PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شروع به یادگیری سه تار

Majestic
Friday 23 January 2009, 12:33 PM
سلام دوستان ! یه سوال داشتم ولی جای مناسبش رو پیدا نکردم ! فکر کنم به همین جا مربوط بشه !!!

من دارم سه تار کار میکنم ولی صفرم !!!! یعنی هیچی بلد نیست ! مثلا حتی نحوه صحیح دست گرفتنش رو !( این یه مورد رو تونستم تو یکی از تاپیک ها اینجا یاد بگیرم ! )
می خواستم آموزشگاه برم ولی اینجا آموزشگاه دوتا بیشتر نیست و زمان شروع کلاس ها هم طوری هست که من نمیتونم شرکت کنم !
از یه طرف هم شدیدا علاقهمندم ! حالا دوحالت دارم ! یا باید خودم یاد بگیرم یا باید صبر کنم تابستون بیاد و بعد برم کلاس !

می خواستم بدونم برای اینکه خودم یاد بگیرم باید چیکار کنم ؟ مثلا تو YouTube فیلم های زیادی هست ولی نمیدونم باید اول به کدومشون مراجعه کنم ! گفتم که اگه ممکنه راهنماییم کنید ! [=

endvb6
Friday 23 January 2009, 04:05 PM
خب دوست عزیز. اول از همه ورودتون رو به این سایت تبریک میگم. بسیار خوشحالیم که روز به روز به دوستای خوبمون اضافه میشه و بخش سه تار هم پر رونق تر و محکمتر از همیشه به کارش ادامه میده. به نظر من و به قول علی آقا و دوستان دیگه سه ماه اول یا همون ایتدای آموزش بسیار مهم و دوران حیاتی هست. اگر استادی در کار نباشه، فقط کافیه یک حرکت اشتباه توی نوازندگیت جا بیفته، اونوقت دیگه کار سختی داری واسه اصلاح کردنش. پس ابتدای راه مسیر زیادی سنگلاخیه. وقتی همار شد می تونی خودت ادامه بدی (که بازم زیاد به صلاح نیست:دی). امیدوارم کمکی کوچیک بهت کرده باشم. خوشحال میشیم کامل معرفی کنی خودت رو توی بخش معرفی نوازندگان سه تار. ممنون دوست عزیز

Majestic
Friday 23 January 2009, 04:28 PM
خب من نمیتونم 5 ماه دیگه ساز رو تو اتاقم بزارم و باهاش ور نرم !!!!! ]=

endvb6
Friday 23 January 2009, 04:33 PM
دوست عزیز می دونم سخته. خیلیم سخته. این نظر من بود. نظرات تخصصی تر رو میذارم به عهده علی آقا.ممنون

Majestic
Friday 23 January 2009, 04:49 PM
دوست عزیز می دونم سخته. خیلیم سخته. این نظر من بود. نظرات تخصصی تر رو میذارم به عهده علی آقا.ممنون
واقعا ممنون از راهنماییتون :)

فقط قبل از اینکه علی جان جواب بدن بگم که لطفا راه های خودآموزیش رو بگن :دی

باتشکر از لطف زیاد همه دوستان

AliB
Friday 23 January 2009, 07:28 PM
:))
دوست من خوش آمدید.
امیر جان مطالب خوبی گفت .
دوست عزیز من خودم از شیوه ی خودآموز استفاده نکردم و متد های مولتی مدیایی هم که از این سو و آن سو به نام آموزش نوازندگی هست رو ازنزدیک ندیدم! اونچه مسلم هست این ه که شما می تونید خودتون آغاز کنید و ساز رو بدست بگیرید و هر کار می خواهید بکنید ولی نظر قطعی من این هست که حتما باید رفع عیب و اشکالاتتون رو به صورت حضوری توسط یک مربی انجام بدید!
این کار یک هنر جدیست و بدون آموزش اصولی امکان یادگیری میسر نیست! تعارف هم ندارم با کسی نظر من این هست. حتی کسانی مثل کی.ان ساکت هم که مدعی این هستند که خودشون یاد گرفتند چند ماهی اصول اولیه رو مستقیم از کسی فراگرفته اند(که البته اگر ساکت شاگردی کرده بود الان خیلی وضعش بهتر بود از این)
در هر صورت در موسیقی خودآموز معنی نداره و همه ی این نوار ها و سی دی ها دکانی بیش نیست با عرض معذرت!
باید مرارت کلاس رفتن و جور استاد کشیدن رو بر خود هموار کنید و اگر تیز باشید و با پشت کار و مربی خوبی هم برگزینید ظرف مدت کوتاهی در مسیری قرار خواهید گرفت که در ادامه با پشت کار و دقت نظر شخصی می توانید ادامه دهید.
در یوتیوب هم ویدیو های زیادی هست ! یک سری که مربوط به اساتید قدیم و جدید هست که بی نظیر ه ویدیو هایی از استاد هرمزی استاد فروتن استاد کسایی استاد علیزاده استاد طلایی استاد لطفی و مسعود شعاری و بهداد بابایی و ... که دیدن اون ها خیلی به فهم سونوریته ی سه تار و شیوه ی نوازندگی اصولی اون کمک می کند به شما اما جنبه ی آموزشی صد در صد برای یک هنرجوی مبتدی ندارد و در سطوح بالاتر می توان بهره ی بیشتری از آن برد . یک سری هم توسط نوازندگان آماتور و بعضا مبتدیست که در خود آنها از نظر استایل و اجرا مشکلات زیادی هست که صد در صد قابل استناد نیست اما دیدن آن خالی از لطف هم نیست.
من توصیه می کنم به شما که صبر کنید تا زمانی که بتونید با استاد یا مربی (معتبر) آغاز کنید و این مدت حتی اگر ساز بزنید اتلاف وقت و انرژیست و حتی همراه با کژ روی و مایه ی سد راه پیشرفت آینده ی شما خواهد شد.
این نظر من بود دوست عزیز وبا شماست که چه راهی را برگزینید.
پاینده باشید
یا حق

Majestic
Friday 23 January 2009, 07:41 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

من منظورم یادگیری تویه این فرصتی هست که نمیتونم به کلاس برم وگرنه رفع اشکال که باید توسط یه استاد بشه !

منم که هدفم رسیدن به یه جایی تویه ساز زدن نیست ! همین که بتونم برای خودم هم ساز بزنم برام کفایت میکنه ولی خب مهم اینه که همین یه کار هم با اصولش انجام بشه !
خب حالا اگه من پافشاری کنم که مقدماتش رو خودم یاد بگیرم به نظرتون اولین مرحله چیه ؟! ( هرچند میدونم همین مقدمات مهمترین جز هست و با با نظارت استاد باشه ولی خب..... )

arman405
Friday 23 January 2009, 08:02 PM
سلام به شما دوست عزیز خوش اومدین به خونه نت آهنگ

همین طور که امیر عزیز و علی جان فرمودن باید این ابتدا حتما زیر نظر مربی باشه.

ولی مثل اینکه شما صبر نداری.پس واسه اینکه زیاد بیراهه نری من پیشنهاد میکنم نرم افزار آموزش سه تار افرا رایان رو بگیر که جدید تره مال آقای گنجه ایی هست در دو سری 1 و 2.

دست کم اون مولتی مدیاست و یه کسی هست که کار بلده.بهتره اینه که همین جوری بزنی.

البته منم تاکیید میکنم زیر نظر مربی باید شروع کرد.این نرم افزار برای اینه که خودت به بیراهه نری.

ممنون

fatemeh.1994
Friday 23 January 2009, 09:05 PM
درود.

ورود شما رو به نت آهنگ تبریک میگم.

گفتنی ها رو دوستان عزیز گفتن.من هم باهاشون موافقم!(البته من آگاهی چندان زیادی درباره ی سه تار ندارمD:)

و با تاکید بهتون توصیه میکنم که صبر کنید تا امکان دسترسی به استاد مجرب برای شما فراهم بشه و تا اون موقع خودتون کاری

به کار ساز نداشته باشید ، چون اگر از این اول چیزی به طرز نا صحیح و غلط در ذهن شما جا بیفته ، تغییر دادنش خیلی خیلی

مشکله و وقت زیادی هم می بره!

به نظر من به نرم افزار های آموزشی هم امید نداشته باشید.

تنها کاری که میشه کرد ، صبره...5 ماه هم مدت طولانیی نیست!

امیدوارم موفق و پاینده باشید:53:

Majestic
Friday 23 January 2009, 09:50 PM
خیلی ممنون از لطف شما دوستان عزیز !!! واقعا سنگ تموم گذاشتید :دی

همون طوری که معلوم بود تحملم کمه !!! ولی خداروشکر کاملا تصادفی یه استاد آشنا ( فامیل نزدیک !!!!! ) پیدا شد و گفت می خوام بهت یاد بدم !!!!!!!!! حالا خوبه هیچ کی خبر نداره می خوم سه تار کار کنم !!! ( یعنی واقع باید خداروشکر کرد ! ) و قرار شد من کار کنم و ایشون رفع اشکال !

سعی میکنم مو به مو توصیه هاتون رو انجام بدم !

در آخر هم باید یه بار دیگه بگم ممنون !

endvb6
Friday 23 January 2009, 09:55 PM
بسیار عالی شد دوست عزیز. انشاا... که که حتما موفق خواهی شد. لطفا بازم میگم یک بیوگرافی از خودت بزار اگر امکانش هست. بسیار ممنون رفیق

بهنام77
Monday 12 October 2009, 12:18 PM
حتما خدمت یک استاد برسید.بنده هم معتقدم آموزش از راه دور و ... همشون به قول alib یه جور دکانه!!!!

romina0111
Saturday 22 May 2010, 10:48 PM
معمولا اولين كتاب تو چه مدتي تمام ميشه؟

Avazekhan
Sunday 23 May 2010, 12:22 AM
سلام دوست من
منم همین کارو میخواستم بکنم ولی وقتی دیدم یکی از دوستام حتی به خاطر استاد بد "حالا بدون استاد که جای خود داره" الان بعد 4 سال مثل یه مثل یه نفر که تازه شروع کرده میزنه (البته ناگفته نماند آدم باپشتکاری هم هست) این تصمیمو گرفتم که حتما با یه استاد خوب شروع کنم که الانم واقعا راضیم
من یه پیشنهاد میکنم:
توی این چند ماه باقیمونده تا تابستون یه کتاب تئوری موسیقی بگیر " به نظر من کتاب تئوری بنیادی موسیقی اثر پرویز منصوری" و یه دور بخون شاید خیلیاشو نفهمی ولی خوب خیلی چیزا به گوشت خورده و به محض گفتن استاد خیلی چیزارو میتونی بگیری
به اضافه اینکه اگر دوست داری حتما دور و بر سازت بچرخی یه کتاب ساز شناسی تار و سه تار بگیر و بخون
خوب سازم که کنارت هست
حتما حتما به آینده ی هنریت کمک میکنه
الان یکی از دوستای من شاگرد استاد لطفیه ولی خوب تازه داره این کارا رو میکنه که اگ همون اول این کارا رو کرده بود خیلی حرفه ای تر پیش میرفت
این نظر من بود
دیگه خود دانی...