM
الان میگم...وایسین

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:42 PM
هیچی دیگه هرروز با انگیزهای روزافزون:5:
به این هدف جامه عمل میپوشانم

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:42 PM
البته یه چیزی بگما..این انگیزهای که من دارمو کسی نداره...

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:43 PM
چون تقریبا خود اموز اومدم جلو...که میدونین چقدرم سخته

s4b4
Tuesday 17 May 2011, 06:47 PM
اخیش ....15 تا شد..اخه این چه صیغه ای بود دیگه...ولی جدای ازینا یکی از هدفایی که عضو این سایت شدم اینه که چیزایی که نتونسم خوداموز یاد بگیرمو از بچه های این سایت یاد بگیرم..امیدوارم کمکم کنید...که خیلیم نیاز دارم

samer6063
Tuesday 25 June 2013, 01:29 PM
سلام به همه دوستان. از با تجربه ها یه سوال داشتم ! من از استادم چند سال پیش یه تار گرفم که مهر نداشت اما صدای خوبی داشت . حدود 600 . خودش گفت از برادران علی یاری ( حمید یا سعید ) گرفته که چون اونی که میخواستن نبود مهرش نکردند ! به نظر شما این حرف تا چقدر میتونه صحیح باشه ؟ اگه خواستین عکسش رو هم بزارم. اصلا بگین کار درستی کردم گرفتم ؟ مرسی

m_b
Tuesday 25 June 2013, 09:45 PM
سلام به همه دوستان. از با تجربه ها یه سوال داشتم ! من از استادم چند سال پیش یه تار گرفم که مهر نداشت اما صدای خوبی داشت . حدود 800 . خودش گفت از برادران علی یاری ( حمید یا سعید ) گرفته که چون اونی که میخواستن نبود مهرش نکردند ! به نظر شما این حرف تا چقدر میتونه صحیح باشه ؟ اگه خواستین عکسش رو هم بزارم. اصلا بگین کار درستی کردم گرفتم ؟ مرسی

ساز بی مُهر زیاد داریم...
اگه واقعا صداش خوبه و اشخاص حرفه ای تاییدش میکنن, به نظر من کار خوبی کردی
صدا از مُهر خیلی مهم تره

yade_ostad shahnaz
Friday 28 June 2013, 02:39 AM
سلام به همگی دوستان...

من چند تا مورد ساده میگم که شاید بدردتون بخوره.
همیشه سازتون رو دقیق کوک بکنید و ساز بزنید که گوشتون به صدای بد عادت نکنه... و سعی کنید موسیقی های خوب گوش بدید.

همیشه با کیفیت تمرین بکنید(یک ساعت تمرین کردن با کیفیت بهتر از ده ساعت ساز زدن به صورت فالش و ....)

قبل از ساز زدن حتما گام ها واتودهای مربوط یه گرم کردن دست رو بزنید و حسابی انگشت هاتون رو گرم کنید تادر هنگام نوازندگی دچار مشکل نشید. حداقل روزی سه ساعت ساز بزنید و سه ساعت موسیقی مربوط به سبک نوازندگیتون رو گوش بدید.

وقتی برای خودتون ساز میزنید سعی کنید بیشتر روی تمرینات مشکل و اتود ها کار کنید تا اینکه وقتتون رو صرف بداهه نوازی و زدن تصنیف ها بکنید
برای سازتون وساز زدن خودتون ارزش قاعل باشید تا بقیه برای ساز زدنتون ارزش قاعل باشند....

سازتون رو هرجایی نبرین و واسه هرکسی ساز نزنید چون خیلی ها گوش شنوا ندارند و به اصطلاح اهل دل نیستند و با خوب گوش نکردن باعث دلسردی شما نصبت به ساز و... میشن

سعی کنید وقتی قطعه ای رو خوب تمرین کردید جایی(برای عده ای یا شخصی که اهل ذوق باشند) اون رو اراعه بدید تا بقیه با تشویق شما باعث دلگرمی و انگیزه برای بهتر ساز زدنتون بشند.
واسه خوب ساز زدن زیاد بال بال نکنید. پشتکار در تمرین و گذر زمان همه چیز رو درست میکنه.

هر از گاهی که ساز میزنید صدای سازتون رو ضبط کنید و با دقت به اون گوش کنید و با مقایسه نسبت به کارهای قبلیتون به ضعف های خودتون وهمچنین میزان پیشرفتتون پی ببرید.

سازتون رو همیشه در یه دما نگه دارید و وقتی با ساز کاری ندارید اون رو داخل جعبش بذارید و در جهبه بسته های رطوبت گیر بگئارید که از سازتون در برابر رطوبت محافظت کنه. به هیچ وجه سازتون رو به دیوار آویزون نکنید چون رطوبت دیوار به ساز انتقال پیدا میکنه....

نکته بسیار است و زمان کم امیدوارم بادقت نکاتی رو که گفتم خونده باشید و بتونید ازشون استفاده کنید....:5:

hom_mom202
Saturday 10 August 2013, 12:36 PM
سلام مژگان جون
من دوازدهسالهتار میزنماگه راهنمایی میخوای اف بذار