PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری دستگاههای موسیقی

Bloody_Diamond
Wednesday 21 January 2009, 12:34 PM
با سلام.
می خواستم بدونم چه موقع می تونم دستگاه های موسیقی را یاد بگیرم. یعنی باید در چه حدی باشم.
البته من کتاب ل ویولن رو یاد می گیرم.(کلاسیک)
با تشکر.

violin-m
Wednesday 21 January 2009, 04:01 PM
دوست من بهتر بود یه گشتی توی سایت میزدی

داخل این تاپیک راجه به دستگاههای موسیقی ایرانی صحبت میشه

You can see links before reply

Arman_awn
Wednesday 21 January 2009, 07:51 PM
دوست عزیز،

شما اولاً اگر کلاسیک کار می کنید و بهش هم علاقه دارید چه نیازی به دستگاه شناسی دارید؟
اگر هم به دستگاه های ایرانی علاقه دارید چه طور شده که ل ویولن رو دارید کار می کنید؟

برای شناختن دستگاه ها بدون نواختن ساز هم میشه با موسیقی زیاد گوش کردن و تحقیق و مطالعه
زیاد دستگاه ها و حتی گوشه ها رو هم تشخیص داد. اما اگر روی ویولن بخواید ردیف رو یاد بگیرید، معمولاً
باید اول دوره ویولن خالقی رو تموم کنید و بعد برید سر وقت ردیف عالی ویولن از استاد صبا که خودش سه
کتاب هست و آموزشش چیزی در حدود سه یا چهار سال طول می کشه. (تسلط کامل).

Bloody_Diamond
Thursday 22 January 2009, 07:54 AM
والا من اولش اصلا نمیدونستم کلاسیک چیه فقط وقتی رفتم ثبت نام کردم از اولش کلاسیک درس دادند.

Arman_awn
Thursday 22 January 2009, 11:14 AM
دوست خوبم،

به نظر من، فعلاً سعی شما بر این باشه که کتاب های ل ویولن رو تموم کنی (5 جلدش رو) که
به نواختن کلاسیک یک تسلط نسبی پیدا کنید بعد به راحتی می تونید پیش یه استاد در طول
دو سال به طور کامل ردیف رو تموم کنید. فعلاً روی کار کلاسیکتون تمرکز کنید، دیر نمی شه
مطمئن باشید.

marzi_a1732
Thursday 22 January 2009, 05:11 PM
والا من اولش اصلا نمیدونستم کلاسیک چیه فقط وقتی رفتم ثبت نام کردم از اولش کلاسیک درس دادند.

دوست عزیز منم اولش همین مشکل رو داشتم و از این بدتر این بود که وقتی به استادم گفتم که من برای سنتی ثبت نام کردم ایشون که خودشون تخصص تو کلاسیک داشتن می خواستن بهم سنتی درس بدن:r:23::ad:ah
اما بعد دیدم یه جورایی سر کارم و دیگه پیش اون استاد نرفتم و استادم رو عوض کرد.
پیش استاد بعدی که رفتم ایشون خیلی کارشون با قبلی فرق می کرد.
اما دستگاههای موسیقی ایرانی هم خیلی به گامهای موسیقی کلاسیک شبیه هست.
مثلا گام دو ماژور کلاسیک همون دستگاه ماهور از ر در سنتی هست.
پس اگه شما کلاسیک رو درست و دقیق ادامه بدی بعدش سنتی رو راحت تر می تونی یاد بگیری و اگر هم که اصلا به کلاسیک علاقه نداری حتما استادت رو عوض کن.

violin-m
Tuesday 27 January 2009, 08:30 PM
دوست عزیز نوازندگی کلاسیک بسیار به قوت انگشتان کمک میکنه و اگر بتونی در کنار کلاسیک یا بعد از طی مراحای نوازندگی ایرانی را هم شروع کنی بسیار پنچه شیرین و قویی پیدا خواهی کرد