PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاصیت قلم...

fatemeh.1994
Wednesday 4 February 2009, 06:17 PM
درود.

این داستان رو توی یک کتاب خوندم.خیلی قشنگ بود.امیدوارم شما هم خوشتون بیاد :)

پسرکی پدر بزرگش را تماشا می کرد که نامه ای می نوشت.بالاخره پرسید:«ماجرای کارهای خودمان را می نویسید؟درباره ی من می نویسید؟»
پدربزرگ از نوشتن دست کشید،لبخند زد و به نوه اش گفت:«درست است،درباره ی تو می نویسم.اما مهم تر از نوشته هایم مدادی است که با آن می نویسم.می خواهم وقتی بزرگ شدی مثل این مداد بشوی»
پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد . چیز خاصی در آن ندید:«اما این هم مثل بقیه ی مداد هایی است که دیده ام!»
پدربزرگ گفت:«بستگی دارد چطور به آن نگاه کنی.در این مداد پنج خاصیت است که اگر به دستشان بیاوری ، تمام عمرت با دنیا به آرامش می رسی»
خاصیت اول:می توانی کارهای بزرگ کنی،اما نباید هرگز فراموش کنی که دستی وجود دارد که هر حرکت تو را هدایت می کند!اسم این دست خداست،او همیشه باید تو را در مسیر ارده اش حرکت دهد.
خاصیت دوم:گاهی باید از آنچه می نویسی دست بکشی و از مداد تراش استفاده کنی.این باعث می شود مداد کمی رنج بکشد.اما آخرکار نوکش تیزتر می شود.پس بدان که باید رنج هایی را تحمل کنی،چرا که این رنج اعث می شود انسان بهتر شوی.
خاصیت سوم:مداد همیشه اجازه می دهد برای پاک کردن یک اشتباه از پاک کن استفاده کنیم.بدان که تصحیح یک کار خطا،کار بدی نیست،در واقع برای اینکه خودت را در مسیر درست نگه داری،مهم است.
خاصیت چهارم:چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست،زغالی اهمیت دارد که داخل چوب است.پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است.
و سرانجام پنجمین خاصیت مداد:همیشه اثری از خود به جا می گذارد.بدان هرکار در زندگی ات می کنی،ردی به جا می گذارد و سعی کن نسبت به هرکار می کنی،هشیار باشی و بدانی چه می کنی!

FARZANEH.ZAFAR
Tuesday 22 December 2009, 06:38 PM
قلم توتم من است، توتم ما است. به قلم سوگند، به خون سیاهی که از حلقومش می‌چکد سوگند به رشحة خونی که از زبانش می‌تراود سوگند که توتم مقدسم را نمی‌فروشم، نمی‌کشم، گوشت و خونش را نمی‌خورم، به دست زورش تسلیم نمی‌کنم، به کیسه زرش نمی‌بخشم، به سرانگشت تزویرش نمی‌سپارم، پوستم را قلم می‌کنم و قلمم را از دست نمی‌گذارم، چشم‌هایم را کور می‌کنم، گوش‌هایم را کر می‌کنم، پاهایم را می‌شکنم... اما قلمم را به بیگانه نمی‌دهم... قلم زبان خداست، قلم امانت آدم است ودیعة عشق است، هرکسی توتمی دارد و قلم توتم من است و قلم توتم ما است. (شریعتی)

moein babayee
Tuesday 22 December 2009, 06:51 PM
دوستان علاقمند به کتاب و قلم خوشحال می شم تو گروه یارمهربان ببینمتون هدفش معرفی کتاب نقد آثار و این مشتقات ادبیاته.