PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه ی pa500 و or700 از محصولات شرکتهای کرگ و یاماهاب

rainysky50
Friday 13 February 2009, 02:52 PM
با درود!این تاپیک رو زدم برای مقایسه ی نهایی این دو کیبورد!خیلی توی اینترنت گشتم و در اینجا سوال کردم ولی نظرات کاملا متفاوت بود!یکی میگفت pa500 یکی میگفت or700!!تا جایی که یکی از دوستان اول میگفت or700 ناگهان شد pa500!!در کل من الان اونقدر گیج شدم که ممکنه دست اخر سفارش بدم رولند برام این ذو کیبورد یاماها و کرگ رو رو هم دیگه قاطی کنه مخلوط بده دستم!!!!!:ax
اما خواهشا هر گونه مقایسه ای میکنید یا مطلبی عنوان میکنید با دلیل و مدرک باشه!نه اینکه چون مثلا یکی نفر یاماها 2 اکتاوی داره یا یه نفر که کرگ سری i داره فقط از روی تعصب بیاد بگه کدوم بهتره!!!!مثل جریان مقایسه ی موبایلها در انجمنهای دیگه!!تشکر از همکاری شما بی صبرانه منتظر اساتید عزیز عرصه ی ارگ هستم!:guitarplay5::guitarplay1::ilovemusic::gu itarplay4:

rainysky50
Friday 13 February 2009, 05:31 PM
pa500 چرا اینقدر گرونه!!؟؟؟1 میلیون و 600؟؟؟؟زیاده!مطمئنید این قیمتشه؟؟توی اینترنت کمتر از اینه!!

amir_psr
Friday 13 February 2009, 09:56 PM
دوست عزیز به دلایل زیر نظر من OR700 است:

1- نسبت قیمت به کارایی OR700 عالی است یعنی در قبال قیمت مناسب امکانات خوب داره.
2- ریتم های ایرانی و ترکی و عربی و خلیجی بعلاوه ریتم های غربی عالی داره
3- Multi pad های زیبا تری بصورت پیش فرض روش هست
4- کار با سیستم عامل OR700 راحت تره
5- song Recording ساده و کارآمدی داره.
6- صداهای غربیش ( مخصوصا گیتارش ) از PA500 بهتره و صداهای اورینتال خوبی داره .

rainysky50
Friday 13 February 2009, 10:43 PM
با مورد اول موافقم!pa500 قیمتش اندازه ی اس900 هست!!!!!

rainysky50
Saturday 14 February 2009, 01:40 AM
تشکر از پاسخ شما!!or700 ساخت کجاست؟؟برای افزودن وکال هیچ راهی به غیر از تهیه ی میکسر وجود نداره؟

ehsanmir
Wednesday 15 July 2009, 11:01 PM
من هم قصد مناظره یا جنگ و دعوا ندارم. ببینید دوست عزیز , بطور مثال عرض میکنم من اولین گوشی موبایلم nokia بود و خیلی هم راضی بودم و کار باهاش خیلی اسون بود .بهمین خاطر یه تعصب کاذب در من به وجود اومده بود.به همین خاطر میگفتم فقط نوکیا..........
من همین مورد رو الان در شما احساس میکنم که تا حالا ندیدم برند دیگه ای رو نسبت به yamaha ترجیح بدین.
من جدا' درک نمیکنم چرا یه دستگاه اکبند که اینقدر شما تعریفش رو میکنی باید بعد از مثلا' 20 دقیقه کار مشکل در سپیکرهاش به وجود بیاد.من قبلا هم گفتم.من نه yamaha دارم نه korg.ولی چشم دارم.اینقدر هم تجربه دارم که وقتی جنس رو ببینم بتونم مرغوبیتش رو بسنجم.به نظر شما اگه s900,700 و or 700 ساخت ژاپن بود بازهم با اینهمه امکانات در بازار به این قیمت بود؟
korg شاید از نظر ریتم و سانگ به yamaha نرسه.ولی از نظر کیفیت ساخت و بدنه از yamaha خیلی سرتره .و این دلیل بالا بودن قیمتش هست.
این نظر منه و نمیگم 100% درسته.ولی اینقدری هست که من رو دچار تعصب نسبت به یک برند خاص نکنه.
موفق باشید .........
دوست شما : ehsan mir

در دنباله ی این بحث (You can see links before reply)

HamedSedighi
Thursday 16 July 2009, 12:47 AM
جناب بهرنگ دوست من مرسی از ابراز هم دردی.
نوشتی" یعنی نمیدونستین قیمتش این عدد هست":
جواب:
1499 $ به نظرت این چه معنی میده اونم توی اسفند 87 همین حالا هم اگه جستجو کنی چنین قیمتی رو میابی
این عدد معنیش این که حدود یک میلیون و 500 حداقل قیمت توی ایرانش
1-نکنه برداشت منطقی تو از این عدد 850 هزار تومان؟

من برخی از صداهاش رو توی یوتیوب با کیفیت شنیدم ،هنوز وارد نشده بود،به گونه ای درام کیت قابلمه ای مانندی داشت البته شاید اون ویدیو این گونه بوده ولی چون ویدیو های دیگر رو هم دیدم بنابراین نتیجه گرفتم

از لحاظ شفافیت صدا or700 برنده این قیاس است.
پس قابلمه رو می گذاریم کنار.(لطفا این جمله با خنده ای ملایم بخوانید) برخی از درام کیت های pa500

خب حالا or700 رو پیش رو داریم:
یکی از اصلی ترین امکانات یک کیبرد سپیکر های آن هستند ، حالا شما 915 هزار تومان پول می دهید
و این امکان ساده رو نداره نظرتون چیه؟

در ضمن or700 من ساخت اندونزی است نه مالزی

در rear panel آن هم در سمت راست این عبارت نوشته شده :(psr- or700 اورینتال) اما توی عکس های زمان ریلیز این مدل چنین عبارتی وجود نداره البته مهم نیست شاید بعدا بهش اضافه شده گفتم که بدونید

psr-640که داشتم ساخت ژاپن بود بسیار تا بسیار عالی اما صداهاش توی زمان ما قدیمی بودند

ببینید وقتی چنین هزینه ای بابت or700 میپردازید و با چنین مشکلی مواجه می شوید آیا می روید پیکاپ برای کیبردتون تهیه می کنید؟یا هدفون حرفه ای؟کسی که چنین هزینه ای می پردازد و سپیکر پس از ساعاتی خش خش میکند بهتر کیبردش رو با پلی فونی مناسبش بندازه بیرون و به شعبه اندونزی یاماها لعنت بفرسته

حالا فرض کنیم کسی میخواهد or700 بگیرد با فروشنده شرط کند که اگر چنین مشکلی پیش آمد هزینه استرداد شود یا مشکل را فروشنده جوایگو باشد به همین سادگی که در صورت نپذیرفتن شرط از جانب فروشنده این مدل رو نخرید.

اما نظری دوباره در باب قیاس :
اگر شما کیبردیست حرفه ای هستید(تعریف حرفه ای بودن با خودتون) صدای دو مدل رو می شوید.حالا شخصی که حرفه ای و زحمت کشیده به جایی رسیده تشخیص میده که کدوم صدا شفافیت داره و کدوم نداره
اگر هم که حرفه ای نیست از شخصی که فروشنده نیست ولی کیبردیست قابلی است کمک بگیره و همراه خودش ببره صدا ها رو چک کنه و این میتونه بهش کمک کنه که بین این دو مدل کدوم ارزش داره

یه جمله میگم این رو فکر کنم همه به اتفاق قبول دارید:

صداهای گیتار or700 از 500 بهترند
صدای پیانوی pa500 از 700 دلنشن تر

سپاس

rainysky50
Thursday 16 July 2009, 01:31 AM
سلام به همه به خصوص بهرنگ جان!خداییش این پست رو خوب بخونید:شما رو بزارن تو خیابون جمهوری!از بالا تا پایینش رو بری !اونوقت از هر بشری که جنس میفروشه یا حتی کبیورد مینوازه سوال کنی یاماها یا کرگ!جوابش این باشه که توی کیبورد کورگ در بقیه ی موارد مانند دیجیتال پیانو یاماها!!!قیمت بگیری!اونوقت یاماها بهت قیمت بدن بعدش بگن اداپتور مخصوصش گه pa301 هست تو ایران نیست اونوقت چیکار میکنی؟جالبیش اینجاست زنگ زدم هند میگه 70 هزار تومن هم باید بزاری روش که اداپتور pa300 بدیم!!!اونها هم 301 ندارند!!!خوب خیلی ببخشید ولی شرکت غلط میکنه کیبورد میده بیرون ولی هیچ جا اداپتور مخصوصش پیدا نمیشه!تازه هند نمایندگی اصلی شرکت هست که باز هم میگه نداریم!اینها به کنار!کلاویه های محصول دو شرکت رو تست میکنی!میبینی کرگ بهتره!اونوقت چیکار میکنی؟؟ارگ رو میخری میایی خونه اونوقت یه نوازنده کیبورد رو که یاماها داره رو میاریش جلوی کیبوردت مینشونیش و کفش میبره از ارگت و از قیمتش تعجب میکنه اونوقت چیکار میکنی!!؟یا اصلا از همه ی این موارد بگذریم!یه سرچ ساده میکنی تو اینترنت با این مضمونy amaha s900 problem!!!با مشکلاتی مانند روشن نشدن دستگاه و سیاه شدن ال سی دی مواجه میشی!!اونوقت سرچ میکنی pa500 problem!!خداییش هیچی پیدا نکردم!به غیر از یک مورد که در مورد لود کردن سیستم عامل جدید بود!حالا خودتون رو بزارید جای من!به چه نتیجه ای میرسید!در ضمن قیمت اس900 تو هند میدونید چند شده بود؟!!!خود همون روزی که قصد خرید داشتم زنگ زدم هند!قیمتشون بدون اداپتور 1 میلیون و 560 هزار تومن شده بود!!!اداپتور هم که 70 هزار تومن هست در اونجا+کیف و متعلقات دیگه!من باید 1 میلیون و 700 هزار برای هیچ پرداخت میکردم!اگر هم از ایران میخریدم به دلیل ریسک خرابی اصلا نمیتونستم یاماها بردارم!
اما یه سوال داشتم!خاموش و روشن کردن دستگاه میتونه دستگاه رو دچار مشکل کنه؟؟؟برا مثال من 10 دقیقه دستگاه رو روشن میکنم و چون زیاد باهاش بلد نیستم کار کنم خاموشش میکنم و 2 ساعت بعد دوباره روشنش میکنم!!!این که مشکلی برای دستگاه ایجاد نمیکنه؟؟!!!!!
در مورد سازهای شرقی من در خود حافظه ی اصلی و پیش فرض دستگاه سازهای نی(چند نوع) و سنتور و سیتار(چند نوع) و عود و 2 یا 3 ساز دیگه رو تا الان تونستم پیدا کنم که مربوط به شرق هست!البته توی این مموری کارتی که خریدم صدای تقریبا اکثر سازهای شرقی وجود داره!حتی سازهایی وجود داره که از تلفیق 3 یا 4 تا ساز دیگه بوجود اومده اند!!!!الله و اعلم!در مورد arabic style هم در دفترچه توضیحاتی داده که من بلد نیستم انجام بدم همونطور که گفتم در سیستم عامل جدید دستگاه توانایی های منوهای ربع پرده کردن افزایش یافته!:8ysyvb::guitarplay4:

rainysky50
Thursday 16 July 2009, 01:40 AM
بهرنگ جان یه چیز دیگه!فروشنده ها میگفتن بازار دست دوم or700 خوب نیست!میگفتن کیبوردت رو میگیری 850 تومن موقع فروش 630 فوقش بردارن!!در مورد این سوالات من درمورد ربع پرده هم یک نفر خواهشا جواب بده!چون واقعا برام سوال شده چه فرقی هست بین ربع پرده و نیم پرده!؟؟؟کار transpose رو هم یکی برام شرح بده!دوستانی که pa500 معمولی دارن بیان اینجا خواهشا!

rainysky50
Thursday 16 July 2009, 02:13 AM
به جان خودم همین الان من این کلمات کلیدی رو تو گوگل سرچ کردم!!!جالبه اولین نتیجه ای که نمایش داده شد در مورد کیفیت پایین سری psr s یاماها بود!!ببینید:
کلمات: pa500 korg stupid quality problem yamaha
و نتایج: You can see links before reply (You can see links before reply)=
و اولین لینکی که نشون داده شده تیترش هست عدم اطمینان در مورد اس900 و اس700:ببینید:
You can see links before reply
جای کلمات رو هم عوض کنید نتایج یکسان خواهد بود!جالبه هدف من مشکلات pa500 بود ولی با اضافه کردن یک کلمه ی یاماها (بدون ذکر مدل!!!)به نتیجه ای عجیب رسیدم!!!!!!

rainysky50
Thursday 16 July 2009, 02:17 AM
این هم متن این کاربر مصیبت زده در مورد اس700!!بیچاره وارانتی و گارانتی هم داشته!!نظرات بقیه هم جالبه!حتما به این لینک برید: You can see links before reply
I cannot believed now my psr-s700, which I barely used after being gently handled(special case,care, few hours playing), start giving me issues, speakers started buzzing(a hiss noise)and had to take it to the shop, to make my story short, It was purchased less than 3 months, I used maybe 4 times and labor warranty had already expired for 2 days(92 days old), I called yamaha several times and they gave a 2 days labor extension warranty, labor for this puppy is 65 per hour. You may think it's not that high, the problem is I used my keyboards to do charitable service at my church, what about if they claim after repairs they spent 12 hours fixing it? I found a big sign in the yamaha repair shop saying "have a backup", so we have suppose to spend thousands to have at least 1 backup unit only because yamaha unreliability? the good part is they make me wait 3-4 weeks, I could die by then.
جالبه!این شخص به غیر اس700 حتی اس900 و pa500 هم داره و در اینجا از اس900 خودش هم نالیده!!:ببینید:I do have also a PSR-S900 and a KORG PA500. PSR-S900 started acting funny until updated latest OS. I can make a huge list of complains regarding PSR-S700/S900, so please do make start it. I have owned yamahas s30, s80, motif rack es, motif es 6, yamaha dgx-505 and all the PLG boards. never had an issue with them. I guess chinese materials are the ones to blame...
حالا شما جای من باشید بهرنگ جان!با همه ی این تفاسیر کدوم رو بر میگزینید؟؟!!؟!!!!:ax:ax:ax:ax:ax:ax

ehsanmir
Thursday 16 July 2009, 11:44 AM
این قضیه yamaha شده قضیه محصولات ایران خودرو ما.شانسیه.اگه خوش شانس باشی خوبش گیرت میاد.اگه بد شانس باشی مثل من , خدا به دادت برسه.
من خیلی دوست داشتم یه s900 بگیرم.اینتر نت من پر سرعته و همه چیز رو تو youtube دیدم.امکانات s900 عالیه.ولی با وجود مشکلات سخت افزاری s900 پشیمون شدم.

nasser.r
Thursday 16 July 2009, 02:14 PM
دوستان این پست و حتما بخونید چون چیزای جدیدی نوشتم که تو پست تکراری قبلی نیست و نظر شما در این موارد خیلی برام مهمه.....

مرسی رینی اسکای , عزیز و دیگر اساتید محترم ...... و ببخشید که این پست تکراری و تو این تاپیک هم زدم چون تازه این تاپک رو دیدم
من حرفاتون در در مورد گروه s و or که مشکل آدبتور :چینی بودن اسپیکر بدون تعصب میپزیرم درست من هم چنین مشکللی رو دارم ولی نه در این حد.......
دوست عزیز من امروز 5 روز که pa50 flash یکی از دوستانم رو قرضی گرفتم که با کرگ نوازان هرکدوم که مشورت میکنم میگن pa50 flash خیلی سر تر از pa500 اونهم بخاطر فلش بودنه ومن بطور متوسط روزی 3.5 تا 4 ساعت دارم باهاش کار میکنم و خدای هیچ مشکلای نداره .... و به نتایجی رسیدم که نظر شخصیمو میگم ا...و اگه اشتباه میکنم که کمکم کنید و اگ درست که .........

اولا بزورگترین اشتباه اینه که آدم بدونه تصمیم قطعی بره جمهوری برای خرید چون مخ آدمو 3 سوت میزنن برای فروش جنسی که موجود دارن و اگه با فروشنده وارد گفتگوی تخصصی بشی جوری آدمو میپیچونه که تیز مفهمی که طرف 2 ریال هم اطلاعت نداره

با اجازی استاید بزرگ

و اما کرگ من اخیرا به این نتیجه رسیدم که ارگ فوقعلاده ای هست و تو خریدش آدم شک نباید بکنه ولی ....برای استفادی مجلس
صداهاو ریتمهای 6.8ش حرف نداره ولی... برای استفادی مجلس.. شما با هزینهی 800 تا 1800" میتونی با یک کورگ یک مجلسو بترکونی و با 5.6 تا مجلس پول ارگو در بیاری ...... واجراهای خونگی تقریبا خوب داشته باشی

دوستان و اساتید عزیز من فکر میکنم ارگ نواری و موسیقی که میگن یک دنیای دیگه و یک حس دیگه است خیلی با کار مجلس فرق داره البته نا گفته نماند من خودمم پا بده میرم مجلس و خدای حس حالی خوب داره ولی این کجا و آن کجا.............

راستی من توی تاپکی خوندم که مقدار قابل توجهی از سهام کرگ مال یاماها هست و تحت نظر یاماها........... اگه اشتبا نکنم تاپیکش مال بهرنگ عزیز بود........ خوب عزیزان بااین تفاسیر جای برای کوبندن یک کمپانی در قالب دو اسم باقی نمنیمونه

دوستان من نظر شخصیمو میگن من وقتی یک ارگ برای تنظیم آهنگ یا ضبظ آهنگ توی استودی شخصی می خوام هجگاه به رنگ و شکال وجنس ارگ توجه زیادی نمیکنم ..... بله وقتی بخوام برم مجلس و با ارگ بخوامکاری خارج از کار استدیو یا خونه انجام بدم این نظر رو 100در 100 قبول دارم که این اپشن ها در الویت قرار داره ..

خواهشن خوب فکر کنید وببینید از یک ارگ چی میخواین بد تصمیم بگیرید اشتباهاتیو که من کردمو شما نکنید

ولی در یک جمله میگم چون تجروبهی خیلی خیلی کمی در آهنگسازی . تنظیم آهنگ و ارگنوازی دارم و حدود10 سال هست یاماها دارم..........

ارگ نوازی حرفه ای +اجرای تاثیرگذر و لذت بخش +صداها و ریتمهای زنده و واقعی و تفکبک شده +اجرا در مر راسمههای شاد و رسمی ..+قیمت مناسب +راحتی کار با سیستم = یاماها

ولی دوست من اسکای محترم من بنظر من شما هم نسبت به قیمت و کارای های که مد نظرت هست منهای وکال بهترین انتخاب و کردی شما میتونی کارها و تجروبهای خوبی با این ساز کسب کنی ..... و اگر تمایل داشتی ما رو هم بینصب نزاری مرسی

و من بدمون تعصب بگم بله or 700 مشکل اسپکر داره و آدابتور ولی قابل حل هست و انقدر ارگ مجربی هست که من بعد از 2 سال حاضر به تعویض با هیچ یک از ارینتالهای موجود نیستم در مورد s900 & s700 هم هیچیز نمی دونم

دوستان آگه کمی نیازهامونو در یک ورقه مینوشتیم و بعد با مراجعه به یک همچن سات عظیم با اساتید مجرب مشورت میکردم و بعد تصمیم مگرفتیم هچ وقت دچار سر در گمی نمی شدم ما فقط باید خواستهامون از یک ارگ بدونیم

در هر صورت اسکای عزیزو دوستان محترم به قول یکی ازدوستان بعداز خرید باید گوشها وچشمها را بست .......آقا بازم مباکه بور تو این مدت باهاش حلا کن

سلامت و پیروز باشین

rainysky50
Thursday 16 July 2009, 08:00 PM
ممنون از نظر بلند بالات ناصر جان!دقیقا بحث من هم سر همین بود که منی که کیفیت رو میخواستم به نظرم بایستی اول کیفیت رو مدنظر قرار بدم!برای منی که هنوز دو ر می فا سل لا سی رو به زور بلدم چه فرقی میکنه که ارگم دو تا سانگ یا چه میدونم استایل کمتر یا بیشتر داشته باشه!!!!تازه بچه ها میگن که با کوک کردن ارگ در تنظیماتش میشه به نت ربع پرده رسید!!من که نمیخوام برم تو مجلس که زیاد بخوام درگیر نت ربع پرده باشم!؟؟؟!!غیر از اینه!!؟!؟؟باور کنید یکی از دلایلی که زیاد علاقه نداشتم کامل پولم رو هزینه کنم این بود که احساس میکردم واقعا برای من اماتور اون هزینه زیادی هست و فقط هزینه ی اضافی باید بدم!!والله قصدم هزینه ی 1 میلیون و 600 هزار تومنی برای خرید اس900 بود!در کل امیدوارم دوستان حرفه ای که کرگ دارن و با pa500 اشنایی دارن منو در استفاده از اون راهنمایی کنند!با تشکر!

ehsanmir
Thursday 16 July 2009, 08:30 PM
اقا اصلافرض کنیم s900/s700 یا or700 از نظر امکانات عالی که 100% هم همینطوره.قبول.
ولی وقتی نمیتونی از صداش که حداقل کارایی یه کیبرده استفاده کنی , امکانات به چه دردمون میخوره.بیشتر به جای اینکه لذت ببریم عذاب میکشیم.......

HamedSedighi
Thursday 16 July 2009, 08:48 PM
منم همین صحبت احسان رو دارم اصلا or700 شفافیتی دراه که هیچ سمپلی در کره خاکی به صداهاش نمیرسه ولی وقتی 50 دقیقه فقط روشن باشه بعد خش خش کنه باید بندازیش بیرون

nasser.r
Thursday 16 July 2009, 09:49 PM
احسان گل و ارچ خوب با حرفتون کاملا موافقم منم مثل شما سر این جریان عصبی هستم با . ولی چاره چیه ........... شما فک میکنید با 900000 تومان چه ارینتالی مشیه خرید ؟
دوستان فرض کنید کاری بهتون پشنهاد میدن که به مبلغ 1500000 که فقط از عهدهی ارینتال بر میاد خوب چکار میکنید ..پی ا 500 یا ا ار 700 ....؟ دوستان من به واقعن حاضر نیستم که 1600 بدم پای 500 و خوب پول خرید تای روس رو فعلا هم ندارم خوب پس من مجبورم که به چند دلیل or 700 بگیرم
1.قیمت مناسب و کیفیت عالی برای ریکورد
2.دارای همه نوع کیتها و صدا ها شرقی
3.کار بری بسیار آسان برای اهنگسازی و تنظیم
4. اگر ا ار700 قیمت 820 تومان باشه پس من هنوز 780 تومان از مبلغ کل اضافه دارم
پس با این حساب برای کار من صرفه با 700 هست

حال فرض کنید برای مجلس و برنامه بخوام
خوب معلومه که تو ی برنامهای که هرلحظه ممکن اتفاق بدی بیوفته صرفه با 700 هست ... و از همه مهمتر دیگه بخوای مجلسو بترکنی pa50 flash با قیمت 1050000 تومان خیلی بهتر از 500 هست و با قیمت 1600000 تومان پس انجا هم جای برای 500 پر شین نیست

ولی برای استفادی خونگی خوب بدون تعصب میگم 500 معمولی فکنم بصرفه تر باشه ولی متمعن نیستم فقط ار روی حرف دوستان میگم ولی یادمون باش نه ارینتال هست نه فلش

ولی دوستان من برای خونه بازم 700 میخرم و بعد وصلش میکنم به یک ضبط سونی که دارم
و صدای ارگو کم و ضبط و بلند باور کنید جواب میده . واگه دیگه خیلی اذیت کنه ار روش ضربه استفاده میکنم
در هر صورت از نظر من 700 خیلی به صرفه تر از 500 پرشین هست .

بازم نظر دوستان هم محترمه

ehsanmir
Thursday 16 July 2009, 11:55 PM
امروز من همه ارگ فروشی های تبریز رو زیر و رو کردم.در مورد pa 500سوال کردم.اکثرا گفتند زیاد مشتری نداره بخاطر چند مشکل.
1. ریتماش زیاد گیر نمیاد.به درد مجلس نمیخوره.
2. سمپل خور نیست.
3. خروجی امپ خوبی نداره.
همه میگفتند pa 50 بگیر.ولی من گفتم من برای مجلس نمیخوام.برای خودم میخوام و اصلا احتیاجی به ریتم و خروجی ندارم. که فروشنده گفت در اینصورت گزینه خوبیه و از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی نداره که اگه کورگ این مشکلات رو داشت پر فروشترین کیبرد نمیشد.
اینو من نگفتم.همه فروشنده ها گفتند.در صورتی که همین فروشنده ها yamaha داشتند.نه pa500.
ولی هیچ کس نمیتونه بگه چه مدلی بهترینه.چون هر کس یه دیدگاهی داره و یه انتظاری از دستگاهش.
یکی ریتم,یکی سخت افزار, یکی ایرانی, یکی غربی............

rainysky50
Friday 17 July 2009, 03:13 AM
اینجور که شما میگید خیلی ببخشید ولی مثل اینکه قبل از برگشتن به هند باید دستگاه رو بفروشم یه فکر دیگه ای بکنم!!!فقط یه مساله که این وسط باقی میمونه اینه که پس نظر اون بنی بشرهایی که میگفتن pa500 دارن و راضی هستن و یا اون 2 نفری که جلو چشمم pa500 برداشتن و یا اون مغازه دارهایی که میگفتن کرگ بگیر چی میشه!؟!؟؟!!یکی منو روشن کنه تا خودکشی نکردم!!!اقا یه پیشنهاد:این شماره ی فروشگاهیه که من ازش خرید کردم!خواهش میکنم یکی از دوستان مثلا همین بهرنگ جان یا هر کی که میتونه زنگ بزنه به این شماره و نظرش رو در مورد خرید کیبورد با بودجه ی 800 900 تومنی از فروشنده بپرسه!با به عبارتی فروشنده رو کمی سوال پیچ کنه و ازش بپرسه که با این بودجه pa500 بگیره یا or700!!ولی دلایل فروشنده رو هم ازش بپرسه!اونوقت اطلاعاتی رو که کرفته برای ما اینجا بزاره تا مطمئن بشم چقدر کلاه رفته سرم!2 سانتی متر 3 سانتی متر یا تا نوک انگشتهای پاهام!!!!!!این هم شماره تلفن تماس:
گالری نور(پاساژ پیروز در خیابان جمهوری تهران) [COLOR="Black"]*** شماره تلفن توی پست های عمومی ممنوعه ***
خواهشا یکی از دوستان حرفه ای تماس بگیره و به عنوان یه مشتری از فروشنده در مورد موارد بالا سوال کنه!امیدوارم به نتیجه ای روشن در این بحث برسیم!من که دیگه ارگ رو خریدم و رک و راست بگم اصلا حوصله ی فروختن و خریدن مدل دیگه ای رو ندارم!!فقط میخوام ببینم چقدر کلاه رفته سرم!حق با بر و بچ اینجاست یا با برو بچ کف بازار!!!!دی::2rw592q::2rw592q::2rw592q::dj9 ::guitarplay1::guitarplay2:اصلا از شنیدن حقیقت ناراحت نمیشم چون قبلا هم گفتم که همین کیبورد برای من اماتور که برای مصرف خانگی میخوام از سرم هم زیادیه!!!!:ilovemusic::124::8ysyvb::dj9::dj9 ::am

لطفا یک مطلب رو چندبار تکراری نذارید وگرنه یکیش حذف میشه.
با احترام به جناب راین اسکای عزیز.
مدیر بخش کیبرد

ehsanmir
Friday 17 July 2009, 10:35 AM
اقا rainysky 50:
من کی گفتم دستگاه بد هست.من خودم هم تصمیم گرفتم pa500بگیرم.
صحبت من اینه که هر کس نسبت به نیازش کیبرد میگیره.اصلا هم فکر تعویضش رو نکن.
راستی یه مطلب دیگه.نمیدونم شما jordan ruddess رو میشناسین یا نه.اون تو گروه dream theater کیبرد نوازه.اگه تو youtube سرچ کنی میتونی کارهاش رو ببینی و استودیوی شخصیش که فقط و فقط از korg استفاده میکنه.این فرد به قدری معروف هست که کمپانی های مثل korg,roland,yamaha محصولاتشون رو توسط این فرد معرفی میکنند.البته فکر کنم این شخص حرفه ای نیست که از korg استفاده میکنه.وگرنه اگه حرفه ای بود از s900 یا or700 استفاده میکرد. (( شوخی.به دل نگیرید))
پس افکار منفی رو بریز دور و فقط با کیبردت حال کن و نقاط مثبتش رو ببین ..........
موفق باشیییییییی

ashkeiran
Monday 3 August 2009, 09:25 AM
من KORG PA 50 تبدیل به 80 دارم قبلا Yamaha PSR 1000داشتم به طور کلی میتونم بگم ریتمهای خام دستگاه یاماها قشنگتره اما کیفیت صداهای کرگ و ریتمهای سمپل شده کرگ خیلی از یاماها سرتره چون سمپل شدن.

اما بدم نمیاد یه سری به جمهوری بزنم ببینم این یاماها OR 700 چیه که همه تعریف میکنن.

ehsanmir
Monday 3 August 2009, 06:35 PM
من KORG PA 50 تبدیل به 80 دارم قبلا Yamaha PSR 1000داشتم به طور کلی میتونم بگم ریتمهای خام دستگاه یاماها قشنگتره اما کیفیت صداهای کرگ و ریتمهای سمپل شده کرگ خیلی از یاماها سرتره چون سمپل شدن.

اما بدم نمیاد یه سری به جمهوری بزنم ببینم این یاماها OR 700 چیه که همه تعریف میکنن.
سلام
شما اگه اینترنت پر سرعت داشته باشین میتونید فیلم هاشو روسرچ کنید و ببینید..........:piano:

sefro1
Tuesday 4 August 2009, 09:50 AM

OR700 دستگاه جالبي است، طراحي زيبايي هم دارد اما اگر كار ايراني مي‌كنيد و قبلا با PA50 تبديلي به 80 كار مي‌كرديد، شك دارم OR700 نظرتان را جلب كند.
البته يكي از مزيت‌هاي مهم OR700 به PA50 يا PA80 كاربري ساده‌تر آن است. به عبارتي OR700، USER FRIENDLY تر است.:124:

ashkeiran
Tuesday 4 August 2009, 02:19 PM
تو جمهوری چند تا آشنا داشتم هیچکدوم Yamaha PSR OR 700 رو پیشنهاد نمیکنن . میگن موقع فروش ضررش بالاست سختم معامله میشه.

در مقام مقایسه همه KORG PA 50 سمپل شده رو سرتر میدونن.

قیمت امروز: 13/05/1388

Yamaha PSR OR 700
آکبند 800000 تومان بدون آدابتور - آدابتور 40000 تومان

KORG PA 50 سمپلر
آکبند 1080000 تومان.

ashkeiran
Tuesday 4 August 2009, 02:55 PM
این کلیپها رو از سایت رسمی یاماها گرفتم.

You can see links before reply

نمونه آهنگ و صداهای Yamaha PSR OR 700

ehsanmir
Tuesday 4 August 2009, 07:10 PM
من اینها رو گوش کردم.
قبلا هم pa500 persian رو گوش کرده بودم.
کورگ پرشین واقعا خیلی سر تره.از نظر سازهای شرقی و ریتم.البته این نظر شخص منه.
به نظر من یاماها کوچه بازاری تره.اما کورگ سنگین تر و با ابهت تره.
با پوزش از بچه های یاماها...............نظرم رو گفتم.

ast1356
Tuesday 4 August 2009, 08:12 PM
من اینها رو گوش کردم.
قبلا هم pa500 persian رو گوش کرده بودم.
کورگ پرشین واقعا خیلی سر تره.از نظر سازهای شرقی و ریتم.البته این نظر شخص منه.
به نظر من یاماها کوچه بازاری تره.اما کورگ سنگین تر و با ابهت تره.
با پوزش از بچه های یاماها...............نظرم رو گفتم.

رنگ قرمز 500 كه چشم رو در مياره!!!!

دوست من گرفته بود فقط 5 ماه تونست نيگهش داره.

ehsanmir
Tuesday 4 August 2009, 08:15 PM
رنگ قرمز 500 كه چشم رو در مياره!!!!

دوست من گرفته بود فقط 5 ماه تونست نيگهش داره.

فقط به خاطر رنگش؟
اون رو قبول دارم.در این مورد کورگ بی سلیقگی به خرج داده.

arashkorg
Tuesday 22 September 2009, 03:13 PM
من آخر نفهمیدم pa500 یا or700 ؟
اگه کرگ بهتره کدوم مدل بهتره ؟ پرشین یا اورینتال ؟

mirox12
Wednesday 26 January 2011, 10:59 AM
حيف از پولي كه خرجت كردم پي آ جان

mirox12
Saturday 12 March 2011, 11:41 AM
سلام دوستان.من خودم پي آ 500 پرشين خريدم و دارم به اين نتيجه ميرسم كه اشتباه كردم.فكر ميكردم اگرساز ايراني داشته باشم ميتونم مردم رو تو خونه برقصونم.اما اشتباه كردم..اين دشتگاه واسه خونه نيست..اكولايزرخوبي داره..سابهارو تحريك ميكنه اما باندازه ياماها خونگي نميشه
صداها در يك لول يكنواختن..
آهنگهاي ميدي رو خوب تحليل نميكنه وباندازه ياماها صدا نداره.البته صداسازي خوبي داره تا 16 لايه ميتوني 16صدارو افكت گذاري كني و مخلوط كني و بعنوان يك صدا ذخيره كني و در نهايت 3 تا ازين 16 لايه اي هارو هم ميتوني با هم بنوازي...
اما در كل چون منبه شخصه به شيك بودن و خونگي بودن ساز اهميت ميدم كورگ رو خيلي ساده ميبينم و باز هم ميگم اشتباه كردم خريدم و اينطور كه معلومه بازار خوبي هم نداره

amir40005
Sunday 10 April 2011, 06:08 PM
با سلام

از دوستان و اساتید خواهشمندم نظرشون رو در مورد این دو کیبورد بگن که حسابی سر در گم شدم , البته من خودم بیشتر 700 رو می پسندم.
با احترام

Arminparham
Sunday 17 July 2011, 02:50 PM
دوستان من از هردو دستگاه استفاده کردم. اشتباه نکنید! در هر صورتی pa500 سر تر از or700 است.تو کارای ایرانی که زمین تا آسمون!!