PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت موسیقی بر اساس نمایشنامه

Khashayar
Sunday 18 January 2009, 04:15 PM
درود
تا چند وقت پیش بخشی به نام موسیقی فیلم نداشتیم که بتوانیم در آن بحث های مفید و خوبی داشته باشیم.اما الان این امکان فراهم شده تا بتوانیم علاوه بر بحث های تخصصی در این زمینه توانایی خودمون را هم در ساخت موسیقی فیلم و پیدا کردن راه ها و نکته های ساخت موسیقی فیلم محک بزنیم.
من پیشنهاد میدم که هر هفته یک صفحه نمایش نامه در این تاپیک قرار داده بشه و دوستان بعد از خوندن این نمایشنامه برای آن موسیقی بسازند.این که در کجای نمایشنامه نیاز به موسیقی دارد و نوع ساز ها ،سبک موسیقی و... برای دوستان آزاد است و هر کس بسته به دانش و توانایی و برداشت خود از نمایشنامه میتونه برای نمایشنامه گذاشته شده موسیقی بسازد.
نظرات خودتون رو در این زمینه بگید تا بعد از اون نمایشنامه ای انتخاب کنیم و قرار بدیم تا کار ساخت موسیقی رو شروع کنیم.
arian
Sunday 18 January 2009, 04:21 PM
خيلي خيلي پيشنهاد خوب وجالبي است .

Mona
Sunday 18 January 2009, 04:51 PM
سلام
به نظر منم جالبه! ممنون :)

Khashayar
Sunday 18 January 2009, 10:02 PM
درود
خوب دوستان فکر میکنند از کجا شروع کنیم؟
با نمایشنامه خارجی شروع کنیم یا ایرانی؟
با چه ژانری شروع کنیم؟
کسی نمایشنامه داره؟
یا حتی کسی میتونه نمایشنامه بنویسه؟
البته من نمایشنامه زیاد دارم اما از نظرات و نمایشنامه و... همه دوستان استفاده خواهیم کرد.
Mona
Sunday 18 January 2009, 10:18 PM
با ايراني
ببخشيد ژانر يعني چي؟ :))
براي بقيه سوالات هم جوابي ندارم.

Khashayar
Sunday 18 January 2009, 10:22 PM
درود
مثلا با جنایی شروع کنیم ؟با عاشقی و رمانتیک؟با فلسفی ؟و.... منظورم موضوع و مضمون نمایشنامه است.

Mona
Sunday 18 January 2009, 10:33 PM
رمانتيك :))

Khashayar
Wednesday 21 January 2009, 01:15 PM
درود
من بعد از گشتن در نمایشنامه ها چند نمایشنامه کوتاه و تقریبا مناسب برای شروع کار پیدا کردم.کسی نظر خاصی نداره در مورد این کار جدید؟و یا کس دیگری قصد شرکت در این تاپیک و ساخت موسیقی رو نداره؟
من منتظر حضور شما هستم.
Khashayar
Saturday 24 January 2009, 12:15 AM
درود
خوب همونطور که قول داده بودم دو نمایشنامه کوتاه و ساده انتخاب کردم و خوشبختانه نسخه الکترونیکیشم پیدا کردم و از تایپ کردن معاف شدم{لووولل}.هر کس هر کدوم از این نمایشنامه ها رو که بیشتر باهاش ارتباط برقرار میکنه انتخاب کنه و بعد از خوندن و تحلیل و.... یک ملودی براش بسازه.البته اگه کسی دوست داشته باشه که موسیقی جزیاتش رو هم بسازه بسیار خوب خواهد بود.اما به نظر من فعلا ساخت یک موسیقی بر اساس کل متن و برداشت شما از متن کافی است.این تاپیک در صورت ادامه مکملی برای تاپیک آهنگسازی فیلم و ضرورت ..... خواهد بود که به نوعی تاپیک های آموزشی محسوب میشند.و به نظرم میتونه برای همه ما مفید باشه و تجربه خوبی محسوب بشه.
Mona
Saturday 21 February 2009, 05:38 PM
سلام
دوستان هنرمندم به اين تاپيك كم لطفي نكنيد، من اگه از اين هنرها داشتم تا حالا خودم دست به كار شده بودم. تاپيك جالبيه، حيفه...... كجاييد پس؟؟؟
ممنون از جناب ashoo

composer_kuchulu
Monday 17 August 2009, 10:06 AM
با تشکر از این دوست عزیز پر انرژیمون آشو.من فکر می کنم تا زمانی که این نمایشنامه ها جنبه اجرایی پیدا نکنه نمیشه برای اون موزیک متن ساخت ویا دست کم چیزی که بدردش بخوره.در حالت فعلی هرکس تنها می تونه تصوری از نحوه اجرای اون و فضای حاکم از اون داشته باشه و حس خودش رو بیان کنه ولی ممکنه از واقعیت دور باشه.وبعلاوه نقش کارگردان چه در اجرای نمایشنامه و چه خود موسیقی تاثیرگذاره.

Khashayar
Tuesday 18 August 2009, 09:10 PM
درود
حرف شما درست هست.من هم زمانی که این تاپیک رو زدم این موارد رو به نوعی بیان کردم.کارگردانی و قدرت بازیگران در اجرای نقش ها و فیلم برداری{در فیلم ها} و... میتونه تاثیر مستقیمی در نوع موسیقی داشته باشه.
اما هدف این بود و هست که بتونیم با حال و هوای موسیقی فیلم و تئاتر آشنا بشیم و با تمرین {یعنی ساخت موسیقی بر اساس نمایشنامه} نکاتی یاد بگیریم.بی شک همه نمیتونند برای یک فیلم ساخته شده به طور مستقیم ساخت موسیقی رو آغاز کنند.
شما وقتی بتونید بر اساس حال و هوای یک نمایشنامه موسیقی بسازید مهارت هاتون افزایش پیدا میکنه و....
سخن در این مورد بسیار زیاد هست و باید به مرور و با پیشرفت تاپیک های اینچنین بیان کرد.و در موردش بحث کرد.

Peddy
Tuesday 18 August 2009, 10:46 PM
درود بر همه دوستان

من هم فکر میکنم فکر عالی هستش من حتما شرکت میکنم در حال حاضر دارم نمایشنامه ی با سایه ها رو میخونم به محض اینکه به یک درک کامل از داستان رسیدم و آهنگ رو ساختم اون رو قرار میدم