PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربه نواختن با خواننده

m_abdi
Friday 6 February 2009, 11:23 PM
دوستان عزیز با سلام
این تاپیک و ساختم چون موضوعش با بقیه تاپیک ها کمی متفاوته . نه در موردیک کیبورد خاص و امکاناتش یا در مورد مشاوره خرید یا ....

من میخوام اینجا از اساتید بخواهم که تجربیاتشونو در مورد نواختن کیبورد همراه با یک خواننده برای همه بزارن.
دقیقا منظورم اینکه : ما یک اهنگ رو خیلی خوب و صحیح مینوازیم اما برای اینکه یک خواننده هم همراه با ما بخواهد بخونه باید چه نکاتی رو رعایت و تنظیم کرد؟

و در فرم کلی ملودی اجرای آهنگ بصورت تکی و با خواننده چه تفاوت هایی است ؟و در انتخاب نوع صدا کیبورد هنگام خواندن(مثلا صدا های استرینگ بهتره یا ....یا به چه عواملی وابسته اس) و همچنین نحوه تنظیم گام آهنگ با گام صدای خواننده و بقیه مسائل از این قبیل.

بارها شاهد بودم یک کیبورد زن حتی برای اولین بار با یک خواننده که از قبل باهاش کار نکرده هم کار مورد قبولی رو ارایه کرده.

درست است که تجربه بزرگترین معلم است اما بی تجربه ها چکار کنن!!!

امیدوارم دوستان حتی اگر کوچکترین نکته ای هم بنظرشون برسه برای همه بزارن

ast1356
Saturday 7 February 2009, 06:42 AM
دوستان عزیز با سلام
این تاپیک و ساختم چون موضوعش با بقیه تاپیک ها کمی متفاوته . نه در موردیک کیبورد خاص و امکاناتش یا در مورد مشاوره خرید یا ....

من میخوام اینجا از اساتید بخواهم که تجربیاتشونو در مورد نواختن کیبورد همراه با یک خواننده برای همه بزارن.
دقیقا منظورم اینکه : ما یک اهنگ رو خیلی خوب و صحیح مینوازیم اما برای اینکه یک خواننده هم همراه با ما بخواهد بخونه باید چه نکاتی رو رعایت و تنظیم کرد؟

و در فرم کلی ملودی اجرای آهنگ بصورت تکی و با خواننده چه تفاوت هایی است ؟و در انتخاب نوع صدا کیبورد هنگام خواندن(مثلا صدا های استرینگ بهتره یا ....یا به چه عواملی وابسته اس) و همچنین نحوه تنظیم گام آهنگ با گام صدای خواننده و بقیه مسائل از این قبیل.

بارها شاهد بودم یک کیبورد زن حتی برای اولین بار با یک خواننده که از قبل باهاش کار نکرده هم کار مورد قبولی رو ارایه کرده.

درست است که تجربه بزرگترین معلم است اما بی تجربه ها چکار کنن!!!

امیدوارم دوستان حتی اگر کوچکترین نکته ای هم بنظرشون برسه برای همه بزارن

شما اولين چيزي كه بايد بشناسي فاصله هاي نت هاست مثلاً براي همراهي با خواننده وقتي داره ميخونه صداي دوم اون رو با صداي استرينگ آروم ميتوني بنوازي!
يا مثلاً تو آهنگهاي شاد شيش و هشت ميتوني از براس ها با ضربه زدن رو آكوردها استفاده كني .
يا بعضي وقتها نتهاي كروماتيك باعث زيبايي كار ميشن.....
ديگه فقط بايد از اينور و اونور كار بدزدي چون خيلي ها به آدم هيچي نميگن....

با آرزوي بهترينها براي ايران و ايراني

m_abdi
Saturday 7 February 2009, 09:55 AM
شما اولين چيزي كه بايد بشناسي فاصله هاي نت هاست مثلاً براي همراهي با خواننده وقتي داره ميخونه صداي دوم اون رو با صداي استرينگ آروم ميتوني بنوازي!
يا مثلاً تو آهنگهاي شاد شيش و هشت ميتوني از براس ها با ضربه زدن رو آكوردها استفاده كني .
يا بعضي وقتها نتهاي كروماتيك باعث زيبايي كار ميشن.....
ديگه فقط بايد از اينور و اونور كار بدزدي چون خيلي ها به آدم هيچي نميگن....

با آرزوي بهترينها براي ايران و ايراني

با تشکر از شما
"براي همراهي با خواننده وقتي داره ميخونه صداي دوم اون رو" منظور از صدای دوم یعنی چی

و دوم اینکه ما چرا هیشه چیزی رو که یاد داریم یاد نمیدیم تا یکی از ما بدزده؟!!!

شاید به این دلیل که خود ما هم برای دزدیدن این چیز ها مشقات فراوان کشیدیم!!!

مثلا این آقا ((:8ysyvb:)) الان چون یه چیزی از کسی دزدیده و یاد گرفته خوشحاله!!! :ilovemusic:

Leon
Saturday 7 February 2009, 10:02 AM
پيدا کردن صدای گام خواننده اولين قدم هست که بهتره خواننده يه مقدار با صدای خودش بخونه و شما همزمان همون رو فقط با ساند اجرا کنيد تا گامش رو پيدا کنيد و بعد ميتونيد Transpose کنيد که راحت تر هست.
نکته بعدی برای همراهی اجرای همزمان با خواننده هست که در اينجا ساند مناسب خيلی شرط هست به گفته دوستمون آقای ast1356 صداي استرينگ آروم ,برای اين کار البته شما در آهنگ های 4/4 از صدای پيانو هم ميتونيد استفاده کنيد فقط نت ها رو به صورت چند تايی بايد اجرا کنيد يا به صورت اکورد تا صدا پر باشه.
ولی يکی از روش های خوب هم بدون گرفتن کمک از ديگران اين هست که به آهنگ اورژينال گوش کنيد و صداهای همراهی کننده در پس ضمينه آهنگ که تنظيم شده رو گوش کنيد و همين تنظيم ها رو در همراهی خواننده به کار ببريد کاری که خود من چند بار انجام دادم البته گاهی کار آسونی نيست چون بايد با دقت تمام گوش کنيد هد فون وسيله خوبی برای اين کار هست!

ast1356
Saturday 7 February 2009, 10:18 AM
با تشکر از شما
"براي همراهي با خواننده وقتي داره ميخونه صداي دوم اون رو" منظور از صدای دوم یعنی چی

و دوم اینکه ما چرا هیشه چیزی رو که یاد داریم یاد نمیدیم تا یکی از ما بدزده؟!!!

شاید به این دلیل که خود ما هم برای دزدیدن این چیز ها مشقات فراوان کشیدیم!!!

مثلا این آقا ((:8ysyvb:)) الان چون یه چیزی از کسی دزدیده و یاد گرفته خوشحاله!!! :ilovemusic:
صداي دوم منظور فاصله از نت اصلي هستش مثلش خيلي راحته.
شما برو به نمونه كارهاي من آهنگ FAR AWAY رو يه بار گوش بده.
مثلا وقتي كه آهنگ اصلي رو نت دو هست شما نت مي رو مينوازيد.

mosy_khoda
Tuesday 17 February 2009, 11:17 AM
صداي دوم منظور فاصله از نت اصلي هستش مثلش خيلي راحته.
شما برو به نمونه كارهاي من آهنگ FAR AWAY رو يه بار گوش بده.
مثلا وقتي كه آهنگ اصلي رو نت دو هست شما نت مي رو مينوازيد.

سلام
آدرس آهنگتون رو هم بزارید
Far Away